Hint f» IMotei 330e Staats-Loterij. verMtai en aanpten schepen. Doctor VAIf DUG TERES, Huid- en Blaasziekten. Beknopte Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. ft. ft. VERLOREN kunnen doen'? Wat dan wanneer de koningin terugkeertEn dit laatste is waarschijnlijk Zij is de moeder van den koning deze is innig gehecht aan zijn moeder en ofschoon nog een knaap zal hij toch reeds zijn wil kunnen doen gevoelen. In Rusland zeil verbergt men zijn vreugde over de Servische gebeurtenissen niet. Het otficieuse Journal de St. Pétersbourg wenscht het Servische volk geluk en uit de hoop op een betere toekomst voor de natie onder den jongen souverein en zijn beproefde raadgevende regenton. In Engeland en ook elders beschouwt men de abdicatie van koning Milan als een ver klaarde zegepraal der Russische diplomatie. Onder, de Engelsche bladen kraait de Rusland goed gezinde Pall Mall Gazette het uit van leedvermaak over koning Milans verdwijnen van den Servischen troon. Niet alleen omdat zij dit feit als een overwinning voor Rusland beschouwt, maar wijl elke fatsoenlijke man of vrouw volgens haar oorzaak heeft zich te ver blijden, dat de Servische troon niet langer onteerd wordt, door den »verworpeling," die zich nu in het particuliere leven heeft terug getrokken. Het blad neemt afscheid van koning Milan met deze heftige woorden »Hij is een diep verachtelijk creatuur, dierlijk en huichelachtig, een lafaard op het slagveld en een werktuig van Oostenrijk in de politiek hij verdwjjnt voor immer." Door de regenten is gisteren een manifest uitgevaardigd geworden, waarin zij verklaren, overeenkomstig de constitutie te willen regee- ren. Zij zullen zich buiten de partjjen houden en eene politiek volgen van vrede naar buiten, goede betrekkingen mot alle mogendheden onderhouden, en strenge zuinigheid in het binnenlandsch bestuur betrachten. Dat de leider der radicalen Tauschanovitch als hoofd van het ministerie zou optreden, blijkt achteraf niet waar te zijn geweest. Hij heeft zich met de portefeuille van landbouw en han del vergenoegdterwijl de generaal Gruitch voorzitter van den ministerraad is. In het kabinet hebben de radicalen de meerderheid, doch men vleit zich te Weenen met de hoop dat hun invloed geneutraliseerd zal worden door dien der regentendie zich verbonden koning Milans buitenlandsche politiek te hand haven. Uit welk oogpunt men evenwel ook de ver andering van regeering, welke in Servië plaats had, beschouwt, uit een opportunistisch of een pessimistisch oogpunt, éen ding staat vast de oude ijverzucht van Oostenrijk en Rusland op het Balkan-schiereiland heeft nieuw voedsel erlangd, alleen wanneer beiden besloten blijven Gladstone's woorden gedachtig te zijnHandt off. kan men voorloopig nog gerust zijn, dat de lont niet gestoken wordt in het groote Euro- peesche kruitmagazijn ®n nu haak ik naar stille rust als een school Jongen naar de vacantie." In Armentières is een grève uitgebroken, die reden tot bezorgdheid baart. Men bere kende dat het aantal werkstakers heden tot 10.000 zou gestegen zijn. Er vonden reeds eenige ongere geldheden plaats, daar de grèvis- ten andere arbeiders dwongen eveneens het werk te staken. Over den stand van zaken in het kanton Tessino wordt gemeld, dat de bondscommissaris kolonel Borel de troepen gewapende, ultramon- taansch gezinde boeren, die beweerden de re geering te zullen verdedigen tegen een plot selinge poging tot opstand van de zijde der liberalen van Tessino, heeft uiteengedreven. De