„DE TEHTENVAN SEM. Verspreide Berichten. ONDERWIJS. KERKNIEUWS. UIT STAD EN PROVINCIE. 4 FEUILLETON, GRANT ALLEN. VERKOOPINGEN, ENZ. Zundert W. Kleber, thans surnumerair ter inspectie te 's Hertogenbosch. Eervol ontslagen met recht op pensioen de essayeur bij den waarborg F. L. J. de Belleville te 's Gravenbage. Eindelijk zijn lo. op aanvrage op pensi oen gesteld A. Baud, generaal-majoor, comm. der stelling van Amsterdam ad ƒ2700; J. G. Vorstman, luit.-ko!., prov. adj. in Friesland ad 1800; W. K. Voskuil, mil. apoth. 1ste kl. van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht ad 1474 's jaarsis 2o. aan den generaal-majoor A. Baud dank betuigd voor de goede diensten, door hem gedurende zjjne veeljarige militaire loopbaan bewezen zijn 3o. benoemd*, a. bij het pers. van den geneesk. dienst der landui., tot mil. apoth. lste kl. de mil. apoth. 2de kl. K. Verlaan, van dat pers.b. bij het wapen der art., en wel bjj het 3de reg. vest.-art., tot kapitein, de eerste-luit. K. D. Punt, van het korps rijd. art De tijdelijk bureau-ambtenaren van den rijks waterstaat, die reeds meermalen beproefd hebben van den minister lotsverbetering te verkrijgen, hebben zich andermaal tot hem gewend. Een door 75 ambtenaren onderteekend adres is den minister aangeboden, waarbij adressanten ver zoeken een vaste aanstelling met regeling van hun korps in klasse en rangen. Adressanten veroorlooven zich bovendien de aandacht van den minister te vestigen op de onregelmatigheid van vermomde pensioneerin gen, die sedert enkele maanden zijn ingevoerd. Ambtenaren, door ziekte of ouderdom niet meer in staat hunne bezigheden te verrichten, worden b. v. met de helft of twee derde van hun salaris in dienst gehouden, zonder arbeid te leveren. Deze maatregel zou ten opzichte van ambtenaren, die geen pensioen genieten, allen lof verdienen, ware het niet dat die toelage betaald werd uit het op hetartikel voorhanden be drag voor de salarissen dezer ambtenaren. In weerwil dus dat zij veel lager bezoldigd worden dan andere soortgelijke ambtenaren, betalen zij nu zelf het «pensioen" dat op die wijze door een hunner genoten wordt, en een natuurlijk gevolg is dus, dat er nu elk jaar zooveelmin- der beschikbaar is voor verhoogingen. Op de voordracht voor hoofd der o. 1. school lste soort aan de Van Rijckstraat te Utrecht komt voorde heer A. J. P. de Beste, onderwijzer aan de Rijkskweekschool te Mid delburg. Op de voordracht van derden onderwijzer aan een openb. 1. sch. Ie kl. te Amsterdam komt onder nommer 1 voor de heer A. M. van Driel te Goes. De heer W. A. Mac Pherson, pred. te Westkapelle, heeft het beroep naar Tjerkgaast c. a. aangenomen. Er wordt in den tegenwoordigen tijd heel wat gevraagd van de bezittenden en welda- digen, zoodat het met zekeren schroom is, wan neer men een nieuw beroep doet op den lief dadigheidszin van het publiek. Toch meenen wij dat, waar in eene advertentie iu dit nommer eene «bede om hulp" wordt gedaan voor eene weduwe met zeven jonge kinderenwier echtgenoot dezer dagen te Terneuzen door een ongelukkig toeval het leven verloor, een dringend verzoek om die bede in te willigen niet misplaatst is. Er wordt voor die weduwe en die kinderen brood gevraagd en dat weigert men een evenmensch toch nimmer 1 Door het uitvallen van een regel uit het verslag van den gemeenteraad van Middelburg in ons nommer van gisteren is niet vermeld dat het voorstel van burg. en weth. tot het aangaan eener geldleening zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen werd. In eene "Woensdagavond, ondervoorzitter- schap van den heer Henri Tak gehouden, door slechts weinig leden bezochte, vergadering van het departement Middelburg der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werden onderschei