vertrotten en aantelen schenen- ADVERTENTIE!!. 45-jarige Echtvereeniging Beknopte Med edeelïngen. fl. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. INGEZONDEN STUKKEN. Prijzen van Effecten. fl. fl. ff ff beleedigende uitvallen ontbreekt. De Justice beeft het oorlogszwaard tegen den leider der opportunisten weder omgegord en slingert hem dagelijks de bitterste verwijten over zijn voor Frankrijk zoo heillooze politiek in het aange zicht. Tegenover den eisch der radicalen om democratische hervormingen stelt Jules Ferry als voorheen handhaving van het tegenwoor dige, geen hervormingen. Te midden van dit betreurenswaardig ver schijnsel bewaart Rane de wijsheid, die ten hoogste dit terugkeeren tot de oude fout dei- republikeinen onderlinge tweedracht, berispt, tevens waarschuwend dat ten opzichte van het Boulangisme het voornaamste nog te doen valt. Maar de strijdenden luisteren niet naar Rane's wijze raadgevingen. Zij wiegen het eigen wan trouwen in slaap met de zoete hoop, dat Bou- langer's zon aan het tanen is. Maar hoe dik wijls scheen reeds de populariteit van den dapperen generaal het doode punt bereikt te hebben, en toch verrees zij weder als vogel Fenix uit de asch Een verblijdend teeken is het voor de repu bliek, dat de algemeene raden hun werkzaam heden in de grootste kalmte begonnen hebben zonder een enkele poging te wagen om de aan dacht van de publieke opinie op het Boulan gisme te vestigen. Alleen Andrieux, deze onbe rekenbare man, die verklaart geen Boulangist te zijn en toch bij elke gelegenheid Boulanger's zaak bevordert, heeft in den Algemeenen raad der Beneden-Alpen een redevoering gehouden, waarin hij herziening der grondwet en de ver kiezing van het hoofd van den staat door het algemeen stemrecht verlangde. Volgens den Soir heerscbt er oneenigheid in het Boulangistische kamp naar aanleiding van de Cassagnacs minachtende artikelen over de republikeinen uit de naaste omgeving van den generaal. Vele leden van het comité te Parijs hebben in brieven aan den generaal hun drin genden wensch uitgedrukt, dat deze de aanvallen van den redacteur der Autorité op zijn repu- blikeinsche vrienden zou weerleggen. Ook moeten vele leden van het nationaal comité van oordeel zijn, dat men republikeinsche Bou langistische candidaten tegenover monarchisti sche candidaten bij de aanstaande algemeene verkiezingen moet stellen. Noch het een noch het ander valt in den smaak van Boulanger en zijn vriend Dillon. Of deze geschillen werkelijk, zooals de Soir verzekert, ten slotte er toe leiden zal dat ook de laatste republi keinen uit het nationaal comité zullen uittreden, zal de tijd leeren. In ieder geval blijkt toch de afwezigheid van Boulanger uit Parijs aller minst bevorderlijk te zijn aan zijn zaak. Veranderlijk is 's levenslot, dit zal Boulanger ongetwijfeld ondervinden, zoo goed als ieder ander sterveling. Hoe wreed het lot met de menschen kan spelen ervaart hertog Adolf van Nassau opnieuw. Wat den staat van zaken in Luxemburg betreft kan men met een variant op bekende woorden zeggenle due propose et le roi dispose. Men herinnert zich onder welke omstandigheden de hertog ruim een veertien dagen geleden het regentschap over het groothertogdom Luxemburg aanvaardde. Hij trad na lange gedwongen rust weder in de rjj der regeerende vorsten van Europa in de vaste overtuiging ditmaal de teugels tot aan zijn dood in handen te houden. Maar zie, daar treedt de verrassende beterschap van den koning-groothertog in. Hertog Adolf had althans gehoopt, dat de koning hem als stad houder op het paleis te Luxemburg zou laten, maar koning Willem III heeft anders