LAATSTE BERICHTEN. In het zomerhuisje. MooplienenyerpacltijpMeelai Verspreide Berichten. FEUILLETON. VERKOOPINGEN ENZ. Novelle aan het Noordzeestrand. ken geslagen is, terwijl sommige stukken meer dan 30 Meter van den boom verwijderd lagen; de boom is dus niet gespleten, gelijk meer voor komt, maar bepaald in stukken geslagen. Evenals uit andere deelen van deze provincie kan ook van hier melding gemaakt worden van den weligen stand der veldgewassen. Ofschoon de regen voor sommige vruchten gewenscht was, is de zware tarwe, die nog niet gelegerd was door vorige buien, nu wel wat naar den grond gegaan, wat de landbouwer niet gaarne ziet; hjj wil ze liever staande houden tot aan den oogst, wanneer ze kan gesneden worden. Een troost is dat de tarwe haar wasdom heeft. Van bijna alle veldvruchten kan veel goeds gezegd worden; over het algemeen staat alles mooi. Ook vlas is op een enkel partijtje na goed. Veel is er voor eigen rekening gezaaid, waarvan verkocht is voor ƒ135 per gemet, misschien enkele partijtjes iets hooger, maar er is ook nog al wat onverkocht en zelfs nog onverkochte voorraad van den vorigen oogst. Ofschoon Noord-Beveland niet het minst vruchtbare onder de Zeeuwsche eilanden is, is het voor vlas zeker niet het beste. De lengte van het gewas en de fijne soort, die men op andere eilanden aantreft, heeft men hier niet of althans zeer zelden. Woensdag middag kreeg te Schuddebeurs, onder Hulst, de boerenzoon C. K., bij zijn thuis komst van het vlasvervoeren, van een hengst zulk een klap tegen de borst dat voor zijn leven wordt gevreesd. Onvoorzichtigheid bij het uitspannen der paarden schijnt de oorzaak te zijn van het ongeval. Uit Zeeuwsch Vlaanderen wordt aan de Maasbode als een bijzonderheid gemeld dat de heeren L. en F., te Hulst Vrijdag de eerste zoogenaamde Deensche ganzen hebben gezien, welke men in andere jaren eerst in de maand October ziet. Zij trokken in noordelijke richting. Naar men beweert, is dit een aankondiging van een vroegen winter. Te Zaamslag is publiek geveild eene hofstede, bestaande in gebouwen, bouw- en weiland, staande en gelegen in den Kleine Huis- senspolder, gemeente Zaamslag, en in eigen dom toebehoorende aan J. Dieleman te Bosch- kapelle. De geheele hofstede groot 27,4585 H. A. werd gekocht door P. de Putter Mz. te Hoek voor ƒ27730. In Amsterdam zal men in éen der theaters opvoeren De shah van Perzië. Of dit een blijspel dan wel een treurspel is wordt niet gemeld. De Amsterdammers hebben niet spoedig genoeg van dien gast. Te Amsterdam is een knaapje van negen jaar door een tram overreden, tengevolge waarvan het is gestorven. Op de rivier bjj Slikkerveer is gisteren avond een zeilboeier omgeslagen. De opvarenden, vader, zoon en knecht, te Alblasserdam thuis behoorende, zijn verdronken. Nieuwe aardappelen werken niet gunstig op het darmstelsel. Om ze te koken, zoo, dat ze niet meer gevaarljjk en veel lekkerder zijn, zette men twee ketels te geljjk te vuur, de een met de aardappelen er in op de gewone wjjze, de andere alleen met water. Koken de aardappelen, dan giete men dadelijk het vuile (solanine- houdend water) er af, voege het kokende water uit den tweeden ketel er bij en late ze dan gaar koken. Wie de aardappelen eens zoo toebereid heeft, doet het nooit meer anders. In de Dinsdag te Haarlem voortgezette ver gadering der Ned. Maatschappij tot bev. der geneeskunde kwam in behandeling een voorstel van de afdeeling Tilburg om bij de Hooge regeering erop aan te dringen dat voor het doen van gerechtelijke sectio cadaveri voorna melijk die personen worden gekozen, die