„DETENTENVANSEM." LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verloop jren en Verpacbtiip in Zetland Verspreide Berichten. "FEUILLETON Burgerlijke stand. GRANT ALLEN. Algemeen Overzicht. Naar men ons meldt komen dezer dagen te Bruinisse weer enkele gevallen voor van de bekende varkensziekte, meeat met doodelijken afloop. Opmerkelijk is het dat de ziekte een kwaad aardiger karakter vertoont, althans algemeen een veel sneller verloop heeft dan vorige jaren. Dit verschijnsel moet vooral erg zijn te Nieuwer- kerk bij Zierikzee. Te IJzendijke is heden nacht ten een uur een hevige brand ontstaan in de klompenfa- briek van J. Brijs, in het noord-oosten van de kom dier gemeente. Door droog hout, afval bij de fabricage en klompen gevoed, had de brand een dreigend aanzien en bestond er een oogenblik vrees dat eene belendende rei wo ningen zon aangetast worden. Dank zij de windstilte mocht het gelukken dit te voorko men, en het vuur met eigen bluschmiddelen te dooven. Toen Zondag morgen de stoomboot van Sluis op Brugge, te zeven uren naar Brugge wilde vertrekken, en eenige passagiers gereed stonden om de reis mede te maken, kwam de kapitein tot de ontdekking dat het vuur der machine niet aangemaakt en de machinist op de boot niet aanwezig was. Bij onderzoek vond de kapitein den machinist dood bedaard in zijn woning zitten. Hij weigerde dienst te doen, doch, dank zij detusschenkomst van den brigadier der maréchausee, bedacht de machinist zich en was een oogenblik daarna op de boot aanwezig om zijne werkzaamheden te verrichten. Eerst te 8.15 kon de boot de reis aanvaarden. Yan 15 tot 17 Juni. Middelburg. Bevallen R. P. Ouwijn, geb. Foree, d. Overleden I. Luteijn, ongeh. z. 64 j. L. A. W. Simons, d. 3 m. F. Koster, wed' van P. van Westen, 78 j. W. Geertse, wed. van J. Roose, 72 j. Van 8 tot 15 Juni. Goes. Gehuwd: J. L. van der Ven, jm. 25 j. met D. den Boer, jd. 26 j. W. de Kouter, wed' 39 j. met M. Provoost, wede 54 j. BevallenP. van Riet, geb. Verhulst, d. OverledenJ. Cornu, ongeh. d. 19 j. J. Wisse, man van M. van der Heide, 65 j. Zierikzee. GehuwdW. den Herder, jm. 22 j. met C. de Graaf, jd. 21 j. L. Ringelberg, jm. 32 j. met A. M. Berkhoudt, jd. 38 j. BevallenA. J. Loewer, geb. Ileijstek, z. L. Sies, geb. In den Bosch, z. L. Smit, geb. Gilden, z. D. E. Leeuwe, geb. Meulblok, z. OverledenG. Braam, wed' 67 j. F. Karre- man, z. 7 m. S. J. Manni, z. 2 j. Uit Amsterdam schrijft men ons De shah van Perzië is Zondagavond precies te 8 uur aan het station van den Rijnspoorweg fWeesperpoort) aangekomen, en aldaar door vele civiele en militaire autoriteiten ontvangen, terwijl in de Sarphatistraat en in den omtrek van het Amstel-hótel, duizenden nieuwsgierigen el kander verdrongen en alle verkeer van rijtui gen en trams belemmerde. Een zwaar ijzeren hek van het cajé Continental, vlak tegenover het Amstel-hótelbezweek onder den grooten last van groote en kleine menschen, die er zich aan hadden vastgeklemd, om den beheerscher van het groote Perzische rijk van nabij en goed te kunnen zien. Onze hoo.d-commissaris van politie dupeerde verreweg het grootste deel van deze nieuws gierigen, door niet dadelijk den hoogen bezoe ker naar het Amstel-hótel te voeren, doch hem vooraf in een gestrekten draf de buitenwijken der stad te laten zien. Geheel overeenkomstig 's konings verlangen is de shah met groot militair eerbetoon ont vangen. Generaal Verspyck was den vorst tot aan Zevenaar te gemoet gereisd en had het koninklijk paleis voor hem en zijn eersten staats-dienaar (groot-vizier) gedurende zijn verblijf in de hoofdstad beschikbaar gesteld. De