LAATSTE BERICHTEN. Verhppn en Verpacltiiea in Zeeland BUITENLAND. vertrokten en aaiekonseïep. Verspreide Berichten Burgerlijke stand. INGEZONDEN STUKKEN. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. op welke wijze (lie contróle zou moeten plaats hebben. De heer Tak meent dat er van het voorstel van den heer Snijders nog geen 9prake zijn kan, omdat in het voorstel van burg. en weth. wel is waar een denkbeeld wordt uitgesproken over eene schaal maar die zaak nog volstrekt niet in staat van wijzen is. De heer Sprenger verklaart mede te gaan met het denkbeeld van den heer De Ligny en zou wenschen aan de firma Bondewijnse, met ingang van 1 Jan. jl., den gasprijs te berekenen volgens de in het voorstel van burg. en weth. opgenomen schaal. De heer E. P. Schorer wil het denkbeeld- Snijders steunen, vooral op grond dat de heer De Ligny lid der gascommissie geen be zwaar ziet in de levering van het gas door de fabriek. Een enkel bezwaar weegt echter nog bij dezen sprekerWaarom zal alleen aan de firma Boudewijnse het voorrecht van minder gasprijs worden verleend en aan anderen niet Do heer Snijders antwoordt hierop dat hij gaarne iederen gasverbruiker, die boven een zeker aantal meters gebruikt, in dit faveur zou willen doen deelen maar dat hij hui verig was voor incapaciteit van de fabriek. Hij is echter bereid zijn voorstel in dien geest te wijzigen. De heer Sprenger zegt dat, volgens mede- deeling van den directeur, de tegenwoordige fabriek in de maanden November, December en Januari niet meer kan produceeren dan zij thans doet en acht het zeer gevaarlijk het besluit te nemen, dat thans wordt voorgesteld Thans is het nog de vraag zal de gemeente de fabriek uitbreiden, maar bij aanneming van het voorstel zal die vraag geen vraag meer zijn en moet de fabriek vergroot worden. Over dit punt hebben nog meerdere discus- aiën plaats waarop wij morgen terugkomen. Thans beletten ons plaatsgebrek en tijd om die op te nemen. Wij vermelden alleen dat het voorstel v an Hoek is aangenomen. Dit voorstel bedoelt de schaal, door de gas commissie aangegeven, vast te stellen en het gas van 1 Januari jl. af tot den daarbij be paalden prijs te leveren. Alsnu komt in behandeling het voorstel van burg. en weth. met betrekking tot het adres van A. Bucnenbacher Hz. te Amsterdam om op de openbare straat te mogen plaatsen drie meteorologische on annoncen-klokken. Van deze klokken geeft de adressant de vol gende beschrijving Eene ijzeren zuil op voet stuk, gedekt door een smaakvol achthoekig dak, waarop windwijzeraan de eene zijde der zuil bevindt zich eene klok, aan de tegenovergestelde zijde eene Aneroïde barometeraan de vier hoeken der zuil bevinden zich dikke glazen buizen, waarin zich aanwijzingen bevinden van zon- en maan- op en ondergang, lengte dei- dagen en nachten, benevens eene metermaat. Onder het vak aan de barometerzijde bevindt zich een vakje waarin dagelijks de weerberich ten van het Meteorologisch instituut opgegeven worden. Verder zullen aan de vier zijden der zuil, zoover de plaatsruimte dit toelaat ver schillende wetenswaardige mededeelingen ge plaatst worden zooals bevolking der groote steden in Nederland, waarde der vreemde munten en spoorwegdiensten. Burg. en weth. hebben er geen bezwaar tegen adressant kosteloos de plaatsing te vergunnen, terwijl zij ook tegen een termjjn van 10 jaren, gedurende welken dat zou worden toegestaan, geen bedenkingen hebben. Zij geven echter in overweging te bepalen dat die klokken nimmer geplaatst worden, daar waar burg. en weth. dit met het openbaar belang in strijd achten, en bij eventueele wegruiming van die klokken van de openbare straat, deze aldaar ten koste van adressant worde hersteld en weder in behoor lijken toestand opgeleverd. Na wijziging der redactie wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Overgelegd wordt het proces-verbaal dei- opneming van de boeken en kas van den ge meente-ontvanger. Een en ander is in orde bevonden en in kas bevond zich op 15 Februiwi 28774.98. Eindelijk wordt overgegaan tot de benoeming van een havenmeester. Met 10 stemmen wordt benoemd de heer G. Knol. Op den heer Tjebbes waren 5 stemmen uitgebracht, terwijl de heer Le Grand een stem bekwam. De zitting gaat alsnu over in eene' met ge sloten deuren en wordt na heropening gesloten. Naar wjj vernemen is onze commissaris des konings jhr mr W. M. de Brauw, door Z. M. den koning benoemd tot groot-officier der orde van de Eikenkroon. Vlissingen. Het Engelsche stoomschip Duurt Castle is heden middag vertrokken. 