„DE TENTEN VAN SEM." LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. 2S FEUILLETON- Verspreide Berichten. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. Burgerlijke stand. UIT STAD EN PROVINCIE. Algemeen Overzicht. Uit Vlissingen schrijft men ons Bij het liefdadigheids-concert, ten behoeve van weezen en weduwen van Belgische loodsen te Vlissingen, slachtoffers van de schipbreuk bij Schouwenbank, dat Donderdagavond plaats had, bleek de belangstelling van het publiek minder groot dan doel en uitvoering hadden verdiend. Toch bleek het dankbaar, waarvan het door warm applaus bewijs gaf. De uitvoering zelve was goed. Men moet den ijver en het geduld van den muziek-direc- teur bewonderen, waardoor het mogelijk werd, de uitvoering van de koren van het Weihnachts- Orat >rium, met een aantal zangers en zange- r essen, die niet gewoon zijn saam te werken en niet allen muzikale opleiding genoten, te doen slagen. De solo's werden uitmuntend gezongen en het geheel bracht een aangenamen indruk te weeg. De uitvoering der solo-nommers in de tweede atdeeling voldeed uitstekend. Men kon hierin de maDnen van het vak, in het bezit eener goede methode, herkennen. De uitbundige toejuichingen, die den solisten ten deel vielen, was wel het beste bewijs, dat hunne medewerking dankbaar op hoogen prijs werd geschat. Uit G oes schrijft men ons Het aangekondigde »Zigeun ereoncert" had Woensdag avond alhier plaats. We gin gen er heen en onze verwachting, die niet hoog gespannen was, werd zeer overtroffen. Wjj kregen toen zooveel te genieten dat de entree van 0.75 een koopje heeten kon. Van de 12 stukken (waartusschen 2 pauzen) die in den tijd van 2 uren gegeven werden, waren een paar met solo voor Tischvioline Streichmelodiondie verrukkelijk gespeeld wer den. Ook werden we in de gelegenheid ge steld om de vlugheid van een der spelers te bewonderen in een paar soli voor Xylophon. Of deze laatste evenwel mooi konden genoemd worden Een ieder zijn smaak En daarover valt niet te twisten. Het dansen en zingen hadden wij er ook gaarne aangegeven. Wat het eerste betrof vond ik het niet zoo fraai als ons Goesche »alles even." Evenwel alles te zamen genomen was het een aardige avond, terwijl er van de vioolspelers op het punt van techniek vrij wat af te kijken viel. En nu zal men ten slotte vragen waren 't heuschelijke Zigeuners? Ik weet het niet, doch 'k zou vrjj zeker durven beloven er zoo nog wel meer te vinden in den omtrek van Crefeld en Düsseldorf. Naar wij vernemen zal, volgens besluit van het kerkbestuur der Israëlitische gemeente te Middelburg, Zondagmiddag te half een uur in de Synagoge een buitengewone bidstond worden gehouden ter eere van 's konings jubilé. Door den heer H. M. van Beem, godsdienst leeraar, zal bij die gelegenheid eene feestrede worden uitgesproken. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank deed heden uitspraak in de, de vorige week door ons uitvoerig meegedeelde zaak tegen E. J. L. N., 38 j., expediteur en scheepsmakelaar te Terneuzen, beklaagd van oplichting. De beklaagde werd vrijgesp roken. Verder zijn veroordeeld wegens diefstal: A. JL. 28 j., werkman, Yerseke, tot 1 m. gev., en schennis der eerbaarheid: P. S., 42 j., arbeider, Werneldinge, tot 3 m. gev. Beiden in de kosten. Vr ij gesproken is nog J. P. de P., 25 j., koopman, Hoofdplaat, beklaagd van verduiste ring. In zake J. P. T., 43 j., boerenknecht, Sas van Gent, gedetineerd alhier, in verzet geko men van een tegen hem op 4 Oct. 1876 door deze rechtbank gewezen vonnis, waarbij hij was veroordeeld wegens mishandeling tot 1 m. gev., is het recht tot strafvervolging verjaard ver klaard, met veroordeeling van den staat in de