Verspreide Berichten. Gemeente raads verkiezingen. Met betrekking tot deze bemerkingen moet echter gezegd worden dat vele oesterkweekers een grooteren invloed toeschrijven aan geregel- den, afwisselenden val van regen (mits onder daartoe gunstige omstandigheden) dan wel uit de hier gemaakte opmerkingen zoude bljjken, en dat de bewoordingen hieromtrent in dit rapport daarom voorloopig onder reserve moeten worden aangenomen, totdat nadere waarnemin gen eene meer bepaalde uitspraak mogelijk maken. Yoorheerschende windrichting. Het is bovendien gewaagd aan de waarneming van den regenval beslissende waarde toe te ken nen, zoolang daar niet mede gepaard gaat eene waarneming omtrent de voorheerschende wind richting. Aangezien ons in dit opzicht geen voldoende gegevens ten dienste staan, willen wij ons hier bepalen tot de mededeeling, dat het onze aandacht getroffen heeft, dat de slechte groei van de 1- en 2jarige oesters in het jaar 1887 gedurende de vroeger vermelde 45 daagsche periode van verhoogde temperatuur, samenvalt met het onafgebroken heerschen van noordelijken en noordoostelijken wind. Eerst omstreeks 12 Augustus kreeg de westelijke en zuidwestelijke windrichting de overhand en werd kort daarop een verlevendigde groei der oesters waargenomen. Op zich zelf beteekent dit samenvallen van bovengenoemde verschijnselen niets, omdat daarop gevolgd is het jaar 1888, waarin bij voorkeerschend westelijke winden nog minder gi-oei werd waargenomen. Uit een en ander blijkt, dat wij omtrent den invloed van de wind richting nog volkomen in het duister verkeeren. Langdurig voortgezette waarnemingen blijven wenschelijk, omdat wij alleen daardoor in staat kunnen worden gesteld te beoordeelen in welke mate de atmospherische verschijnselen hun in vloed op de ontwikkeling van de oester uit oefenen. Eindelijk kan men aannemen dat zeer strenge winters, vooral die waarin veelvuldige afwisse ling van vorst en dooi is, nadeelig werken en vele oesters doen sterven; vooral de voorjaars- vorsten doen in dit opzicht veel nadeel. Wordt vervolgd Te middelburg- namen 522 van de 1357 kiezers aan de stemming deel. Er waren 12 blanco briefjesde volstrekte meerderheid bedroeg dus 256. Herkozen zijn alle aftredende leden, en wel de hm D. Jeras met 470, mr A. P. Snouck Hur- gronje met 483, mr J. A van Hoek met 467, H. P. den Bouwmeester met 477, mr Gr. N. de Stoppelaar met 490 en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje met 465 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren P. A. Janssen 23, mr M. J. de Witt Hamer 9, C. L. van Woelderen 8, W. A. de Rijcke 8, A. A. Mes Gz. 8, dr J. C. Bolle 7, C. Verhage 6, K. J. Kuiler 4, B. A. Verhey 4, jhr mr A. van Reygersberg Versluis 3 stemmen. nemen AWnte??, t H. Boasson, J. P. Fokker, C. de Broekert, D. J. Dronkers, mr W. A. van Hoek, J. P. Bou- dewijnse en P. J. W. Klaarhamer. Eene stem verkregen de heeren Gratama, J. van Sluijs, mr P. J. Callenfels, P. J. van Voorst Vader, J. J. Brandt, M. A. Mes Gz., J. J. H. Doorenbos, 10. Dronkers, C. J. J. A. van Teijlingen, G. Alberts Lz., D. Verhulst, G. Boogaert, G. van Nouhuijs, J. van Randwijk, L. W. Dockheer, P. J. de Kruijter, J. J. Ceulen, G. Mes, C. Lucasse, A. G. Mes, L. Dockheer, J. C. de Waal, M. Ghijsen, A. B. Crucq, A. Littooy, D. Janse, H. M. van Beem, F. C. M. Boenders, H. C. de Bruyn, S. W. Snouck Hurgronje, B. Meylink, G. M. Tamson, P. Pouwer, M. S. de Zeeuw, E. Boasson, J. Steenmeijer, P. J. de Broekert, H. J. E. Gerlach, J. Fak Brouwer Mz., C. C. van den Brink, J. A. Bos, J. Jeras