LAATSTE BERICHTEN. VertooDiD^en enVerpacbtinpnin Zeeland Bemswaardiibeiei m KieHn®. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Benkopte ÏVBededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. hel jaar. Deze besparing in tijd stond, wat de boeveelheid gedanen arbeid betreft, gelijk met een vermeerdering van het aantal beambten met acht het belangrijkste voordeel zal nog wel hierin gelegen zijn geweest, dat de be ambten hun werk verrichtten onder gunstiger omstandigheden en dus beter werk konden doen. Preece bracht het uitgespaarde loon (voor het geval, dat acht nieuwe beambten zouden aangesteld zijn) en de jaarlijksche kosten voor gasverbruik in rekening tegenover het jaar- ljjksch onderhoud van het electrisch licht en een behoorlijk berekend gedeelte van de kosten van aanleg en komt zoo tot de uitkomst, dat per jaar 266 pond sterling gespaard zijn. Wanneer die nieuwe beambten echter niet waren aangesteld, maar het onveranderd getal beambten zijn werk half ongesteld en met elkanders hulp had moeten doen, mag men de grootere onkosten toch nog ruimschoots beloond rekenen. Over de ramp, die de Amerikaansche schepen voor Samoa trof, wordt het volgende nader medegedeeld. De Nipsic gelukte het, tegen den morgen de ankers te kappen. De kapitein liet het schip op eene zandbank loopen, vanwaar de beman ning met een verlies van zes man, wier boot omkantelde, den vasten wal bereikte. Erger liep het af met de Vandalia, die van haar ankers gerukt en tegen een koraalrif ge dreven werd. Door den schok werd de kapitein tegen een stuk geschut geslingerd, zoodat hij bewusteloos neerstortte een oogenblik later werd hij door een stortzee over boord geworpen. De Vandalia zonk, nauwelijks vijftig meter van de Nipsic verwijderd. Yan de officieren en manschappen sloegen velen over boord en verdronken, anderen kwamen om bij hunne poging, om het land zwemmende te bereiken. De meesten klampten zich aan het touwwerk vast, maar de een voor de andere na, zonk dra in de diepte weg. De Europeanen en inboorlingen stonden aan den oever en zagen vol ontzetting den doodstrjjd aan, zonder hulp te kunnen ver- leenen. Toen voor de tweede maal de nacht aanbrak sloeg ook de Trenton voor hare ankers weg en dreef tegen het wrak der Vandalia. Under een vreeselijk gekraak werden de beide schepen verbrijzeldde bemanning ontkwam evenwel als door een wonder. Aan de Daily News wordt geseind, dat in een voorstad van Petersburg de hoofddraden zijn ontdekt van de samenzwering te Zürich, waarover de censuur de bladen verbiedt te schrijven. Intusschen hebben er nog steeds talrijke arrestatiën en huiszoekingen plaats. De bark Albert Russell, van New-York naar Australië, is in volle zee vergaan. Slechts twee der opvarenden werden in uitgehongerden toestand, na 14 dagen otnzwervens, gered. De kapitein, zijn vrouw en twee dochters, zijn met de rest der bemanning verdronken. De vorige week had te Berlijn eene ver gadering plaats van ongeveer 60 draaiorgel- virtuosen, die over hunne belangen beraad slaagd hebben, geheel naar den geest des tijds. Een der woordvoerders betoogde dat het gebrek aan eene goede operette met populaire deuntjes aan de draaiorgel-exploitatie veel nadeel berok kende. De vergadering besloot daarop door inschrijving te trachten gelden bijeen te bren gen, en een prijsvraag uit te schrijven voor een te componeeren operette. Een jury natuurlijk uit deskundige orgeldraaiers samen gesteld zal over de ingekomen compositiën uitspraak doen. De St. James's Oazette merkt op dat de schilders van honden er in den regel financieel beter aan toe zijn dan de portretschilders. Zonder namen te noemen, moet er een schilder in Engeland zijn, die een ruim inkomen daaruit geniet. Akte-examens in Zeeland. Heden werden