„DE TENTEN VAK SEM. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. inpi: F E U I L L E T O N< Verspreide Berichten. GRANT ALLEN. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. en van C. de Broekert en P. J. de Broekert bij de Nieuwepoort; adres van A. Tilroe, hou dende verzoek om eene uitloozing van zijn tuin op het in overleg zjjnde riool langs de Achtergracht, met voorstel van burg. en weth. den staat van oninbare posten der inkomsten belasting 1888 en van het kohier der inkomsten belasting voor 1889. Blijkens het Maandboekje over April over, leden in die maand alhier 35 personen. Daarvan waren 4 beneden het jaar, 5 van 1 tot 5 jaren, 1 van 5 tot 10 jaren, 1 van 15 tot 20 jaren, 2 van 30 tot 35 jaren, 1 van 40 tot 45 jaren, 2 van 45 tot 50 jaren, 3 van 50 tot 55 jaren, 3 van 55 tot 60 jaren, 2 van 60 tot 65 jaren, 5 van 65 tot 70 jaren, 1 van 70 tot 75 jaren^ S van 75 tot 80 jaren, 1 van 85 tot 90 jaren, en 1 van 95 tot 100 jaren. Yan deze personen overleden er G aan nierziekte» 5 aan longontsteking, 5 aan kliertering, 2 aan beroerte, croup en maagkanker en éen aan ouder domszwakte, beenbreuk, waterzucht, koorts, hersenziekte, longtering, slepend longlijden, borstwaterzucht, kinkhoest, darmontsteking, ver drinking, zelfmoord en onbekend. Heden avond wordt met den sneltrein uit Duitschland te Vlissingen verwacht Z. D. H. prins Christiaan van Sleeswijk-Holstein, die, vergezeld van een vrij talrijk gevolg, per stoom schip Prinses Elisabeth van de maatschappij Zeelandde reis naar Londen zal voortzetten. Een der eerste klasse passagiers van het heden morgen te Vlissingen binnengekomen stoomschip Prins Hendrik sprong, omstreeks 5 uur, van het achterschip in zee, op de hoogte van Blankenberghe. Onmiddellijk werd eene boot bemand en uitgezet, tengevolge waarvan de drenkeling, die reeds bewusteloos was, kon gered worden. Hij is per brancard naar het gasthuis te Vlissingen vervoerd. - Een onzer correspondenten uit Vlissingen schrijft ons Majoor Musa Bhai van Indië, van het Leger des Ileils, die den generaal op zijn veldtocht door Nederland vergezeld heeft, zou ook, met statkapitein Schoch, ons Vlissingen met een bezoek vereeren. Daartoe was vastgesteld Vrijdag 3 Mei jl., doch daar de majoor, die per dagboot uit Engeland moest arriveeren, niet tijdig aankwam, werd de in onze stedelijke courant en door strooibiljetten aangekondigde bijeenkomst op Vrijdag geleid door stafkapitein Schoch. Deze buitengewone bijeenkomst was toegankelijk tegen betaling van 25 cent voor gereserveerde en 10 cent voor gewone plaatsen. Teneinde echter de nieuwsgierigen toch tevre den te stellen werd door den majoor, die Za terdagochtend per nachtboot arriveerde, eene bijeenkomst gehouden op dien dag des namid dags te half twee uren tegen een entreeprij: van 5 cent, in de zaal van den heer Knijpers, Deze vergadering, waarin de majoor, zooals aangekondigd, in nationaal kostuum optrad, was het minder geschikte uur in aanmerking geno men, vrij druk bezocht. Tot ons leedwezen waren wij verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen. Wij twijfelen echter niet of zij zal zich niet veel van andere hebben onderscheiden. Gelukkig waren wij nog in de gelegenheid den majoor bij zijn vertrek te zien. Wij zeggen »gelukkig", want het was waarlijk wel de moeite waard deze verpersoonlijkte reclame van het Leger des Heils in oogenschouw te nemen. Gekleed in rooden mantel, korten broek, een tijgervel over den arm en een witten tulband op het hoofd, maakte de majoor, die bijna zwart van gelaatskleur is, in hooge mate de opmerkzaamheid gaande. Het moet bepaald zeer vreemd zijn geweest dezen persoon, zoo uitgedost, dien men eerder op het tooneel eener opera of van een café, chantant-gezelschap zou gezocht hebben, op de manier van het Heilsleger het Christendom te hooren verkondigen. Of