LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Gemeenteraad van Middelburg Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. gedeeld. Een viertal schooljongens, die Zater dag morgen te Ylissingen aan boord der Btoom- barge waren gekomen, gedroegen zich zoo ver regaand baldadig dat de gezagvoerder, op klacht van een paar dames, verplicht was die jongens op den Abeele aan wal te zetten. Een der knapen, een echt haantje de voorste, sprong van de barge af voordat de plank was uitge legd en viel te water. Hij werd gered, doch heeft, naar wij vernemen, zijn arm gebroken. Het is te hopen dat het koude bad den knaap een beetje tot kalmte gebracht zal hebben en zijne kameraden in het hem getroffen hebbend ongeval een les mogen zien om zich wat fat soenlijker in het publiek te gedragen dan bevoegden verzekeren het ons in den laat- sten tijd op de barges het geval is. Te Ylissingen zijn eenige ingezetenen uitgenoodigd zich tot eene commissie te veree nigen, die middelen zal beramen om te voorzien in den nood der door het zeedrama bij Schouwen- bank van hun steun beroofde gezinnen. De heer Tutein Nolthenius, burgemeester dier ge meente, heeft het eere-voorzitterschap over die commissie aanvaard, welke verder zal samen gesteld zijn uit de heerenJ. Gr. Geijsen, gepensionneerd machinistM. H. de Graaff, pastoor J. C. Houbaer, particulier ds I. Mon- tagne, pred. der Ned. Herv. gem.R. G. van Nieuwkuijk, hoofd der R. K. schoolJ. Span jaard, inspecteur van het loodswezen M. P. Troelstra, rijks-ontvangerC. R. C. Wibaut, kassier. Woensdag zullen deze heeren in een der zalen van het raadhuis hunne eerste vergadering houden. Het sedert eenigen tijd aan de werf der koninklijke maatschappij de Schelde in reparatie liggende Duitsch# tweelingschroefstoomschip Harmonie, dat voor een paar dagen in het droogdok aldaar is geplaatst, is éen der zes stoomschepen, welke door het Duitsche gouvernement zijD aangekocht tot bescherming harer belangen in de Duitsche koloniën aan Afrika's Oostkust. Genoemd stoomschip ondergaat te Vlissingen aanzienlijke veranderingen, ontvangt o. a. een groote teakhout dekhut en wordt voorts geheel voor den dienst in het tropische klimaat inge richt. Nadat het gereed zal zijn, vertrekt de boot van Ylissingen naar Hamburg om het benoodigde oorlogsmateriaal aanboord te nemen. Genoemde boot werd in 1886 op de fabriek der koninklijke maatschappij de Schelde gebouwd en droeg toen den naam van Industrie II. Zij werd steeds door eene maatschappij gebezigd voor eene goederenvaart tusschen Keulen en Londen. De gemeente Vlissingen werd Zondagavond omstreeks half tien in hare rust gestoord door het geroep van brand en de geluiden der sig naalhorens. De brand was ontstaan op den Koudsteenschen Dijk bij den winkelier J. v. H. en wel op den zolder, alwaar netten geborgen waren. Spoedig waren eeno stadsspuit en die van het korps van discipline bij de hand, en weldra was door het inwerpen van een massa water, de brand in zijn aanvang gestuit. Even wel heeft de onder den zolder gelegene kamer, zoowel als de beneden gelegen winkel veel door waterschade geleden. De oorzaak is niet bekend en de winkelier verklaarde sinds den vorigen dag niet op den zolder te zijn geweest. De inboedel is verzekerd bij de Belgische Maatschappij van algemeene assurantiën te Brussel. De autoriteiten waren spoedig bij het onheil aanwezig en de schutterij handhaafde de orde, terwijl bij de buren verschillende goederen uit den winkel en van het meubilair warengeborgen. Voor de betrekking van secretaris-ontvan ger der gemeente