„DE TENTEN VAN SEM." LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. LETTEREN EN KUNST. ONDERWIJS. "FEUILLETON- GRANT ALLEN. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. UIT STAD EN PROVINCIE. VERKOOPINGEN, ENZ. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. De ongunstige verschijnselen der ziekte waaraan Z. M. sedert welren leed, zijn plot s e- 1 n S geweken, niet slechts gedeeltelijk maar geheel. De geneesheeren des konings verklaren eenparig, dat deze plotselinge genezing schier eenig in hare soort is. Natuurlijk is, door de overspanning der laatste weken, des konings lichaam nog zeer zwak. maar de geest is integendeel zeer helder. Voortdurend onderhoudt de koning zich met de koningin over allerlei onderwerpen en vermaakt zich met de levens lustige prinses. Met het regentschap is Z. M. hoogeljjk inge nomen, en hij heeft verzekerd, dat hij met het oog op zijne zwakheid en leeftjjd dezen maatregel zeer passend vindt, te meer nu hij de koningin ter zijde kan staan in de gewichtige taak, die zij eerlang zal aanvaarden. Bij kon. besluit is de le-luit. J. C. Gilquin, van het 2e reg. infanterie, op non-activiteit gesteld. Nadat de voorbereidende werkzaamheden van het internationaal congres tegen de prostitutie, dat te Amsterdam wordt gehouden, Dinsdag waren afgedaan, werden de algemeene bijeen komsten te drie uur met ongeveer 200 belang stellenden, meerendeels vrouwen, geopend door d' H. Pierson, directeur der Heldrings-gestichten te Zetten, die in een korte rede warme hulde bracht aan hetgeen zijn voorganger ds Hel dering met woord en daad en in schrift voor de gevallen vrouw had gedaan, en daarin geen navolger van Engeland maar een baanbreker was geweest. Spreker eindigde met den wensch dat dit congres mocht bijdragen om de denk beelden des heeren Heldring nader tot verwe zenlijking te brengen. Spreker deelde hierna mede dat ZEx. de minister van binnenlandsche zaken door ambts bezigheden verhinderd was deze samenkomst bij te wonen, doch een vertegenwoordiger had gezonden in mr A. F. baron van Ljjnden. Hierna hadden verschillende besprekingen plaats. In de maand Augustus wacht Middelburg het bezoek van een groot aantal leden van het archeologisch congres, dat den 19en Augus tus te Antwerpen geopend en hier voortgezet zal worden. In den middag van den 19en komen de heeren per extra boot van Antwerpen en ver eenigen zich hier na aankomst aan een banket. Den 20en bezoeken zij de merkwaardigheden van Middelburg en wordt in de groote zaal van het Schuttershof vergaderd. Den volgenden dag zal een rijtoer naar Domburg en Westkapelle worden gemaakt, terwijl te Domburg een dejeuner zal gebruikt worden. Den 22en wordt een stoomboottochtje naar Yeere gemaakt en daarna het congres ontbonden. Tijdens het congres, waarvan de gepensio neerde generaal Wouwerman president is, zal waarschijnlijk door verschillende concerten enz. den vreemdelingen, wier aantal mogelijk wel een paar honderd bedragen zal, het verblijf alhier zooveel mogelijk worden veraangenaamd. De hertog Yan Aumale heeft Zaterdag voor de eerste maal de vergadering van de academie der moreele en politieke wetenschap pen bijgewoond. De voorzitter, de heer Bouilier, wenschte hem met zijnen terugkeer uit de ballingschap geluk en ook hiermede, dat hij nu lid was van 3 der 5 academiën, welke het insti tuut uitmaakten. Carl Rosa, de welbekende impressario, is te Parijs overleden. Hij was zeven en veertig jaar oud. Op den 9den Juni e. k. zal te Rome de onthulling plaats hebben van het standbeeld ter eere van Giordano. Het gedenkteeken verrijst op dezelfde plek, waar deze Italiaansche wijsgeer in 1600 wegens zjjn kettersche gevoelens levend verbrand werd, nadat hij doordeinquisitie was veroordeeld en zeven jaren in de gevan genis had doorgebracht. De hoogleeraren der vier Nederlandsche openbare universiteiten zijn tot bijwoning dei- plechtigheid uitgenoodigd. Voor de betrekking van onderwijzer aan school A te Biervliet hebben 10 sollicitanten zich aangemeld. 