LAATSTE BERICHTEN. vertrotta ti aanptaen sclep. BUITENLAND. VERKOOPINGEN, ENZ. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. Prijzen van Effecten. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. fl. fl. Wat de petroleum betreft, deze is op weg de brandstof bij uitnemendheid te Chicago te worden, waar sedert kort eene leiding van 320 km. lengte de olie van uit Lima aanvoert. In Engeland bestudeert men het stoken van locomo tieven met petroleum, en de ingenieur Holden van de Great Eastern Railway heeft een vuur haard voor gemengd gebruik van steenkolen en petroleum uitgevonden. Ten slotte deelen dezelfde bladen nog mee dat het aantal telephoongesprekken, hetwelk te Stockholm op het net der algemeene telephoon- maatschappij sedert 1884 is gevoerd, bedroeg, in: 1884 2.332.082; 1885 4.772.760; 1886 5.802.063; 1887 6.462.548 en 1888 8.007.282. Op 30 November 1888 had deze maatschappij in het laatste jaar aangeschaft 4493 stuks tegen 4015 stuks in het jaar te voren. Electrische tramwegen zullen binnen kort worden ingevoerd te Sundsvall in Zweden. De beweegkracht zal worden ontleend aan een in de nabijheid dezer stad zich bevindenden water val, zoodat de exploitatiekosten zeer gering zullen zijn. Voldoet de proefneming, dan zullen andere Zweedsche steden dit voorbeeld volgen vermits waterkracht daar te lande in overvloed aanwezig is. De Eiffel-toren. Op 30 Maart a. moet de toren van Eiffel gereed zijn. Men is bezig de laatste hand te leggen aan dit reuzenwerkdat belooft de grootste merkwaardigheid van de internationale tentoonstelling te Parijs te zijn. Binnen weinjge dagen begint men hem te schilderen, de gele grondverf zal dan door een groen-bronzen kleur vervangen worden. Nu het kolossale werk bijna voltooid is, ves tigt zich aller aandacht op den vorm van de kroon van den toren. Zij zal bestaan uit een ontzaglijke lantaren, die evenwel, van het Champs de Mars uit gezien, niet grooter zal schijnen dan de kop van een speld, welke niettemin staat op een vlak van 18 M. en een hoogte zal hebben van 20 M. De toren zal de vroeger aangekondigde hoogte van 300 M. verkrijgen, waarop een bliksem afleider van 6 M. lengte komt staan, zoodat het geheel 306 M. hoog is. Het is onzen lezers bekend, dat Eiffel beslo ten heeft daarboven een kleine woning voor zich in te richten, waar hij vrijelijk de lucht, met veel oxygène bezwangerd, kan inademen. Hij stelt zich van deze kuur vrij wat beter resultaten voor zijn ietwat geschokte gezond heid voor dan van een badplaats, hem door een geneesheer aanbevolen. Nadat Zondagmorgen de laatste hand was geslagen aan het hoogste punt, waartoe het publiek toegang zal hebben, beklom Eiffel, vergezeld van twee officieren, zijn kunstwerk. De tocht langs een aantal ladders, die niet altijd gemakkelijk te beklimmen waren, was moeilijk en gevaarlijkmaar alle moeite werd rijkelijk beloond door het imposante schouwspel, dat men voor oogen had. De Eranschen beschouwen hun Eiffeltoren als een nieuw bewijs van hun genie, waarmede zij de wereld verbazen. Niemand zal dezen grooten en zoo beminnelijken kinderen hun kunstig gemaakt stuk speelgoed misgunnen. Wij voor ons hopen van harte dat de toren van Eiffel geen toren van Babel voor het Eransche volk wordt. Woensdag werd te Terneuzen, ten ver zoeke van den heer J. A. van Heterente Hulst en ten overstaan van den notaris mr. J. P. Dronkers, in het openbaar te koop gepresenteerd een huis en erf, nabij de Oostbinnenbrug te Terneuzen, waarin herberg met vergunning, genaamd de Doelen, groot 56 centiaren. Hiervan werd kooper de heer J. A. Stellingsma te Ter neuzen voor ƒ1000. Vlissing-en. Hetstoomschip Pembroke Castle, gez. W. Hay, van de Castle Line, kwam