LAATSTE BERICHTEN. Moopinp en VerjacltiiiM Zeeland vcrtroktai ei aaiplomei schepen. BUITENLAND. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. HANDELSBERICHTEN. Beknopte Mededeelingen. Graanmarkten, enz. BRIEFWISSELING. Prijzen van Effecten. Gelijk men weet, is het lijk van prins Rudolf van Oostenrijk in het klooster der Capucijnen te Weenen bjjgezet, en wordt het alle dagen door eene groote menigte nieuws gierigen en belangstellenden bezocht. Onder die belangstellenden schijnen eenige dieven te behooren, die van deze gelegenheid gebruik maken, om de kostbaarheden, in de tombe aan wezig, te stelen. Gouden en zilveren franje, bouquetten, door de keizerlijke familie op de kist gelegd, alles wat maar waarde heeft, is langzamerhand verdwenen. Men heeft maatregelen genomen, om in het vervolg deze heiligschennis te voorkomen. Naar de Echo de Paris verneemt, zal de Oostenrijksche gravin Orosy, die met deberoemde schoolrijdster Elisa de eer deelde van met de keizerin van Oostenrijk in de manege te rijden, zich als directrice van een circus vestigen. Een erfenis van een millioen gulden stelt haarin staat een zeer groot circus op te richten, niet minder fraai dan het circus-Renz. Zij is voornemens gedurende de tentoonstelling voorstellingen te Parjjs te geven. Hoe een grap ernst kan wordenin Amerika. Te Waterloo, in Iowa, was de bur gemeesterszetel onvervuld; zeker advocaat, Cowin genaamd, werd candidaat gesteld en een me dedinger deed zich niet op. In den ochtend van den verkiezingsdag kwamen eenige zijner vrienden op den inval, voor de grap een tegen- candidaat te proclameeren, eu zij kozen daar toe een schoenlapper uit, Hoot genaamd, die tevens concierge was aan de bank te Waterloo en als zoodanig bij iedereen bekend. Men hield hem voor een zonderling, te meer omdat hij zich met gemeentelijke aangelegenheden nooit had ingelaten. De Ridders van den Arbeid ech ter en de talrijke fabriekswerklieden zagen de candidatuur in ernst aan voor die der werk manspartij en kwamen met zooveel ijver op, dat Iloot, tot niet geringe ontzetting der licht zinnige Cowinisten, met groote meerderheid gekozen werd. De goede man zelf was de meest verbaasde van allen wat niet verhin derde, dat men te zijner eere luidruchtige optochten hield met vlaggen en muziek. Te Tarka, in de Transvaal, is een Neder- landsch onderwijzer, Yan Heerden, door den bliksem gedood. Een jonge man zegt een der Transvaalsche bladen met name Willem Lombaard en 22 jaren oud, was naar het schoolgebouw gegaan, om zijn haar te laten snijden door den schoolmeester, met name Van Heerden. Terwijl men bezig was, sloeg het onweder den schoolmeester op de plek dood, terwijl Lombaard geheel bedwelmd werd, doch thans hersteld is, hoewel hij nog pijn in zijn leden gevoelt. Van Heerden laat een groote lamilie na. Van 21 en 22 Maart. Middelburg. OndertrouwdC. A. Murk, wed' 38 j. met S. de Roos, wed0 36 j. BevallenJ. S. Seijbel, geb. Goeman, z. M. C. Westdorp, geb. Vermeulen, z. N. Janse, geb. Pouwer, z. J. Langejan, geb. Hoevenagel, z. Overleden P. Meertens, wed0 van G. Leen- houts, 77 j. H. C. Scheijbeler, wede van J. Pluijmers, 80 j. "Vlissing-en. Tusschen den staat der Ne derlanden en de Castle Line zal een contract worden gesloten tot vervoer van de post tus schen Vlissingen en Zuid-Afrika. Kravenhage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is voortgezet de beraadslaging over art. 1 van het wetsontwerp tot het tegengaan van overmatigen en gevaar lijken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen en de verschillende amendementen der heeren Kerdijk-Zaaijer om den veldarbeid te verbieden, van den heer Schimmelpenninck om den veldarbeid geheel toe te laten en van de comm. van rapporteurs lo om de wet niet toe