orde is sedert niet verstoord. De politiebeambten, die de stukken bij eenverzamelden, welke op Pigott betrekking hebben, zijn uit Madrid naar Londen vertrokken. De overheid te Madrid heeft den Britschen consul met de meeste bereidvaardigheid bij zijne nasporingen geholpen. Na de lijkschouwing is Pigott te Madrid begraven. JOWAN RISTITCH. Het Journal des JJébats meent te kunnen verzekeren, dat de ministerraad besloten heeft het verbanningsbesluit tegen den hertog van Aumale in te trekken. Nadat Crispi nog Woensdag verklaard heeft van de vorming van een ministerie af te zien, wordt heden gemeld dat hij met zijn combi natie is gereed gekomen en het nieuwe kabinet morgen aan de kamer zal voorstellen. De Zweedsche kamer heeft besloten tot de interpellatie van Bexell, betreffende Zwedens houding bij een eventueelen oorlog van Duitsch- landmet eene andere mogendheid, geen verlof te verleenen. Inde Fransche kamer heeft gisteren Gaudin de noodzakelijkheid bepleit de Panama-maat schappij niet aan haar lot over te laten. De aandeelhouders en de obligatiehouders moesten, zoo betoogde hij, worden bijeengeroepen, ten einde den toestand voor hen bloot te leggen en middelen te beramen om het werk voort te zetten. De minister Rouvier antwoordde, dat der regeering geen enkel middel ter beschikking staat om tusschenbeide te komen, en zij ook niet direct kan noch wil intervenieeren. De minister-president Tirard voegde er bij, dat de regeering alles gedaan heeft wat zij kon, maar bepaald weigert verder te gaan. De eenvoudige orde van den dag is vervolgens met 344 tegen 185 stemmen aangenomen. Het nieuwe Servische kabinet is aldus samengesteld generaal Gruitch, voorzitter van den ministerraad en minister van buitenlandsche zaken ;kolonel Djuritch, oorlog Tauchanovitch, landbouw en koophandelVelimirovitch, open- barewerken ;Voitch,financiën ;Mislosavlievitch, binnenlandsche zakenGerchitch, justitie en eeredienst. Uit goede bron verneemt men, dat koning Milan, die den titel van graaf Takowa zal voeren, zich voorloopig te Abbazzia zal vestigen. De financieele kwestie, de groote moeilijk heid bij zijn abdicatie, is in zoo verre geregeld, dat de civiele lijst, tot dusver fr. 1.200.000 bedragend, in twee helften wordt gesplitst, waarvan de eene aan koning Milan en de andere aan koning Alexander wordt toegewezen. Deze laatste betaalt van zijn aandeel, gedurende zjjne minderjarigheid fr. 60.000 aan elk der regenten, dus fr. 180.000. Aan een met hem bevriend Hongaarsch edelman schreef koning Milan onlangs»Ik lijd ontzettend. Niemand kan met juistheid beoordeelen, wat ik sedert maanden heb on dervonden. Ik ben grjjs geworden, en mijne haren vallen uit. De geneesheeren zeggen, dat dit het gevolg is mijner zenuwachtigheid; weken lang reeds kan ik den slaap niet vatten, en de weinige uren, waarin ik rust vinden kan, herstellen mijne krachten niet. Onlangs moest ik in het openbaaar spreken; eene duizeling beving mij, ik wankelde en dacht neer te vallen, en later hoorde ik dat men het praatje had uitgestrooid, dat ik beschonken geweest was. Als de menschen wisten wat ik in de laatste maanden gewerkt heb, zij zouden niet zoo spreken. Arbeid en zorgen hebben mij uitgeput, De nieuwe heerscher over SerTië, Jowan Ristitch, de leider der liberale partij, is een man van 58 jaar. Reeds 35 jaar lang is hij in staatsdienstin 1868, in hetzelfde jaar dat vorst Michaël vermoord werd, was hij voor de eerste maal minister van buitenlandsche zaken. Op weg naar