„DE TEUTEN VAR SEM." LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. VERKOOPINGEN, ENZ. "FEUILLETON. GRANT ALLEN Burgerlijke stand. Verspreide Berichten. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen* werd gedwongen, zal in de nieuwe zaak de gunst van het publiek blijven genieten. De soirée amusante, gisterenavond door Excelsiorvereenigicg ter bevordering van volksvermaken te Middelburgin de groote zaal van het Schuttershof gegeven, was druk bezocht en heeft zeker alle aanwezigen voldaan. Mej. Anna Slauderof had veel succes met hare coupletten de toejuichingen, waarmede elk nommer dat zij zong werd ontvangen, waren verdiend. Dat de heer Abr. de Winter het zijne toe bracht om de lachspieren zijner hoorders steeds in beweging te houden behoeft geen betoog; zijne aardige, pittige voordrachten vonden dan ook een dankbaar publiek, dat o. a. zijne aar digheid op de ijs club stormachtig toejuichte. Een nommer van het programma voldeed minder, nl. het optreden van Mons. Banolo in zijn genre, dat van kunstwielrijder, werden hier vrij wat sterker exercitiën gezien. De goede muziek van stafmuzikanten uit Breda bracht het hare toe om het publiek zich goed te doen amuseeren. Aan den heer J. A. Steinz alhier is op zijn verzoek met 1 Mei a. eervol ontslag ver leend als kommies 2e klasse bij 's rijks belas tingen. Dinsdag middag, omstreeks 1 nur, kreeg een der werklieden, die op het terrein der meelfabriek alhier bezig was met het lossen van balken, een dier balken op zijn been, tengevolge, waarvan het been bij den enkel is gebroken. Dinsdag had te Domburg de plechtige ter aardebestelling plaats van den heer J. M. Janssen, gemeente-geneesheer en badarts. De burgemeester, de heer J. C. Lantsheer, herdacht den overledene in eene waardeerende toespraak, waarvoor door den heer J. Franse, van Zierikzee, namens de familie dank werd gezegd. Vele ingezetenen gaven door hunne tegen woordigheid bij die plechtigheid blijk van hunne belangstelling. Men schrijft ons uit Ylissingen Heden, Woensdag avond wordt voor het pu bliek de gelegenheid opengesteld om een blik te slaan op de vorderingen, door de leerlingen der burgeravondschool alhier in den afgeloopen wintercursus gemaakt. Daar wij in de gelegenheid waren om te voren een kijkje te nemen, kunnen wij reeds nu mededeelen, dat de producten van der leerlingen arbeid, als naar gewoonte, ordelijk en netjes in het ruime lokaal ten toon gesteld, bij voortduring het bewijs leveren dat het goed en doeltreffend onderwijs zeer gewaardeerd en uitstekend benuttigd wordt. Te Ylissingen zal, volgens Recht voor allen, binnen kort bij den boekhandelaar L. Mieremet, een nieuw arbeidersblaadje verschijnen onder den titel Licht en waarheid. Het zal iederen Zaterdagavond in klein formaat het licht zien en 20 cents per kwartaal kosten. Het op den Spijkerplaat aan den grond gevaren s.s. Fernlands is, na een belangrijk deel der lading in ligters gelost te hebben, heden morgen door kracht van sleepbooten, en ge holpen door een hoog getijde, vlot gekomen en naar Antwerpen opgevaren. Voor den heer Or. J. v. d. Bosch te Wil- helminadorp is 1888 een gewichtig jaar. Den tweeden Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat hjj als burgemeester van Kattendijke werd ge- installeerd, en dezen zomer staat hjj ook gedu rende een zelfde tijdvak als directeur aan het hoofd van den Wilhelminapolder. Door de anti-revolutionnaire kiesvereeni- ging te Tholen is tot candidaat voor lid van de Provinciale staten gesteld de heer G. Bolier, aannemer te Scherpenisse. Bjj de heden ten behoeve der gasfabriek ge houden aanbesteding van het maken der hei en fundeeringwerken voor