VerMla en aaietoira sclep. ADVERTENTIES Beknopte Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. I koetsiers en patroons te dwingen tot eene schikking achtte de minister Basly's motie van nul en geener waarde. Ten slotte verzekerde Constans nog, dat de regeering zorg zal dragen om de vrijheid van den arbeid te doen eer biedigen en dat zij geen manifestaties op de openbare straat zal dulden, al kwamen de heer Basly en zijne vrienden aan het hoofd van 5000 a 6000 koetsiers aan het ministerie van binnenlandsche zaken en vandaar naar de Kamer. Nadat nog eenige leden het woord gevoerd hadden, werd de eenvoudige orde van den dag voorgesteld, doch verworpen met 237 stemmen tegen 282. Een gelijk lot viel verscheidene andere mo ties te beurt, waarna eindelijk aangenomen werd met 297 tegen 235 stemmen een motie van den afgevaardigde Wicersheimer, luidende: »De kamer, kennis nemende van de verklarin gen der regeering en haar uitnoodigende hare goede diensten voort te zetten, teneinde tot eene oplossing van de moeilijkheden te geraken, gaat over tot de orde van den dag". Met andere woorden Wij zijn machteloos en laten de zaken zooals zij zijn de koetsiers moeten zelf met hun patroons tot een regeling komen Naar men zich herinnertliep te Parijs het gerucht, dat de staats-commissie bij haar on derzoek naar de schuld van Boulanger op een ander spoor dan dat naar een aanslag tegen den staal was geraakt en er reden zou bestaan Boulanger voor de gewone rechtbank, d. w. z. in zijn geval voor een krijgsraad te dagen wegens onwettige daden tijdens hij minister van oorlog was. Het betrof bet heimclyk en buiten de wet sluiten van contracten in 1887 tot uitrusting van het territoriale leger- Natuurlijk heeft de generaal zich gehaast zich over deze zaak te laten interviewen en te dien einde een medewerker van den Figaro naar Londen geroepen. Wat moet men nu gelooven uit het verhaal van Boulanger Dat hij tijdens het incident Schnaebele het vaderland gered heeft door met spoed het territoriale leger en de reserve uit te rusten. Hij en de leveranciers wedijverden bij het sluiten der contracten in patriotisme en bewaarden wederzijds trouw dit geheim. Maar nog een derde was in deze zaak betrokken de toenmalige president der republiek Jules Grévy, dien Boulanger om zichzelf te dekken het desbetreffend besluit liet teekenen, dat nog luidens de verklaring van den generaal in het archief van het ministerie van oorlog moet voorhanden zijn. Het gevolg van Boulanger's doortastende daad was, dat te Berlijn de hoofden op hol raakten en Bismarck van den rijksdag de 600,000 man verkreeg, die Frank rijk toen meer te zijner beschikking had dan Duitschland. Maar zooals het dezen grooten man reeds herhaaldelijk gebeurd is, schijnt ook thans zijn geheugen hem in den steek gelaten te hebben. De Temps wist althans dadelijk mede te deelen, dat de uitrusting van het territoriale leger niet, zooals Boulanger beweerde, dagteekende van het oogenblik dat de zaak-Schnaebele ont staan was, maar reeds van zes maanden vroeger, Bovendien wordt door een blijkbaar offici- euse nota de opgave van Boulanger, dat hij de 600.000 man van het territoriale leger met de geweren van het nieuwe model had kunnen wapenen, ge rectificeer. In Maart 1887 toch waren er niet meer dan 20.000 dezer geweren gereed of onder handen. Nog op een ander punt beging »de redder des vaderlands" naar het schijnt een vergissing." Door een redac teur van den Radical ondervraagd over het besluit, dat door hem in deze aangelegenheid zou onderteekend zijn, verklaarde Jules Grévy, dat hij slechts