dene verslagen uitgebracht en de rekeningen van de verschillende onderafdeelingen nagezien en goedgekeurd. Uit het Engelsch VAN HOOFDSTUK III. Bij liet Moorscli gebergte. Binnen een week waren de toebereidselen gemaakt. De tent was ingericht voor een berg tocht; er was een toeslaande rustbank voor den logé gekochter waren provisies opgedaan bij den universeelen leverancier in Algerijnsche behoeften, Alexander Dunlop, in de Rue d'Isly; een Spanjaard van de Balearische eilanden was gehuurd als bediende, om het kamp te bewaken; en Blake en Le Marchant hadden ieder, met een verschillend doel voor oogen, hun onderzoekingstocht door de passen en over de pieken der Kabylische Hooglanden aanvaard. De bagage van den kunstenaar bevatte o. a. een rijke uitgezochte verzamelingezels, pen- seelen, linnen, paletten en teekenpapier; die van zjjn reisgenoot bestond uit een uitstekend jachtgeweer en tallooze trommels voor huiden •n beesten, een fraaie collectie kapellen, netten, Verder werden benoemd: als bestuurslid (va cature de heer C. J. J. A. van Teijlingen), de heer mr. E. P. Schorer met 13 stemmenop den mede-aanbevolen heer F. G. Sprenger waren 2 stemmen uitgebrachtals afgevaardigde ter algemeene vergadering de heer mr. S. Gratama Hz.op de mede-aanbevolen heeren W. M. Morren, jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje en mr. F. J. Sprenger werden respectievelijk 3, 1 en 1 stemmen uitgebrachtals plaatsverv. afge vaardigde de heer W. M. Morren met 9 stem men op den heer jhr. mr. W. H. Snouck Hur gronje werden 4 en op den heer B. A. Verhejj werden 2 stemmen uitgebracht. Verder werden benoemd in de commissie voor de spaarbank (vacature de heer K. S. Frederiks) de heer F. Ermerins met 14 stem men, de heer mr D. v. d. Vliet, mede aanbe volen, verkreeg 1 stemin de commissie voor de bewaarscholen (vacature de heer J. D. Noske) de heer Ph. Rank met 12 stemmende heer C. L. van Sorge, mede aanbevolen, bekwam 3 stemmenin de commissie voor de bibliotheek (vacature de heer J. D. Noske) de heer D. Jeras met 13 stemmen; op den heer P. J. v. d. Lejjé, mede aanbevolen, waren twee stemmen uit gebracht. Eindelijk moest voorzien worden in twee in het hoofdbestuur met 1 Juli openvallende plaatsen. Voor de vacature-W. F. Loman werden aanbevolen de heeren mr H. J. Kist en dr S. Baart de la Faille, beiden te Amsterdam, en voor de vacature-mr K. M. G. de Meijier de heeren mr C. H. B. Boot te Rotterdam en jhr A. C. Roëll te Zierikzee. Gekozen werden de heeren Kist met 13 en Boot met 9 stemmen op den heer Roëll waren 4 stemmen uitgebracht en 2 briefjes waren blanco. Sommigen vinden het een vreemd ver schijnsel dat, zooals in onze gemeente thans het geval is, een ooijevaarsnest midden in een stad zich bevindt. Wie ooit Straatsburg bezocht, weet echter dat zich daar meer dan een zulk een nest in de stad bevindt. Zelfs zijn er photographieën vervaardigd, waarvan wij er o. a. een zagen met drie zulke steltloopers erop. Naar wij vernemen heeft de heer Nathan te Vlissingen gevolg gegeven aan zijn voor nemen om voor export geschikte varkens te telen en heeft hij, naast het abatoir aan de havens, eene inrichting daartoe gemaakt. De heer Nathan kruist Geldersche zeugen met Yorkshire beeren en stelt iedereen gaarne in de gelegenheid de fokdieren te bezichtigen. Aanstaande week zullen die nog met een buitengewoon grooten, in het stamboek opge nomen Yorkshire beer worden vermeerderd. Bij het 4e bataljon 3e regiment infanterie te Vlissingen zijn vier milicien-korporaals dei- lichting 1888 aangesteld tot milicien-sergeant. De zeven lotelingen der lichting 1889, die in het garnizoen aldaar examen hebben afgelegd, ing. het koninklijk besluit van 2 Eebruari jl. no 24, teneinde ingedeeld te kunnen worden bij het