20 ZITTING VAN VRIJDAG 5 JULI 1889. te zamen een mindere opbrengst van 77.564. De overige inkomsten komen overeen met de raming. Er is alzoo meer ontvangen dan geraamd 12.248.37 Ten slotte wordt ter verantwoording nog medegedeeld lo. dat het besluit, waarbij de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven is gewijzigd, na koninklijke goedkeuring, is afge kondigd in het Provinciaal blad no. 85 van 1887 2o. dat buiteu de in de overgelegde rekening verant woorde inkomsten geene andere, het dienstjaar 1887 betreffende zijn ontvangen; 3o. dat door de ontvangers der provinciale heffingen naar behooren rekeDing en verantwoording is gedaan 4o. dat de uitgevoerde werken, welke niet in het onderhoudsbestek waren opgenomen, vooraf door den hoofdingenieur bij den provincialen waterstaat zijn geraamd en de daartoe betrekkelijke overeenkomsten, of staten van kosten aan onze goedkeuring zijn onderworpenen dat al hetgeen de provincie over het dienstjaar 1887 ver schuldigd was, voor zooveel noodig, na onderzoek der schuldvorderingen, in tijda betaalbaar is gesteld, wat de werken en wegen betreft, op door den hoofdinge nieur deugdelijk verklaarde declaratiën der aannemers. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Pouipe »au meerder voort. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 40 leden, waaronder 6 leden van Gedeputeerde staten. In geene der afdeelingen werd eenig bezwaar tegen dit voorstel ingebracht Daar dit verslag, blijkens de mededeeling van den voorzitter, geen aanleiding geeft aan gedeputeerde staten tot wijziging van hun voorstel en geen der leden het woord verlangt wordt het voorstel met alge - meene stemmen aangenomen. De heeren leden van Gedeputeerde staten onthielden zich van stemming. h. voorstel tot vaststelling der begrootlng- der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1890. In het geheel is geraamd 61.089.80. Dit totaal is verdeeld als volgt Jaarwedden van den commissaris des konings, van de leden van Gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie, alsmede schrijfloonen f 46.500; bureau- en lokaal-behoeften, drukwerken, onderhoud, lasten en huur van gebouwen 10.789. Reis- en verblijfkosten van den commissaris des konings, van de leden van Gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie f 800. Reis- en verblijfkosten van de leden der staten 3000. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Me ümidt. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 40 leden, waaronder 6 leden van Gedepu teerde staten. In niet één der afdeelingen is bij de behandeling van dit voorstel eenige bedenking daartegen gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde staten in dit verslag geen aanleiding vonden wijziging in hun voorstel te brengen. Geen der leden verlangt deel te nemen aan de al- gemeene beraadslagingen over dit voorstel, waarop art. 14 zonder hoofdelijke stemming en het geheele voorstel met algemeenestemmen wordt aangenomen. Me liegrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van 1890. Uitgaven: Hoofdstuk I. Jaarwedden en vergoeding van reis- en verblijfkosten 43.350. Hoofdstuk II. Kosten van het aanleggen en onder houden van provinciale wegen en werken 45.627. Hoofdstuk III. Kosten van het onderhoud van pro vinciale eigendommen en wegens die eigendommen verschuldigde lasten 193.70. Hoofdstuk IV. Renten en aflossingen van aange gane leeningen 65.600. Hoofdstuk V. Kosten van het provinciaal blad en van andere ten behoeve der provincie gedrukte stuk ken f 4700. Hoofdstuk VI. Kosten van verpleging der arme krankzinnigen 8500. Hoofdstuk VII. Uitgave door bijzondere wetten aan de provincie opgelegd 110.200. Hoofdstuk VIII. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende 51.474.90uitgaven ter bevordering van den landbouw en veeteelt in Zee land 882.90 uitgaven tot aanmoediging van voor lezingen over den landbouw door wandelleeraars ƒ300; snbsidie voor ambachtsscholen 1700; kosten van in standhouding van den stoombootdienst op de Wester- Schelde f 3500subsidie voor een stoombootdienst tusschen Walzoorden en Vlake en een wagendienst tusschen Walzoorden en Hulst ƒ15.000belooning van den persoon, belast met het toezicht op de uitoefening van den stoombootdienst tusschen Walzoorden en Vlake 150subsidie voor de spoorboot-maatschappij te Middelburg (het negende van het tienjarig tijdvak) 12.000; subsidie aan de maatschappij voor den aan leg en de exploitatie van een stoomtramweg van Bres- kens naar Maldeghem met een zijtak naar Sluis 6000; subsidie aan de maatschappij voor deu aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Schoondijke over IJzendijke naar de Belgische grens in de richting van Eecloo f 3000; subsidie aan de vereeniging tot bevordering van animale koepokinenting te Middel burg I 200subsidie aan de gemeenten ter voorzie ning in de behoeften aan genees- en verloskundige hulp in Zeeland ƒ1100; subsidie aan de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland voor de bevordering en aanmoediging der paarden fokkerij in Zeeland f 2200. Hoofdstuk IX. Onvoorziene uitgaven 23.237.76§. Het totaal der uitgaven f s geraamd op 352,883.36(. Inkomsten. Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten f 50.299.014. Hoofdstuk II. Opbrengst van belastingen en hef fingen, met inbegrip van acht en twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendom men en de ongebouwde eigendommen, alsmede achttien opcenten op de hoofdsom der belasting op het perso neel, samen 251.429. Opbrengst van verpachte tollen 8440) en opbrengst van steigers 5800) samen 14,240. Andere belastingen en heffingen niet onder de vorige behoorende. Nihil. Hoofdstuk III. Baten en opkomsten, spruitende uit voorwerpen in eigendom aan de provincie toebekoo- rende, of die door de Provinciale staten beheerd wor den f 3312.50. Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten: subsidie uit 'srijks kas bij wijze van abonnement, voor het onderhoud der groote wegen van de tweede klasse met hunne embranchementen 3000; subsidie uit 's rijks kas voor den stoomboot dienst op de Wester-Schelde f 4000; teruggave van.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 12