LAATSTE BERICHTE!!. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Burgerlijke stand. Vlissingeh. GehuwdM. Polderman, jm. 24 j. met C. J. Vader, jd. 24 j. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen, VERKOOPINGEN, ENZ. INGEZONDEN STUKKEN. De heer Den Boer werd met 43 stemmen be noemd, terwjjl de heer J. Oele te Kapelle 6 en M. de Jonge Jz. 2 stemmen verkregen. De centrale anti-revolutionnaire kiesvereeni- ging te Kapelle, waartoe behooren de afd. Kapelle, Kruiningen, Krabbendijke, Rilland- Bath, Biezelinge, Ovezande, Yerseke en Drie wegen, stelde des middags eveneens den heer B. M den Boer met 111 stemmen candidaat. Op de heeren J. Oele te Kapelle, M. de Jonge en J. Donner, beiden te Goes, waren resp. 15, 4 en 1 stem uitgebracht. Wjjl de afd. Noord-Beveland den heer Den Boer eveneens met algemeene stemmen als haar candidaat aanwees is deze dus voor 't geheele district de candidaat der anti-revolutionnairen. Vrijdagavond werd te Tholen op feestelijke wijze het 40-jarig bestaan van de vereeniging Door oefening volmaakter gevierd. Aan die vereeniging is ruim 30 jaren de Rederijkers kamer Cats verbonden, die bij deze gelegenheid twee blijspelen ten tooneele bracht Doctor en Barbier of een zieke familie en Daar is Mijn heer. Beide tooneelstukken vielen zeer in den smaak. Eene commissie had de zorg op zich genomen voor de versiering der feestzaal en was daarin uitstekend geslaagd. Met een bal werd de ge- noegelijke avond besloten. Onder leiding van dhr I. v. Overbeke gaf de zangvereeniging Tot oefening en uitspanning te Oostbnrg Donderdag jl. aldaar eene openbare uitvooring. Het uit 3 afdeelingen bestaand pro gramma werd goed afgewerkt en getuigde van lust tot studie. De directeur is voornemens binnenkort eene zangcursus op te richten. De zaal was netjes gedecoreerd en een bal was een prettig slot van dezen avond. In de zitting van den gemeenteraad te Terneuzen, op Yrijdag, werd, behalve de reeds gemelde benoeming tot onderwijzer aan school A, van den heer J. J. van Doeselaar, van Hoek, besloten, aan den heer J. A. Donze Jz. op diens aanvrage af te staan 71 M1 grond, tegen een koopprijs van 500, teneinde zijn logement, op de Markt, ongeveer 7 M. vooruit te bouwen, mits adressant binnen 3 maanden een aanvang make met de verbouwing. Aangehouden werd de benoeming van leden voor de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, in verband met eene mogelijke wijziging der verordening dienaan gaande zoomede de beschikking op een ver zoek van het bestuur van Zaamslag, om mede werking teneinde aan de Othensche brug, gelegen over de Oostelijke leiding, eene waterkeering te verkrijgen, teneinde bij mogelijke doorbraak van den Oostdijk, onder beheer der genie, waarvoor nu onlangs veel vrees bestond, of bij andere ongelegenheden, aldaar het zeewater te kunnen keeren. Voor de omliggende polders in de gemeente Terneuzen, dezerzijds die brug, zoude, meent men, door die waterkeering het ge vaar toch niet geweken zijn. Te Amsterdam had Donderdag een man de aardigheid te probeerenof hjj met een handkar dwars door een troep marcheerende infanteristen kon rijden. Hij werd naar het politiebureau gebracht, waar tegen hem procesverbaal werd opgemaakt. Er bestaat bij eenige ingezetenen van Den Helder plan om het dorp Huisduinen tot zee badplaats in te richten. Te Alkmaar bedroeg het waterverbruik van de duinwaterleiding in 1888 13770.54j. Daar de gemeente een jaarlijksch verbruik van 14300 heeft gewaarborgd, moet zij over dat jaar 529.454 uitkeeren. In het vervolg is dit niet meer noodig, daar het verbruik volgens gesloten contracten de gewaarborgde som nu reeds te boven gaat. De raad heeft den gasprjjs van 9 tot 8 ct. per Ma