kosten. Het hof te Amsterdam heeft, recht doende in hooger beroep in de bekende zaak van Snippe uit Hoogeveen, wegens vervalsching van een postwissel tot 4 jaar celstraf veroor deeld was, hem 2 jaar gevangenisstraf opgelegd. Van 9 m 10 Mei. Middelburg. OndertrouwdL. J. van Varik, jm. 23 j. met J. C. Meijers, jd. 24 j. W. Huissoon, jm. 25 j. met A. I. Heersma, jd. 27 j. J. J. van der Weel, jm. 24 j. met M. J. Hulscher, jd. 33 j. J. de Jonge, jm. 25 j. met P. Roelse, jd. 33 j. Getrouwd: C. Witte, jm. 28 j. met H. G. van der Kuip, jd. 24 j. W. C. Tazelaar, jm. 19 j. met A. E. Landman, jd. 20 j. A. van den Ende, jm. 28 j. met I. J. A. Boot, jd. 28 j. G. F. van Hercules, 3m. 21 j. met C. de Vos, jd. 21 j. W. J. Wisse, jm. 28 j. met J. J. Hendrikse, jd. 20 j. Bevallen A. M. Alewijnse, geb. Pennij, z. Overleden A. J. Verhoeff, d. 14 m. J. B. Akkerman, wed' van C. J. Blom, 80 j. Vil het Engelsch van GRANT ALLEN HOOFDSTUK XVII. Ken zonderlinge samenloop» Op het plein buiten het dorp, waar de be woners hun wekelijksche markt hielden, stond Vernon Blake op een plat dak een bedrjjvigen groep te schetsen, die tegenover hem, in de schaduw van een grooten eik, een gewichtig vraagstuk scheen te behandelen. Zelden had hij een fraaier onderwerp voor een schilderij gevonden. Al hunne gebaren waren welspre- De Feesten op Maandag te Middelburg. Naar wij vernemen heeft Excelsior het plan om reeds Maandag ochtend met de feestviering aan te vangen. Te negen uren zullen de verschillende veree- nigingen, die uitgenoodigd zjjn een optocht te formeeren, zich in het Schuttershof verzamelen en van daar uit een wandeling door de stad doen om in de Adij, waar eene trofee wordt opgericht, eene ovatie te brengen aan den koning, wiens buste in die trofee wordt aange bracht. Ter deelneming aan den optocht zijn uitge noodigd de tamboers en hoornblazers en de kaders der dd. schutterij en van de infanterie, het muziekkorps der dd. schutterij, het Middel- hurgsch Harmoniegezelschapde handboogschut- terjj de Eensgezindheid, de Typographische ver- eeniging, de Werkmansvereeniging met hare beide onderafdeelingende Gymnastiekvereeniging, Zeelandia enz. Ook bestaat het voornemen in den stoet een rijtuig op te nemen met vier jonge dames in feesttooi. De welbekende Harmonie van Lier heeft zich bereid verklaard het feest door zijne muziek op te luisteren en zal waarschijnlijk ook reeds 's morgens aan den optocht deelnemen. Na de ovatie wordt weder eene wandeling door de stad gedaan en daarna de optocht in het Schuttershof ontbonden. Verder zal de parade, die op den gewonen tijd wordt gehou den, den feestdag officieel opluisteren. 's Middags van 2 tot 5 uren wil menjj eene matinée musicale op de Groote Markt geven, terwijl intusschen daar het mastklimmen en sprietloopen plaats heeft. 'a Avonds van 7 tot 9è uur wenscht men op de Markt een concert te doen plaats hebben, en van 8 uur tot 103j u. ook op het Mo lenwater, dat, zooals uit het onderstaande blijkt, schitteren! geïllumineerd wordt, muziek: te geven. Na afloop der muziekuitvoering wil men een groot vuurwerk doen afsteken. Of de poging, om dit nog te verkrijgen, zal slagen ligt nog in 't duister. Het feest wordt in elk geval besloten met een fakkeloptocht die naar de Abdij trekt, waar eene generale taptoe den feestdag be sluiten zal. Zooals men ziet heeft de vereeniging Excel sior den korten tijd, dien zij had om het feest te organiseeren, zich uitstekend ten nutte ge maakt en bestaat er wel vooruitzicht dat, dank zij haar initiatief, Maandag ook Middelburg het jubilé van Z. M. den koning flink vieren zal. Ofschoon het bestuur van Excelsior ook van de zijde der ingezetenen veel steun en waar