TertaBiipenTerpatlitiieEiiiZeeW LAATSTE BERICHTEN. Mota en aanietömen schepen. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen* INGEZONDEN STUKKEN. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. fl. de afschaffing der dienstvervanging in het leger zonden worden geschaad. Zij betoogen dat de invoering van den per soonlijken dienstplicht bij het leger wel dege lijk eene aanmerkelijke verzwaring van den militairen dienstplicht voor de geheele bevol king tengevolge zoude hebben, en niet noodig is in het belang onzer strijdkrachten. De invoering van dien maatregel wordt dan ook door hen ten sterkste aan Zjjne Majesteit ontraden. Prof. Spruyt heeft een afzonderlijk advies ingediend over de voorgestelde vrijstelling van eenige wettige zoons, welke hij bestrijdt vooreerst ter wille der gelijkmatige verdeeling van den druk over de gezinnen; ten tweede in het belang dier jongelingen zelften derde wegens de premie, die de staat door deze be paling op het hebben van weinig kinderen stelt. Om deze redenen behoort, naar zjjn gevoe len, de vrijstelling der eenige wettige zoons niet in de nieuwe militiewet opgenomen te worden. Hjj wenscht daarom de vrijstelling van eenige wettige zoons te doen vervallen, en in de plaats daarvan de vrijstelling van kostwinners, onver schillig of zjj al dan niet eenige zoons zijn, op te nemen. De wet zou dan z. i. moeten inhouden, dat vrijstelling verleend wordt aan dengene, die door zijn handenarbeid den kost winta. van zjjne ouders of bjj overlijden van een daarvan, van zijn vader of moederi. als de beide ouders overleden zijn van zjjne grootouders of van een daarvan c. van een of meer broeders of zusters, als het gezin ouderloos is. Datum. Plaats. 24 Mei G roede, 25 Middelburg, 27 Middelburg, Voorwerpen. Informatiëns Inspan, Hammacber verp. Jachtvelden, Ontv. reg. Aak, Tak. 's Gravenliage. De Tweede kamer kwam heden weer bijeen. Ingekomen is een wetsontwerp tot waarborg van de vrije beschikking door werklieden over hun verdiend loon. De heer Van Wassenaer zal op een nader te bepalen dag de ministers van binnenland- sche zaken en justitie interpelleeren over de te Gouda plaats gehad hebbende ongeregeld heden. In behandeling kwam het ontwerp, bepa lende dat de vrouw en minderjarige kinderen naturalisatie kunnen verkrijgen op aanvraag, de vrouw een jaar na de naturalisatie van haar man, de kinderen een jaar na hun meer derjarigheid. De heer Hartogh bestreed het ontwerp als niet op zich zelf te regelen zonder herziening van de geheele materie en als zullende leiden tot groote complicaties en moeielijkheden. De heer Parncombe Sanders achtte ook de regeling dezer detail-kwestie afzonderlijk on mogelijk en het geheele stelsel der regeering vicieus en in het nadeel voor de eenheid in eene familie. Het ontwerp werd verdedigd door den heer Harte, niet om de redenen, door de regeering daarvoor aangevoerd, maar omdat hij het be ginsel van individueele naturalisatie op zichzelf goedkeurt met het oog op de waarde van het Nederlanderschap en ter voorkoming van dubbel staatsverband. De heer Van Bylandt is in beginsel tegen het ontwerp. De minister van justitie beriep zich op den aandrang der kamer tot deze regeling. Aan neming van het beginsel der individueele na turalisatie is onvermijdelijk. De heer De Savornin Lohman stelde eene motie voor om de wenschelijkheid uit te spreken, dat het onderwerp Nederlanderschap en inge zetenschap in zijn geheel bjj eene wet worde geregelden om inmiddels de behandeling van het ontwerp te schorsen. De minister liet de beslissing over