besloten. De hertog ontving gisteren een door den koning groothertog eigenhandig onderteekenden brief, waarin den hertog dank betuigd wordt voor de aanvaarding van het regentschap, terwijl wordt medegedeeld dat de koning-groothertog den 3den Mei de regeering over het groothertog dom weder aanvaarden zal. Heden komt de Luxemburgsche kamer bijeen, om uit den mond van den hertog het besluit des konings te vernemen en tevens de betuiging van leedwezen van hertog Adolf, dat hij het regentschap over Luxemburg moet nederleggen om naar zjjn kasteel Königstein terug te keeren in het vaste vertrouwen, dat hjj binnen korter of langer tijd den gestaakten arbeid in zijn toekomstig groothertogdom zal hervatten, na ten tweeden male een luisterrijken intocht onder de fraaiste beloften van weerszijden te hebben gehouden. Het regentschap van hertog Adolf van Nas sau over het groot-hertogdom Luxemburg is een tragi-komische gebeurtenis in de wereld historie. En de humor daarvan isdat hij voorloopig nog zijn .laatste droppel bloed," welke hij voor zijn goede Luxemburgers bij zijn intocht beweerde veil te hebben kan sparen. Du sublime au ridicule il n'y a qiCun pas De Duitsche pers keurt bijna eenparig de ongehoorde wijze af, waarop de Pruisische landdag gesloten werd. De Kreuzztg vraagt opheldering omtrent de motieven, die tot de sluiting van den landdag en de verdaging van het wetsontwerp op de inkomsten-belasting leidden. Indien deze ver klaringen uitblijven zal het land volgens het conservatieve blad den indruk ontvangen, dat in de binnenlandsche politiek solidariteit ont breekt, waarvan de tegenstanders der regee ring alleen voordeel zullen plukken. In de Italiaansche kamer, die gisteren haar zittingen hervatte, heeft de voorzitter medegedeeld dat hij aanvragen heeft ontvangen tot het doen eener interpellatie aangaande Afrika, en aangaande het verlof van den Ita liaanschen gezant te Parijs op het oogenblik dat de tentoonstelling aldaar geopend zal wor den. De minister Grispi antwoordde dat hij aanstaanden Vrijdag op de laatste en Dinsdag op de eerste vraag zal antwoorden. Uit Sofia wordt geseind, dat zich gewa pende benden op de Servische grenzen hebben vertoond. De verkiezingen voor den Boheemschen landdag zullen van 5 tot 10 Juli plaats vinden. De Spaansche minister van financiën heeft de staatsbegrooting aangeboden, welke in ont vangsten 800 en in uitgaven 790 millioen peseta's bedraagt. Het tekort bedroeg over 1886 108, over '87 91, over '89 81 millioen en zal over het loopende jaar nog aanzienlijk wezen, maar in de nieuwe begrooting worden voor 26 millioen bezuinigingen voorgesteld. De minister kondigt de conversie der amorti- sabele schuld aan. De ministerraad heeft den minister van finan- tiën gemachtigd tot het aanknoopen van voor- loopige onderhandelingen tot conversie van de amortisabele staatsschuld, waardoor eene bezuiniging van dertien millioen peseta's ver wacht wordt. Een deputatie van de uiterste linkerzijde uit het Hongaarsche parlement heeft aan de kamer eene resolutie voorgesteld, waarbij de staatsbegrooting in haar geheel verworpen wordt wegens constitutioneele redenen en wegens de staathuishoudkundige politiek der regeering. Aan den Temps wordt uit Weenen gemeld, dat de nieuwe Hongaarsche minister van finan- tiën zich tegen de crediet-aanvragen van den minister van oorlog verklaard heeft. De feesten te New-York, die volgens programma verloopen, werden Maandag door het schoonste weder begunstigd. Een tallooze schare was saamgekomen om den president, die zich evenals Washington vóór 100 jaar aan wal liet roeien, op te wachten. Door den gouverneur van