Kloetinge hebben zich reeds 13 sollicitanten aangemeld. Zondag had de predikant eener Zuid- Bevelandsche gemeente de onaangename ervaring, bij het gaan van de consistoriekamer naar zijne woning, op een dracht steenen (grint) te worden onthaald in 't gezicht van een politiebeambte, die zich aanstelde alsof hij van het voorval niets bemerkte. De zaken zijn derhalve in die gemeente voor verbetering vatbaar De stuurman der Zierikzeesche stoomboot J. K. kreeg Zondag voormiddag, bij het aan boord brengen van vee aan de aanlegplaats te Stavenisse, een steek van den hoorn van een stier, zoodat hij te Stavenisse moest achterblij ven, waarheen hij per rijtuig werd vervoerd, en hem geneeskundige hulp verleend. Denzelfden namiddag is hij met de stoomboot Zeeland naar Zierikzee vervoerd. Zijn toestand is naar om standigheden redelijk. Met algemeene stemmen is door den ge meenteraad van Zaamslag, op eene jaarwedde van ƒ950, tot gemeente geneesheer benoemd de heer J. O. M. Hartman te Goes. Tusschen Woensdag en Donderdag vorige week zijn bij den landbouwer P. Boogaart in den Yitshoek, nabij Lamswaarde, zes hammen en eenige stukken spek, ter zwaarte van 75 kilo, gestolen. Het is, naar men ons uit Hulst meldt, de1 politie tot heden nog niet mogen gelukken, den dader of de daders op het spoor te komen. Te Terneuzen overleed zoo schrijft men ons Zaterdag een algemeen geacht burger, een man die een werkzaam leven achter zich heeft, namelijk de heer dr P. D. Buijze, in den hoogen ouderdom van bijna 89 jaren, de. nestor bij den geneeskundigen stand in deze provincie. Op den 13 Mei 1824 verkreeg hij te Leiden admissie als med. doctor en op den 12 Juni daaraanvolgende als art. ohstr. doctor. Op den 1 Juli 1884 mocht hij dan ook zijn 60jarig jubiló als geneesheer te Terneuzen her denken, by welke gelegenheid de alom geachte grijsaard mocht ondervinden, ook door stoffelijke blijken, hoe velen hem hoogachtten, zoowel om zijne kunde als om het feit dat hij een nuttig lid in de burgerlijke maatschappij was. In den laatsten tijd was hij niet meer practisee- rende, wegens ouderdom en ook min gunstigen gezondheidstoestand in 1884 werd hem, na een 60jarige loopbaan, op zijn verzoek eervol ontslag verleend al» gemeente-gemeesheer. Terneuzen verloor alzoo kort na elkander twee geneeskundigen; en moge er van dr Buijze, wegens ouderdom, geene verwachting meer geweest zijn, van dr Van Pienbroek, op 63 jarigen leeftijd ten grave gedaald, had men een langer behoud gewenscht. Het is de wensch van zeer velen dat de plaats van dezen laat sten spoedig vervuld moge worden en Ter neuzen weder twee geneeskundigen bezitte, waaraan dringend behoefte bestaat. Adres der firma J. H. C. Kakebeeke Gz, te Goes omtrent de stichting eener stoommeelfabriek. Na gevoerde onderhandelingen tusschen bur gemeester en wethouders van Middelburg en de firma Kakebeeke omtrent den afstand aan laatstgenoemde van een gedeelte van het han delsterrein aan het kanaal door Walcheren is door burg. en weth. eens schets opgemaakt van de hoofdvoorwaarden, waarop aan de firma waarschijnlijk een gedeelte van dat terrein ten behoeve der te stichten stoommeelfabriek zou kunnen worden afgestaan. Die schets is van den volgenden inhoud »I. Waar in deze schets gesproken wordt van de gemeente, wordt hiermede bedoeld de gemeente Middelburg en waar gesproken wordt van de firma wordt hiermede bedoeld de firma wed. J. H. C. Kakebeeke Gz. »II. De gemeente is bereid aan de firma, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde staten van Zeeland, tegen betaling van eene