deering ondervindt, mag, met het oog op de groote kosten die eene feestviering als deze veroorzaakt, een opwekking tot financieele medewerking niet overbodig geacht worden, te meer waar het hier een volksfeest geldt dat iedereen, groot en klein, arm enrjjk, een aan genamen dag bezorgen zal. Wat betreft de van wege de gemeente te ontsteken gasverlichting vernemen wij dat die zal plaats hebben in de Abdij en op het Molenwater. De verlichting in de Abdij, die den commis saris des konings, als vertegenwoordigende Z. Mwordt aangeboden, zal bestaan uit een drietal groote stukken met lauwertakken, zonnen enz. en de volgende opschriften *Bewaar 0 God den koning lang En 't lieve Vaderland de twee laatste regels van ons volkslied >De Zeeuwen aan Oranjeen tVreugde in het Vaderland Het Molenwater zal in een zee van licht baden. Eerstens wordt aan de eene zijde van het exercitieveld een groot stuk geplaatst dat Hulde aan Zijne Majesteit Willem IIIbrengt, terwijl aan eene andere zijde een opschrift wordt aangebracht *Aan den Koning Voorts worden in de lanen en paden, benevens bij de bloemperken, verschillende zonnen, sterren en naamcijfers opgesteld, terwijl ook voor den muziektempel een toepasselijke verlichting wordt gemaakt. Omdat de tijd te kort was om bij allen, die het verlangden, eene gasverlichting aan te brengen, zal die zich in de stad bepalen tot eene bij den burgemeester, eene bij den heer P. L. Briels en eene bij den heer C. W. A. Schutters. Eindelijk wordt ook, naar wij vernemen, het raadhuis met lampions geillumineerd, terwijl, waar sommigen ook illumineeren, ongetwijfeld alle ingezetenen door het uitsteken der nationale driekleur en Oranjevlaggen, Middelburg een feestelijk aanzien zullen geven. Naar men ons mededeelt stelt eene her stelling aan het opwindwerk het klokkenspel van den Abdijtoren vermoedelijk heden buiten werking. kend, en de houding van den amine, vooral als hij luisterde naar de verschillende betoogen, was een model van natuurlijke, ongekunstelde waardigheid. Le Marchant lag aan de voeten van den schilder en had het nummer van Les Depêches Algériennes, dat pater Baba hun gisteren meegegeven had, uitgehaald. Hij las hardop en vertaalde de telegrammen, toen, bij het omslaan van het blad, zijn oog eensklaps getroffen werd door een advertentie met groote letters, waarin de naam voorkwam, die hem in den laatsten tijd zoo vaak vervuld had, de Engelsche naam van Meriem's vaderLe Marchant kon zijne oogen niet gelooven en riep verbaasd uit >Kjjk eens Blake, wat zou dat beteekenen Blake nam de courant aan en vroeg, na er een poos op gestaard te hebben »Wat beteekent het? Ik begrijp het niet best. En nog wel twee te gelijkDat is al heel zonderling Door ingezetenen van Borssele, 's Heeren- hoek, Ovezand, Driewegen en Nieuwdorp is een adres aan de Provinciale staten verzonden ter verkrijging van een steiger bij het stoomboot- veer te Borssele. Niet minder dan 287 belang stellenden teekenden op het verzoekschrift hunne namen. De heer J. van der Bilt van Charlois is gisteren door den raad van Kloetinge ook nog benoemd tot secretaris-penningmeester van het algemeen armbestuur aldaar. Eene belangrijke vondst voor verzamelaars van oude munten. In de buurt van 's Gravenpolder is door een ar beider een gouden munt uit de zestiende eeuw gevonden. De munt is gaaf en ongeschonden en heeft eene goudwaarde van 9.50. Op de eene zijde vindt men het wapen van Hendrik van Navarre (zoon van koning Anton van Navarre) die met Margaretha van Yalois gehuwd geweest is. Om het wapen treft men het volgend randschrift aan Gratia dei sum Q D sum. (Dank zij God ben ik gewordenwat ik ben) 1577. Naast het wapen de letters