LAATSTE BERICHTEN. Moopiip enTerpaclitiipii in MaM BUITENLAND. Verspreide Berichten. UIT STAD EN PROVINCIE. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. wegens straatschenderijJ. pv Yerseke, tot ƒ5 b. s. 2 d. b.wegens het verwekken van rumoer, waaidoor de nachtrust der inwoners kon worden verstoord: W. N., H. B., Biezelinge, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. en Ch. v. B., Yerseke, tot ƒ1 b. s. 1 d. h.wegens het rapen van schelpdieren van de steenglooiingen van een waterkeerenden dijkA. S., G. R., Hansweert, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. en H. L Wissekerke, tot 2 b. s. 2 d. h.wegens het bevaren der Schelde met een vaartuig zonder no in het groote zeil J. P., Yerseke, tot 1 b. s. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Het gerechtshof te 's Gravenhage deed gisteren uitspraak in de zaak van den tolwachter te Oud-Vosmeer, die door de rechtbank te Zienkzee was vrijgesproken ter zake van het afsnijden van een stuk staart eener koe, die aan zijne zoon was toevertrouwd. Het hof overwoog onder meer, dat ook de moedwil om te mishandelen overtuigend bewezen is, alsmede dat de bekl. met oordeel des onderscheids heeft gehandeld, en dat het feit valt in art. 451 strf. Op grond hiervan sprak het hof eene veroordeeling tot 3 dagen gevangenisstraf uit. Op het request om gratie voor U. bar. th. S. en II., wonende te Utrecht en aldaar gedetineerd in de strafgevangenis, is door Z. M. den koning afwijzend beschikt. In den calamiteusen polder Borssele vari eert de schatting, verricht voor de herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigendommen, van boomgaarden van 75 tot 110, van bouwlanden van 40 tot ƒ80 en van weilanden zonder kreek van 55 tot 80, alles per hectare. Te Borssele verkeert een loteling voor de militie in soortgelijk geval als iemand uit eene Friesche gemeente, verme-ld in ons nummer van 19 dezer. Bij de loting op Donderdag werd echter door belanghebbende noch op broe- derdienst noch op eenig zoonschap gewezen. Hij meende geen reden van vrijstelling te hebben. Zijn vader A huwde met B, bij wie hij vijf zonen verwekte. Door het overlijden van B huwt A met C, die .weduwe was van D en een zoon uit haar huwelijk had. Uit den echt van A met C is de betrokken loteling geboren- Te Kloetinge circuleert een adres, dat reeds door een dertigtal handteekeningen is voorzien, om de regeering te bewegen den heer M. Burger als burgemeester van die gemeente te benoemen. De afdeeling Zierikzee der vereeniging Volksonderwijs hield Woensdag eene vergadering ten huize van den societeithouder W. Kanaar. Naar aanleiding van het besluit, in de vorige vergadering genomen, betrekkelijk het verstrek ken van een geldelijke bijdrage tot ondersteuning van het plan om in het a. voorjaar eene ten toonstelling te houden van voorwerpen, door den werkman in zijne vrije uren vervaardigd, werd de vraag gedaan in hoever de pogingen van de vereeniging Volksbelang, van wie het initiatief was uitgegaan, geslaagd waren. Door een lid dier vereeniging werd geantwoord, dat door verschillende omstandigheden de voorbe reidende werkzaamheden nog niet ver gevor derd waren, waarop de voorzitter als zijn gevoelen uitsprak, dat er dan waarschijnlijk in dit jaar weinig succes van te wachten zou zijn. Uit het verslag betrekkelijk den stand der afdeeling over 1888, bleek het voornaamste, dat nl. het ledental was toegenomen. De rekening en verantwoording over 1888 sloot met een batig saldo van 237.93}. In plaats van den heer Heijse, die uitdruk kelijk verzocht niet meer in aanmerking te komen als bestuurlid, werd gekozen de heer J. A. de Bruijne, leeraar aan de H. B. school