som van 2000 in vollen en vrjjen eigendom af te staan een door de firma te kiezen stuk grond ter grootte van éóne hectare, deel uitmakende van haar handelsterrein ten oosten der zwemschool, aan het kanaal door Walcheren gelegen, met uitzondering van de in art. IV genoemde stroo- keu en op voorwaarde dat het te kiezen stuk grond door bedoelde te reserveeren strooken wor den begrensd. »III. De aan de firma in eigendom af te stane grond vervalt weder kosteloos en onder verbeurte van de door haar alsdan betaalde koopsom en kosten aan de gemeente bijaldien daarop den 31 December 1890 geene stoom meelfabriek is gebouwd. ïIV. Zoowel aan de noord- als aan de zuid zijde blijft de buitenste strook van het geheele handelsterrein het eigendom der gemeente ten einde >1° aan het rijk het voortdurend bestaan van het thans bestaande jaagpad langs het kanaal te verzekeren »2° eene gewone rijbaan aan de zuidzijde van het terrein in aansluiting met den Kle- verskerkschen straatweg te kunnen maken »3o. om daarenboven in staat te zijn eenen spoorweg met enkel spoor zoowel aan de noord als aan de zuidzijde van het geheele terrein te kunnen aanleggen in aansluiting met den staatsspoorweg. »Met het oog op deze bedoelingen moet die strook aan de kanaalzijde eene breedte van minstens 10 meter en aan de overige zijden eene breedte van minstens 13 meter hebben. »V. De gemeente maakt en onderhoudt ten haren koste tusschen de uiterste grens van den aan de firma in eigendom af te stanen grond en den staatsspoorweg eene spoorverbin ding van enkel spoor, hetzij langs de noord zijde hetzij langs beide zijden van het handels terrein al naar gelang de firma daartoe haar verlangen aan burgemeester en wethouders zal te kennen geven. »Die spoorweg, loopende over de in art. IV bedoelde strooken, blijft, evenals deze strooken, het eigendom der gemeente. »De gemeente waarborgt, voor zooveel van haar afhangt, aan de firma het recht die spoor wegverbinding te gebruiken, zonder dat intus- schen de firma aanspraak kan maken op het uit sluitend recht tot gebruik van die verbinding. »De firma is bevoegd om sporen, welke zij op haar terrein mocht aanleggen, aan de spoor verbinding der gemeente te doen aansluiten mits die aansluiting geschiede door en voor rekening der firma. »De firma is verplicht om aansluitingen in de vorige alinea bedoeld te maken en te be kostigen, indien burgemeester en wethouders die met het oog op een geregeld verkeer in het belang van anderen noodig achten. Die aansluitingen moeten, voor zooveel van de firma afhangt, zijn gemaakt binnen een telkens alsdan door burgemeester en wethouders ter kennis van de firma gebrachten termijn, welke niet korter mag worden gesteld dan drie maanden. »VI. De regeling van het gemeenschappelijk gebruik van de spoorverbinding der gemeente en van de bediening dier verbinding geschiedt bij onderling goedvinden door hen, aan wie het recht van gebruik is toegestaan en anders, bij verschil, door burgemeester en wethouders. »De bediening geschiedt overigens ten koste van die gebruikers. »VII. De firma zorgt voor de noodige ver gunningen ten name van de gemeente Middelburg, zoowel om die spoorverbinding (buiten het ter rein der gemeente) te leggen als om de rails aan die van den staatsspoorweg te doen aan sluiten. sYlII. Voor den aanvang van het leggen der spoorverbinding deponeert de firma eene som van ƒ11,50 voor eiken meter spoor, welke moet worden aangelegd, ten kantore van den gemeente-ontvanger, als waarborg voor het tot standkomen der fabriekzoodra deze fabriek is gesticht, wordt