N°. 117. 132® Jaargang. 1889. Zaterdag 18 Mei. Nationale Militie. Middelburg 17 Mei. Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s J met uitzondering van Zon- en Feestdagen; Prijs per kwartaal in Middelburg en per post franco f 2.—J Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 cent. Advertentïën20 cent per regel. Bij abonnement lager: Geboorte-, Trouw-, Dood-, en andere familieberichten met de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen: van 17 regels 1.50; iedere regel meer ƒ0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. BEKENDMAKINGEN. Oproeping van verlofgangers der lichting 1887. RECHTSZAKEN. UIT STAD EN PROVINCIE. Burgerlijke stand. VERKOOPINGEN. ENZ. MDDELBI ROTE (I)MUM. y een uur Thermometer. Agenten te Vliasingen: P. G-. de Vey Mestdagh Zoon, te Goes: A. A. W. Bolland, te Kruiningen: F. v. d. Peijl, te Zierikzee: A. C. de Mooij en te TholenW. A. van Advertentïën Middelburg 17 Mei. vm. 8 u. 58 gr. j Nleuwenhuijzen. Verder worden door alle postkantoren en boekbandelaren abonnementen en advertentiën aangenomen, en nemen ook bet algemeen advertentie- moeten des namiddags te e m. 12 u 03 gr. av. 4 u. 02 gr. F bureau van Nijgh Van Ditmae te Rotterdam, en de firma B. van dee Kamp te Groningen, voor de Noordelijke provinciën, annonces aan.Hooidagenten voor bet aan bet bureau bezorgd zijn, willen Verwacht verand. wind. Buitenland: te Parjjs en Londen, de Compagnie générale de Publicité étrangère G. L. Daubb Cie., John P. Jones, opvolger, voor België A. Grosjean Co. te Brussel. j zij des avonda nog worden opgenomen De burgemeester van Middelburg, gezien de circulaire van den commissaris des konings in deze provincie van den 1 Mei 1889, A no. 791/1, 3de afdeeling (Provinciaal blad no. 46), roept bij deze op de in deze gemeente wo nende milicien-verlofgangers der lichting 1887, behoorende tot de le en 2e compagnie van bet lede le en 6e compagnie van bet 2e, de 6e en 7e compagnie van bet 3e en de 3e en 4e compagnie van bet 4e regiment ves ting-artillerie, om op den tijd en plaats als in de aan hen uit te reiken order is vermeld, tegenwoordig te zijn, voorzien van al de voor werpen van kleeding en uitrusting, door ben bjj hun vertrek met groot verlof medegeno men, benevens van hun verlofpas, ten einde rechtstreeks naar bun corps te vertrekken. Zy moeten zich vooraf en wel op Woensdag den 29 Mei a. des voormiddags tusscben 10 en 11 uren bij den burgemeester hunner woon plaats aanmelden, voorzien van hun verlofpas, ten einde de noodige biljetten, alsmede dag geld, indien zij dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen.. De verlofgangers, die op bet bepaalde uur niet ter aflevering verschijnen, worden bij bun corps gestraft. Zjj, die niet aan de oproeping voldoen, wor den als deserteurs behandeld, terwijl de genen, die door ziekte verhinderd worden op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, van die omstandigheid, onder overleg ging van eene verklaring van den geneesheer, tijdig kennis behooren te geven aan den bur gemeester. Na hun herstel vervoegen zjj zich bij bun corps. Middelburg, den 17 Mei 1889. De burgemeester voornoemd, SCHORER. De uitslag. Met bet oog op verschillende herstemmingen, die nog moeten plaats hebben, valt bet moeilijk nu reeds een overzicht in zijn geheel te geven van de gevolgen, die de deze week gevoerde strjjd zal hebben. Maar wij gelooven toch nu' reeds te kunnen constateeren dat, al mogen de liberalen enkele nederlagen geleden hebben, er van eene omzet ting der Eerste kamer vooreerst wel geen kwestie zjjn zal. Na al de beweging, door de tegenpartij ge maakt, zal die uitslag voor haar een groote teleurstelling wezen. Afgaande Op de tot heden verkregen resul