te Zierikzee. Mede naar aanleiding van het verhandelde in de vorige vergadering kwamen ter tafel de voorstellen tot wering van het schoolverzuim van de heeren mr Horch en P. van der Have met het praeadvies van het bestuur. Eersgenoemde heer stelde voor ter beteuge ling van dat kwaad schoolfeesten te houden, terwijl laatstgenoemde uit eigen ervaring meer heil verwachtte van het toekennen van prijzen. Na eene ampele discussie, waarin ieder dei- voorstellers zijn standpunt verdedigde, ging de vergadering met het voorstel van den heer Ijk merken dat hij voornemens was te hertrou wen. Het was een vriendelijke, vertrouwelijke brief, die als het ware een dikken streep door het verleden haalde. En zoo hertrouwde hij. Hij was volstrekt geen slecht mensch. Sophie was geen oogenblik boos op hem. Het was grootendeels haar schuld geweest. Ach neen 1 zij was niet voor dien man geweest, wat hij het recht had gehad van haar te verwachten. Zij, die zoo stil was, met zulk een stijf be krompen wezen en bovendien zoo leelijk en vervelend hoe had zij ooit zijn huis aan genaam kunnen maken en met levenslust en blijmoedigheid vervullenZij was zoo ver schillend van anderen. Zij beschouwde zichzelf en haar zuster als een soort van uitzonderingen onder de menschen. Niemand kon op den duur tevreden met haar zijn. Isidor schreef af en toe, vriendelijk en vrij moedig. Ja op zekeren dag kwam hij haar zelfs bezoeken en in den loop van het gesprek liet hij zich ontvallen, dat Ina zijn vrouw met hem in de stad was. Sophie zei dat zij haar gaarne wilde zien. En mevrouw verscheeneen jonge frissche, schoone dame, met coquette oogen, het haar kort op het voorhoofd geknipt en een kersen rood mondje, dat altijd lachte levendig en vriendelijkonweerstaanbaar en gewoon om gelukkig te maken. De arme Sophie was terstond door haar betooverd. Yan der Have, hoofd eener openbare school, mede, en besloot dus om als proef uit de kas der afdeeling eene som van pl. m. 70 te verstrekken, teneinde daarvoor geschikte prijzen aan te koopen, om te verdeelen onder die scholieren welke gedurende een jaarcursus het minst de school verzuimden. Ten slotte betuigde de heer jhr A. C. Ito el I het afgetreden bestuurs lid, den heer J. H. C. Heijse, dank voor al hetgeen door hem in die betrekking ten behoeve der vereeniging was verricht, met den wenscb dat de heer Heijse de vereeniging steeds zal blijven steunen. Dit jaar zal te Tholen het tienjarig bestaan van de Floralia-vereeniging feestelijk herdacht worden. Daarvoor zijn aan verschillende per sonen 640 plantjes uitgereikt bestaande uit tien verschillende soorten om daarna bij gelegen heid der feestviering eene tentoonstelling te houden. Volgens bericht uit Terneuzen was de romp, met den inhoud, van het Engelsche drie mastschip Rhine nog steeds brandende, wat niet te verwonderen is als men in aanmerking neemt dat de lading van eenige duizenden ledige petroleumvaten aan de vlammen ruim schoots voedsel geeft. Donderdag voormiddag vielen achtervolgens de masten met ra's naar beneden. Het schip zit tegen den steilen kant van het strand beoosten de haven en zal zeker wel tot aan de waterlijn afbranden. Van den inventaris, .als zeilen, touwwerk, dekgoederen enz., zoomede proviand, is nog al veel geborgen kunnen worden en te Terneuzen aangebracht, terwjjl de bemanning ook al het zijne heeft kunnen behouden. De tweede stuurman is aangehouden en in arrest, daar men meent dat de brand is aangestoken. Uit IJzendijke wordt ons geschreven Na eene geheime zitting hield de gemeen teraad Donderdag eene openbare vergadering.Uit de notulen der vorige bijeenkomst bleek dat de raad besloten heeft over te gaan tot het