die waarborgsom teruggegeven. »IX. De gemeente zorgt voor het tot stand- komen dezer spoorverbinding, nadat de firma het schriftelijk bewijs zal hebben getoond, dat van de bevoegde machten de noodige vergun ningen zijn verkregen en nadat de in het vorig artikel genoemde waarborgsom is gestort. »X. Als bijdrage in de kosten van onderhoud der spoorverbinding betaalt de firma jaarlijks vóór den 31 December eene retributie aan de gemeente ten bedrage van 4% van de kosten van aanleg dier verbinding. »XI. De gemeente zal tot geene andere vrij waring dan die voor uitwinning gehouden worden. sZij is niet verplicht te zorgen voor riolee- ring van den in eigendom af te stanen grond. Evenmin heeft zij te zorgen voor den afvoer van spoel- of fabriekswater of van iets wat van dien grond of van het daarop gestichte afkomstig is. »XII. De firma heeft zelf te zorgen voor het bekomen van vergunning om zoowel van den staatsspoorweg, rijkswegen of gronden als van het kanaal door Walcheren gebruik te maken, »Alle kosten, op dat gebruik vallende, zijn evenals de kosten der daarvoor te maken wer ken, voor hare rekening. »XIII. Gedurende eene maand na een tel kens, hetzy door de firma aan burgemeester en wethouders, hetzij door deze aan de firma ter kennis te brengen datum heeft de firma het recht van voorkeur op hoogstens nog een hectare grond van het handelsterrein, rechts of links in aansluiting van den in art. 1 bedoelden haar in eigendom af te stanen grond gelegen, met dien verstande dat aan dat recht van voorkeur door den raad der gemeente Middel burg slechts dan en tot die mate gevolg zal worden gegeven, als dit college alsdan van de behoefte aan uitbreiding der fabriek is over tuigd. »Blijkt de raad deze overtuiging te hebben, dan geschiedt afstand in eigendom van dien grond tegen denzelfden alsvoren bepaalden prijs van 2000 per hectare. »XIV. Alle kosten op tusschen de gemeente en de firma te sluiten overeenkomsten komen ten laste van de firma. Naar aanleiding van deze hoofdvoorwaarden richtte de firma Kakebeeke een adres aan den raad, waarin zij mededeeldt dat daartegen bij haar bedenkingen bestaan en daarom die, als volgt gewijzigd, vastgesteld zou wenschen te zien, bijaldien aan adressante niet, gelijk zij het liefst zoude wenschen, het geheele handels terrein in eigendom kan worden afgestaan. »I. Onveranderd. »II. De gemeente is bereid aan de firma, behoudens goedkeuring van ged. staten van Zeeland, tegen betaling eener som van vier duizend gulden in vollen en vrijen eigendom af te staan een stuk grond ter grootte van twee hectaren op bijgevoegde kaart gearceerd, deel uitmakende van haar handelsterrein ten oosten der zwemschool aan het kanaal door Walcheren gelegen, met uitzondering van de in art. IV genoemde strooken en op voorwaarde dat het te kiezen stuk grond door bedoelde te reserveere strooken worden begrensd. »III. Onveranderd. >1V. Zoowel aan de noord- als aan de zuid zijde blijft de buitenste strook van het geheele handelsterrein het eigendom der gemeente, ten einde >1° aan het rijk het voortdurend bestaan van het thans bestaande jaagpad langs het kanaal te verzekeren »2° eenen gewonen rijweg aan de zuidzijde van het terrein in aansluiting met den Kle- verskerkschen straatweg te kunnen maken »3o om daarenboven in staat te zijn eenen spoorweg met enkel of dubbel spoor aan de zuidzijde van het geheele terrein te kunnen aanleggen in aansluiting met den staatsspoorweg. »Met het oog op deze bedoeling moet die strook aan de kanaalzijde eene breedte van 5 en aan de zuidzijde eene breedte van 