MlÉirgsÉ Courant „DE TERTEH VAIf SEH" BIJVOEGSEL Verkiezing. Middelburg 4 Mei. BEKENDMAKINGEN. "FEUILLETON, GRANT ALLEN. LETTEREN EN KUNST. UIT STAD EN PROVINCIE. VERKOOPINGEN, ENZ. VAS DE TAK Maandag 6 Mei 1889, n° 106. De burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de inlevering van stembriefjes ter ver kiezing van éen lid van dengeme ente ra a d, ter vervulling der plaats van den heer M. VOLKRIJK LIB BERT, zal geschieden op Dinsdag den 7 Mei a. van des voormiddags te negen tot des namiddags te v ij f uren dat de kiezers, die op de kiezerslijsten van die gemeente zijn vermeld als wonende in de wijken A tot en met I hunne stembriefjes moeten inleveren in de Oude Vierschaar ten raadhuize (beneden ingang Markt) en de overige kiezers in de zoogenaamde Kamer van Koophandel, mede ten raadhuize, (beneden ingang Helm); dat de opening der ingeleverde stembriefjes zal geschieden in de beneden achter zaal van het raadhuis (zooge naamde Kamer van Koophandel ingang Helm) op Woensdag den 8 Mei daaraanvolgende des voormiddags te 9 uren. Middelburg den 3 Mei 1889. De burgemeester en wethouders voornoemd SCHOR BR, De secretaris, A. DE VULDER VAN NOORDEN. Z. M. de koning heeft zijn instemming betuigd met het plan der feestcommissie van 1887 en 1888 te 's Gravenhage om den 12n Mei a. s., dag van Zr. Ms. 40jarige regeering, niet onop gemerkt in de residentie te laten voorbijgaan. Namens het comité te Bergen-op-Zoom voor de feestelijke viering van 's konings 40jarig regeeringsjubileum wordt eene oproeping gedaan om spoedig ruime giften bijeen te brengen tot vorming van een kapitaal, onzen koning den 12en Mei als nationaal geschenk op den jubi leumsdag aan te bieden, tot het daarstellen van eenige grootsche stichting, als blijvende herin nering aan het schoone feest. Het comité zelf vangt aan met de storting van een gift van 500 en wenscht de bijdragen te ontvangen aan het adres van den heer Joh. C. Veenhuijzen aldaar. Het hoopt echter dat zich spoedig een nationaal comité vorme, om de voorloopig aanvaarde taak over te nemen. Bjj kon. besluit is op pensioen gesteld de kapitein-luitenant ter zee C. J. de Jong Hzn., ter zake van in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, onder toekenning van 1800 pensioen en eene verhooging van 825 's jaars en zijn bevorderd tot kapit.-luit. t/z., de luit. t/z le klasse J. Haremakertot luit. t/z le kl., de luit. t/z 2e kl. J. H. van Hoogstraten. Verder zijn benoemd bij het personeel van den geneesk. dienst der landmacht tot officier van gezondheid 2e kl., de student in de geneeskunde (arts) R. Sleeswijk; bij den generalen straf, tot luit.-kol., de majoor C. P. van Pommeren, van het 2e reg. inf.; bij het wapen der inf., bij het 2e reg., tot majoor, de kapitein H. B. de Blij, van het 8e reg.bij het 3e reg., tot eerste-luit., de tweede- luit. G. W. F. Epkema van het korpsbij het 5e reg., tot kapitein, de eerste-luit. E. W. J. Sassen, van het reg. gren. en jagers tot eerste- luit., de tweede-luit. A. F. K. Graswinckel, van het korpsbij het 7e reg., tot kap., de eerste-luit. H. A. le Bron de Vexela, van het reg. gren. en jagers; tot eerste-luit., de tweede- luit. J. F. W. Cassa, van het korps bij het 8ste reg., tot kap., de eerste-luit. J. W. H. Schreurs, van het le reg. In zijnen rang is overgeplaatst bij het wapen Uil liet Engelsch VAN HOOFDSTUK XII. Sc Haakmat. Een vijandin als Iris 1 ging Harold in gedachte voort. En wat was zij toch een mooi meisje. Nog nooit had hij haar zoo bewonderd als toen ze daar voor hem