heden morgen omstreeks 9 uur op de reede alhier, en werd na vertrek van de dagboot der maat schappij Zeeland, aan de zuiderponton in de voorhaven gemeerd tot inname van passagiers en goederen. Te 5 uren vertrok gezegd stoomschip naar Zuid-Afrika met 64 passagiers en 3080 ton fading, waarvan 80 uit Vlissingen. opvat ten.. Wij zijn niet zoo kwaad in ons hart als met onz.en mond. Waar wij tegen te velde trekken,, dat is al de logen, de domheid, de huichelarij, en de gemaaktheid die men op de wereld vindt overigens kunnen wij even goede Christenen zijn als gij en anderen." Ziet gij, met deze soort van vrijdenkerij kan men misschien op het laatst ook nog wel vrede hebben. Maar de echte vrijdenkerij zal in onze pas torieën nooit gedijen en dat is een geluk voor ons allen. Zoolang men zich daar nog ver- eenigt tot het gemeenschappelijk gebed zoolang de jeugd daar christelijk onderwijs en een christelijke opvoeding geniet zoolang de predikant hier in stille afzondering groote en heilige gedachten kweekt, of met zijne ambts broeders over de ware verkondiging van het Evangelie beraadslaagt en vooral zoolang men daar niet alleen naar Gods woord luistert, maar er ook naar handelt, zoolang zullen wij met bljjdschap en vertroosting onze pastorie beschouwen, niet alleen als de plaats waar men een opgewekt, vroolijk leven leidt, maar vooral ook als de plaats, waar de levensbron opwelt, waaruit het Volksleven telkens en telkens weer verjonging en vernieuwing zal putten. E I X D E. \Graveuhage Het openbaarministerie bij het gerechtshof alhier vorderde heden be vestiging van het vrijsprekend vonnis, door de rechtbank te Zierikzee gewezen in zake eene vrouw uit Heerjansland, die aangespoeld wier had weggenomen. Uitspraak 21 Maart. Amsterdam. Bij den heden door de Am- ster damsche Sportclub gehouden wedstrijd op sch aatsen op eene 5000 meter lange baan heeft de heer K. Pander van Haarlem den kampioen voor Duitschland, den heer Ochade van Ham burg, geslagen. Pander legde de baan af in 10 m. 40 s terwijl de Duitscher 11 m. 58 s. noodig had. L. A. Couvee van Delft reed de baan in 11 m. 14 s., dus nog 44 seconden kor ter dan Ochade. Belg-adro. Koning Milan heeft een procla matie uitgevaardigd, waarin herinnerd wordt aan hetgeen hij deed voor de belangen van het rijk en voor het behoud van den vrede op het Balkan-schiereiland. De koning aanvaardt de verantwoordelijkheid voor den ongunstigen uitslag zijner eerste regeeringsjaren, doch bezit geen kracht voor de eischen van den tegen- woordigen toestand. Hij vertrouwt de regeering aan beproefde patriotten toe, die den oorlog voorkomen en de belangen van het rijk hand haven zullen. Het leger heeft den eed van getrouwheid aan de regenten afgelegd, die de vorming van een ministerie aan Tauchanovitch opdroegen. Londen. Yele Engelsche bladen bespreken den troonsafstand van vorst Milanzij zien daarin eene overwinning voor Rusland en achten daardoor den vrede bedreigd. S'arijs. De minister van oorlog herinnert den militairen in actieven dienst dat zij geen leden mogen zijn van vereenigingen, die door den minister niet zijn goedgekeurd. Een ministrieele crisis met acuut karakter aldus kan men de ziekte noemen, waaraan Servië, sedert de groote Skoepschtina bijeen kwam en de nieuwe grondwet aannam, leed. Het oogenblik van herstel schijnt echter te naderen, doch de genezing komt niet tot stand dan tegen den prijs van een zeer pijnlijke ope ratie, welke ten slotte Servië zijn hoofd kost, doch gelukkig maar tijdelijk en voorloopig zal het door een ander vervangen worden. Koning Milan is heengegaan, het regeeren moede en heeft afstand gedaan van zijn troon ter wille van zijn zoon. De koning heeft hoog spel