verlaagd. Bij gebruik van meer dan 2000 M3 per jaar wordt rabat gegeven. De oudste inwoner van Praneker is dezer dagen op 934 jarigen leeftijd overleden. Hij liet 4 kinderen, 30 kleinkinderen en 35 achter kleinkinderen na. Deze aartsvader bezat een zeldzaam krachtig gestel en tot zijn dood toe bewerkte hij den akker. Naar aanleiding van het verhaaltje van den Utrechtschen correspondent van de N. R. Crt omtrent eene premie op het trouwen, die in de oud-Roomsche kerk in den Driehoek te Utrecht zou worden j uitgereikt, wordt nu aan oom of broeder hoopten te omhelzen. Men verbeelde zich de spanning en het on geduld dier menschenmassas, die binnen weinig tijds een tooneel dacht te aanschouwen als waarvan TesseVs reede vóór drie eeuwen getuige was, het tooneel, dat Tollens vereeuwigde in alexandrijnen »Het dek is vol, het woelend scheepsvolk dringt naar voren Het anker valt; de sloep snelt heen; zij roeien aan, En kussen 't heilig strand, tot snikkens aangedaan. Verbaasd ontvangt de re» de dierbre zwervelingen tiet welkom haalt hen in, waarheen hun schreden dringen 't Gewoel omsingelt en vertraagt hen. Jong en oud Schalt hun volharding uit in 't wonderbaar behoud." Daar duikt eindelijk uit de avondschemering het vaartuig opvoortgetrokken door een sleepboot, die was uitgezondenten einde 't geduid te stellen op minder zware proef. Niet zoodra was het herkend of een luid en lang gerekt »Hoeraklonk den opvarenden tegen. Maar met het wegsterven van dat gejubel werd het stil op den wal, akelig stil. "Want o wonder niets antwoordde op den groet vol geestdrift dan het gebruis der golven en haar maatslag tegen de zeewe- wering. Want o schrikhet gejuich vond geen weerklank aan boord, geen kreet, geen wuivende zakdoek, geen enkel vreugde betoon werd waargenomen. Toen maakte zich een bang voorgevoel van de toeschouwers meester. Ze zagen elkaar ?wjjg«nd aan en hunne blikken vertolkten de dat blad gemeld dat bedoelde kerk met die aardigheid evenmin iets te maken heeft als welke andere kerk ook van de oud-roomschen. De zaak is dezeer bestaat een fonds, welks beheerders eene zekere vrijheid van handelen bezitten; van die vrijheid maken zij somtijds gebruik om, wanneer de middelen het gedoogen, aan een behoeftig paar, tot de oud-roomsche kerk behoorend, dat zich in het huwelijk wenscht te begeven, en op welks zedelijk gedrag niets valt af te dingen, eene kleine ondersteu ning te verschaffen: niet zestig gulden, maar de helft, en, als er niets op hen valt aan te merken, de andere helft een jaar daarna; en dit niet slechts in de gemeente van de kerk in den Driehoek te Utrecht, maar in elke andere oud-roomsche gemeente van ons land. De Tijd, altijd grif den Jansenisten een onaan genaamheid te zeggen, had ook naar aanleiding van dit bericht hun reeds een Seilenhieb gegeven. De sieraden, welke aan de millioenen- juffrouw Jannetje Struik, in den tijd ongeveer 2000 hebben gekost, hebben bij den open baren verkoop te Nijmegen te zamen slechts 425 opgebracht. Bij het Zuider-station te Brussel heeft weder een spoorwegongeluk plaats gehad. Een rangeerende locomotief is in botsing gekomen met een ledigen trein. Drie beambten werden ernstig gewond. Men herinnert zich mile Mercedes de Campos De dame die zich in het Bois de Boulogne liet schaken, met den heer Mielvaque naar Engeland vluchtte en met hem huwde V Een Fransch blad deelt mede, dat mdme Mielvaque te Barcelona is overleden. Omtrent den toestand van onzen koning meldt men heden uit het Loo Z. M. had een rustigen nacht, gevoelde zich eenigszins opgewekte r en gebruikte dezen och tend meer voedsel. Onder voorzitterschap van den arrondisse- ments-schoolopziener mr J. v. d. Lek de Clercq vergaderde