een gashouder met ijzeren kuip van 18 meter diameter werd inge schreven door de heeren C. de Groot ad f 5333, W. L. Schram ad 4750, M. K. Jeras Zn ad 4450, F. W. Dekker ad 4250, P. Dron- kers te Kapelle ad ƒ4060, P. J. van Puffelen Zn ad 3787, J. van den Hoek ad 3560, J. Voor den Dag Dordrecht ad ƒ3535, W. van Ujje Zn ad ƒ3497, B den Exster v. d. Brink te Krabbend jjke ad 3445, M. Visser te Papen- drecht ad 3380, A. Foudraine te Goes ad ƒ3297. De heeren De Groot, Schram en Dekker wonen te Sliedrechten zij, bjj wier naam geen woon plaats vermeld wordt, te Middelburg. Dinsdag avond werden te Goes geveild twee woonhuizen, schuur, loods en 1 HA. 94 A. 60 c.A. hoveniering aldaar bij de meestoof Vil het Engelsch van HOOFDSTUK VIII. Geen ziel. »Blake" aldus vervolgde Le Mar- chant ïgij ziet zelf natuurlijk ook dat Meriem in gevoel en verstand voor meer dan de helft Engelsch is. Indien gij haar hart wint en- dan weg gaat zonder een woord te zeggen to'ï dieD man, aan wien, zooals gij zegt, haar oom haar verkocht heeft, dan ver moordt gij haar even zeker als wanneer gij haar, gelijk de Kabylen, met messen steekt." Blake schoof ongedurig heen en weder op zijn veldstoeltje en zei met een half afgewend gelaat »Zjj kan zoo dwaas niet zgn van zich te verbeelden dat ik er ooit aan zou denken de Zon. Van deze vier perceelen in massa werden koopers de heeren C. Fujjkschot en J. van der Weele voor 3025.60 den hoop. Van een woonhuis en tuin aldaar groot 25 A. 10 cA. in massa werden dezelfde heeren koopers voor 1260het erfpachtsrecht van 26 aren, hoveniering te Goes naast de gasfabriek, werd gekocht door den heer J. de Jonge Wz. voor 200 den hoop en het erfpachtsrecht op twee woonhuizen en erven aldaar door den eigenaar van die huizen, den heer C. de Jongh voor 90. Bij een heden te Heinkenszand gehouden publieke veiling ten verzoeke van de erfge namen van wijlen Daniël Boonman Wz. is een woonhuis, stal en erf te Heinkenszand sectie B no. 538, groot 2 aren 20 centiaren, toegewezen aan W. Remjjn aldaar voor 1000 en een perceel bouwland te Heinkenszand gelegen in den Ouden Kraaijenpolder sectie A no. 31, groot 1 hectare 57 aren, aan C. Boonman te Ovezand voor 375 per gemet. Van 21 tot 24 April. Middelburg. Getrouwd H. F. van Maaren, jm. 28 j. met J. Cornelisse, wed" 45 j. BevallenW. Scholtens, geb. Rieksen, z. A. M. Bos, geb. De Ruijter, z. J. C. Lievense, geb. Lameijn, d. M. de Lange, geb. Minderhouil, d. J. E. van Wel, geb. Boone, d. (levenl.) Overleden F. Laven, man van L. Botting, 77 j. G. J. Damman, z. 9f m. J. Laroes, wed' van F. Delzenne, 59 j. A. de Klerk, man van J. C. van den Broeke, 32 j. M. P. J. van Wijnsberge, ongeh. d. 18 j. De Amerikaansche luchtreiziger Grais steeg Dinsdag te Amsterdam weder op. Volgens het oordeel van natuurkundigen was de daling een groot waagstuk. Want hoe hooger hij met de ballon stijgt des te gemakkelijker moet de daling met het valscherm zjjn en omgekeerd- Grais was Dinsdag echter nauwelijks 150 k 200 M. boven of hij liet de ballon aan haar lot over en was binnen de minuut weer op het terrein van opstijging gedaald. Met de ballon ging het minder naar zijn wensch. Deze toch is niet gedaald aangezien de opening in het net verward raakte zij dreef hoog in de lucht over de stad, naar zee wellicht. Duizenden nieuwsgierigen waren toeschouwers van het waagstuk. Indien men den noodigen steun en mede werking der ingezetenen kan verkrijgen zal dezen zomer te Zwolle een gymnastiekuitvoering van het middengewest van het Nederlarfdsch Gymnastiek-verbondplaatshebben waarschijnlijk zal een volksfeest mede een deel van het pro gramma uitmaken. Te Berkelaar-Echt wilde een 72jarige