H. en M. Op de andere zijde staan de afbeeldingen van Hendrik en Margaretha met een kroon, waarboven de letters D. G. (Dei gratia) en een randschriftIlex. Reg. NavarreHenricus II. Onder de hoofden der echtgenooten wederom de letters H. en M. De raad van Yerseke schonk met alge- m eene stemmen een crediet van 40 voor feeste lijkheden op dien dag en die van Bruinisse een van f 200 om de schoolkinderen en gealimen- teerden Maandag te onthalen. Er zal daar tevens een allegorische optocht gehouden en vuurwerk afgestoken worden. In Goes worden verschillende straten met groen versierd en 's avonds verlicht. Ook te Kruiningen zal Maandag feest worden gevierd. De schoolkinderen worden onthaald, terwijl door het muziekgezelschap Eendracht maakt macht en het zanggezelschap Zacht aan vooruit eenige nommers zullen uit gevoerd worden. Te Nisse zal 's konings veertigjarig jubilé Maandag herdacht worden door een schoolfeest en eene flinke bedeeling aan de mingegoeden. Bij eene gisteren avond (Donderdag) te Ter- neuzen gehouden samenkomst van eenige in gezetenen werd ook besloten Maandag eenige festiviteiten te doen plaats hebben en daarvoor eene feestcommissie gekozen, bestaande uit de heeren J. A. van Boven, eere-voorzitter J. Sturm, voorzifterArie H. Donze, vice-voor- zitter, en J. Weskerke, secretaris-penningmeester Omtrent de te houden festiviteiten zal nader beslist worden, doch zij zouden denkelijk hoofd zakelijk bestaan in optochten, volksspelen, muziekuitvoeringen enz. Aan het door het fanfaren gezelschap Eendracht maakt Macht te Kruiningen op den 2den Pinksterdag te geven festival zullen 5 muziek- en 5 zanggezelschappen deelnemen. In een verleden week gehoudene geheime zitting van den Raad van Yerseke werd de heer dr. Geill te Krabbendijke benoemd tot tjjdelijk gemeente-geneesheer. In de Donderdag avond gehouden Raadsvergadering was be richt ingekomendat dr. Geill door drukke bezigheden verhinderd werd deze benoeming aan te nemen. Daarna werd met alg. stemmen de heer Persant Snoep te Kapelle tijdelijk tot dezelfde betrekking benoemd. Ondertusschen wordt een nieuwe oproeping gedaan. In de Donderdag avond te Stavenisse gehouden vergadering der liberale kiesvereeni- ging werd met algemeene stemmen de heer mr T. A. Wagtho, aftredend lid, als candidaat voor de a. verkiezing van een lid der Provin ciale staten geproclameerd. Men schrijft ons uit Biervliet Het schoone voorjaarsweder schenkt den landbouwers ruimschoots gelegenheid het vele werk op den akker zonder stoornis te verrichten. Bij goed weder als nu denken de landlieden aan schoone veldgewassen, goede opbrengsten en duur vee. Op den landbouwkoopdag te Waterlandkerkje Woensdag jl. zijn hooge prij zen gemaakt, alsof het in den' verloopen bloei- tjjd van den landbouw was, en alsof het graan niet veel te goedkoop is om een marktwaarde van een koe op 100 rijksdaalders te bepalen. Op 14 Mei, den verkiezingsdatum, hebben wij in onze gemeente de veTkooping van een land- bouwinspan. Zoo'n Meikoopdag trekt meer de attentie dan verkiezingszaken. Toch benijden wij volstrekt niet de min edele drukte aan weêrszjjden van den Sloedam om de kiezers te verlokken, opdat zij er toe zouden overgaan verdienstelijke personen sieraden van ons provinciaal college te weren. Als candidaten onzer anti-revolutionnaire kiesvereeniging zijn gesteld de heeren Henne- quin, ingenieur te Sluis, Temmerman, land bouwer te Hoofdplaat en Gerritsen, burgemees ter te Groede. Tijdens de Paaschdagen hoorden wij n°. een Le Marchant greep het papier weer en riep vol bevreemding uit »Twee te gelijk Ja 't is waar. En zij willen allebeide hetzelfde weten over den vader van Meriem." .Vertaal ze eens." Le