korps hunner keuze, hebben dit allen met gunstig gevolg gedaan. Ook de Goesche Crl vindt in het door ons gisteren aangevallen bericht uit de N. li. Crt aanleiding om te verzekeren, dat geene verga dering van bestuursafgevaardigden der afdee- lingen van de Liberale Unie in het district Goes heeft plaats gehad, wèl eene voorloopige bijeenkomst van bestuursleden van verschillende kiesvereenigingen. Wat daar besloten is, zegt het blad, is niet voor publiciteit vatbaar, omdat uit den aard der zaak alles slechts een voorloopig karakter draagt en de kiesvereenigingen zelf te beslissen hebben over de bij de verkiezing te volgen gedragslijn. Bij de aanstaanden Zaterdag te Goes plaats hebbende uitreiking van diploma's aan de ver trekkende leerlingen der Ambachtsschool zullen de voorwerpen, die ingezonden worden op de nijverheidstentoonstelling te Middelburg, ter bezichtiging worden gesteld. Te Nisse zal eerstdaags eene weduwe met hare gedeeltelijk elders wonende kinderen en behuwdkinderen naar de Vereenigde staten van Noord-Amerika vertrekken. Reeds verscheidene Nissenaren vertoeven aldaar en vooral van de daarheen vertrokken boerenarbeiders blijkt het uit brieven, overgezonden photographieën enz., dat zij in beter doen zijn dan vroeger in het vaderland met hen het geval was. Juist andersom als in gewone jaren heeft men thans in Zuid-Beveland veel last van de nattigheid. In alles is men achterlijk. Eerst verhinderde de vorst het zaaien, later deed dit de regen. Een paar mooie dagen, gelijk chloroform flesschen, insecten, spelden en stoffen om vogels, dieren en planten te bewaren. Le Marchant had zich als de oudste en meest ervaren reiziger belast met het inpakken en het inslaan der provisiën en toen Blake met verbazing keek naar de meesterlijke wijze, waarop zijn nieuwe vriend een paar pakkisten en een kurkenmatras in een ledikant wist te herscheppen, terwijl zij tevens in hunne diepste schuilhoeken de noodige geriefelijkheden voor een reis van drie maanden, langs ongebaande wegen, bevatten, kon hij zich zelf niet genoeg geluk wenschen met het toeval, dat hem op dien bewusten namiddag op het balcon van de club te Algiers met zulk een knappen en handigen natuurvorscher in aanraking had gebracht. Een liefelijke morgen met Afrikaanschen zon neschijn zag de twee vrienden het hotel te Tizi- Ouzon, het verste Fransche dorp in de richting van Kabylië, verlaten, waar zij den vorigen dag met de diligence van Algiers waren aan gekomen, teneinde de nog barbaarsche en half onoverwonnen Kabylen te gaan belegeren. «Zjjn de muildieren gereed vroeg Le Marchant den kellner der kleine herberg, waar zij overnacht hadden, terwijl hij zjjn laatste kop koffie opdronk. «Afonsieur," antwoordde deze, «de Ara bieren zeggen dat de muildieren in een half uur voor zullen zijn." wij deze week hadden, deed menigeen zijn tuingereedschap te voorschijn halen, doch, al was het ongeduld verklaarbaar, het is waarlijk veel te nat om iets goeds te verrichten. Yoor den landbouwer is de veelvuldige regen mede ver van welkom. Met het aardappelen, erwten en boonen zetten is hij niet half klaar en ook is het gedane werk, niet zelden half werk. De zoogenaamde losse arbeiders zijn allen werkeloos. Te Nisse is onder hen brood uit gedeeld. De metrgegoede ingezetenen hadden daartoe uit vrijwillige giften een sommetje bijeengebracht. Op de veetentoonstelling te Schiedam is aan den heer Jan Klompe te Serooskerke de eerste prijs ad 75 toegekend voor vet vee de vierde prijs ad 20 aan J. Koopman in 't Gouwe Veer en de 5e prijs ad 10 aan P. Klompe te Dreischor. Heden morgen had zoo schrijft men ons op de kaai te Sluis met de tram, die te 6.08 uren 's morgens aldaar aankomt, een ernstig ongeluk plaats. De conducteur C. W. was bezig met