taten kan nit feeds geconstateerd worden dat de staten van Gelderland om zijn door een winst van drie zetels, den anti-liberalen te beurt gevallen. Onder de niet herkozenen be hoort het lid van Gedeputeerde staten jhr G. A. van Nispen. In herstemming komen éen liberaal met een anti-revolutionnair, éen anti- revolutionnair met een partijgenoot en een katholiek met een partijgenoot. In Zuid-Holland verloor de liberale partij 5 leden, terwijl een lid van gedeputeerde staten te Zoetermeer in herstemming moet komen. De verliezen werden geleden te Sliedrecht, Middelharnis, Leiderdorp en Schiedam. In den Haag zijn drie liberalen gekozen en moeten twee in herstemming komen met de tegenpartij. Een aftredend anti-liberaal lid is niet herkozen. In Noord-Holland, waar 48 liberale leden aftraden, komen er eenige in herstemming, o. a. te Haarlem, te Nieuweramstel en te Enk huizen. De anti-liberalen verloren een zetel te Schagen. In Groningen zijn alle liberale leden herko zen, slechts éen van de 21 is in herstemming. In Overijsel zijn drie van de 16 liberalen gevallen en twee komen in herstemming, waarvan te Ommen een met een liberaal. In Utrecht geen verandering; wel wonnen de anti-liberalen een zetel te IJselstein maar zij verloren er een in het district Utrecht. Eveneens bleef in Drenthe, Noord-Brabant en Limburg de toestand dezelfde. In Friesland wonnen de clericalen. Te Fra- neker, dat altijd liberalen afvaardigden, komen vjjf daarvan in herstemming met even zooveel anti-vrijzinnigen. Bovendien moet een herstemming in Hee- renveen plaats hebben. In Dockum, waarvan de uitslag eerst heden bekend werd, behaalden de anti-revelutionnai ren de overwinning. Behalve de te houden herstemmingen is de verhouding in de staten van Friesland 28 li beralen tegen 16 clericalen. De uitslag in onze provincie kennen onze lezers. Twee verdienstelijke liberalen hebben in het district Goes de nederlaag geleden. Wij hadden na de jongste verkiezing van den heer B. M. den Boer niet anders verwachten bij de liberalen zeiven zal men ook wel niet Tan eene overwinning gedroomd hebben. Toch blijft in onze staten de groote meerder heid liberaal. Hoe de anti-liberale organen zelve teleurge steld zijn bewijst wel in de eerste plaats de Standaard, die zelf» gedacht had dat den liberalen veel gevoeliger slag zou worden toegebracht. En het blad is niet te best te spreken over ons volk, dat .dringend genoeg en herhaalde lijk genoeg gewaarschuwd is," maar toch den liberalen de meerderheid liet. Om zich en zijn vrienden te troosten ver lustigt het blad zich verder in eenige, bij zijn redactie gebruikelijke, insinuaties. De strijd is aan liberale zijde oneerlijk gestreden, hunne strooibiljetten waren in meer dan een district schandelijk. Wij gelooven dat het blad in zijne brutaliteit wel wat te ver gaaten op die wijze tracht te bedekken de leugens die van den kant zijner aanhangers zijn verkondigd. En dan kunnen wij nog slechts oordeelen over het geschreven, nog niet eens over het gesproken woord. Als men alles eens wist wat in die dagen door de verkiezings-agenten den kiezers is ver haald om hou te bewegen tooi' huil öod en hun godsdienst op te komen, dan zou men wel een boekdeel kunnen vullen, dat geen al te gunstig licht zou verspreiden op de waar heidsliefde van sommige zoogenaamde .vrienden der waarheid." Niet zonder reden heeft men, vooral in onze omgeving, in alle stilte, met allerlei gemoedelijke praatjes, invloed op het kiezersvolk uitgeoefend. Verder neemt de Standaard het gebeurde te Gouda als wapen tegen de liberalen. Hoe sterk wij elke geweldpleging afkeuren, verdient toch, dunkt ons, ook de onhandige vriend van de Standaard wel eene reprimande. Hij had veel beter gedaan zijn