en Van der Mieden van Opmeer. (Deze uitslag werd heden morgen in 't kort per bulletin aan onze geabonneerden te Middel burg medegedeeld.) Iu de gemeenten Bnrgh, 's Heer- Abtskei ke Duivendijke, St. Pliihjisland en Waterlandkerkje hadden dit jaar geen verkiezingen, ter voorziening in perio dieke aftredingen plaats. »En gij hebt dit toeval ook voortreffelijk te pas gebracht", zei de consul op zachten, verwijtenden toon tegen zijn dochter. «Ik dacht dat wij allen moesten sterven", antwoordde Margaretha met tranen in de oogen, >en ik wilde zoo met hem omkomen." »Hm een fraaie vertooning voor het publiek", siste de consul, «gij zijt voor altijd gecompromitteerd", ging hij toornig voort, nam zijn dochter onder den arm en stapte naar het badstrand. Nu was het tijd voor mij om op te treden. Ik wenkte den kapitein, dat hij ons zou volgen, greep den tweeden arm van den consul, trok dien door den mijnen en sprak kort en over tuigend «Mijnheer de consul, dat was een publieke verlooving, de hemel zelf heeft de gelieven bij elkaar gebracht en gjj kent het bijbelwoord »Wat God vereent zal de mensch niet scheiden." Dat zou ook niet goed meer gaan. Gij hebt gelijk, uw dochter zou voor de geheele wereld gecompromitteerd zijn, indien gij niet bonne mine a mauvais jeu maaktindien gij thans niet als fijne diplomaat optreedt en als een fait accompli bekend maakt, wat toch niet meer te veranderen is. Verbeeld u, morgen weet niet alleen uw geboortestad, maar Ham burg, Lübeek, Berlijn en wie weet hoeveel andere steden nog, die hier badgasten heen zonden, wat er voorgevallen is. Wees verstandig, mynheer Walter en sla den eenigen weg in, dien het verstand voor schrijft. Gij wint daarmede ons aller sympathie, want iedereen is altjjd op de hand der gelieven Te Vlissingen zijn 894 kiezers, van wie 475 hun stem uitbrachten. Van onwaarde waren 3 briefjes. De volstrekte meerderheid was 237. Herkozen werden de heeren Th. van Uije Pieterse met 294, Jos van Raalte met 289, A. A. A.E. Gewin met 432 en A Looismet320 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren S. Alter, aftredend lid, die 232 en C. M. Dommisse die 174 stemmen verkreeg. Verder verwierven de heeren J. C. Houbaer 150, H. M. Kloppers 148 en C. J. Rekkers 143 stemmen, terwijl nog eenige stemmen op andere personen waren uitgebracht. Te Goes kweten 536 van de 688 kiezers zich van hun plicht. Een briefje was blancoen de volstrekte meerderheid bedroeg 268. Herkozen zijn de heeren C. L. M. Lam- brechtsen met 338, S. J. J. de Jonge Mulock Houwer met 305 en B. M. den Boer met 312 stemmen. Gekozen is in de vacature van dr A. Isebree Moens, die voor eene herkiezing niet in aanmerking verlangde te komen de heer S. de Meuleraeester, katholiek, die door beide partijen candidaat was gesteld, met 431 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren J. P. S. Jonquière (aftredend lid) die 250 en H. Kayser die 243 stemmen verkreeg. Beide waren candidaten der liberalen. Verder waren uitgebracht 242 stemmen op den heer J. Fabery de Jonge en 217 op den heer I. Wesselen verkregen de heeren J. Donner 12, C. Oranje 12, J. P. Boshoff 8, W. Cense 8, M. de Bokx 7, J. Pijke 7, H. J. Stieger 6, M. A. Stieger 6, J. Adam 6, D. Cappon 5 en jhr mr J. J. Pompe van Meerdervoort 4 stemmen. Nog (varen op 56 personen twee en éen stem uitgebracht. Te Kierikzee stemden van de 552 kiezers er 392. Van onwaarde waren 6 briefjes. Herkozen werden de heeren M. C. de Crane met 290, S. J. Ochtman met 276, jhrmr J. W. D. Schuurbeque Boeije met 262 en W. A. Ochtman