de personen- en goederenwagens op eene andere lijn te brengen, omdat er op de gewone wijze niet gewisseld kon worden, doordien er eenige bagagewagens met materi alen voor den tramweg SluisBrugge op de lijn stonden. Hij had echter vergeten den wissel over te halen met het ongelukkig ge volg dat de wagens op de machine liepen, waarop de machinist Anton Gutteling bezig was met het vuur van onderen op te sto ken. Den machinist, die tusschen de wagens en de machine beklemd geraakte, werd de rechter- bovenarm gebroken en de linker zeer ernstig gekwetst, terwijl de wijsvinger van de linker hand werd gebroken en hij eenige kwetsuren in het aangezicht kreeg. Door den heer H. M. Hennequin, geneesheer te Sluis, die dadelijk op de plaats aanwezig was, werd den gekwetste de eerste hulp toegediend. Door dit ongeluk had eene kleine vertraging in den dienst plaats, omdat er eerst om een anderen machinist naar de Draaibrug moest getelephoneerd worden. Te Oudelande werd Woensdag door den notaris J. van der Kloes van Ellewoutsdijk in het openbaar verkocht eene hofstede met 41,61,83 hectaren bouw- en weiland, gelegen in de gemeenten Oudelande, Baarland en Elle woutsdijk. Toegewezen werden de hofstede met 7,06,12 heet. grond in Oudelande aan C. Meeuwse aldaar voor 7521.7553,30 aren tiendvrij bouwland aldaar aan idem voor ƒ407,5041,46 aren tiendvrij bouwland aldaar aan J. Otte te Ellewoutsdijk voor 274.73 1.85.44 heet. tiendvrij bouwland aldaar aan C. Meeuwse voornoemd voor ƒ1323.23 1,15,70 heet. bouwland aldaar aan H. A. Mol te Oudelande voor ƒ813.752.03 heet. bouwl. in Baarland aan wed. J. Burger te Baarland voor 1448.53; 0.74,80 heet. bouwl. in Baarland aan B. Burger te Baarland voor ƒ630,95; 1,40,30 heet. bouwl. in Baarland aan O. Meeuwse voornoemd voor ƒ1144,13; 2,19,60 heet. bouwl. in Baarland aan 0. Meeuwse voornoemd voor 1567 2,81,30 heet. bouwland in Ellewoutsdijk aan J.van Liere q.q. te Ellewoutsdijk voor 1290.36^; 0.77,84 heet. bouwland aldaar aan D. Meulenberg te idem voor ƒ317.39; 0.84,30 heet. bouwland aldaar aan K. van Weele te idem voor ƒ519,90; 1,13 heet. weiland aldaar aan idem te idem voor 665.20; 6,33,10 heet. weiland aldaar aan A Wabeke q.q. te Wemeldinge voor ƒ2904,15; 1,54 heet. bouwland aldaar aan M. P. van Liere c. s. te Ellewoutsdijk voor ƒ785; 1,92.40 heet. bouwland aldaar aan A. "Witkam te Goes voor ƒ1010.05; 0.98,30 heet. bouwland aldaar aan idem te idem voor 453,42; 1,33,16 heet. weiland aldaar aan C. Meeuwse voornoemd voor ƒ593,85; 3.36.45 heet. aldaar tiendvrij bouwland aldaar aan J. A. B. de Fouw te Goes voor 1551,92 en 3,18,26 heet. bouwland aldaar aan idem te idem voor 1135,45. Door burgemeester en wethouders van Aardenburg werd Woensdag in het raadhuis aldaar in het openbaai*, bij enkele inschi-jj ving aanbesteed: het vergrooten der openbare school en het bouwen van eene daarbij behoorende overdekte speelplaats. Ingeschreven werd door de heeren J. A. Boogaard te Aardenburg voor 3899, J. J. Eekhout te idem voor 3942, J. Evers te Sluis voor 4200. In de denzelfden dag gehouden raadsverga dering werd de uitvoering van het werk aan «De Arabieren zeggenherhaalde Le Marchant ongeduldig. «In een half uur, zoo Die lieve Arabieren. Ik ken die kerels. Dat beteekent tien uur, op zijn vroegst. Nu is het zeven en als we niet binnen tien minuten weg komen, staat de zon zóohoog, eer wij een halt bereiken, dat we er gesmolten aankomen. Ik zal hen eens gaan aanporren, Blake." Blake volgde hem naar de deur, waar een half dozijn havelooze Oosterlingen, schilder achtig gehuld in costumes, die, uit evenveel vuil als lappenbournous bestonden, op hun gemak op een hoop stof in den zonneschijn zaten. «Staat op, vrienden," riep Le Marchant in uitstekend Arabisch, want hij Bprak