New-York aan het hoofd eener commissie ontvangen, begaf presi dent Harrison zich, nadat hem een .luncheon" was aangeboden, door de jubelende menigte naar de City-Hallwaar eene groote publieke receptie werd gehouden. In de City-Hall werd hij door eene schare schoolkinderen begroet, die bloemen voor hem strooiden. Het enthu- siasme bereikte toen zijn toppunt. De bericht gevers durven de menschenmassa niet schatten die de receptie, welke anderhalf uur duurde, bezocht. In hoeverre de jongst loopende geruchten omtrent een nieuwen aanslag op den czaar op waarheid berusten, valt moeilijk uit te maken, maar het verdient de aandacht, dat de chef der geheime politie te St. Petersburg, de heer Poutilin, vervangen is door den heerVinogra- doff en dat verscheidene hoofdambtenaren van dat departement eveneens afgezet zijn. Uit St. Petersburg wordt aan het Berliner Tagéblatt gemeld, dat de in den laatsten tijd voorgekomen talrijke arrestatiën, waaronder van hooggeplaatste personen, in het geheel niet geschied zijn op grond van hunne nihi listische gevoelens, maar wegens ernstige ver grijpen tegen de zedelijkheid. In verband met de protesten van vele leden der Pers-club te Londen tegen de Bou langer gezonden uitnoodiging, zal de generaal het jaarlijksch banket der club niet bijwonen. In Engeland vindt de handeling der re geering, om den Britschen gezant te Parijs een korten tijd verlof te geven gedurende de opening der tentoonstelling als een demonstratie tegen de revolutie-feesten, vrij algemeen afkeuring- Men wijst er echter op, dat de lord-mayor van Londen de volgende week het groote banket, door de stad Parijs aangeboden, zal bijwonen en als 't ware daardoor het Engelsche volk vertegenwoordigt, terwijl lord Lytton de ver tegenwoordiger van het hof is. Prof. G-effcken heeft de gezondhe idsinrich- ting nabij Konstanz verlaten en zich voorloopig naar Munchen begeven. De eerste wanordelijkheden derFransche revolutie. De eerste bloedige dagen der groote revolutie waren voor Parijs de 27 en 28 April 1789. Herhaaldelijk is de vraag geopperd en bespro ken of de beweging dier dagen onder de Parij- sche bevolking de voorbode was van de bloedige tafreelen van 1793 of wel dat deze muiterij door het hof op touw was gezet om op den koning een druk uit te oefenen ten gunste der reactionnaire ideeën. Ch. L. Chassin, aan wien de stad Parij opgedragen heeft de documenten betrekkelijk de geschiedenis der hoofdstad gedurende de revolutie in het licht te geven, deelt in zijn werk: Elections et cahiers de Paris en 1789, het volgende over de beweging dier beide dagen mede. Gedurende de verkiezing der gedelegeerden die de vertegenwoordigers van den derden stand van Parijs in de Nationale vergadering moesten aanwijzen, was Parijs volkomen rustig gebleven. Geen teeken van gevaarlijke opge wondenheid had zich geopenbaard en men geloofde algemeen, dat alles zonder botsing zou afloopen, toen in den namiddag van 27 April, op het oogenblik dat de kiezers verzameld en bezig waren de 36 commissarissen te benoemen, die met de redactie der cahiers van den derden stand waren belast, een groote menigte arbeiders de wjjken Saint-Victor en Mouffetard doorliep en de bewoners aanspoorde zich met hen naar den faubourg Saint-Marcea,u te begeven ten einde de magazijnen van de heeren Réveillon en Henriot te plunderen. De' eerste was een rijk papierfabrikant, de tweede een salpeter- raffinadeur. Men zeide dat. men sieur Reveillon had hoeren verklaren, dat de arbeiders gemakkelijk van 15 sous daags konden leven en dat hij besloten had het dagloon zijner arbeiders op deze som vast te stellen. De hertog du