die motie aan de kamer over maar kon aan den heer Van der Loeff geen toezegging doen omtrent verdere plannen. De motie werd daarop zonder stemming aangenomen en de zitting gesloten. De kamer zal thans in de at'deelingen onder- -zgeken het ontwerp tot wijziging der schoolwet. was zij, dat kon hjj niet ontkennen maar toch een Afrikaansche wilde had zijne arme licht geloovige Iris ineens ingepakt. Die Knyvetts waren ook altjjd zoo onprac- tisch. Geen Whitmarsh zou ooit zoo gehandeld hebben. Neen, integendeel Ben Whitmarsh zou die zoogenaamde nicht op een eerbiedigen afstand gehouden hebbenhjj zou de zaak haarklein onderzocht en bjj elk argument op bewijzen aangedrongen hebben. Terwijl die iCuyvetts foeide eerwaardige rechtsgeleerde walgde er van't was zoo overdreven, zoo excentriek 1 Zoo sentimenteelzoo dom Als zij maar zwart, of donker was geweest zooals hij altijd gedacht had Maar een blanke vrouw, zoo blank als hij zelf en daarenboven schoonKon een advocaat ooit een gevaar lijker tegenpartij en een onvoorzichtiger cliënt hebben Met de grootste moeite volbracht de teleur gestelde man dien dag zijn taakmaar nu het toeval ongelukkig gewild had dat de eerste ont moeting in het publiek moest plaats hebben, be sloot hij van den nood een deugd te maken en Iris en de eischeres zelf voor oom Tom was Meriem voortaan eenvoudig de eischeres uit te noodigen om deel te nemen aan de beraadslagingen. »Iris" riep hij op eenigszins geraakten toon ikom hier in de tent en breng die dat jonge meisje mee." Amsterdam. De koninklijke fabriek van stoom-en andere werktuigen alhier werkte het afgeloopen jaar weder met verlies, zoodat in 't geheel 424.818 of ruim 50 pet. van het maatschappelijk kapitaal is verloren, waarvan overeenkomstig artikel 47 van het wetboek van koophandel ter griffie van de rechtbank is kennis gegeven. De vooruitzichten zjjn door veel werk echter niet ongunstig, zoodat commissarissen goeds moeds zjjn op het herstel van het verbroken financieel evenwicht. Berlijn. Volgens de Freisinnige Zeitung zijn de onderhandelingen over het vergelijk tus- schen de werkstakende mjjnwerkers en de mjjnbesturen afgebroken, dank zij den tegen stand van den heer Krabler, een der leden van de deputatie der mijneigenaars en zonder Krabler verklaren de andere leden niet te kunnen onderhandelen. Hunchen. De koningin moeder van Beieren is op den leeftjjd van 64 jaren overleden op haar lustslot in Opper-Beieren. Londen. Het lagerhuis verwierp een amen dement van Gladstone betreffende de belasting op roerend en onroerend eigendom met 257 tegen 181 stemmen. In de liberale en radicale vereeniging te Shoreditch heeft John Morley een redevoering gehouden, die naast een uiteenzetting der poli tiek van Gladstone's partjj tegelijkertijd het zondenregister der tory-regeering bevatte. Na eenige woorden gewijd te hebben aan de gehate suikerbill, voor welke het ministerie bezig is een eervol graf te graven, vestigde de spreker de aandacht zijner hoorders op het feit, dat Engelands gezant Parijs heeft verlaten, op het oogenblik dat Frankrijk het eeuwfeest der revo lutie vierde. Dit noemde John Morley een daad van nooit gehoorde »grenzenlooze dwaasheid," wijl wat Frankrijk honderd jaar geleden in een geweldige worsteling erlangde: vrijheid, een weldaad is geweest voor geheel Europa. Hij zag in de handelwijze der regeering niets anders dan een armzalig bewijs van welwillendheid jegens Bismarck, waarvoor Groot-Brittanje zich moest schamen. Met de overdrijving van een populair politiek spreker, die in de oppositie is, stelde