te passen op den veldarbeid, door de leden van éen gezin en door anderen zonder loon verricht, en 2o om den huisarbeid van kinderen ten behoeve van hunne ouders vrij te laten. De heer Dijckmeester verklaarde zich voor de amendementen der commissie van rapporteurs mits er dispensaties werden verleend voor het verbod van betaalden kinderarbeid op het veld. Veldarbeid is, volgens hem, nuttig en gezond. Ook de heer Clercq was voor de vrijheid tot het verrichten van veldarbeid door kinderen maar bestreed het amendement der commissie De heer Parncombe Sanders verdedigde het amendement van den heer Kerdijk, dat geen onderscheid maakt tusschen dienst voor ouders of voor anderen. Hij waarschuwde de regee ring te zorgen dat de schooltijden en vacantiën geregeld moesten worden in overeenstemming met deze wet. De heer Viruly achtte ook deze wet prac- tisch niet toepasselijk op landbouw-arbeid. De commissie van rapporteurs wjjzigde nog de redactie van een paar amendementen en bracht nu ook de vlasindustrie onder het bereik der wet. De heer Borgesius noemde het amendement- Schimmelpenninck een reactie op de wet van 1874. Wordt dit aangenomen, dan zal alle arbeid, ook in schuren, van de jongste kinderen zijn toegelaten. De heer V an der Loeff bestreed ook de amen dementen en drong bij den minister aan niet toe te geven, daar dan ten aanzien van den veldarbeid zou teruggekomen worden op de wet van 1874, terwijl vrijlating van huisarbeid in vele vakken voor kinderen hoogst nadeelig zou zijn. De heeren Eabius en Schaepman bestreden den heer Van der Loeff, terwijl de heer Heldt zich bjj laatstgenoemde aansloot en de vrijla ting van huis-arbeid sterk afried. De heer Lieftinck bestreed ook sterk de vrij lating van veldarbeid voor kinderen. De minister van justitie ving hierop zijne rede aan. Hij verklaarde dat veenarbeid onder de toepassing der wet gebracht is omdat die niet met veldarbeid gelijk staat. Het amendement Kerdijk-Zaaijer is, volgens hem, niet aannemelijk, daar veldarbeid geen schadelijke arbeid kan heeten. Leerplicht kan bij deze wet niet geregeld worden. Dinsdag voortzetting, doch dan heeft voorat de interpellatie-Kerkwijk over Perzië plaats. 's Gravenhage. De Hooge raad deed heden uitspraak in de kwestie tusschen den staat en den WilheiminapolderNo ver het bezit van de schorren en slikken, gelegen ten Zuiden van de laagwaterlijn in de Zandkreek. Zooals wij onlangs meedeelden werd in deze zaak door de rechtbank te Middelburg den 29 September 1886 vonnis gewezen, waarbij de eischers de bezitters van den Wilhelmina- polder eigenaars zijn verklaard van bedoelde schorren. Dit vonnis werd bij arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigd. Overeenkomstig den eisch van het 0. M. werd door den hoogen raad den staat zijn eisch ontzegd en de eigenaars van den polder in het bezit der schorren gehandhaafd. Amsterdam. De heer A. C. Wertheim is tot commissaris der Handelm" gekozen. Weenen. Bij de verdere gemeenteraads verkiezingen werden gekozen zeven liberalen en vier anti-semieten. De laatsten wonnen drie zetels. Londen. Het lagerhuis verwierp met 275 tegen 24 stemmen een voorstel van Bradlaugh tot vermindering van het tractement van den staatssecretaris voor Ierland Balfour met 500. De Berlijnsche correspondent van den Times weerspreekt het bericht, dat graaf Herbert von Bismarck naar Londen kwam om te onderhan delingen over het sluiten van een Engelsch Duitsch verbond. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 23 Maart Nieuwland Huis en inspan, Tak. 27 Aagtekerke, Landerijen, Tak. 27 - Yerseke, Oesters enz., De Vos, v. d. Hage. 28 Breskens, Hotel, Hammacher. 29 Westkapelle, Huizen, Loeff. 27 O. Souburg, Inspan, De Wolff. 27 ff Groede, Huis, De Smidt. 