tweemaal £een onderhoud met Boulanger had gehad en na eenig nadenken verzekerde de ex-president »Neen, ik herinner mij niets van zoodanig besluit." Ten overvloede zij nog vermeld, dat de ex- minister Lockroy, die herhaaldelijk van Bou- langistische sympathieën verdacht wordt, Zater dag in de kamer het bestaan van zoodanig besluit erkende, terwijl zijnerzijds Develle het ten stelligste tegensprak. Wat is waarheid, kan men hier met Paulus vragen Op haar plaats is deze vraag eveneens, waar het den algemeenen politieken toestand van Europa geldt. Wat te gelooven van de oorlog zuchtige bedoelingen,Rusland toegeschreven door de Duitsche en Oostenrijksche officieusen? Is het waar wat velen gelooven, en wat zelfs de National Ztg. in deze alarmeerende geruchten meent te ontdekken, dat men met niets anders te doen heeft dan met beursmanoeuvres? Men heeft nog niet de vroegere veldtochten der Berlijnsche pers tegen de Russische papieren vergeten. Overigens leest men niet slechts tusschen de regels door, dat de Duitsche bladen den Russischen roebel den oorlog verklaard hebben. De Nordd. Allg. Ztg heeft het sein gegeven door te velde te trekken tegen de conversie van Russische spoorwegaandeelen en deze financieele operatie verdacht te maken, teneinde Duitsche kapitalisten te beletten dit plan te steunen. Waar 's rijkskanseliers orgaan begonnen is, zingen de overige officieusen be grijpelijker wijze dadelijk hetzelfde liedje mede. En de Oostenrijksche en Hongaarsche bladen blijven niet achterwege. De Pester Lloyd vindt het een dwaasheid Rusland bij zijn bewapening te helpen door het goedkoop geld te verschaffen Het blad hoopt, dat Duitschland voortaan vriend en vijand beter zal weten te onderscheiden. Tegenover dezen nieuwen Hexen-sabbath in de Duitsche en Oostenrijksche pers tegen de Rus sische fondsen zendt men van uit St Petersburg telegram op telegram om van Ruslands vrede lievende gezindheid te getuigen. Tegenspraak vindt eveneens het bericht betrekkelijk de voornemens tot het sluiten van een militaire conventie tusschen Rusland en Servië. Ook dit bericht wordt door telegrammen uit St Peters burg voor onwaar verklaard. Opmerkelijk is het hoe de Russische en Oos tenrijksche vertegenwoordigers te Belgrado door hun persoonlijke bemoeiingen aantoonen, naar welke richting zich de sympathieën hunner regeeringen wenden. Terwijl de Russische ge zant de installatie van den metropoliet Michael bijwoonde, haastte zich de Oostenrijksche ambas sadeur Garachanine, onder wiens bestuu r Michael uit zijn ambt ontzet en verbannen werd, een bezoek te brengen, zoodra de ex-minister uit zijn gevangenis ontslagen werd. Wie er intusschen ook oorlogzuchtig moge zijn, de sultan ongetwijfeld niet. Naar men verzekert uit den mond van den groot-vizier vernomen te hebben is de sultan vast besloten, indien een oorlog tusschen Rusland en andere rijken over de zaken aan den Balkan uitbreekt, zich stipt neutraal te houden, zoolang het gebied van het Turksche rijk ongeschonden blijft. Turkije verstaat onder zijn gebied hier niet de staten, onder zijn suzereiniteit geplaatst. Wij vreezen, dat de Porte, indien de bom in het Oosten losbreekt, tegen wil en dank in den maalstroom wordt medegesleept en Abdoel Hamid ten slotte het kind van de rekening is, hoe vredelievend hij ook moge gezind zijn. De Duitsche Reichsanzeiger van 15 Juni bevatte eenige woorden ter herinnering aan wijlen keizer Prederik. Op bevel van keizer Wilhelm werd gisteren in alle godshuizen, gedu rende den voornaamsten kerkelijken dienst, een herdenkingsfeest gevierd, gelijk dit in de