LAATSTE BERICHTEN. Moopinp en Verpacbtiap in Zeeland BUITENLAND. TeMIen ei aamefaien schepen. Algemeen Overzicht. Beknopte Nlededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. bliksem in een buisjeeen naaimachine werd vernield en een vrouw en twee kinderen om vergeworpen. Twee koeien van een veehouder werden daar ook doodgeslagen. Te Utrecht liep Zaterdagavond ongeveer 7 uur, toen op het terrein van 't Oosterspoor wegstation treinen aan 't rangeeren waren, van de overzijde van 't station een kind van een daar wonenden ambtenaar voor een trein. De 7-ja.ige knaap deed dit echter niet vlug genoeg, zoodat hij bekneld raakte tus- schen den vooruitgaanden en een stilstaanden trein, die gekoppeld moesten worden. Het hoofdje van den knaap werd tusschen twee buffers geklemd. De toestand van den knaap is hoogst zorgelijk. Hij is echter goed bij zijn bewustzijn voortdurend klaagt hij echter over de ontzettende pijn, die hij lijdt. Een letter-quaestie gaf aanleiding dat Zaterdag, op aandrang van den hoofdredacteur van een der meest verspreide weekbladen te Amsterdam, door den"commissaris van politie, den heer Stork proces-verbaal werd opgemaakt tegen den employé van zjjn uitgever, welke laatste met een kantoorbediende in het proces verbaal werden betrokken. De redacteur was meermalen tot de treurige ervaring gekomen, dat bedoelde employé zich wijzigingen veroorloofde, waardoor aan deletter- kundige eischen eener goede redactie werd te kort gedaan. Belofte van onthouding werd niet vervuld. Het Vrjjdag verschenen nommer verscheen, voor eenjgoed deel der oplaag, met den volgenden onzin »Hoen en kuikens brengen er het onreine niet in»ze waren toen ter tjjd in de kamer even welkom »als bij ons nog altijd langs het erf, zelfs in overtrekken waar veel te bederven valt, vond men »hond en poes. De redacteur had geschreven en in de druk proef juist weergevonden »Ze waren toentertijd in de kamer langs het erf »even welkom als bij ons, zelfs in vertrekken waar »veel te bederven valt, hond en poes." Maar een leelijker poets, welke hem het eerste opviel, was hem door den employé gespeeld. In een vers, met het naamcjjfer van den redacteur onderteekend, was één enkele letter ingelascht, waardoor het metrum en het rijm beide werden bedorven. Terecht over die inmenging van een onkundige gebelgd, geraakte hij ten kantore van den uit gever met den employé in een woordentwist. Het feit dat deze marine officier is, waarop hij zich liet voorstaan, kon de schrijver niet als bewijs aannemen, dat hp voldoende letterkun dige ontwikkeling en kennis van versbouw bezat, en groot was zijn ergernis, dat slechts in het kleinste gedeelte der oplaag de belache- ljjke fout kon worden hersteld. Eer hjj het wist werd hij door den officier bp keel en nek genomen, het kantoor af en bjjna de trap afgesmeten, zoo hjj zich niet met wat vlugheid en tegenwoordigheid van geest aan 's mans handen en voeten had ontrokken. Yan een en ander verlangde Zaterdag de redacteur proces-verbaal, zij het slechts om in het gevolg daarvan te constateeren, dat de re dacteur, eenmaal als zoodanig door den uitgever vertrouwd, meester moet blijven van zijn terrein, geljjk uitgever en diens personeel van het hunne. (Amst.J In het Bataviaasch Nieuwsblad komt het volgende voor De ingenieur bij den waterstaat, de heer Scheffer, heeft een paar malen de administratie der Ned.