Rusland met een ver trouwelijke zending aan het hof van St. Peters burg om dit voor de plannen van vorst Michaël te winnen, ontving hij te Berlijn het bericht van den dood van zijn meester. Ristitch begaf zich direct naar Parijs, waar zich de nieuw verkozen vorst Milan voor zijn opvoeding bevond en bracht dezen naar Belgrado. Tot 1872 maakte hij deel uit van het regentschap, dat tijdens Milans minderjarigheid aan het hoofd der Servische regeering stond. Na dien tijd was hij herhaaldelijk minister en sloot zich openlijk bij de Panslavistische partij aan, wier erkende leider hij in 1876 werd. Hij stond te dier tijde aan het hoofd der Panslavistische beweging, welke den oorlog tegen Turkije met Russisch geld steunde. Na den oorlog vertegenwoordigde hij Servië op het Berlijnsche congres, en grootendeels is het zijn ijverigen bemoeiingen toe te schrijven, dat Servië niet alleen onafhankelijk werd ver klaard maar ook uitbreiding van grondgebied verkreeg. De laatste maal trad Ristitch aan het hoofd der regeering in Juni 1887. Het nieuwe ministerie werd als Russisen gezind met geest drift in Servië begroet. In Oostenrijk beschouwde men het met wantrouwende blikken, terwijl Rusland met voldoening van de ministerieele wijziging kennis nam. Ristitch zelf stelde alle3 in het werk om Oostenrijks argwaan op te heffen, waarbij de koning hem ijverig ondersteunde. Den 18en December 1887 verklaarde koning Milan openlijk op een feestmaal te Belgrado, dat de Servische idee in het Panslavisme haar vijand zag, daar het onverzadelijke Rusland alleen Servië wilde verslinden. Hij sprak derhalve als zijn ver langen uit, dat Servië in de toekomstige groote worsteling tusschen het Germanisme en het Panslavisme zich onzijdig zou houden. Bij dit banket was echter Ristitch, de minister-presi dent, niet tegenwoordig. Weinige weken later nam hij zijn ontslag. Sedert dien bleef hij op den politieken achter grond, tot men na de jongste gebeurtenissen in Servië de echtscheiding en het aannemen der nieuwe grondwet, herhaaldelijk vernam van de onderhandelingen, door koning Milan met Ristitch gevoerd over het vormen van een nieuw ministerie. De Standard verklaart van Ristitch, dat hij achtereenvolgens russophiel en russophoob, austrophiel en austrophoob is geweest. In 't algemeen neemt men aan, dat Ristitch trachten zal de goede betrekkingen met Oosten rijk, waarop koning Milan zoo hoogen prijs stelde, in stand te houden, ook al moet dit gebeuren op kosten van zijn persoonlijke sym pathieën. Fransche chauvinisme te brengen, dat in hoofd zaak even vijandig staat tegenover de vrijheid als het »moord-patriotisme", waaraan het Duit- sche rijk lijdt. Het is van dat Duitsche patrio tisme de voornaamste steun. Wederzijdsche angst alleen is thans waarborg voor den vrede. Al heeft de Duitsche sociaal-democratie zwaar te lijden onder het thans heerschende systeem, zoo is dit voor haar geene reden de uitbarsting van een oorlog te bevorderen. Het is niet waar, wat sommigen meenen, dat een oorlog geen kwaad kan doen, omdat men het toch niet slechter kan hebben dan thans, en dat de oorlog de vernietiging der reactie zal teweeg brengen, is niet meer dan een vermoeden gegrond op een van vele mogelijke gevallen. Het kan altijd nog slechter worden. Om slechts éen voorbeeld te noemen, de beweging tot vrijmaking der arbeiders kan jaren lang worden opgehouden. En is het ook al mogelijk, dat een oorlog een einde maakt aan de heer schende reactie, hij kan haar eveneens ver