met 260 stemmen. Te Terneuzen namen 366 van de 505 kiezers aan de stemming deel, 7 stemmen waren van onwaarde; de volstrekte meerderheid was dus 180. Herkozen zijn de heeren Jac. de Feyter met 248, P. Moes met 207 en J. A. Tazelaar met 190 stemmen. Gekozen werd de heer H. C. E. van Ysselsteyn met 198 stemmen. Verder verkregen de heeren C. van der Hooft (aftredend lid) 156, J. Noest Sr 98 en dr H. B. van Nes 86 stemmen. Te Aardenkurg leverden 114 van de 127 kiezers geldige biljetten in. Herkozen is de heer J. de Muijnk met 83 en gekozen de heer K. L. Reepmaker met 58 stemmen. Te Arnemuiden stemden 66 van de 135 kiezers. Herkozen werden de heeren S. van Eenen- naam en H. van Eenennaam, respectievelijk met 58 en 54 stemmen. TeBreskens, waar de kiezerslijst 105 namen telt, stemden 60 kiezers. Herkozen werden de heeren H. Weijk- man met 47 stemmen en J. de Hulster met 33 stemmen. Gekozen werd de heer A. van Houte Pz. met 44 stemmen. Te Cadzand kwamen van de 85 kiezers 59 op Herkozen zijn de heeren J. Erasmus met 55 en Iz. Cappon met 46 stemmen. Te 's Gravenpolder leverden 59 van de 95 kiezers geldige biljetten in. Herkozen werden de heeren W. Geelhoed met 58 en J. Woutersen met 57 stemmen. Te Grijpskerke leverden voor de perio dieke verkiezing 78 van de 96 kiezers geldige briefjes in. Herkozen werden de heeren M. Francke met 76 en J. Louwerse met 63 stemmen. Voor de vacature- L. Louwerse, naar elders en uwe kennissen hier zijn dit vooral, dat heb ik reeds gemerkt en dan is de zaak voor alle partijen ten beste geschikt. De consul stond eensklaps stil, zag mij een oogenblik strak aan en toen zijn dochter daarop keerde hij zich om, zag naar den kapitein, die ook op eenigen afstand was blijven staan, en ontwaarde toen den kring nieuwsgierigen die ons van verre gevolgd waren. «Gij bebt gelijk 1" zei hij, «ik kan niet anders! Ware ik toch nooit hierheen gekomen of het eiland door de zee verzwolgen toen men mij die badkuur aanried," mompelde hij tusschen zijne tanden. «Ik kan niet anders." Daarop nam hij den arm zijner dochter, legde dien in dien van den kapitein, liet het verraste paar vooruitgaan en volgde langzaam met mij. Hij sprak geen woord doch toen de nieuws gierigen ons ingehaald hadden richtte hij het woord tot hen, eenigzins ruw, doch duidelijk sprekende »Ik heb ingezien dat ik niet kan worstelen tegen hetgeen het noodlot beschikt heeft en maak u hierbij bekend dat mijn dochter verloofd is met den heer Frederik Spia, tijdelijk kapitein op de Augusta. Hij was mij vroeger geen welkome schoonzoon, omdat mijnheer als jong mensch meer geld uitgaf dan hij verdiende maar hij is nu een jaartje ouder geworden en heeft de bittere gevolgen van zijn gedrag ondervonden en ik hoop dat hij zoo verstandig geworden is dat ik mij met hem als echtgenoot mijner dochter kan verzoenen." Hij sprak, zette een vriendeljjk gezicht en liet zich door allen van harte geluk wensehen. vertrokken, werden 76 biljetten ingeleverd en werd gekozen dhr W. Wisse met 51 stemmen. Te Groede werden gekozen de heeren A. Lombaard en C. Frenouw, resp. met 125 en 81 stemmen. Daar zijn 181 kiezers. Te Hoofdplaat, waar 67 kiezers zijn, stemden er 38. Herkozen werden de heeren Th. Plas- schaert en J. F. Maes, elk met 36 stemmen. Te Hondekerke stemden 111 kiezers van de 267. Herkozen werden de heeren M. Lijnse met 67 en K. Wielemaker met 61 stemmen. Te Hralibendijke werden 104 geldige biljetten ingeleverd. Het aantal kiezers bedraagt 159. Herkozen werden de heeren A. deKokJz. en J. Sonke, respect, met 63 en 58 