geëxamineerd 3 vrouw, en 5 mann. candidaten. Afgewezen werden 2 mann. Toegelaten werden de dames D. H. de Groot, A. S. W. Rinders en W. van Rooijen, allen van Middelburg, en de heeren F. Beun, J. A. Bosdijk en C. Bruin, eveneens allen van Middelburg. De examens worden Maandag 8 April voort gezet. Van de heden door de Vereeniging ter bevor dering van animale koepokinenting te Middelburg geboden gelegenheid tot inenting en herinen ting van koepokstof direct van kalf op den arm werd gebruik gemaakt door 19 personen die werden gevaccineerd en 54 die werden gerevaccineerd. Vlissingren. Het stoomschip Methven Castle, gez. R. Rendall, van de Castte Line, heden morgen te vier uren van Londen op de reede gearriveerd, kwam omstreeks twaalf uren in de haven. Het schip vertrekt met volle lading en 80 passagiers. 's (iravenliage. Voorde rechtbank alhier werd heden behandeld de bekende zaak tus- schen de gepensioneerde Indische hoofdofficieren Verstege en De Rochemont. De aanklacht tegen den heer Verstege luidt: het opzettelijk aanranden van de eer of den goeden naam en het opzettelijk beleedigen van den gep. luitenant-kolonel De Rochemont in een door beklaagde geschreven en door den handel verspreide brochure. Een zeer talrijk publiek was bij de zitting aanwezig. Als verdediger van den beklaagde trad op de heer mr. W. van Rossem. Het O. M. vorderde tegen de heer Verstege 1 maand gevangenisstraf. Het hof alhier heeft heden gehandhaafd de straf van drie maanden gev. straf, door de Middelburgsche rechtbank opgelegd aan een persoon, die onder Kloetinge iemand mishan delde. Gravenliage. Tweede kamer. In de zitting van heden, waarin de geloofs brieven van het nieuw gekozen lid voor Dord recht, den heer Van Gijn, inkwamen is het debat voortgezet over het wetsontwerp tot het tegengaan van overmatigen en gevaarlijken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen, en wel over art. 75, zooals het is gewijzigd door de regeering. Volgens die wijziging wordt de beperking van den arbeidsdag tusschen 6 uren 's morgens en 7 uren 's avonds uitgestrekt tot personen be neden zestien jaren (en tot vrouwen) voor allen in fabrieken en werkplaatsen, met de bijvoeging dat 't maximum aantal werkuren hoogstens 11 per etmaal bedrage. Voor bepaalde bedrijven evenwel kan bij algemeenen bestuursmaatregel onder zekere voorwaarden worden vergund de uren van aan vang en eindigen te wijzigen, mits, voor zoo veel vrouwen betreft, ze niet stellende vroeger dan 5 of later dan 10 uren. De schriftelijke dispensatie voor bijzondere omstandigheden van deze bepaling zal kunnen gegeven worden door den commissaris des konings. Die dispensatie zal dan kunnen ver gunnen om gedurende niet langer dan 6 achter eenvolgende werkdagen of om den anderen dag niet langer dan 14 dagen den arbeid hoog stens 2 uur vroeger te doen aanvangen of hoogstens 2 uur later te doen eindigen. In dat geval mag de arbeidsdag hoogstens 13 uren per etmaal bedragen, met behoud van de zooeven gemelde bepaling voor vrouwen. In spoedeischende gevallen kan de burgemees ter de voorloopige vergunning voor twee achter eenvolgende werkdagen geven, waarna 's konings commissaris haar tot 6 dagen kan verlengen. Tusschen de eene en de andere vergunning moeten ten minste 8 dagen verloopen, tenzij de minister anders mocht beslissen. De minister van justitie bestreed de amen dementen De Geer en Bahlmann. De zitting werd vervolgens geschorst tot 2 uur ten einde de amendementen te doen drukken. Honden. De Daily Chronicle maakt melding van een gerucht uit Konstantinopel omtrent eene mislukte samenzwering tegen den sultan. .