-Ind. Tramwegmaatschappij beboet voor 25, wegens het harder rijden dan reglementair was toegestaande administratie heeft dat verhaald op haar personeel. Dat personeel nu wreekt zich gruwelijk. Zoodra de ingenieur Scheffer in den tram stapt, rijdt dat voertuig niet langer het kruipt langs den weg. Geen half verwoest karretjespaard heeft zoo stijve beenen of het loopt de »in volle vaart" zijnde tram triom- fantelpk voorbij en laat hem ver achter zich. Passagiers, die de reden van dien langza- men rit niet kennen, veronderstellen dat er geen stoom genoeg in den ketel is en spreken daar schande van. Geen noodDe machine geeft stoom genoeg om, als het noodig was, in vliegende vaart naar de stad te rijden, en nauweljjks is dan ook de heer Scheffer bij het waterstaatskantoor, hoek gang Ketapan, uitge stapt, of met lustige vlugheid gaat het verder. Hedenochtend echter gebeurde het, dat de booze ingenieur heelemaal meeging naar de dat een jonge, lieve, mooie dame hem niet tot haar man begeert, vooral wanneer hij bet verstand en de schoonheid dezer dame bewon dert, zjj het ook op platonische wijze. In deze stemming sliep ik in. Den volgenden morgen hoorde ik beneden zeer hard spreken en herkende de stem van den consul. Margaretha weende. »Gjj hebt een brief van hem ontvangen, dat weet ik. Ik wil het niet. Ik verbied ten strengste die geheimzinnigheden. Als het nog eens gebeurt vertrekken wp onmiddellijk." Een poos later gilde hij»Nooit nooit, nooit Snikken en stilte. Geërgerd nam ik mjjn hoed en jas en ging naar het strand om mijne verplichte wandeling te doen. Het weer was buiig, zooals het dit geheele seizoen geweest was. Regen, storm, zonne schijn volgden elkaar steeds op en toch trachtten de badgasten zooveel mogelijk aan het strand te zijn, en lieten zich niet door een paar regendroppels afschrikken. Het gebeurde dan ook zelden dat men doornat werd. Men verwijderde zich niet al te ver van de hotels op de duinen en aan het strand. Een langere wandeling voerde naar het Zuiderstrand, een weg van een half uur langs de zee, waar in de nabpheid van den nieuwen electrischen vuurtoren aan den mond van de Ems een oud zomerhuisje stond. Wordt vervolgd.) stad, de tram kroop in slakkengang heel Mo lenvliet af tot het Stadhuisplein. Ook thans dachten vele reizigers, dat er geen stoom was en zij stelden reeds de vraag of men over de brug zou kunnen komen. JawelToen de heer Scheffer in de stad uitstapte, zette de machinedrpver den klep open en liet hij den stoom in groote witte wolken ontsnappen. Hij had natuurlijk nu te veel voor het kleine eindje naar 't station Intusschen heeft deze wraakvan de »klei- nen" den heer S. tot een waar schrikbeeld gemaakt voor tramreizigers. Bij Yssingeaux (Boven-Loire, Frankrijk) zijn Vrijdag bp eene overstrooming twee huizen en eene brug weggeslagen. Bovendien zijn drie personen omgekomen, o. a. een ontvanger der registratie, die te water was gesprongen om iemand te redden. Een geneesheer van 26 jaar, aan de Pa- rijsche hospitalen verbonden, heeft zich Maan dag bjj eene lijkschouwing in den vinger geprikt en is Woensdag aan de gevolgen over leden. Te Moiraux bij Grenoble is een goederen trein in botsing gekomen met een personentrein. Volgens de voorloopige berichten zijn vele personen daarbjj gedood en gewond. Volgens de Lady's Pictorial is de knaap Aziz-uz-Sultan, die in het gevolg van den shah de algemeene nieuwsgierigheid opwekte en te Amsterdam in het circus, geheel in het zilver gekleed en met een grooten sabel gewapend in een diepen slaap raakte, belast met het beheer over en verantwoordelijk voor de edelgesteenten, die der Perzen koning bij zich heeft. Klein Aziz-ul-Sultan heeft geheimschrijvers en ambtenaren en geen