shah echter meende van het vorstelijk aanbod, onder de gegeven omstandigheden, nu Z. M. de koning wegens ziekte verhinderd was hem persoonlijk te kunnen ontvangen, geen gebruik te mogen maken, en bedankte den generaal gracieuselijk doch op Oostersche wijze >dat hij thans zou verblijven waar zijn dienaren waren." Aan het station was een eerewacht opgesteld, Uit het Engelsch VA2T HOOFDSTUK XXXIX. Het belegerde Forf. Weldra werd de voorzijde van het huis on houdbaar en" M. V administrateur zei kalm, bij de dames komende. »Wij moeten u naar het terras brengen, daar zijt gij buiten het bereik der kogels. Duikt achter de borst wering, als het daar niet meer veilig is, moeten wij capituleeren." »Niet capituleerenNiet capituleeren 1" riep madame onversaagd. De vrouwen en kinderen begaven zich, dicht opeen gedrongen langs een achtertrap naar het platte dak, boven op de oude Moorsche villa. Er liep een muur van een paar voet omheen, die dik genoeg was Om de kogels te weerstaan. Madame, nog altijd overmoedig, stak even het hoofd over de muur om te zien hoe het met het gevecht stond. En in een oogwenk lokte het gezicht van dat verfoeide en liet de muziek van het 7e reg. infanterie zich hooren, wat de shah bljjkbaar zeer aan genaam vond. Zoodra hij uit een Duitschen salon wagen op het perron was gestapt, stelde de Perzische gezant te Parijs de aanwezige autoriteiten aan zijn gebieder voor. Onder hen merkten wij op den burgemeester, den commissaris des konings jhr mr Schorer en voorts al de hoofdofficieren met hunne adjudanten, alhier in garnizoen bij welker voorstelling de shah velen de hand drukte; doch gedurende welke forma liteit hij de muziek het zwijgen oplegde door een teeken met de hand. Ook deed een peloton huzaren dienst om eventueel gedrang te voorkomen, zoodat de orde dan ook niet werd verstoord. Toen de wederzijdsche complimenteering had plaats gehad, gaf de shah zijn verlangen te kennen om de eerewacht te inspecteeren waaraan al de hoofdofficieren, de generaal Den Beer Poortugael, de vice-admiraal Cramer, de hoofd-commandant Bothnia Andreae enz. deel namen. Door herhaaldelijk met het hoofd te knikken of met de hand te buigen, gaf de Oostersche vorst zijn ingenomenheid met de houding der troepen te kennen. Spoedig hierop stegen Z. H. en zijn gevolg in de gereed staande drie koninklijke en zes rijtuigen van particulieren in het eerste rijtuig nam de shah met generaal Verspijck plaats Dit was het groote roode koninklijk rijtuig, met vier paarden bespannen, die van den bok werden bestuurd. De Shah was eenvoudig gekleed in zwart Perzisch costuum en onderscheidde zich bijna in niets van zijn gevolg dan door de kostbare aigrette, (sieraad van diamanten) aan de as trakan muts. Na ongeveer drie kwart uur rondgereden te hebben met den hoofdcommissaris en de bereden politie voorop, daarna gevolgd door het rijtuig van den burgemeester, waarin mede de com missaris des konings was gezeten, begaf de stoet zich naar het Amstel-Hotel, waar de hooge vreemdeling met luide hoerah's werd ontvangen. Te zijner eere zijn daar vier schildwachten opgesteld. Te tien uur stond nog een dichte drom van nieuwsgierigen op den Dam voor het Paleis te vergeefs op den shah te wachten, die tot Za terdag hier vertoeft en in dien tijd bezoeken zal brengen aan Haarlem, YmuidenenDenHaag. Volgens De Standard heeft de antirevo lutionnaire kiesvereeniging te 's Hage bij de laaste verkiezing voor de staten *»een uiltje geknapt." Het Vad. dacht dat zij >bot had gevangen." Naar men aan de N. R. Ct uit Dordrecht meldt, zal aldaar eerstdaags van liberale zijde een