30 April eindigt de termijn van aangifte. Bij de vorige vacature, in Maart, waren er 6 sollicitanten. Een persoon in 't bezit der acte van on- Uit het Engelsch VAN HOOFDSTUK XII. Schaakmat. Om tien uren zat Iris voor de piano in het salon, alleen (volgens afspraak) toen een luide tik op de voordeur haar neef Harold aankon digde. Haar hart begon hevig te kloppen want het was geen kleinigheid om hem voor het onderhoud alleen te moeten ontvangen maar zij had zich voorgenomen om tot eiken prijs de geheele waarheid te vernemen, en zij zou tot het einde toe volhouden. Al was zij lichamelijk zwak en tenger, het ontbrak haar geenszins aan zedeljjken moeden hier was nu een gelegenheid, een pjjnljjke gelegenheid derwjjzer, in Friesland woonachtig, heeft thans, na 70 malen te vergeefs gesolliciteerd te heb ben, zich verhuurd als bakkersleerling. Heden is door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland tot predikant toegelaten de heer D. E. J. Hupkes, theol. cand. te Utrecht, van De Steeg, gemeente Rheden. Door het prov. kerkbestuur van Noord- Holland is heden als predikant toegelaten de heer W. B. H. van Linschoten, theol. candidaat te Leiden, van Middelburg. Kantongerecht te Middelburg. Ter openbare civiele terechtzitting van dit kantongerecht van Maandag 11. werd aange bracht een eisch van het college van kerk voogden der Nederlandsch hervormde kerk, afdeeling Serooakerke (W.), tegen eenige (zooals de dagvaarding luidt) lidmaten dier kerk tot betaling van den aanslag in den hoofdelijken omslag ten behoeve dier kerkelijke gemeente, waarin zij nalatig gebleven zijo. De gemachtigde van gedaagden, mr Wolf, advocaat-procureur, wonende te Utrecht, con cludeerde tot niet ontvankeljjkverklaring der vordering, en veroordeeling der eischers in de kosten van het geding, aangezien (zoo was zijne verdediging) eischers ten dezen optreden als vertegenwoordigende de Nederl. herv. kerk, afdeeling Serooskerkeaangezien gedaagden ontkennen dat eischers zouden zijn of kunnen zijn kerkvoogden der Nederl. herv. kerk, af deeling Serooskerke, vermits een dergelijk in afdeelingen verdeeld zedelijk lichaam niet be staat aangezien dus eischers optreden als vertegenwoordigende een fictief lichaam en ged. aan dergelijk lichaam niet schuldig kunnen zijnen voorts, indien de rechter deze zijne exceptieve verwering, waarbij hij persisteert, mocht voorbijgaan en mocht aannemen, wat ged. uit de dagvaarding niet blijkt, dat eischers ten dezen optreden als vertegenwoor digers van de Nederd. Herv. gemeente te Serooskerke, gelijk deze als deel der Nederl. Herv. kerk leeft en geregeerd wordt door het algemeen Teglement op het bestuur der Nederl. Herv. kerk, vastgesteld bij Kon. besluit dd. 7 Jan. 1816 no. 1 en, na herzien te zijn, wederom bekrachtigd bij kon. besl. van 23 Maart 1852 no 3; zoo concludeerden de gedaagden dat: aangezien de eischers wel stellen, dat zij daar van lidmaten zouden zijn, maar in gebreke blijven zulks te bewijzen, wordende dan ook dit lidmaatschap te eenen male door hen ont kend en biedende hij subsidiair, vermits de bewijslast op de eischers rust, aan door getui gen te bewijzen dat zij daarvan geen leden zijn aangezien alzoo de gedaagden in geene rechtsbetrekking staan tot het door eischers vertegenwoordigde lichaam, mitsdien door hen niet konden worden aangeslagen