edelgesteente kan afge leverd worden, tenzij op zijn schriftelijk order. Het ^gelukskind" zou dus eigenlijk een schatbewaardertje wezen, een betrekking niet van vertrouwen ontbloot bij iemand als de shah, die bp zjjn eerste bezoek aan Carré te Amster dam voor twee millioen diamanten op zijn overigens eenvoudigen zwarten jas had. Onlangs is te Londen een merkwaardige tentoonstelling geopend en wel van schoenen en laarzen, niet alleen uit alle landen, doch ook uit de meeste tijdperken der geschiedenis. Men vindt er uit riet gevlochten Egyptische sandalen, die door Alma Tadema tijdelijk zijn afgestaan, gele, zakvormige Grieksche pantoffels, die Atheensche dames bij feestelijkheden droegen roode, Noorsche, geknoopte schoenen, alsmede een paar dat eenmaal de voetjes eener bruid te Damascus omsloot, en dat vervaardigd is uit met paarlemoer ingelegd hout en bijna een voet hooge hakken heeft. Voorts zijn er ge stikte roodlederen schoenen, vroeger het eigen dom van Z.H. Pius IX, en schoenen van vischhuid en zware Hollandsche laarzen uit de 17e eeuw, die Goliaths gelijken bij de teedere, met paarlen bezette pantoffeltjes eener Turksche haremdame. Natuurlijk zijn hier vele schoeisels, die een maal de voeten van Britsche koningen dekten. Men vindt er ruwbewerkte schoenen met dub bele zolen van de moeder van Maria Stuart, Maria van Lotharingen, en kleine, smalle, zwart zijden schoenen, die de ongelukkige koningin zelve droegschoenen uit den tijd van koningin Elisabeth, uit prachtig goudleer vervaardigd, en andere, waarin een der vele vriendinnen van den vroolpken koning Karei II gedanst heeft, van gestikte zijde en met een grooten parel versierd. Uit den nieuweren tijd vindt men omboorde rose atlasschoenen, eens het eigendom van George III, en met rose gevoerde witlederen schoenen, met rood afgezet, welke Willem IV bij zijne krooning droeg. Een aar dig figuur maakt ook een paar kleine zwarte straatschoenen, waarmede de prins van Wales zijn eerste wandeling deed. De werkstakingen in Duitschland en Oostenrpk, waarvan in de laatste week spraak was, hebben minder te beteekenen dan het aanvankelijk den schijn had. In de kolenmijnen van het Saargebied zijn zij spoedig geëindigd, onder ontslag van de aanvoerders der onte vredenen. De »algemeene" werkstaking der bakkersknechts te Berlijn blijkt zich tot de helft van die werklieden te bepalen. Te Brunn hebben de meeste wevers den arbeid hervat, in weerwil van de bedreigingen hunner kameraden, die de werkstaking wilden volhoudendie bedreigingen waren van zoo ernstigen aard, dat verscheidene personen in hechtenis genomen moesten worden. Van de zijde der werkgevers is op verschillende plaatsen de noodige bereidwilligheid getoond om aan rechtmatige grieven tegemoet te komen Zoo te Brunn en o. a. ook aan den spoorweg van Graz naar Köflach, waar de directie de loonen der kolenwerkers met 10 a 12 pet verhoogd heeft. Twee Weener toeristen met een gids uit Heilgenblut (Karinthië) zijn verongelukt op weg van den Sonneblick naar den Hohenaar. Na de Fleiszgletscher overgegaan te zjjn kwamen zjj op een zeer hellend sneeuwveld en zijn in de diepte gestort. Een gids, die ook op weg naar den Hohenaar was en het ongeluk zag of van ooggetuigen vernam, ging onmiddellijk beproeven of nog hulp baten kon, maar ver moedelijk zijn de drie ongelukkigen dadelijk dood geweest. De koning van Wurtemberg is in den tuin van zijn kasteel te Friedrichtshafen bjjna door den bliksem getroffen, daar deze op eenige schreden afstands in een boom is geslagen. Het is nog niet zeker waar