deze manier echter tehuis behoort in eene beschaafde maatschappij, wagen wij te betwij felen. Moge de manier van handelen van het Leger op zijn plaats zijn onder menschen, die, levende onderonontwikkeldelieden, niet of zelden van God of godsdienst hooren in onze om geving maakt het op het grootste gedeelte dei- bevolking een min of meer belachelijken misschien wel zeer onaangenamen indruk, wanneer op deze wijze wordt getracht het volk eerbied in te boezemen voor een rein en ver boven ons verheven Opperwezen, en vertrouwen te doen stellen in eene op zoodanige wijze aanbevolen bekeering tot het goede. Niettegenstaande het zonderlinge der uit voering deden de Vlissingers niet zooals de Rotterdammers. De majoor kon ongehinderd komen en gaan. Alleen hoorden wij bij zijn vertrek, terwijl hij voortdurend met de hand tot afscheid wuifde, door een der toeschouwers zeggen: »hij heeft goed wuiven, hij heeft al vast onze centen weer beet". De rang van brigadier-titulair is toege kend aan de rijksveldwachters 3 klasse H. P. Hendriks te Rilland-Bath, C. van der Maas te Vil het Engelsch van f? HOOFDSTUK XIV. Het spoor volgellde. Het was avondLe Marchant zat voor de tent in de schaduw van een zeer ouden, gekronkelden olijvenboom, op een uitgespreide reisdeken en kreeg les in het Kabylisch van zijn schoone onderwijzeres, Meriem. Hij had reeds groote vorderingen gemaakt, daar hij veel Ellewoutsdijk, P. Buteijn te Grijpskerke en J. Zoon te St. Maartensdijk. In navolging van groote plaatsen in Hol land, Amsterdam, Den Haag enz. hebben zich ook in ons gewest in verscheidene gemeenten commissiën gevormd om eene feestelijke viering van 's konings veertigjarig jubilé voor te bereiden Op verzoek van H. H. M. M. zal die feest viering overal Maandag 13 Mei plaatshebben. Tot die gemeenten in Zeeland, waar men feesten wil organiseeren, behooren Tholen, Zaamslag, St. Maartensdijk en Goes. In een Zaterdag gehouden vergadering der vrijzinnige kiesvereeniging Vooruitgang te Ellewoutsdijk, zijn met algemeene stemmen de aftredende liberale leden der prov. staten als candidaten gesteld. Eveneens werd besloten om nog met de andere vrijzinnige kiesvereenigingen in overleg te treden, teneinde ook tegenover de aftredende anti-revolutionfiaire leden candi daten van vrijzinnige richting te stellen. Daar- v oor werden genoemd de namen van de heeren P. Dekker Jz., J. A. Bevier de Fouw, J. J. Ramondt en L. A. Paardekooper Overman. Zaterdag geraakte te Nisse een driejarig jongetje bij ongeluk in een fornuisketel met kokend water. Hij werd er onmiddelijk uitge haald, doch de beentjes waren deerlijk gebrand. Uit Yerseke wordt ons geschreven Het denkbeeld van enkele ingezetenen om het huwelijk van onzen burgemeester, den heer D. Koeleman, niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, vond zooveel instemming bij hunne dorpsgenooten, dat eene daartoe benoemde commissie een schoon feest kon organiseeren. Als feestdag werd Zaterdag 4 Mei gekozen, de dag, waarop het echtpaar van zijn huwe lijksreis zou terugkeeren. De echtgenooten werden aan 's station Vlake bij het uitstappen met fanfares van ons mu ziekgezelschap Mozart begroet, door de feest commissie ontvangen en gecomplimenteerd en door eene eerewacht te paard opgewacht, welke hen naar Ierseke geleidde. Aldaar op den Dam aangekomen werd hun door enkele in 't wit gekleede meisjes een bloemruiker aangeboden en begaven de muzi kanten zich uit hunne rijtuigen om het echt paar met muziek door het dorp naar zijne woning te geleiden. Na den middag gingen verschillende corpo raties hunne opwachting bij de echtelingen maken en das avonds werd hun eene serenade gebracht. De burgemeester van zijne zijde onthaalde de eerewacht en verdere deelgenooten van den optocht en liet aan het fanfarengezelschap de keuze tusschen een vaandel of een zilveren medalje