{.den. De Negus van Abessinië is bij een gevecht op de grenzen van Soedan en Abessinië doodelijk gewond. Volgens een ander bericht is de Negus aan zijn wonden overleden. Berlijn. Er is een keizerlijke kabinetsorder verschenen, rin de keizer zijn leedwezen be tuigt over het verlies aan dappere officieren en minderen door de marine geleden. De kei zei- verwacht dat het vertrouwen op de ontwikke ling der marine daardoor niet zal geschont worden. Datum. Plaats. Voorwerpen. lnformatiën, 10 April Oudelande, Hofstede, v. d. Kloes, Tak en Slegt. 10 tt 0. W.Soub., Huizen, Terhulst. 12 tt Souburg, Huis en Inboedel, Tak. 15 tt Breskens, Logement, Hammacher. 17 1 Baarland, Hofstede, v. d. Kloes. Tak en Slegt. 17 tt Terneuzen, Woonhuis enz., J'ercken 17 tt Terneuzen, Tjalkschip, 'Huineman. 18 tt Middelburg, Huizen, Verhejj. 19 f Souburg, Inspan, Tak. 24 Aruemuiden, Inspan, Tak. 26 Grijpskerke, Inspan, Tak. 26 tt O. Souburg, Inspan, De Wolf. 26 It 0. Souburg, Inspan, De Wolff. 30 tt Aagtekerke, Iospan, Tak. 1 Mei Arnemuideu, Inspan, De V os 8 Serooskerke, Inspan, Tak. 8 Waterlandk., Inspan, Hendrikse. 9 Ketrancliem,, Inspan, Hendrikse. 14 tt Biervliet, Inspan, Ileudrikse. Oudheidkundige verzameling ten raad huize: lederen dag. Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmelding bij mej. Oosthout, Schuttershof. Zeeuwsche tapijtenbehangsels in de vergaderzaal der staten van Zee land (Abdij). Iederen dag. Aanmelding bij de boden. Wanneer er nog iets noodig was geweest om de beginselloosheid en lafhartigheid van Boulanger aan ieder te bewijzen, zoo zou dit door zijn komedie-achtige en laffe vlucht naar Brussel volkomen bereikt zijn. Na alles wat echter met den generaal gebeurd is, zou het voorbarig zijn te voorspellen, dat ook denlaatsten Franschman na deze nieuwe verrassing de oogen zullen opengaan. Wat heeft toch alle belachelijk maken geholpen De waarheid van le ridicule tue zij is tot een leugen geworden ten op zichte van Boulanger. Het valsche en leugen achtige van zijn beloften, zijn karakterloosheid, voor elk nuchter menschenverstand helder als glas zij bleven verborgen voor een groot deel der Franschen. Bij het vernemen van zijn smadelijke vlucht zou de groote massa, indien het ieder ander betrof, zich van zulk een lafaard met diepe verachting afwenden. Aan Boulanger zal zij waarschijnlijk ook deze daad vergeven en hem verder blindelings volgen. Houdt Boulanger ditmaal woord en blijft hij, gelijk hij het in zijn proclamatie verzekert, tot aan de algemeene verkiezingen buitenslands, dan is men althans voorloopig te Parjjs een lastig persoon kwijt, die vooral bij hef eeuw feest der revolutie tot menig onverkwikkelijk incident had kunnen aanleiding geven. Als reden voor zijn vlucht gaf de .dappere" op, dat hij niet mocht toelaten, dat het hoofd der nationale partij .heimelijk", aan handen en voeten gebonden, uit den weg zou geruimd worden. Van Brussel uit denkt hij zijn partij te leiden, maar het zal de vraag zijn, of hem dit gelukt, want de Belgische regeering heeft besloten, om wel is waar geen directe maat regelen tegen Boulanger te nemen, doch in geen geval te dulden, dat het land het middel punt van Boulangistische woelerijen wordt. In de couloirs der kamer ging het gisteren zeer levendig toe. Onder de Boulangistische afgevaardigden heerschte diepe verslagenheid, slechts enkele leden der nationale partij waren in het plan voor de vlucht ingewijd. De radi cale Boulangist Michelin heeft onmiddellijk zijn ontslag genomen als lid van het Boulangis- tiBch comité. In zijn mededeeling over dit be sluit aan de dagbladen verklaart hij»Als men aan het hoofd staat eener beweging vol hardt men op zijn post en verlaat het leger, waarover men het bevel voert,niet. Men laat zich gevangen zette alsBarbès of fusilleeren als Deles- eluze."Na de vlucht van Boulanger heeft volgens Michelin het Boulangistisch comité opgehouden te bestaan. Ook