alle talen goed. «Als de muildieren niet over vijf minu ten gereed zijn, beloof ik u plechtig, bij den baard van den profeet, dat ieder uwer naar huis kan gaan, zonder een sou en ik andere muildieren zal huren, met den zegen van Allah, van betere lieden dan gij zjjt, om ons naar de plaats onzer bestemming te brengen." Blake verstond een Arabisch gesprek niet, wanneer er gauw gesproken werd eigenljjk bepaalde zijne taalstudiën zich tot zijn moeder taal en zóóveel Fransch uit Ollendorff dat hij vloeiend kon zeggen dat de zoon van den tuinman zijn appel aan de dochter van den timmerman had gegeven maar hij had er veel schik in om de plotselinge den eerstgenoemden, als laagsten inschrijver, gegund. Het bouwen van een steenen heul met houten schuif ten dienste van het waterschap Groede en Baanst is gegund aan den minsten inschrijver M. van den Hoek te Terneuzen voor 3600. Te Eschen bij Roosendaal geraakte Dins dag een rangeerder onder een voorbijsnellenden trein, met het gevolg, dat hem de beide beenen werden afgereden. Te Alfen (Noord-Brabant) wilde Maandag de zoon van zekeren B. met een geweer op eene kat schieten, doch werd hierin door zijnen vader verhinderd. Hierdoor ontstond eene worsteling, waarbij het geweer afging en het schot den vader gevaarlijk wondde. Men vreest voor zijn behoud. Een Duitscher van goeden huize, op een handelskantoor te Londen geplaatst, bezocht zijn familie in zijn vaderland, en keerde de vorige week naar Rotterdam terug om plaats te nemen aan boord van de boot, die des na middags te zes uren naar Harwich vertrok* Zijn koffer had hij rechtstreeks gezonden. In Rotterdam kende hij den weg niet; hij nam een wegwijzer aan, maar deze verlangde bij het scheiden twee mark. De Duitsche jonge man achtte vijftig cents voldoende; een twist volgde en de gids riep nu de politie er bij en vertelde den agent, dat de Duitscher een kwartjesvinder was. Deze werd nu naar het bureau van politie gebracht, waar hij een tijd lang in arrest bleef. Daar hij deugdelijke pa pieren bij zich had, kon hij zich rechtvaardigen, maar het was laat in den avond geworden en de boot naar Harwich met zijn koffer was vertrokken. Of de pakjesdrager vervolgd wordt wegens afzetting en valsche beschuldiging wordt niet gemeld. Te Kralingen had een zandschipper een aardig buitenkansje. Terwijl hij den haakboom ophaalde, waarmede hij zijne schuit voortduwde, zat een zalm zoodanig daaraan vast, dat het hem gelukte dien op het droge te brengen. De zalm werd aan de markt aldaar verkocht voor 11. Onlangs stierf te Kooten (Achtkarspelen) een landbouwer, wiens hond zoo bedroefd was dat hij slechts met moeite van de lijkkist kon worden verwijderd en alle voedsel door hem werd geweigerd. NietB baatte om hem iets te doen eten en drinken. Een dezer dagen is hij eindelijk van droefheid en honger gestorven. In Recht voor Allen werd dezer dagen een ernstige aanklacht ingebracht. Dr. Le Rütte zou nl., volgens dat blad, onlangs van eene zieke vrouw hare geheele bezitting, ƒ6500, hebben overgenomen tegen eene levens lange wekelijksche uitkeering van ƒ20 en vrije geneeskundige behandeling. Tien dagen latei- overleed de vrouw. Haar zoon meende toen dat de docter nu ten minste de begrafeniskosten kon betalenmaar dat werd geweigerd. Toen sloeg de zoon den weg van rechten in. Yoor den rechter legde dr L. R. nu een briefje over, waarin de zieke vrouw hare bezitting afstond. Maar de rechter achtte dit niet geldig en legde den dokter op, aan den zoon dadelijk 1000 en verder gedurende 11 kwartalen telkens ƒ500 terug te betalen. «De rechters beloofden den dokter stipte ge heimhouding", voegt Recht voor Allen hierbij, tevens er op aandringende dat het lijk dei- vrouw zal worden opgegraven en geschouwd en dat men de zaak