stemmen. II e r stem in i ii g moet plaats hebben tusschen de heeren J. Buteijo aftr. lid, die 48 en B. den Exter van den Brink die 44 stemmen bekwam. Te Mieowvliet leverden 38 van de 59 kiezers biljetten in. Herkozen werden de heeren Z. C. Risseeuw en J. J. Provoost, respt. met 36 en 27 stemmen. Te Oostlmrg stemden 126 van de 154 kiezers. Herkozen werd de heer F. Plankèel met 100 stemmen. Gekozen werd de heer I. van Houte met 74 stemmen de heer N. Glinderman (aftr. lid) verkreeg er 42. Te Sclioonilijke werden voorde periodieke verkiezing 102 biljetten ingeleverd het aantal kiezers bedraagt 131. Herkozen werden de heeren P. van Houte met 96 en J. L. Kabboord met 84 stemmen. Voor de vacature Iz. de Hulster werden 106 biljetten ingeleverd. Gekozen werd de heer J. d'Hont met 55 stemmen; op den heerW. C. de Smidt waren 45 stemmen uitgebracht. Scliore. Het aantal kiezers bedraagt 66; daarvan stemden er 38. Herkozen werden de heeren K. de Jonge met 25, W. Rijn met 36 en A. Rottier met 37 stemmen. St Kruis. Van de 30 kiezers stemden er 24. Gekozen werd de heer M. Beun met 20 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tus schen de heeren P. B. de Backere (aftredend lid) die 11 en A. de Die die 9 stemmen bekwam. Te Sluis leverden 86 van de 137 kiezers geldige biljetten in. Herkozen werden de heeren K. F. Koks- ma met 61 en J. de Bruijne Brevet met 50 stemmen. Wolfaartsdijk. Aantal kiezers 207, uit gebrachte stemmen 189. Herkozen de heer G. de Jager met 131 stemmen. lierstemming tusschen de heeren J. Op t Hoft, die bi stemmen verKreeg, en u. van Damme (aftr. lid) die 84 stemmen op zich vereenigde. Te "Verseke, waar het getal kiezers 334 bedraagt, stemden er 205. Herkozen werden de heeren J. Sandee Pz. met 134 en J. Sinke Jzn. met 118 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. D. Klos die 77 en J. van de Velde die 65 stem men verkreeg. Te Zuidzande stemden van de 87 kie zers 64. Herkozen werden de heeren I. Leenhouts met 60 en A. Kotvis met 53 stemmen. Onder liet afdrukken ontvingen wij nog opgaaf uit de volgende ge meenten Te Aagtekerke stemden 61 van de 68 kiezers. Gekozen werd de heer G. van der Meule met 31 stemmen, Herstemming tusschen de heeren W. Dekker en S. Bosselaar die elk 30 stemmen op zich vereenigden. Wat er nu volgde behoef ik u zeker niet uitvoerig te vertellen. Na drie dagen vertrok de consul van Borkum en liet zijn dochter onder de hoede eenei1 verstandige tante, die hij inderhaast uit Bre men ontboden had, achter. De kapitein moest tot aan het einde van het seizoen zijn dienstplicht vervullen en had slechts zelden tijd om een paar uur op het eiland te vertoeven en zijn aanstaande te be zoeken. Ik bleef te Borkum, verkeerde heldhaftig en zoo aangenaam mogelijk met de gelukkige bruid, zonder mij zeer veel moeite te geven om haar te behagen, daar ik haar bijzonder aanstond, zooals zij mij herhaaldelijk bekende. Daarbij smaakte ik "het genoegen haar zoo geheel van haar bleekzucht genezen te zien, dat zij blozend als een roos werd en zeker de beste resultaten van haar badkuur ondervond, die ooit een vrouwelijk wezen van dit eigen aardig schoone eiland heeft medegebracht, hetgeen bewijst zooals alle baddoktoren mij zullen moeten toegeven dat Borkum een onfeilbaar middel is tegen alle, zelfs de hardnekkigste vormen van bleekzucht. Men zal dus waarschijnlijk weldra een heele schaar jonge dames, die aan die kwaal ljjden, naar het zomerhuisje te Borkum zien gaan, om te beproeven of de vloer nog niet eens inzakt om haar even snel en afdoende te genezen