de oorspronkelijke uitvinder van Boulanger, Thiébaud, heeft als lid van het Boulangistisch comité zijn ontslag genomen. Zijn de eigenlijke Boulangisten verpletterd door de lafheid van hun apostel, de royalisten zijn buiten zichzelf over dit spel van den •redder" des vaderlands. Kalmer nemen de Bonapartisten de zaak op. Wat zal intusschen de regeering doen Naar Paris verzekert zal zij geenszins zich door Boulangers vlucht terug laten houden van haar verdere plannen tegen de Boulan gistische samenzwering. De voorgenomen vervolging zal haar verloop hebben en de se naat als opperste gerechtshof optreden, daar tegen Boulanger en zijn medeplichtigen ver pletterende bewijzen van schuld voorhanden zijn. Men verzekert dat zij zelfs de bewijzen in handen heeft, dat Boulanger het leger zocht om te koopen en met buitenlandsche mogendheden in geheime betrekking stond. Naast Frankrijk hebben geen rijken in Eu ropa zooveel onder binnenlandsche verwikke lingen te lijden als de kleine Balkan-staten. Nauwelijks is in Servië weder een weinig de orde hersteld of uit Roemenië komt het bericht van een ministerieele crisis. De minister-president Rosetti heeft den koning het ontslag van het ministerie aangeboden. Voor dit besluit kan evenzeer grond bestaan in binnenlandsche moeilijkheden als in inter nationale verwikkelingen. Men herinnert zich de oneenigheid, onder de leden van het kabinet aan den dag getreden, bij het debat over het voorstel betrekkelijk het in staat van beschuldiging stellen van den oud-minister president Bratiano. Toen reeds bleek, dat de minister van justitie, Vernesco, niet ein Herz und eine Seele met zijn collega's was. Dit ver schil van gevoelen is nog verscherpt, sedert de minister Vernesco een aantal rechterlijke benoemingen uitgevaardigd heeft, die algemeen verzet wekken, zoodat zijne ambtgenooten hem dringend verzochten ze te herroepen of zijn ambt neer te leggen. Alvorens hierop nog een ant woord van den minister was gevolgd, bracht de afg :vaardigde Jonesco het onderwerp in de kamer ter sprake, terwijl het hof van appél weigert onder de nieuwe rechlers te vergaderen. Om nu de ongelegenheid van het ministerie nog te vermeerderen heeft de Russische vertegen woordiger te Boekarest, Hitrovo, de man die vroö uitstekend de kunst verstaat ten voordeele van Rusland in troebel water te visschen, op last van zijn regeering ophelderingen gevraagd aan het kabinet-Rosetti omtrent verschillende kwesties, voornamelijk de verbanning van Rus sische onderdanen uit Roemenië betreffend, en in 't algemeen over de houding der Roemeensche regeering, die in den laatsten tijd een -merke lijke spanning in de betrekkingen tusschen de beide landen heeft teweeggebracht. Rusland geeft langs dezen weg uiting aan zijn slecht humeur over het uitroepen van prins Ferdinand van Hohenzollern tot opvolger van koning Karei. Dit alles te samen genomen schijnt het ministerie genoopt te hebben een kort besluit te nemen en af te treden. In een artikel over de hoogst gewichtige politieke gebeurtenissen in ons vaderland zwaait dé Weener Presse lof toe aan de Nederland- sche staatslieden, voor de wijze waarop zij de verandering in 's lands bestuur, noodig gewor den door de ziekte des konings, voorbereidden en ten uitvoer brengen, waardoor noch bin nenslands noch in het buitenland eenige reden tot bezorgdheid wordt gewekt. Overigens meent het Weener blad, dat deze maatregelen zich laten verklaren uit de vrees der Nederlanders, die, geplaatst tusschen twee militaire mogendheden, Frankrijk en Duitschland, op een goeden dag gevaar duchten voor hun onafhankelijkheid. Wat onze be zorgdheid nog zou vermeerderen, is de vraag, door Fransche en Duitscbe bladen reeds nu ter sprake gebracht, wie de toekomstige echtge noot