stond als een tijgerin. Die rechtmatige toorn stond haar prachtig. Wat was hij dwaas geweest dat hij haar al niet lang geleden getrouwd hadHet fortuin daargelaten, was zij een meisje waarop iedereen trots kon zijn dat iedereen kon trouwen terwille van haar zelve. Zij was zoo knap, zij had zooveel karakter En toen hij onlangs met haar van de buitenpartij terug reed had hij opgemerkt dat zij de eenige dame was, die haar parasol zóo hield dat zij haar buurman het uitzicht niet benam. Hij zou er wat voor gegeven hebben als hij haar een paar jaar geleden op goed geluk der inf., en wel bij het 6e reg. van dat wapen, de luit.-kol. J. A. Verschoor, van den generalen staf. De tweede-luitenant J. M. Herold, van het 7e reg. inf., is voor den tijd van drie jaren gedetacheerd bij de landmacht in West-Indië. Nog zijn bij kon. besluit benoemd bij den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken tot essaieur te Amster dam, J. D. Houtman, controleur te Schoon hoven tot essaieur te 's Gravenhage C. R. van der Esch, comm.-stemp. aldaartot contr. te Schoonhoven A. M. J. Moussault, essaieur te Alkmaar; tot essaieur te Alkmaar M. F. S. Langedijk, essaieur te Roosendaaltot essaieur te Roosendaal Ph. F. Boef, comm.-stemp. te Arnhemtot comm.-stemp. met den pers. titel van adj.-contr. te 's Gravenhage, J. J.Neurden- berg, comm.-stemp. te Rotterdamtot comm.- stemp. te Rotterdam S. P. J. Geerkens, aide- essaieur te Schoonhoventot comm.-stemp. te Arnhem C. C. C. Warmolts Jr., aide-essaieur te Utrecht. Tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Alblasserdam is benoemd F. W. P. Tillaart, thans in gelijke betrekking te Grauw. Eindelijk zijn, op grond van den uitslag van het door hen afgelegd examen, benoemd tot surnumerair bij het vak der posterijen, buiten bezwaar van 'srijksschatkistJ.Lazonder, R. Benthem, P. Le Poole, P. A. R. Brouwer, J. R. Visscher, mej. A. E. van Gigch, A. C. Abbing, H. J. Eyssell, J. Greshoff, J. P. Haan- schoten, C. F. D. Nagel, B. Boogaart, H. C. Bongenaar, Th. Aberson en C. van den Toorn. Door de heeren Lieftinck, Reekers, Rutgers van Rozenburg, Visser van Hazerswoude en Borret is als amendement voorgesteld artikel 1 van het wetsontwerp, houdende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel, zóo te wijzigen dat dit zal luiden«In den zin dezer wet is boter het vetartikel, waarin behalve zout en kleursel geen andere bestand- deelen voorkomen, dan die van melk afkomstig zijn, en is surrogaat van boter het vetartikel dat geen boter is, maar daarop gelijkt en dienen kan om haar te vervangen." Omtrent de door de heeren Goeman Borgesius, Hartogh, Kerdijk, Schepel en Zaaijer bij de Tweede kamer ingediende voorstellen tot be lastinghervorming melden deHollandsche bladen het volgende De strekking daarvan is de mingegoeden te ontlasten, financieele belemmeringen voor han del, landbouw en nijverheid weg te nemen, en de meergegoeden, in verhouding tot hunne draagkracht, een grooter deel der rijkslasten te doen dragen. De ingediende voorstellen bestaan in1 o af schaffing van den zoutaccjjns en verlaging van het invoerrecht op geraffineerd zout tot 1 per 100 kilogram 2o afschaffing van de be lasting op het patent, behalve dat der naam- looze vennootschappen3o afschaffing van de opcenten op de mutatie-rechten, van onroerende zaken gelieven. Het bedrag der af te schaffen belastingen is 9 millioen gulden. Daartegenover wordt voorgesteld 4°. de in voering van eene progressieve inkomstenbelas ting, die ongeveer evenveel zou opbrengen. Inkomens