Chatelet, kolonel van het regi ment der Fransche garde, werd gewaarschuwd en een detachement bewaakte de woning van Réveillon. Yan den anderen kant spraken eenige personen, o. a. de drie kiezers Charton, Santerre en Avrillon, de muitelingen toe en beproefden hun uit te leggen, hoe de den fabri kant toegeschreven woorden verkeerd vertolkt waren en dat hij eigenlijk had willen zeggen dat men alles in het werk moest stellen, opdat de arbeider van 15 sous dagelijks kon leven- Verder verzekerden zij, dat, indien het al ge beurd was dat Réveillon zijn arbeiders 15 sous betaald had, dit in een tijd van stilstand in den winter geweest was, toen de vorst allen arbeid in zijn fabriek belette. Verre van een onmensch te zijn, was Réveillon integendeel zulk een goed patriot, dat hij door de eerste kiezers als gedelegeerde gezonden was naar de vergadering, welke op hetzelfde oogenblik werd gehouden. De muitelingen trokken daarop af onder den kreet.Leve de kiezers en de manifestatie van 27 April zou niet in een volksoproer geëin digd zijn zonder de maatregelen, door de politie den volgenden dag genomen. Den 28en's mor gens vroeg, toen nieuwe benden zich verza melden, bepaalde de kolonel der Fransche garde er zich toe een sergeant met dertig man naai de woning van Réveillon te zenden. Dit was te veel of te weinig. Vijf uur lang hield deze handvol soldaten de muitelingen tegen, maar de razende menigte wierp zich, na het huis van Henriot geplunderd en in de asch gelegd te hebben, op de woning van den papierfabri kant en maakte er zich van meester. De kostbaarste meubels werden op straat gesmeten, vernield en verbrand, en toen de troepen kwamen om de orde te herstellen bevonden zij zich tegenover een bezeten, dronken en woe dende menigte. Het huis werd door de gardes, cavalerie en artillerie met twee kanonnen omsingeld. De oproerlingen verdedigden zich door het werpen van steenen en dakpannen, en dit gelukte hun zóo goed dat de soldaten bevel ontvingen zich terug te trekken. De rebellen hadden 200 dooden en 300 gekwetstenaan den kant der soldaten telde men 80 gewonden en een twaalf tal dooden. Op last van den koning werden de rustver stoorders ten strengste gestraft. Velen werden gearresteerd. Drie mannen, die zich het meest door hun ruwheid hadden doen kenmerken, werden openlijk ter dood gebrachtanderen naar de galeien gezonden, nog anderen in den kerker geworpen. Niettemin was uit de instructie en de ver- hooren gebleken, dat beide dagen een aantal agents provocateursedellieden en de abt Jean Roy, koninklijk censor der theologie en secre taris van den graaf van Artois zich onder de muitelingen hadden bewogen. De abt Roy verklaarde zijn tegenwoordigheid onder de razende menigte voor de woning van Reveillon met de verzekering dat hij de opgewonden gemoederen wilde doen bedaren Maar diezelfde abt had voorheen oneenigheden met Réveillon gehad, wien hij aanzienlijke sommen voor ge leverd papier schuldig was. Bovendien waren beiden het op het oogenblik der voorvallen van 27 en 28 April oneens over de betaling van een som van 7000 livres. Er werd beweerd, dat de fabrikant deze voldaan had verklaard, doch het stuk was valsch. Roy werd ver volgd en den 27 Mei verdween hij spoorloos na zijn voorloopige in vrijheidstelling. Zijn jeugdige dienstbode sloeg de hand aan zich zelf in den kerker door zich een vork in den keel te steken. Eenige dagen later begon de abt Roy een reeks pamfletten uit te geven tegen den tiers-état en de revolutionnaire be weging ten gunste der vrijheid. Het meerendeel der tijdgenooten, die over deze eerste uitbarsting der revolutie een nauw keurig