weduwe een hollend paard met voertuig tegen houden zij kreeg daarbij zulke kneuzingen, dat de moedige vrouw aan de gevolgen is overleden. Te Varseveld viel dezer dagen een kind van anderhalf jaar van een stoeltje voorover in het vuur. Toen op het hulpgeschrei van het arme wicht een van de huisgenooten tee- snelde, was zjjn gezichtje reeds door de vlam geblakerd en met brandwonden overdekt. Om de pijn te verzachten, meenden de ouders goed te doen, het kind met petroleum te besmeren! Na hevige pijnen is de kleine bezweken. In den jong sten brief door het Nblad v. Ned. van zijn medewerker in Argentinië geplaatst komt een weinig vleiende beoordeeling voor van de Nederlandache landverhuizers, doch die ons voorkomt alleszins juist te zijn. Ons volk, zegt de heer Van Waalwijk, deugt niet voor land- verhuizen. De Italianen, dat is een ander volk Nauwelijks zgn zij te Buenos-Ayres aangekomen, of zij hebben een plaats. Zij komen even kijken aan de arbeidsbeurs eo pakken dadelijk' aan wat te krijgen is. De Hollanders echter hokken maar bij elkaar en doen geen enkele poging om aan 't werk te komen. Van de ruim 400 waren er, toen de heer Van Waalwijk deze correspondentie afzond, niet meer dan circa 25 geplaatstde anderen zaten mistroostig bij elkaar en gingen niet eens informeeren aan de hun opgegeven adressen. Er werd werk aange boden, maar de menschen waren »te suf, te dood, te lam, om hun eigen belang te zien." 't Was of zij wachtten, of het manna ook uit den hemel zou vallen. De meesten verlangden er naar, zoo spoedig mogelijk naar Nederland terug te keeren en geloofden dat zekere mevrouw Smit te Buenos-Ayres, zooals men hun met nog zooveel andere zaken had wijs gemaakt, hen daartoe in staat zou stellen. Zulk een mevrouw om haar te trouwen." Le Marchant zag hem verbaasd aan en zei op plechtigen, waarschuwenden toon »Win in alle geval haar genegenheid niet om haar daarna in den steek te laten. Zij moge naar het niterljjk een Kabylische zijn; maar indien gij dat deedt, zou die daad even wreed zgn als wanneer gij haar tegenover een van die welopgevoede Engelsche dames, waar mede gij zooveel op hebt, pleegdet. Al de volkeren der aarde zijn van éen bloed. Harten zijn harten de heele wereld door." Blake zweeg en wierp het hoofd achterover om de schets te bekijken, die hij zat bjj te werken. HOOFDSTUK IX. Ken spoor. Het was een prachtige, warme dag in Juli. De bergen waren aan alle kanten helder en hunne pieken staken duidelijk af tegen den grijzen achtergrond der deinzige witte lucht zoodat Le Marchant des morgens besloot om den hoogsten top van den Lol la Khadidja te gaan bestijgen, een van de grootste reuzen der Djurjura, die negen maanden van het jaar met sneeuw bedekt was, doch nu eindelijk vrjj Smit evenwel bestaat niet, niemand weet waar ze woont. Aan klachten is bij zulk een gemoed stemming natuurlijk onder de Hollanders en evenzeer onder de Belgen, die weinig beter zijn geen gebrek. Zoo kwamen er zelfs bij den heer Van Waalwijk klagen, dat ze zoo slecht hadden geslapen Misschien, wanneer de Schiedam weder zou zijn vertrokken en de hoop van te kunnen terugkeeren zou zijn opgegeven, zou het, naar de heer Van Waalwijk hoopte, beter worden maar tot dan toe was het aller treurigst met de Nederlandsche landverhuizers gesteld. Bij elke wederwaardigheid lieten zij het hoofd hangen, en ze geloofden alles wat men hun vertelde. De ontgoocheling, die zij ondervinden, is een gevolg van een te rooskleurige voorstelling en ten deele ook van een onjuiste voorstelling, van den toestand en de verhoudingen gegeven. Zoo vertelt de Argentijnsche consul te Rotter dam bijv. aan ieder, die hem komt