beneden 600 worden van deze belasting vrijgesteld. Zij, die grooter inkomen bezitten, worden door zetters in verschillende klassen gerangschikt, waarvan het minimum tot grondslag strekt voor de berekening van het door de inkomstenbelasting te treffen inkomen. Yan dit minimum wordt voor verschillende klassen een verschillende aftrek toegestaan, die voor de laagste klasse 90 bedraagt en voor hoogere klassen gaandeweg minder wordt, zoodat voor inkomens boven ƒ290.000 in het geheel geen aftrek is toegelaten. Van hetgeen na dezen aftrek overblijft wordt voor alle klassen hetzelfde percent aan belasting geheven. Voor 1890 wordt voorgesteld 6 percent. Volgens het voorstel zal in de allerhoogste klassen, voor inkomens boven ƒ290.000, het volle bedrag van deze 6 van het zuiver in komen moeten worden betaald, terwijl in de allerlaagste klasse slechts 0.6 van het zuiver inkomen wordt geheven. Intusschen geldt wat hierboven van den aftrek werd vermeld slechts, indien onder het inkomen geen inkomsten uit gebouwde of ongebouwde getrouwd had Wat meer is, op zijn koude, zelfzuchtige manier ontdekte hij met schrik dat hij die vrouw beminde. Voor zoover hij met zijn karakter er toe in staat was, was hij verliefd op Iris en daar was hij van avond pas achtergekomen. HOOFDSTUK XIII. Iris doet zicli gelden» «Oom", zei Iris den volgenden dag, »na al wat er (gisteren gebeurd is, ben ik er niet meer zoo opgesteld om de erfenis van oom Arthur met Harold te deelen." «Goede hemel! Wat overkomt het kind nu?" riep hij met gemaakte ontsteltenis uit. «Gij zijt beide oom Arthur immers even na en, zooals Aristoteles zegtgelijkheid is rechtvaar digheid." Iris bloosde verlegen. Het was wreed van hem om haar eigen woorden tegen haar te pas te brengen. »Maar hij heeft zich zoo schandelijk, zoo laaghartig gedragen, gisteren avond. Hij verdient het niet," zei zij om zich te verontschuldigen. «Ik zie met genoegen," hernam oom Tom op blijden toon, »dat al dat studeeren en promoveeren een meisje toch niet belet om in haar hart vrouw te blijven en welke vrouw geeft iets om abstract recht, of zij Aristoteles gelezen heeft of niet. Zij geeft alleen om de eigendommen zijn begrepen. Bestaat het inkomen geheel of gedeeltelijk uit inkomsten uit bezit van onroerende goederen, dan wordt voor de belastbare opbrengst daarvan, die fot grond slag strekt voor de grondbelasting, 20 meer aftrek toegestaan dan voor andere inkomsten. Zelfs in de hoogste klassen mag toch nog altijd 20 voor de belastbare opbrengst worden afgetrokken, terwijl in de eerste 5 klassen, dus voor inkomens beneden 1200, van deze opbrengst in het geheel geen inkomstenbelasting wordt betaald. Volgens bericht hebben zich 130 adspiranten aangemeld voor heta. s. examen van adelborst. Bij kon. besluit van 15 April is bepaald dat binnenslands na 1 Juni en buitenslands na 1 Sept. e.k. aan de onderofficieren en minderen, dienende aan boord der schepen en vaartuigen van oorlog, die geen gebruik verlangen te maken van het rantsoen jenever, hun volgens het regle ment op den victualiedienst bij de zeemacht toegekend, een geldelijke tegemoetkoming zal worden te goed gedaan, buitengaats van ƒ0.90 per maand voor het gewoon rantsoen en van 0.03 voor iedere extra-versterkking binnen gaats van 0.03 voor -iedere verstrekking. Schepelingen, die, onder de gestelde voor waarden, van de hun te verstrekken jenever afstand wenschen te doen, moeten zich daar toe voor minstens een maand verbinden. De heer F. Tartaud en zijne echtgenoote, van het Rotterdamsche