29 Yerseke, Oesters etc, De Vos. 30 Groede, Inboedel, Hammacher. 1 April Middelburg, Meubels eDZ., Balans D 4. 2 Vlissingen, Huis, v.U.Pieterse 2 3 Middelburg, Meubals enz., Notarishuis 3 IJzendijke, Bouwlanden, Brevet, Tak. 4 Middelburg, Huizen enz., V erhulst. 4 Middelburg, Weiland enz-, Verhuist. 10 Oudelande, Hofstede, v. d. Kloes, Tak en Slegt. Hoezeer in het Duitsche rijk bij de vrijheid van drukpers door de regeering met twee maten wordt gemeten, blijkt opnieuw bij de] ver volging, tegen de Berlijnsche Volksztg ingesteld wegens het artikel op 9 Maart tegenjkeizer Wilhelm I. Zonder het geïncrimineerde artikel te willen verdedigen kan men toch niet vergeten, dat door de regeering ongestraft bleven de laagste pe'rsaanvallen op keizer Frederik en diens ge malin gedurende de korte r( geering van 99 dagen en bij de troonsbestijging van den tegen- woordigen keizer. Overigens zal spoedig moeten blijken, of er nog rechters te Berljjn zijn, want de Volks Ztg is niet bereid zich neer te leggen bij de beslissingen der Berlijnsche politie. Zoowel over de inbeslag name van het nommer van 9 Maart als over de opheffing van het blad naar aanleiding van de beschouwing over 18 Maart 1848 zal de rijks-commissie een oordeel moe ten vellen. Teneinde de willekeurige toepassing der socialisten-wet in haar meest draconische be palingen te verdedigen heeft de Nordd. Allg Ztg getracht te bewijzen, dat de Volksztg in den grond een socialistisch blad is en derhalve verdiende zonder complimenten onderdrukt te worden. Het staat te bezien of een onafhankelijk gerechtshof deze meening van 's rijkskanseliers blad deelt. Wij zeiden reeds, dat de Volksztg noch een sociaal-democratisch blad noch een orgaan der Duitsch-vrijzinnige partjj ishet is het eigenlijke orgaan der democratie, der volkspartij, en als zoodanig lag het even dikwijls met de sociaal-democraten als met Richters partijgenooten overhoop, wien het gebrek aan liefde voor het volk, voor de arbeiders verweet. Ter eere van de Duitsche pers moet men echter verklaren, dat zij bjjna eenstemmig dezen jongsten politie-maatregel van de regeering met wantrouwend oog gadeslaat. Zelfs de nationaal liberalen en dat zegt iets wordt het ten slotte angstig om het harte bij het altijd meer en meer gestalte aannemende spook van staat,s- willekeur en reactie. Ja, zoowaar der Köln. Ztg. doemt nog een herinnering op aan haar vroegere liberale gevoelens. Zij waarschuwt er tegen zich door den, haar overigens zeer begrijpeljjken stroom, die naar persvervolgingen en politie maatregelen voert, te ver mede te laten slee pen. De regeering mag den boog van de socialistenwet, haar door de volksvertegen woordiging vol vertrouwen in de hand gedruk t, niet te strak spannenzjj zou anders het tegen deel van net in het oog gevatte doel treffen en menig kortzichtig element juist onder die liberale burgers, welke zjj tegen het sociaal democratische revolutionnaire streven wil be schermen, schrik aanjagen en een reeds lang overwonnen, verouderd radicalisme in de armen drjjven. In het oog der Köln. Ztg brengt de socialisten wet nog het gevaar mede, dat de ontwikkelde en bezittende klassen rustig indommelen, daar zij zich niet meer de revolutionnaire gevaren voor den geest roepen zij verliezen aan zelf standige weerkracht, verslappen in hun ijver voor sociale hervormingen en worden eindelijk door Duitsch-vrijzinnige kinderziekten aangetast. Hier ligt het grootste gevaar, dat evenredig met de strengere toepassing der socialistenwet aangroeit. Niettegenstaande de Köln. Ztg ten slotte verklaart zeer goed de patriottische beweegredenen te begrijpen, waaruit de jongste scherpe en gehate politiemaatregelen zijn ge vloeid, getuigt zij toch dat het haar bij deze handelwijze, de rechtskwestie nog