13 meters hebben. »V. De gemeente maakt en onderhoudt ten haren koste tusschen de uiterste grens van den aan de firma in eigendom af te stanen grond en den staatsspoorweg eene spoorverbin ding langs de zuidzijde van het handelsterrein, indien de firma daartoe haar verlangen aan burgemeester en wethouders zal te kennen geven. »Die spoorweg, loopende over de in art. IV sub 2 bedoelde strook, blijft evenals deze strook het eigendom der gemeente. »VI, VII, VIII en IX. Vervallen. »X. Als bijdrage in de kosten der spoor verbinding betaalt de firma jaarlijks vóór den 31en December eene retributie aan de gemeente ten bedrage van 10 van de kosten van aanleg dier verbinding. »XI. De gemeente zal tot geene andere vrijwaring dan die voor uitwinning gehouden worden. Zij is niet verplicht te zorgen voor rioleering van den in eigendom af te stanen grond. Evenmin heeft zij te zorgen voor den afvoer van spoel- of fabriekswater of van iets wat van dien grond of van het daarop gestichte afkomstig is. »XII. Onveranderd. »XIII. Vervalt. >XIV. Alle kosten op tusschen de gemeente en de firma te sluiten overeenkomsten komen ten laste van laatstgenoemde. »Aan deze schets der hoofdvoorwaarden wenscht adressante nog te zi«n toegevoegd »dat de stedelijke gasleiding tot hare fabriek worde uitgebreid, dat haar van gemeentewege alle faciliteiten worden verstrekt tot bekomen van het voor haar industrieel doel benoodigde water, zoomede een doorrit over de gereser veerde strook van 13 M. voor wagens tot den Kleverskerkschen weg." Mocht de raad aan adressante het geheele terrein met den toegang daartoe (met uitzonde ring van het jaagpad, het terrein der zwemin richting en 1000 M2 tot uitbreiding daarvan) in vollen en vrijen eigendom wenschen af te staan, dan is de firma bereid daarvoor vijf duizend gulden en de kosten, op den verkoop vallende, te betalen, en neemt zij er genoegen mede, dat de afgestane grond weder kosteloos en onder verbeurte van de door haar te betalen koopsom en kosten aan de gemeente vervalt, bijaldien daarop den 31 December 1890 geene stoommeelfabriek is gebouwd. »Resumeerende, verzoekt adressante »lo. afstand van het geheele terrein met den toegang in eigendom of indien zulks niet mogelijk is »2o. afstand van de twee hectaren zooals op bij het adres gevoegde kaart is aangeduid Overtuigd dat de gemeente in dezen ten volle zal medewerken om eene dergelijke industrie te help»n bevorderen beveelt de firma zich ten zeerste aan voor eene spoedige beslissing zoo mogelijk binnen acht dagen, opdat onmiddellijk met het heiwerk zou kunnen worden begonnen Van 23 tot 25 Februari. Middelburg. Ondertrouwd: A. Leijnse, wed' 37 j. met W. Valkier, jd. 17 j. BevallenG. Petiet, geb. Kooman, d. M. Hendriks, geb. Lahr, z. C. J. Janszen, geb. Buijs, z. J. Leijnse, geb. Kodde, d. W. S. Krijger, geb. Koster, z. Overleden J. P. Simons, wed' van C. P. de Koster, 77 j. N. C. de Troije, d. 74 m. Van 16 tot 23 Februari. Goes. Gehuwd L. A. Snijder, jm. 20 j. met W. A. den Boer, jd. 20 j. K. Pik, wed' 45 j. met M. J. Nonnekes, jd. 26 j. BevallenJ. van de Velde, geb. Saaman, z. E. Brouwer, geb. Burgs, d. J. Buitendijk, geb. De Jonge, z. A. K. Visser, geb. De Leeuwen, z. C. E. Schipper, geb. De Munck, d. Overleden A. M. Heirman, wed® van J. F. J. Knitel, 50 j. Zieeikzee. Bevallen D. Beije, geb. Neste laar, z. H. D. Kohschulte, geb. Straatman, d. C. Vingerhoed, geb. Van Dongen, z. M. Cats- hoek, geb. Ruselaar, d. Overleden A. de Vlieger, man van L. Boot, 73 j. D. Tabernee, man van J. Tuijtel, 47 j. Met de waarneming van het vacante