koning Milan zich zal vestigensommigen zeggen in Enge land of Schotland, anderen te I'arjjs, waar reeds het huis van de Morny in de Champs Elysée voor hem zou zjjn gekocht. Zijn civiele lijst is 216.000 gd. jaarlijksalvorens te abdiceeren had hij 600.000 geleend en de leening gevoegd bij de nationale schuld. Een Amerikaan vroeg in een boekwinkel te Rome naar een exemplaar van »Marc O'Rell's travels in America." Hjj kreeg tot antwoord: .Marcus Aurelius vos neffer in the Unided Staates1" Aan de heden plaats gehad hebbende ver kiezingen voor leden van den gemeenteraad namen deel te Middelburg 522 van de 1357 kiezers te Vlissingen 475 van de 893 te Goes 536 van de 686. Londen. De Standard vermeldt uit Weenen dat de Russische troepen bij de Oostenrjjksche grens worden versterkt. Parijs. In de vergadering van den Senaat deed zich een incident voor. De voorzitter ontnam het woord aan den minister Tirard, die de werkzaamheden wilde voortzetten. De president wilde de zitting sluiten, aan gezien het telephonisch bericht inkwam dat het decreet tot sluiting der zitting der volksvertegenwoordiging bereids in de kamer was voorgelezen. Het verzet van den minister Tirard baatte nietde voorzitter sloot de zitting. In het belang van een geregelden gang van zaken verzoeken wij het publiek beleefd de correspondentie voor ons blad te adressee- ren als hieronder is aangegeven; en wel voor: telegrammen Middelburgsche cou rant Middelburg; nieuwsberichten en ingezonden stukken R e- dactie Middelburgsche courant, en advertentiën, abonnementen of de verzen ding der courant Administratie Mid delburgsche courant De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven UUP in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. A W. BOLLAND aldaar. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 17 Juli Middelburg, Inboedel, Tak. 19 Vrouwepolder, Hofstede en vruch- Tak. ten te velde, 19 n Vlissingen, Tienden, Loeff. 20 Koudekerke, Hofsteedje enz.. Tak. 22 Middelburg, Vruchten, Verheij. 23 Middelburg, Meubelen, Balans D 4 23 r Veere, Tienden, Loeff. 23 0 Vlissingen, Huis, De Wolff. 24 Terneuzen, Vruchten, Tereken. 24 Grijpskerke, Bouw- en weiland, Verheij. 24 Vrouwepolder, Tienden, verp. Tak. 25 Middelburg, Huis, Tak. 26 Aagtekerke. Inspan, Tak. 27 Koudekerke, Bouwland, Tak. Omtrent het Zondag te Parijs met Déroulède gebeurde loopen de lezingen zeer uiteen. Het sterkst gekleurd is de voorstelling, door Reuter van het feit gegevenen het is niet onwaar schijnlijk dat ook daarbij weer politieke be doelingen in het spel zijn. Zonderling toch dat dit telegraphisch bureau ook het feest van Zondag als niet geslaagd kenmerkt, terwijl juist in alle Fransche bladen met ophef mel ding wordt gemaakt van de geestdrift en het succes van dien dag. Terwijl 's morgens regenbuien de feesten dreigden te storen, klaarde op den dag het wêer open was de opgewondenheid des te grooter. Indrukwekkend vooral moet de manifestatie geweest zjjn, door vijftien vereenigingen uit Elzas-Lotharingen op touw gezet. Te half tien uur 's morgens stelde de onafzienbare stoet zich in bewegingelke vereeniging droeg een krans om dien neer te leggen aan de voeten van het standbeeld, ter eere van Straatsburg. Een daarvan werd gevolgd door zes vrouwen in zwaren rouw. Bjj het bureau van de Boulangistische Presse beproefden eenige aanhangers van den generaal die trouwe zonen van Frankrjjk over te halen tot een demonstratie ter eere van hun leidsman, maar dit gelukte niet. Hun kreet.Leve Laguerre, leve Déroulède werd beantwoord door.Weg met