gespeeldde echtscheiding, een nieuwe constitutie waren de inzet, doch Milan heeft verloren. Eerst de onderhandelingen met de radicalen, zoo plotseling afgebroken, daarna met de min derheidspartijen, de bijna onafgebroken onder handelingen met Ristitch, zelfs het uitvinden van een samenzwering tegen den koning, dit alles heeft geen redding gebracht uit den nood. Naarmate de onzekerheid der regeering lan ger duurde, werden de radicalen luider in hun eischen, werden hun klachten levendiger, dat de koning geen acht sloeg op hen, de eigen lijke vertegenwoordigers van den volkswil. Yer- gadering op vergadering volgde in de laatste weken, waar menig bitter woord tegen koning Milan viel. Nu, de koning is geëindigd met zich te buigen voor den volkswil. Gisteren, den 6 Maart (o. st. 22 Febr.) op den gedenkdag van Servië's ver heffing tot een ko-unkrijk heeft koning Milan plechtig afstand gedaan van de kroon, ten gunste van zijn bjjna dertienjarigen zoon Alex ander. Als leden van het regensehapdat aan het hoofd der regeering treedt gedurende de minderjarigheid van den jongen koning, zijn benoemd Ristitch, Protitch en Belmarkovitch. Dat onder deze omstandigheden ook het tegen woordige ministerie eindelijk na een sleepend bestaan van eenige maanden den arbeid neerlegt spreekt als van zelve. Wat voor de toestan den in Servië vooral kenschetsend is, is het besluit van het regentschap om de vorming van een nieuw ministerie op te dragen aan den ra dicaal Tauchanovitchdenzelfden man die beschuldigd werd het onlangs zoogenaamd ont dekte complot tegen den koning geleid te hebben en wiens arrestatie men eiken dag te gemoet zag Koning Milan zelf verklaart in de procla matie, waarmede hij afscheid neemt van zijn volk, dat hem de krachten ontbreken, in den souverein v in Servië vereischt, om den tegen- woordigen toestand te beheerschen. Andere personen verzekeren, dat de koning sedert maanden in een overspannen toestand verkeert; in zijn stemming wisselt hevige zenuwachtigheid af met diepe zwaarmoedigheid. Vooral na het drama te Meierling heeft hij nacht noch dag rust. Vrees en angstige voorgevoelens beletten hem te slapen. In éen woord, rust is een dringend vereischte voor koning Milan. De geneesheeren hebben hem een lang verblijf aanbevolen in het Zuiden, of hij echter reeds dadelijk na zijn abdicatie uit Belgadro afreist, is nog onzeker. Koning Milan heeft alzoo opgehouden zijn zwakke stem mede te doen hooren in het con cert der Europeesche vorsten. Wellicht zal hij zich in het particuliere leven terugtrekken en de uitverkorene huwen, om wier gunst hij koningin Nathalie verstooten heeft. Op den Ballplatz te Weenen legt men groote verbazing over de afdanking van koning Milan aan den dag. Is deze verbazing gefingeerd of oprecht Naar de Ntue Fr. Pr. verneemt, zijn langdurige diplomatieke onderhandelingen aan het besluit van den koning voorafgegaan en is de knoop niet doorgehakt dan in overleg met het geheele diplomatieke coips te Belgrado! Niet dan tegen zekere waarborgen tot voortzet ting zijner politiek, heeft koning Milan den ge- wichtigen stapgedaan en zijn vijanden het veld ge- aten. Ristitch heeft niet alleen moeten beloven de tot heden ten dage door Servië gevolgde bui- tenlandsche politiek te handhaven maar ook toegezegd dat hij in het kerkelijk bestuur geen ingrijpende verandering zal brengen, m. a. w. dat hij niet den ex-metropoliet Michaël, Rus- lands beschermeling, zal terugroepen, terwijl hij zich verbond om zorg te dragen dat leger en justitie bewaard blijven voor den kanker der partijschappen. Welken invloed zal deze omwenteling in Servië op de Europeesche politiek hebben Wanneer Oostenrijk zich niet mengt in de Ser vische