sterken. Het arbeidende volk heeft, ook van het standpunt van zijn sociaal-politieken strijd, geen reden den oorlog te wenschen. Het is zijn belang, dat het heerschende stelsel zich in vollen vrede door zijn eigen handelingen te gronde richt. Wat heeft nu het patriotisme hiermede te maken Het woord heeft vele beteekenissen en staat in een slechten reuk, omdat de meeste lieden, die het gebruiken, in een slechten reuk staan. Maar het zegt op zich zelf niets slechts; want al beschouwen wij ook de staten en natiën zooals ze thans bestaan, niet als eeuwig, en al willen wij ze niet door allerlei maatregelen van elkaar gescheiden zien, ze zijn er nu toch eenmaal, en - wij kunnen ze niet zoo maar op een goeden dag doen verdwijnen. Wij moeten aanknoopingspunten vinden in het historisch ontstane en dit verder trachten te ontwikkelen, dus vooreerst binnen de grenzen des lands werken en in aansluiting daarmede den kring der internationaal gemeenschappelijk te behandelen voorwerpen steeds uitbreiden. Het werken in de nationale lijst sluit de inter- nationaliteit niet uit, doch voltooit haar. Dat was ook de grondgedachte der oude Internatio nale, wier statuten zich geenszins verzetten tegen het bestaan der afzonderlijke volkeren. Geen land, geen volk kan zich normaal ont wikkelen, wanneer het zich bevindt onder de overheersching van vreemde, op lageren trap van beschaving staande veroveraars. Verzet tegen dezulke is een patriottisme, dat zich met internationalen zin zeer goed laat vereenigen. Evenzeer het verzet tegen eiken, het land, waarin men leeft, willekeurig opgedrongen, oorlog. Zoo zijn de stichters der Internationale Arbeidersvereniging voorstanders van de onaf hankelijkheid van Hongarijezij zijn voor de eenheid van Italië en Duitschland (zij het dan ook niet onder de Pickelhaube) en voor de herstelling van Polenzoo zouden de Zwitser- sche sociaal-democraten de eersten zijn om naar de wapens te grijpen, als Zwitserlands onaf hankelijkheid werd bedreigd zoo ondersteunen de Engelsche socialisten de lersche home rulers, al weten ze zeer goed, dat de heeren Parnell, Dillon en O'Brien bourgeois zijn van het zui verste water. (D. v. N.) EEN TEGENSPRAAK. De Duitsche sociaal-democraten en de oorlog. De Duitsche sociaal-democraat Liebknecht zei onlangs in den rijksdag, dat hij eenige jaren geleden tot een Franschman, uit den kring van Gambetta, de volgende woorden had gebezigd »Gambetta is de beste bondgenoot voor prins Bismarckhij is voor dezen onbetaalbaar, en wij worden in Duitschland in onze politieke ontwikkeling belemmerd door dat gezwets van revanche. Er is slechts ééne revanche voor de Franschenzij hebben eene republiek, voor welke geldt het noblesse obligedie hoogere plichten heeft dan de monarchie, omdat zij de regeering is van het volk, voor het volk en door het volk. Zorgt er voor, dat gij door eene ordelijke, vrije regeering, en door echte maat schappelijke hervorming, in plaats van de valsche, die wij hebben, Duitschland in de schaduw stelt. Dat is de eenige revasche. Doet gij ons den oorlog aan, dan wordt gij eenvoudig geslagen, dan zal het Duitsche volk als één man tegenover u staan, en als gij gelooft, zooals Bonaparte in 1870 deed, dat Zuid-Duitschland, of deze of gene partij voor u zou zijn, dan vergist gij u deerlijk". Liebknecht voegde er bij, dat hij slechts be doelde een verdedigingsoorlog. Wie een aan vallenden oorlog in het leven roept, is een misdadiger, tegen wien de volken front moeten maken. Naar