heden het onderwijzers-gezelschap in het Schuttershof alhier. De vergadering werd door 40 leden bijgewoond. Als eerste spreker trad op de heer C. J. Timmermans, die het schoonschrijven, op de lagere school behandelde en de middelen aan wees, waardoor dit in den tegenwoordigen tijd min of meer verwaarloosde leervak betere resultaten zou kunnen opleveren. De tweede spreker was de heer C. van Weele. Hij had als onderwerp van bespreking gekozen De geschiedenis als studievak voor den onderwijzer. Aan beide besprekingen werd door velen deelgenomen en welverdiende dank was het loon van de moeite, die de inleiders zich ge geven hadden, om in het belang van het onder wijs leerrijke discussie uit te lokken. Na dankbetuiging aan de verschillende spre kers sloot de voorzitter de vergadering. "Vlissingen. Heden middag vertrokken het Eng. ss. Pembroke Castle, gez. W. Hay, naar Kaapstad enz. Cortgene. Heden had alhier het vergelij kend examen plaats voor hoofd der school in deze gemeente. 21 onderwijzers van de 25 waren opgekomen. De heeren Swenne, Vermeulen en Sturm, hoofden van scholen te Wissekerke, Colijnsplaat en Cats, traden als deskundigen op. De heer mr C. de Witt Hamer was als dis- tricts-3choolopziener tegenwoordig. Parijs. Het Journal officiel bevat het decreet tot intrekking van het besluit tot verbanning van den hertog van Aumale. Londen. Bij een feestmaal, lord Spencer aangeboden, wenschte deze Parnell geluk met de weerlegging van de beschuldigingen der Times. Lord Rosebery achtte dit feit van historische beteekenis en een zichtbaar bewijs dat de verzoening aanstaande was tusschen het Britsche en het Iersche volk. vraag, die er op hunne lippen lag«Denkt gij, wat ik denk en is mijne vrees ook de uwe?" Daar klonk het eindelijk van het dek, boven het geruisch der zee, te midden der drukkende stilte: We zijn boot 2 en op de vraag tWaar is boot 3 luidde het wedei woord Vergaan op Middelbank De indruk, dien deze vr 'eselijke woorden maakten op de verzamelde menigte, en in het bjjzonder op hen, die gehoopt had den, dat hun »hoera 1" door een dood gewaan- den vader of echtgenoot zou worden verstaan, laat zich beter beseffen dan beschrijven, en men zou dichter moeten zijn door hart en zeggingskracht om de tooneelen te malen, die ei plaats grepen in de woningen, waar binnen tweemaal vier en twinfig uren vrouwen en kindeien waren gedompeld in diepen rouw en van diepen rouw geslingerd in zoeten waan en van zoeten waan neergesmakt in noodlottige zekerheid. Ik zal dan ook niet wagen door lijn en coloriet zóo'n werkelijkheid op zijde te streven; maar ik wil den lezer eene omstandigheid niet onthouden, die zijne verbeelding helpen kan bij het kiezen der kleuren voor haar tafereel ik wil hem niet verzwijgen, dat er onder de weduwen, welke den driedubbelen stoot moesten doorstaan in zoo'n korte spanne tijds, meer dan èene was, die verkeerde in den toestand, welke het g( moed der vrouw de heiligste aanspraken geeft op verschooning van alles, wat schokken kan of roeren. Want het getal Van 2 tot 9 Maart. BevallenA. Noest, geb. Busquet, z. S. J. Dewulf, geb. Goethals, d. B. J. Scheepers, geb. Schwartsmans, z. G. C. Meijnderts, geb. Thou- tenhoofd, z. A. J. P. van den Bergen, geb. Gillissen, d. J. C. Kamermans, geb. Dupont, d. M. L. Keijn, geb. Filis, d. T. C. Meijboom, geb. Dommisse, z. M. W. Jansen, geb. VanHaaren, d. B. Sondag, geb. Van de Voorde, d. A. M. Vileijn, geb. Vollemaere, d. Overleden: C. P. J. Bakker, ongeh. d. 63j. C. Bosselaar, vrouw van B. Alewijnse, 31 j. J. M. Santé, d. 9 m. L. van der Hof, z. 4 j. E. N. Polak, z. 8 m. H. de Ridder, ongeh. z. 22 j. C. van Kerkfort, vrouw van J. Tavenier, 65 j. S. J. Janse, d. 9 j. J. L. Geelhoed, z. 