vragen, dat menschen met kinderen de voorkeur heb ben. Dit is slechts gedeeltelijk waar. Alleen menschen, die kinderen hebben, welke al op het land kunnen meewerken, dus van 812 jaren en ouder, hebben de voorkeur. Verder blijkt uit het schrijven, dat er vraag te over is naar lieden, om maïs te plukken, waarmede goed geld te verdienen valt. Overi gens is er werk bij den spoorweg. Wie te Buenos-Ayres komt, moet alles willen aanpak ken en niet wachten, dat hij als timmerman, metselaar, verver, of welk ander vak het zijne moge wezen, een plaatsje kan vinden. Op het Emigrantenhuis terugkomende, ver klaart de heer Vaa Waalwijk, dat dit, beschouwd als toevluchtsoord in geval van nood, hem is mêegevallen. De behandeling is er bevredigend en het eten vrij goed. De Fransche minister van hinnenlandsche zaken heeft de prefecten in een rondschrijven verzocht, de landbevolking tegen verhuizing naar de Argentijnsche republiek te waarschuwen en aan de wet tegen onbevoegde immigratie agenten krachtig de hand te houden. Aan het station te Versailles hebben giste ren wanordelijkheden plaats gehad. Vóór de aankomst van den trein naar Parjjs waren alle toegangen tot het perron met het oog op de groote menigte pleizierreizigers gesloten. Toen het bericht kwam, dat ten gevolge van een ongeluk de lijn versperd was, wenschte een groot aantal der wachtende passagiers aan hunne familie en vrienden te telegrapheeren dat zij ongedeerd waren. De telegraaf-beambten weigerden echter telegrammen aan te nemen. Er werd een aanval gedaan op het bureau, ruiten werden stuk geworpen, deuren ingetrapt en velen verlieten het station om langs een anderen weg naar Parijs terug te keeren, terwijl een aantal te Versailles bleef over nachten. Het ongeval was intusschen van weinig beteekenis. Tengevolge van verkeerden wissel stand was een personentrein met een goederen trein in botsing gekomen, waardoor een aan tal wagens ontspoorden en de weg versperd werd. De machinist van den goederentrein werd vrij ernstig gewond. De beambten en reizigers kwamen met den schrik vrij. Op de le étage van den Eiffeltoren is ruimte voor 6000 personen, op de 2e voor 1500 en op de 3e voor 500 personen. Daar het getal geëmployeerden in het gebouw op een 2000 personen wordt geraamd, kunnen zich alzoo een 10,000 mensche n tegelijkertijd in den Eiffeltoren bevinden. Door een ontploffing in een vuurwerkfa briek te Jativa, Valencia, zijn de directeuren vier werklieden gestikt. Door een brand te Depere, in Wisconsin, zjjn 15.000 menschen zonder dak. Op verlangen van keizer Wilhelm zal de geheele uitzet van prinses Sophia, die binnen kort met den Griekse hen kroonprins in het huweljjk treedt, te Berlijn worden gemaakt van Duitsche stoffen en naar Duitsche modellen. Omtrent de ramp, de Danmark overkomen, deelde Peter Rabsen, derde stuurman aan boord van het stoomschip, te Lissabon met het stoom schip Acor van de Azorische eilanden aangeko men, de volgende bijzonderheden mede. Den 4en April geraakte de machine aan boord van de Danmark defect, waardoor de eerste machinist werd gedood. Den 5en kwam het Eng. stoom schip Missouri in het gezicht, dal de Danmark op sleeptouw nam tot des ochtends van den 6en, toen men bemerkte dat de Danmark niet boven water te houden was, en den gezag voerder van de Missouri verzocht werd om de opvarenden aan bcord van zgn stoomschip op te nemen. Dewijl er slechts ruimte was voor twintig passagiers, werd eenige lading over boord geworpen om de schipbreukelingen, die onder den invloed van den heeten woestijn-wind was zgn witte muts van lieverlede afgesleten. Blake, altijd begeerig om iets schilderachtigs te zien, was bereid om hem