hij voor, hoe het onder de tegen woordige ministers met hun historische ver- geldings-theoriën den Duitschen keizer kan invallen tegen Engeland een casus belli te maken uit het feit, dat de voorvaders der thans levende Britten Karei I onthoofden. Met het oog op de geschiedkundige denkbeelden van lord Salisbury verklaarde John Morley met belang stelling te gemoet te zien welk antwoord het ministerie op de uitnoodiging van den Zwit- serschen bondsraad zou geven ter bijwoning van de conferentie over een internationale regeling van den arbeid, wijl het den eersten minister wellicht zou kunnen invallen te wei geren, wijl Wilhelm Teil een nationalist was Wat John Morley op deze volksvergadering over de afwezigheid van den Engelschen gezant uit Parijs bij de feestviering op 5 en 6 Mei 11. zeide, is de inleiding voor het debat over deze zelfde kwestie in het lagerhuis, daar de oppo sitie voornemens is hierover de regeering te interpelleeren. Voor het Britsche gouvernement zal deze in terpellatie evenwel geene zulke onaangename oogenblikken opleveren als het clericale minis terie in België te wachten staat, wanneer de oppositie den minister-president Beernaert en den minister Devolder in de kamer ter verant woording roept over hun betrekkingen tot Poiubaix en consorten. Het bericht van het socialistische blad le Peuple, dat de aanklacht tegen de beschuldigden in het zoogenaamde socialisten-proces te Bergen ingetrokken zou worden, nadat aan het licht is gekomen, welke rol de politie-spionnen in de arbeidersonlusten hebben gespeeld, is niet be vestigd. De verhooren worden trouw voort gezet en brengen steeds nieuwe fraaiigheden »Kom mede, Meriem" zei Iris, als sprak zr) tot een oude bekende, nam haar bjj de hand en geleidde haar naar de tent. >Oompje lief" fluisterde zij hem in het oor, »zij spreekt Engelsch, en is een zeer fijngevoelig schepseltje. Wat ik u bidden mag wees niet hard ofbarsch tegen haar Mooi, fijngevoeligHemel, welk een gelukHij moest dus in tegenwoordigheid van die oplichtster zijn mond houden, uit vrees dat de waarheid haar mocht krenken »Gij hebt een oom, mejuffrouw" zei hij en wierp een blik als uit een jury-bank op Meriem. »Ik geloof dat het beter zou zjjn, in dien die oom zelf aanwezig ware, of zich liet vertegenwoordigen bij dit voorloopig onderzoek." iWat zegt hij, Iris vroeg Meriem ont hutst. »Wees niet bang voor hem, kindlief," fluisterde Iris en drukte haar hand. »Hij is een beetje barsch, maar toch onbegrijpelijk goed en vriendelijk. Hij wenscht alleen dat gij uw oom laat halen." »Ik wist niet dat Engelschen zóo spra ken," antwoordde Meriem. Vernon en Eustace spreken nooit op die wjjze tot mjj." (Wordt vervolgd.) van de door het ministerie in bescherming ge nomen verklikkers en agents provocateurs aan den dag. Een der getuigen verhaalde o. a. hoe Pourbaix hem een bon had gegeven om een revolver te koopen, er den raad aan toe voegend geen angst te hebben om het wapen te gelegener tijd flink te gebruiken. Gelukkig had de man den wijzen inval gehad den revolver weder even spoedig te verkoopen, om, zooals hij zich uitdrukte: er geld van te maken. Een gedenkwaardige verklaring legde de directeur der geheime politie,Gauthier af,die zich niet verplicht gevoelde, de verantwoordelijkheid te dragen van de betrekkingen, welke tusschen de regeering en Pourbaix hestonden. Pourbaix zelf werd eveneens Woensdag ver hoord. De eigenaardige positie, waarin Pourbaix zich bevindt, die, terwijl hij getuige was, ge arresteerd werd, gaf aanleiding tot een gedach- tenwisseling tusschen den