in eene hoof delijken omslag en er geen sprake van kan zijn dat door hen tegen dezen omslag bezwa ren moesten worden ingebrachtaangezien eischers qq. niet gerechtigd zijn van hen be taling van eenen aanslag te vorderen. Door den gemachtigde der eischers werd aanbod gedaan tot bewijs van een en ander-. Hierover zal de kantonrechter over 3 weken vonnis uitspreken. Zaterdag werd voor het gerechtshof te 's Gravenhage gepleit door den heer mr F. N. van der Bilt uit Middelburg, in de zaak van eene Belgische vrouw, gewezen dienstbode van een inwoner te Aardenburg, die door de Middel- burgscbe rechtbank tot 4 maanden gevange nisstraf was veroordeeld wegens diefstal van stukken merinos, ten nadeele harer vroegere meesteres. Mr. Y. d. Bilt wees in de eerste plaats op eenige vormgebreken van het vonnis a quo en betwistte dat men het gestolen goed herkennen kon. Ook meende pl., dat de tweede getuige in deze, de werkvrouw van de bestolene, zeer goed de daderes kan wezen, wijl het weg nemen van het merinos niet is waargenomen en op bekl., die uit België geboortig is en daarom door de grensbewoners gehaat werd, dadelijk de aandacht is gevestigd. Ten slotte legde pl. getuigschriften over, door den burge meester van Maldeghem en den commissaris van politie aldaar afgegeven. Het 0. M., bjj monde van adv.-gen.'mr. Tel- ders, vorderde bevestiging van het bestreden vonnis. Hij achtte vergissing in deze onmoge lijk. Uitspraak Donderdag 9 Mei. Met zekerheid meldt men ons uit Goes, om haar zelfvertrouwen op de proef te stellen. Harold kwam in zijn rok, en was zeer opge wekt want wel bezien was het toch slechts een tijdelijke teleurstelling. Als hij het for tuin niet erfde, kon hij het trouwen. Iedereen kan het meisje kiezen, dat hjj hebben wil, tegen woordig. Het is slechts de kunst om het goed aan te leggen. Hij had een theeroos met fijn groen in het knoopsgatzijn overhemd was onberispelijk en zijn witte das vlekkeloos. Vrouwen hechten aan die kleinigheden, zelfs al zijn zij gepromoveerden Harold wist heel goed dat hij prachtige witte tanden had en mooie blauwe oogen en dat zijn knevel hem door alle officieren benijd werd. Hij kwam binnen met een blik, die betooverend moest zijn. «Hoe lief van u Iris!" riep hij uit en gaf haar een kus, ofschoon zij een stap achterj uit ging. «Gjj hebt mij dus begrepen Het is heel lief van u en alleen ook! Welk een buitenkans. Ik durfde niet hopen dat ik u alleen zou aantreffen." iMama heeft hoofdpijn," antwoordde Iris naar waarheidwant de zenuwachtigheid was mevrouw naderhand opgebroken, zoodat zij dat door het rijk werd aangekocht het huis, vroeger bewoond door den heer dr. A. C. van Renterghem, op de Groote markt aldaar, en wel voor de somma van 7000. Bedoeld huis zal grootendeels worden afgebroken, teneinde er een post- en telegraafkantoor te bouwen, geheel voldoende aan de eischen des tijds. Uit Wissekerke wordt ons geschreven Door den gemeenteraad is met algemeene stemmen gunstig beschikt op het verzoek van eenige landbouwers te Camperland, tot het af staan van 15 M2 gemeentegrond tot het op richten van een fail-bank of weegbrug. Indien Gedeputeerde staten dit besluit goedkeuren, zal onze gemeente zich eerlang, als zoovele andere gem., in zulk een weegtoestel kunnen verheugen, wat in het najaar bij de drukte van suikerbieten-levering groot gemak moet ople veren. Het schijnt dat een agent in suikerbieten Camperland het voornemen heeft om voor eigen rekening en op eigen grond een dergelijk toestel te plaatsen. Jammer dat een der beiden niet te Geersdijk geplaatst wordt, dan werden beide havens geholpen. Ten behoede der gemeente-gasfabriek alhier werd heden aanbesteed