blad worden uitgegeven, gewijd aan eene populaire behandeling der maatschappelijke en staatkundige vraagstukken. Met het oprichten van dit nieuwe orgaan stelt men zich ten doel, den invloed te neutraliseeren van de vele .Christelijke blaadjes". een invloed die, vooral ten plattelande, in dat district niet licht te hoog kan geschat worden. De Amst. Ct. verneemt, dat vanwege het ministerie van koloniën aan den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië is voorgesteld 30 der Tjilegonsche oproerlingen, aan wie gratie verleend is. naar Suriname te zenden, om te zien, of Javanen in dat land voor den land- bouw-arbeid geschikt zijn. De veroordeelden worden dan van Batavia naar Amsterdam en van daar naar Suriname vervoerd. Henry George zal nu den 19en dezer zijn aangekondigde rede te Amsterdam houden. De Bergen op Zoomsche politie heeft de hand gelegd op iemand, verdacht van het ver- valschen van reijus voor postwissels, waarvan zijn patroon, woonachtig te Deventer, bij de politie aldaar aangifte had gedaan. Woensdag waren op de markt te Breda plus minus 25 duizend liter aardbeziën aange voerd, die aanvankeljjk voor 7 centen per liter werden verkochtdoch door den grooten aan voer daalde de markt tot op 3 centen, terwijl nog 5 duizend liter voor dien prijs onverkocht bleef en door de boeren weder werden mede genomen. De Turnvereeniging te Gulpen heeft te Parijs den eersten prijs in de hoogste afdeeling van de gymnastiek behaald. Het bestuur der vereeniging heeft hiervan aan Z. M. den koning per telegraaf bericht gezonden. gelaat een salvo van geweervuur uitwant de Kabylen, met hun dweepzieken haat, dorstten naar het bloed der vrouw met de hooge hak ken. Nog niet bevreesd, trok de Parisienne eensklaps eener harer sierlijke schoentjes uit, een treurige herinnering aan het gestoorde feest van den vorigen avond en stak het op een bamboestok, die daar toevallig lag over den muur. »Laat hen daar hunne kogels aan verspillen riep zij spottend uit, en dat deden zijwant weldra was er niets meer over van het uittartend voorwerp. Madame wist heel goed wat haar bijnaam onder dat volk was en toonde hun in dezen uitersten nood nog eens het symbool harer gehate tegenwoordig heid. Den heelen morgen hield het garnizoen met boven-menschelijke inspanning stand. Einde lijk kwam de middag en daarmede een tropi sche zonnegloed. Zoo koud als het dien nacht op de sneeuwtoppen in het gebergte was ge weest, toen Meriem er overheen moest, zoo gloeiend was het op dat witte plat onder de verzengende zonnestralen, terwijl er een droge wind uit de woestijn woei en de rook en de hitte van het gevecht als een warme nevel uit de bouwvallen opsteeg. Er was van geheel het dorp St. Cloud niets meer over dan geblakerde ingevallen muren en dat éene groote fort, dat van lieverlede platgeschoten werd door de zegevierende Ka bylen. Op het stationsterrein van den Rijnspoor weg te Rotterdam is een rangeerder door een trein overreden. Hij was onmiddelijk dood. In Rotterdam zijn een drietal jongens op gepakt, die deel uitmaakten van een jeugdige dievenbende. In een café 4e Schiedam heeft een kip hare eieren achter het buffet gelegd, en blijft zij daar uitbroeden, niettegenstaande de drukte in hare omgeving. Te Amsterdam is een oppassend, jongge huwd man bij bet baggeren te water geraakt en verdronken. Onder Amstelveen viel een kind te water. De moeder sprong het oogen- blikkelijk na en de oude grootmoeder, die eveneens hulp wilde verleenen, geraakte ook te water. Gelukkig werden alle drie op het droge gebracht en kwamen met den schrik vrij. Te Zeist, zijn 4 jonge geheel witte mus- schen te zien. Een dezer vogels is gevangen en nu in een kooitje te kijk. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat bij Venlo in de Maas een levende schildpad gevangen is. Door de politie te Amsterdam is een lSjarig persoon in hechtenis genomen, verdacht van den diefstal met braak in de Vondelstraat aldaar. Op eene wandeling even buiten Meppel zijn Donderdag jl. drie dames, twee gehuwd en een ongehuwd, aldaar woonachtig, op brutale wijze door twee personen aangehouden. Het geld, dat zij bij zich hadden, werd opgeëischt en uit vrees voor erger, ook afgestaan, waarna de aanranders zich zoo snel mogelijk verwijder den. De politie doet onderzoek. Onder het opschrift.Zeldzaam medica ment", wordt in de Pliarm. Post melding ge maakt van een geneesmiddel zoo duur als zeker nooit voorgekomen is, dat, en nog wel zonder goed gevolg aan Paus Clemens VII (1523— 1534) toegediend is. De zieke moest namelijk binnen veertien dagen ter waarde [van 40,000 ducaten tot poeder gebrachte edelgesteenten innemen. In een paar nieuwe brieven, in het Nieuwsbld. v. N. geplaatst, licht de heer Van Waalwijk den eindindruk, dien hij van zijn rondreis Argentina verkreeg, nog eenigszins nader toe. De zuidelijke kolonies zijn te prefereeren boven de noordelijke, wijl het er minder warm ishet klimaat is daar aan het onze gelijk, maar toch altijd veel minder. Daartegenover staat echter, dat de noordelijke kolonies vrucht baarder zijn. De reden, waarom het gouvernement van Argentinië de voorkeur geeft aan gehuwde landverhuizers, ligt hierin, dat men er geen boerenknechts en meiden kent. Wie zou er boerenknecht willen wezen in een land, waar het niet de minste moeite kost, om zonder een cent op zak zelf baas te worden De heer Van Waalwijk spreekt verder over de nauwe aaneensluiting tusschen de Europe anen. Deze wordt zoowel in de steden als op het platteland waargenomen. 't Is, zegt hij, alsof een zeker wantrouwen hen stilzwijgend een bond doet sluiten, waar de inboorlingen onvoorwaardelijk buiten gehouden worden. Zelfs met Europeeërs, die sinds jaren in Argentinië gevestigd zijn en wier stand hen in aanraking brengt met Argentiniërs van den eersten rang, is dit het geval. Alleen tusschen Duit-schers en Franschen bestaat een zekere animositeit, of althans eenige afscheidingmaar voor het overige beschouwen zich de Europeeërs als leden van éen familie. Nogmaals komt de heer Van Waalwijk erop terug, dat hij er voor ambachtslieden niet veel heil in ziet naar Argentinië te verhuizen. Wie zijn vak verstaat kan spoedig werk vinden en een goed loon verdienen, maar van rijk worden is daar evenmin sprake als in Neder land 't is al mooi zoo hij wat meer wint dan zijn onderhoud. Zeker althans acht de heer Van Waalwijk het voor een getrouwd am bachtsman, die in Nederland moge het dan ook wat spaarzaam zijn zijn brood heeft, onverantwoordelijk om de kip met de gouden eieren in Argentinië te gaan zoeken. Kan de landbouwer zonder gezin in Argentinië be zwaarlijk terecht, de ambachtsman met gezin staat beslist in den beginne aan groote moeie- lijkheden bloot. Voorts schrijft de heer Van Waalwijk nog »Als algemeene regel geldt, dat de land verhuizer meer nog dan iemand anders met De eenige hoop der belegerden was op de komst der hulptroepen gevestigd. Zou er al iets te Algiers bekend zijn Zou er een bode langs den spoorweg naar Beni-Mansour hebben kunnen gaan Zouden er troepen van Tizi- Ouzon of Fort National aankomen Of zouden die twee garnizoensplaatsen ook reeds een prooi der vlammen zjjn Was dit een alge meene opstand of bepaalde zij zich tot dit