zal onderzoeken. Wij meenen ook dat over deze zaak in elk geval helder licht moet opgaan. Is de beschul diging waar, dan zou het schandelijk zijn dat de straf niet volgde. Is zij echter niet waar, dan dient het orgaan der socialistische partij ver volgd te worden èn om een geachte persoon lijkheid zijne eer te hergeven èn om den smaad die der Nederlandsche justitie wordt aangedaan uit te wisschen. Genoemd blad heeft echter later nog andere beschuldigingen tegen den heer Le Rütte ingebracht. Een der personen, die zich schuldig heeft gemaakt aan het uitgeven van valsche bank biljetten, Heinrich Schulenhurg, winkelier te Amsterdam, is gevat. De justitie zoekt zijn medeplichtige, vermoedelijk eveneens Duitscher, een man van naar gissing 45 jaren, gestalte uitwerking dier welluidende toespraak op de zenuwen der luierende Arabieren op te merken. Zij stonden als met een tooverslag van hun stofhoop op en in een ommezien was alles bedrijvigheid, drukte en beweging. De tent en de bedden werden schielijk, met ongeloofelijke kreten op de geduldige lastdieren geladen de koffers en kisten werden met allerlei touwen en koorden en luide kreten «Arri 1" op de ruggen der ezels gesjord, armen en beenen werden met duizelingwekkende snelheid en wanhopige ge baren bewogenen voordat de vijf minuten verstreken waren op dat onverbiddelijke hor loge, dat Le Marchant onwrikbaar voor zich hield, zette de kleine cavalcade zich op een draf in beweging, in de richting der nog met sneeuw bedekte toppen der Djurjura. Het was een grappig karavaantje zooals het daar de helling beklom. De twee Engelschen bereden de onbeladen muildieren de havelooze Arabieren liepen er barrevoets achteraan, onder het uiten van allerlei keelgeluiden, en moedigden de lastdieren met ruwe vermaningen aan «O vader der zotten, en zoon van een jakhals, wilt gij niet opstaan en u wat meer spoeden. «Waar gaan wij heen?" vroeg Blake, toen de straatweg, die hen tot op een mijl afstands van Tizi-Ouzon gebracht had, eens klaps naast een steilen afgrond uitliep op een smal muildierenspoor, bezaaid met steenen en overdekt met dichte, prikkende cactusstrniken. kort, uiterlijk gezond, baard vol en rossig met knevel, gekleed met donkere jas, lagen slappen phantasiehoed, zonder boord of overhemd, dra gende vermoedelijk een donkere halsdas en over het geheel het voorkomen hebbende van een Rijnscbipper of zeeman. In een der bijeenkomsten in het laatst van de vorige week van het Leger des Hells te Utrecht was een genie-soldaat, die als spreker optrad en eene korte rede hield, waar in hij zich zeker aangemoedigd door het geen bestuurders van den Oranjeboml zeggen zeer ongunstig uitliet over het leven der mi litairen in de kazernen: hij zeide namelijk, dat de militairen daar als «beesten" leefden. Een tweetal korporaals van de vestingartil lerie, die als toehoorders de vergadering bij woonden, vonden in die uitdrukking aanleiding, hun chef dit mede te deelen, wegens de smet, die daardoor op de in de kazerne gehuisveste militairen geworpen werd. Naar aanleiding daarvan is de genie-soldaat gestraft met acht dagen politiekamer. Twee van de negers, die door den heer Goddefroy uit Afrika zijn medegebracht en thans in den Parktuin te Amsterdam te bezichtigen zijn, ondernamen op eigen risico een tocht door Amsterdam. Zij werden in de Boerhavestraat door de politie teruggevonden. Een correspondent van de Leeds Mercury vernam uit den mond van een Parqsch werk man, dat bij het bouwen van den Eiffeltoren een honderd arbeiders zijn verongelukt, wat nimmer publiek gemaakt was. Er bestaan plannen om van het jachtslot Meierling een ziekenhuis te maken. Ten gevolge van hevige regens in Wales traden de rivieren Dee, Severn en Vyrnwy, buiten haar oevers en