geene verloskundige practijk uitoefenen tenzij, het geen wenschelijker is, het gerechtelijk genees kundig onderzoek uitsluitend opgedragen kan worden aan afzonderlijk daarvoor aangestelde personen, in verband met een voorstel van 's Bosch om op de noodzakelijkheid van de Uit het Duitsch. Van ROSENTHAL—BONIN. Op een vochtigen Augustusdag van het regenjaar 1888 bracht de spoortrein mij over de droomerig-melancholieke Nooidduitsche vlakte naar de stad Emden. Ik begaf mij naar het Noordzee-eiland Borkum om de baden te gebruiken. Het was niet vol in den trein en het uit zicht over de kale heide of de eindelooze weilanden met struikgewas omzoomd, bood weinig afwisseling aanik had mij dus in mijn boek verdiept en daardoor bijna niet opgemerkt dat er aan het station Leer twee personen in de coupé gekomen waren als door een nevelsluier zag ik dat het een oude heer met een jonge dame was. Ik las door en de trein rolde voort. Eensklaps stond de oude heer met een zonderlingen uitroep op en greep schielijk naar een zjjner reistasschen. Mjjn oog viel op de jonge dame, die tegen- over mjj zatzjj lag doodsbleek met gesloten aanstelling van gerechtelijke geneeskundigen aan te dringen. Na breedvoerige bespreking vereenigde de vergadering zich met een door Schiedam gedaan voorstel, om de wenschelijk- heid uit te spreken, dat aan de gerechtshoven en arrond.-rechtbanken de verplichting worde opgelegd, uit de geneeskundigen, die zich daar toe beschikbaar stellen, twee aan te wijzen die, met uitsluiting van anderen, worden belast met het doen van gerechtelijke geneeskundige onderzoekingen. Een voorstel van Rotterdam om aan de Hooge regeering te verzoeken, dat kinderen, ljjdende aan eczema of aan parasitaire huid ziekten, op de school niet worden toegelaten, werd, na uitvoerige behandeling, men alle daarbij ingediende wijzigingsvoorstellen verworpen. Tot hoofdbestuurders der M" zijn gekozen prof. Stokvis te Amsterdam, dr Posthuma te Haarlem en prof. Treub te Leiden. Zeer breedvoerige beraadslagingen hadden plaats over de beteugeling van syphilis of venerische ziekten, met dezen uitslag, dat de vergadering het voorstel aannam van de af deeling Friesland, om als het onveranderd ge voelen der vergadering uit te spreken, dat de beteugeling der venerische ziekten streng sanitair toezicht op de prostitutie noodzakelijk maakt. Op voorstel van Utrecht, gewijzigd op voor stel van Haarlem, werd besloten, eene beloo ning van 300 of een gouden eerepenning van die waarde uit te loven voor den schrijver van een Nederlandsch werk op het gebied van de geschiedenis der geneeskunde, ter beoordeeling van het hoofdbestuur of van een door het hoofdbestuur te benoemen commissie. De meening werd op voorstel van Rotterdam uitgesproken, dat een rustdag per week uit gezondheidsoogpunt dringend noodig is. Instemming werd betuigd met de nota van den heer van Dedem om de gymnastiek als verplicht leervak op de lagere scholen in te voeren, evenals met het plan tot oprichting van een geneeskundig gesticht voor dronkaards- Utrecht werd aangewezen als plaats voorde volgende algemeene vergadering. De Nederlandsche maatschappij tot bevorde ring van Nijverheiddie dezer dagen te Leiden zijn 132ste algemeene vergadering houdt, telde op 1 Jan. jl 1889 leden en 182 donateurs, donatrices ehz.,te zamen 2071,tegen 2223 in 1888. Aan het Fransche ministerie van open bare werken wordt het plan onderzocht van de doorboring van de Faucille, in het Jurage- bergte, waardoor Genève, Chambery en Turijn in directe spoorwegverbinding met de lijn AntwerpenBrusselMeziéresToul