afgelegen plekje? Zij wisten niets, en konden niets gissen. Zij moesten wachten en hopen en hunne oogen uitkijken op de twee witte lijnen, die over de heuvels liepen, de wegen naar de naastbij- gelegen Europeesche stations. Om twaalf uur was de toestand onhoudbaar. De Zouaven konden geen half uur meer vechten van uitputting, dorst en honger. Er ontstond een gemompel van capituleeren. Het fort was dan ook zoo gehavend, dat het elk oogenblik kon instorten. M. Vadministrateur verscheen aan de deur van de trap, zwart van den rook en met bloed overdekt en zei kortaf »Ik ga capituleeren!" Jamais gilde madame op schellen, ge biedenden toon Jamais Mille fois jamais F »Wij kunnen niet langer vechten", zei Monsieur en draaide aan zijn knevel. »Geef u over zoo gij wilt, maar ik zal vechten, zoolang ik leef, al blijf ik alleen in het fort over", zei madame en trok met een overleg te werk moet gaan. In toestanden zooals de oude maatschappij die oplevert, waarin men als 'tware is opgegroeid, geldt voor de meeste menschenzij leven niet, zij worden geleefd. De stroom des levens sleept hen mee in een eindelooze sleur van opstaan, werken en naar bed gaan, hier echter, dat wil zeggen: als landverhuizer, moet men zelf leven. Men moet zijn weg in een nieuwe omgeving zelf zoeken. En als ik dan denk aan de hou ding van verreweg de meeste landverhuizers bij hun aankomst alhier, dan vraag ik mij-zelven afDeugt ons volk eigenlijk wel voor land- verkuizen Ondanks de lammerigkeid, waar van zij blijken gaven, zijn allen toch terecht gekomen, en de meesten zelfs zeer goed, waar uit men kan afleiden hoe weinig moeite het kost om hier een bestaan te vinden. Maar dat zal er niet beter op wordenbij duizenden komen de landverhuizers hier aan uit alle landen van Europa ende Nederlanders leggen het wat energie betreft af bij alle an deren, misschien alleen uitgezonderd de Belgen, die even lam zijn. »Voor kolonist is ons volk goedvervoerd worden naar een plek, die een ander heeft uitgezocht, daar zijn woonplaats aangewezen en het materieel voor zijn woning aangebracht te krijgen, dat kost zooveel energie niet. En als het dan maar een beetje meeloopt, dan raken de Nederlanders wel op dreef en weer in een voor hen onmisbare sleur j dan zijn zij misschien beter dan anderen. Maar beginnen met zich te behelpenzich door de eerste moeilijkheden heenslaanmet een lachend gezicht en met opgewektheid het hoofd bieden aan duizenderlei opeenvolgende teleurstellingen zit er eenvoudig niet bij ons in." Ter bevestiging van hetgeen hij mededeelde, citeert de heer Van Waalwijk een paar brieven van landverhuizers, welker inhoud inderdaad in hoofdzaak geheel overeenkomt met den indruk, door den medewerker van het Nbl. v. Ned. van de toestanden en vooruitzichten in Argentinië verkregen. De werkstaking van zeelieden te Liverpool heeft tot ongeregeldheden aanleiding gegeven Omstreeks 1000 man zeelieden en stokers verzamelden zich Vrijdag rondom het scheeps- kantoor, waar zij zulk een rumoer maakten en zulk eene dreigende houding aannamen, dat de politie moest worden ontboden, die hen uiteen dreef. Verscheidene stoombooten konden intus- schen uitvaren en alle geheel bemand, op de oude loonsvoorwaarden. De stokers aan boord van de stoombooten te Antwerpen hebben het werk gestaakt. Zij eischen hetzelfde loon als de Engelsche stokers Zaterdag zijn te P arijs 26 koetsiers in verzekerde bewaring genomen, omdat zij met geweld hunne vakgenooten, die op den bok waren gebleven, wilden dwingen het werk te staken. Onder de gearresteerden bevinden zich eenige Boulangisten. Gisteren, bij gelegenheid