als een blijvend aandenken aan dit feest. Het bestuur zal daaromtrent nader besluiten. Den geheelen dag en vooral des avonds heerschte onder de menigte eene opgewekte en feestelijke stemming. Allermege wapperde de driekleur, en er waren drie fraaie eerepoorten opgerichtin een sierlijk gegroende muziek tent werd des avonds voor het publiek muziek gegeven, op een plein in het centrum van het dorp werd geïllumineerd en ook de gebruike lijke voetzoekers en ander klein vuurwerk ontbraken niet. Zonder muziek is geen recht openbaar feest denkbaar en wij leerden bij deze gelegenheid dus de hooge waarde van een eigen muziek gezelschap beseffen. Voor den burgemeester legde het feest het getuigenis af, dat hij zich in veler sympathie mag verheugen. Als een zeer gunstig verschijnsel voor oesterplanters wordt thans reeds met zekerheid uit Bruinisse gemeld, dat de nieuwe oester groei zich nu reeds ontwikkelt en duidelijk zichbaar is. Dit heeft heel wat voor bij ver leden jaar, aangezien verscheidene hoeveel heden toen niets gegroeid waren maar van de koude omkwamen. Onder een onweersbui vielen Zondagmid dag te Brouwershaven stukken ijs zoo groot als knikkers. Dit voorjaar is de wisseling van tempera tuur zeer sterk. Tusschen 21 en 22 Maart en den daarop volgenden nacht vroor het, naar men ons schrijft, nogal sterk en daags was het vinnig koud. Thans is de temperatuur in betrekkelijk korten tijd zoo geklommen,"dat men reeds gaat baden. Daar de schade, aan de visscherijen van Zeeuwsch-Vlaanderen O. D., door de scholle vaars toegebracht, hand over hand toeneemt en de visscherijen in genoemde streek met een geheelen ondergang bedreigd worden, is thans een verzoekschrift, door tal van visschers uit Zaamslag en omliggende gemeenten ondertee kend, aan den minister van justitie verzonden om middelen aan te wenden tot uitroeiing van deze schadelijke vogels. Vrijdag avond ontstond op het gehucht Schuddebeurs nabij Hulst brand bij den land bouwer J. Hoefijzerde schuur met al het daarin aanwezige landbouwgerief als ook een aanleg bezat voor vreemde talen, zooals meer malen het geval is met menschen, die in twee landen thuis behooren, en dat kon men wel zeggen, van iemand die te Jersey geboren is. De schilder had zich door de eerste moeielijk- heid, de onregelmatige werkwoorden, laten afschrikken en de ijdele poging geheel opge geven nu zat hij er bij en maakte een schetsje in zijn zakboek van Meriem, zooals zij daar met opgeheven vinger tegenover haar scholier- zat. Vlak bij hen stonden twee jeugdige Kabylen, van het veld terugkeerende, te praten. De een was Achmedde ander was grooter en beter gekleed maar zag er nog onaangenamer uit. Zij hadden hem reeds meermalen in het dorp gezien. Eensklaps terwijl Meriem vol vuur zei: »Nu, Eustace, onthoudassisi, een kleed" en Le Marchant gedwee het woord herhaalde, verhief een der jongelieden zijn stem zonder eenige j paard, koe en rund kwaden in de vlammen om. De schuur is tegen brandschade verzekerd de losse goederen en 'tvee niet. Oorzaak van den brand onbekend. Den 6en Januari dezes jaars verlieten een 30tal personen de gemeente St. Jansteen om zich in Argentina te vestigen. Als gewoonlijk deden eenigen tijd na hun vertrek allerlei geruchten in hunne vroegere omgeving de ronde, waarin het lot der emigranten alles behalve gunstig werd genoemd. Dezer dagen nu zijn van twee der landver huizers bij hunne familiebetrekkingen brieven ontvangen. De eerste, een weduwnaar van ongeveer 40 jaar, die met eenig vermogen ver trok, schrijft uit Colon dat hij, na onder weg op de boot van R. S. van Antwerpen veel te verduren gehad te hebben niet van het weer in Buenos-Ayres aankwam, zich al spoedig naar Colon begaf en niet ver van daar een boerderijtje kocht. Het gaat hem daar naar wensch. Het klimaat is hem niet hinderlijk. Verder deelt hij mede dat