tooneelgezelschap, gaan over naar het gezelschap der heeren Gebr. Van Lier te Amsterdam. In 't volgende jaar zal eene internationale tentoonstelling te Antwerpen door den Bloe- menkring worden gehouden ter herdenking van den 300en verjaardag der uitvinding van den microscoop. Zij omvat alles wat de microscoop betreft, zoowel van vroeger als van later. Aan den microscoop verbinden zich de waarnemin gen op planten, eetwaren, de microben, enz. De vereeniging doet opmerken, dat de weten schap nooit een zoo grooten stap zou gedaan hebben zonder dit nuttige werktuig, niet alleen in het plantenleven, maar ook in het leven van den mensch. Volgens het algemeen plan zou de tentoonstelling omvatten 1. eene be stendige tentoonstelling van planten, eetbare voortbrengselen, artsenijkundige planten, verf stoffen, houtnijverheid, enz.2. eene tijdelijke tentoonstelling van bloemen uit Congo, Indië, Brazilië, enz.3. groeiende planten uit Cali- fornië, China, Australië, enz.4. fossielen, boeken, prenten, kaarten, enz.5. wedstrijden; 6. volksvoordrachten met behulp van projectie; 7. congres en inrichting van een volksmuseum van aardrijks-, handel- en nijverheidsplanten- kunde. Mededeelingen worden ingewacht bij Karei de Bosschere, voorzitter te Lier. Aan den fourier A. Verbaan van het 2e bataljon 3e regiment infanterie te Middelburg, werd heden voor het front van den troep door den majoor G. van Nouhuys de bronzen medalje voor twaalf jaren trouwen dienst uitgereikt. Aan de commissie, door de maatschappij van landbouw in Zeeland benoemd tot keuring van paarden, werden heden alhier 3 hengsten en 2 merriën ten onderzoek aangeboden. De eigenaars waren van de hengsten W. Poppe te Grijpskerke, J. Koene te Biggekerke en J. Polder dijk te Nieuw- en St. Joosland; de laatste zond een tweejarigen hengst. De merriën behoorden aan J. van der Meulen te Zoutelande en J. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is uit een kaar, gelegen in een der vesten alhier, ontvreemd 18 Kg. jonge paling. Bij de heropening der raadsvergadering, gisteren te Vlissingen gehouden, bleek dat de volgende wijzigingen in het voorloopig opge maakte kohier voor den hoofdelijken omslag waren gemaakt. Gebracht werden: van de tweede naar de derde klasse W. J. Haaze, A. van den Heuvel en W. A. Reijmvan de derde naar de vierde klasse: P. van der Hof, H. Jobse, A. Schout Veldhuijsvan de vierde naar de vijfde klasse: A. A. Geervliet en A. J. Wol voldoening harer persoonlijke aandoeningen en gevoelens en ik ben blij dat gij in dit opzicht niet beter zijt dan de rest. Gjj zegt»volgens recht en billijkheid moet hij de helft van dit fortuin hebben doch nu ik zie hoe gemeen hij is bekommer ik mij er niet om of hij krijgt wat hem toekomt", zeer vrouwelijk en zeer juist. Dat is zeker in korte woorden uwe 'be doeling, kind «Misschien wel", zei zij lachend. Dus werd oom Tom ten spijt van Aristoteles gemachtigd om in haar naam bij tijd en wijle het testament van oom Arthur te aanvaarden, daar Iris tot eenige executrice benoemd was, en de noodige stappen te doen voor het over nemen der landerijen. Nadat al die wettelijke schikkingen achter den rug waren, moest Iris nog eens lang en breed beraadslagen met haar voogd, raadsman en vriend. Zij had het plan om verpleegster te worden natuurlijk opgege ven maar nu zou er een andere bom boven het hoofd van den ouden oom Tom losbarsten. »Ik zou toch wel eens willen weten of die geschiedenis van Harold over het verdwij nen van Clarence waar is of niet", zei Iris op zekeren dag, nadat