en Be- samjon zouden komen en waardoor Frankrjjk ernstig zou kunnen concurreeren met de Duitsche Sanct-Gotthard-baan. Dezer dagen stak een werkman, die op den Eifïeltoren een lek aan een buis soldeerde, nieuwsgierig het hoofd vooruit om te zien hoe een der elevators werkte en werd letterlijk onthoofd. Het hoofd viel op eene vrouw, die aan den voet van den toren hare beurt afwachtte om op te stijgen. Eenige soldaten hielden Zondagavond de wacht aan de poort van Deurne (België). Een drietal stak vlug even den spoorweg over en verfrischte zich in een naburig café. Plotseling waarschuwde de schildwacht, dat in de verte een officier naderde. De soldaten lieten hun glas bier achter en snelden naar hun post Zij vonden echter den toegang versperd door den slagboom, daar juist een trein uit Holland moest passeeren. De militairen twee korporaals en één soldaat bleven wachten, de trein snorde voorbij, zij sprongen over den slagboom, zouden fluks den weg oversteken, doch bemerkten door hun haast niet, dat de trein van Antwerpen naar Holland kwam aanstoomen. De soldaten voelden zich plotseling door de locomotief ge grepen en op den grond geworpen. Een kreet van schrik ging op uit de menigte, die hiervan getuige was. De trein snort voorbjj, men zoekt langs den weg en vindt de vreeselijk verminkte lichamen der drie slachtoffers. De een was letterlijk in drie stukken gesnedende twee anderen ademden nog, doch vervoerd naar een naastbjjgelegen café en het hospitaal van Bor- genhoat, hebben ook deze twee den geest ge geven. Een Engelschman, die zich dezer dagen bevond in het Bridge-Hótel te Llandrindod-Wells, werd onaangenaam verrast, toen in den namid- oogen achterover en haalde zwaar adem. »De dame schijnt een flauwte te hebben", zei ik tot den ouden heer. „Ja, mijn dochter lijdt aan zenuwtoe vallen. Ik hoop dat het, zooals gewoonlijk, spoedig over zal gaan", sprak hij en maakte een fleschje open. »Kan ik u helpen Ik ben dokter." »Dank u zeer Wij hebben al het noodige bij ons. Iets anders zal zij jwel niet behoeven", zei hij beleefd afwijzend. Het was ook zoo. Nadat de oude heer blijkbaar de vader van het jonge meisje haar voorhoofd en wangen met essence bestre ken had, opende zjj de oogen en ging weer rechtop zitten. Zij wierp een blik op mij met hare groote, zachte, droeve, lichtblauwe oogen. In dien blik lag iets vreemds, iets angstigs, iets schuws, iets smeekends en tevens afwerends, dat mij bijzonder trof. Ik bekeek mjjn reisgenoote aandachtiger. Zjj was een buitengewone schoonheid. Hare trekken waren zeer fijn en regelmatig, de uitdrukking van haar ovaal gelaat herinnerde aan de madonna's van Rafaëlalleen de kleine mond was opvallend stijf op elkaar geklemd en door een pjjnljjken trek omgeven. Ik gaf mijn kaartje aan den ouden heer en hjj las zijn dochter voor »Dokter Berselius, privaat docent en practiseerend geneesheer te Zurich." dag van dien dag een leeuy zijn kamer binnen drong, die spoedig gevolgd werd door een oppasser van het circus, waaruit het dier ont snapt was. Hij ried den reiziger, zich stil te honden, en het gelukte toen een zak over den kop van den leeuw te werpen en zoo het dier weer te vangen. Bij een repetitie in de Opera te Napels sprong een lid van het orkest, die wegens verzuim was beboet, op het tooneel en loste 5 revolverschoten op den dirigent, die doodelijk getroffen werd. De moordenaar had een zeer ongunstig verleden en was kort te voren van de galeien teruggekeerd, waartoe hij wegens den moord van zijn vrouw was veroordeeld. - De rechtbank van Dijon heeft twee Indi sche