als Margaretha. KIMDE. Te Domburg kwamen 101 van de 123 kiezers ter stembus. Herkozen zijn de heeren W. Kesteloo Jz. die 91 en J. Mosselman die 60 stemmen verkreeg. Te St. Laurens leverden 40 van de 73 kiezers hunne biljetten in. Herkozen werden de heeren D. Rooze en C. Wijkhuijs, respectievelijk met 36 en 22 stemmen. Te Heliskerke, waar het aantal kiezers 78 bedraagt, stemden er 74. Herkozen werden de heeren P. Wiele maker met 50 en K. Wisse met 40 stemmen. Te Oost- en West-Souliurg kweten zich 128 van de 229 kiezers van hun plicht. Herkozen werden de heeren C. van de Putte met 120 en J. Kraamer met 97 stemmen. Te Oostkapelle bedraagt het aantal kie zers 108, daarvan stemden er 64. Herkozen werden de heeren P. Maljaars, W. Sanderse en P. Brouwer, respectievelijk met 50, 49 en 48 stemmen. Te Hittkein leverden 58 kiezers geldige biljetten in het aantal kiezers is 79. Herkozen werden de heeren W. Cevaal met 49 en P. Willemse met 47 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. Meijers Pz., die 26 en C. Barentsen die 11 stemmen verkreeg. Te Serooskerke stemden 123 van de 135 kiezers. Herkozen werden de heeren J. Riemens met 66 en P. WisBe met 71 stemmen. Te Veere werden door 86 van de 103 kiezers geldige biljetten ingeleverd. Herkozen werd W. de Buck met 56 stem men en gekozen L. van der Staal met 51 stemmen. Te Vrouwepolder stemden 71 van de 105 kiezers. Herkozen werden de heeren J. Kodde en M. C. van Westen. In verschillende gemeenten is weer ge bleken hoe weinig belangstelling de verkiezin gen voor den raad wekten. In Rotterdam b. v. stemden er van de 6987 kiezers slechts 1478, en te Amsterdam, waar door een clubje veel beweging is gemaakt voor die verkiezingenkwamen er van de 19387 slechts 7549 op. In kleinere gemeenten is de belangstelling over het algemeen grooter geweest, wat eenig zins in den aard der zaak ligt. O. a. kwam te Wolfaartsdijk de beurtschipper die met zijne schuit te Rotterdam lag, Dinsdag expres per trein over om zijn kiezersplicht te vervullen. In Den Haag werd de strijd van beide zijden natuurlijk weer krachtig aangevuurd. Van de 7700 kiezers stemden er evenwel niet meer dan 4197. Grappige argumenten werden daar tot aan- iftrn clo onyirli/lo £yaV*0'7Ïg<l. ZoO b-val o. a. het Dagblad een candidaat, van wien het Vaderland had gezegd, dat hij nagenoeg onbekend is, op de volgende vermakeljjke wijze aan. »Hoe liefelijk onnoozel De heer Van San- dick, die sedert jaren hier gevestigd is, en die gehuwd is met de dochter van wijlen den notaris Van den Bergh, is nagenoeg onbekend. Er behoort moed toe om zoo iets aan zijne lezers te willen diets maken." Inderdaad, er behoort moed toe om iemand die met de dochter van wijlen een notaris ge trouwd is, voor een «onbekend man" uit te makenMaar voor Den Haag is dat ook iets verschrikkelijks. Zooals wij weten, meldt het P.v. J., is in onze Btrafwet het ontvluchten van een gevan gene niet als een strafbaar feit aangemerkt. En toch zien wij een vroegeren bekende, een jong Duitscher, die als medeplichtige aan een gelddiefstal door zijn minnares veroordeeld was, naar aanleiding van eene poging daartoe opnieuw terechtstaan. Hij heeft die poging nergens anders gedaan dan in de cel van het «Paleis van Justitie", bestemd voor de tijdeljjke bewaring van hen, die voor het gerechtshof moeten ver schijnen. Hier wachtte bekl., na zijne veroordeeling door het hof, op den gevangenwagen, toen hij in eens in het oog scheen te krijgen, dat het traliewerk voor het venster van dat vertrek niet zeer vastzat. Hij boog het ten