van de wedrennen te Longchamps om den Grand Prixhad een groot aantal koetsiers het werk hervat, zoodat de Boulevards en de Avenue des Champs Elysées gisteren hun gewoon namiddag-uiterlijk droegen. Te Parijs begint men zich te verontrusten of het misschien de Eiffeltoren is, die de donderbuien en stormen aantrekt, welke in den laatsten tijd de stad telkens teisteren. Te Berlijn heeft een koekbakker terecht gestaan, ondet beschuldiging dat hij reeds sinds maanden bedorven eieren in sommige soorten van koek had verbakken. Uit het verhoor bleek dat het den man onverschillig was, of de dooier al zwart en het wit al groen was geworden. Zijne knechts en huisgenooten hadden veel hinder van de walgelijke lucht tijdens de be werking, maar de koopers bemerkten er niets van, daar hij die lucht door een kunstmiddeltje in het deeg wist te verdrijven. Hij werd tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Te Kaldenkirchen zijn dezer dagen twee da mes uit Venloo gevangen genomen, die sinds geruimen tijd eiken dag in hare tournures 200 sigaren binnensmokkelden. Voor het Amstge- richt te Lobberich zullen zij zich te verant woorden hebben. De longtering van den mensch en de tuberculose bij het rund. De analogie tus schen deze beide ziekten is reeds lang eene uitgemaakte zaak. Thans heeft dr Brush in de academie van geneeskunde te New-York eene studie voorgelezen, waarin hij met tal van feiten zoekt te bewijzen, hoezeer het fokken forsehen ruk het zwaard, dat aan zijn zijde hing, uit de schede. »Ik laat mij hier niet in koelen bloede vermoorden, zooals de bezetting van Palaestro. Ik sterf met de degen in de hand. Voor de eer van Frankrijk weiger ik mij dus over te geven." »Ik voer het bevel over deze vesting", zei Monsieur met waardigheid. »En ik voer het bevel over u", hernam madame gevat. »Ga weer, ga weer vechten", ging ze overredend voort, »en sterf als een soldaat op uw post. Indien er over twintig minuten, op mijn horloge, geen hulp komt opdagen, dan spring ik, parole cThonneur, over de borstwering, Geen vrouw zal hier gevangen genomen worden. Wij zullen onze eer redden Als het zijn moet geven wij ons over aan den dood maar volstrekt niet aan die woeste lingen »Gij hebt gelijk", riep Monsieur vol geest drift uit en reikte haar de hand. .Vrouwen, zooals gij zijt, leeren de mannen hoe zij sterven moeten. Ik bewonder u, Adèle. Gij wijst mij mjjn plicht aan. Wij zullen ons niet over geven. Wij zullen ons tot het uiterste verde digen. Zij zullen dit huis alleen betreden over onze lijken." In een opwelling van teederheid sloeg madame hare armen om zijn hals en kuste hem hartelijk. Iris hield vol afgrijzen de handen voor de ooren. Moesten zjj daar op de plaats sterven 1 van melkkoeien de longtering in de hand werkt. In Zuid-Afrika, waar de tsetse-vlieg op som mige plaatsen het houden van koeien onmogelijk maakt, is de tuberculose zeldzaameveneens op IJsland, waar voornamelijk schapenmelk, en bij de Eskimo's, waar rendiermelk wordt gedronken. In Australië kostte eene koe in 1780 duizend gulden, en de tuberculose was er toen onbekend thans zijn er 800.000 run deren en de inlanders zijn nagenoeg aan tuberculose uitgestorven. De conclusie van Brush is, dat men de runderen door kruising enz. kan verbeteren en den melkrijkdom ver meerderen, maar niet dan tot schade van de gezondheid der menschen. Het rund is de voornaamste factor in de uitbreiding der tuberculoseschrijver aarzelt niet te zeggen, dat van de melkkoeien 50 pet tuberculeus zijn. Amsterdam. De shah bracht heden van half elf tot half twee door op het stadhuis, waar hem een