LAATSTE BERICHTEN. vertfoften en aanptsmen schep. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen* Prijzen van Effecten. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Te .Oudenbosch is de meesterknecht der gasfabriek Zondag in den vroegen ochtend op noodlottige wijze om het leven gekomen. Een lek willende stoppen, is hij gestikt. Hij laat een vrouw met vier kinderen na. Te Wilp, bjj Deventer, wilde een boerenknecht een oud geweer afschieten. Het vloog uit elkander en verbrijzelde hem het hoofd. Te IJlst viel Maandag een knaapje van ruim 3 jaar in een onbewaakt oogenblik in de diepe vaart voor de ouderlijke woning en verdronk. Dinsdag ochtend is door den eersten trein van Arnhem naar Utrecht, nabij een overweg aan het station Wolf hezen, een werkman overreden. De dood volgde onmiddellijk. Te Westdongeradeel heeft dezer dagen iemand een porseleinen trekpot, die vroeger door zjjn ouders uit een potschip voor 60 cent was gekocht, voor 260 van de hand gedaan Verleden week verkocht eeD slager te Dinxperlo het kalfsvleesch voor 6 cent per pond. Natuurlijk zijn daar geen keurmeesters. Er zjjn te Parijs medailles verkocht, uit Zwitserland afkomstig, die aan de eene zijde het beeld van den generaal vertoonden met het opschriftBoulanger I Empereur. Te Lyon moeten Zondag niet minder dan 21 kinderen gestolen zijn. De kleinen werden teruggevonden in een kunstenmakerstent. Zaterdag avond ontstonden wanordelijk heden te Gelsenkirchen. Vele arbeiders in de mijnen hadden het werk gestaakt en eischten loonsverhooging. Des avonds werden in verschil lende woningen de ruiten ingeworpen en de politie moest van de blanke sabel gebruik maken om de orde te herstellen. Alle drank winkels waren Zondag op bevel der politie gesloten. Een compagnie infanterie is aange komen, om voor de handhaving der orde te zorgen. Daar de rustverstoorders hier en daar de roode vlag uitstaken denkt men, dat de bewe ging van socialisten uitgaat. Volgens latere berichten is de werkstaking thans algemeen. De werklieden verlangen 15 loonsverhooging. Meerdere troepen zijn ontboden. Particuliere berichten stellen de zaak zeer ernstig voor. Kantoren moeten ver nield, verscheidene personen zwaar gewond en één gedood zijn. Te Berlijn is onder de metselaars, die een verhooging van loon en minder werkuren per dag verlangen, een werkstaking uitgebroken. Door een deputatie uit hun midden heb ben de arbeiders van den Eiffeltoren Carnot gisteren een reproductie in brons van dit meesterwerk aangeboden, als herinnering aan het eeuwfeest van 1789. Een welgesteld en geacht burger te Jena is onder verdenking, dat hij verscheidene van zijn kinderen heeft vergiftigd, gevangen genomen. Kort achter elkander stierven vier van zijn dertien kleinen. Naar aanleiding van de smokkelgeschiede- nissen der laatste dagen te Samarang, deelt men de volgende welgelukte list mede. Op een morgen kwam daar op de rede een Chineesche wankang met de gele vlag in top. De doctor begeeft er zich heen en vindt aan boord een aan een besmettelijke ziekte over leden Chinees. De kapitein kreeg vergunning het lijk den volgenden dag naar wal te ver voeren. 's Avonds kwam een mooie groote doodkist welke gebracht werd bij een Chinees, waar het ljjk volgens de Chineesche adat een dag zou blijven, alvorens ter aarde te worden besteld. Eenigen tijd later bemerkte de politie, dat de doodkist vol opium had gezeten. De kist werd opgegraven, men vond geen spoor van een ljjk, maar wel een sterken opiumgeur. 