het leveren en stellen van eene gegoten ijzeren gashouder-kuip met gashouder van 18 meter diameter, alles met inbegrip der daartoe benoodigde materialen, arbeidsloonen, enz. Daarvoor is ingeschreven door de heeren M. van der Kuijl, Slikkeveer ad 20,267 Penn <fc Bauduin, Dordrecht ad 20,400Mu Prins van Oranje 's Hage ad 21,466; L. J. Enthoven C°, 's Hage ad 21,999 en door de Societé Anonymede Sellessin, Pilleur (België) ad ƒ25,400. Door den ontvanger der registratie en domeinen te Goes is Dinsdag middag te Goes eene verpachting gehouden van pl. m. 260 hecta. schorren, liggende aan de Ooster-Schelde, van den spoorwegdam, met taluds en bermen van den spoorwegdam, gelegen onder Woensdrecht en Rilland-Bath, voor schapenweide en hooiland in 2 perceelen. Voor beide perceel en was hoogste bieder de heer M. Poels te Venray (Limburg) voor het le perc., groot pl. m. 220 heet., voor ƒ150 'sjaars-, voor het 2e perc., groot pl. m. 85 heet., voor ƒ250 'sjaars; zij zijn hem onder nadere goedkeuring gegund. Het 3e perc. pl. m. 1,04,50 heet. kanaaldijk te Hansweert, werd verpacht aan JanBruggeman te Hansweert voor ƒ26 'sjaars; het 4e perc., 1.50.30 heet. kanaaldijk te Hansweert, aan Anthonie Yoorhegen te Hansweert voor 31 'sjaars en het 5e perc., 10 a. 60 ca. bouwland aldaar, aan Jan Bruggeman voornoemd voor ƒ16 'sjaars. De verpachting had plaats voorhet le en 2e perc. voor 7 jaar, ingaande 25 Dec. '89 het 3e, 4e en 5e voor 4 jaar, ingaande dadelijk. Dinsdagavond werd te Goes te koop ge presenteerd een woonhuis en erf, staande in het Waterstraatje aldaar A 204, laatst bewoond geweest door de vruchtgebruikster J. F. de Jonge. Kooper werd den heer W. de Beste qq voor 1640. Van 30 April en 1 Mei. Middelbuug. GetrouwdI. Kluijfhout, jm. 29 j. met A. van de Guchte, jd. 22 j. J. van Sluijs, jm. 27 j. met J. Boone, jd. 22 j. Bevallen: G. de Haan, geb. in 'tVeld, d. J. Wisse, geb. Corbeel, d. OverledenC. van Meten, man van E. P. Karreman, 48 j. E. Louwerse, vrouw van P. Joosse, 53 j. H. Stevens, z. 21 m. Maandag is Rotterdam voor de eerste maal door het Leger des Heils bezocht. De reden van dat lange wegblijven was, zooals een der officieren die het woord voerden, verzekerde, dat men maar geen geschikt lokaal kon krijgen, want het Verkooplokaal, waar thans de bijeen komst gehouden werd, was ook nog te klein, Dit bleek al spoedig, want het liep zóo vol, dat de deuren gesloten moesten worden en tal van personen, die kaarten gekocht hadden, buiten moesten blijven. Ging het in de zaal. waar gezang en redevoeringen elkander afwis selden, vrij ordelijk toe, op straat gaven enkelen aan hun ontevredenheid lucht, hetgeen koren op den molen was van het wanordelievend grauw, zoodat de menigte voor het gebouw steeds aangroeide. Toen de bijeenkomst afgeloopen was, werden de uit de zaal komenden met gehuil en scheld woorden ontvangen, maar de politie slaagde er toch in de orde te handhaven. Zoodra de bezoekers de zaal verlaten hadden, werd deze vroeg naar bed moest. »Waarom wildet gij mij spreken, Harold? Is er iets bijzonders ge beurd, sedert ik u het laatst ontmoet heb." »Niets bijzonders, lieve Iris," antwoordde hij, zich voorover buigende teneinde hare af gewende blikken te ontmoeten, «maar een gevoel dat ik lang in mij heb voelen gisten, is eindelijk boven gekomen en van middag kreeg ik op eens een ingeving dat ik het niet langer mocht uitstellen om mijn hart voor u bloot te leggen." Iris beefde vreeseljjkzij had een hekel aan zich zelf dat zij zoo'n comedie speelde en hem liet voortgaan terwijl zij alles reeds wist. Maar zij zou haar rol tot het einde toe vol houden, om volkomen zekerheid te krijgen. Harold merkte haar