kwakzalvers tot een halfjaar gevangenis straf veroordeeld. Deze heeren, Theoula en Pakeroula genaamd, waren naar Europa ge komen om een wondermiddel aan den man te brengen, een zalf namelijk, waarmede bijzienden genezen en stekeblinden ziende gemaakt werden. De samenstelling was hun geheim; maar het hoofdbestanddeel was een diamant ter waarde van ten minste 400 francs door den patient te leveren en die door hen met meel, oliën, enz. tot de wonderzalf was versmolten, in een her metisch gesloten ketel en in een oogenblik tjjds. De rechtbank was verblind genoeg, om in deze weldoeners der menschheid, goochelaars en oplichters te zien. Het duurste aandeel der wereld zal hoogst waarschijnlijk dit wel zijn, dat op 3 Juli jl. in een publieke veiling te Londen onder meer dere werd verkocht. Een aandeel namelijk der New River Company (de eeuwenoude maatschap pij die Londen van drinkwater voorziet) bracht op die veiling op de som van honderd duizend pond sterling. De jury van Johnstown heeft haar enquête geëindigd en de South-Fork-vischclub, eige nares van het gesprongen waterreservoir, aan sprakelijk verklaard voor de ramp, omdat zij had verzuimd den zwakken dijk te doen her stellen. De Transvaalsche Volksraad heeft op de begrooting een post gebracht van 20,000 p. st f er ondersteuning eener op te richtenhoogeschool. De werkstaking van dokarbeiders aan de Clyde is geëindigd. Maandag zullen de werk lieden den arbeid tegen de oude loonen her vatten. De prins van Mingrelië, die dezer dagen overleed, was niet de candidaat voor den Boel- gaarschen troon, maar diens oom prins Kon- stantijn. De Indus is buiten zijn oevers getreden. Veertig personen in de stad Larkhana ver dronken. De omtrek staat tien voet onder water. Een spoorwegdam nabij Quetta is weggespoeld. Een passagierstrein, van Boekarest komend, is Maandag, tengevolge van verkeerden wissel stand nabjj het station Ciulnita op een goe derentrein geloopen. De beide locomotieven, een goederenwagen en een passagierswagen werden verbrijzeld. Vijftien passagiers zijn ge dood en velen gewond. De stoker van den passagierstrein werd eveneens gedood. Vlissingen. Woensdagavond te 10 uren werd op eene bovenwoning in de Coosje Buskenstraat alhier eene zware brandlucht ontdekt, zonder dat men zich van de oorzaak rekenschap kon geven, terwijl het beneden gedeelte der woning sedert eenigen tjjd onbe woond is. Een spoedig handelend optreden van den bovenbewoner, door eenige buren geholpen, stuitte den brand in zijn begin. Deze werd boven in een kas ontdekt en wel onder zulke bezwaren de omstandigheden dat de politie aanleiding vond om den eigenaar van het perceel, zekeren B., voorloopig in verzekerde bewaring te houden, daar men beweert, dat deze eenigen tijd te voren in het ledig staande gedeelte van het gebouw zou zijn geweest. De bovenbewoner is alzoo aan een groot gevaar ontkomen. Sir Horace Rumbold, Engelseh gezant te 's Gravenhage gaat heden avond met de Prinses Marie naar Londen. Een oogenblik zag hij mij doordringend aan en gaf mij toen zijn kaartje. Mijn reisgenoot heette consul Erik Walter, uit Bremen. Ik maakte een buiging. sMjjn dochter", stelde de consul zijn dame voor. »Wij gaan naar Borkum", voegde hij er bij. »Dat is ook het doel mijner reis." sToch zeker niet voor zenuwzwakte zei hij lachend. »Ja welik heb mij overwerkt, een groote praktijk en een moeilijken leerstoel." »Och kom, de heele wereld heeft tegen woordig zwakke zenuwen!" viel de consul in. »Ik weet niet wat zenuwen zijn Grij gelukkige!" Nadat de consul mijn kaartje gelezen had, wierp de