's O'ravenliage. De Tweede kamer besloot heden de volgende week in de seetie te onderzoeken het voorstel-Seyffardt en de ontwerpen tot verlenging van den diensttijd der miliciens, betreffende een consignatiekas en tot voortzetting der arbeids-enquête. Met 48 tegen 40 stemmen is aangenomen het voorstel van tien leden der rechterzijde V. d Schrieck c. s. om eene bijzondere commissie van voorbereiding te benoemen voor het onder zoek der school wetswijziging. het doel van hun bezoek in korte woorden uiteen, en vroeg met veel verontschuldigingen of de priester hem ook eenige inlichtingen kon geven aangaande iemand, die even goed bekend scheen te zijn onder den naam van Yussuf, als onder dien van Josef Leboutellier. De grijsaard zuchtte en sloeg zich voor het voorhoofd »Ah! Le nommé Yussuf", riep hij meewarig uit, »ja, ja, dien heb ik gekend, natuurlijk ce pauvre Yussuf! Maar gij komt te laat, mijn broeder Antonio, dat was de man dien gij naar hem hadt moeten vragen den man dien de indi genes Paternoster noemden. Ongelukkig is hij verleden jaar gestorven en veel van hetgeen Yussuf hem verteld heeft, is met hem ten grave gedaald, daar het natuurlijk onder het zegel der biecht was medegedeeld. Want, ofschoon Yussuf onder de Kabylen als een Kabyl leefde, om zijn leven te bewaren, bleef hjj tot het einde toe Christen in zijn hart en vertrouwde veel toe aan Paternoster. Die broeder Antonio had een goed hart en hield veel van Yussuf; hij ging hem wel eens opzoeken in zijn eenzame tent in het gebergte te Beni-Merzong." «Maar vertel ons tenminste wat gij weet, mon plrewat u of uw broeder niet onder het zegel der geheimhouding verteld is." »Komt gij als vrienden, of met andere bedoelingen Le Marchant zette met groote openhartigheid uiteen dat zij kwamen in het belang der dochter yan Yussuff. Zij wisten dat zij Engelsch bloed Het voorstel werd bestreden door de heeren Yan der Loeff en Roëll, als leidende tot ver traging, terwijl het ontwerp door de regeering als niet ingrijpend is toegelicht. De heer Farncombe Sanders achtte voor eene politieke wet eene bijzondere commissie onge- wenscht, terwijl de heeren Lohman en Schaep- man het voorstel verdedigden, waardoor reeds in Juni of Juli de schoolwet in openbaar debat zou kunnen komen. De voorzitter benoemde tot leden dier com missie de heeren De Savornin Lohman, Van der Loeff, Schaepman, Roëll en Vermeulen. Hierna werd het debat over de boterwet voortgezet. De heer Boreel betoogde dat de scheikunde wèl kon onderscheiden tusschen natuur- en kunstboter. De heer Zaajjer was in beginsel voor het ontwerp mits geen grootere knoeierijen ontstaan en margarine-fabrikanten niet druk kender worden belast. De beer Domela Nieuwenhuis betoogde dat de boeren moeten knoeien wegens de hooge lasten, die hen drukken. Zoolang er grond eigenaars bestaan zullen de knoeierijen voort duren. Het eenige voordeel der wet is volgens hem dat elke waar haar juisten naam zal dragen. De heer Levyssohn Norman bestreed het ontwerp omdat het de industrie zal belemmeren. De minister van waterstaat verdedigde het vooral in het belang eener eerlijke concur rentie tusschen kunst- en natuurboter. Het ontwerp zal, volgens hem, niet ten/nadeele der margarine-fabrieken zijn. De minister van justitie betoogde dat dit ontwerp is eene preventieve wet, terwijl artt. 229 en 230 van het strafwetboek repressief werken. Na sluiting van het algemeen debat kwam art. 1 (definitie boter en surrogaat) aan de orde. De heeren Lieftinck c. s. stelden een andere definitie van boter voor en de heeren De Beaufort c. s. willen uitsluitend een definitie van boter geven. De minister bestreed beide amendementen. Morgen voortzetting. Amsterdam. De gemeenteraad heeft, op voorstel van