overstroomden de omlig gende akkers en weiden. Veel vee werd dooi den sterken stroom meegevoerd. - Niet lang geleden gaf in Londen mejuf frouw Mnrie Ledard, eene Fransche pianiste, een concert. Onder de toehoorders bevond zich ook een oudachtig heer, die telkens teekenen van groot ongeduld gaf en toornig tot zijne huurlieden zeide«Maar dat is werkelijk te vervelendToen echter de dame aan de piano, een wals begon te spelen, haalde de ongeduldige toehoorder een revolver uit den zak en loste twee schoten op de pianiste, die hij vrij ernstig aan den schouder kwetste. Er ontstond eene groote verwarring in de zaal, waarvan de dader gebruik maakte om de plaat te poetsen. Het eeuwfeest van het presidentschap der Vereenigde staten zal, zooals reeds gemeld is, 30 dezer op grootsche wijze gevierd worden. Het programma van den dag sluit met een bal, zooals er wel nog nooit in Europa of Amerika een zal gegeven zijn. Het heeft plaats in het Metropolitan opera gebouw te Rew-York. President Harrison, de vice-president Morton, alle autoriteiten uit Washington, de gouver neurs van alle staten en territoriën der Unie, de élite van New-York enz. zullen onder de gasten zijn, wier getal 7000 a 10000 bedragen zal. De zaal, waarin gesoupeerd wordt, is ongeveer 400 meters diep en het bal zal onge veer 250,000 gulden kosten. Op het dans- programma komt een quadrille van 32 paren voorde heeren en dames, die daaraan méde- doen, zijn alle directe afstammelingen der deel nemers aan het groote bal, waarmede 100 jaar geleden de optreding van den eersten president, gevierd werd. «Wij vernemen zegt een blad van New- York dat dieven het huis zijn binnenge drongen van den grooten beursspeculant Th. R. Het waren onmiskenbaar meesters in hun vak, want zij wisten te ontsnappen zonder bestolen te worden." Volgens de Almanak van Jeppe voor 1889 en de Volkstem van 4 Maart wordt de blanke bevolking der Transvaalsche republiek geschat op 110,000 personende kafferbevolking op 500,000. De inkomende rechten bedroegen in 1884 37,725 ponden sterling en in 1887 niet minder dan 190,792 ponden. Het aantal stem gerechtigde burgers bedraagt 15,000. Het ge middeld aantal leerlingen bedroeg in 1887 2295. De Nederl. of gereformeerde kerk heeft 16 leeraren en telt 43,821 lidmaten, de Ned. hervormde 2 leeraren en 3791 lidmaten, de geref. kerk 8 leeraren en 6600 lidmaten, ter wijl ongeveer 3000 personen bohooren tot de Kaapsche Hollandsche kerk. De Engelsche episcopale kerk heeft 18 leeraren en 3581 lid- «Hoe wil ik dat weten", zei Le Marchant. «Wij zijn op weg naar Kabylië. Dat is voor het oogenblik genoeg. Als we daar zijn, zullen wij uitzien naar een geschikte plaats, om onze tent op te slaan, wanneer er ten minste een plekje gronds te vinden is, dat effen genoeg is. «Genoeg voor van daag" is het motto van een natuurvorscher. Een echt reiziger beslist nooit iets van te voren. Hij gaat waar de fortuin hem heenleidt. Wjj wenschen beiden het onbekende te onderzoeken. Wij zullen on# hoofdkwartier binnen de grenzen ervan op slaan, telkens wanneer wij een geschikte pleisterplaats vinden." «Zijn de Kabylen zwart vroeg Blake met een zijdelingschen blik, om zijn ziel te ontlasten van een geheimen twjjfel, die haar reeds lang bedrukt had. «Wel neen, ternauwernood bruin. De meesten hunner zijn even blank als gij en ik. Het is de oude, oorspronkelijke, geromaniseerde bevolking eigenljjk zijn het Berbers die door den inval der Arabieren in de zevende eeuw de bergen opgedreven zijn. Op den keper beschouwd waren Jugurtha en Masinissa en Jarbad Kabylen." Blake had de namen dier heeren vroeger nooit gehoord, maar hjj verborg zjjn onwe tendheid achter een beleefd «ja, waarlijk (W*rdt vervtlgti.)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2