de winter ophanden is, dat die slechts twee maanden duurt en dat hij niet koud is. Hij verzoekt om bij eventueel antwoord eenige kroot- en bietzaadjes in de enveloppe te doen. Ten slotte spreekt hij het vertrouwen uit dat het hem wel zal gelukken in Zuid-Amerika een goed fortuintje te vergaren en dat hij dan hoopt naar hier terug te keeren. De tweede brief van een ander, die zonder vermogen met vrouw en twee kinderen naar Argentina heentoog, begint met klachten over de onvoorspoedige reis en vermeldt het over lijden van een der kleinen. Toen de emigranten dien brief aanvingen, bevonden zij zich te Aer- recifes, doch stonden zij op het punt om naar buiten te vertrekken, waar de man verwachtte fr. 125 's maands te verdienen boven kost en inwoning. Toch raadt de schrijver aan den geadresseerde niemand de emigratie naar Ar gentina aan te bevelen. Aan den brief wordt na korte tusschenpoozen telkens iets toegevoegd en telkens ook ademt het schrijven meer tevredenheid. Onder anderen zegt de schrijver »we hebben hier een rijk leven, dat in Holland de rijke menschen zoo niet hebben; wij hebben het zeer naar onzen zin, we kraken alle dag toch een goede flescn wijn en we hebben alle dagen ons versc-h vleesch, zoo veel dat we het nog geen dag opgekunnen hebben. »Behalve lekker schapen- en ossenvleesch hebben wij ook zoete melk zooveel wij willen. »Onze woning is fraai, doch er is geene stalage aan als voor wat gerief, omdat de beesten hier geenen stal noodig hebben. Het is zulk een vruchtbaar land, dat de beesten zich verliezen in het hooge gras, zoo zacht en warm, dat ze zomer en winter buiten goed den kost hebben" Van 2 tot 6 Mei. Middelburg. Bevallen: J. Klaassen, geb. Verijzer, d. N. de Visser, geb. DeBree,z. A. C. Veenema, geb. Slager, d. N. P. Barentsen, geb Adriaanse, z. H. A. Zegers, geb. Van Elsacker, d. F. S. J. Hoek, geb. De Keijser, z. P. van der Hoek, geb. Constant, d. Overleden: T. G. A. Bostelaar, d. 13 m. Van 27 April tot 4 Mei. Goes. Gehuwd: P. A. Hubregtse, jrn. 30j met P. Verrijser, jd. 27 j. Bevallen A. M. v. d. Does, geb. Bolterstorf, d. J. van Zweeden, geb. Droogers, d. C. de Kruiter, geb. Remijn, z. Overleden: J. P. Rijkaard, z. 16 j. H. C. Visser, geb. Edauw, z. (levenl.) W. H. den Boer, z. 11 m. J. Kuiffel, vrouw van C. L. L. Buijsse, 40 j. (te Antwerpen), H. H. Jaspers, wede van J. Veders, 77 j. (te Antwerpen). Zierikzee. Gehuwd J. J. A. van Velthoven jm. 26 j. met J. E. Verkaart, jd. 22 j. C. Poerstamper, jm. 22 j. met M. Kik, jd. 20 j. K. Holm, jm. 23 j. met A. Kramer, jd. 24 j. Bevallen D. J. Schoonen, geb. Moermond, z. L. de Vos, geb. Anker, z. W. de Jonge, geb. Rijngoud, d. W. Gillesse, geb. Van 't Noordende, d. Overleden G. Fonternel, vrouw van G. Douw, 36 j. D. Oosterman, ongeh. d. 21 j. De Vereeniging tot het bezoeken der Armen. Volgens het 33ste jaarverslag van die ver eeniging werden in 1888, de aanzoeken om ligging- en dekkingstukken niet medegerekend, 381 verschillende aanvragen behandeld, ten be hoeve van 121 gezinnen of personen, waarvan 59 voor het eerst bij de vereeniging werden ingeschreven. Het aantal nieuw ingeschreve nen bedroeg alzoo nog 4 meer dan in '87, terwijl het aantal aanvragen die van dat jaar met 103 te boven ging. Gemiddeld werden in iedere maandelijksche zitting 32 aanvragen behandeld. Stijging der uitgaven was van die vermeer dering dan ook weder het onvermijdelijke ge volg, en, tegen ƒ3429,10 in 1887, werd in '88 uitgegeven 4043,70, zijnde 614,60 meer. Dat meerdere kwam geheel ten laste van den hoofdpost onzer uitgave-rekening de bij dragen voor verpleging en tijdelijke hulp bij bevalling, ziekte of ongeval, waaraan circa f 3000 werd besteed, of ruim 815 meer dan in '87. blijkbare reden zeer luid en viel als een dolle hond op den ander aan. Eer zij goed zagen wat er gebeurde had de ander hem, ofschoon met