aanleiding van deze rede maakt Der Social-Democrat, het te Londen verschijnende orgaan der Duitsche sociaal-democraten, eenige opmerkingen over de verhouding zijner partij ten opzichte der nationaliteit. Wij hebben zegt het blad volstrekt geeae reden om koren op den molen van het Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een enkel woord in het midden te brengen naar aanleiding van het bericht, dat voorkomt in uw geacht blad van den 5en dezer en waarin beweerd wordt, dat de schipper en de bemanning van den Belgischen loods- schoener no 9, die Vrijdag jl. van Vlissingen naar zee had moeten gaan, bezwaar zouden hebben gemaakt om met genoemden bodem uit te zeilen, als reden aangevende dat, vol gens hunne meeninghet schip niet meer bestand was om als loodsvaartuig zee te bou wen, eene bewering waarbij nog meer kracht bijgezet wordt door hetgeen volgt»Daar alle pogingen om hen op hun besluit te doen terug komen, vruchteloos waren, is gezegde schoener niet uitgegaan en zijn Zaterdag aldaar twee ingenieurs van 't Belgisch gouvernement aan gekomen, teneinde in deze zaak te beslissen." Mijnheer de Redacteur, beide beweringen zijn lijnrecht in strijd met de waarheid. Noch bij den schipper, noch bij de bemanning is van zulk eene weigering sprake geweest, en er kan dus ook geen aanleiding bestaan hebben om de pogingen, die volgens het bewuste bericht vruch teloos waren, zelfs maar in 't werk te stellen. Dit alleen is er gebeurd Zoodra de schipper met zijn schoener binnengeloopen was, heeft hij zich op mijn bureau vervoegd en mij beleefd verzocht dat zijn vaartuig door deskundigen zou worden onderzocht, alvorens weder zee te kiezen. De grond voor dit ver soek was de vrees van den schipper dat zijn vaartuig bij de laatste stormen zou geleden hebben. Aan dat verzoek is door mij terstond gehoor gegeven. Zaterdag jl. hebben twee Belgische ingenieurs, op last van het hooger bestuur, den schoener onderzocht en bevonden dat hij zich in uitmuntenden staat bevond. Enkel zullen, om alle vrees ook bij den minst stouten zeeman voor goed weg te nemen, eenige werkzaamheden van ondergeschikt belang aan 't vaartuig worden verricht. Ook de bewering in uw blad van gisteren als zoude de schipper van loodsschoener no 2 alleen zijn uitgevaren op voorwaarde dat het hem geoorloofd zou 'zijn bij eenigszins ruw wêer in de dichtst bijzijnde haven binnen te loopen, is geheel bezjjden de waarheid. U dankzeggende voor de plaatsing dezer regelen, noem ik mij met ware hoogachting Mijnheer de Redacteur, Uw dw. dienaar J. Vak Schooten, Inspecteur v/h Belgisch loodswezen. Vlissingen 7 Maart 1889. Vlissingen. 8 Maart. Het stoomschip Pembroke Castle is gisteren avond niet kunnen vertrekken, doordien het, bij het binnenkomen in de haven, een tros in den schroef gekregen heeft. Door middel van duikers heeft men heden beproefd de schroef te klaren. Volgens bij de reederij der heeren De Groof Co te Vlissingen ontvangen bericht was de Nederlandsche bark Jan Pieterszoon Koen, gez. G. Spanjer, den 7 dezer te Pensacola zeilklaar met bestemming naar Delfzijl. Vlissingen, 8 Maart. Boter 1.30 a 1.20. Eieren 3.20 per 104 stuks. Yerseke, 8 Maart. Oesterbeurs. Heden werden verkochttwijfelaars, ad 20 zaai- oesters, ad 6 en 13. Amsterdam, 8 Maart. Raapolie op 6 weken 311- Lijnolie 20$. Gent, 8 Maart. Roode en wintertarwe fr. 19.25 rogge fr. 14.25 gerst fr. 16.75 haver fr. 14.25 boekweit fr. 18.50paardenboonen fr. 19. koolzaad fr. 38.lijnzaad fr. 27.50; lijnkoeken fr. 