te vergezellen terwijl Meriem, die een paar maal op een pel grimstocht te voet tot het kapelletje van Lalla Khadidja, dat te midden der sneeuwstormen, vlak onder den top ligt, was gekomen, na eenige aarzeling beloofd had hem met nog een paar meisjes te vergezellen, om hun den weg te wjjzen. Niets zou aardiger en aangenamer ge weest zijn voor den Bchilder. Doch op het laatste oogenblik, toen het gezelschap op het punt was van te vertrekken, kwam Achmed aanslenteren, om met zijn opgeblazen Ooster- sche brutaliteit een spaak in het wiel te ste ken. Het bracht Blake's bloed aan het koken te zien hoe hij zijn prachtig model bejegende. Hij sprak een oogenblik op gebiedenden toon tot Meriem en het bleek duidelijk uit hare gebaren, dat hare antwoorden ook niet ge matigd waren. »Wat zegt die man vroeg Blake ein delijk, niet in staat om zich langer te bedwingen. »Hij zegt dat hij mij niet met ongeloovigen den berg wil laten beklimmenmaar ik geef er niets om. Hij is een slecht man. Hij is ongeveer 800 in getal waren, te kunnen opne men. Daarna werd er koers gezet naar de Azorische eilanden, waar het grootste deel der schipbreukelingen werd geland, en 340 van hen, benevens eenigen der equipage van de Danmark, aan boord bleven en mede naar Philadelphia vertrokken. De gezagvoerder en drie machinisten zijn aan boord van een stoom schip, dat van Demerara kwam, naar Londen vertrokken. De opper- en tweede stuurman zijn nog op de Azores, met de overige pasa- giers. Twee en veertig man der equipage zijn onder geleide van den derden stuurman met de Acor te Lissabon aangekomen. De Missouri kwam den 22 April te Phila delphia aan. Gisteren deden te Weenen de helft der tramwagens dienst en niet vóór 10 uur 's morgens begonnen zij te rijden met twee politie-agenten naast den koetsier. Een hulp-koetsier werd den nacht te voren met een steen de kin verbrijzeld. Een 80 personen bevinden zich in arrest. Men vreesde gisteren avond voor nieuwe rustverstoringen. Bergen op Zoom. Bij de heden alhier aangevangen verpachting van 221 perceelen der Versche oesterbank brachten de eerste 75 perceelen, 1 tot en met 57b, 191 op. Bij de vorige verpachting beliep de opbrengst van deze perceelen 3674. Brussel. Boulanger is heden morgen ver trokken en te Ostende naar Londen scheep gegaan. Er viel niets bijzonders bij zgn vertrek voor. Bristol. Lord Salisbury heeft in een verga dering van conservatieve kiezers de noodzake lijkheid der versterking van de vloot verdedigd en de Home Rule politiek bestreden. Weenen. Bij een charge der militairen op de oproermakende werkstakende koetsiers werden gisteren avond velen gewond en gevat. De orde was te 10 uur hersteld. Af en toe wordt onze maatschappij er pjjnljjk aan herinnerd, dat zij ondanks haar hoogge roemde beschaving ongelukkige slaven onder haar leden telt. Plotseling maken deze verstoote- lingen gebruik van hun recht om tegen den man, die zich aanmatigt zijn bezitting van vleesch en bloed uit te persen,op te staan en dreigen hem op zijn beurt met de macht van den sterkere, wijl nu in aantal de meerdere, te vernietigen. Onder deze slaven onzer moderne maatschap pelijke instellingen behoort onder meer het personeel der tramway's in onze groote steden. Tegen de onmenschelijke overmatige eischen, aan hun arbeidskrachten gesteld, zijn de koet siers der trams te Weenen, zooals in het kort medegedeeld, in verzet gekomen door het werk te staken. Deze arme drommels werken zestien uur per dag zeven dagen der week een geheel jaar lang Eindeljjk hebben zij zich verstout tot den bescheiden eisch van een arbeidsdag van twaalf uur, niet eenmaal vragen zij éen enkelen rustdag in de week. Hun