daargelaten, niet wel te moede is. Het zijn alzoo minder de géweldmaatregelen op zich zelf, die het nationaal-liberale blad ontstemmen, als de gevolgen die zij na zich zullen sleepen en welke, zooveel begrijpt het ex-liberale blad ook nog, juist het omgekeerde zullen uitwerken van hetgeen de regeering verwacht. Hoewel de vrijzinnige partij het allerminst reden heeft vriendschappelijke gevoelens te koes teren jegens de Volksztg is zij het toch ge weest, die gisteren deze zaak in het Pruisisch huis van afgevaardigden ter sprake bracht en den minister van justitie ter verantwoording riep over de willekeurige daad van een zijner ambtenaren, den Berlijnschen politie-president. Rickert, die, gelijk hij zelf opmerkte, persoon lijk herhaaldelijk en het felst door de Volksztg wegens zijn politiek werd aangevallen, leidde het debat in. Hij zette uiteen hoe de gronden, waarop het verbod van den politie-president voor het verdere verschijnen van het blad wegens de beschouwing over 18 Maart 1848 berust, in geenerlei verband staan tot het art. der socialistenwet, waarop de politie zich be roept. Hoe men ook zoekt, er is in dat geheele artikel van de Volksztg. niets van socialistische of communistische gevoelens te bespeuren of geenerlei aansporing tot revolutie te ontdekken. Vooral gispte hij het gedrag der betrokken ambtenaren wegens het nadeel dat aan het privaat-vermogen door de confiscatie is toege bracht wanneer op deze wijze werd voortge gaan met haat en vervolging, wanneer de arbeider op zoodanige wijze in zijn verdienste te kort werd gedaan, en onschuldigen dooreen onrechtvaardig verbod benadeeld werden, dan, meende de spreker, zou het niet lang meer duren, of het volk zou eischen, dat de ministers of de andere ambtenaren, die tot zulke wille keurige daden de bevoegdheid bezaten, met hun eigen vermogen verantwoordelijk werden gesteld. Na Rickert sprak in gelijken geest dr Mun- ckel, eveneens tot de vrijzinnige partij behoo- rend. Windthorst was de Dritte im Bunde en eischte dat het verbod ten spoedigste zou op geheven worden. De minister van justitie Herrfurth maakte zich van de onaangename kwestie met een Jantje van Leiden af door te verklaren, dat de rijkscommissie zich met de zaak onledig hield en hij op haar beslissing niet vooruit kon loopen. Ook in de Fransche kamer was gisteren aan de orde een interpellatie, nl. die van den Boulan- gistischen afgevaardigde Laur over de kwestie der accaparements in zake de Société des Métaux Ruim een jaar geleden interpelleerde dezelfde afgevaardigde den toenmaligen minister van justitie Faillières over de speculatie in koper. Er had zich een syndicaat gevormd, dat be doelde zich meester te maken van de geheele koperproductie teneinde dit metaal te doen stijgen. Er bestaat in Frankrijk een oude wet, nog van de revolutionaire conventie, die strenge straffen bedreigt tegen wat zij noemt l'acca- parement, d. i. het streven om door een ver- eeniging van de voornaamste deelhebbers een koopwaar te doen stijgen boven de grens, door de gewone concurrentie aangewezen. Aanleiding tot Laur's nieuwe interpellatie gaf de zelfmoord van den directeur van het Comptoir d'Escompte, die, gelijk men weet, ongelukkig speculeerde in kopermijnen en de daaruit gevolgde Krach voor die bankinstelling. Nooit, verklaarde Laur, heeft men een zuiver der voorbeeld gezien van opkooperij (accapare- mentj dan in het geval der Société. De specu latie omvatte een bedrag van 250 millioen francs op contant, en van 450 millioen op termijn. De geheele operatie loopt over een cijfer van 2 milliard. Het is de plicht van den staat, eene dergelijke speculatie den kop in te drukken. Er is opkooperij in Frankrijk en in het buitenland. De regeering is ten onrechte niet gestreng