Laguerre, leve de vrede". Oogenblikkelijk echter werden zjj door de com missarissen van orde verzocht zich van dergeljjke kreten te onthouden, aan welk verzoek bereid willig werd voldaan. Overigens had geen enkel incident plaats. De kransen werden bij het standbeeld neer gelegd zonder dat eenige toespraak werd ge houden van daar trok men naar het standbeeld van Jeanne d'Arc, waar eveneens een krans werd neergelegd, en na het zingen van eenige vaderlandsche liederen ging de stoet uit elkaar. Bij hetzelfde standbeeld ter eere van Straats burg hadden 's morgens te acht uren de leer lingen der polytechnische school een krans neergelegd en had een half uur later de de monstratie der Boulangisten plaats. Men schat dat daarbij een vjjf a zes duizend personen tegenwoordig warenmaar wie weet hoeveel nieuwsgierigen. Toen, na het neerleggen van een krans, Déroulède begon te spreken, naderde de com missaris van politie hem, en deelde hem mee, dat hjj last had om het houden van redevoe ringen te verbieden. Welnu, mij wel", was Déroulède's antwoord. »Dan zal ik zwijgen." Hij zwaaide hierop met zjjn hoed en riep »Leve de republiekleve de generaal." Hierop wilde de commissaris van politie hem arresteeren, maar Déroulède werd ontzet door zijne vrienden, nadat de commissaris zich op flinke wpze had verzet tegen zijn aanvallers, die hem op zeer lafhartige manier mishandelden. Er heerschte op een oogenblik een groote verwarring. Déroulède, door zjjn vrienden in een rijtuig geduwd, liet zich brengen naar het bureau van de Pressewaar zich vervolgens de Boulangisten vermaakten met eenige bekende kreten te uiten. De regen dreef hen uiteen; maar ook de demonstratie der Elsassers en Lotharingers deed menigeen de plaats verlaten. Te kwart over tien had de boulevard, waarop dit standje plaats had gehad, zjjn gewoon aanzien weer herkregen. Een vijftal personen werden gearresteerd, 's Middags en 's avonds zaten Déroulède en Laguerre aan een banket in de restauratie Bonvalet, waar weer eenige Boulangistische redevoeringen werden gehou den, terwijl daarbuiten vriendschappelijke en vjjandeljjke uitroepen elkaar afwisselden. Op de feestviering zelve hebben deze inci denten echter geen invloed uitgeoefend. Het meest indrukwekkende schouwspel was de groote wapenschouwing te Longchamps, die als ge woonlijk een groot aantal toeschouwers trok. In het geheel waren ongeveer 35000 manschap pen op het terrein, die onder bevel van generaal Saussier, den commandant van Parjjs, de gewone manoeuvres uitvoerden. Onder luide toejuiching van het publiek defileerden daarna alle troepen voor president Carnot. Bijzonder schitterend was de groote charge der cavalerie. In vollen ren vlogen de ruiters op de tribune van den president los en bleven op het commando van generaal Lardeur op honderd meter afstand van de tribune als éen man staan. 's Avonds baadde Parijs in een zee van licht. Alleen in de Champs Elysées brandden toch 27000 gaspitten. Op alle pleinen werden, als naar gewoonte, openbare bals gehouden, die vrjjwel slaagden. Evenals elk jaar, werden door den president der republiek ook nu een groot aantal onderscheidingen en ridderkruizen ter eere van den feestdag uitgedeeld. In alle landen hebben de gezanten der repu bliek het feest eveneens herdachten daarbij toespraken gehouden, waarvan de merkwaar digste is die, door den gezant te Londen, Waddington, uitgesproken. Zjj kon een ver- kiezingsspeech heeten. Hjj waarschuwde op zeer gematigde wjjze tegen het Boulangisme en leverde een pleidooi tot behoud van de tegen woordige