moeite, van zich geslingerd en in een oogwenk had het gevecht een ernstig karakter aangenomen. Zij vochten als een verwarde klomp en het mes van Achmed, dat hij uit de schede had getrokken, flikkerde boven de ontbloote borst van zijn tegenstander. Met een gil sprongen Meriem en Le Marchant op en slaagden er na een korte worsteling in om de vechtenden te scheiden. In "een paar seconden was alles voorbij en stonden de twee ver toornden elkaar op eenigen afstand aan te kijken, gelijk bulhonden, die door hunne meesters uit elkaar gerukt zijn. Een paar verklarende woorden, een berisping van de arme, bevende Meriem, die rood zag van schaamte en ergernis, en onmiddellijk stak Achmed het mes weer in de schede en de twee Ook aan uitbetaalde voorschotten, ad 702.15, werd nog 1.25 meer besteed, terwijl d. e. t. debijdragen van ver- chillenden aard, de kosten van lig ging- en dekkingstukken en de ad ministratiekosten respectievelijk ƒ173, f 3.40 en 25 minder bedroegen. «Tegenover de vermeerdering der uitgaven stond, helaas, aldus luidt het verslag ver der vermindering van ontvangsten. Wel werd uit opbrengst 1 o t e r ij van Vrouwelijke Handwerken 35 meer ontvangen, maar de giften brachten d. e. t ruim f 450 minder op, terwijl aan terug betaalde voorschotten 310 minder inkwam. Dat laatste leide u echter niet tot verkeerde gevolgtrekkingen. In het vorige overzicht toch wezen wij er op, dat onder het zooveel grootere saldo van dat jaar ruim 327 was begrepen, ontvangen bij verevening van eenen faillieten boedel en bij teruggave eener bij het bestuur der staatsspoorwegen gestorte borg stelling de inbreng in het afgeloopen jaar bedroeg dus feitelijk nog f 17 meer, terwijl ook het aantal inbrengers met 1 vermeerderde Uit dien hoofde alzoo geene redenen totklagen; Dat de vermeerdering der uitgaven, bij ver mindering van inkomsten, noodzakelijk moest lijden tot verkoop van kapitaal, behoeft geen betoogde rekening werd dan ook door ver koop van een Cert, van ƒ1000 3J pCt. N. W. S. gecrediteerd tot een bedrag van ƒ1007,18, waarmede in de toen heerschende behoefte kon worden voorzien. Het goed slot der rekening over '87 ad 1145,42 verminderde echter tot 484,58, waarmede deze rekening sluit, zoodat de eerste post van ontvangst voor het nieuw ingetreden jaar aanzienlijk lager is, dan in de beide laatst voorgaande jaren. Het bestuur was dan ook van meening, dat in de behoefte aan kasgeld op andere wijze behoorde te worden voorzien dan door het gewone lijdelijk afwachten van giften en dat getracht moest worden het geleden verlies zooveel mogelijk te herstellen. Evenals in 1885, werd daarom besloten tot het vragen van vrij willige bijdragende daartoe in het laatst des jaars rondgezonden inschrijvingslijst bracht een bedrag van 1222.69 in de kas der ver eeniging, welk saldo echter grootendeels in '89 werd ontvangen en alzoo eerst in de rekening van dat jaar behoort te worden verantwoord. Met dankbaarheid vermelden wij, dat onder de giften over '88, behalve de 1000 van zeker familiefonds, dit jaar voor het eerst voorkomt een bedrag van 250, geschonken door het bestuur van het door wijlen jhr J. C. M. Rader- macher Schorer van Nieuwerkerk te Brussel nagelaten en voor liefdadige doeleinden be stemde Schorerfonds. Moge de vereeniging, die zeer zeker geheel beantwoordt aan het doel der stichting, nog menigmaal voor zoo welkome bijdrage in aan merking komenwij bevelen haar daartoe in de bijzondere belangstelling van gemeld bestuur met warmte aan. Klaagden wij weleer over gebrek aan belang stelling, met name in ons overzicht over den toestand der vereeniging gedurende het jaar'86, toen het ontoereikende van de ontvangsten ons den uitroep afperste »Zonder de ruime jaar- lijksche hulp van het bekende familiefonds en van de commissie der loterij van vrouwelijke handwerken, ware de vereeniging, die