Marchant voldeed aan zijn verzoek en vertaalde »Men vraagt inlichtingen omtrent Cla rence Knyvett, een Engelschman die naar men gelooft dienst genomen heeft onder den naam van Jozef Leboutillieren zich gedurende eenigen tijd als deserteur, onder Kabylen van het Djurjuragebergte schuil hield. Indien hij of zijne erfgenamen zich willen adresseeren aan mejuffrouw Iris Knyvett le Grove, Kensington, Londen, of aan den heer T. K. Whitmarsch, Oude plein, Lincolus Innte Londen zullen zij iets in hun belang vernemen." »Een heele roman 1" riep Blake verder en drie, als de clerikale en de radicale can didaten noemen. Om een populair katholiek persoon te vinden, moest men vruchteloos zoeken. Volgens gerucht wees de heer Hen- derikse te IJzendijke, een invloedrijk persoon, de eer van de handdeze weet te goed, dat de helft der anti-revolutionaire kiezers een roomsche in den steek laten. Eerst Woensdag jl. werden de drie candidaten den rolke aangekondigd. De goede eigenschappen van de beide aftre dende leden, de heeren Hammacher en Van Houte, zijn tot in onze afgelegen plaats bekend. Hunne herkiezing is verzekerd. Ook die van mr. Brevet. Eenige tientallen geringer stern- mental zal de candidatuur van mr. Brevet wel niet in gevaar brengen. Ook alle verandering is geen verbetering en nieuwe heeren hangen nieuwe hekken, doch meest in hun eigen belang. Heden nacht geraakte op den Ginneken- schen steenweg te Breda een voerman onder eene mallejan, met het gevolg dat hij op de plaats dood bleef. De man was blijkbaar slaap dronken geweest. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Raamsdonk in een twist tusschen twee arbeiders een hunner door middel van een bierglas zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat men voor zijn leven vreest. De andere is aan gehouden. Gedurende een kortstondig onweder wer den onder Sappemeer twee paarden, gespannen voor de egge, door den bliksem doodelijk ge troffen, De knecht bleef ongedeerd. Zeventigjarige trouwe plichtsvervulling komt zelden voor. De 80jarige D. Glas te Joure genoot dit voorrecht en herdacht den dag waarop hij vóór 70 jaren bij de boomkweekers Krijns en Co., aldaar, in functie trad. Zijn patroons boden den trouwen knecht op zijn feestdag een gouden horloge aan. Het oudje is nog kras, leest zonder bril en snoeit nog de hoogste boomen, zonder .duizelig" te worden. »Dat hoort niet bij 't vak," pleegt hi) te zeggen. De ingenieur van den waterstaat Nelemans te Maassluis, werkzaam bij den Rotterdamschen waterweg, is, gedurende de ongesteldheid van den ingenieur van den waterstaat Wortman, belast met den dienst in het arrondissement Terneuzen, standplaats Terneuzen, ingaande den 15 Mei a. De liberalen in Oostenrijk hebben besloten den 15 dezer het 20-jarig bestaan der schoolwet te vieren als een demonstratie tegen de door den minister Von Gautsch ingediende wijziging. Door de clericale rijksdagclub van prins Liech tenstein is het ontwerp eene beleediging voor de katholieke bevolking, genoemd, terwijl de Czechische bladen het heftig bestrijden, omdat het geene rekening hondt met de eischen der autonomisten of federalisten. Veel satisfactie beleeft alzoo de heer Von Gautsch tot heden van zijn ontwerp nog niet Gedurende de maand April hebben de belastingen enz. in Frankrijk 2,380,000 frcs. meer opgebracht dan de raming en 5,091,000 frcs meer dan gedurende dezelfde maand ver leden jaar. De Pruisische censuur gaat thans als een engel der vernieling door de Poolsche boekerij van West-Pruisen. Alle Poolsche boeken, die eenigszing gevaarlijk" zijn uit een Pruisisch oogpunt, worden verbrand of verscheurd. Waar de censors zijn geweest zijn gapingen in de boekenrijen