20.50 koolzaadkoeken fr. 17.boter fr. 2.70 per kilogrameieren fr. 2.per 26 stuks. Petrolenm-noteeringen ramie make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 7 Maart. Loco Tankfust 8,—, Geïmporteerd fust 8, Van boord bij lossing Januari-levering J Februari-levering f Maart-levering f 7,85 April-levering 7,75 Mei-levering ƒ7,65 Juni- levering Juli-levering Augus tus-levering fSeptember-levering ƒ8,— October-levering f 8,November-levering f 8,en December-levering f 8, Zeilend ƒ7,85. Aflading f Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterdam ^taatsleening-en pCt. Bedrag stukken 21/2 3 Maart. Maart Nederland. Cert N.W.Sch. dito dito dito dito dito Obl Hong. O. L. 1867 dito Goudl. Ctaliê. Ins. *62/31 Oostenrijk. Obl Mei-Nov dito Jan.-Juli dito dito Goud Volen. O. Sch. *4?4j. 5?ort. Ob.Bt.'53/84 dito dito 888 ELueland. Obl. Hope L798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54; dito dito 6 S. '55 Obligatiën 1862 dito 1864 dito 1877 dito dito Oost. Ie S. dito dito 2e dito dito 8e n dito '72 gec. dito dito 73 gec. dito dito '84 gec. dito dito '60 2e 1. dito dito '75 gec. dito dito '80 gec. dito Obl. 1. 1867/69 Cert. y. B. Asgn. Spanje. OB. Parp. dito bin. Perpet. Turkije. Geprivil. Geer. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O.L. 1876 dito sp. dito 1876 Brazilië. Obl. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1863 dito 1879 Venezuela 1881 5 5 5 5 5 4 4 3 41/a 6 5 B 6 5 6 5 B 6 6 B 41/S 41/9 4 4 8 4 4 6 4 6 6 6 41/3 41/j 4 1000 753/4 76 t 1000 92 92 9 1000 101 1011/g 1000 1011, 1011/g ft. 120-1200 1007'g 100S/4 941/2 V 100 941/2 Lir.100-100000 901/2 907/g ft. 1000 631/2 68I/4 li 1000 687/g 691/4 n 200-1000 Z.R 500 86 86 100 653/4 841/4 20 933/g 94 1000 10115/16 102 Z.R. 500 64 633/4 89 9 500 891's 50-100 1000 1021/g 102 20-100 1003,4 1003/4 Z.R. 100-1000 631/4 623/], f 100-1000 633/4 653/g ir 100-1000 500-100 1007/g 1007/g V 50-100 101 1005/4 V 50-100 101 i 100 98 50-100 90 985/g Z.R. 125-625 869/is 86I/4 20-100 90 897/8 P.R. 1000 Pes. 1000-24000 708/4 Pr. 500-25000 fr. 500-2500 8S 891/2 20-1000 153/4 151/2 fr. 500-12500 20-100 867/8 86 i 20-100 9 100 I02i/je 100 100 56/5&112.10 100-500 f B3 537/ie ladastr. en (Inane. Onderstem. Nederland. pCt, N. H»nd. Msch. Aand. rescontre N.-l. Ha nb. aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 duitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amat. Oostenrijk. Aand O. H. B 1000 150 500 500 1000 12313/lö 1235/s 691/4 703<6 R.M. 3000 600 1231/4 Sjioarwegieealiigea. Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I. spw. aand. N. Rijnspw. volgef. Aand ft.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Hongarije. Theis. Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor Em. spw. Obl. 3 Zuid-Ital. Sp. O. 8 Ctostenrijk. F. O. Spw. Obl 3 ffolen. W.-W. A. Susland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 dito Obl41/3 dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 8 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 Jeiez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Kurs.k. do. 6 Mosk.-Smol. dito 5 Orel-VitebBk A. 5 dito Obl6 Poti Tiflis dito B R.-Wiasma Aand Zuid-ÏVeBt Sp. M. 5 Amerik. Cfcr.P. O. 6 dit. Calif.