betalen eener som van f 270,aan Jacob Jan sen c. s. als vergoeding van schaden en inte resten, veroorzaakt door het delven van het bekende putje. In verband daarmede werd be sloten ƒ1500 te leenen in plaats van 1200, benoodigd tot de voldoening van proceskosten. Het kohier der hondenbelasting werd vast gesteld tot een bedrag van ƒ238,waartoe wordt bijgedragen wegens 50 pleizierhonden (officiëele term) a 3,en 88 waak-, trek-, karn- en jachthonden a 1, Te Groede trad Dinsdag in het lokaal De Driekoningen de heer J. Z. de. Buisonjé, van Oostburg, als spreker op, die tot onderwerp had gekozenVrouw". In eene verdienstelijke schets behandelde, hij den toestand der vrouw in de verschillende achter ons liggende tijd perken en in de tegenwoordige maatschappij hare verhouding tot de maatschappelijke toe standen, en haar roeping en werkkring. De spreker, wiens belangrijks rede, naar men ons schrijft, met belangstelling werd aangehoord, be sloot zijn voordracht met het dichtstuk »Morgen" van Van der Pot en de schets »St. Nicolaas- avonclvan Justus van Maurik. Landverhuizing naar Argenlina. De Staatscourant van gisteren bevatte een brief van den heer L. van Riet, consul te Buenos Ayres, over bovengenoemde landverhuizing. Hij herhaalt daarin wat reeds vroeger hierom trent in consulaire en andere verslagen is gemeld en wijst er op dat de daarin vermelde moeilijkheden niet te licht mogen geacht wor den. Men vergete vooral niet, dat wanneer de Argentijnsche regeering passagebiljetten voor de zeereis voorschiet en aan landverhuizers gedurende vijf dagen huisvesting en voeding verstrekt in het immigrantenhuis, zij niet de verplichting heeft, verder voor de aangekomenen te zorgen. Nu is het waar, dat het immigratie bureau bij1 het vinden van een plaatsing be hulpzaam is, want het voldoet jaarlijks aan duizenden aanvragen om werkkracht, en dat ook de Vereeniging tot bescherming van germaan- sche immigranten de Nederlandsche met raad en daad helpt, maar dit neemt niet weg, dat het «help u zelf" zoo weinig mogelijk uit het oog mag worden verloren. Dit is vooral van toe passing op landbouwers. Verder zegt de heer L. van Riet Zij woonden in de hoofdstad: de heer Isidor en mevrouw Ina. Een tijd lang hoorde Sophie niets van hen, maar het praatje liep dat zij erg rijkelijk leefden en dat niemand begreep hoe zij aan het geld kwamen. Op zekeren middag zat Sophie als naar gewoonte voor het raam. De twee zusters woonden niet meer in het kleine huisje dat had slechts een half jaar geduurd toen had een verre bloed verwant, «oom" Fries, ontdekt dat hij even goed Sophie- als huishoudster kon nemen als een vreemde. En Clementine was op den koop mee gegaan hij had medelijden met haar gehad. «Oom" Fries was een koopman, die den heelen dag op zijn kantoor zat, of liever in een soort van hok, dat van de gang afge scheiden was. Er was te nauwernood plaats voor éen persoon, wanneer die niet al te gezet was. De rest van het «kantoor" werd ingeno men door een ouden stoel, zijn schrijftafel on de brandkast. Tegen den middag placht hij op de oude canapé, met paardenhaar overtrokken, te gaan liggen, snorkte tot 7 uur en ging dan naar de Club tot 10 uur. Er waren acht kamers in het huis, maar alles stond onaangeroerd, zooals het tijdens het leven van zijn vrouw zaliger gestaan had, de oude man gedoogde niet de minste ver andering. Alles zag er gedrukt en onge zellig uit. En hier leefden de «meisjes van juffrouw Fries" sn namen stof af, zonder Door deze mededeelingen wil ik echter land bouwers niet afraden hierheen te komen, want deze republiek biedt hun in 't bijzonder een goede toekomst. Maar zijn zij geheel onver mogend, dan behooren