minste om, trok zijn vest uit, wierp dit met kracht tegen de ruit en na deze aldus verbrijzeld te hebben, wrong hij zich ijlings door het venster. Maar hij wa3 nog pas halverwege gevorderd, toen de buiten wachtende veldwachter, door het geraas aandachtig geworden, naar binnen schoot en hem aan zijn beenen naar beneden trok, ten einde hem aldus te beduiden, dat ook in ons land «eingesperrt" eingesperrt blijft. En het eenige voordeel, 't welk deze poging tot ont vluchting den bekl. opleverde, was dat hij thans beeft moeten terechtstaan wegens zaak beschadiging, nl. vernieling van een aan den Staat der Nederlanden toebehoorende glasruit, een misdrijf, 't welk volgens het O. M. met twee maanden gevangenisstraf moet geboet worden. Zooals meermalen is gemeld had men te Amsterdam op vele bovenhuizen, eer de laatste regens weder een weinig watertoevoer hebben gebracht, in zoo langen tijd geen duinwater gezien, dat men niet meer wist of de kranen open of toe waren. Dit had voor een paar be woners van een huis aan eene der zijstraten aan de Weesperzjjde Zondag zeer onaangename ge volgen. De bewoner van het benedenhuis is uit de stad, en die van het bovenhuis was Zondag ochtend voor een dag uitgegaan. Het gansche perceel was dus onbewaakt. Nu stond in het bovenhuis de duinwaterkraan in de keuken open, wat niet bespeurd was, omdat er geen water was. In den loop van den Zondag steeg echter de drukkinghet water stroomde allengs rijkelijk uit de kraan; de gootsteen was ver stopt of kon de rijkelijke gaven der Duinwater maatschappij niet verwerken, en het water zocht zijnen weg, eerst door het bovenhuis, daarna naar het benedenhuis, waar het door de plafonds en langs de behangsels liep, alsof er boven een brand werd gebluscht. Terwijl van het beneden huis de sleutel aan een der buren in bewaring was gegeven, bleef het bovenhuis gesloten, en kon men de onheilbrengende kraan niet sluiten, eer een wakker man zich door een dakvenster den toegang had verschaft. De waterschade in het benedenhuis is aanzienlijk. (Amst.) De heer, die voor eenige dagen in Sche- veningen voor de tram uitwijkende, door de stoomtram overreden en gedood werd, was mr C. E. Oosting, subst.-grifher bij het gerechts hof te Leeuwarden. De firma Veen Co., te Sneek, heeft een harer werklieden, die een 48jarigen trouwen dienst achter den rug had, met vrije woning en pensioen naar huis gezonden. Te Assendelft ving iemand in de weide een schildpad, welke zijn paard aan den neus hing. De eigenaar verloste zijn paard en bracht de schildpad, die een ongeveer 6 vierkante deci meter groot schild had, naar zijne woning. Reedsheeft hij het beest voor 10 gulden verkocht. Te Nieuwenhoorn sloeg de bliksem in het woonvertrek van een arbeider, terwijl men zat te ontbijten. Een veertienjarig dochtertje werd onmiddelljjk gedood en een kleinere jongen in de zjjde gewond. Te Tilburg sloeg de bliksem in en «draaide eenige malen in een cirkel om de vrouw des huizes, zonder haar zelfs te deeren." Aan een man, die door den bliksem gedood werd, «was geen smetje te bespeuren." Aldus wordt gemeld. Tot de betreurenswaardige voorvallen, die de feestviering op 14 Juli te Parijs kenmerk ten, behoort ook de verwoesting van een kof fiehuis in de Rue Royale. Omstreeks 9 uur in den avond zaten eenige gasten op het trottoir. Een troep feestgangers ging voorbjj en stiet een tafeltje om. Er ont stond een woordenwisseling en spoedig riep een uit het volk«Er hangt geen vlag uit." Dit was ook inderdaad het geval, omdat er geen gelegenheid was een vlag uit