vlag dadelijk na afloop van het koningsfeest in te halen, dan op een oogen- blik, waarop door die inhaling aan eene hateljjke demonstratie moest worden gedacht. Zelfs de stembureau's moeten het bij het blad ontgelden, o. a. dat te Leiden waar de voor zitter een kwartier pauze nam en den kiezers gebood de zaal te verlaten. Daardoor werd de noodige waarborg weggenomen dat er geen bedrog plaats had. Zoo'n christelijk blad als de Standaard denkt toch lief over zijn naasten Waartoe een teleurgestelde redactie van zulk een christelijk-historisch blad al niet komt, zou men zeggen. Kalmer, waardiger en eerlijker is de Tijd. Dit katholieke orgaan zoekt geen spijkers op laag water maar schrijft »De uitslag der verkiezingen voor de Prov. Staten, al moge deze ook aan veel hoogge stemde verwachtingen niet voldaan hebben en ook ons in verschillende districten' ernstige teleurstellingen hebben bezorgd, geeft toch in zóóverre reden tot tevredenheid als in de meeste provinciën de verhoudingen in de Staten vergadering daardoor ter onze gunste min of meer gewijzigd werden." En om ten slotte op onze provincie terug te komen, wij betreuren daar het verlies van twee ijverige leden van gedeputeerde staten, de heeren mr J. C. R. v. d. Bilt en J. H. Bybau. Walcheren, Zierikzee en Sluis handhaafden hun liberalen naamjammer dat Goes meer en meer in clericale handen komt. Dit is geenszins de schuld der vrijzinnigen, aan wier ijver alle hulde dient gebracht te worden. Maar tegen een overmacht als daar bestaat is de strijd soms zwaaren door die over macht nu is een zetel ontnomen aan twee leden van Gedeputeerde staten, wier heengaan zeker door hun collega's zal worden betreurd. Zonder aan de verdiensten van den heer Bybau in eenig opzicht te kort te doen, trekt om verschillende redenen de niet-herkiezing van den heer mr J. C. R. van der Bilt bijzon der de aandacht. Hij, de vertegenwoordiger van een op Zuid- Beveland geacht geslachteen man, als 't ware grijs geworden in den dienst der provincie waaraan hij sedert 1851 als gedeputeerde zich wijdde, wordt zelfs niet gespaard. Te Amsterdam werden voor de Staten verkiezing uitgebracht 8102 stemmen; van on waarde waren 15de volstrekte meerderheid bedroeg 4044. Alle 17 aftredende leden (liberaal) zijnherkozen Jhr. mr. C. H. Bakker met 4916, J. Boissevain met 4974, J. Coninck Westenberg met 4860, D. Cordes met 4949, A. W. van Eeghen met 4955, P. van Eeghen met 4956, jhr. P. Hartsen met 4916, mr. M. C. van Hall met 4910, mr. J. C. de Koning met 4921, mr. J. L. De Leao Laguna met 4837, mr. Aug. Philips met 4893, mr. J. P. Portielje met 4897, mr. A. Rendorp met 4900, mr. J. A. Sillem met 4903, F. G. W. H. Schmitz met 4865, dr. J. Teixeira de Mattos met 4870 en A. L. Wurfbain met 4976. Yoorts waren uitgebracht op de candidaten der katholieken mr. J. J. W. van den Biesen 2920, mr. A. H. M. Berckel2908, mr. I. A. N. Travaglino 2911, dr. P. Vermeulen 2829, P. Ch. Smit 2915, R. F. Rikkers 28.96 stemmen. Op de anti-revolutionairen mr. D. P. D. Fabius 3010, mr. Th. Heemskerk 2989, W. Hovy 3115, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman 2981, J. A. Wormser 3029, H. Waller 3020 stemmen. Op de radicale candidaten: mr. N. A. Calisch 3121, C. V. Gerritsen 3154, L. J. Jordaan 2897, O. R. Kouveld 2943, J.O.Siebenlist2832 stemmen. Tegen den heer Bybau waren reeds bij vroe gere gelegenheden de batterijen gericht; en het was te voorzien dat eindeljjk de toeleg om hem te doen vallen wel zou gelukken. Maar de val van den heer Van der Bilt was niet zoo spoedig te voorzien. Het feit ligt er echter toe. De heer Van der Bilt had zijne positie wel licht kunnen redden, wanneer hij met zijne beginselen had willen transigeeren. Dat hij dit niet heeft gedaan, strekt hem tot eeren wij hadden niet anders van hem verwacht. Het liberale Zeeland ziet hem met leedwezen vertrekken, en blijft hem erkentelijk voor al hetgeen hij tot heden deed ter bevordering van Zeeland's belangen. Zijne voorlichting in het Gedeputeerd college zal zeker noode worden gemist. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag, zijn de na volgende personen veroordeeld wegensopen bare dronkenschap: P. D., 's Gravenpolder, C. S., C. M., Ellewoutsdijk, J. N., Hansweert, J. M., Colijnsplaat, F. J. H., zwervend, L. M. Jz. Co lijnsplaat. ieder tot 1 b. s. 1 d. h. A. C. M., Camperland, C. B. v. d. B., Schore, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. en A. P., Goes, tot 3 h. s. 3 d. h.verwekken van rumoer J. K., 's Gra venpolder, J. V., J. de W., Driewegen, P. K., Borssele, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.P. H., C. J., P. F., E. P., Colijnsplaat, T. J. T., H. L., P. R., Goes, ieder tot 2 b. s. 2 d. h.loopen over eens anders met vruchten bezetten grond M. v., J. V.'s Gravenpolder ieder tot /I b. s. 1 d. h.; jagen in eens anders jachtveld in gesloten jachtijd, zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende, 3 maal gepleegd C. de J., J. de J., C. K., A. M., Wemeldinge, ieder tot 4 maal 5 b. s. 4 d. h. voor iedere b.als voren, 2 maal gepleegd C. B., T. B., Schore, Ch. J., Hansweert, ieder tot 3 maal 5 b. s. 4 d. h. voor iedere b.strooperij O. O., F. E. A., Verseke, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.en N. V., Yerseke tot 2 b. s. 2 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werd: C. S., Driewegen, be klaagd van het opgeven van een valschen naam. Volgens het tarief van haven- en schut- gelden op het kanaal door Walcheren zijn alle schepen, bestemd voor Middelburg en komende in de havens aldaar of aan de loskade, aan een verminderd kanaaltarief onderworpen. Hier onder zouden dus niet begrepen zijn de schepen, ladende of lossende aan het terrein, waar een maal de fabriek der firma wed. J. H. C. Kake- beeke zal verrijzen. Naar men ons meldt is echter, op initiatief van de directie der registratie en domeinen alhier, heslist, dat ook de schepen, voor bovengenoemde firma bestemd en ladende of lossende aan het terrein van hare fabriek, in dezelfde gunstige bepaling zullen deelen als die, welke aan de loskade en de binnenhavens laden of lossen. Gisteren avond is in eene woning op de Groote Markt alhier eene schoonmaakster door een lichtraam van de derde op de tweede étage gevallen; zij werd per rijtuig naar hare woning vervoerd. Haar toestand is vrjj bevre digend. Men schrijft ons uit Vlissingen Omstuwd door een talrijke volksmenigte bracht Donderdag avond het Nederlandsch loodspersoneel alhier eene serenade, met fak kellicht, aan den inspecteur over het loods wezen, den kolonel Spanjaard, naar aanleiding zijner benoeming, met 1 Juli a. s., tot Schout bij nacht, inspecteur-generaal over het loods wezen, de betonning, bebakening en verlichting- Nadat het muziekgezelschap Ons Genoegen, dat hierbij zijne medewerking verleende, het Nederlandsche Volkslied gespeeld had, trad de heer Spanjaard naar buiten en werd door zijn personeel met een donderend hoera, »leve de kolonel Spanjaard" begroet. Gecomplimenteerd door den voorzitter der Nederlandsche loodsen- societeit, den heer Ahrensmann, antwoordde de heer Spanjaard, met eene betuiging van zijnen dank voor de ovatie en de verzekering zijner blijvende sympathie voor het door hem steeds zoo hooggeachte Vlissingsche loodseneorps. Het bestuur der loodsen-societeit met de beide kapelmeesters van het muziekkorps, de heer Geijsen Jr en Sr, werden daarop binnen genoodigd, en nadat de muziek nog eenige stukken