eisch is niet ingewilligdzij hebben hierop het werk gestaakt en ten slotte is het tot een betreu renswaardige rustverstoring, bijna tot een oproer in Weenen gekomen. Bij de grevisten hebben zich tallooze andere ontevredenen aangesloten. Een twintigduizend oproerlingen bewogen zich Maandag in de straten van Oostenrijks hoofdstad. Cavalerie en infanterie werden te hulp geroepen om de menigte uiteen te drjjveneen vrouw werd onder de hoeven der paarden gedood, tallooze soldaten en politie-agenten werden ernstig ge wond door de steenen en flesschen, welke door de woedende menigte uit de drank- en wijn huizen, die als tjjdeljjke versterkingen dienst deden, naar de bewakers der orde werden ge worpen. Een barricade was in de straten op geworpen en Weenen geleek op tweeden Paaschdag een stad in staat van beleg. Dat het oproer zal onderdrukt worden, hieraan is geen twijfel. Heeft men geen politie genoeg, dan is er infanterie en cavalerie, en is deze macht nog niet voldoende, dan heeft men nog jaloersch; dat beteekent het." »En wat hebt gij gezegd »Ik heb gezegd," zei Meriem en stapte met haar blooten voet op den grond, »dat hij mij bevelen mag als hij mg gekocht en betaald heeft, maar nu hen ik nog vrij en mijn eigen meester. Ik zal gaan waar ik wil totdat ik gekocht en betaald ben". Terwijl zjj sprak speelde de hand van den jeugdigen Kabyl onheilspellend met het hecht van het korte mes, dat elke bergbewoner in Algiers altijd in zijn gordel draagt. Bij de minste aanleiding zou hij het trekken en haar doorboren. Le Marchant merkte die beweging en zei schielijk Vraag of hjj in uw plaats wil gaan en ons tot gidB dienen Wjj zullen hem goed betalen twee honderd francs, als hij ons naar den top brengt". Een Kabyl slaat nooit geld af; Achmed stemde met opgetogenheid in dit ge wijzigde voorstel toe en zijn vingers lieten ter stond het mes los. Le Marchant had twee vliegen in éen klap geslagenAchmed's jaloezij bedaard en zjjn aangeboren zucht naar geld be vredigd de twee grootste drjjfveeren van het lage, hartstochtelijke karakter der Kabylen. artillerie en mitrailleuses achter de hand. Of echter de tramkoetsiers hun wensch zullen ingewilligd zien Natuurljjk maken ook te Weenen [velen zich de rechtmatige grieven der tramkoetsiers ten nutte om in troebel water te visschen. Behalve de tallooze lediggangers, die den nood der ongelukkigen misbruiken om hun eigen lust aan wanorde bot te vieren, moeten het vooral de anti-semieten zjjn die de spoedig ontvlamde volksmenigte ophitsen en opruien tegen de gehate joden. Voor de werkstakers in de aller eerste plaats is het daarom te hopen dat de rust ten spoedigste zonder bloedvergieten her steld worde. Maar welke troebele elementen ook in de beweging der tramkoetsiers te Weenen zich mogen mengen, deze werkstaking met haar ernstige gevolgen bevat een waarschuwing voor velen, want ook andere landen hebben hun tramslaven. Ook in Amerika, te Minneapolis, o. a. heefthet personeel der tramway's den arbeid gestaakt en tot geweld en verwoesting hun toevlucht genomen. Nog maar al te zeer wordt vergeten, wat de Engelsche staatsman, John Morley Maandag te New-Castle zeide »Onze arbeidersklassen zijn niet langer machineszij bestaan niet slechts uit handenzjj hebben hoofden en zij hebben harten en een tehuis om voor te zorgen". Wanneer echter kan een arbeider aan hart en hoofd en tehuis denken, als hij zestien uur dagelijks gedurende de ge heele week een gansch jaar lang moet werken »Wat een man noodig heeft en wat een vrouw noodig heeft zeide John Morley ver der is een tehuiswaar zij verpoozing kunnen vinden. Het tehuis is het middelpunt, en het is de groote vloek van