genoeg, en loopt gevaar verant woordelijk te worden gesteld door de maat schappijen, welke contracten gesloten hebben met het Comptoir d'Escompte. De heer Laur maakte er der regeering een verwijt van, dat zjj de bank van Frankrijk in de zaak betrokken heeft. Volgens hem zou het Comptoir Escompte het slachtoffer zijn geweest van een internationaal complot, aan het hoofd waarvan de Rothschilds staan, die de Fransche markt willen ondermijnen. In antwoord op de interpellatie van den heer Laur heeft de minister van financiën Rouvier, verklaard dat het Comptoir zijne be talingen zou hebben moeten staken zonder de tusschenkomst welke er heeft plaats gegrepen. Het Comptoir verdiende den steun van de regee ring. Sprekende van het voorschot van 100 millioen francs, zeide Rouvier verder»Als er verlies bljjkt te zijn, zal dit door andere kapita listen, niet door de bank van Frankrijk, gedragen worden. Ik meen mijn plicht tehebben gedaan en men moet dankbaar zijn aan de bank en aan allen, wier hulp in staat gesteld heeft eene verschrikkelijk crisis te vermijden." Door den grootzegelbewaarder werd vervolgens aangevoerd dat de artikelen der strafwet tegen opkooperij nog steeds van kracht zjjn, maar dat overigens de opkooperijen moeilijk geworden ijjn, en zich maar zelden voordoen. Rouvier eindigde met Laur te verzoeken eene motie van wantrouwen in de regeering voor te stellen. Door de kamer is vervolgens de enkelvoudige orde van den dag verworpen met 280 tegen 234 stemmen. De heer Laur heeft daarna de door hem voorgestelde motie, aandringende op een onder zoek en gerechtelijke vervolging, ingetrokken, waarna eene door den heer Thomson voorge stelde en (foor de regeering aanvaarde motie, aangenomen is met 339 tegen 212 stemmen. In deze motie sprak de kamer haar vertrouwen uit, dat de regeering de noodige maatregelen zal nemen om de verantwoordelijke personen op te sporen en de wet te doen eerbiedigen. Vlissingen 22 Maart. Binnengekomen het Eng. s. s. Tempo gez. J. Herry, van Cardiff) met kolen voor de Mij. Zeeland. Het Duitsche s. s. Apollo, gisteren gemeld, is, na op de reede voorloopig gerepareerd te zijn, naar zee vertrokken, met bestemming naar Portugal. Het door de maatschapij der Berlijnsche Volkszeitung nieuw uitgegeven staatkundig kleurlooze blad Die Zukunft is na een dag levens op grond der socialistenwet verboden. Het advertentieblad Die Arbeit, dat een andere uitgever in dezelfde drukkerij deed uitkomen, liet men ongemoeid. Ernstiger nog dan den vorigen dag waren de schandalen te Pest op Woensdag, wat uit nader medegedeelde bijzonderheden blijkt. In de couloirs van het huis van afgevaardigden had een heftige woordenwisseling plaats tus schen de afgevaardigden Polonyi en Kajtsik, die in een geheime zitting later werd bijgelegd. Voor het gebouw had zich weder een aanzien lijke menigte verzameld. Een oorverdoovend geschreeuw van »weg met Tisza", >naar de galeien met Tisza" ging er op, toen Tisza met zijn zoon verscheen. Op een hoek van een straat werd er een steen naar zijn rijtuig ge slingerd, die daarop door een ware hagelbui van steenen werd gevolgd. Daarop viel de menigte den afgevaardigde Pulszky aan, die, naar het heette, een journalist van de oppositie had beleedigd. De radicale afgevaardigde en journalist Toers, die zijn collega in gevaar zag, wilde Pulczky te hulp ko men, doch ontving van een individu een slag met een met ijzer beslagen stok op het hoofd, zoodat hij neerstortte. Terwijl men Toers wegbracht, sloegen zijn vrienden den aanvaller ten bloede. De menigte hief den afgevaardigde Vecsey op haar schouders, die spreken wilde doch zich niet verstaanbaar kon maken. Eindelijk verscheen de politie, om een einde aan het rumoer te maken. Zij was echter niet sterk genoeg