had ten beste gegeven, trok de stoet in de beste orde af. Hoewel zich verheugende over de bevordering en de onderscheiding, hunnen beminden chef ten deel gevallen, ziet het loodspersoneel den heer Spanjaard met leedwezen vertrekken, daar hij zich gedurende zijn ruim achtjarig beheer, van het loodswezen in het 6e district, in den waren zin des woords, de liefde en achting van zijn onderhebhend personeel, door zijn humani teit, rechtvaardigheid en welwillendheid heeft weten te verwerven. Als eene bijzonderheid meldt men ons uit Arnemuiden dat aldaar een vrouw drie achter eenvolgende jaren op denaelfden datum - 11 Mei het leven schonk aan een kleine. Ook de heer G. J. v. d. Bosch, burge meester van Kattendijke, bij koninklijk besluit van 10 Mei tot ridder der orde van den Ned. Leeuw benoemd, had reeds vroeger (in 1884) die onderscheiding ontvangen. In Heinkenszand circuleert een adres aan den gemeenteraad, waarin de oprichting van een telephoonkantoor wordt verzocht. Door de veehandelaars op België uit Elle woutsdijk en Driewegen (de eenigen uit Zuid- Beveland) is aan Gedeputeerde staten van Zeeland een adres gezonden ter ondersteuning van het door ingezetenen van Ellewoutsdijk, Driewegen en Oudelande ingediend verzoek schrift om een eventueelen steiger voor de provinciale stoomboot op de Wester-Schelde, zoo mogelijk, aan de haven der gemeente Elle woutsdijk aan te brengen. Adressanten drukken in dat adres de zeker heid uit dat zij, met hunnen belangrijken vee handel op België, in geen geval zouden zijn gebaat door het maken van zoodanigen steiger aan den staartnol bij Borssele, en geven de redenen op, waarom zij van die gelegenheid nimmer gebruik zouden kunnen maken. Dat die veehandel, welke door adressanten of hunne voorgangers, sedert tal van jaren gedreven wordt, bij deze zaak wel min of meer gewicht in de schaal legt, kan hipken uit de in het adres genoemde cijfers betrekkelijk hun vervoer uit de haven te Ellewoutsdijk. Behalve het getal schapen zijn in 1888, een van de ongunstigste jaren voor den veehandel, nog 1200 stuks hoornvee overgevoerd. Neemt men hierbjj in aanmerking de goede verbindingswegen met vele nabij gelegen dorpen en de gunstige ligging der gemeente, dan voor zeker komt men tot de overtuiging dat de door adressanten gewenschte plaats veel meer in het belang der provincie en van het algemeen kan geacht worden, dan de ver van alle dorpen verwijderde staartnol bij Borssele. Tholen kan zich nu verheugen in een nieuw klokkenspel, in orde gebracht door den heer J. F. Klein te Middelburg. Bij de geheele vernieuwing van het mecha niek is thans eene vollediger toonzetting bereikt, door 3 verschillende stellen nieuwe stalen noten. In de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van het vrije waterschap St. Maartensdijk werd de hegrooting voor het dienstjaar 1889/90 vastgesteld op 14472.15J. Het dijkgeschot werd voor de verschillende polders vastgesteld als volgt: Oudeland 7.75; Noord 8,80Middelland 4.50Nieuwland ƒ4.50; Barensoord ƒ4.10; Groote en kleine landekens ƒ4.70; Pluimpot ƒ4.50; Slabbe- coorne ƒ11.70; en Molen ƒ12.00. De rekening over het dienstjaar 1888/89 sloot met een batig saldo van 3257.591. In de drukte tijdens de verkiezing is eene fout geslopen in het bericht van den uitslag der kiezing te Hulst. De heer Moes wordt daarin als katholiek aangeduid en is anti-revolutionnair, terwijl de 294 stemmen, die op den heer Visser heeten uitgebracht te zijn, den heer Van Vessem toekwamen. In het 4e district is, naar men ons schrijft, alleen te Sluis het koningsfeest gevierd. De geheele gemeente was in feesttooi, er werd een optocht gehouden, muziek gemaakt, volks spelen uitgevoerd, geïllumineerd, een vuurwerk afgestoken