dochter mij weer zoo'n vreemden blik toe het angstige afwerende was er nog sterker in uitgedrukt dan te voren. De heer Erik Walter nam mij nu nauwkeu riger opmet zijne grijze, eenigszins koele oogen bestudeerde hij mij om zoo te zeggen van binnen en van buiten. Hij deed dit ge heel ongegeneerd, zoodat ik moeite had om er bedaard bij te blijven. Het examen scheen naar zijn zin uit te vallen, want zijn strak gelaat werd eenige graden vriendelijker en hij vroeg schertsend »Had mevrouw uw echtgenoot er niet tegen om u zoo alleen de wijde wereld te zien ingaan ♦s Gravenhage. De ambtenaar van het O. M. bij het gerechtshof eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij de gepasporteerde militair T., te Sas van Gent, tot zes maanden werd veroordeeld wegens oplichting van den rijksbetaalmeester bij het ontvangen van pensioen. De uitspraak is op 24 Juli bepaald. >s CSravenlinge. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting richtte de heer Roëll, bij zijne aangekondigde interpellatie over de art. 24 en 88 der onderwijswet, tot de regeering de vraag of deze voornemens is een ontwerp in te dienen tot verlenging van den termijn, waarop het maximum van het aantal onderwijzers, bij de wet bepaald, aanwezig zal moeten zijn. De interpellant ging uit van de stelling dat voor 1 Januari 1890 de schoolwetherziening niet zal zijn ingevoerd en vreesde moeielijk- heden voor de gemeentebesturen bij het opmaken der begrootingen. De minister Mackay zag geen dringende noodzakelijkheid tot eene verlenging van dien termijn. Het kan, volgens hem, geen kwaad dat er pressie blijft bestaan tot completeering van het aantal onderwijzers. Volgens den minister zullen de gemeente- begrootingen opgemaakt moeten worden naar de bestaande wet. Komen niet alle onderwij zers daarop voor, dan zullen Gedep. staten moeten beslissen. De heer De Savornin Lokman vroeg of het antwoord der regeering op de gevraagde inlich tingen spoedig was te wachten en of eene behandeling van het ontwerp nog in dit zitting jaar der regeering aangenaam zou zijn. De premier antwoordde dat deze week de gevraagde staten zullen gereed komen en de volgende week het antwoord der regeering met die staten aan de commissie zal gezonden worden. De interpellatie was hiermede afgeloopen. Besloten werd tot een tweede sectie-onder zoek van de wettelijke bepalingen omtrent rijks waterstaatswerken Vervolgens is aangevangen de discussie over de ontwerpen tot verlenging van den militie- dienst. De minister van oorlog bestreed het voorstel van den heer Seyffardt tot versterking met drie lichtingen, op grond van het gemis aan een voldoend kader. Morgen voortzetting. Alexandrië. Artillerie met 4 kanonnen is naar Assouan opgerukt, waar het eerste bataillon Egyptenaars met een detachement artillerie bereids aankwam. De Arabieren marcheeren tegen de EngelsehEgyptische troepen op. Dattim. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 12 Juli Aagtekerke, Hofsteden enz., Tak. 12 n Vlissingen, Huis, De Wolfi. 15 Groede, Landen, Hammacber 16 V Meliskerke, Beestiaal enz., Loeff. 16 Camperland, Vruchten te velde, Koelof. 17 Middelburg, Inboedel, Tak. 19 Vrouwepolder,Hofstede en vruch- Tak. ten te velde, 19 Vlissingen, Koudekerke, Tienden, Loeff. 20 Hofsteedje enz., Tak. 23 Middelburg, Meubelen, Balans D 4 23 tt Veere, Tienden, Loeff. 24 0 Terneuzen, Vruchten, Fercken. 24 ft Grijpskerke, Bouw- en weiland, Verheij. 25 Middelburg, Huis, Tak. 26 tt Aagtekerke. Inspau, Tak. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. A W. BOLLAND aldaar. Opmerkingen van de algemeene Rekenkamer. In het aan de leden der Staten-generaal rondgedeeld verslag der algemeene rekenkamer wegens het resultaat harer werkzaamheden over 1888 komen verschillende mededeelingen »Ik ben niet gehuwd," antwoordde ik. Nu helderde zijn gelaat nog meer op en uit de oogen der dochter trof mij een angstige, hulpelooze blik. Wat beteekende dat alles? Waarom is het hem blijkbaar zoo aangenaam dat ik vrijgezel ben, en waarom verhoogt dat de ziekelijke uitdrukking in de zonderlinge oogen van de dochter Ik had geen tijd om daarover te peinzen. De locomotief floot, achter de lange lijn van een groenen dijk vertoonden zich masten en zeilen en de trein reed het station Emden binnen. Hier was de landreis uit den volgen den morgen zou de boot ons verder breDgen. Wij namen afscheid, om tot onze wederzijdsche verbazing aan het souper in het hotel Union weer bij elkaar te komen. De consul was zeer vriendelijk en zijn dochter Margaretha scheen minder bedrukt. Zij bleek een zeer beschaafde, fijngevoelige dame met goede manieren en veel takt te zjjn. Gedu rende het vrij levendige gesprek week vaak de moede, bezorgde trek van haar gelaat en dan was zij betooverend, innemend schoon. Het wasjzeker duidelijk te merken, welken indruk de jonge dame op zulke oogenblikken op mij maakteik had ook volstrekt geen reden om mjjn bewondering te verhelen, totdat ik eensklaps weer ontstelde van het behagen dat de consul daarin scheen te scheppen, ter wijl de dochter zich weer schuchter terugtrok. Yan lieverlede verviel zjj voor goed in dien en opmerkingen voor, welke verdienen open baar te worden gemaakt. Zoo was wederom de aandacht der algemeene rekenkamer getrokken door de aanzienlijke be dragen, welke jaarlijks ten laste voor Hoofd stuk V der staatsbegrooting boven en behalve de eventueele reis- en verblijfkosten werden betaald wegens vacatie- en presentiegelden van voorzitters en leden van commissiën en van deskundigen, die aan deze laatsten bijstand verleenden. De hooge bedragen, door ambtenaren boven hunne bezoldiging genoten aan vacatiegelden, bjjua zonder uitzondering wegens verrichtingen ten behoeve van hun eigen dienstvak, gaven der kamer aanleiding den minister in overwe ging te geven het bedrag van bet vacatiegeld althans voor ambtenaren te verminderen. Zjj wees daarbij op het feit, dat volgens de daar omtrent bestaande regelingen, op eene uitzon dering na, de onder de departementen van marine, financiën en oorlog ressorteerende ambte naren en officieren in activiteit geen vacatie geld genieten, wanneer zij examen afnemen ten behoeve van tot die departementen behoorende dienstvakken, en dat het vacatiegeld van hen, die het ontvangen, per dag belangrijk minder bedraagt dan aan de leden der commissiën, onder het departement van binnenlandsche zaken ressorteerende, wordt toegelegd. De minister van binnenl. zaken antwoordde dat in de laatste jaren maatregelen werden genomen tot beperking dier uitgaven, welke tengevolge hadden dat de kosten niet in ver houding tot de vermeerdering van het getal candidaten zijn gestegen. Het voornemen bestaat in denzelfden zin werkzaam te blijven. Het denkbeeld om door vermindering van vacatiegeld tot bezuiniging te geraken is aan lokkelijk, doch hierbij mag niet vergeten worden dat reeds nu het samenstellen van examencommissiën, niettegenstaande het genot van het tegenwoordig vacatiegeld, soms groote moeilijkheden oplevert, wijl het aantal van hen, die geschikt en bereid zijn als examinator op te treden, uit den aard der zaak beperkt is. Vermindering van het vacatiegeld zou die moeilijkheden