scholen reeds Zaterdag op waardige wijze plaats had. Zondag 23 Juni a. heeft een verbroe- deringsmaal der Belgische liberalen en radicalen plaats. Uitgenoodigd zijn de heeren Janson en Graux, de twee liberale candidaten voor de verkiezing van 3 Juni, en de heeren Frère-Orban, Bara en Houzeau de la Haye, die de schandalen, welke het proces te Bergen aan het licht gebracht heeft, in de kamer op de kaak hebben gesteld. De Parijsche corespondent van de Inde pendence verneemt uit den mond van een goed ingelicht en vertrouwbaar persoon een nieuw bewijs van het gevaar, dat Frankrijk geloopen heeft, tijdens Boulanger minister van oorlog was. In de dagen van het incident-Schnaebele zond hij op zekeren nacht aan den heer Lax, directeur-generaal der spoorwegen, bevel alle spoorwegen in het land onmiddelijk te mobili- seeren. Ontsteld ijlde Lax naar den minister van buitenlandsche zaken Flourens, die zich spoedde naar den president Grévy. Deze verloor alle lankmoedigheid, toen hij het bevel van den minister van oorlog vernam, zonder zijn voor kennis gegeven. Hij liet direct Boulanger halen, die zich met een praatje van de zaak afmaakte. Hier vindt men weer een bewijs, jura gekomen om u te waarschuwen en hulp te vragen." Zijne krachten begaven hem hij kon niet meer spreken en viel bewusteloos achterover. De verschrikte zusters droegen hem onver wijld naar het Huis, legden hem te bed en verpleegden hem zorgvuldig; doch eer er iets nog aan hem gedaan werd, begaven twee harer zich, bevende over haar gewichtige zen ding, naar de mairie om de vreemde tijding mede te deelen, die de gewonde Europeaan medegebracht had. Zulk een belangrijk bericht, voor welks echt heid zulk een ernstige borg bestond, kon zelfs de stugste Fransche beambte niet in twijfel trekken en dus had vóór zes uur in den mor gen het volgend telegram den post van Tizi- Ouzon bereikt: »Opstand onder de Kabylen in den Djurjura. St. Cloud omsingeld. Het garnizoen in gevaar. Een Europeaan als in boorling vermomd kwam van morgen hier aan. Hjj was tusschen de dwarsliggers van den spoorweg doorgevallen en vreeselijk bezeerd. Zendt onmiddellijk hulp naar het Fort. Bezet de wegen." v Die tijding kwam daar niet geheel onver wacht. Er was te Tizi-Ouzon reeds twijfel ontstaan aan de veiligheid van het kleine garnizoen te St. Cloud, omdat de telegraphische gemeenschap gestoord was en wanneer dat in een in bezit genomen land het geval is, kunt ge altjjd gerust aannemen dat iemand ergens hoe de generaal reeds, terwijl hij zelf lid van de regeering was, tegen den staat en het hoofd complotteerde en Frankrijk aan de grootste gevaren bloot stelde, want zeker had Duitsch land de mobilisatie der spoorwegen in Fiankrijk als een uitdaging beschouwd en niet lang gewacht om zijn troepen over de Fran sche grenzen te zenden. De Zwitsersche nationale raad heeft een nieuw crediet van 610,000 francs toegestaan voor de fortificatiën aan den St. Gotthard, en eene commissie benoemd voor de verandering van de bewapening der infanterie. De bondsraad heeft de bewoordingen vast gesteld voor de nota in antwoord aan Duitsch land. Daarin wordt verklaard, dat van het oogenblik af waarop Duitschland de kwestie generaliseert en niet bepaald het geval van Wohlgemuth behandelt, Zwitserland bereid is tot eene gewenschte overeenstemming te komen met de naburige staten, onder krachtige hand having evenwel van Zwitserlands zienswijze in het geval van Wohlgemuth. Heden zal geantwoord worden op Duitschlands nota be treffende de neutraliteit. Bij de verkiezing voor den gemeenteraad van Ivry sur Seine is gekozen