onderzoek hebben ingesteld en hebben geschreven en ook Chassin in zijn bovengenoemd boek komen tot de slotsom, dat de ophitsing der menigte tegen de fabrikanten Réveillon en Henriot uitging van het hof. aan de 250 duizend nieuwe kiezers in Nederland om de Provinciale staten en dus indirect ook de Eerste kamer te helpen kiezen. Dit ware recht geweest. En toch waren de meeste heeren, die thans zullen aftreden, daar tegen". Iets verder worden de namen genoemd van eenige Statenleden, die zich volgens h verklaarden .tegen het prov. belang, dat in de eerste plaats uitoefening eischt van grondwettig verkregen rechten", terwijl van een paar andere heeren wordt gezegd .dat zij van de uitoefening van het recht der nieuwe kiezers niet gediend zijn". Met deze uitdrukkingen. M. de R.zal u wel niet de bedoeling gehad hebben, te beweren dat de liberale leden der Prov. staten er tegen zijn, dat de nieuwe kiezers gebruik maken van hun recht om de leden der prov. staten te kiezen. Maar men zou er dat uit kunnen lezen. En wanneer u, evenals ik, overtuigd is van de noodzakelijkheid om bij de verkiezingscampagne duidelijk en onbewimpeld de waarheid te spreken en te schrijven, zal u wel, door opname van dit stuk in uw nummer van Maandag 29 April of Woensdag 1 Mei a. s. met mij willen constateeren le dat niemandook niet een van de liberale leden der Staten, aan de nieuwe kiezers kon of kan beletten om deel te nemen aan de a. s. verkiezing voor de Staten, omdat hun het recht om te stemmen bij de additioneele artikelen der grondwet is verzekerd-, 2e dat nooit is gebleken, dat een van de liberale leden der Staten er tegen was, dat het kiesrecht zon worden verleend aan de nieuwe kiezers, aan wie het in 1887 werd toegekend 3e dat het juist de liberale partij was, die bij de grondwetsherziening de grenzen voor de kiesbevoegdheid wijder heeft gemaakt, en dat dus aan haar de nieuwe kiezers in de eerste plaats hun kiesrecht te danken hebben. Met achting heb ik de eer te zijn, M. de R., Uw dw. Middelburg, H. J. G. Hartman. 26 April '89. N. Hwnd. Msch. A.and. re8Contre 5 f 1000 1251/2 1253/g N.-I. Hanb.aand. 9 150 85 86I/3 dito Zeel. aand. 9 500 dito dito Pr. dito 9 500 dito Obl. 188B 8 9 1000 L>uitichland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. RM. 8000 Oostenrijk. Aand O. H. B 600 1371/8 127 Het stoomschip Nederland van de maatschappij Zeeland heeft heden het droge dok alhier verlaten. Middei/bukg, 2 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren redelijk. Nieuwe tarwe en witteboonen werden het meest aangeboden. Goede nieuwe tarwe gekocht van 6.75 tot 6.85 afwijkende minder begeerd 6.25 6.40 rogge 5.50 wintergerst 4.50 a f 4.75; zomergerst met weinig attentie 4.goede witteboonen met geringen handel 8.tot ƒ8.50; afwijkend ƒ6.— a 6,50dito bruine- boonen ƒ12.25 a ƒ12.50; tuinboonen ƒ6. gehouden paardenboonen met geringen omgang 6.10 S, 6.25 groene kookerwten 8.25 a 8.50zomerzaad op 12.gehouden. Raapolie 31,—, patentolie 33,en lijn olie 23.per vat op 6 w., contant ƒ1. korting. Raapkoeken 85 per 1040 stuks lijnkoeken zachte 12, harde 10 per 104 stuk Boter 1.10 a 1.20 per kilo. Eieren f 2.50 per 100 stuks. Van de gehouden veemarkt heden geen opgaaf ontvangen. Hoe men de kiezers voorlicht Mijnheer de Redacteur Van meening zijnde, dat de redactie van het in onze provincie verschijnend anti-revo- lutionnair orgaan, als zij op eene tastbaar onjuiste bewering gewezen werd, bereid zou zijn deze in te trekken en aan de waarheid hulde te doen, verzond ik aan haar adres Vrijdag 26 April jl. het onderstaande stuk. Aan mijn verzoek tot plaatsing heeft de redactie niet voldaan. Ik