zij vooral erop voorbe reid te zijn, dat de eerste tijd van hun verblijf alhier een harde strijd is. Hebben zij eenige jaren flink gewerkt, dan zullen de verkregen resultaten zeker tegen de ontberingen van vroeger opwegen. Behalve voor landbouwers is ook voor hand werkslieden in deze republiek goede gelegen heid om vooruit te komen, want et wordt wellicht in geen stad ter wereld zooveel gebouwd als te Buenos-Ayres, en ook op het platteland en in belangrijke binnenlandsche steden als La Plata, Rosario, Cordoba, Santa Fé, Parana enz. is de bouwlust zeer opgewekt. Maar alleen naar knappe handwerkslieden bestaat veel vraag. Zij, die hun vak slechts half verstaan, vinden ook hier niet zoo gemakkelijk voordeelige plaatsing. De loonen voor handwerkslieden zijn in deze hoofdstad, in Nederlandsch geld uitgerekend, ongeveer als volgt Loon per dag voor een gewoon goed werkman, werkman. 4.30 5.20 Opperman of sjouwer man bij 't werk. 2.80 3.— 5.— 5.50 5.60 7.— 4.80 5.40 Gevel-cementwerker 6. 8.— 5.20 6.— Draaier 6.— 8.— 5.20 6.— Lood- of zinkwerker 5.20 6.40 Tegenover deze loonen staan echter hooge kosten voor levensonderhoud, want woningen zijn in deze hoofdstad zeer duur. Voor een eenvoudige kamer in de buitenwijken wordt 20 per maand huur betaald, welke hooge huur uit den aard der zaak vooral hem treft, die met een groot huisgezin hierheen is gekomen en niet spoedig plaatsing heeft gevonden. Is zoo iemand van alle middelen ontbloot, dan komt hij soms in groote ongelegenheid. Ik raad dan ook geen handwerksman aan, met een gezin, waartoe kleine kinderen behooren, hier heen te komen, zonder over minstens ƒ200 te beschikken. Kan het zijn, dat het gezin voor- loopig in Nederland blijft, dan is dit steeds het beste. Later, wanneer iemand hier eenige maanden heeft vertoefd en een goede positie verkregen, kan hij de zijnen gemakkelijk laten overkomen, waardoor de hooge onkosten van het eerste verblijf vermeden worden. Ook geef ik aan den handwerksman den raad, zich naar een binnenlandsche stad te begeven, wanneer hij te Buenos-Ayres niet onmiddellijk na aan komst mocht slagen. Een langer verblijf alhier veroorzaakt dikwijls slechts verlies van tijd en geld en beneemt de gelegenheid om op staats kosten naar 't binnenland te reizen. Ook neme men in aanmerking, dat deze hoofdstad het punt van aankomst van alle immigranten is, en dus ook de stad, waar de meeste werkkrachten zich aanbieden. Hebben knappe handwerkslieden en landbou wers hier op den duur een goede toekomst, minder is dit in den laatsten tijd het geval met werklieden, die geen bijzonder vak verstaan. Zij kunnen hier wel hun brood verdienen, maar ook niet veel meer, want zij vooral hebben te kampen met hun gebrek aan kennis der Spaan- sche taal, en in 't bijzonder met de groote mededinging der Italiaansche arbeiders, die hier bij duizenden aankomen en veel goedkooper kunnen werken dan de onze, omdat zij geringer behoeften hebben. Bovenstaande mededeelingen hebben niet ten doel tegen emigratie naar Argentina af te schrikken, maar wel zijn zij bestemd om teleur stellingen voor hen te voorkomen, die zich de toestanden aldaar schooner denken dan zij zijn. Vermoedelijk in de maand Maart of April, zal de heer L. van Riet, die binnenkort naar Europa vertrekt, aan het departement van buitenlandsche zaken te 'sGravenhage te spreken zijn. Gaarne zal hij dan aan belanghebbenden alle gewenschte inlichtingen verstrekken. In de Staatscourant zal aangekondigd worden wanneer hij te spreken zal zijn. zich ooit thuis te gevoelen in het groote huis van «Oom" en zonder ooit iets voor zich zelf te hebben om over te denken. Zooals ik zeide, Sophie zat voor het raam, bezig