generaal Bou langer met 1344 stemmen, Laguerre verkreeg 1236 Naquet 1231 Déroulède 1228, Laisant 1224 stemmen. De radicalen en opportunisten had 900 stemmen. Te Dijon hebben, insgelijks bij de verkiezing voor den gemeenteraad, de candidaten der conservatieven 3000, die der radicalen 2000 stemmen verkregen er moet eene herstemming worden gehouden. Bij de verkiezing voor een lid van den senaat in het dep. Puy de Dome werden uitgebracht op de heerenLe Guay ("republikein) 429, Gaillard (republikein) 227, Barrière (republi kein) 165, Guillemin (radicaal) 169, Desroziers (conservatief) 39, Boulanger 91 stemmen. Er moet eene herstemming plaats hebben. Bij de verkiezing voor een lid van den senaat in het dep. Nièvre is de heer De Savigny (conservatief) gekozen met 382 stemmen. De heer Hérisson (radicaal) bekwam 301, en ge neraal Thibaudin (revisionist) 63 stemmen. Te Dresden en overal elders in het ko ninkrijk Saksen worden groote feesten gevierd ter eere van het achthonderdjarig jubilè van het regeerend vorstenhuis. Bij eene mm' Bouton te Parijs is eene huiszoeking gedaan, waarbij een vrij groot aan tal papieren en brieven van generaal Boulanger aan het »Nationaal comité" in beslag zijn ge nomen. Engelsche en Duitsche bladen weten mede te deelen, dat de Russische gezant te Belgrado Persiani, aan het regentschap het plan [eener militaire overeenkomst tusschen Rusland en Servië heeft overgelegd, en dat zijn voorstel dienaangaande gunstig is opgenomen. De Boulangisten Laguerre, Déroulède, Laisant en Le Hérissé, niet afgeschrikt door het gebeurde te Angouléme, hielden gisteren een meting te Lisieux. Zjj werden door de bevol king zeer koel ontvangen, enkele kreten »Leve Boulanger Leve Laguerre" werden ov erstemd door de meerderheid, die »Leve Carnot" riep. Geen restaurateur ie Lisieux wilde zich met het aanrichten van een Boulangistisch banket van 500 couverts belasten. Het Spaansche ministerie heeft onmiddel lijk na heropening der zitting van de kamers de wetsontwerpen ingediend, die in de laatste zitting niet behandeld zijn. Het eerst komt in behandeling het wetsontwerp op het algemeen stemrecht. De Oostenrijksche en Hongaarsche dele gaties zijn tegen 22 Juni a. bijeengeroepen. Zeven en veertig afgevaardigden uit de linkerzijde van het Noorsche Storthing en ver scheidene gematigde leden zullen aan Carnot een adres van protest tegen de houding der Scan dinavische diplomatie bij gelegenheid van de opening der Parijsche tentoonstelling zenden. In brieven uit Ujije van 10 Maart, te Zanzibar ontvangen, wordt gemeld, dat Stanley eene ontmoeting heeft gehad met Tippo-Tib, en over den Congo eenige zjjner volgelingen, die ziek waren, heeft teruggezonden. Hij was voor nemens met Emin-pacha naar de Oostkust te gaan. Tippo-Tib zou binnen vier maanden te Zanzibar komen. Prinses Alexandra van Griekenland, de bruid van grootvorst Paul, broeder van den czaar, is te St. Petersburg aangekomen en werd door de geheele keizerljjke familie ontvangen. met opzet de draden doorgesneden heeft. Evenwel »was men in het eerst niet ernstig bezorgd," zooals de kommandant' later in zijn officieel rapport opmerkte, »daar de Kabylen gedurende den lijd, voorafgaande aan den op stand, weinig blijken van onrust hadden gegeven." Die donderslagen vallen in Algiers altijd uit een onbewolkten hemel. De volslagen afzon dering tusschen de inboorlingen en Europeanen maakt het den Arabieren of Berbers mogelijk om een opstand in alle bijzonderheden zonder een zweem van geheimzinnigheid voor te be reiden, en toch zonder door woord of daad den achterdocht der