burgemeester en wethouders, be sloten den 12 Mei een adres van gelukwenschen aan den Koning te richten en den 13 Mei de burgerij in de feestvreugde te doen deelen door muziekuitvoeringen op verschillende punten en vuurwerken op den Amstel en het IJ. Naar men beweert zal Van der Stadt wegens beleedigende uitdrukkingen, aan het adres der regeering, gisterenavond op eene meeting alhier geuit, zich voor den strafrechter moeten ver antwoorden. Londen. Volgens de Times verklaarde president Krüger bij de opening van den Trans- vaalschen volksraad, dat de wet op de goud ontginning gewijzigd is en een spoorweg tusschen Pretoria en Johannisburg zal aangelegd worden. Gelseiikirchen. In 30 mijnwerken is de arbeid gestaakt. Vele fabrieken staan stil wegens gebrek aan steenkool. Nieuwe troepen soldaten zjjn naar het too- neel der werkstaking vertrokken. Terwijl zijn geliefde Parijzenaars zoo lustig feest vierden, moet Boulanger bitter booze uren doorleefd hebben in zijn nieuwe woning te Londen. Verlaten en vergeten, is er treuriger lot voor den volksheld en den reclame-klant te bedenken En dan te moeten hooren hoe zijn mededinger Carnot met zijn vierspan het zwarte ros in de schaduw heeft gesteld en door een mislukten aanslag de gunst der menigte met bliksemsnelheid heeft veroverdNeen, de 5 en 6 Mei waren geen vreugdedagen voor den zwerveling aan de oevers der Teems. De verkiezing van lid tot den gemtenteraad van Saint Ouen is een schrale troost voor al die teleurstelling! Het zal niemand verbazen, dat de vijanden der republiekroyalistenimperialisten en Boulangisten ten aanschóuwe van de jong ste triomfen van het republikeinsche Frank rijk het sprookje de wereld inzenden, dat Constans, hun grootste cauchemare uit het ministerie, den moordaanslag verzonnen heeft om Carnot populair te makenMen kan den Boulangisten deze kleine voldoening voor hun boos humeur gunnen Carnot ontving ook nog gisteren voortdurend gelukwenschen met den gelukkigen afloop van den aanslag op zijn persoon. De meeste souve- reinen zonden zelf telegrammen of lieten door de chargés d'affaires van de verschillende am bassades hun gelukwenschen overbrengen. Sommige ambassadeurs, o. a. lordLytton en graaf Münster, zonden persoonlijke felicitaties. Ook onze koning liet door een particulier secretaris Carnot zijn vreugde over den goeden afloop betuigen. Er gaat in de Europeesche pers maar één stem op over de feesten te Parijs zij zijn vol komen geslaagd, de Parijzenaars verloochenden hun goeden geest niet. Hoe groot het gedrang ook was, allen waren opgeruimd, men hoorde slechts het geroep der straatverkoopers, het rijden der omnibussen en het vroolijk gebabbel der menigte. Een Engelsch correspondent ver klaart geen dronken persoon gezien, geen enkel boos woord gehoord te hebben. Alles en allen waren vriendelijk en vroolijk en in overeen stemming met den zonneschijn, die het feest begunstigde. In de nationale theaters en de opera had een ieder Zondag vrijen toegang. Een eigenaardigen aanblik bood de opera van boven tot beneden met de armsten der armen gevuld. Arbeiders in hun blouses zaten in de stalles, werkvrouwen in de loges van hertoginnen. Nimmer werd de Marseillaise met meer geestdrift gezongen dan door deze schare, wier oprecht gemeende bijvals betuigingen een welkome hulde aan de artisten waren, gewoon aan de sobere goedkeuring van een geblaseerd publiek. Op het groote tooneel der politiek tracht de Duitsche regeering te vergeefs eenige bijvals betuigingen te oogsten over de zaakWohlgemuth. Door de betrokken regeeringen is thans in beider officieele organen een voorstelling