4 m. Wie door de gebeurtenissen en verwikkelin gen in de Fransche republiek ook het hoofd moge verliezen, geenszins de man, diezooal niet de oorzaak dan toch de aanleiding tot den huidigen chaos is. Boulanger laat zich door geen bedreigingen of vervolgingen afschrik ken; hij treedt iederen dag stouter op. Aan vankelijk was hij betrekkelijk bescheiden. Hij gaf zich in den beginne uit voor een soldaat, voor een burger, een patriot, in éen woord voor een eenvoudig man. Nu spreekt hij reeds, blijkens een door hem aan Naquet geschreven brief, van zijn «zending." De charlatan der politiek, de verpersoonlijkte beginselloosheid stelt zich alzoo op éen lijn met den heilige, den wereldhervormer, met den zendeling Gods op aarde. Hij zelf bevestigt, wat Clemenceau voor korten tijd over het Boulangisme zeide het heeft een godsdienstig karakter, voor de Boulangisten is de ongedisciplineerde soldaat de Me°sias. Is deze jongste phase in de politieke ont wikkeling van den generaal veroorzaakt door een wonder? Heeft hi] als Jeanne d'Arc »stem men" gehoord Of werkten Cumberlands expe rimenten dit ongewoon verschijnsel uit? In ieder geval: Boulanger verzekert ons dat hij een «zending" te vervullen heeft; anderen spreken zonder eenigen eerbied van een complot. Het voornemen der regeering om de liga naar men zegt te vervolgen op grond van artikel 291 van bet Code penal vindt niet onder alle republikeinen goedkeuring. Dat Boulanger en de zijnen een complot tegen de republiek niet alleen, maar tegenFrankrijk op touw hebben gezet, op dit punt zijn allen het eens: Boulanger stelt zich ten doel «de baan schoon te vegen," gelijk zijn vrienden herhaaldelijk verzekerden. Maar schenkt artikel 291, dat het bestaan van gezelschappen van meer dan 20 personen, die zich met godsdienstige, letterkundige, poli tiek of [andere aangelegenheden bezig houden, zonder machtiging der regeering verbiedt, ge noeg waarborgen tegen dit complot, vraagt de eenwordt door de toepassing de vrijheid van de burgers der republiek niet bedreigd, vraagt de ander. In afwachting van den slag, die haar boven 't hoofd hangt, hield de patriotten-liga Donder dag een vergadering te Neuilly, welke door een duizend personen werd bijgewoond. Ten einde gevrijwaard te zijn tegen ongewenschte bemoeiingen van de politie had men invitatie kaarten gezonden in den vorm van een uitnoo- diging voor een concert. De tonen van een piano, welke bespeeld werd om de illusie van een concert volkomen te maken, begeleidden de politieke redevoeringen van Laur en Laisant. De onzekerheid omtrent den verderen gang van zaken in de Fransche republiek, die een bedreiging tegen den Europeeschen vrodo in zich sluit, in verband gebracht mut de ge beurtenissen in Servië en met den geheelen onzekeren toestand in het Balkanschiereiland zal waarschijnlijk de keten vormen, waaraan het Britseh ministerie de aangevraagde oorlogs- credieten bevestigt. Reeds beginnen de organen der regeering de publieke opinie in ff:ze rich ting te bewerkenzij betoogen, dat, alleen wanneer Engeland in staat is met krachtige stem zijn Hands off te doen hooren, het mo- der 32 weezen staat met een drietal te ver meerderen, als althans de dood van den vader niet meteen de dood was van het op 't levens licht wachtende kind. Vergaan op MiddelbankWat gaf schoener 2 het recht met die woorden de menigte weg te rukken uit hare begoocheling Het antwoord op die vraag kan kort wezen. In den namiddag van Maandag zeilde die schoener op last van den inspecteur uit om zijn makker No 3 te gaan opsporen. Hij slaagde in zijn zending, want na lang kruisen vond hij, dien hij zocht. Hij vond hem in den morgen van Dinsdag op Middelbank, maar geheel uiteen