president, het openbaar ministerie en de verdediging, daar Pourbaix zelfs door zijn eed niet verplicht is iets te antwoorden, dat hem zelf kan benadeelen. Nauwelijks was Pourbaix begonnen zijn verkla ringen af te leggen, of de president verzocht het O. M. en de verdediging af te zien van dit verhoor. Pourbaix drong echter op voort zetting aan, daar hij, gelijk hij verzekerde, de rechtbank nuttige mededeelingen had te doen. Ten slotte werd hij echter verwijderd, onder voorbehoud, dat hjj in den verderen loop der behandeling weder in verhoor kan genomen worden. Ten overvloede protesteerde de advo caat-generaal nadrukkeljjk tegen de bewering, dat er eenigerlei betrekking tusschen den ge tuige en de politie zou bestaan hebben. Of de minister Beernaert ook zal wagen te ver klaren, dat tusschen hem en Pourbaix men denke aan het manifest»ultimatum aan de regeering" geenerlei verstandhouding heeft bestaan O die geheime agenten onzer moderne orde lievende regeeringenWelke vernederende ervaringen de Duitsche regeering ook met haar Wohlgemuth's heeft opgedaan, dit schrikt haar echter niet af weder haar toevlucht tot geheime agenten" te nemen bjj de bewaking der werksta kingen in de mjjndistricten! Wanneer die heeren, misschien bevindt zich de verdiensteljjke Wohl gemuth wel in hun midden, daar in de mjjn districten met hun gewone middelen aan het naspeuren gaan van >buitenlandsche opstokers" en sociaal-democratische invloeden kan men zich weder op verkwikkeljjke ontdekkingen voorbereiden Binnen kort zal te Londen een Boulan- gistisch blad, La Réforme Frangaise, in de Engelsche en Fransche taal verschjjnen. Door de politie te Weenen is een groote anti-semitische bijeenkomst, tegen Zondag aan gekondigd, verboden. De koningin van Spanje is licht on gesteld. De Fransche senaat heeft een begin ge maakt met de behandeling der militaire wet. De artt. 1 tot 20 zjjn aangenomen, artikel elf is verzonden naar eene commissie. Artikel 21 werd bestreden door den minister Constans, doch aangenomen met 160 tegen 86 stemmen. In het Oostenrjjksch huis van afgevaar digden zeide minister Taaffe, in antwoord op eene interpellatie over het katholiek congres, dat het huis geen enkele reden heeft om zich bezig te houden met gebeurtenissenwelke volstrekt geen invloed oefenen op de staatkunde van het keizerrijk. Ten opzichte van de werkstaking der koet siers ontkende de minister dat de politie en de militaire macht de wet overschreden hebben. Op de interpellatie over den Jodenhaat zeide Taaffe, dat de regeering dezelfde bescherming toekent aan alle door de wet erkende gods dienstige beljjdenissen, en dat zij zich verzetten zal tegen elk streven, dat tegen deze begin selen indruischt. Het is thans vastgesteld, dat Perrin, die een revolverschot loste op president Carnot, zich daartoe inderdaad van eene losse patroon bediende. Hjj zal derhalve correctioneel terechtstaan. De Duitsche rijksdag besloot de verzoek schriften betreffende opheffing of beperking van termjjnhandel in koffie te verzenden aan den rijkskanselier ter overweging. In den loop der beraadslaging kwam Woermann uit Hamburg krachtig voor den termjjnhandel opwelke slechts, naar hjj zeide, een volmaakte vorm van tus- schenhandel is, onontbeerljjk voor eene groote markt. Juist de termjjnhandel belet de vorming van coalities tot willekeurig opjagen der prjjzen. Eenige maatregelen zullen den termjjnhandel niet beletten. Hjj is noodzakeljjk. Op groote beurzen zullen steeds middelen gevonden wor den om in anderen vorm hetzelfde te bereiken. In de Deensche armee moet