ge geven van deze kwestie. Blijkens het in den Duitschen Reichsanzeiger openbaar gemaakt protocol over het verhoor van "Wohlgemuth in het departement van bui- tenlandsche zaken bekende de commissaris van politie aan Lutz geschreven te hebben: «Houd mij voortdurend op de hoogte der zaken en wühlen Sie nur lustig darauj losWel verze kerde hjj tegelijkertijd, dat hij hiermede geens zins bedoeld heeft Lutz te willen aanmoedigen om de rol van agitator te vervullen, doch hem slechts had willen aansporen om zijn inlichtin gen uit alle hoeken en gaten te voorschjjn te woelen", dit is echter een verklaring van de gewraa kte woorden welke, behalve de ge dienstige Berlijnsche persgeesten, waarschijnlijk niemand anders voor goede munt zal aannemen. Verder verzekerde Wohlgemuth dat Lutz hem verraden had in overleg met den Amtmann te Rheinfelden, wat volgens hem bleek uit het feit, dat hij aangehouden was, nadat hij nau welijks drie minuten met Lutz gesproken had; voorts ook hieruit, dat de Amtmann reeds bij het eerste verhoor had gewag gemaakt van de door hem aan Lutz geschreven brieven, terwijl toch die brieven eerst den volgenden dag bij eene huiszoeking bij Lutz gevonden werden; en eindeljjk nog hieruit, dat Lutz wel is waar met hem weggeleid, doch terstond weder vrijgelaten werd. Verder beklaagde Wohlgemuth zich, dat hij te Rheinfelden ala een gewoon misdadiger behandeld en zelfs door de politie op beleedigende wijze voor dief uitgemaakt was. In den Bund, het org aan van den Zwit serschen bondsraad wordt verklaard, dat Wohl gemuth niet naar Zwitserland is gekomen, alleen om inlichtingen te ontvangen over socialistische en tegen den staat vijandelijke woelingen in den Elsasz of ophelderingen van agenten in ontvangst te1 nemen, maar om een met het volkenrecht in 3trijd zijnde agitatie fe ontwikkelen, agents provocateurs te werven en tot woelen aan te zetten, gelijk reeds duidelijk uit zijn brieven, die hij zelf als de zijne erkende, blijkt. Het is niet waar, dat Zwitsersche politie ambtenaren Wohlgemuth in een valstrik lokten De bondsraad heeft de motieven voor het besluit tot het over de grenzen zetten van Wohlgemuth niet gepubliceerd, uit beweegre denen, die licht te begrijpen zjjn. Bovendien zou Duitschland verstandig gehandeld hebben het publiceeren van de akten, die geenszins tot roem van zijn politie-beambte en diens zaak strekken, niet te provoceeren. In het belang van de goede zaak en de wederzijdsche goede betrekkingen zou dit echter niet meer achter wege kunnen blijven. Bovendien ontkent de Bund uitdrukkelijk, dat Wohlgemuth door de politie op Zwitsersch grondgebied is gelokt. Men ziet dat de Zwitsersche regeering zich tot heden nog niet door den «geweldigen staatsman" te Berlijn schrik laat aa njagen! in de aderen had en wenschten haar zoo mogelijk aan hare bloedverwanten, aan het Christendom terug te geven. Dit laatste vooral miste zijn uitwerking niet. »'t Is een treurige geschiedenis, mon fik' ging de pater met gesloten oogen, zijn baard streelende, voort «een zeer treurige geschiedenis en ik vrees dat ik er niet genoeg van weet om u iets met zekerheid te vertellen, dat dat meisje, Meriem, van eenig nut kan zijn. Zij noemt zich immers Meriem ja dat dacht ik wel, Ik herinner het mij. Naar hetgeen broeder Antonio mij verhaalde komt de geschiedenis van Yussuf hierop neer. Hij was een Engelsch- man, zijn naam ben ik vergeten gij zult mij moeten toegeven dat uwe Engelsche namen niet te onthouden zijn. Hij was van zeer goede familie, maar een verkwister, een dwaas doch nooit slecht geloof ik nooit mis dadig. Dat zei hij mijzelf en ik