om de steeds aangroeiende volks massa, die haar met steenen wierp, uiteen te drijven, zoodat de troepen gerequireerd werden, welken het gelukte de manifestanten te ver strooien. Weldra verzamelden zij zich weder en moesten opnieuw door de troepen uiteengedreven worden.Voorhet bureau van den officieusen Nemzet verbrandde het volk 's avonds een nommer van het blad, terwijl de studenten voor de woning van den afgevaardigde Kajtsik ketelmuziek maakten. De Duitsche rijksdag heeft in tweede lezing de aanvullingsbegrootingen aangenomen. Daartoe behooren alle voor het rijksleger (sterkere bespanning der artillerie) vereischte middelenalsmede de aanvullingsbegrooting voor de marine en hetgeen verder voor de organisatie der marine-besturen noodig is, Tegenover de bedenkingen, door Richter ge opperd tegen de scheiding van het commando der marine en het administratieve beheer der marine, verklaarde de rijkskanselier dat er in de verantwoordelijkheid der marine-besturen tegen over den rijlïzdag geenerlei wijziging is gebracht, De scheiding van het commando en het beheer is reeds voorzien in de grondwet. Voor het commando, zeide Bismarck tevens, kan hij geen verantwoordelijkheid dragen. Het geldt hier de beproefde inrichting van het landleger van toepassing te maken op de marine, en evenals het leger zijn commandeerenden generaal heeft, ook aan het hoofd der marine eenen bevelvoerenden admiraal te plaatsen. De boven deze beiden gestelde bevelhebber is de keizer, In het debat roerde Bismarck ook den buiten- landschen politieken toestand aan, zeggende dat er bij de voorgestelde scheiding van het com mando en het beheer over de marine pas dan haast zoude zijn, zoodra er wijziging kwam in de goede vooruitzichten, die wij thans hebben op het behoud van den vrede. Graaf Herbert Bismarck is naar Londen vertrokken. Men brengt zijn reis in verband met de op nieuw omloopende geruchten over Engelands opname in den „vredebond." In het Engelsche lagerhuis deelde Healy mede dat de Iersehe leden in het bezit waren gekomen van Pigotts dagboek, dat interessante mededeelingen over Pigotts vrienden bevatte Healy meende dat de Attorney-General deze mededeeling met belangstelling zou vernemen Naar de Irish Times uit goede bron ver neemt, is de Britsche regeering voornemens het volgende jaar een Iersehe Land Bill in te dienen waarbij een meerder crediet van 50 millioen pd. st. voor verdere toepassing van de lord- Ashbourné1 s Act zal worden aangevraagd. In 1891 zal dan een Iersehe Local Government Bill volgen. De verhouding tusschen den Britschen gezant en den sultan van Marocco wordt steeds meer gespannen. De sultan heeft verscheidene gestrenge bepalingen ten opzichte van Engel sche onderdanen ingevoerd. Te Spartel zijn eenige Engelsche matrozen door de inboorlingen aangevallen. Niet dan met moeite ontkwamen zij aan de handen der woestelingen. Vlissikgen, 22 Maart. Boter 1.10 a 0.95' Eieren 3.20 per 104 stuks. Yerseke 22 Maart. O e s te r b e u r s. Er was heden ruime aanvoer van zaaioesters er werd echter niets verkocht. Amsterdam, 22 Maart. Raapolie op 6 weken 35. Lijnolie 20&. Gekt, 22 Maart. Roode en wintertarwe fr. 18.75; rogge fr. 14.25 gerst fr. 16.75 haver fr. 14.25 boekweit fr. 18.paardenboonen fr. 17.50; koolzaad fr. 38.lijnzaad fr. 26.lijnkoeken fr. 20.50 koolzaadkoeken fr. 16.boter fr. 2.25 per kilogram eieren fr. 1.60 per 26 stuks. P etroleum-iioteeringen vande make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 21 Maart. Loco Tankfust 8, Geïmporteerd fust Van boord bjj lossing Januari-levering J Februari-levering i Maart-levering f 7,70 April-levering tMei-levering Juni- levering fJuli-levermg Augus tus-levering fSeptember-levering 8, October-levering f 8,November-levering 8,— en December-levering 8, Zeilend Aflading f Alles vrijblijvend. De markt was heden onveranderd. Aan den heer G. Keyzer te Middelburg. Nu wij éen verdediger van de gymnastiek tegen over den heer Legrange aan het woord lieten meenen wij het daarbij te moeten laten. De verdere behandeling der kwestie behoort in een vakblad thuis. HtAAtnIeenio^eu Nederland. pCt. Bedrag stukkeu. Anjsternu. 