lunch werd aangeboden. Hij onderhield zich met den burgemeester over het Noordzeekanaal, over de drinkwaterleiding en andere zaken, waarnaar hij nauwkeurig informeerde. Daarna werd de Koningin Emma der stoom vaart Maatsch. Nederland bezichtigd, waar een Javaan op verzoek van den shah een gebed uitsprak. Hierna werd een tochtje op het IJ en vervolgens een bezoek aan 's lands werf gemaakt. Men spreekt van eene gala-voorstelling, te geven in het circus van den heer Carré, die thans met zijn gezelschap te 's Gravenhage is en van daar opzettelijk met zijne beste sujetten en paarden naar hier zou overkomen. Clermont-F'errantl. De republikein Le Guay, tegenstander der herziening, is bij da herstemming tot senator gekozen. Kiyon. De republikein Toillin is tot lid van den gemeenteraad gekozen met 3570 stemmen. Boulanger verkreeg er 2470. Datum. Plaats. 19 Juni Middelburg, 20 Middelburg, 0. Souburg, 21 0 21 Aagtekerke, 25 rr Middelburg, 26 0 Groede, 27 H Middelburg, 4 Juli Waarde, 4 m Middelburg; 8 Vli9singen, 17 Middelburg, I Voorwerpen. Informatiën) Karoterij, Verheij. Huizen, Verheij. verp. Bouw-&Weil. De Woltf. Huizen, Tak. Inboedel, Notarishuis Huis Land, Ilammacher Woonhui^ Tak. Hofstede, De Vos. Timmermanswinkel Prins. Land, Slegt. Hotel, Pieterse. Inboedel, Tak. In de Fransche kamer werd Zaterdag de regeering door den arbeider-afgevaardigde Basly geïnterpelleerd over de werkstaking der koet siers. Hoewel de minister van binnenlandsche zaken Constans zich verklaarde voor een ver daging der interpellatie tot de volgende zitting besloot de kamer, met het oog op de wedrennen voor den Grand Prix, die gisteren te Longchamps plaats vonden, tot dadelijke behandeling over te gaan. Nadat Basly de oorzaken van de werkstaking had uiteengezet, waarbij hij de patroons en de maatschappijen voor de bewe ging verantwoordeljjk verklaarde, stelde hij een motie voor, strekkende om de regeering uitte noodigen voor de verhuurders van rijtuigen als maximum een tarief vast te stellen in verhou ding tot hetgeen de koetsiers van de reizigers kunnen eischen. In een uitvoerige rede deed daarop de minis ter Constans verslag van zijn pogingen, bij de koetsiers en hun patroons door hem aangewend, om een schikking tot stand te brengen, die echter zonder resultaat bleven. Wijl de regee ring niet het middel in de hand heeft om Dien dag sterven! Was er dan geen uitkomst meer mogelijk Alleen indien er binnen twintig minuten hulptroepen kwamen. HOOFDSTUK XL. Buiten liet gedrang. Toen de zusters te Beni-Mansour, nadat zjj Meriem in het klooster gebracht hadden, met een draagbaar naar de rivier afdaalden om den dooden Kabyl te halen, die naar men zei daar liggen moest, vonden zij Eustace Le Marchant, wel is waar nog levend, doch zwaar gekneusd en bewusteloos door den val. Gelukkig was op de plek, waar hij neergekomen was, het zand zacht en week, zoo dat hij als het ware op een matras terecht was gekomen. Toen men hem op de draagbaar legde opende hij de oogen, herkreeg een oogenblik zijn bewust- zjjn en herinnerde zich alles. Onmiddellijk stond het gevaar der belegerden hem weer voor den geest en dat verleende hem de kracht om, met buitengewone inspanning, in het Fransch uit te roepen .Gevaar te St. CloudSeint terstond naar Tizi-Ouzon en Fort National om hulp. St. Cloud wordt aangevallen, is omsingeld De telegraafdraden zijn doorgesneden. De Ka bylen zijn opgestaan. Zij hebben een Jebad uitgeroepenEn zij bezetten de wegen om te voorkomen dat er om hulp gezonden wordt. Ik ben vermomd over den Col van den Djur-

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2