doen toenemen. Het geval dat een officier van administratie 2e klasse bij de marine, bij vonnis van een zeekrijgsraad in Nederl. Indië veroordeeld tot een correctioneele gevangenisstraf van 4 jaren, te ondergaan in eenzame opsluiting voor den tijd van twee jaren, gedurende het ondergaan zijner gevangenisstraf in het genot bleef van het aan zjjne betrekking verbonden vast trak tement, gaf der kamer aanleiding den minister van marine te vragen, of in gevallen als het onderwerpeljjke de raad van onderzoek voortaan niet onmiddellijk, of althans zoo spoedig mo gelijk na de rechterlijke veroordeeling, kan worden samengesteld. De minister antwoordde, dat het departe ment van marine tot dusver in de meening had verkeerd, dat de straftijd van een gevan gene niet mocht worden onderbrokendat echter de minister van justitie, ter zake ge raadpleegd, als zijn gevoelen had te kennen gegeven, dat er geen wettelijk bezwaar tegen bestond, om een tot gevangenisstraf veroor deelden officier gedurende zjjn straftijd voor een raad van onderzoek te brengen, en dat in voorkomende gevallen met dit gevoelen rekening zou worden gehouden. Tijdens zijne uitzending naar Indië bekleedde de officier nog slechts den rang van adjunct administrateur. Als zoodanig had hij geen borgtocht behoeven te stellen en na zijne be vordering tot officier van administratie was dit evenmin geschied. De schade, door het rijk geleden, tengevolge der gepleegde verduistering van gelden welke tot de veroordeeling had den geleid, kon derhalve, daar de officier geen eigen vermogen bezat, niet worden verhaald. Op 's ministers voordracht is bij koninkljjk besluit van 22 October 1888 no. 20 aan de adjunct-administrateurs de verplichting opge legd tot het stellen van een borgtocht van duizend gulden, overeenkomstig het in d^t artikel aangegeven model. In Januari 1888 deelde de minister van finan ciën aan de kamer mede, dat de toepassing der bepalingen omtrent de vergoeding voor reis- en verbljjfkosten, van lieverlede eenige moeilijkheden had doen ontstaan, en tot enkele interpretatiën aanleiding gegeven, welke de regeering niet langer wenschte te bestendigen dat, met het oog daarop, besloten was die be- toestand van onverschilligheid en afstooting de oude heer werd stil en ik nam afscheid. Ik sliep laat in. Dat jonge meisje begon mij zegr veel belang in te boezemen. De han delwijze van den vader, de verhouding tusschen die beiden was mij een raadsel en ik droomde den heelen nacht van de lichtblauwe oogen mijner schoone reisgenoote, van de groote vriendelijkheid van den vader, die mij aldoor bankbiljetten in mijn jaszak wilde stoppen, waartegen ik mij hevig verzette. Eindeljjk wekten mij de goudgele stralen der morgenzon. Ik keek op mjjn horloge. Het was reeds laat. Ik moest mjj haasten als ik nog bij tijds op de boot wilde komen. De boot Augusta lag aan de kade van de kleine haven en blies driftig hare rookwolken uit. De ankerketting werd reeds opgewonden. Er waren nog al veel passagiers aan boord, allen voor Borkum, want de boot voer alleen op dat eiland. Naar hun taal te oordeelen waren het meest Rijnlanders en Bremers bleeke vrouwen en kinderen en eenige mannen, maar mjjne reisgenooten van gisteren zag ik niet. De boot begon reeds te fluiten en men trok de brug weg, toen mjjnheer de consul op zijn gemak kwam aanwandelen, naast een wagen met koffers, waarachter zjjn dochter volgde. De heer Erik Walter liep als een rjjk man, die gewoon is dat men op hem wacht en zich nooit behoeft te haasten,

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2