der troonopvolgster zal zijn. De Presse vreest, dat eenmaal het Neder- landsche huwelijk oorzaak tot gelijke interna tionale verwikkelingen kan geven als dit een vijftig jaar geleden de Spaansche huwelijken deden. Bij de voortzetting van het proces tegen de patriotten-liga zette de ambtenaar van het O. M. Lombard in zijn requisitoir uiteen, dat de republiek en de regeering sedert lang ge smaad en gehoond waren, doch dat men geen aanleiding had gevonden maatregelen te nemen, tot zich plotseling een nieuwe partij had ge vormd, een bondgenootschap van alle vijande lijke elementen. Begrijpelijk was het, dat deze vereeniging omverwerping van de bestaande orde en oproer beoogde. Bij deze woorden ont stond achter in de zaal rumoer. Déroulède, Lagnerre en Laisant protesteerden. Lombard dreigde Laguerre te doen verwijderen. Door tugschenkomst van den president en de verde digers werd de rust hersteld. Lombard hand haafde ten slotte alle punten van de acte van beschuldiging. Déroulède verdedigde zich zelf, eveneens Naquet, die in een groote rede Boulangers politiek trachtte te rechtvaardigen. Laisant zocht te bewijzen dat de vervolging een daad van willekeur was. Gallian bestreed dat de liga een geheim genootschap was. Hieiop is de verdere behandeling verdaagd. Gisteren heeft de nieuwe procureur-generaal Quesnay de Beaurepaire den eed afgelegd. De Duitsche rijksdag heeft bij de voort gezette tweede lezing van de wet op de ver zekering van oude en invalide werklieden het 7e artikel aangenomen. Daarin wordt de leeftijd, waarop de uitkeering begint, op 70 jaren bepaald, voor alle gevallen waarin de werkman in staat blijft zijn brood te verdienen. Een amendement van de sociaal-democraten stelde voor 60 jaren, maar werd met groote meerderheid verworpen. Een amendement van leden uit verschillende partijen om den leeftijd op 65 jaren vast te stellen, werd met een zeer kleine meerderheid verworpen. De bestrijders van de amendementen deden uitkomen, dat de commissie uit den rijksdag de voordeelen voor de werklieden en daarmede den last voor de schatkist toch reeds aanmer kelijk grooter gemaakt had dan in het oorspron kelijke regeerings-ontwerp was voorgesteld het ging huns inziens daarom niet aan nu reeds nog verder te gaan. De sociaal-democraten en de radicalen stemden aaneengesloten voor de 65 jaren al de overige partijen waren verdeeld. Bij den aanvang der zitting van den rijksdag gisteren sprak de minister van marine eenige woorden van deelneming met het lot, dat zoovele brave zeelieden bij de ramp op Samoa had getroffen, en deelde mede dat de regeering zich verplicht gevoelde, in de be hoeften der nagelatenen tegemoet te komen. De minister geloofde niet, dat door het gebeurde de veiligheid der Europeanen te Apia in gevaar werd gebracht. De officieele mededeelingen van den oudsten Dnitschen officier lieten dat niet vermoeden en een Engelsch schip zou zeker niet vertrokken zijn, indien er gevaar dreigde. De regeering was voor het overige verplicht in het ontstane verlies van schepen te voorzien, en zij had daartoe reeds maatregelen genomen. Daar Amerika, blijkens ontvangen berichten, drie kruisers naar Samoa zal zenden, zou daaruit eene verkeerde gevolgtrekking kunnen worden afgeleid, alsof de belangstelling der rijksregee- ring in die gewesten was verflauwd, wanneer er niet ook Duitsche schepen, voldoende in aantal en sterkte, daarheen werden gezonden. Daarom zijn er bevelen gegeven, om dat binnen den kortst mogelijken tijd te doen. Door den afgevaardigde Fenwick, met de heeren Burt, Cremer en Broadhurst tot de werklieden-afgevaardigden" behoorend, is bij het Engelsch parlement een voorstel ingediend om de parlementsleden een bezoldiging toe te kennen. Het voorstel kon om technische