wellicht van al de hier bestaande inrichtingen van liefdadigheid het krachtdadigst ondersteunt, al lang begraven en vergeten uit louter gebrek aan belangstelling," juist dezer dagen bleek ons zij het ook, helaas, bij sterfgeval dat wij toch nog stille vrienden tellen, die ons doel en streven willen steunen en ons ook nu weer, evenals in het vorenaangehaalde over zicht, doen uitroepen»wij hebben dus het recht niet den strijd op te geven Bij mededeeling toch van heeren executeuren in den boedel van den WelEdelZeerGeleerden heer dr Samuel Dobbelaer de Wind, den 24en der vorige maand alhier overleden, bleek ons, dat juist in datzelfde jaar 1886 door dien ge wezen stadgenoot aan onze Vereeniging werd bemaakt eene contante som van 4000. Eere zij zijne nagedachtenis en moge zijn assche rusten in vrede Wij wenschen met deze twee voor de finan ciën onzer vereeniginging verblijdende berich ten ons overzicht te eindigen. De rekening en hare bijlagen, die straks aan uwe goedkeuring zullen worden onderworpn, zijn door de in art. 8 der statuten bedoelde commissie uit uw midden onderzocht en accoord bevonden. Moge het einde van het jaar'89 ons wederom bijeenvinden en onze werkzaamheden rijken zegen afwerpen voor onze verarmde stadgenoo- ten Naar wij vernemen heeft zoo schrijft men ons uit Amsterdam de minister van oorlog aan de militaire autoriteiten alhier een onderzoek opgedragen, naar de feiten, die in een alarmeerend bericht uit Amsterdam aan het Haagsche Dagblad van Woensdag 1 Mei jl. ver meld worden, als zouden huzaren, door het wegwerpen van ertelijke stalen floretten, 's lands schatkist hebben benadeeld. Aangezien echter het alhier aanwezige esca dron huzaren in de afgeloopen week van gar nizoen verwisselde, en naar 's Gravenhage ver trok, konden van hier geen inlichtingen worden verstrekt, zoodat die van den ritmeester te 's Hage verzocht moesten worden. Omtrent het verhaal zelve is bij de militaire autoriteiten alhier niets bekend. Mocht daaraan jonge mannen omhelsden elkaar als broeders, alsof er niets gebeurd was. Zoo zijn die een voudige natuurkinderen. Het eene oogenblik zouden ze u zonder de minste gewetenswroe ging het mes in het lijf steken en het volgende zijn zij bereid om alles voor u over te hebben, zonder dat een Europeaan de reden van die verandering kan gissen. »Wat hadden zij vroeg Blake, toen Meriem hijgende terugkeerde. «Het was over mij", antwoordde zij zonder schroom. «Achmed wilde met mij trouwen, zooals gij weethij heeft met oom onderhan deld en die heeft hem een prijs voor mij ge noemd maar nu heeft die ander, Hussein, oom iets meer voor mij geboden en dus heeft de amine een andere schikking gemaakt. Nu word ik aan Hussein verkocht, die is zooveel rijker." Zij zei dit net, alsof zijz eide: het is mooi weer van daag. Het sprak van zelfdat zij echter eenige waarheid ten grondslag liggen, dan zou het deze kunnen zijn, dat de wapen smid van het garnizoen bij de verhuizing een kleine, noodzakelijke opruiming heeft moeten houden, waarbij dan waarschijnlijk een geheel gesleten handvat van een floret als geheel nutteloos is weggeworpen. Van het wegwerpen van een aantal gave stalen floretten, zoo groot dat die, in bundels verzameld, aan een oud roest zijn verkocht, kan geen sprake zijn aan gezien bij hetexcadron slechts een dozijn floretten aanwezig zjjn. Te Amsterdam werd Zaterdag ochtend een kind door een ketel kokend water, die het over het lichaam viel, ernstig gebrand. De moeder zette daarop de kleine op eene tafel, welke bij het geopend venster stond en ging heen om water te halen. In dien tusschentjjd viel de arme kleine achterover twee verdiepingen hoog uit het venster, en bezeerde zich zoo ernstig dat zij waarschijnlijk reeds overleden zal zijn. Het voornemen bestaat de Kol. Mil. kapel weder met een paar Turksche bellen te verster