het leven in de wereldstad, dat aldaar het tehuis voor zeer velen een onbekend iets is." Hoe kan men een »tehuis" noemen de wo ning van den tramkoetsier waar hjj slechts komt om eenige uren te slapen na zestien uur zwaren, aanhoudenden arbeid Waarljjk het door Zwitserland bijeengeroepen congres tot regeling van den internationalen arbeid heeft een schoone taak, die niet te spoedig kan vervuld worden. Interessante off choon niet alle geloofwaardige berichten worden over den stand van zaken in Servië gemeld. In de eerste plaats zou koning Milan zich in een klooster te Jerusa lem als monnik hebben laten opnemenLijn recht tegenover deze merkwaardige mededeeling staat het bericht uit Konstantinopel, dat koning Milan besloten heeft zijn pelgrimstocht naar het Heilige land af te breken om met snellen spoed naar Belgrado terug te keeren, wgl aldaar de gang van zaken zjjn terugkomst dringend noodig maaktWat den koning voorname- ljjk zou bewegen terug te keeren, valt niet moeiljjk te wetenHet zou voorzeker een treffend familie-tooneel opleveren, wanneer Milan dan zgn schoone gemalin in het paleis van zjjn zoon, den koning, ontmoette Naar men verzekert zjjn echter de ministers volstrekt niet met dit plan van den ex-koning ingenomen en zouden zjj voornemens zjjn des noods zjjn verbanning te eischen. De toestand in Servië schjjnt nog lang niet rooskleurig te zjjn. Om wellicht wat afleiding in de alge- meene spanning te geven leiden de regenten den jongen koning het land rond, laten hem door het volk bekjjken en toejuichen. Zulke reisjes zjjn voor koning Alexander de geneug ten vaD het heerschen, maar wie voorspelt, wat hem en zjjn land te wachten staat Men denke slechts aan een liberaal regentschap tegenover een radicaal ministerie, de aanstaande terugkomst van koningin Nathalië en den Pan- slavistischen metropoliet Michael en last not least aan den wil en den haat van koning Milan Op bevel van den voorzitter der Boulan- ger-commissie uit den senaat is gisteren te Parijs gearresteerd de anarchist Soudey, die te voren door de commissie van instructie werd gehoord. Aan de berichtgevers van de Boulangistische Presse is het verbljjf in de couloirs van het Palais du Luxembourg verboden. De geheimzinnige damedie Zaterdag door de commissie van instructie werd gehoord, geeft rjjkeljjk stof tot fabelachtige verhalen. Zoo zegt men o. a. dat zjj de schoonzuster van den generaal is, wier man reeds geruimentjjd is verdwenen. In verband hiermede brengen anderen de bekende legende van den te Parjjs terechtge- stelden Campi, die een broer van den gene raal zou zgn geweest. Men merkt verder op, dat Campi's advocaat Laguerre sedert Zjj begaven zich op weg de drie mannen alleen, en Meriem oogde hen met een gevoel van onrust en teleurstelling na. Zjj was ten prooi aan een ontroering, waarover zij niet met hare vertrouwdste vriendinnen kon spreken. Wat zag hg er knap uit, in zjjn grijze reispak, die jonge schilder met zjjne sprekende oogen, vooral naast Achmed, haar verloofde, met zijn vuilen bournous en gescheurd onderkleed Wat sprak hjj goed en wat schilderde hjj mooi en wat wist hjj haar goddelijk vreemde dingen te zeggen Het waren klanken uit een vreemde wereld, die frissche, zoete woorden van hem. Zjj staarde en staarde totdat haar de tranen in de oogen kwamen. Haar geheele gemoed kwam in opstand tegen Achmed. Zou zjj waarljjk verliefd worden op een ongeloovige Toen zjj goed en wel op weg waren en niet meer in te halen bekroop haar plotseling een vreeselijke angBt. Zou zjj hen achterna loo- pen en hen waarschuwen voor de mogeljjk- heid van het gevaar 1 (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2