geslagen, met den voet van den mast boven water. Vailing her high top lower than her ribs, r>To kiss her burial." Om allen twijfel te voorkomen, dat het ge vonden wrak het overschot was van den ver misten loodsschoener, sneed de bemanning het grootzeil af en aanvaardde vervolgens den terugtocht naar Vlissingen met het treurige vooruitzicht, door middel van dat bewijsstuk, het vermoeden, dat bij velen reeds versterkt was tot overtuiging, rang te kunnen geven van volstrekte zekerheid. Toen het vaartuig voorbij Westkapelle voer met de vlag «halfstok", werd het door de kustwacht aldaar opgemerkt en aangezien voor schoener No 3, en de licht- wachter zond onmiddellijk naar Vlissingen giljjk zal zjjn te verhinderen, dat Engelsche belangen in den strijd betrokken worden. Met nadruk wijzen de ministerieele bladen er op, dat het nu nog niet te laat is om de Britsche marine te verbeteren, maar dat niemand kan zeggen, hoe lang de tijd nog zal duren, gedu rende welken Engeland afdoende maatregelen kan nemen ter bescherming van zijn grondge bied, zijn handel en koloniën. Met de plannen van lord Hamilton, den minister van marine, om de Britsche vloot met 70 nieuwe oorlogschepen te vermeerderen, in 4f jaar te bouwen, wat een uitgave van 21f millioen pd. st. zal vereischen, vinden dan ook een uitstekend onthaal bij de tory,- en unio nistische bladen. Van een ander gevoelen zijn de radicalen, die voornemens zijn, getronw aan hun plicht om oppositie te voeren, de voor stellen van den minister van marine te be strijden met alle kracht, welke hun nog over blijft, na hun groote inspanning voor de Iersche kwestie. Reeds heeft de afgevaardigde Cambden aan gekondigd dat hij het ontwerp betreffende de uitbreiding van de vloot zal bestrijden door eene motie voor te stellen, waarbij het lager huis zijne toestemming weigert, totdat de regee ring zal hebben ingediend een plan voor de algemeene verdediging des lands, berustende op de medewerking van alle burgers en op eene versterking der kustverdediging. Een waar woord heeft lord Randolph Chur chill der regeering toegevoegd na de indiening van haar aanvrage. Hij oordeelde, dat er groote bezorgdheid door zou gewekt worden in het buitenland. Dit vermoeden verkrijgt des te meer waarschijnlijkheid, wanneer men acht geeft op de vrees, die alom gekoesterd wordt over de gevolgen, welke de abdicatie van koning Milan voor geheel Europa kan na zich sleepen. Dank baarheid jegens koning Milan voor zijn laatste verrassende daad is althans niet het Leitmotiv in de artikelen der verschillende politieke bladen. In Oostenrijk vooral meent men, dat Milan Europa voor zijn welwillendheid, waarvan hij in zijn afscheids-proclamatie gewaagt, door zijn abdicatie zeer slecht heeft beloond De Duitsehe bladen bevatten heden, 9 Maart, artikelen ter herinnering aan den sterf dag van keizer Wilhelm I. Donderdagavond beraadslaagden de leiders der voornaamste Parijsche bankiershuizen met den minister van financiën over de te nemen maatregelen, teneinde een algemeene paniek in verband met het Comptoir d'Escompte te voorkomen. Op voorstel van Rothschild is besloten het te verleenen voorschot van 60 op 100 millioen te brengen. Tot dekking dezer som zal men zich tot de Fransche bank wenden. Er werd een syndicaat gevormd uit de huizen Rothschild MaletAndré Hottingner, Heine, Crédit foncier en Banque d'Escompte die deze som waarborgen. Het Credit Lyonnais en de Société générale nemen hieraan geen deel, wjjl zij zelf, indien de vrees onder de inbrengers voortduurt, bedreigd worden. De bank van Frankrijk heeft er in toegestemd deze 100 mil lioen ter beschikking te stellen van het Comp toir d'Escompte. Nog altijd stroomt het personen, die