zich een sterke beweging tegen de ontworpen bevestiging van Kopenhagen openbaren. De bevelvoerende generaal Kaufmann en de commandant der genie hebben zich openljjk daartegen verklaard. Gisteren is uitspraak gedaan in het lasterproces, voor het hof te Montpellier door den afgevaardigde Salis ingesteld tegen den afgevaardigde Numa Gilly c. s. De advocaat Peyron is vrjjgesprokende uitgever Savine en de publicist Chirac zjjn veroordeeld tot 15 dagen gevangenisstraf en 100 fr. boete, Gilly zelf tot 1 maand gevangenis en 200 fr. boete allen gezamenljjk en hoofdelijk bovendien tot 600 fr. schadeloosstelling en openbaarmaking van het arrest in 6 dagbladen. De werkstakingen in Duitsehland. Omtrent den stand der werkstakingen in de Westfaalsche mjjndistricten meldt de Köln. Ztg. dat in het district Dortmund in verscheidene mijnen het werk hervat is. Daarentegen melden andere Duitsche bladen dat geen verandering in den toestand valt waar te nemen en de arbeiders, ook zij die nog werken, in hun eischen volharden. Van particuliere zjjde wordt gemeld, dat de werkstaking zich op sommige punten van Rjjnland en Westfalen nog uitbreidt, doch overal heerschen aldaar rust en orde. Aanstaanden Zondag is er groote vergadering der werkstakers te Bochum, waar het protocol zal besproken worden, dat de grondslagen bevat van de overeenkomst tusschen de mijn werkers-deputatie en den afgevaardigde Ham macber ontworpen. Den dag te voren, alzoo morgen, zal over deze voorstellen beraadslaagd worden in de vergadering, welke door het be stuur der mjjneigenaars zal worden gehouden. De voornaamste grondslagen, waarover de deputatie en den vertegenwoordiger der West faalsche mjjnbesturen het eens zjjn geworden door tusschenkomst van de Duitsch-vrjjzinnige afgevaardigden, betreffen den werktjjd van acht uren, het in- en uitgaan der mjjnen niet me- degerekend geen overwerk, dan in dringenden nood en na voorafgegaan overleg met door de mijnwerkers te kiezen vertegenwoordigers. Deze commissie zal elk jaar gekozen worden door de mjjnwerkers, die ouder zjjn dan 25 jaar. Ook zullen de tegenwoordige werkstakers na het hervatten van den arbeid geenerlei na deel van de zjjde der mjjnbesturen te duchten hebbeneindeljjk, eene betameljjke verhooging van loonen. Op de audiëntie, welke gisteren de mjjnon- dernemers hadden, zeide de keizer volgens een Reuter-telegram, dat het hem genoegen deed beide partjjen gehoord te hebben over de oor zaken der werkstaking en de middelen om haar te eindigen. Hjj verwacht hierover ook nauwkeurige berichten van zjjn ambtenaren. De hoofdzaak is, met het oog op de ver strek kende schade, welke de geheele bevolking lijdt, vooral nu ook nog eene werkstaking in Silezië uitbrak, om zoo spoedig mogelijk aan de groote werkstaking in Westfalen een einde te maken. Hij heeft den werklieden zjjn standpunt met alle strengheid gekenschetst. De werklieden hebben een goeden indruk gemaaktzjj hebben zich gehouden buiten alle aanraking met sociaal-democraten. »Telegrammen uit West falen zeide de keizer verder getuigen dat mjjne woorden weerklank gevonden hebben. Ik vertrouw van den gejzonden vaderlandschen zin der afgevaardigden van de werklieden, dat zij niet zonder welslagen alles doen om zoo spoedig mogeljjk hunne makkers weder aan den arbeid te brengen. Dringend beveel ik de mjjnmaatschappen aan om in het vervolg zoo veel mogeljjk zich in betrekking te Btellen met de werklieden. Ik zou willen dat den werk lieden gelegenheid daartoe gegeven wordt. Ik wensch dat het tot dusver verkregene tot een goed einde moge