regeering- Van de Boulangisten is, volgens hem, geen heil te wachten, wel gevaar, want zonder te beweren dat het in hunne bedoeling ligt om Frankrijk in een buiten- landschen oorlog te wikkelen, zullen zjj nolens volens daartoe gedwongen worden. De historie leert het, volgens Waddington, dat een soldaat, die in zijne politieke onder nemingen succes heeft, gedwongen wordt, wil hjj zijne positie handhaven, een oorlog te voeren. Welke Boulanger's bedoelingen ook mogen zijn, hoe sterk zjjn verlangen ook wezen moge om een krjjg te vermijden, hjj wordt ak vanzelf in die richting voortgestuwd. Van oorlog gesproken, vredelievend zjjn de ongste besluiten, door de Fransche kamer ge nomen, niet van aard. Zjj nam, vóór zjj uiteen ging, het ontwerp aan, waarbij een eerste annuïteit van 3 mil lioen toegestaan wordt voor verdedigingswerken in de vjjf oorlogshavens en daarna, met 363 stemmen tegen 63, de op nieuw gewjjzigde begrooting. Verder keurde zjj met 471 tegen 12 stemmen goed een krediet-aanvrage van den minister van marine van 58 millioen voor het aan schaffen van gepantserde schepen en torpilleurs. Verdiensteljjker is een ander, door haar met 273 tegen 251 genomen, besluit, waarbjj be paald wordt dat de opbrengst van den ver koop der kroonjuweelen strekken zal tot oprichting van eene hulpkas voor invaliede werklieden. Hierna ging de kamer uiteende president uitte vooraf de hoop dat de nieuwe verkiezin gen zullen strekken tot bevestiging der repu bliek. Het is te hopen. De senaat nam eveneens de begrooting aan en tevens het ontwerp tot tegengaan van veel vuldige candidaturen dit met 213 tegen 64 stemmen en de amnestiewet. De begrotingscommissie uit de Fransche Kamer heeft met bjjna algemeene stemmen het verzoek der regeering om een krediet tot aankoop van den Angelus van Millet goedge keurd. De Kamer zal daarom ook wel geen bezwaar maken den aankoop van het bekende stuk te bekrachtigen. Adua, de kroningsstad der Negussen van Abessinie, is thans in handen van den koenen prins Debeb, den bondgenoot van Italië, die met 5000 man in het hartje van de provincie Tigre doorgedrongen is. Prins Nebeb vond nergens tegenstand en nagenoeg alle hoofden zjjn thans bereid om, evenals hjj, Menelik als Negus van Abessinië te erkennen. Het huweljjk van prinses Louise van Wales met den graaf van Tife zal plaatsheb ben in de kapel van Buckingham Palace, die in geen vijf-en-twintig jaar gebruikt is. Zjj is dan ook duchtig opgeknapt en heeft een nieuw orgel gekregen. Bjj gebrek aan ruimte zullen niet meer dan vjjftig personen worden uitge- noodigd de plechtigheid bjj te wonen. Er zullen zes bruidmeisjes zjjn. De koning van Denemarken, grootvader van de bruid, heeft zjjn voornemen te kennen ge geven bjj het huweljjk tegenwoordig te zjjn. Een van de fraaiste bruidsgeschenken, een snoer prachtige juweelenis afkomstig van den shah van Perzië. Vlissingen, 16 Juli. De Nederl. bark Kinderdijk, gez. Ouwehand, van Java naar Middelburg, is Zondagavond bewesten het eiland Wight beloodst en wordt heden middag of avond alhier binnen verwacht. Alles was wel aan boord. Blijkens ontvangen telegram, is- Zr Ms instructieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. C. Pabst, den 14 dezer ter reede Leith aangekomen. Aan boord was alles wel. Vlissingen, 16 Juli. Boter 1.35 a 1.20 Eieren 3.40 per 104 stuks. Goes, 16 Juli. Ter graanmarkt van heden was tarwe prijshoudend koolzaad 10.75 a ƒ11. karweizaad tegen ƒ10.60 a ƒ10.80 verkocht. Boter 1.18 a 1.25 per kilo. Eieren 3.10 a 3.30 per 100 stuks. Schapenwol werd voor