binnenlandsche aangelegenheden, waar toe het besloten schijnt, dan zal ook Rusland ongetwijfeld op haar standpunt van noninter ventie op het Balkan-schiereiland volharden, overtuigd dat de vruchten, zoodra ze aldaar gerijpt zijn, van zelve in haar schoot zullen vallen. Czaar Alexander verstaat uitstekend de kunst van wachten Wanneer zijn vrienden aan de Seine toch slechts ook een weinig geduld te oefenen van hem leerden Hoeveel rampen waren Frankrijk niet gespaard gebleven, indien de Franschen wat meer gematigdheid en lijdzaamheid hadden bezeten! Maar het schijnt wel, dat hun be proevingen niet ophouden. Nauwelijks zijn de gemoederen te Parijs wat bedaard over de kromme sprongen van de Patriotten-liga of nieuwe onsteltenis verspreidt zich onder een deel der bevolking over den plotselingen dood van den directeur van het Comptoir d'escompte. Gelukkig echter schijnt dit treurig voorval geen ernstiger gevolgen te zullen hebben. Hoevele de aan vragen aan de bureau's der bank ook zijn om teruggave der inleggelden, zij had gisteren alle betalingen nog kunnen voldoen. Door dit intermezzo is de algemeene aandacht voor de bedreigde liga wel wat verminderd. Volgens den Temps bevat het verslag van den rechter van instructie, gisteren aan den minis ter van justitie overgelegd, over de patri- ottenliga, eenvoudig een uiteenzetting van het gebeurde en een overzicht van de in beslag genomen documenten. Men moet het bewijs in handen hebben, dat tot de organisatie dei- liga een plan tot mobilisatie van haar leden behoort. Minder overtuigend is het bewijs, dat officieren in actieven dienst lid der liga zijn dit beperkt zich tot eenige officieren der reserve. Een beslissing was gisteren door den minister nog niet genomen, doch men acht het zeer waarschijnlijk dat sommige leden der liga zullen vervolgd worden. Le Clairon weet heden mede te deelen, dat tot de vervolging der drie onderteekenaars van het bekende manifest besloten is en de minister heden machtiging van de kamer zal vragen tot vervolging van den afgevaardigde Laguerre. Dit belooft weder een woelige zitting op te leveren gemalin in arreslede voorstellend. Herhaalde lijk gaven de keizerlijke gasten blijk, hoezeer zij aangenaam verrast waren door het met smaak en kunst gearrangeerd feest. Na tafel onderhielden beiden zich nog geruim en tijd met hun gastheer en gastvrouw. Door het Engelsch lagerhuis is het adres van antwoord op de troonrede met 227 tegen 99 stemmen aangenomen. In de Zweedsche kamer is door den heer Bexell eene interpellatie ingediend, om te ver nemen of er eene, hetzjj mondelinge, hetzij schriftelijke overeenkomst met het Duitsche rijk is aangegaan of voorgenomen, betreffende de houding van Zweden in tijd van oorlog tusschen Duitschland en eene andere mogendheid, en of die houding ai'wijkt van de strenge onpartijdige regelen der neutraliteit. De Fransche regeering strekt hare maat regelen tegen de Boulangistische Ligue des Patriotes thans tot generaal Boulanger zelf uit De minister van binnenlandsche zaken heeft den prefect van politie van het Seine-departement aangeschreven, niet langer te dulden, dat de verschillende deputatiën, welke de generaal dagelijks ontvangt, het karakter dragen eener openlijke demonstratie. Een Kopenhaagsch blad deelt mede, dat de czaar op het laatst van.Juni in de Deensche hoofdstad wordt verwacht en vier weken op Fredenborg zal blijven. Bet Russisch eskader zou het anker laten vallen vóór Stettin, waar de czaar dan op een der schepen een samenkomst met keizer Wil helm zou hebben. Nieuws van Stanley. De agent van de Nederlandsche nederzetting te Banama, aan den mond van de Congo-rivier, ontving van den agent der Nederlandsche nederzetting aan