redenen niet in stemming worden gebracht. In zijne verleden Maandag gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad van Parijs 10,000 francs toegestaan ten behoeve van een Museum der Revolutie", door de vereeniging voor de geschiedenis der Fransche omwenteling, ter eere van het eeuwfeest dezer laatste, in het Paviljoen van Flora te vestigen. De Duitsche gezant te Parijs gaf ter eere van president Carnot en diens echtgenoote Dinsdag een feestmaal, dat zeer schitterend was. Na den maaltijd hielden graaf en gravin Munster receptie, waarop de ministers, het corps diplomatique en andere voorname personen verschenen. De heer Carnot bleef tot 11 uur en onderhield zich levendig met de aanwezigen, onder wie ook generaal Gallifet werd opgemerkt. De vlucht van generaal Boulanger. Naar men verzekert heeft de generaal Maan dagavond te 9.45 Parijs verlaten. Even voor zevenen begaf zich Boulanger naar een dame in de Rue de Berri. Sedert acht dagen werd hij scherp in het oog gehouden door de politie, die hem overal volgde. Terwijl hij in de wo ning der dame was, bleef een agent voor het huis geposteerd om den generaal op te wachten. Omstreeks acht uur verscheen deze hij had van kleeding gewisseld en droeg een langen grijzen ulster, de kraag was opgezet, zoodat het gelaat bijna geheel bedekt was. De gene raal rookt een enerme sigaar en had den hoed diep over zijn oogen getrokken. Hij was ver gezeld van een dame. De eerste de beste fiaker werd aangeroepenbeide reizigers namen plaats, doch verlieten het rijtuig weldra om een ander te nemen. Deze manoeuvre werd eenige malen herhaald. Helj, rijtuig maakte verscheidene omwegen alvorens het station du Nord te hereiken, maar de agent verloor de beide geheimzinnige reizigers geen oogenblik uit het oog. Einde lijk was men aan het station. De generaal ging door de wachtkamers, steeds alle mogelijke voorzorgen nemend om niet herkend te worden. De dame, die hem vergezelde, is eene mevrouw De B. Toen de spoorwegbeambte de plaats biljetten kwam visiteeren, plaatste zij zich zóo voor de coupé dat haar reisgenoot achter in de coupé bijna onzichtbaar bleef. Boulanger is te Brussel afgestapt aan het hótel Mengelle. De vrienden van den generaal verzekerden Dinsdag nog steeds, dat hij Parijs niet had ver laten en des avonds bij een zijner partijgenooten zou dineeren. In de Cocarde las men met groote letters, dat in strijd met de loopende geruchten, door de ministerieele bladen verspreid, generaal Bou langer Parjjs niet verlaten had. Gewaarschuwd dat het ministerie op het punt stond een slag tegen hem te slaan had de generaal alle nood zakelijke voorzorgen genomen om niet in een hinderlaag te rallen. De politie zelve was op een dwaalspoor gebracht. »Het hoofd der Nationale partij is aanwezendwanneer zijn plicht hem roept, zalmen hem aanschouwen." L'Agence libre deelde mede, dat Boulanger nog Dinsdag avond in zijn woning Laguerre, Laisant, Naquet, Turquet en Déroulède ontving, die van de zitting der correctioneele rechtbank terugkeerden. Dinsdag had Boulanger een samenkomst met Rochefort te Bergen in Henegouwen en is dien- zelfden dag te Brussel teruggekeerd, vergezeld van de heeren Dillon en Rochefort en mej. Rochefort. Aan het station verdrong zich eene groote volksmenigte, roepende »Leve Boulan ger 1" Ook de kreet: »Weg met Boulanger!" werd vernomen. De generaal verklaarde, dat hij voor korten tijd de wijk naar Brussel genomen heefthij geloofde niet, dat hij lang zou blijven, en naar Frankrijk teruggekeerd, zou hjj niet lang aar zelen om hun, .die hem verjaagd hadden, zijn plaats te Brussel aan te bieden. Talrijke personen meldden zich Dinsdag bij de woning van Boulanger te Parijs aan. De oppasser van den generaal verzekerde hun, dat hij bevel had