autoriteiten te wekken. De stroomen dier twee levens vloeien zonder eenig verband naast elkaar voort. Zij raken elkaar, doch vermengen zich niet. Godsdienst, zeden, taal, alles scheidt hen. Wat de Kabyl denkt, beraamt of hoopt is een gesloten boek voor zijn naasten buurman, den Europeaan. Zoo kwam het dus ook dat niemand te Tizi-Ouzon zich erg ongerust had gemaakt over de storing der telegraphische gemeenschap met de posten in het gebergte. Telegraafkabels raken zoo licht in de wardoch zoodra he t bericht van Beni Mansour kwam aarzelde men niet om te handelen. Binnen een paar minuten waren de Zouaven onder de wapenen geroepen en verbazend vlug begaf zich een goed geordende colonne, met gevelde bajonnet, naar alle zijden uitziende, den grooten militairen weg op, die Middelburg, den 17 Juni 1889. Mijnheer de Redacteur Tot mijne verwondering zag ik in de Mid- delburgsche courant van heden geannonceerd, dat ten mijnen kantore premie-aandeelen Het Witte Kruis verkrijgbaar zijn gesteld. Het is mij niet bekend wie die annonce heeft opgegeven, wel dat dit zonder mijne voorkennis is geschied en dat ik mij met de uitgifte daar van niet belast. Beleefd verzoek ik u bedoelde annonce niet weder te plaatsen en dit schrijven in uw blad te willen opnemen. Met gevoelens van hoogachting, UwEd. dvd. dienaar, J. A. ZIP. De heer Zip heeft van ons het adres ont vangen van de Amsterdamsche firma, die de annonce ter plaatsing opgaf. Hij kan dus zelf daar om inlichtingen vragen, hoe men ertoe kwam zijn naam te annonceeren. Red. Blijkens ontvangen bericht is Zr Ms schroefstoomschip Atjeh, onder bevel van den kapitein ter zee J. P. Mercier, den 14den dezer ter reede Texel geankerd. Aan boord is alles wel. Hulst, 17 Juni. Ter graanmarkt van haden waren de prjjzen als volgt: tarwe/8.40 a 8.50 per 100 kilorogge 4.a 4.25. gerst 0.00 a 0.00erwten 6.75 a 7.25; paardenboonen 7.a 7.25; eieren 3.40 per 100 stuks. De aanvoer was gering. Gerst werd niet gevraagd. Rotterdam, 17 Juni. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren redeljjk en prijzen onveranderd. Bruine boonen onverkoopbaar jarige tarwe 7 a 8.25nieuwe tarwe J 4.25 a /5.40 rogge 4.25 a f 4.90 gerst, beide soorten, ƒ2.45 a f 3.20 haver /2 30 a ƒ3.10; kookerw- ten f 7.25 a ƒ8; mesting 6.25 a 6.50 bruineboonen 4 a 9witteboonen 4 a 6 paardenboonen 5.40 a 5.90 kanariezaad ƒ5.25 a ƒ6.25. Ylasmarkt. In vlas is de handel voor dit seizoen afgeloopen. Amsterdam, 17 Juni. Raapolie op 6 weken 32. Lijnolie 23J. Petrolenm-noteerlngenvaiide make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 15 Juni. LocoTankfust 8,35 a Geïmporteerd fust 8,40 a Yan boord bij lossing a ;Janu- ari-levering a, Februari-levering a Maart-levering h April-levering a Mei levering a Juni-levering a Juli-levering a Augus tus-levering a September-levering ƒ8,55 a October-levering 8,55 a November-levering 8,55 a December- levering 8,55 a Zeilend Alles vrjjbljjvend. De markt was heden vast. zigzagsgewijze naar St. Cloud leidt. Zij liepen den geheelen morgen met ver snelden pas en vonden telkens op hun pad teekenen van de verwoesting, die de Kabylen hadden aangericht. In de nabijheid van St. Cloud spraken de rookende puinhoopen voor zich zelf. Zoo zij al niet te laat kwamen, waren zij toch ook geen oogenblik te vroeg. Het Fort zou zeker uitgemoord zijn of worden, indien zij niet in tijds kwamen. Hier lag een verbrande oliemolen; daar stond een hut, zonder dak, met verkoolde balken, daar ginds aan den weg lag een verminkt lijk, een bewijs der wraakoefeningen van de Kabylen op een weerloozen kolonist. In éen nacht was