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 dit. Mad. Ext. Ob. Menominee dito 7 250 250 235 250-1000 20-200 Lir. fr. Z.R. Z.R. f Z.R. R.M. Z.R. Z.R. Doll. 1 f Doll. 100 200 200 1080 500 500-6000 500 100 125-625 500- 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 500-1000 BOO-IOOO 1271/4 12/5/8 1383/4 1031/B 109 S83/4 84 138'4 593/g &9S/g 783/8 1221/g 1211/4 1213,4 1213/4 615/, 6133 /M 1003/g 1003/26 98 IOIS/4 95 947/g 9414 943/8 313/g Slfa/8 1023/4 - 1015/g 1011/g - 1005/g 1001/g 1011/g - - 311/s 701/16 751/2 1051/4 1331/3 ISSlfo 134 lSJl/g N.-W. Union dito 7 500-1000 Win. St.-Peter do 7 500-1000 dito S.-W. Obl. 7 500-1000 Illinois Cert. v. A. 5 500-1000 U25/g dito Leas L. St. Ct 4 (f 500-1000 973/s 97V, St-P. M.&M.Ob. 7 n 500-1000 Un.Pac. Hfdl. do. 6 r 1000 fremie-LeeiiIngeii. KFedörl. Stad Am. 3 f 100 Stad Rotterdam 3 100 1071/4 1061/2 België, Stad 100 88I/0 Antw. 188791/j fr. 881'4 dito Brussel 1887 91/<j f 100 881/g 831/4 Honpar. Stl. 1870 100 Oostenr. Stl. 1854 4 250 dito 1860 5 9 500 117 dito 1864 9 100 Cred. Inst. 1858 9 100 Qtusl. Stl. 1864 5 ZJL 100 174 dito 1866 5 9 100 163 Spanje.St-adMadr. 3 fr. 100 44 433;4 Turkije.Spoorwl. 8 9 400 lOVs 10 Prljjien van coupons en obligatiëo, Amsterdam 7 Maart. Oostenrijk Papier20.77'/3 Ostenrijk Zilrer 20.771/2 Diverse in 11.521/2 t met affidavit. 11.921/3 Portugeeaobe 11.951/2 Fransche47.30 Belgische47.35 Pruisische „58.70 Hamburg Russen1.131/2 Goudroebel1.901/g Russen in Z. R1.261/3 Poolscke per Z. R1.831/2 Spaansche Bsitenl, 47 50 Binnenl2 28 l msrika insche in dollars 2.451/2 Speciekoers. GOUD. Wïcht.Souv. 12.05 12.15 St.v. 20 rak. «11.80 11.90 do. fr. 20 9.521/2 9.631/j losbare Maart. 20.721/2 20.721/2 f 11.521/2 11.921/2 11.951/2 47.30 47.35 58.70 1.131/9 1.90 j 1.251/n I.88I/2 47.50 2 28 2.45I/0 ZILVER. Stukk. v. 5 fr. 2.35 2.48 Pruis. Zilver. 1.75 1.70 Voorspoedig bevallen van een Zoon A. C. WILLEMSE—VAN VLAANDEREN. Pastorie, '3 Heerenhoek, 6 Maart 1889. Geboren ELISABETH. J. P. BOUDEWIJNSE. E. BOUDEWIJNSE— van de Kamer. 7 Maart. Ondertrouwd: JACOBUS JAN VAN HOEVE met ELISABETH DOMMISSE. Gouda, Vlissingen, 8 Maart 1889. Heden voormiddag werd plotseling van mijne zijde weggenomen mijne zeer geliefde echtge- noote JANNA SLABBEKOORN, in den nog jeugdigen leeftijd van 24 jaar en 6 maanden, waarmede ik ruim 10 maanden in den echt wa« verbonden, mij nalatende een zoontje van 28 dagen. JACOBUS ADRIAAN DE PAGTER. Nieuwdorp, 6 Maart 1889. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze waarde broeder en behuwd- broeder de heer JACOB ADRIAAN TE VEL, in den ouderdom van 64 jaren. Middelburg, M. C. TEVEL. 7 Maart 1889. J. F. TEVEL. A. TEVEL—de PoucniER. Heden OTerleed, tot onze diepe Droefheid, onze geliefde echtgenoot en vader. Wed. C. KAPTEIN, en kinderen. Heden overleed onze waarde vader behuwd- en grootvader WILLEM JOHANNES AKKER MAN, in den ouderdom van 79 jaren. Middelburg, Uit aller naam, 8 Maart 1889. G. MAASAkkerman. P. J. MAAS. Benige kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, dezer dagen ondervonden, betuigt ondergetee- kende zijnen hartelijken dank. P. DE HULLU. Wilhelminadorp, Maart 1889. Woensdag 13 Haart gesloten. Wed. DEKKER, Bellinkstr. 11. Donderdag eengroenlederen Portefeuille. De terugbezorging wordt verzocht. Adres aan het bureau dezer Courant. Hofplein no. 9, te Rotterdam, is t« censulteeren voor Alle werkdagen 'smidd. van 13 oren, 's avonds van 3oren. DE COLLECTEUR te Hiddelbnrg maakt bekend dat de trekking aanvangt op 18 Haart a. Voorheen; ZEEUWSCH MUSEUM VAN WETENSCHAPPEN MIDDELBURQ. Na de Paaschvacantie opneming van nieuwe Pensionnaires.. Opleiding voor ALLE Examens. Prospectussen en referenties verkrijg baar bij den Directeur.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3