de Aruwbini-rivier bericht, dat Stanley te Aruwhini was aangekomen. In het kamp, waar majoor Barttelot werd vermoord, vond de reizi ger bijna alle lieden terug, die hij met den majoor had achtergelaten. Stanley was gezond, doch er wordt niet gemeld, hoe de overige leden zijner expeditie zich bevonden. Na zich van een en ander in het kamp voorzien te hebben, vertrok de onvermoeide man weder naar het binnenland. De Duitsche keizer en de keizerin waren Dinsdag de gasten van den Franschen gezant te Berlijn. Het diner, door den heer Herbette het keizerlijk paar aangeboden, wordt door de Duitsche bladen als uitstekend geslaagd ge roemd. De vestibule, trappen en vertrekken in het ambassadegebouw waren prachtig ver sierd. Bloemen en kunstvoorwerpen boeiden overal het oog. De tafel, waaraan 40 gasten zaten, was be dekt met rozen en viooltjes, daartusschen ston den prachtige Sèvre-vazen met de schoonste en zeldzaamste bloemen, in de schalen lagen de heerlijkste vruchten en versnaperingen, daartusschen zag men bronzen candelabres, ware meesterwerken der industrie. Het menu was te Parijs toebereid. De beide menu-kaarten van den keizer en de keizerin waren met fraaie aquarellen van den schilder Franz Skarbina versierd, den keia.er en zijn De «Waarheid" over het huwelijk van prins Alexander van Baltenberg. Labouehère's Truth, die in strijd met haar naam intusschen niet altijd de waarheid spreekt, deelt mede, dat een donderslag bij helderen hemel niet meer opschudding en ontsteltenis had kunnen teweeg hrengen dan de tijding omtrent prins Alexanders mésalliance op Windsor veroorzaakte. Koningin Victoria was buiten zich zelf van verontwaardiging over het feit, dat, nadat zij haar dochter enkleindochter veroorloofd had morganatische huwelijken te sluiten met prinsen van Battenberg, een lid dezer familie de stoutheid bezat een tooneelspeelster te trouwen. Gelukkig voor prins Alexander bevond hij zich buiten het bereik barer woede. Ieder herinnert zich, hoe de koningin zich de belangen van prins Alexander had ter harte genomen en persoonlijk voor hem ijverde. Hij evenwel heeft het bewijs geleverd, dat de liefde machtiger in hem was dan de dankbaarheid. Dieper nog om begrijpelijke redenen was de teleurstelling en verontwaardiging van keizerin Frederik. Naar Truth verder verzekert gaf keizer Wil helm, toen in Aug. 11. de geschillen omtrent de nagelaten dagboeken van keizer Frederik langs minnelijken weg waren geregeld, zijn toestem ming tot het huwelijk van zijn zuster met prins Alexander, onder voorwaarde dat het echtpaar er in toestemde als eenvoudige parti culieren op verren afstand van Berlijn te leven. Er werd overeengekomen, dat het huwelijk in den loop van den winter in alle stilte voltrok ken zou worden in de kapel op Windsor, terwijl prins Alexander met zijn jonge vrouw een villa in de nabijheid van Cronberg in den Taunus, door keizerin Frederik voor het paar naast haar nieuw landgoed aangekocht, zou bewonen. Ongeveer twee maanden geleden kwam keizer Wilhelm iets ter oore van prins Alexanders flirtation met mej. Loisinger. Na overleg met zijn broeder, prins Heinrich, met Bismarck en zijn oudste zuster, de erfprinses van Saksen Meiningen, zond de keizer aan zijn moeder een korten brief, waarin hij het huwelijk verbood. Gelijk men weet is de keizer het hoofd der familie, alle leden van het huis Hohenzollern moeten hem gehoorzamen, op straffe dat hij hun de geldelijke toelage, hun toegezegd, onttrekt. Later deelde de keizer zijn moeder uitvoerig mede, dat prins Alexander met. prinses Victoria speelde en gaf haar kennis van diens liaison met mej. Loisinger. Hierop brak een ware orkaan op Osborne los, koningin Victoria en keizerin