leiden, en gjj moet steeds voor oogen houden dat die maatschappjjen, waarbjj een groot getal werklieden arbeiden, tegenover den staat den plicht hebben voor het welzjjn der werklieden naar hunne beste krachten te zorgen. Voor alles moeten zjj voorkomen dut de bevolking van eëne geheele provincie in dergelijke moeieljjkheden ver wikkeld wordt." Naar de Post verzekert, moet de keizer schetsenderwjjze den heeren mjjnbezitters den raad gegeven hebben hun beurs open te doen. Men gelooft algemeen, dat het vergelijk door de mjjnbesturen, vooral na deze audiëntie bjj den keizer, zal aangenomen worden. Ernstig begint het er in Opper-Silezië uitte zien, waar de werkstakende mjjnarbeiders zich aan ongeregeldheden schuldig maakten. Zjj hebben reeds verscheidene schachten verwoest, ook pleegden zjj gewelddadigheden tegen de mjjnbeambten, die de mijnwerken verdedigen wilden. Men vreest er eene werkstaking van 20,000 werklieden, ofschoon verscheidene direc teuren terstond hoogere loonen beloofd hebben. De werklieden verlangen een werktjjd, in plaats van tien uren, als tot dusver, van acht uren. Das Militar, de groote macht waarop de keizer in zjjn gesprek met de mjjnwerkers-deputatie zinspeelde, is reeds rijkelijk voorhanden in Opper-Silezië. Aldaar evenals in Saksen, waar eveneens de loonbeweging is ontstaan, schjjnen zich politieke elementen in de economische beweging te mengen. De Silezische arbeiders vorderen nl. behalve meerder loon en korter arbeidstjjds vrije deelneming aan vereenigingen en genoot schappen. Het aantal werkstakers in Duitsehland wordt geschat op 235,000. Naar de mijndis- trieten zjjn geheime agenten van politie gezonden om na te gaan of er ook buitenlandsche opstokers schuilen. In het district Aken staakten Dinsdag 2000 van de 6000 mijnwerkers het werk. De eischen zjjn15 pet verhooging van loon en acht uur arbeidstijd met het in en uitgaan der mjjnen. Maar Woensdag werd in enkele mjjnen het werk weder hervat. Eene inlichting. Geachte Redactie Van zeer geachte zjjde is ons verzocht om verduideljjking van onze laatste advertentie, voorkomende in uw nummer van Dinsdag 11. Vergun ons een plaatsje in uw blad ter be antwoording van gemeld verzoek. De zaak iB eenvoudig deze De kiesvereeniging heeft den heer Gerritsen voor den derden vacanten zetel aanbevolen (geen candidaat gesteld). Toen genoemde heer in uw blad verzocht niet in aanmerking te wil len komen, heeft de kiesver. hem naar de rede nen gevraagd. Haar bleek dat er bjj hem bjj- zondere redenen voor bestonden. De kiesver. meende hem toch te moeten bljjven aanbevelen. Bq voorbaat dankzeggend. Het bestuur der antirev. kiesver. 14 Mei 1889. Luctor et Emergo, (Z. V. W. D.) VHssingen, 17 Mei. Nadat het Eng. ss. Taymouth Casttegez. Andrews, gisteren avond uit het dok in de sluis verhaald was, is het heden morgen te zes uur met 112 passagiers en 1800 ton lading naar zee vertrokken, met be stemming naar de Kaapstad enz. Vlissingen, 17 Mei. Boter 0.85 a 0.75 Eieren ƒ3.— per 104 stuks. Yerseke, 17Mei. Ter Oesterbeurs werd verkocht: groote ad ƒ25.zaaioesters ad ƒ5. Gent, 17 Mei. Roode en wintertarwe fr. 18.25 rogge fr. 15.25gerst fr. 14.75; haver fr. 15.25; boekweit fr. 16.paardenboonen fr. 18. koolzaad fr. 36.Rjnzaad fr. 26.lijnkoeken fr. 20.50 koolzaadkoeken fr. 16.boter fr. 2. per kilogrameieren fr. 1.50 per 26 stuks. Petroleum -noteeringen vande make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 16 Mei. LocoTankfust 7,80 a Geïmporteerd fust 7,90 a Van boord bp lossing f a Janu ari-levering J Februari-levering f Maart-levering fApril-levering Mei-levering Juni-levering Ju li-levering Augustus-levering f—, Septemb.