vooral onder de geschiedkundige werken is de slachting groot geweest. Men ziet dus, dat wat door Rusland in Riga gedaan wordt, in Pruisen eigenlijk geen ver wondering, nog minder verontwaardiging mag wekken. (N. v. d. D) De volgende afschuwelijke, doch ongeloof waardige geschiedenis over mishandeling van christenen in Armenië wordt door de Corres- pondance de VEst gemeld. In een dorp van het Mouch district werd een bruiloft gevierd, toen een bende Kurden de feestvierenden overvielen Zij plunderden alle gasten en mishandelden de bruidzij kookten haar daarna in een der ketels, voor de bereiding van het bruidsmaal bestemd. De koetsiers der trams te Praag hebben het werk gestaakt. Zij zijn onmiddelijk door andere beambten vervangen. Te Kalamazoo, Michigan, reed een tram over een spoorlijn, toen juist een locomotief in snelle vaart aankwam en den wagen verplet terde. Zes vrouwen werden gedood en twee andere passagiers gewond. De volksraad van den Oranje-Vrijstaat heeft het besluit van president Reitz goedge keurd, waarbij aan de regeering der Kaap concessie wordt gegeven voor den aanleg en het beheer van den spoorweg tusschen Bloem fontein en Kaapland. De lijn moet in het volgende jaar gereed zijn. 's Gfravenliag-e. De Tweede kamer bracht heden de behandeling der boterwet ten einde. Art. 2 is door de regeering zoo gewijzigd dat alleen margarineboter als margarine mag gestempeld worden en alle andere surrogaten met het woord surrogaat zullen moeten gemerkt zijn. schetsende uit. >En hier is de tweede", ging Le Marchant voort.Een iegelijk, die eenige inlichting kan geven aangaande den dood, met of zonder nakomelingen, van Clarence Knyvett, of Josef Leboutillier, gewezen soldaat bjj het derde regiment Jagers, en verondersteld gesneuveld te zijn in een gevecht in Kabylië, zal een be looning van vijfhonderd franken ontvangen, wanneer hij zich aanmeldt bij den ondergetee- kende, Harold Knyvett, Cheyne Row Glut, Piccadilly, Londen »Wat drommel beteekent dat altemaal vroeg Blake en legde zijn potlood met een peinzend gelaat neer. .Het beteekent," zei de natuurvorscher, »dat Meriem de vermiste erfgename van een groot fortuin is en dat zij en die gepromo veerde dame, Iris Knyvett, op de een of andere manier met elkaar verwant zijn. Toen wij Algiers verlieten, leefde sir Arthur Knyvett Na langdurig debat zijn achtereenvolgens verworpen met 52 tegen 36 stemmen een amendement-Boreel om ook den verkoop en het te koop aanbieden van ongemerkte surro gaten te verbieden met 64 tegen 24 stemmen het amendement-A. van Dedem om de woorden surrogaat of margarine als merken toe te laten (oude redactie van het artikel)met 53 tegen 35 stemmen het amendement-Van der Kaay om alle surrogaten van natuurboter als kunst boter te stempelen en met 49 togen 39 stem men een ander amendement-Boreel om de buitenlandsche etiquetten toe te laten bjj uit voer naar landen, waar die zijn voorgeschreven. Hierna zijn de overige artikelen goedgekeurd en is het geheele ontwerp aan genomen met 68 tegen 19 stemmen. De kamer is daarna gescheiden tot Vrijdag volgende week, wanneer het ontwerp, regelende de gevolgen van naturalisatiën, aan de orde is. Zanzibar. Kapitein Wissmann verwoestte met 900 man na een heftigen strijd het kamp van Bushiri, te Bagamoyo, dat door 600 man nen was bezet. Van Bushiri sneuvelden 80, van Wissmann 40 zwarte soldaten. Bushiri is gevlucht. Bovendien werden van Duitsche zijde nog een luitenant, een sergeant-majoor en een matroos der stoomboot Schwalbe gedood. Dortmnnd. Bjj een gevecht tusschen sol daten en mijnwerkers zjjn drie hunner gedood. Bochnm. Bij eene botsing van de werk stakers met de troepen werden twee personen