de vrucht van jaren zwaren arbeid vernield. De vallei van St. Cloud vertoonde zich aan hunne oogen als een uitgestrekt tooneel van verwoes ting en wreedheid. Zij ontmoetten echter weinig of geen tegenstand op den weg. Alleen op het pad voorbij het dorp van Beri Merzong, waar Meriem en Eustace te vergeefs een door tocht gezocht hadden, stond een sterke wacht om den spleet te verdedigen. Doch een scher mutseling van een minuut of twintig was voldoende, om dien slecht uitgerusten vjjand te verslaan, en de kleine colonne vervolgde ongehinderd haren weg naar den bergpas boven de vallei van St. Cloud. Wordt vervolgd.) Yolgens het p e t r o 1 e u m-b er i ch t der heeren Cantzlaar Schalkwijk te Rotterdam van de vorige week bleef om dezelfde redenen als de week te voren de omzet beperkt, alhoe wel voor najaars-levering en huns inziens zeer terecht wel meer attentie was. De noteering was 15 Juni, bij partij aan de losplaats op Charlois te ontvangenStan dard white (tank fust) 8,35 E., dito (geïm porteerd fust) ƒ8,40 E. Waterblank, Ocklawaha Silverspring f 13,75 14,E. Aangevoerd per st. Chester 23,000 vaatjes, waarvan tot noteering gedaan en te koop is. Zeilend 8,40 E., stoomend 8,35 E. te koop. Juli-levering ƒ8,40 E., Augustus,/8,45 E., Sep tember J 8.50 E., October 8,60E., November- December 8,65 E. te noteerenop Septem ber/December werden eenige duizende vaatjes 8,50E.verhandeld,tot/8,60E.blijven verkoopers. Aangevoerd 23,000 vaatjesafgeleverd 9,078 vaatjes (incl. 110 vaatjes te Ylissingen.) De voorraad in entrepot bedroeg 61,403 vaatjes (incl. 6250 vaatjes te Vlissingen)aan boord of op wal vaatjesbinnen per st. Astral 20,000 vaatjesverwacht per Lydia Skolfield 8,000 vaatjes (medio Juni)verwacht per st. Charlois 23,000 vaatjes (ca. 22 Juni); ladend per st. Lumen 20,000 vaatjes. Totaal 132,403 vaatjes. ■taataleenlngen Amsterdam. 15 17 Juni. Juni. Nederland. Cert N.W.Sch. ïl/j dito dito 3 dito dito 31/j dito Obl. 31/j (long. O. L. 1867 5 dito Goudl. 5 Italië. Ins. '62/81 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov5 dito Jan.-Jnli 5 dito dito Goud 4 7olen. O. Sch. '44. 4 Port. Ob.Bt.'53/84 3 dito dito 1888 41/j Rusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '64 dito dito 6 S. '55 Obligatiên 1862 lito 1864 dito Oost. le S. lito dito 2e lito dito 8e dito 72 gec. dito dito '73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 6 dito '60 2e 1. dito 41/, dito '75 gec. dito 41/j pCt. Bedrag stokken. 1000 1000 1000 1000 fl. 120-1200 100 Lir.100-100000 fl. 1000 1000 200-1000 Z.R 500 100 20 791/g 95 1029/IB 1025/8 685,8 69 79 947/s 1023/s 1021/a 691/, 691/4 Z.R. 1000 500 600 50-100 1000 Z.R. 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 60-100 50-100 100 50-100 863/4 863/4 661/jj 663/{j 1021/3 1021/2 903/4 IOOI/9 1021/3 571/4 601/8 593/4 IOH/4 IOU/4 1008,4 903/g 1011/8 1023/8 551/g 591/2 591/g 991/2 IOU/4 IOII/4 ■ito '80 >rec. dito tito 18 s9 di:o. Obl. L 1867/69 Cert. v. B. Asgn. panje O B. Perp. dito bin. Perpet. Turkije. Geprivil. Gecv. S. 11. C. dito Gerag. 1889 C - viHe. O. L. 1876 dito «p. dito 1876 Brui!.?. Ub:. Londen 1885. dito Leen. 1875 lito 1888 dito ,879 5 6 i! i Z.K. 125-625 R. 125 20-100 P.R. 1000 Pes. 1000-24000 Pr. 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 100 100 100 853/8 887/8 851/2 8S13/i6 - 713/s fr. ft. 841% 161/8 90 1023/4 1023<4 84 161 8 90 56>5Jill2.iU Vou-yiudj, 1331 4 100-500 541/8 543/16 IuJulsu fti Itiiö-s-e. Undemein. Nederland. pCt. N. Hnnd. M.seh. Aand. rescontre 6 f 1000 1267/16 1263/4 N.