geloofde hem. Eh bien, volgens zjjn eigen verhaal het eenige dat ik ooit gehoord heb, had zijn jongere broeder, die zijn geldverlegen heid deelde, de handteekening van hun vader nagemaakt op eenige wissels, die de arme Yussuf in een zwak oogenblik, niet wetende dat zij valsch waren, voor hem is gaan ontvangen Yussuf heeft zoo lang hij leefde verklaard dat zijn broeder hem bedrogen had en dat hij vol strekt niet wist dat de wissels valsch waren Daar weet ik niets van natuurlijkmaar," voegde de oude man er op zeer meewarigen toon bij«ik geloof stellig dat hij eerlijk was, die ongelukkige balling." «Naar zijn dochter te oordeelen, zou ik zeggen dat hij eerlijk moet geweest zijn," zei Le Marchant openhartig. De pater knikte. «Het bedrog kwam aan het licht en de broeder wist er zich uit te draaienhij was een mauvais sujet dat heeft Yussuf ons altijd verzekerd. Alle bewjjzen waren tegen Yussuf alleen hij werd vervolgd, verloor den moed en vluchtte. In schijn nam hij passage naar Amerika, doch in werkelijkheid ging hij naar Frankrijk onder een aangenomen naam en heeft nooit meer aan zijne familie durven schrijven." «Dat had hij toch ten minste kunnen doen, eer hij stierf; toen was het gevaar voorbij In het belang zijner dochter had hjj op zijn sterfbed moeten schrijven." Monsieursprak de pater, nog altijd met gesloten oogen om zich half vergeten feiten te binnen te brengen, «hij heeft nooit een sterf bed gehad. Ware dat het geval geweest, dan zou alles anders geloopen zijn maar God heeft het anders gewild. Gij zult het hoorenwant zie hier wat er gebeurde. Die arme Yussuf nam dienst bij de chasseurs te Toulon en werd hierheen gezonden, onder den naam van Josef Leboutellier om den opstand der M'zabiten en Kabylen te bedwingen maar zoodra hij zag tot welk soort van oorlogvoeren hij ge bruikt werd, kreeg hij berouwwant hij was Volgens den Rheinischen Courier zou onze koning de regeeringen vertrouwelijk haar oordeel hebben gevraagd over de invoering der vrou welijke erfopvolging in Luxemburg. De kabi netten van Parijs en van St. Petersburg zouden eene neutrale houding beloofd, maar de andere mogendheden nadrukkelijk geprotesteerd hebben. Het bericht verdient zeker nadere bevestiging. Perrin, de man die den aanslag op Carnot beproefde, heeft tot verdediger gekozen Laguerre. - Bij de teraardebestelling van het lijk van Rocheforts zoon waren gisteren de meest be kende Boulangistische leidersNaquet, Tur- quet, Laguerre, Vacher, Déroulède aanwezig, Rochefort zelve niet. De Russische minister van binnenlandsche zaken graaf Tolstoi is overleden. De reactionnaire partij in Rusland, die tegen alle Westersche beschaving is, verliest in hem een grooten steun. - De koning van België is voornemens in September te Brussel een congres der Euro peesche mogendheden bijeen te roepen, teneinde het werk van het Berlijnsche congres met be trekking tot den Congo te voltooien. Na een langdurig debat heeft het Engelsch Lagerhuis het ontwerp tot versterking der vloot met 277 tegen 136 stemmen aangenomen. De Zwitsersche bondsraad besloot naar aanleiding van de Züricher bommengeschie- denis een aantal personen, voor het meerendeel Russen, over de grenzen te zetten. Het aantal personen, dat Maandag de Parijsche tentoonstelling bezocht, wordt op 200.000 personen geschat. Slechts drie personen werden wegens Bou- langer-demonstraties gearresteerd. Het parlement der Argentijnsche repu bliek is geopend met een rede van den presi dent, waarin op den gunstigen financieelen toestand wordt gewezen. De belastingen zijn verminderd en de nationale bronnen uitgebreid. Tot het