denzelfden prijs ƒ1.80 per 3 kilo (steen), verkocht. Daar te verwachten is dat de prijs niet zal stjjgen hebben velen verkocht. Rotterdam, 15 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnen- landsche granen als volgt Tarwe. De redeljjke aanvoer ruimde tot ongeveer vorige prjjzen langzaam op. Jarige 7.25 a 8.25. Nieuwe Vlaamsche, Zeeuw- sche, Flakkeesche en Overmaasche, de beste ƒ6.75 a ƒ7.30, goede 5.75 a ƒ6.50, geringe 5 a 5.60. Per 100 kilo bracht de beste soort op 8 tot 8.25 mindere kwal. van 7.05 tot 7.85 naar deugd. Canada tarwe alsvoren 5.10 a 5.40. Rogge onveranderd. De beste 5 a 5.20; goede en mindere 4.40 a 4.80. Gerst alsvoren. Winter- 3 a ƒ4. Zomer- 3 a 3.60. Chevaliergerst 4 a 5. In zomergerst werd iets gedaan a 5.50 per 100 kilo. Haver onveranderd 2.50 a 3.75. Paardenboonen nominaal alsvoren, 5.25 a ƒ6. Bruineboonen zonder handel op vorige prjjzen gehouden. De beste van 9 a 10; goede en mindere van 6 a 8.50. Witteboonen niet gevraagd. Men noteert de beste van 6.50 tot 7 goede en mindere van 5 tot 6. Kookerwten zonder handel alsvoren ge noteerd 7,25 a 8. Kanariezaad flauw alsvoren. De beste kwal. ƒ6.25 a ƒ6.50; mindere soort ƒ5aƒ6. Van nieuw Koolzaad waren eenige par- tjjtjes ter markt, meestal van voldoende kwal. Daar de aanvoer van dit artikel evenwel nog zeer klein was, werd daarvan heden geen vaste markt gemaakt en wordt het alzoo niet in de noteering opgenomen. Buitenlandsche granen waren vast. Tarwe per 2400 kiloOdessa Poolsche 197 a 215 Donau 178. Rogge per 2100 kilo Boelgaarsche ƒ132 v. a. b.; Helena 128; Moldau 126 a 132. Gerst per 2000 kiloOdessa (onfrisch) 106 v. a. b. Haver per 100 kiloZware Reval 7.50. Boekweitgrutten per 2100 kilo grove Petersburger f 250. Maïs per 2000 kilo: Amerik. Mixed 110 a ƒ111, dito onfr. ƒ106 a ƒ108, Odeasa/"120, dito stoomend 112 a 113. In Meel bleef de markt de vorige week en heden onveranderd vast met redeljjken handel. Eerste kwaliteit Inlandsch 11.50 a ƒ11.75, tweede kwal. Inlandsch 8.75 a 9.75, eerste kwal. Duitsch ƒ11.a ƒ11.75, tweede kwal. Duitsch /8.50 a 9.50, extra puike kwal. Hon- gaarsch ƒ15.a ƒ17.25, eerstekwal.Hongaarsch 12.25 a 14.50, ordinaire kwal. Hongaarsch ƒ9.25 a ƒ11.75, prima Amerikaansch ƒ12.50 a 14.50, tweede kwal. Amerikaansch 8 a ƒ9.25, derde kwal. Amerikaansch a f Zeeuwsche tarwebloem 13.50 a 14, Zeeuwsch tarwemeel ƒ9.50 a ƒ10, Fransche roggebloem a Duitsche roggebloem 9.50 a 10.50, Inlandsche roggebloem 12 a 13. Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 16 Juli. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1571 run deren, 297 vette, 16 nuchtere kalveren, 1128 schapen, 326 varkens, biggen. Runderen le qual. 75, 2e qual. 70, 3e qual. 64 kalveren le qual. 92|, 2e qual. 80, 3" qual. schapen le qual. 75, 2e qual. 65, 3' qual. varkens le qual. 22, 2e qual. 20, 3e qual. 18. Petrolenm-noteenngen vande make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 15 Juli. LocoTankfust 8,55 a Geïmporteerd fust 8,60 a Van boord bjj lossing a Janu- ari-levering a Februari-levering f a Maart-levering a April-levering Mei- levermg a Juni-levering a Juli-levering a Augus tus-levering/ 8,65 a September-levering ƒ8,75 a October-levering ƒ8,75 November-levering 8,75 a December- levering 8,75 a Zeilend Alles vrjjblij eend. De markt was heden vast. Amsterdam. 15 16 ■taataleenlngen Juli. Juli. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert N.W.Sch. 21/g 1000 791/4 79% dito dito 3 1000 953/g 951/g dito dito 31/j 1000 1023/g i023/g

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3