gedood en velen gewond. Nog weinige dagen en de Fransche kamer hervat haren arbeidof haar getwist. Zoodra zij den 14 Mei a. bijeenkomt zal zij ingevolge haar ljjst van werkzaamheden, vóór de Paaschvacantie vastgesteld, beginnen met de behandeling der begrooting van 1890. Lange tijd zal haar evenwel daarvoor niet gegund zjjn, want het is niet waarschjjnlijk, dat zij later dan 30 Juni zal bijeen blijven met het oog op de verkiezingen voor de algemeene raden, die in Juli a. zullen plaats hebben en welke de tegen woordigheid van vele afgevaardigden in hun departementen vereischen. Krachtens de wet kan de gewone zitting der kamers den 8en Juni bjj decreet der regeering gesloten worden. Maar de regeering zal van dit haar geschonken prerogatief wel geen ge bruik maken alvorens het budget van 1890 aangenomen is. Indien de heeren afgevaardigden slechts hun kostbaren tjjd niet in onvruchtbare discussiën verkwisten, bestaat er kans, dat de tjjd tusschen 14 Mei en 30 Jani toereikend is om de begrooting aan te nemen. De senaat, die te zelfdertjjd als de kamer zijn taak hervat, zal onmiddeljjk na de vacantie de militaire wet met de door de kamer aangebrachte wijziging in behandeling nemen. Wat de werkzaamheden van den senaat als hooggerechtshof betreft, zoo verzekert men dat de conclusiën der commissie van instructie binnen een veertien dagen kunnen verwacht worden. Dan zal beslist worden, of een aan klacht tegen Boulanger zal volgen. Niet zonder bezorgdheid kan men den weder fel ontbranden strjjd tusschen radicalen en op portunisten, sedert Jules Ferry opnieuw op den voorgrond is getreden, gadeslaan. Hoe kan de republikeinsche partij haar onverzoenljjken vijanden het hoofd bieden bij de aanstaande verkiezingen en op overwinning hopen, zoolang zjj onderling zoo droevig verdeeld is en haar leden elkander dreigen te verslinden Ranc, die als het ware verzoenend tusschen de beide groote fracties optreedt, verklaart over Jules Ferry's heftige aanvallen op de radicalen in de Estafettedat deze zoowel ver bazing als wantrouwen hebben opgewekt. »In- dien zjj zich beperken tot een kleinen oorlog over het verledene schrijft Ranc dan is er geen groot kwaad bjj. Maar indien de heer Ferry en zijn vrienden nog droomen van de mogeljjkheid van een verbond met een deel der rechterzijde om zoo te geraken tot de vorming van een gematigde republikeinsche meerder heid, dan ware dit de dwaaste en de gevaar lijkste der hersenschimmen." Deze uitspraak van den gematigden en ver- standigen Ranc is koren op den molen van Clémenceau, wiens Justice dag aan dag met kracht waarschuwt tegen de gevaarlijke politiek van Jules Ferry, den man van Tongkin 1 Intusschen welke ontmoedigende verschijnselen zjjn deze harrewarrerijen voor de republiek, wanneer over een paar maanden aan de stembus haar vonnis geveld wordt 1 Een klein proefje van verkiezingsdrukte en veel geroep maar groot gebrek aan .concen tratie" staat ook weder den Belgen te wachten. nog, want ik zag zijn naam in de galigrani, onder de nieuw aangekomen badgasten te Aix- les-Bains. Hjj viel mij op in verband met dat bericht over juffrouw Knyvett te Cambridge Sir Arthur moet sedert overleden zjjn en nu wordt Meriem zeker gezocht als zjjn erfgename.'* .Gelukkig voor u," riep de schilder met een lachje uit. »Gjj wist niet dat gjj op een rjjk meisje verliefd waart 1" .Neen, gelukkig voor uhernam Le Marchant, volstrekt niet opgewekt. .Gjj wist niet dat een rjjk meisje verliefd op u was." .Wat zult gjj doen vroeg Blake, toen de eerste schrik voorbjj was. t .Terstond naar Engeland schrjjven", Antwoordde Le Marchant met groote voortva rendheid. (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2