en ten slotte een fakkeltocht gehouden. Van 16 en 17 Mei. Middelburg. OndertrouwdW. Pos, jm. 32 j. met T. van de Putte, jd. 36 j. K. C. Groen, jm. 21 j. met L. C. Ooms, jd. 20 j. P. Koster, jm. 21 j. met A. Looijse, jd. 22 j. J. RijkseJ jm. 30 j. met M. de Kraker, jd. 32 j. BevallenP. J. M. Akkerman, geb. Good will Hofman, d. B. F. Harthoorn, geb. Dieleman, z. S. Snijder, geb. Littooij, d. J. Baljé, geb. Meijers, z. Overleden; V. de Wolfï, z. 2 j. en 2 m. Door het dagelijksch bestuur van het waterschap Schouwen zijn Donderdag te Zierik zee in het openbaar aanbesteed de vernieuwin gen, herstellingen en leverantiën, behoorende tot de gewone aarde-, kram-, rijs- en steen glooiing- en andere werken aan de zeedijken van dat waterschap in 6 perceelen bij inschrij ving en opbodle perc. Zuidhoek aan J. van Strien te Zierikzee voor 38252e perc. Borrendamme aan H. 0. v. d. Ende te Zierikzee voor 110253e perc. Flauwers aan W. Ber- revoets te Zierikzee voor f 79504e perc. Koudekerke aan J. van Strien te Zierikzee voor 56505e perc. Scharendjjke aan P. Vink te Noordgouwe voor 4450 en 6e perc. Langen- dijk en Brouwershaven aan W. Ringelberg te Duivendijke voor 2650. Ten verzoeke van de erfgenamen van den heer J. van Pienbroek, ten overstaan van den notaris C. J. A. Fercken, werden Woensdag te Terneuzen in het openbaar geveild de volgende perceelen lo eene hofstede en aanhoorigheden, met erf, tuin, boomgaard, bouw- en weilanden enz., gelegen in de gemeente Terneuzen, ter grootte van 14 h. 48 a. 40 c. (boomprijs 1108); ingehouden voor 560 per 44 a. 56 c. (Gentsch gemet) of in massa voor f 17.684; 2o 3 h. 83 a. 80 c. bouwland aldaar, ingehouden voor f 610 per gemet of in massa voor f 52543o 4 h. 67 a. 70 c. bouwland aldaar, verkocht voor f 750 per gemet of in massa voor 7872, aan den heer P. de Feijter Wz. te Terneuzen; 4o 97 a. 20 c. bouwland aldaar, verkocht voor 750 per gemet of in massa voor f 1636, aan denzelfden5o 1 h. 6 a. 60 c. dijk aldaar, ingehouden voor 797 6o 10 h. 66 a. 60 c. bouw- en weiland aldaar (boomprijs 738)» ingehouden voor f 700 per gemet of in massa voor 16.755 7o 5 h. 24 a. 30 c. bouw- en weiland aldaar, verkocht voor f 600 per gemet of in massa voor f 7060, aan den heer F. de Jonge Hz. te Terneuzen; 8o 1 h. 38 a. 40 c. wei- en bouwland aldaar, verkocht voor 720 per gerhet of in mas3a voor 2236, aan den heer S. van der Hooft te Hoek 9o 15 a. grond aldaar, in erfpacht, k 11 's jaars, verkocht voor f 105, aan den heer D. Bareman te Ter» neuzen; (perceel 1—9 in pacht by den heer F. de Jonge Hz. tot 1 Oct. 1894, a 2300 den hoop 's jaars)lOo de helft in 10 h. 63 a» bouw- en weiland, in de gemeente Hoek, in gehouden voor 500 per gemet of in massa voor 5964; llo de helft in 1 h. 55 a. 80 c. dijk aldaar, ingehouden voor 1084(perceel 1011 in pacht bij den heer F. Dieleman Fz. tot 1 Oct. 1892, voor het geheel voor ƒ849.53 's jaars)12o een woonhuis en erf, met tuin en schuur, in de Lange Noordstraat te Ter neuzen, groot 5 a. 78 c., Verkocht voor 560Ö, aan den heer J. de Bruijn te Terneuzeni Te Hulst werden Donderdag verkocht i 2 heet. 86.60 boüw- en weiland in den Zoute» polder voor ƒ2420 1 heet. 34.60 weiland iü den Hengstdijkpolder voor ƒ1380 1 heet. 15.20 id. id, voor 131097 a. 20 ca. id. id. voor 1120 2 heet. 37.10 houw- en weiland en dijk voor f 2680 6 heet. 85.50 bouwland in Hoog* landpolder voor ƒ4800; 2 heet. 91.30 bouwland in 's Heer Arendspolder voor 1930 4 heet, 17.90 bouw- en weiland in den Pauluspolder voor ƒ3350; 20 heet. 08.70 bouwland in den Kruispolder voor ƒ15,410 een hofsteedje 7 heet: 21.30 teKuithaart, gem. Hontenisse, voor ƒ5510, Totaal 49 heet. 95.40 voor f 39,910.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 1