ken, waartoe een paar Afrikaansche negers zullen geëngageerd worden. Het bestuur der Maatschappij van Welda digheid heeft een contract gesloten met den heer G. Hovens Gréve, die eene flinke druk kerij in het naburige Steenwijk bezit, om jon gelieden uit de hiaat schappij in het drukkers vak op te leiden. De drukkerij zal voortaan den naam dragen van Boekdrukkerij der Maatschappij van Welda digheid. De redactie van het jaarboekje Erica besloot reeds dit jaarboekje voortaan aldaar te laten drukken. Aanvankelijk zullen een viertal jongelieden worden gepdaatst. De Weener bladen deelen een in de jour nalistiek waarschijnlijk eenig feit mede. Ten tijde van de grève der tramkoetsiers gaf de directeur van een blad er wordt niet ge" meld welk - een artikel ter zetterij, waarin streng partij werd genomen voor de maatschappij der tramway's. De zetters weigerden het te zetten, en zoo bleef het artikel achterwege Op het eerste plat van den Eifïeltoren worden wijzerplaten aangebracht, die den tijd op verschillende punten der aarde aangeven. Alleen Duitsche bezoekers moeten zich van een goed loopend uurwerk voorzien, daar onder de 23 hoofdplaatsen geen enkele Duitsche stad is opgenomen. Op den Eifïeltoren hebben een paar zwaluwen hun nest gebouwd. Een gelukkig voorteeken èn voor de tentoonstelling èn voor Eiffel Vrijdag namiddag geraakte op den weg van Venraai naar het gehucht Leuven een voer man onder zijn geladen voertuig. Het paard trapte hem dusdanig op de borst, dat de man nog dienzelfden dag aan de bekomen inwendige kneuzingen overleed. Parijg. Bij de aanvullende verkiezingen voor drie raadsleden te Saint-Quen zijn Bou- langer, Laguerre en Naquet gekozen. Hfew-Yorlt. Volgens de Tribune verkeert de oogst in voortreffelijken toestand. Datum. Plaats. Voorwerpen. InformatiënJ 7 Mei Grijpskerke, Inspan, Tak. 7 Vlissingen, Huizen, De Wolff. 8 Waterlandk., Inspan, Ilendiikse. 8 Middelburg, Hofstede, Tak&Slegt. 9 Re.traucbcm.'j Inspan, Hendrikse. 10 llansweert, Huizen, De Vos. Wel is waar hebben de diplomaten der Euro. peesche monarchieën hun deelneming ontzegd aan de feestelijkheden, waarmede gisteren en heden in Frankrijk het eeuwfeest der revolutie is geopend, dit verhindert echter niet, dat in diezelfde monarchieën tallooze positieve en negatieve bewijzen zijn gegeven, hoe groote waarde allen aan deze historische gebeurtenis toekennen. Op het katholieke congres te Madrid heeft de welbekende clericale ex-minister Pidal een krachtig protest tegen de revolutie doen hooren. Over den gevangene op het Vaticaan sprekend, verzekerde de heer Pidal, dat het eigenlijk niet de koning, niet de regeering, niet het volk van Italië zijn, die den paus gevangen houden, maar wel de revolutie, de ongods dienstige, de attheïstische wetenschappen, die Italië, gelijk de overige moderne staten, be- heerschen en het noodzaken den toestand van den paus tot een schandvlek in stede van een glorie voor Italië te maken. De clericale ex-minister deelt zijn afkeer van derevolutie met de Weener anti-semieten. Het gezelschap past te zamen De partijgenooten van den heer Schoenerer in Oostenrijks hoofd stad waren op het eenigszins wonderlijke denk beeld gekomen om den gemeenteraad voor te zoo over zich liet beschikken. «Houdt gij van hem vroeg Blake, »of liever, hebt gij minder hekel aan hem dan aan Achmed Wat doet dat er toe antwoordde zij met een hoogmoedigen blik. «Ik geef even min om den een als om den ander. Het zijn maar Kabylen." »Dus geeft gij niet om Kabylen?" ging Blake met een vergeefsche roekeloosheid voort. «Niet sedert ik Etigelschen gezien heb", antwoordde zij met dezelfde openhartigheid. Zij had geen begrip van Hofmakerij in de Engelsche beteekenis. Dat was haar gevoelen maar zij moest natuurlijk trouwen met den man, die haar kocht. (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2