21 22 Maart. Maart Cert N. W.Sch. 21/s dito dito 3 dito dito Sl/j dito Obl31/g dong. O. L. 1867 5 dito Goudl. 5 Italië. Ins. '62/31 5 Oostenrijk. Obl Mei-Nov5 dito Jan.-Juli 5 dito dito Goad 4 Polen. O. Sch. '44. 4 t*ort. Ob. Bt. '53/84 S dito dito 1888 41/j Rusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 5 dito dito '1 S.'55 5 Obligation 1862 5 dito 1864 6 dito 1877 dito 5 dito Oost. Ie 8, 5 dito dito 2e 5 dito dito 8e s b dito 72 gec. dito 6 dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 41/g dito '75 gec. dito 41/g dito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O B. Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Geer. S. D. C. dito Gereg. 1869 *eypte.O.L.1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 5 dito 1863 41/, dito 1879 41/, Venezuela 1881 4 1000 1000 1000 1000 fl. 120-1200 100 Lir.100-100000 fl. 1000 1000 200-1000 Z.R 500 100 20 76 lOV/s 1015,8 1003/4 947/8 919/16 68I/4 691,8 851/, 643/4 761/s 921/4 lOll/o 1015;8 Z.R. n f 1000 500 500 50-100 1000 20-100 Z.R. 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 50-100 50-100 100 50-100 125-625 20-100 1000 1017/s 64V, 89 ï/g 895, 68I/4 691/8 853/4 65 933/4 102 64.1/2 'Is 1023/8 1 021/2 loon/16 ioon/l6 633/4 64 Z.R. P.R. 1007/g IOO3/4 981/a 981/s 903/8 64 64 10015 /16 1007/g 1006/g 981/s 869/u 903/s Pes. 1000-24000 Pr. fr. fr. 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 83 147/8 86 1017/s 83 147/g 861/. 100 100 100 56/5&112.10 100-5 0 0 5 23/8 1021/4 1021/4 1021/; l/2 Indnitr. ea flnane. Mmlernein Nederland. pCt. N. Hand. Msch. Aand. reacontre 6 N.-l. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 8 OuiUchland. Crt. Rijksb.Ad. Araat. Oostenrijk. Aand O. H. B 1000 150 500 500 1000 R.M. 3000 fl. 600 1241/2 716/s 1245/8 713/4 124 ■poorwegleeningen Lir. fr. Z.R. Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I spw. aand. N. Rijnspw. rolgef. Aand fi.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 -longarije. Theis Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor Ein. spw. Obl. 3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 Oostenrijk. F. O. Spw. Obl 3 Polen. W.-W. A. Rutland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 dito Obl41/, dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 Z.R. ielez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Z.R. MoBk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Knrsk. do. 6 R.M. Mosk.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 Z.R. dito Obl5 Poti Tiflis dito 6 R.-Wiasma Aand Z.R. Znid-West Sp. M. b kmerik.Ccr.P. O. 6 Doll. dit.Calii.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 dit. Mad.Éxt.Ob. 7 Menominee dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M. M. Ob. 7 U».Paa.HfAl.do I 250 250 281/4 28I/4 V 235 837/g 250-1000 20-200 1081/4 IO71/2 100 60 6014 e. 200 200 1000 83 500 500-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 .00 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 591/4 593/g 12111/16 1213/8 1213/4 122 98 973/4 88 6II/4 611/a 10013 j6 1 007/s IOII/2 - 948,4 31 303/4 1027/g 96 1011/g 1011/2 303/4 1121/2 105 500-100 1000 Doll. 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 r 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 96I/4 1013/8 102 1 81 781/8 1048/4 1s51/s 13SSI8 1331/, 109 113 1M»,( -

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3