zij hem in een gemakke- lijken stoel, in een gezellig hoekje van het kleine salon had doen plaats nemen. Hij schoof onrustig heen en weder en kon zich \oor het eerst in zijn leven het gevoel begrijpen van een onvrijwilligen getuige, onder zijn eigen verhoor. Eindelijk zei hij ontwijkend thersvan de v ij f d e naar de zesde klasse D. Krug van de zesde klasse A. Hendrikse, A. Vervenne en P. Visser naar de zevende J. van der Hof naar de achtste klasse van de achtste naar de negende: J. C. van Sprangvan de achtste n lar de twaalfde: G. J. Meijnderts van de tiende klasse naar de achtste: C. D. van Noppen van de elfde nnar de twaalfde: C. van der Ploeg, G. P. Wilders, I. Daane; naar de der ti en- de J. H. van Munster, E. M. Chevaliervan de twaalfde naar de dertiende klasse W. H. Dekker, Dudok van Heel, A. J. Noord- hoek en I. Lagaaijvan de veertiende naar de vijftiende klasse J. H. de Ruijter, T. J. Blonk; van de vijftiende naar de zestiende klasseC. I. Rekkersvan de achttiende naar de negentiende klasse F. H. J. Wibaut en van de drie-en- twintigste naar de twintigste klasse W. H. Martin. Hiermee was de vergadering afgeloopen. De burgemeester dier gemeente ontving van Z. M. den koning het navolgend telegram, in antwoord op den gelukwensch, gisteren dooi den gemeenteraad uitgebracht »Den heer Van Uije Pieterse, waarnemend bur gemeester Vlissingen. Z. M. de koning draagt mij op, den gemeenteraad van Vlissingen 's ko nings bizonderen dank over te brengen voor de gelukwenschen, Hoogstdenzelven aangeboden. De adjudant van dienstVan de Poll." Uit Vlissingen meldt men ons Vrijdagmiddag te 44 uur had het zoontje van de wed. B., terwijl het bezig was met bootje varen, het ongeluk om midden in de buiten haven overboord te vallendoor spoedige hulp van twee mannen, die terstond er naar toe roeiden, werd de knaap, juist op het punt dat hij zou zinken, gegrepen en van een anders wissen dood gered. De matrozen van het in de buitenhaven liggende stalletje, D. van Hoepe en W. Koster, die het gevaar bemerkten, sprongen onmiddelijk gekleed te water, maar door den verren afstand kwamen zij te laat om zelf de voldoening te kun nen smaken, den knaap gered te hebben. Te Goes is opgericht eene afdeeling van den dienstplichtbond, die als zoodanig zal toe treden tot den dienstplichtbond te Amsterdam. Het bestuur bestaat uit de heeren D. Stigter, voorzitter, A. van Schelven, secretaris en J. Molhoek, penningmeester. De afdeeling telt thans 19 leden en 7 donateurs. De stoomtramwegmaatschappij Antwerpen Bergen op ZoomTholen keert over het af geloopen boekjaar 5 pet. dividend uit. Vereeniging van burgemeesters en secre tarissen in Zuid- en INoord-Beveland. In het gewone lokaal aan de Markt te Goes kwamen Vrijdag voormiddag de leden van boven genoemde vereeniging ter voorjaarsvergadering bijeen. Behalve de in rmo v«rJ<r i7 laatste berichten, medegedeelde werkzaamheden werden na de pauze de verschillende vraag punten behandeld, die aan de leden reeds vroeger ter overweging waren aangeboden. Het eerste vraagpunt luidde: Niet ten onrechte wordt beweerd, dat de bedelarij schrikbarend toeneemt, niet alleen in omvang, maar ook in brutaliteit. Zoowel in de steden als in de ge meenten ten platten lande ziet men vele personen loopen, nu eens met een klein marsje, dan eens met een kijkkastje, vaak zonder iets, die een voudig bedoelen door het erlangen van giften aan den kost te komen en die, vooral in weinig bevolkte of onbebouwde streken, de schrik zijn van de bewoners, het meest van de