-levering ƒ8,20 a Octob.-levering 8,20 a November-levering 8,20 a en December-levering ƒ8,20 a Zeilend Alles vrijbljjvend. De markt was heden vast. Staatsleeuing^eo Amsterdam 16 17 Mei. Mei. Nederland. Cert N.W.Sch. dito dito dito dito dito Obl. dong. O. L. 1867 dito Goudl. Italië. Ins. '62/81 Oostenrijk. Obl Mei-Nov. dito Jan.-Juli dito dito Goad Polen. O. Sch. '44. 4?ort. Ob.Bt.'53/84) dito dito 1888 Rusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54? dito dito 6 S. '55 Obligatiën 1862 dito 1864) dito 1877 dito dito Oost. le S. dito dito 2e rr dito dito 3e n dito 72 gec. dito dito '73 gec. dito dito '84< gec. dito dito '60 2e 1. dito dito '75 gec. dito Hongarije. Theis Spw. aand. dito dito Obl. Italië. Victor Eta. spw. Obl. Zuid-Ital. Sp. O, Oostenrijk. F. O. Spw. Obl Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.~ Maat8.Aaad. dito Obl dito dito dito Balt. Spw. Aand. Chatk.-Azow. O. Jelez-Griasi dito. Jelez-Orel dito Kurk.-Ch.-Az. O. Losowo.-Sew. Morsch.-Sysr. A. Mo8.k.-lar. Obü. Mosk.-Kursk. do. Mosk.-Smol. dito Orel-Vitebsk A. dito Obl Poti Tiflis dito EL-Wiasma Aand. Zuid-West Sp. M. Amerik.Cfcr.P. O. dit. Calif.Org, dit Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. dit. Mad. Ext. Ob. Menominee dito N,-W. Union dito Win. St.-Peter do dito S.-W. Obl. Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. Ct St-P. M. M. Ob. Un.Pac. Hfdl.do dito '80 gec. dito Obl. 1. 1867/69 Cert. v. B. Asgn. Spanje. O.B. Perp. dito bin. Perpet. Turkije. Geprivil, Gecv. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 dito sp. dito 1876 Brazilië. Obl. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1863 dito 1879 Venezuela 1881 pCt. Bedrag stukken 2l/2 1000 791/2 791/4 3 1000 94-1,8 94% 31/2 jr 1000 1021/4 1021/4 31/2 1000 1021/2 102% 5 fl. 120-1200 5 ff 100 96 5 Lir.100-100000 913/4 919/l6 5 5 4 4) 3 41/s 6 5 5 6 6 5 5 E 6 41/j 41/j 5 6 1000 1000 s 41/, 4 3 B 5 Z.R. 6 5 5 f Z.R. 5 6 R.M. 6 B Z.R. 5 f 200-1000 Z.R 500 100 20 f 1000 Z.R. 500 500 50-100 1000 20-100 Z.R. 100-1000 ir 100-1000 r 100-1000 500-100 50-100 w- 50-100 100 w 50-100 200 1 200 1000 Lil. 500 1 600-5000 fr. 500 Z.R. 100 ir 125-625 500 1125 723/4 721/a 737/8 731/2 - 871/2 103 103 931/8 931/4 1023/4 64 64 643/4 IOU/2 IOU/2 1019/16 100 100 1011/4 1011/4 ioii/4 100 861/4 61 1531/8 1223/g SSI/, 603, i 617/b 791/4 1501/a 13315/16 983/4 Z.R. Doll. 7 7 Doll. 7 7 7 7 i 4 7 6 4 Z.R. 4 6 P.R, 4 Pes. 4 Pr. 5 fr. fr. 4 B B 8 41/3 41/, 4 25-12B0 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 125-625 20-100 1000 1000-24000 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 ioo 100 100 56/5&112.10 100-500 627/8 10115/16 QQ 1021/3 10116/16 99 1023,4 331'g 1033/4 1023/g 103 3218 82 113 137 1331/2 1131/2 961/4 114 90 931/4 32 1031/2 102 1025)S 1035/u 108 333/is 134 135 1353/4 961/4 114 893/4 93 733/4 87 171/8 863/4 17 933/8 931/2 102 1033/g 1001/, 55 Indnstr. en flnanc. Onderstem. Nederland. pCt. N. Hand. Msch. Aand. rescontre 5 N.-l. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 S Ouit.chland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. Oostenrijk. Aand O. H. B. 1000 150 500 500 1000 R.M, 8000 fl. 600 1233/4 1231/4 831/4 84 83 Spoovwegleenlngen. Vaderland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. epw. A. dito Gest. Obl. N.-I. «pw. aand. N. Rijnspw. vo'gef. Aand fJ.-B. Boxt. Obl. gettemp. 1875/80 250 250 285 250-1000 341/g 20-200 115 116 100

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3