-I. Hanb. aand. 150 841'4 813/4 lito Zeel. aand. 500 dito dito Pr. uito 500 dito Obl. 1885 8 1000 Duitschland. Crt. Rijksb.Ad. Arnst. R.M. 3000 ïoiltuirijk. Aand 1273/4 0. H. B. fl. 600 tfederland. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. tpw. A. dito Gest. Obl. N.-I spw. aand. N. Rijnspw. yolgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. testemp. 1875/W Hoa^tu jc. ibtia Spw. aand. dito dito Obl. Italië. Victor Em. spw. Obl. Zuid-Ital. Sp. O. Oostenrijk. O. Spw. Obl Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. dito Obl dito dito dito Balt. Spw. Aand. Chaik.-Azow. O. Jelez-Griasi dito. Jelez-Orel dito Kurk.-Ch.-Az. O. Losowo.-Sew. Morech.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. Mosk.-Kursk. do. Mosk.-Smol. dito Orel-Vitebsk A. dito Obl Poti Tiflis dito ft.-Wiasma Aand. Zuid-West Sp. M. Amerik.Ctr.P. O. dit. Calif.Org, dit Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. dit. Mad. Ext. Ob. Menominee dito N.-W. Union dito Win. Sfc.-Peter do dito S.-W. Obl. Illinois Cert. t.A. dit* Leas L. St. Ct St-P. M.& M.Ob. Un.Pac. Hfdl.do •poorwegleealiiyeD. pCt. 2 Lir. fr. Z.R. 250 250 235 250-1000 20-200 5 41/, 4 5 6 5 5 5 6 6 6 5 5 5 6 5 6 5 Z.R. zi RJL Z.R. Z.R. Doll, s r 7 7 Doll. 7 7 7 7 Nederl. Stad Am. 8 100 1131/2 Stad Rotterdam 3 f 100 106 België. Stad Antw. 1887. 21/, fr. 100 873/4 873/4 dito Brussel 1887 21/, 100 88S/4 88I/4 Hongar. Stl. 1870 fl. 100 Dostenr. Stl. 1854 4 r 250 11 llll/j dito 1860 5 r 500 117 1176/8 dito 1864 r 100 144 145 Cred. lust. 1858 100 Busl. Stl. 1864 5 Z.R. 100 163 l/j dito 1866 5 V 100 Spanje. Stad Madr. 3 Turkse. Spoorwl. 3 fr. 100 400 44 151/4 441/4 14 999/16 991/2 100 200 200 1000 600 500-5000 600 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 126 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 600-1000 1000 32 141 115 581/2 843/, 59 1021/3 6OI/3 603/ig 1331/2 1187/g 90 593/4 1001/j 1011/4 321/4 1021/4 781/4 124 117 97 691 8 1001/8 961/2 IOOI/2 1027/s 1007/s 101 321/4 721's 981/s 100 IOOI/4 32 711/4 1127/g - 981/4 1333/4 Premle-lieealagca. Prijzen van coupons en losbare obllsatiën. Amsterdam Oostenrijk Papier Ostenrijk Zilver Diverse in met affidavit. Portugeesche Fransche Belgische Prnisische Hamburg Russen Gondroebel Russen in Z. R Poolsche per Z. R Spaansche Buiteal, r Binnenl Vmerikaansohe in dollars 15 Juni. 21.05 21.05 e 11.521/3 11.921/, 11.951/, 47.50 r 47.40 68.70 1.181/, 1.90 1.20 1.831/, 4740 2.28 2.45 17 Juni. 21.05 21.05 11.521/, 11.921/3 11.951/j 47.60 47.40 68.70 1.131/, 1.90 1.19 1.831/, 47.40 2.28 3.45 ■peelekoers. GOUD. Wicht.Souv. 12.05 12.15 St.v. 20 mk. 11.80 il.90 do. fr. 20 9.521/, 9.621;, ZILVER. Stnkk. v. 5 Ir. 2.35 2.40 Pruis. Zilver. 1.75 >1.78 Heden overleed, na langdurige ongesteldheid, onverwachts, mjjn geliefde echtgenoot, de heer PIETER CARDINAAL, in den ouderdom van 54 jaren. Almelo, Wed. P. CARDINAAL— 12 Juni 1889. Tak. Heden overleed, na langdurige ongesteldheid, onverwachts, onze geliefde broeder en behuwd- broeder, de heer PIETER CARDINAAL, in den ouderdom van 54 jaren. Namens broeders en zusters, Almelo. C. CARDINAAL. 12 Juni 1889. I. TAK. Heden overleed, na een langdurig doch' ge duldig lijden, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen, mgn dier bare echtgenoot PAULINA RIEMENS, in den ouderdom van 58 jaren. W. SCHOUT Pz. Biggekerke, 15 Juni 1889. Heden overleed, tot diepe droefheid van zjjne kinderen, behuwd- en kleinkinderen, na een kortstondig ljjden, onze geliefde rader FRANS KOSTER, in den ouderdom van ruim 78 jaren. Uit aller naam JACOBUS KOSTER, Middelburg, 16 Juni 1889,

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3