hun inleggelden terugverlangen. De actiën vielen gisteren 180 fres. Bij Sampson Low te Londen is een bro chure verschenen Bismarck, his deeds and his aims door Charles Brumm, een antwoord op het artikel in de Contemporary ReviewThe Bismarck Dynasty. Ontelbare bewijzen van belangstelling ontving gisteren graaf Moltke ter gelegenheid van zijn 70jarig dienstjubilé. De keizer zond hem zijne door Begas gemodelleerde bronzen buste, keizerin Augusta een beeld van keizer Wilhelm I, de tegenwoordige keizerin kwam den grijzen maarschalk persoonlijk gelukwen- schen en bood hem een sierlijk bloemenornament aan. Keizerin Frederik, de bondsvorsten, de keizer van Oostenrijk, aartshertog Albrecht en vele andere personen zonden hem schriftelijke en telegraphische gelukwenschen. In de proclamatie van het Servisch regent schap wordt leedwezen betuigd over koning Milans abdicatie. Verder wordt verklaard dat de kroon overeenkomstig de constitutie toe komt aan prins Alexander, wiens gezag zal uitgeoefend worden door de regenten, door koning Milan aangewezen. De regenten ver- bericht van zijne vermeende ontdekking en was zoo onwillens oorzaak van het aangrijpend tooneel, dat bij aankomst van het verkennings vaartuig aan den Noordzee-boulevard plaats vond. Nog bloedden de wonden, geslagen door de beschreven ramp, toen een nieuwe treurmare nieuwe verslagenheid teweegbracht. Het was in den nacht van Donderdag op Vrijdag in dezelfde week, omstreeks 4 uur in den morgen. Wel was de storm bedaard, maar nog altijd waren de golven reuzinnen in gestalte en kracht; nog altijd bedreigde de zee het leven dei- schepelingen, beroerd als zij was door de stuwing, die alle stof beheerscht, ook na het wegnemen der oorzaak, die haar voortdreef. En zoo hare woede thans niets vermocht tegen den kleinen, maar zeewaardigen kotter, ze bezat nog altijd macht genoeg, om zich tot prooi te kiezen de jol, die ranke boot, die den loods van den kotter naar het vaartuig brengt, dat zijne hulp behoeft en hem vandaar na volbrachten dienst afhaalt. Kotter no 7 kruist voor de gaten en zond zijne jol uit naar een voorbijvarend schip, om den loods af te halen, die zich van zijne taak had gekweten. Die jol was bemand met éen hulploods en twee loodsleerlingen. Niemand heeft die mannen weergezien. Ze vonden hun dood in de golven en de zee gaf kennis van de nieuwe ramp door het vaartuigje zelf, dat eenige uren later drjjvende werd gevonden met binden zich tot het houden van den eed van trouw aan koning Alexander en tot regeeren volgens de constitutie. Zij rekenen op de mede werking der natie tot het verzekeren van 's lands vreedzamen vooruitgang. Voorts zullen zij de vriendschappelijke betrekkingen tot de andere mogendheden handhaven en bevestigen, en alle pogingen aanwenden om de orde bin nenslands en den vrede buitenslands te bewaren. De meerderheid der financieele commissie uit het Deensch Folkething heeft zich verklaard tegen het voorstel waarbij een crediet van acht millioen kronen voor de versterking der hoofdstad wordt gevorderd. Atchinoff zal, krachtens besluit van den czaar, te Odessa terechtstaan. Chirac, die met Savine de zoogenaamde Dossiers van Numa Gilly maakte en uitgaf, had den Matin en andere bladen wegens laster vervolgd, omdat deze van zijn antecedenten hoogst ongunstig gesproken hadden. Hij eischte 150.000 frs. van den Matin en 100.000 frs. van elk der andere bladen. Het Parijsche hof stond hem niets toe, maar veroordeelde den Matin tot 25 frs., de andere bladen elk tot 16 frs. boete. De Weener correspondent van den Standard geeft de volgende beschrijving van koning Milans opvolger in Servië «Koning Alexander is een lang opgeschoten, slanke knaap, met een