kantoor der directe belastingen te Oude-Pekela is belast de heer P. Lncieer, surnumerair uit de inspectie Middelburg. Uit Amsterdam schrijft men ons Men zal zich herinneren, dat in den nazomer van 1887 voor het eerst alhier luchtballons opstegen, door Nederlandsche luchtschippers bestuurd, die, hoewel geen verre of levensge vaarlijke reizen ondernemende, toch toonden, dat het overbodig was geworden, dat voortaan vreemdelingen hier kwamen om voor veel geld van het nieuwsgierig publiek het luchtruim in te gaan- Dat herhaaldelijk opstijgen van enkele koene Amsterdammers had tengevolge, dat een dertig tal personen zich vereenigden, om die lucht vaarten te bevorderen, en elkander in het manoeuveeren van den lossen of aan een touw gebonden ballon (captif) te onderrichten. Een bestuur was gekozen met zekeren heer Smit aan het hoofd, die, ofschoon de eigenaar van een scating-rink in de Nes, zich in het ver vaardigen van luchtballons een goeden naam, zelfs van Fransche vakmannen, had weten te verwerven. Dat bestuur had in de dagbladen tegen Zondag middag eene'openbare vergadering uitgeschreven in de scating-rink, die ook toegankelijk is door een steeg uitkomende op het Rokin. Een 70 of 80 personen gaf aan de uitnoodiging tot bijwonen dezer bijeenkomst gevolg, die blijkbaar alleen was belegd om leden, tegen 13 con tributie in 'tjaar, te werven. Behalve de heer Smit, waren een drietal personen aan de bestuurstafel gezeten, in de uniform van luchtvaartkapitein. Een dezer drie, die zelf een keurig en relief gestikt luchtballonnetje op den linkerarm voerde, bleek de redenaar te zijn, daar hij aan de ver gaderden mededeelde, dat in December van het vorige jaar de Nederlandsche luchtvaartvereeniging was ontstaan, die zich ten doel stelt de gelden voor een ballon bijeen te brengen, en de schade, daaraan bij daling bekomen, te betalen, en welker bestuur bij opstijging een kapitein uit de drie, die de vereeniging reeds bezit, aanwijst, aan wien de helft van de passagiersvrachten wordt gegeven, terwijl de andere helft in de kas der vereeniging komt. Doch dit was niet het eenige doel. Men zou den ballon der vereeniging ook dienstbaar willen maken voor oefeningen der genie, nu de proeven, door officieren te Utrecht gehouden, niet waren gelukt, ja zelfs had men hoop dat de Min. van oorlog zich weldra van deze ver eeniging zou bedienen bij nieuwe proeven. Aan de uitnoodiging om tot de vereening als lid toe te treden werd door een enkele gevolg gegeven- Te Eist werd een 25jarige landbouwers zoon Vrijdag namiddag, toen hij te dicht bij den korenmolen kwam, door een der roeden zoodanig getroffen, dat hij na weinige oogen- blikken overleed. Uit de advertentiën. Te koop een salondoes, anderhalf jaar oud. Een pleeg zuster zou gaarne slepenlijdenden belangloos verplegen. Iemand zoekt een vriend die hem 200 wil leenen. Een bleeker, die volgens de natuur wascht en bleekt, zoekt klanten, enz. Te Leggeloëveld (Dr.) is «en boerenwoning afgebrand. Een kind van een jaar, dat in een wieg lag te slapen, is daarbij omgekomen. Op de Kon. wapenfabriek te Maastricht kwam een werkman met zijn kiel in een kamrad. Hjj wilde het kleedingstuk er uit rukken en geraakte toen met beide handen tusschen de raderen. Vreesdlijk verminkt werd hij naar het gasthuis overgebracht. Een hand is afgezet. Op het koepelfort de Harssens aan den mond der haven te Helder had Donderdagavond eene brutale aanranding plaats. De milicien kanonnier v. G., op wacht staande, meende eenig geritsel aan den achterkant van het fort te vernemen. Daar het meermalen