moet daaruit de gevolgtrekking maken, dat ik mij vergist heb, toen ik scheef, dat het wel niet in de bedoeling der redactie van de Zeeuw gelegen heeft te willen beweren, dat de liberale leden der Staten de nieuwe kiezers zouden willen beletten van hun kiesrecht bij de a. Staten-verkiezing gebruik te maken. Uit het feit, dat de Zeeuw nog met geen enkel woord de verkondigde onjuistheid heeft hersteld, blijkt, dat hare redactie willens en wetens deze leugen heeft neergeschreven. Ik acht het nuttig, dat de kiezers weten, hoe men hen voorlicht, en verzoek u daarom, mij een plaatsje in uwe courant te gunnen voor dit schrijven en voor het door de Zeeuto niet opgenomen stuk. Onder dankbetuiging Uw dw. dr. H. J. G. Hartman. Middelburg, 2 Mei '89. Mijnheer de Redacteur U zal, geloof ik, met mij overtuigd zijn van de wenschelijkheid, om in de a. s. verkiezingsperiode klaren en duide- lijken wijn te schenken van de noodzakelijk heid, om vooral de nieuwe kiezers juist voor te lichten, en ze niet door onduidelijke of dubbel zinnige uitdrukkingen op een dwaalspoor te brengen. Ik vestig daarom even uwe aandacht op een paar uitdrukkingen in het artikel »voor of tegen" in uw nummer van Donderdag 25 April, welke uitdrukkingen door u zeker niet zullen zijn nêergeschreven met de bedoeling om een valsche voorstelling der zaken te geven, maar welke toch door hunne redactie aanleiding zouden kunnen geven tot onjuiste opvattingen. U schrijftvReeds vroeger vernamen wij dat de meerderheid van Zeelands Prov. staten niqt wenscht rnêe te gaan met minister Mackay, in zake verbetering der kiestabel en vergunning dito 1863 4% 100 dito 1879 41/. 56/5&112.P0 1003/g Venezuela 1-881 4 w 100-500 531/2 533/4 Iuilustr. en Hnsnc. Ondemera. Nederland. pCt. Spoorwegleenlngen Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. f Ned. Cfcr. spw. A. dito Ge8t. Obl. N.-I. spw. aand. N. Bijnspw. ?Olgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. <estemp. 1875/80 Hongarije. Theis Spw. aand. 5 fl. dito dito Obl. 5 f Italië. Victor Em. spw. Obl. 3 Lir. Zuid-Ital. Sp. O. 8 y Oostenrijk. F. O. Spw. Obl 8 Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. 5 dito Obl41/g dito dito dito^é Balt. Spw. Aand. 3 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Kursk. do. 6 Mo8k.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 dito Obl5 Poti Tiflis dito 5 ll.-Wiasma Aand Zuid-We st Sp. M. 5 A ener ik. Cfcr. P. O. 6 dit.Calii.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. n 500-100 dito le hypt. Crt. f 1000 dit. Mad. Ext. Ob. 1 Doll. 500-1000 Menominee dito 7 ir 500-1000 N.-W. Union dito 7 y 500-1000 Win. St.-Peter do 7 y 500-1000 dito S.-W. Obl. 7 y 500-1000 Illinois Cert. v. A. y 500-1000 ditoLeasL.St. Ct 4 500-1000 St-P. M.&M.Ob. 7 500-1000 Un. Pac. iïfdl. do 8 f 1000 Petrolenm-noteeringen van de make laars Cantzlaar Schalkwijk* Rotterdam, 1 Mei. LocoTankfust 7,75 a 7,80. Geïmporteerd fust 7,90 Yan boord bij lossing f a Janu- ari-levering Februari-levering f Maart-levering fApril-levering Mei-levering 7,75 Juni-levering Ju- li-levermg Augustus-levering Septemb.-levering f 8,20 a f;Octob.-levering 8,20 a November-levering f 8,20 a en December-levering 8,20 a Zeilend Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterda - ëïederland. Cert N. W. Sell, dito dito dito dito dito Obl. Hong. O. l. 1867 dito Goudl. (talaë. Ins. '62/bl Oostenrijk. Obl Mei-Nov. dito Jan.-Juli dito dito Goud 4 Polen. O. Seh. '44. 4 J'ort.Ob.Bt.'53/84 3 dito dito 1888 4% flus land. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '55 übligatiën 1862 dito 1864 dito 1877 dito dito Oost. le S. dito dito 2e dito dito 3e dito 72 gec. dito dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 4 dito '75 gec. dito 4% jito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 'panje. O.b. Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gecv. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egvpte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 6 2% 3 si/a 3t/s 5 5 5 5 5 1 2 nlugeu Mei. Mei. Bedrag stukken. 1000 783/8 783/g ir 1000 94% n 1000 1013/4 1017/s n 1000 1017/8 102 120-1200 n 100 95 953/g Lir.100-100000 91% 1000 72% 725/8 s 1000 7U5 72% n 200-1000 Z.R 500 100 67 20 1000 1029% 102% Z.R. 500 6515% if 500 91 91 50-100 1000 102 1017/g 20-100 Z.R. 100-1000 100-1000 639% if 100-1000 500-100 1007/s ir 50-100 1011/s 101% 50-100 1007/s 101 iv 100 99% r 50-100 999% Z.R. 125-625 893/8 89% 20-100 93 93 P.R. 1000 Pes. 1000-24000 73 73— Pr. 500-25000 fr. 600-2500 845;g 851/g 20-1000 16% 17% fr. 500-12500 20-100 923/4 927/s r 20-100 101% f 100 m 100 fr. z.r. Z.R. Z.R. R.tL f Z.K. f Z.R. jr Doll, t f Doll. 250 250 235 250-1000 20-200 100 200 200 1000 500 500-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 333/4 331/2 89 142 II6I/4 II6I/4 60% 6OI/4 104 851/g 85 601/j 601/a 80 1531/2 153 1227/g 123 99 62% 101 101 1019% IOII/2 97% 98 961/g 321/2 1021/2 IOI1/4 1013/4 1017/s 98 98 IOH/4 101% IOH/2 IOII/2 325/16 833/8 767/8 77 11113% 134, 1335/g 1341/4 1351/4 1351/a 134% 1341/8 1211/4 - 1131/2 1131/2 1131/2 - Premle-Leenln gen SSederl. Stad Am. 8 Stad Rotterdam 3 r Selgië. Stad Antw. 1887. 2% fr. dito Brussel 1887 21/g Hongar. Stl. 1870 3ostenr. Stl. 1854 4 dito 1860 5 dito 1864 Cred. Xnst. 1858 Busl. Stl. 1864 5 dito 1866 5 Spanje. Stad Madr. 3 Turkije. Spoorwl. 8 fl. r r Z-R, v fr. 100 100 100 100 100 250 500 100 100 100 ino 100 400 1129% 1131/2 1051/4 106 117 1213/4 1225/g 1523/4 - 1713/4 451'g 45 1*1/8 15% ("rijzen van coupons en losbare okligatiën. Amsterdam 1 Mei. Oostenrijk Papier21.15 Ostenrijk Zilver 21.121/2 Diverse in 11.621/2 j met affidavit. n 11.92% Portngeescbe11.95% Fransche47.35 Belgischen 47.35 Pruisische 58.50 Hamburg Rnssen.1.13% Goudroebel1.89% liassen in Z. R1.25% Poolsche per Z. R1.83% ipaansche Bniteal47.40 Binnenl2.28 Ymerikaaasche in dollars 1, 2.45 Speciekoers» Mei. 21.15 r 21.17% r 11.521/2 v 11.921/2 11.951/2 47.35 47.85 58.50 1.131/a v 1.891/2 if 1.251/0 1.83% 47.40 2.28 1 2.451/3 GOUD. Wicht.Souv. 12.05 f 12.15 St.v. 20 mk. «11.80 11.90 do. fr. 20 9.52% 9.62% ZILVER. Stukk. v. 5 fr. ƒ2.35 ƒ2.48 Pruis. Zilver. 1.75 1.70 van MARINUS GILLES DE NOOIJER en DIN A SASS. hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Middelburg, 3 Mei 1889. Getrouwd: G. A. DESTOPPELAAR Rijksontvanger, met J. E. ZEEMAN. Hillegom, 30 April 1889. Heden overleed kortstondig, na een smartelijk lijden, mjjn geliefde moeder PIETERNELLA MARIA HENNEFREUND, Weduwe van wjjlen JOHANNES WALE, in den ouderdom van 68 jaar en 4 maanden. Breskens, 1 Mei 1889. J. WALE. Heden ontving ik de voor mij droevige tij ding, dat mijne geliefde zuster PIETERNELLA SCHUILWERVE, in de Inrichting Bethesda, plotseling is overleden, in den ouderdom van bijna 41 jaren. Cortgene, 1 Mei 1889. C. SCHUILWERVE. Eenige algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. De heer en mevrouw DE STOPPELAAR— ZEEMAN betuigen hunnen hartelijken dank Toor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. 30 April 1889. De heer H. ZEEMAN betuigt zijnen harte lijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling, bij het huwelijk van zijne dochter met den heer G. A. DE STOPPELAAR ondervonden. 30 April 1889.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3