met het keeren vanjeen oude japon.Clemen tine had juist de courant aangenomen. Zij lette altijd op als de postbode kwam pakte, de cou ranten uit de hoofdstad weg en verdween er mede. »Oom" bromde wel een beetjedoch liet haar begaan. Zelf las hij er toch niet in voor 's middags op de canapé. Onder de «geboorten" stond«Een dochter. Isidor Lidner. Ina Lidner." «Hoe hebben wij het nu vroeg Clemen tine iets later op den dag «gaat men mede uit Zij had zich aangewend om Sophie men te noemen of wij en Sophie merkte het bijna niet meer en wende het zich ook» aan. «Ik geloof dat men op den uitkijk zit net als in den ouden tijd, thuis in Bergköping, toen men naar den heer Andersen keek. Ja hij was toch wel aardig, die mijnheer Andersen, niet waar Sophie was in gepeins verzonken en merkte niet dat het donker werd. Zij zat met de kin in de hand naar den bleeken voorjaarshemel te turen, die helder en doorschijnend boven de daken der huizen aan den overkant prijkte. Zij dacht aan Bergköping en aan haar kinds heid, aan dergelijke schemeruurtjes, wanneer het voorjaar werd, aan hare verre vooruitzich ten ach zoo ver, zoo ver voorjaarsge- De verkiezing voor een lid der proviale staten in het district Goes, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. A. A. Fransen van de Putte, is bepaald op Woensdag 20 Maart en eene eventueele herstemming op Woensdag 3 April d. a. v. Kiiullioven. Ter vervulling der vacature in de Tweede kamer, ontstaan door het over lijden van den heer Van Baar, is met 1401 van de 1443 geldig uitgebrachte stemmen gekozen de heer Mutsaers (K.) fionden. In het hoogerhuis antwoordde lord Salisbury, naar aanleiding van eenige op merkingen over de troonrede, dat de regeering sedert de laatste zitting over de uitwerking der blokkade van de kust van Zanzibar niets meer vernam. De stukken betrekkelijk Samoa zullen weldra overgelegd worden. De minister noemde het gerucht betrekkelijk de annexatie van een deel der Samoagroep belachelijk. Hij verdedigde eindelijk de staatkunde der regeering ten opzichte van Ierland. In het lagerhuis deelde Johan Morley onder toejuiching van de oppositie mede, dat hij de lersche staatkunde der regeering zal bestrijden, wijl Ierlands rechten daardoor worden verkracht. Aan Gladstone verzekerde de leider van het lagerhuis Smith dat de Duitsche regeering de overeenkomsten betreffende Samoa zal eerbie digen. Hij verklaarde verder dat de regeering door uitbreiding der strijdkrachten alleen voor- zorgsma tregelen beoogde. Wasliington. Cleveland bekrachtigde het ontwerp betrekkelijk de oprichting van een maatschappij tot aanleg van het Nicaragua- kanaal, met een aanvankelijk kapitaal van honderd millioen dollars. Hrunswijk. De minister Goërtz Wrisberg is op den leeftijd van 70 jaren overleden. Dai nra. Plaats. Voorwerpen. Informat'ën 25 Febr. Vlissingen, Huis, De Wolff. 25 Middelburg, Manufacturen, Kouion. 25 Middelburg, Galanteriën, Notarishuis. 26 Cadzand, Wrak, Hammacher. 27 Wissekerke, Inspan Roelof. 27 IJzendijke, Bouwland, Brevet Tak 1 Maart Vlissingen, Huis, Pieterse. 1 Cortgene, Inspan, Roelof 1 Domburg, Afbraak, Tak. 2 N. St. Joosl. Huizen, Tak. 5 6 Middelburg, Manufacturen, Notarishuis. Breskens, Hotel, Hammacher. .19 Terneuzen. verp. Vesting- Ontv. reg. en gronden, dom. Hulst. 