tegengaan van mishandeling van kinderen door hun ouders, waarin de Engelsche wetgeving tot heden gebrekkig voorziet, is door den Gladstoniaan Mundella, den unionist Sir Henry James, en den conservatief Sir Staf ford Northcote, bij het Lagerhuis een wets ontwerp tot bescherming van kinderen ingediend. In het ontwerp wordt ook bepaald, dat niet langer de kinderen, die op straat bedelen, zullen worden gestraft, maar de ouder3, die hen met dat doel uitzonden. Voorts zal de fabriekswet worden uitgebreid tot den verkoop op straat en daardoor den ouders onmogelijk worden gem aakt, hunne kinderen van 's mor gens vroeg tot laat in den nacht met koop waar te laten rondloopen. De straf van 6 maanden gevangenis en 100 pd. st. boete bij wreede mishandeling wordt verdubbeld, indien de ouders geldelijk belang hebben bij den dood van het kind. De autoriteiten zijn gemachtigd, gedurende de behandeling der zaak het mishandelde kind aan de onnatuurlijke ouders te ontnemen, en het aan achtbare personen toe te vertrouwen. Eindelijk zullen de wetsbepalingen betreffende het afleggen van getuigenis worden gewijzigd, zoodat de ouders tegen elkander en de kinde ren tegen hunne ouders kunnen getuigen. De Figaro geeft den hertog van Nassau den raad om in Parijs te gaan wonen, daar de zorgen te komen vergeten en zich in de opera Orpheus te laten voorzingen«Toen ik nog prins was van Arkadië doch de kooplust bijzonder gering, zoodat niet kon worden verkocht dan tot verminderde prijzen. Er werd niets verkocht dan enkele extra puike monsters tarwe, gerst en paarden- boonen tegen omtrent vorige prijzen aan ge bruikers. Men besteedde heden voorTarwe a nieuwe dito f 5.50, ƒ6.25 a 6.75 jarige rogge -.—a f nieuwe rogge 5.—, ƒ5.10 a f 5.20 jarige win- tergerst f a f—.—-, nieuwe winter- gerst ƒ4.—, ƒ4.25 a 4.50 jarige zomergerst a f nieuwe zomergerst 3.25, ƒ3.50 a 3.75; haver f a fpaardenboonen 5.50 f 5.75 a ƒ6 25; groene erwten a f koolzaad f kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 3 Mei. Raapolie op 6 weken 21£ Lijnolie 22J. Petroleum -noteeringen wande make laars Cantzlaar St Schalkwijk. Rotterdam, 7 Mei. LocoTankfust 7,80 a Geïmporteerd fust 7,90 a Van boord bjj lossing a Janu- ari-levering Februari-levering f Maart-levering fApril-levering Mei-levering Juni-levering Ju- li-levering Augustus-levering 8, Septemb.-levering ƒ8,20 a Octob.-levering 8,20 a November-levering 8,20 a en December-levering ƒ8,20 a Zeilend Alles vrijblijvend. De markt was heden onveranderd. Itaatsleeain jen Amsterdam Mei. Mei. Nederland. Cert N. W. Sch. dito dito dito dito dito Obl. r Song. O. L. 1867 dito Goudl. Italië. Ins. *62/81 Oostenrijk. Obl Mei-Nov. dito Jan.-Jnli dito dito Goud 4 ?olen. O. Sch. '44. 4 ?ort.Ob.Bt. *53/84 3 dito dito 1888 41/j Rusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '55 Obligatién 1862 5 pCt. Bedrag stukken. 21/j 3 31/9 31/3 5 6 5 5 6 1000 1000 1000 1000 fl. 120-1200 I, 100 Lir.100-100000 1000 1000 200-1000 500 100 20 Z.11 781/s 94 102 102 915/i6 725/8 721/4 87 671/8 781/2 94-1/4 1017/s 102 95 911/2 721/2 721 8 dito 1864 dilo 1877 dito dito Oost. le 8. dito dito 2e dito dito Se dito '72 gec. dito dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 6 dito '60 2e 1. dito 4-1/j dito '75 gec. dito 41/j lito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 Cert. v. B. Asgn. panje. O.B. Perp, dito bin. Perpet. Turkije. Geprivil, Geer. S. D. Sr C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obi. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 5 dito 1868 41/2 dito 1879 41/j Venezuela 1881 4 Blijkens ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip Atjeh, onder bevel van den kapitein ter zee J. P. Mercier, den 6den dezer te Malta aangekomen. Aan boord was alles wel. OosTBUito, 8 Mei. De aanvoer was heden ruim een rechtvaardig man, al had hjj veel gebre ken, en laat ons erkennen, monsieur dat wjj Franschen niet altjjd even eervol oorlog gevoerd hebben, niet altjjd rechtvaardig geweest zijn tegenover de arme inboorlingen." «Dat vrees ik uit bun stemming jegens ulieden te moeten opmaken." «Nu, toen Yussuf in Groot-Kabylië kwam merkte hjj dat zijn werk niet anders was dan de inboorlingen nit te roeien en hun grond gebied te onteigenen. Dat kon hij met zijne verheven denkbeelden niet overeenbrengen. Hjj wilde geen werktuig der dwingelandjj zjjn en toen hij zich dus op zekeren dag, in een scher mutseling met het volk van Bevi Yeuni, bjj toeval alleen achter een cactushaag bevond met het lijk van een Kabyle, dat in een sloot lag maar ik weet niet of ik dit wel vertellen mag, daar ik meen, dat hjj het onder het zegel der geheimhouding aan broeder Antonio heeft medegedeeld «Ga voort, wat ik u bidden mag", zei Le Marchant heel ernstig, «wjj vragen uw ver trouwen met geen verkeerde bedoelingen. Al wat gij zegt verhoogt mijn belangstelling in dit arme meisje." «Hjj nam dus den bournous van den dooden Kabyl en sloop stil, onopgemerkt naar het kamp der Kabylen, als een eerlijk deser teur. Hij gaf den Kabylen te kennen dat hjj als vriend tot hen kwam. Een hunner, een gewezen Spahi die vroeger in Frankrjjk ge Z.R. 1000 500 500 50-100 1000 20-100 Z.K. 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 50-100 50-100 100 50-100 125-625 20-100 1000 1000-24000 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 1017/s 659/16 91 1023/4 1021/8 1029/iB 9 U/16 1023/g 633/4 641/g 1011/g 1017/s 1013/g 1023,4 1011/g Z.R. P.R. Pes. Pr. fr. fr. 99 893/g 90 925,8 93 431/s - 726,8 871/4 173/8 177/lo 93 103 102 1017/s 1023/4 100 100 100 1001,2 56/5&112.10 100-500 54 Industr. en flaane. Ondernem Nederland. pCt. N. Hand. Msch. Aand. rescontre 5 N.-I. Hanb. aand. dito Zeel. aand. w dito dito Pr. dito r dito Obl. 1885 3 ttuitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. E.M. 'Oostenrijk. Aand O. H. B. fl. 125 85 841<4 1000 150 500 500 1000 8000 600 ■poorwegleeningeD. Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A, dito Gest. Obl. N.-I spw. aand. 1 N. Rijnspw. roigef. Aand ïN.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 250 25 0 341/2 3 33/4 235 881'g 250-1000 20-200 1141/2 1147/s 100 diend had en onze taal verstond, vertolkte zijne woorden en de Kabylen ontvingen hem met open armen en waren blij dat zij gebruik konden maken van zjjn meerdere kunde en militaire kennis. Zoo kwam het dat hjj door twee natiëen vogelvrjj verklaard werddoor Engeland als een vervalscher en door Frank rjjk als een deserteur." «Het is een treffend verhaal", zei Le Marchant ^aangedaan. «Ja wel treffend, en akelig voor den armen man zelf, die gejaagd en vervolgd, altjjd bevreesd was voor zijn leven en niet meer in de beschaafde wereld kon terug keeren hij had ook geen geld om naar Italië of Amerika te gaan, waar hjj mis schien vrjj zou geweest zj n, en geboren en geto gen als een heer, leefde hjj als een Kabyl, verdien de den kost met olyven lezen ot koren maaien, zonder ooit een Christen-gelaat te zien, be halve het mjjne en dat van Paternoster, die alleen deze vreeselijke geheimen kenden. De amine van Beni Merzong gaf hem zjjn zuster Halina, de moeder van Meriem tot vrouw en dat meisje was hun eenig kind." «Dus waren zij getrouwd (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3