ontroering op en gaf er een verkeerde uitlegging aan. »lk heb haar aan den haak" dacht hij zegevierend «wat beeft zij Maar ik zal haar nog wat laten spartelen. Een goed hengelaar haalt niet aanstonds op." Hij vatte dus haar hand en begon weer, terwijl Iris steeds haar gelaat afwendde «Hetgeen mij vooral noopt om heden nog te spreken is mjjn wensch dat er geen zweem gesloten, doch velen bleven nog op de leden van het Heilsleger wachten. Een viertal hunner kreeg het zelfs te kwaad met het gepeupel zij sprongen op de tram, doch het volk wilde zelfs dc paarden van de tram tegenhouden. De politie maakte echter spoedig aan dit schan daal een eindetwee agenten namen voor en achter plaats op de tram en zoo kon deze zijn weg vervolgen. De vervolgden konden toen spoedig ongehinderd naar huis keeren. Aan mej. C. M. van Rantwijk te Scheve- ningen, die bij de schipbreuk van de Ango aldaar zoo wakker medehielp zij redde persoonlijk een der schipbreukelingen is door bemid deling van mej C. Alb. Thijm, redactrice van een tijdschrift voor jonge dames, een gouden medaide vereerd. Aan de eene zijde leest men .Mejuffrouw C. M. van Rantwijk, aangeboden door de lezeressen van .de Hollandsche Lelie", en aan de ommezijde «Ter herinnering aan de moedige daad, door haar volbracht op den 21 Nov. 1888." De vorige week deserteerden te Hoorn twee der opvarende jongens van Zr Ms in structiebrik Castordrie dagen later werden zij nabij Gouda door de politie opgepakt. Heel dien afstand hadden zij te voet afgelegd. Zij bevinden zich thans in arrest aan boord van Zr Ms wachtschip te Amsterdam, waar zij voor den krijgsraad zullen terechtstaan. Te Amsterdam viel een klein meisje, dat voor hare moeder eenig vuil in de Rozengracht wierp, in die gracht eD zonk onmiddellijk toen men een oogenblik daarna het kind op haalde was het reeds een ljjk. Te Beilen is een vrouw van eene in de schuur staande ladder gevallenzij bekwam eene ernstige schedelbreuk, waaraan zij na weinige oogen- blikken overleed. Een inwoner van Lobit was dezer dagen te Gendringe* ter markt geweest en had al daar eenige biggen gekocht, welke hij bij het naar huis gaan met zich voerde. Door ver schillende omstandigheden, waarvan hij ver moedelijk zelf oorzaak was, werd de reis ge deeltelijk in den nacht gemaakt, waardoor hij afdwaalde en over de grenzen kwam. Met zijne varkens viel hij in handen der Duitsche grensbeambten en moest wegens frauduleuzen invoer 105 mark boete betalen, terwijl hij tot den morgen werd in hechtenis gehouden. Een wel wat al te wereldsch uitgedoschte jonge dame vroeg op een Zondagsschool aan een der kinderen wat men verstond onder «den pronk en de ijdelheden dezer wereld." Het antwoord was juist maar onverwacht «De bloemen op uw hoed, juf." Een hevig onweer met hagelbui woedde gisteren boven Parijs. De bliksem sloeg in den Eiffeltoren, doch men wist gisteren nog niet of schade ontstaan was. In den Salon werden eenige schilderijen be schadigd door den hagel, die het glazendak op eenige plaatsen vernielde. De zonderlingste aanbiedingen worden dagelijks tot den ontwerper van den Eiffeltoren gericht. Dezer dagen ontving hij een brief van een gymnast «iemand met hoogten vertrouwd" in welk schrijven vergunning wordt gevraagd om een acrobatische seance te geven op het bovenste plat! Te Callao werd dezer dagen op een pu bliek feest, waar eenige Engelsche zeeofficieren van een daar voor den wal liggend schip tegenwoordig waren, door do Spaansche dames gestemd over de vraag, wie de schoonste hunner was. Iedere vrouw die 10 cents betaalde mocht medestemmen. Met 87 stemmen werd aan majoor Ramsey de eerste prijs toegekend. De luchtreiziger Slreif was