te steken, maar daarentegen had de heer Imoda, de eige naar van het koffiehuis, zijn woning met gas- pitjes verlicht. Ten einde echter de menigte tevreden te stellen, werd in een der naburige huizen een vlag geleend en ontplooid, maar o wee het toeval wilde, dat het een Italiaansche vlag was. Nu was er geen houden meer aan. Weg met Crispiweg met Bismarckriep het volk, stormde op het terras en sloeg de tafel tjes en de ruiten stuk. Twee kellners, die het eigendom van hun patroon trachtten te ver dedigen, werden gewond. Weldra kwam een afdeeling politie-agenten, die het volk uiteen dreef en erger schandalen belette. De eigenaar van het koffiehuis is geen Itali aan, noch een Pruis, maar een Luxemburger, /Bo *©oda jaren tc Tarijs woont, genaturaliseerd is en met een Fransche vrouw is gehuwd. Den volgenden ochtend opende hij het koffiehuis weer, maar moest dit spoedig weer sluiten, wegens de dreigende houding, welke het volk tegen hem aannam. Damala, de echtgenoote van Sarah Bern hardt is krankzinnig geworden. De vorige week Dinsdag was hjj met zijne vrouw als ge tuigen in een rechtsgeding voor den hoofd commissaris Clement verschenen. Plotseling sprong de heer Damala van zijn stoel op, begon alles wat voor hem lag, door elkaar te gooien, schreeuwde en raasde en vloog, eindeljjk een stoel zwaaiende, op den commissaris toe. De heer Clement ontrukte hem den stoel. Daarop wierp de nu razend geworden kunstenaar zich op zijn vrouw, omklemde haar hals en zou haar ongetwijfeld geworgd hebben, wanneer zij niet door den commissaris, geholpen door twee ge rechtsdienaren, uit zijne handen bevrjjd was. Spoedig daarop kwam Damala tot bedaren en verviel hij in de diepste neerslachtigheid. Hjj werd per rijtuig naar huis gebracht. De dokter ontdekte dat Damala morphinist was en tenge volge van het steeds toenemend gebruik van morphine een aanval van razerny gekregen had. (Amst.X Ook in Duitschland hebben de laatste dagen, vooral Vrijdag en Zaterdag, zware onweders gewoed, die met name in Saksen en Thuringen met zoo hevige hagelbuien gepaard gingen, dat in tal van plaatsen de oogst ge heel vernield is. De reizigers in de spoortrei nen moesten zich met hunne parapluies be schermen tegen de hagelsteenen en glasscher ven, daar de glasruiten der spoorwagens stuk geslagen werden. Verscheidene menschen en veel vee werden door den bliksem doodgeslagen. Zondag hebben in Oostenrijk hevige onweders gewoed, waardoor de telegraphische gemeen schap met Frankrijk en Duitschland gedurende verscheidene uren verbroken werd. In Zwitserland hebben eveneens de onweers buien schade aangericht; o. a. is hetLinthdal (kanton Glarus) overstroomd bruggen en wegen zijn daar weggeslagen. De werkstaking der Berljjnsche bakkers gezellen levert voor de bazen en hun clien tele weinig last op. Om in de behoeften hunner klanten te voorzien, hebben vele Berlijnsche bakkers met hun collegas in de omstreken contracten gesloten en worden zij geregeld door hen per as bediend. Anderen voorzien door vrouwelijke hulp in de ontstane vacatures. Voor de leveranciers aan het gar nizoen wordt door mannen uit de gelederen hulp geboden. Kortom de bevolking van Berlijn merkt van de strike niet veel en de politie zorgt voor de rust, zoodat de zaak wel spoedig doodbloeden zal. Ter eere van Alfred Krupp is te Essen een standbeeld opgericht. Bjj de onthulling verklaarde de burgemeester dat dit geschiedde om Krupp te eeren als een goed burger en een trouw vriend zjjner werklieden daarom

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2