17 0. Souburg, Inspan, Tak. 21 Arnemuiden, Inspan, Tak. Uit 's Hertogenbosch schrijft men aan de Amsterd., D. v. N.: Dr Godefroy, de schrijver van het vervolgde ingezonden artikel in de Prov. IS-Br. en 's Hert. Ct., is heden door het hof alhier uit de ver volgingsperiode tot het gewone leven terugge bracht. De ongelukkige, die zich vermeten had, uit het jofficieel verslag van den inspecteur van het geneesk. staatstoezicht een gedeelte te laten afdrukken, dat o. a. minder aangename mede deelingen bevatte over het Vuchtsche krank zinnigengesticht Voorburg, en uit dat verslag een nog minder aangename conclusie had getrokken, werd wegens dit feit, zooals men zich herinneren zal, eerst door regenten onzer godshuizen aangeklaagd bij den officier van justitie. Toen de rechtbank had uitgemaakt, dat niet de regenten beleedigd waren, diende onmiddellijk de Broeder-overste van Voorburg eene klacht tegen hem in. De rechtbank ver leende daarvoor rechtsingang. Maar op het verzet van dr Godefroy tegen de beschikking der rechtbank heeft thans het hof den heer Godefroy van rechtsvervolging ontslagen. Men moet erkennen, dat de heeren van Voor burg niet erg gelukkig zijn geweest in deze zaak. Was het blijkbaar aanvankelijk voor hen zelf niet heel duidelijk, wie eigenlijk be leedigd was, thans wordt hun weer beduid, dat althans de heer Godefroy niet de beleediger is. Als zij nu nog heel zeker weten, dat er werkelijk beleedigd is, dan zal er voor hen niets overschieten, dan eene klacht in te dienen tegen den inspecteur van het geneeskundig staats toezicht. Zóo doende zonden zij althans de vol doening hebben het geheele rijtje afgeweest te dachten, voorjaarsdroomen. Hoe langer zij zat en hoe duisterder het om haar heen werd eerst in de kamer en toen buiten des te eenzamer en verlatener voelde zij zich. De tranen kwamen haar in de keel maar schreien kon zij niet zelfs die ontspanning had zij niet. Den volgenden morgen ontwaakte zij echter zeer tevreden en dat wel ondanks motregen en natte sneeuw die tegen de ruiten kletterden. Zij dacht aan Ina, die schoone, bekoolijke Ina, die ook eens haar woning verhelderd had. Wat zou zij gelukkig zijn Wat zou alles voor haar schit teren van licht en blijdschap Bij haar scheen de zon toch en liefkoosde haar en hare stralen vielen op het kleintje, dat in haar wiegje sluimerde. Zouden er wel witte gordijnen om het wiegje zijn? Ja zeker en er lag stellig een blauw zijden dekentje over heen. Ja en Isidor was natuurlijk buiten zich zelf van blijdschap. Sophie deed niet anders dan zich voorstellen, hoe zij het hebben zouden. Zij zag het alles zoo duidelijk 1 (Slot volgt.) te zijn. Evenwel deze aanklacht zou eene kleine schaduwzijde hebben: de inspecteur kan wat dr. Godefroy volgens de strafwet niet mocht de ontslagen doctoren van Voor- btirg ter staving zijner beweringen voor den rechter ter getuigenis oproepen en het valt te betwijfelen, of de heeren regen!en er wel op gesteld zullen zijn, aldus Voorburg nog weer eens opnieuw op aller tong te brengen. Consequent ware het anders en aardig tevens, als thans nog de inspecteur werd aangeklaagd, nu men toch eenmaal heeft beweerd in het hart gewond te zijn door een beleediging, waarvoor men echter zooals ieder welden kende begrijpen zal in het waarachtig belang van Voorburg beter gedaan had zich maar niet tref baar te toon en. Als eene zeldzaamheid in de theaterwereld wordt uit Maastricht gemeld, dat daar door een colporteur plaatsen voor de uitvoering van le Fé aux Clercs, door het operagezelschap van Luik, tegen 6 cent het lot ter verloting werden aangeboden. Daar leeft de kunst zeker van droog brood en water! Voor eenigen tjjd verwijderde zich uit Rotterdam iemand, zijne kinderen en vele schulden achterlatende. Thans heeft hij uit Amerika doen weten dat hij er zijne kinderen verwacht, waartoe hij de benoodigde gelden heeft overgemaakt, en tevens met de verblijdende tijding voor de schuldeischers dat hij hen, zoo het hem verder wel gaat, zal voldoen. Een ander persoon heeft sedert vijf weken zijne woning te