Maandag te Booneville, Indiania, opgestegen. Op een aan zienlijke hoogte barstte de balon. Het schuitje viel met bliksemsnelheid naar beneden en Streif is zoo ernstig gekwetst, dat er geen hoop op behoud van zijn leven bestaat. Ook een debuut. Zaterdag heeft te Tunis voor de eerste maal de guillotine gewerkt. Drie Kroemirs werden wegens het vermoorden en plunderen van twee Kabylische kooplieden onthoofd. Men had met het oog op mogelijke ongeregeldheden op groote schaal voorzorgs maatregelen genomen, doch alles bleef rustig. Een groote wedstrijd van waschvrouwen is Maandag te Bouveret (Wallis) gehouden. Ongeveer 1500 Fransche en Zwitsersche wasch vrouwen uit de verschillende plaatsen aan het Meer van Genève namen er aan deel. Zij werden gratis per stoomboot naar Bouveret vervoerd en na afloop van den wedstrijd feestelijk ont haald, alles op kosten van Liverpoolsche zeepfabrikanten, van wie de wedstrijd uitging. De deelneemsters aan den wedstrijd werden bjj loting aangewezen twee uit elke plaats. Zjj stroopten hare mouwen op en begonnen ten aanschouwe van de talrijke belangstellenden te zeepen, te wasschen en te plassen, dat het een lust was om te zien. Aan een 19jarig meisje werp de prjjs toegekend: eenekostelooze 14daagsche reis van Genève naar Parijs, Londen en Liverpool. Deze reusachtige reclame kost de Engelscbe firma, naar men berekent, ongeveer 10 000 Te Londen worden tegenwoordig concerten gegeven, waarop een aap viool speelt. Het dier kent zes kleine stukjes, die het vrij goed voordraagt. In 't geheel studeert de aap twee jaar. Het beest heeft een keurig net pak aan met zwarten rok en witte das, speelt op een kinder van een bijoogmerk zij tusschen u en mij, wier belangen in alles éen moeten zijn. Oom Arthur leeft nog en zoolang hij leeft, weten wij geen van beiden aan wien en hoe de oude heer zijn geld vermaken zal. En nu schoot het mij van middag ineens te binnen dat wij onze harten moesten laten spreken voordat wij een van beiden uit een wereldsch oogpunt, om zoo te zeggen, boven den ander waren geplaatst. En daarom kom ik van avond bij uIris, ik heb u liefik heb u altijd liefgehad, maar eerst onlangs heb ik begrepen wat mijn liefde beteekent. Mag ik hopen, lieveling Hjj hief haar hand op en was op het punt om die aan zijne lippen te brengen en er een vurigen kus op te drukken. Doch nu kon Iris het niet langer uithouden, zij rukte haar hand los, haalde langzaam zijn briefje uit haar zak en begon op den achterkant eenige met pot lood bijgehaalde woorden te lezen. Zij las op bevenden toon, doch zeer duidelijk, hetgeen hier volgt «Waarde Hardy, «De oude heer te Ais is van middag uitge- viool en zet bij de uitvoering een heel verstan dig en ernstig gezicht. Een droevig ongeval heeft de eerste feestvreugde te New-York verstoord. Een trein met feestreizigers uit Chicago naar New-York is nabij Hamilton, Ontario, ontspoord. Twee personen werden onmiddelijk gedood. Daarna vatten de waggons vuur en verbrandden 18 personen, terwijl 12 personen zijn gekwetst. Indische vertelling, Een machtig vorst had al zijn hovelingen bjjeengeroepen en be loofde hem, die de reis om de wereld in den kortsten tijd kon doen, twee ongewoon groote edelsteenen. Allen verklaarden zich bereid het te land en te water te beproeven, op éen na, die in diep nadenken verzonken scheen. «Welnu, Kohina", vroeg de machtige koning, «wat zijt gij voornemens te doen Kohina staat oploopt in een cirkel rond zijn meester en valt voor hem op de knieën, de woorden sprekend«Machtigste aller heerschers, gij zijt voor mij de wereld." Overbodig te zeggen, dat Kohina de edelsteenen ontving. Vli-ising-en.Aanstaanden Vrijdag 's middags te half twee uur zal eene openbare zitting van den raad gehouden worden. Onder meer zullen daarin voorstellen van burg. en weth. ter tafel komen tot verleening van een crediet voor de gedeeltelijke vernieu wing en herstelling van den klinkerweg naar O.