huismoeders. Terecht wordt dan ook het vraagstuk der be strijding van de hydra der bedelarij in veree- nigingen en maatschappijen, bij gemeente- en armbesturen tot een onderwerp van bespreking gemaakt. De vereeniging mag, naar het oordeel van het bestuur, in deze zaak geene onverschillige houding aannemen. Het bestuur verzoekt den leden zoo mogelijk eenige gegevens te verzame len voor de beantwoording der volgende vragen le Wordt in uwe geemeente aan de armen een soort van onderhoud of hulp verstrekt, die niet direct in geld wordt uitgereikt, maar waarvoor de arme iets moet doen Zoo ja waarin bestaat die werkverschaffing 2e Wordt deze werkverschaffing vanwege de »Een opgesmukt verhaal, alleen opgedischt om u bang te maken. Als ik u was, Iris, zou ik er niet meer over denken." «Maar is er iets van aan, oom hield Iris aan, met dezelfde kalmte als de gevierde advocaat zelf in een dergelijk gevoel aan den dag zou leggen. «Lieve hemelwat houdt dat kind voet bij stuk", antwoordde hij en streek haar bij wijze van afleiding over het haar. «Als ik neen zog, gelooft gij mij niet, en als ik ja zeg, dan zult gij heel Europa, Azië, Afrika en Amerika gaan doorkruisen, om niet te spreken van al de eilanden in de Stille Zuidzee, om Clarence Knyvett of zijne nako melingen op te sporen." «Dus dan is er iets van waar", ging Iris voort en legde haar hand op zijn arm. »Er is zoo veel van waar als iemand gelijk uw neef Harold waarheid spreken kan", zei oom Tom, met een diepen zucht, als een man die gaat zitten om een kies te laten trekkenwant hij voelde dat zij nu alles uit hem zou halen wat hij wist. «Het is een feit dat de dood van uw oom Clarence in nevelen gehuld is. Hij verliet Engeland in stilte. Hij was een jong soldaat, die steeds in moeielijk- heden geraakte en altijd meer uitgaf dan hij kreeg, en met zijne schuideischers overhoop lag. Men veronderstelde, ofschoon ik er niets met zekerheid van weet, dat hij valsche wissels gemaakt had, of getracht te maken, op gemeente beheerd of wel door particuliere krach ten? Wordt zij in het laatste geval ook door de gemeente op eenige wijze gesubsidieerd of ge steund 3e Zijn aan de werkverschaffing ook loon trekkende beambten of bedienden verbonden Of werkt de administratie geheel kosteloos, ter wille van de goede zaak 4e Welke wijze en welk soort van werkver schaffing komt u het meest wenschelijk voor 5e Is de bedelarij groot in uwe gemeente En wordt zij ook door ingezetenen uwer ge meente, of alleen door personen van elders uitgeoefend Tevens heeft het bestuur der vereeniging ook de volgende vragen in overweging gegeven, met uitnoodiging die zooveel mogelijk te beant woorden (kan het niet over 18831887, dan alleen over 1887). a. Hoe groot is het bedrag der kosten van het armwezen in de laatste vijf jaren geweest b. Worden ook arbeiders, die gezond en krachtig zijn, tjjdelijk uit gebrek aan werk ondersteund c. Heeft deze ondersteuning ook vroeger plaats gehad Zoo ja, is zij in de laatste jaren toe genomen Na discussie, waaraan de heeren Welleman, Ramondt, Van den Bosch, Lous en Hartman deelnamen, werd besloten om met de Friesche en de Hollandsche vereeniging in overleg te treden om middelen te beramen ter wering der bedelarij. De heer Welleman wenschte aaneensluiting van de burgemeesters in Beveland, om geen toestemming te verleenen tot het rondgaan met orgels enz. De heer Van den Bosch drong aan op werk verschaffing door de armbesturen in vereeniging met de landbouwers, b. v. door het omspitten van grond. Het tweede punt betrof de