ontvangen te zeggen, dat de generaal zich te Parijs bevond. In een onderhoud met verschillende Brussel- sche journalisten zeide Boulanger dat hij waarschijnlijk te Brussel zal blijven totdat de algemeene verkiezingen in Frankrijk, in de maand October, zullen plaats hebben. Hij voegde er bij, dat hij als hoofd der nationale partij of zich in de gevangenis kon laten stoppen en dan zou bij zich met niemand in gemeen schap kunnen stellen of de wijk nemen naar een vrij land. De invloedrijke leden van de nationale partij hadden aan zjjn vertrek de voorkeur gegeven. De generaal zinspeelde verder op de neder laag, die de Fransche regeering in de kamer heeft geleden bij behandeling van het ontwerp, waarbij beleedigingen van openbare ambtenaren aan de rechtspraak der jury onttrokken zouden worden. »Onze partij, zeide hij, wil haar doel bereiken langs den wettigen weg en door ge duld. Tot nu toe ging de rustverstoring altoos uit van de oppositie. Thans is het de regeering die de orde verstoort. Wij willen aan het gezag komen,en wij zullen er quand wieme komen." Het Fransche ministerie kreeg terstond be richt van Boulangers vlucht en hield nog den zelfden nacht eene vergadering, doch de meerderheid der ministers kon zich niet met het voorstel vereenigen om den vluchteling aan de grens te doen aanhouden, dewijl de kamer nog geen toestemming had gegeven om den afge vaardigde Boulanger gevangen te nemen. Middelburg, 4 April Uit Walcheren was de aanvoer heden ruim. Van nieuwe tarwe en witteboonen werd het meest aangeboden. Jarige Walchersche tarwe is prijshoudend van 8.65 a 8.75 Goede nieuwe Walchersche tarwe had eerder attentie en is gekocht van 6.75 tot ƒ6.85; mindere ook weinig begeerd en genoteerd van 6 tot 6.25. Rogge 25 cent lager 5.40 a 5.50; Wintergerst wei nig gevraagd en 10 cent lager 4.80 a 4.90; Zomergerst onveranderd van 4.15 tot 4.25 betaald. De beste witteboonen met eenigen handel 50 cent lager en 9.25 a 9.50 af gegeven. Dito bruineboonen prijshoudend be taald van ƒ13.25 tot ƒ13.50. Tuinboonen ge zocht van 6.10 a 6.25. Harde paarden- boonen worden weinig gepresenteerd en betaald van 6.15 tot 6.25. Groene kookerwten 8.50 a 8.75. Koolzaad niet ter veil. Raapolie 33,patentolic ƒ35,—en lijn olie 23.per vat op 6 w,, contant ƒ1. korting. Raapkoeken 85 per 1040 stuks lijnkoeken zachte 12, harde 10 per 104 stuks. Boter .95 a 1.05 per kilo. Eieren 2.80 per 100 stuks. Ter veemarkt van heden waren aan gevoerd 2 paarden, 5 vette ossen, 3 vette vaarzen, 4 kalfkoeien, 8 varekoeien, 10 stuks jong vee, 5 schapen, 108 magere varkens. De prijzen waren als volgtvoor paarden 50 a f 100 per stukvette ossen 58 a 62 ct. vette vaarzen 60 a 64ct. per KG.; kalfkoeien 140 a f 160varekoeien 60 a 90 jong vee 30 a 60 schapen 12 a ƒ16; magere varkens 8 a 25 per stuk. Cortgene, 3 April. De heden alhier gehouden veemarkt maakte eene gunstige uitzondering op hare voorgangsters. Er was veel en mooi vee aangevoerd, en wel in het geheel 37 stuks hoornvee, 22 paarden en 3 varkens. Veel is er niet verkocht doch deze markt geeft moed voor de volgende. Wanneer het weer gunstiger geweest was, zou de aanvoer zeker grooter geweest zijn. Vooral meer publiciteit wordt gewenscht geacht. Petroleum-noteeringen vanite make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 3 April. Loco Tankfust 7,75 a Geïmporteerd fust 7,85 a f Van boord bij lossing fk Janu- ari-levering Februari-levering f Maart-levering f—,— April-levering Mei-levering 7,65; Juni-levering ƒ7,75; Ju- li-levermg ƒ7,75; Augustus-levering ƒ7,95; September-levering f 8,10October-levering 8,10 a November-levering 8,10 a en December-levering 8,10 a Zeilend Aflading f Alles vrijblijvend. De markt was heden vast.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3