Rotterdam heimelijk verlaten, en men vermoedt dat ook deze zijn fortuin in Amerika is gaan zoeken't is voor hem te hopen met het zelfde resultaat als zijn evenbedoelde voorganger. Te Venendaal viel een negenjarig meisje voorover in een pot met kokende pap en be kwam zóó ernstige brandwonden, dat er geen hoop is op levensbehoud. Dinsdagmiddag viel te Heeren veen de torenklok van de Roomsehe kerk, terwijl deze geluid werd. Gelukkig was de zolder sterk genoeg om de klok te houden, zoodat geene persoonlijke ongelukken plaats grepen. Bij het aankoppelen van twee wagens der stoomtram te Finsterwolde geraakte de ma chinist-leerling V. de Werf tusschen de buffers bekneld cn werd daarbij zoo ernstig gewond, dat men voor zijn levensbehoud vreest. Te Knype heeft men de vorige week tot tweemalen toe gepoogd de_ tram te doen ont sporen door stukken ijzer op de rails te leggen. Thans is het der politie gelukt, de daders in handen te krijgen. Het zijn twee knapen van zestien- en veertienjarigen leeftijd. Het ijzer hadden zij bij een smid ontvreemd. In het Maandblad tegen de veroalsching van levensmiddelen etc. leest men omtrent het bewaren van brood het volgende In huishoudingen op het land, waar men gewoon is groote hoeveelheden brood te gelijk te bakken, wordt dit laatste door lang bewa ren licht schimmelig. Om jlit te voorkomen, doet men het verscb gebakken brood, zoodra het uit den oven komt, in een meelzak, waar in zich nog eenig meel bevindt, en wel zoo, dat de bovenkorsten op elkaar komen te lig gen, bindt den zak dicht en hangt hem vrij op eene luchtige plaats. Op deze wijze kan men brood 4 tot 6 weken bewaren, zonder dat het schimmelt. Vóór het gebruik schuiert men het af en legt het een nacht in den kelder, opdat het weer zacht worde. In blik ken trommels beware men alleen brood, dat reeds aangesneden is. Aan de deur van een winkel te Barcelona is eene met kruit en schroot gevulde bom ge vonden, gelukkig bijtijds om de ontploffing te voorkomen. Volgens nadere berichten uit New-York is de instorting van het Park Central Hötel te Hartford niet in de eerste plaats te wijten aan het springen van een stoomketel. De muren stortten eerst in en ten gevolge daar van sprong de ketel. Volgens het voorloopig onderzoek wordt de instorting geweten aan de slechte wijze, waarop het groote hotel is ge bouwd. Het blijkt, dat de steenen niet deugden en dat in de kalk, waarmede werd gemetseld, bijna geen cement te bespeuren is. Men ver trouwt dat uit het nader onderzoek de ware oorzaak dezer verschrikkelijke ramp met zeker heid kan worden vastgesteld. In Alamana, Georgia en Virginië heeft een verwoestende cycloon gewoed, die een groot aantal huizen vernielde. Een groot aantal per sonen verloor het leven. Van 21 en 22 Februari. Middelbukg. Ondertrouwd: A. Pluijinei's, jm. 21 j. met A. B. Tazelaar, jd. 21 j. A. J. van Riet, jm. 20 j. met S. A. M. Cammelot, jd. 19 j. H. H. Vijgeboom, jm. 32 j. met A. J. van Loo, jd. 43 j. H. A. Caals, jm. 25 j. met C. J. Scheijbeler, jd. 21 j. M. L. Jacobson, jm. 34 j. met M. M. Meijers, jd. 21 j. Getrouwd: C. Frekenhorst, jm. 28 j. met T. de Blok, jd. 21 j. Bevallen: K. Flissebaalje, geb. Mondeel, d. F. C. K. Adriaansen, geb. Rijnberg, z. Overleden: J. Heijman, vrouw van A. Wou- terse, 48 j. J. J. Geijp, z. 22 m. R. D. Schot, z. 3 m. C. Jongepier, d. 22 ra. C. P. Kuipers, wed. van J. F. Erar ts, 85 j. Onder de Duitsche kartelbroeders is het sedert eenigen tijd niet in den haak. Wat er echter voorvalt, blijft nog in een geheimzinnig duister gewikkeld. Enkele symptomen bewijzen, dat er sterk tegen de uiterste rechterzijde geageerd

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2