gunstig uiterlijk, met de diep zwarte oogen van zijne moeder en den scherpen, doordrin genden blik van zijn vader, wiens zenuwach tigheid, rusteloosheid en trotsche houding hij eveneens heeft geërfd. Eenigen tijd geleden had ik de gelegenheid sommige personen te spreken uit de dagelijksche omgeving van den nieuwen koning. Zij beschreven hom als een schranderen, vluggen, geestigen, buitengewoon ontwikkelden knaap, maar ook als onoprecht, berekenend en steeds gereed om zijn voordeel te ontdekken en daarvan gebruik te maken. Toen hij nog bij zijne moeder was, gaf hij voor, niet van zijn vader te houden, en toen hij weel bij zijn vader was gekomen, deed hij alsof het hem tegen de borst stuitte, met de koningin te correspondeeren. Zijne gezondheid laat veel te wenschen overhij is lui en onregelmatig in zijn gewoonten. Hij moet de kunst nog leeren, de vriendschap te winnen van hen, met wie hij in aanraking komt." Naar de Standard uit Shangaï verneemt, is sedert de troonsbestijging van den jongen keizer de vijandelijke stemming tegen de vreem deling* n in China erger geworden. Te Chefoo koestert men vrees voor een aanval van bet garnizoen op de Europeescbe kolonie. Vier Russen, leerlingen der polytechni sche school te Zurichvervaardigden in hun woning bommen, waarvan er een ontploft is. Een der studenten werd gedood, de drie andere zeer ernstig gekwetst. Ten gevolge van dit incident hadden ver scheidene huiszoekingen plaats en zijn eenige Russische studenten gearresteerd. Een hoefje te Hoedekenskerke, groot 75 A. 57 cA., in eigendom behoorende aan W. Spruit, is Vrijdag 8 Maart publiek verkocht voor 1500, benevens 124 onkosten, aan J. Vreke te Hoedekenskerke. Huis en schuur met boomgaard en eenig bouwland, te zamen ter grootte van 14 A. 10 cA., zijn denzelfden dag overgenomen door H. de Regt te Hoedekens kerke voor 500. Vrijdagmiddag werd te Waarde aanbe steed het restaureeren der kerk en het ver nieuwen van het dak. Daartoe werd ingeschreven, door de heeren A. Marteijn van Yerseke voor 2400, M. Kopmels van Waarde voor 1925, P. Dronkers van Kapelle voor 1824, L. v. Verre van Kruiningen voor 1G60. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Middelburg, 9 Maart 1889. Mijnheer de redacteur Gaarne willen wij de volgende geschiedenis in wijder kring bekend maken en roepen daar toe de hulp in van uw geacht blad. de kiel boven water. De verongelukten waren weder mannen in den bloei hunner jaren, het waren weder huisvaders en om hun dood treuren drie weduwen en acht weezen. Binnen éene week alzoo verloor het corps der te Vlissingen gevestigde Belgische loodsen tien kloeke mannen, werden tien echtgenooten aan hunne vrouwen ontrukt, verloren drie-en- veertig kinderen hun vader en werden verschei dene gezinnen broodeloos gemaakt. Want het lot heeft gewild, dat, op een tweetal na, al de verongelukten, wier eenige rijkdom bestond in heerlijke beloften der toekomst, nog zeer kort in dienst waren, zoodat de pensioenen, die bij toepassing van de mildste bepalingen der wet aan de nagelaten betrekkingen kunnen worden toegekend, te gering zijn om in hare eerste behoeften te voorzien. Landgenooten Rampen als deze zijn niet te keeren door menschelijke kracht en voor wonden als zijn geslagen is geen heeling. Maar wèl staat het aan u balsem te gieten in die wondenwèl is het in uwe macht mee te helpen, opdat de weduwen in de toekomst kunnen zien zonder vrees voor broodgebrek. Er zal een beroep worden gedaan op uwe liefdadigheid. Moge uw antwoord, van daad in woord vertolkt, luiden «Wij voelen diep het leed der Belgische broe ders in ons midden Vlissingen, 7 Maart '89. R. G. Yltx Nieuwktjtk,

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2