gebeurt, dat sommige botvisschers, by het uitoefenen van hun werk op den Znidwal, zich wel eens op het fort begeven, ten einde zich voor de kou eenigszins te beschutten, begaf de schild wacht zich te goeder trouw Inaar de plaats, waar hij het geluid had vernomen. Hij be speurde 3 personen, doch visschers schenen het niet te zijn. Toen hij de mannen bijna ge naderd was, werd hij plotseling op verraderlijke wijze aangegrepen en werden hem, waarschijnlijk met een stuk hout, zulke hevige slagen toe gebracht, dat hij bewusteloos neerviel. In dien toestand werd hij door de wacht, die hem kwam aflossen, gevonden. De aanranders, die zeer waarschijnlijk op roof uit zijn geweest, hadden in dien tijd gelegenheid gehad de vlucht te nemen Een jong artist, 19 jaar oud, David Mose, die verlof had ontvangen een portret van aarts hertog Rudolf op diens doodbed te schilderen, en waarvan de schets door den keizer was ge kocht, is tengevolge van de gedurende zijn arbeid uitgestane spanning krankzinnig ge worden. In de Emeran mijn bij Billen, Boheme, vond een ontploffing van mijngas plaats. Drie arbeiders werden gedood en vijf gewond. In een fabriek te Haspe werden ten ge volge van het springen van een drijfwiel twee personen gedood en vijf gewond. Een stuk van het wiel vloog met vreeselijk geweld over de halve stad en drong 2 M. diep in den grond. Tengevolge van een nieuwen sneeuwstorm was te Berlijn Zaterdag het verkeer op ver scheidene plaatsen gestremd. Vrijdag is de Seine een meter gewassen zoodat het water de hoogte van 6.20 M. be reikt had. Te Parijs en omstreken acht men den toestand niet zonder geva ar. Vóór eenigen tijd maakte een jongmensch te Bergerac, Meynot genaamd, bij e en ontvanger in dienst, zich met 12000 frcs uit de voeten. Hij kreeg echter berouw, kwam terug en gaf het gestolene weer 1 Voor het hof der Gironde gebracht, is hjj vrijgesproken. De gisteren te Stockholm gehouden inter nationale schaatsenwedstrijd voor amateurs werd door prachtig weder begunstigd er was slechts weinig wind en het ijs was zeer goed. Het aantal deeldemcrs wasll, namelijk 5 Zweden, 5 Noren en 1 Fin. In de afdeelingsritten gebruikten voor da 5000 meterGodager, uit Hainar, 10 m. 11/5 sec., Norseng, uit id., 10 m. 6 3/5 sec.Halvorsen, uit id., 10 m. 15 sec.; Ottersen, uit Christiania, 10 m. IS sec. Bij den beslissenden kamprit werd de eerste prijs (zilveron drinkkan en gouden medaille) behaald door Godager, in 10 m. 5 2/5 sec.; de tweedeprijs(zilverenbokaal en zilveren medaille) door Norseng, in 10 m. 5 3/5 sec.de derde prijs (zilveren bokaalen zilveren medaille) door Halvorsen, in 10 m. 111/5 sec.; de vierde prijs (zilveren medaille) door Ottersen, in 10 m. 11 2,5 sec. Al deze records zijn veel korter dan die van Donaghue en Panschin. De Rus Baltschefsting, die Panschin op 3 mijlen 4827 meter sloeg, behoort ook onder de geslagenen. De kroonprins deelde de prijzen uit. 's (.ravenliage. De Tweede kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 5 Maart, des namiddags te twee uren. De heer mr J. B. van Osenbruggen, lid der Tweede kamer voor Dordrecht, is heden mid dag alhier overleden. Madrid. De Cerrespondenzia weerspreekt het bericht, dat de regeering met het huis- Rothschild een leening wil sluiten. WasHington. Het huis van afgevaardig den heeft met 143 tegen 88 stemmen de tarief- wet, door Mill voorgesteld, verworpen. Kiihl bis ans Herz hinan. Zóó was de stem ming der Fransche kamer, toen Tirard Zaterdag de verklaring van het nieuwe ministerie voor las. De ministers verzekerden zich de moei lijkheden van