Frederik, beiden waren ten diepste veront waardigd en een weinig beschaamd tevens, omdat zij altijd prins Alexander in bescherming hadden genomen. Poor prins Henry, die gebukt ging onder den ijzigen wind van de koninklijke en schoonmoederlijke ongenade, ontving de opdracht onmiddellijk naar Darmstadt te schrij ven en van zijn broeder opheldering te vragen over de loopende geruchten, die de beide dames, moeder en grootmoeder, nauwelijks geloofden. Na ontvangst van dezen brief nam prins Alexander plotseling zijn ontslag uit het Duit sche leger, een stap die bijna direct door zijn huwelijk gevolgd werd. Hiervan werd zelfs niet door hem aan zijne verwanten in Duitsch land of zijne hooge beschermvrouwen in Enge land kennis gegeven. De koninklijke familie las het uit de dagbladen. Naar men verzekert had prinses Victoria groote liefde voor den ex-vorst van Boelgarije opgevathij gevoelde geen bijzondere genegenheid voor haar, doch was gevleid door haar voorkeur, en scheen deze als het middel te beschouwen om een schitterende carrière te maken. In hoeverre deze laatste gevolgtrekking over het karakter van den vorst, dat daardoor niet aan waarde wint, in gegeven is door teleurgestelde verwachtingen, is de vraag. Petrsleum-noteeringen vande make laars Cantalaar A Sclialkwijk. Rotterdam, 6 Maart. Loco - Tankfust Geïmporteerd fust 8, Tan boord bij lossingJanuari-levering Februari-levering t Maart-levering f 7,85 April-levering 7,70 Mei-levering ƒ7,65 ,- Juni- levering Juli-levermg Augus tus-levering fSeptember-levering ƒ8, October-levering 8,—November-levering 8,en December-levering 8, Zeilend 7,85. Aflading Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterdam Vlissingen, 7 Maart. Binnengekomen de Eng. barge Ella Norman, gez. E. Garrett, van Londen. Hansweert, 6 Maart. Het met lekkage alhier binnengekomen zeilschip De vrouw Corne lia, schipper W. Vermeulen, werd niet overge- lost doch is heden slepend naar Antwerpen vertrokken. Staatsleeningen Nederland. pCt. Bedrag sta Cert N. W. Sch. dito dito dito dito dito Obl Dong. O. L. 1867 dito Goudl. Itnlië. In». '62/81 Oostenrijk. Obl Mei-Nor. dito Jan.-Juli dito dito Gond 4 Voïen. O. Sch. '44. 4 -?ort. Ob. Bt. 'BS/84 8 dito dito 1888 4% Husland. Obl. Hope 1798/1816 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '56 Obligatién 1862 dito 1864 dito 1877 dito dito Oost. le S. dito dito 2e - dito dito 3e dito 72 gec. dito dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e I. dito 4% dito '76 gec. dito 4% dito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O B.Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Geer. S. D. C. dito Gereg. 1859 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 6 Brazilië. Obl. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1863 dito 1879 Venezuela 1881 6 Maart. 7 Maart Middelburg, 7 Maart. De aanvoer uit Wal cheren was heden ruim, behalve van jarige tarwe en bruineboonen. Jarige Walchersche tarwe wordt niet veel meer aangeboden en is van 8,65 tot 8,75 betaald. Goede blanke nieuwe Walcherscbe tarwe begeerd en van 6,75 tot 6,85 gekocht. Afwijkende dito bijna niet gevraagd; de noteering is ƒ6,10 a ƒ6,25. Rogge niet getoond. Wintergerst f 4,90 a 5,- Zomergerst onveranderd 4,66 a 4,75. De hardste witteboonen bijna zonder handel en 50 cent lager genoteerd 10,50. Dito bruineboonen flauw prjjshoudend 13,25 a 13,50 met zeer weinig handel. Tuinboonen gevraagd 16,- voor de zaaiing is hooger betaald. De hardste paardenboonen zijn ƒ6,gekocht, algemeen hield men hooger. Groene kookerwten ƒ8,50 a ƒ8.75. Koolzaad opgeruimd. Boter f 1.15 a ƒ1.25 per kilo. Eiaren ƒ2, per 100 stuks. Raapolie ƒ31.patentolie 33.en lijn olie 23.per vat op 6 w., contant