- en W.-Souburgin zake den voor genomen school bouw en tot vaststelling van het kohier van den hoofd, omslag voor 1889. €Soes. Door de centrale anti-revolution- naire kiesvereeniging zijn thans definitief tot candidaten gesteld de heeren jhr mr J. J. Pompe van meerdervoort, C. J. Huvers, J. H. J. Quarles van Ufford en J. van Schouwen. 's 4SravenIiage. De belangstelling bij de begrafenis van den oud-minister Reuther was bijzonder groot. Tot den stoet behoorden de minister Bergansius, de heeren Van der Schrieck, Schneider en Rodi de Loo. Op het kerkhof bevonden zich de ministers van justi tie, van marine en koloniën, de voorzitters en bureau's der kamers, vele kamerleden, de secre taris-generaal en hoofden van het departe ment van oorlog, en vele hoofd-officieren. De heer dr II. J. A. M. Schaepman huldigde in treffende woorden de groote verdiensten van den overledene als soldaat en als staatsman. Tot rapporteurs van het voorstel tot weder- opdracht der regeering aan Z. M. Willem III zijn benoemd de heeren Yan Zuylen, VanSwin- deren, Pynappel, Gleichman, Mees, Lohman en J. Schimmelpenninck Van der Oye. Vermoedelijk komt het voorstel eerst Vrijdag in behandeling. Amsterdam. In de sectie-vergadering van het prostitutie-congres betoogde de heer Van Schermbeek nader de wenschelijkheid van internationale politiezorg over minderjarige ont vluchte meisjes en achtte de heer mr Th. Heems kerk reglementeering der prostitutie in vorm en wezen met de slavernij gelijk. De heer Fonteijn zocht de- oorzaak der pro stitutie in den maatschappelijken toestand. Aangenomen werden de volgende resolutiën: de Nederlandsche reglementeering strijdt met de beginselen van alle recht en wet; ontuchtige vreemdelingen moeten over de grenzen gezet wqrden en het wetboek van strafrecht behoort ten deze herzien en aangevuld te worden; het onderzoek naar het vaderschap moet worden toegestaan. ■jonden. Na een discussie van vjjf uren namhet lagerhuis een motie -van afkeuring aan over de finantieele staatkunde der Indische regeering betreffende den handel in alcohol en opium. Hadrid. De Spaansche bank wil een con versie der staatsschuld aannemen mits die niet strijdt met haar belangen. Voor de Iersche nationale partij was het gisteren een gewichtige dag. Menig oog richtte zich op den «ongekroonden koning van Ierland", knepen en heeft voor zoover ik kan nagaan Tot zoover was zij gekomentoen Harold met een kleur als vuur trachtte haar het papier te ontrukken, maar zjj was hem te vlug. Zij bracht den brief met de eene hand op haar rug, ging naar het gaslicht, zag hem strak aan en las hem tot het laatste woord zijn briefje aan zijn notaris voor. Zij wilde hem toonen, hoe zij ten volle den geheelen omvang zijner onmannelijke laagheid besefte. Harold Knyvett stond zoo bleek als een doek voor baar. Wat zou dat nu toch beteekenen? Welke vergissing had hij begaan. Hij wist zeker dat hij niet zoo dom was ge weest om de brieven in de verkeerde couverten te stoppen. Zijn nauwgezetheid en ordelijkheid bewaarde hem voor zulk een schooljongens onhandigheid want hij schreef altijd onder aan brief den naam van den geadresseerde en keek altijd vóór hjj hem dichtvouwde of het op schrift eensluidend was met het onderschrift. Daarom begreep hjj nog minder, hoe Iris in het bezit kwam van den brief aan Hardy. Zou die hem verraden hebben Onmogelijk Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2