den tegenwoordigen toestand niet te ontveinzen, maar, overtuigd van de bereidvaardigheid der kamer om met hen mede te werken, hadden zij de moeilijke taak aan vaard. Wat het programma der regeering betreft, de tegenwoordige wetgevende vergade ring heeft naar haar meening nog in tweeërlei opzicht eene belangrijke taak te vervullen, namelijk de begrooting voor 1890 vast te stelln, en door eene in ruimen zin verdraagzame en beleidvolle politiek het slagen der wereldten toonstelling te verzekeren. De in behandeling zijnde wetten, waaronder de legerwet, hoopt het ministerie spoedig door de kamer te zien afdoen. De voornaamste taak der regeering zal echter zijn voor alle republikleinen een gemeenschappelijken grond slag te vinden, en daarop een stelsel van vrede en vooruitgang te bouwen en te bevestigen. Al haar pogingen zullen ten doel hebben het land in de gelegenheid te stellen in een tijd vak van kalmte zijne wenschen te doen ken nen. Men kan staat maken op de waakzaam heid der regeering, die als een streng rechter het oog zal houden op alle fouten en zwakheden, en alle maatregelen nemen zal om de wettelijke orde te verzekeren en alle oproerige aanslagen te verijdelen. Slechts toejuichingen van het centrum volgden op deze woorden. Warmer ontvangst vond het ministerieele programma in den senaat, waar het door den nieuwen minister van justitie Thevenet werd voorgelezen. De Justice noemt de ministerieele verklaring een lange omschrijving van den tekst van het evangelie Pax hominübus bonae voluntatis. »Wij koesteren de beste voornemens, wij zijn beschei den. Hebt medelijden met onzen moeilijken toestand." Verder meent hjet blad omtrent de verklaring, dat aan deze saus de visch ontbreekt Na voorlezing der ministerieele verklaring in de kamer het gerucht omtrent een bood schap van Carnot blijkt een verzinsel te zijn geweest deelde de minister van financiën Rouvier mede, dat de regeering het ontwerp betrekkelijk de begrooting van 1890 van haar voorgangster heeft overgenomen onder voorbe houd een verandering te zullen brengen in de middelen tot dekking van de buitengewone uitgaven. De kamer besloot morgen de begroo- tings-commissie door haar bureau's te benoe men. Vóór Donderdag zal zij geen openbare zitting houden. Daar dan een interpellatie van Andrieux over Tongking aan de orde is, zal haar reeds spoedig de gelegenheid geboden zijn te openbaren, welke houding de verschillende fracties der republikeinsche partij tegenover het kabinet zullen aannemen. De uiterste linkerzijde,' Clémenceau's leger, heeft besloten het kabinet niet te steunen» evenwel niets te ondernemen om het zijn onder gang te gemoet te voeren. Wanneer de radicalen deze onzijdige houding blijven betrachten, be ginnen de kansen gunstiger te staan, dat het ministerie het even lang zal uithouden als de tentoonstelling. Het welgelukken der tentoon stelling staat bij alle partijen op den voorgrond als een eerezaak voor Frankrijk. Wellicht werkt de tentoonstelling uit, wat op geen andere wijze schijnt verkregen te kunnen worden een tijd van hoognoodige rust voor het land, een wapenstilstand in het politiek ge harrewar. In Frankrijk, waar men met grond aanstoot genomen heeft aan den dronk, door den Italiaan- schen generaalAvogadrobij een feestmaal aan het Duitsch eskader aangeboden,uitgebracht en waar bij op Frankrijk als op den gemeenschappelijken vijand" van Italië en Duitschland werd gezin speeld, heeft men met voldoening kennis ge nomen van Crispi's houding bij deze gelegenheid.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2