ƒ1. korting. Raapkoeken 90 per 1040 stuks; lijn koeken zachts 12,harde ƒ10 per 104 stuks. s 31/s Sl/s 5 5 5 6 6 5 5 6 5 5 5 5 5 5 1000 76 753/4 V 1000 92 7 1000 101% 101 7 1000 1011/4 101% fl. 120-1200 1007/g 7 100 94% Lir.100-100000 90% 90% 1000 689/Ifi 68% 7 1000 691/4 687/s 7 200-1000 921/2 Z.R 500 86% 86 100 65% 65% 20 983-4 935/g 1000 10113/xs Z.R. 500 641/4 64 7 500 891/4 89% 50-100 1000 1021/4 102% 20-100 1003/4 1003,4 Z.R. 100-1000 635/16 631/4 100-1000 64 638/4 17 100-1000 68%6 500-100 1007/8 1007/g 7 50-100 101 101 7 50-100 1011/2 ■A. 7 100 977/s 7 50-100 99 Z.R. 125-625 863/g 869/26 20-100 89% 90 Pes. 1000-24000 71 Pr. fr. fr. .5 5 4I/j 4i t 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 100 100 100 56/5&112.10 100-500 881/2 153/4 87% 1021/ig 83 153/4 867/g 523/4 53 1000 150 500 500 1000 12313/16 12313/,8 «9 691/4 Indostr, en (Inane. Ouderaein Nederland. pCt. N. Hund. Msch. Aand. resconlre 5 N.-l. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1SS5 3 Huitsohland. Crt. Bijksb.Ad. Amst. Oostenrijk. Aand O. H. B R.M. 3000 fl. 600 Sponrwejf leening-en Mederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I spw. aand. N. Rijnapw. volgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 jongarije. Theis. Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 'talie. Vietor Em. spw. Obl. 3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 Oostenrijk. P.O. Spw. Obl 3 Polen. W.-W. A. Ikusland. Gr. Sp.- Maat». Aand. 5 dito Obl41/3 dito dito dito 4 Bait. Spw. Aand. 3 Chark.-A7.0w. O. 6 Jeles-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kark.-Ch.-Ai. O. 5 Loaowo.-Sew- 5 Morach.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 250 127 1271/4 ir 250 n 235 n 250-1000 1381/2 20-200 1071/2 108% 9 100 58% 1. 200 7 200 1000 84 84 Lir. 500 6OI/4 7 500-5000 501/2 593/s fr. 500 78% Z.R. 100 121 122% Z.E. Z.R. Mosk.-Kursk. do. 6 R.M. Mosk.-Smol. dito 6 Orel-Vitebak A. 5 Z.R. dito Obl5 t'oti Tiflis dito 5 ft.-Wiasma Aand Z.R. Zuid-West Sp. M. 5 merik. Ctr. P. O. 6 Doll, dit. Calif.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. 7 dito le hypt. Crt. 7 f dit. Mad. Ext. Ob. 7 Doll. Menominee dito 7 N -W. Union dito 7 7 Win. St.-Peter do 7 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.J M.Ob. 7 7 Un. Pas. Hfdl. do. 6 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 .00 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 1213/4 1213,4 6H/3 615/s lOOl/a 1003/g 971/3 98 - 1015/4 94>15/j0 95 9414 3U/2 313/g 1023/4 - 1011/8 IOOV4 100% 1011/8 1011/8 311/2 761q 761,16 1051/4 IO6I/4 - 1331/2 134 1201/, 973/g 97% 114 Eremte-tieeningen. ederlStad Am. 3 Stad Rotterdam 3 'Selgië. Stad Antw. 1887. 21/2 dito Brussel 1887 2% Eongar. Stl. 1870 Qoatenr. Stl. 1864 4 dito 1860 5 dito 1864 Cred. Inat. 1858 Dual. Stl. 1864 5 dito 1866 5 Spanje. Stad Madr. 8 Turkije.Spoorwl. 3 Z.R, 100 100 100 100 100 250 500 100 100 100 100 100 400 112% - 1071/4 88% 88% 88 881/g 117 174 163 44% 44 103/g i01/8 s'njièii va» cnupans en tosbnre obl igntiën. Amsterdam Oostenrijk Papier Ostenrijk Zilver Diverse in met affidavit. Portugeesebe Fransche Belgische Pruisische Hamburg Russen. Gondroebel Russen in Z. R Poolsche per Z. R Spaansche Enitenl 7 Binnen] Imerikaausche in dollars 6 Maart. 7 Maart. 20.82% 20.77 20.821/2 20.77% 11.621/2 11.52% 11.921/2 11.921/2 11.921/2 11.95% 7 47.30 7 4-7.30' 47.85 47.85 53.70 58.70 1.13% 1.131/2 1.901/2 7 1.89% 1.261/3 1.20% 1.831/a I.88I/2 7 47 50 47 50 2 28 2 28 2.451/3 2.45% Speciekoers» eOUD. ZILVER. Wieht.Souv. 12.05 12.15 St .v. 20 aak. «11.80 h 11.90 do. fr. 20 9.82% 7 9.62% f-Ukk. v.6fr. 2.85 ƒ2.48 Pruis. Zilver. 7 1.75 7 1.70

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3