vraag of het niet overeenkomstig de statuten der vereeniging zijn zou, wanneer, naar de grondslagen en be palingen voor het fonds tot ondersteu ning van weduwen van gemeente ambtenaren te Goes, een fonds werd in het leven geroepen tot ondersteuning van leden, burgemeesters, secretarissen en ontvan gers der gemeenten, indien zij op of na zekeren leeftijd (bijv. 65 jaren) hunne betrekking ne- derleggenof vroeger, door omstandigheden buiten hunnen wil, een eervol ontslag erlangen? Te dezer zake werd eene commissie benoemd om te onderzoeken hoever er mogelijkheid be staat en het wenschelijk is zoodanig fonds in het leven te roepen. De heeren Ramondt, Van der Bilt Lamotthe en J. II. O. Dominicus wer den tot leden dezer commissie benoemd. Het derde punt der agenda betrof eene bespeking casu quo van een adres aan den minister van binnenlandsche zaken, teneinde vooruitbetaling per kwartaal van de rijksbij drage in de kosten van het lager onderwijs te bekomen. Dit punt werd als vervallen beschouwd met het oog op het ontwerp-onderwijswet. ^IS.eti#,t^Jr®^4,«"VéF^e0iieentewëtrodddt nig gewijzigd te worden, dat de heffing van opcenten op de personeele belasting niet ge oorloofd was, maar dat de gemeentebesturen vrijheid hebbenom het getal opcenten op de grondbelasting tot boven het thans gestelde maximum te bepalen De bedoelde wijziging werd niet wenschelijk geacht. De heer Van den Bosch achtte verhooging van de opcenten op de grondbelasting een be zwaar in verband met de waarde-vermindering van den grond en de lage pachten. De heer Hartman was van oordeel dat de opcenten op de personeele belasting voor de nijverheid te drukkend zijn en de heer Ra mondt stemde in met het idee van den heer Van den Bosch. Nadat, zoo als wij gisteren melddende zomervergadering op 4 Juli te Hansweert be paald was en de vraagpunten voor een volgende bijeenkomst waren bekend gemaakt, werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Door den notaris J. A. de Wolff te Vlis singen is Vrijdagavond daar in veiling gebracht een huis aan den Steenenbeer, hoek Schotschen hoek wijk I no 19. Kooper werd de heer 0. Wattez te Vlissingen, voor 2450. naam van uw grootvader. Verder denkt men dat deze daar achter was gekomen en daar hij een zeer gestreng man was, zou hij hem ge dreigd hebben met openbaarmaking der ge- heele zaak, en daarom geloofde men dat Clarence naar de West gevlucht was. Hoe dit zij," op zekeren dag was hij spoorloos verdwenen en sedert heeft men nooit meer iets van hem vernomen." «Maar wat is dat dan voor een verhaal van zijn dienstnemen in het Fransche leger «Och, kind, daar heeft niemand iets van gehoord zoolang uw oom Alexander leefde", ging oom Tom voort, als iemand dien de duim schroeven worden aangezet. «Wij dachten dat hij goed en wel in Amerika zat. Maarzoodra sir Arthur de erfenis kreeg, moest hij noodza kelijk het bewijs van overlijden van Clarence hebben, en dus volgde sir Arthur zijn spoor door geheel Frankrijk en vond het eindelijk in Algiers. Dat was de reden dat hij zich te Sidi Aix vestigde en, ziehier de uitkomst zijner naspo ringen Oom Tom frischte zijn geheugen op met een blik in zijn notitieboekje. «Het bleek dat Clarence, nadat hij zich in Engeland had laten inlijven bij het derde regiment jagers te Toulon, onder een aangenomen naam laat zien hoe was dat ook weer, O jaJosef Laboutellierdat hij naar Algiers gezonden was, waar hij deel nam aan een expeditie in de binnenlanden en dat hij in 1868 in een

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 5