's Gratenliage. De koning bracht een onrustigen nacht door overigens is de toestand als gisteren en niet ongunstig. Otliawa. Het huis van afgevaardigden beraadslaagde over het voorstel van Cortwright, strekkende tot het geven van een vertegen woordiger, die gemachtigd is direct te onder handelen met buitenlandsche regeeringen over het sluiten van handelsverdragen, zonder ver plichting eerst de regeering te Londen te raad plegen. De minister van financiën bestreed het voor stel, dat ten slotte verworpen werd met 94 tegen 66 stemmen. Van 19 en 20 Februari. Middelburg. BevallenC. P. Broeksma, geb. De Jager, z. J. J. Le Due, geb. Vogel, z. R. Adriaanse, geb. Willems, z. OverledenJ. T. G. de Bakker, vrouw van F. Dikkenberg, 61 j. Dal u in. Plaats. Voorwerpen. Informatie u 22 Febr. Wisseketjte, Inspan, Koelof. 25 Vlissingeu, Huizen, De Wolff. 25 Middelburg, Manufacturen, Kouion. 27 Wissekerke, Inspan, Koelof. Te Amsterdam viel in de Stads Rietlan den, tengevolge van het losraken van een tuitouw, een heistelling om. Een werkman geraakte daaronder en bleef op de plaats dood. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft in een papierfabriek te Alkmaar door een onbekende oorzaak een ontploffing plaats gehad. Niemand werd erbij gewond, doch het dak van het gebouw is geheel vernield. De werktuigen zijn niet beschadigd. Te Oud-Woenhoven (L.) heeft Maandag een van dolheid verdachte hond drie personen en eenige honden gebeten. Het dier en de gebeten honden zijn afgemaakt. Het bericht betreffende den dood van een meisje te Winschoten, tengevolge van het stijf rijgen van een corset, is onjuist. Men weet de oorzaak van den dood niet. De Scheveningsche vloot, op twee schuiten na, is thans behouden na den storm terugge keerd. Op de twee schuiten, die vermist blijven, voeren 14 personen, van welken acht vrouw en kinderen hebben. Aldaar is bericht ontvangen dat van de schuit Johannes Jacóbus, reeder M. de Niet, chipper T. Keus, welke in den jongsten storm is gebleven, verschillende voorwerpen, als gijk, blinden enz. te Egmond aan zee zijn aangespoeld. Schipper Keus laat vrouw en drie kinderen achter. Op deze schuit waren nog twee gehuwde lieden, waarvan een vrouw en zeven kinderen achterlaat. Deze visscher deed bjj toeval de reis mede, daar hij een ander, die verhinderd was mede te gaan, verving. De Johannes Jacobus was eene nieuwe schuit en slechts voor 3700 verzekerd. De schade, door de jongste stormen aan de spoorwegwerken in den omtrek van Dord recht toegebracht is vrij aanzienlijk. De kos ten van herstelling worden namelijk op pl. m. 50,000 geraamd. Door stortzeeën werden op 11 Febr. in den Atlantischen Oceaan aan boord van het barkschip Noach VI, van Java naar Schiedam, de gezagvoerder kapt. Poortman, de derde stuur man, de dokter, bootsman en een matroos, over boord geslagenallen zijn verdronken. Gis teren is de Noach VI onder bevel van den opperstuurman Schaap, met verlies van een gedeelte der verschansing, beschadigde lading en meer andere schade te Maassluis binnen gekomen. Zondag middag had een metselaar te Oudenbosch (N.-B.), bij het verrichten van eenige herstellingen op het dak van het non nenklooster, het ongeluk uitte glijden, waardoor hij op de straatsteenen terecht kwam en na eenige minuten stierf. Door de gezondheidscommissie te Maastricht- is besloten tot de oprichting van een chemisch laboratorium voor het onderzoek van levens middelen. Belast met dat onderzoek zijn de heeren Roersch, Beckers en Crossier, apothekers aldaar. Zondag waren te Kerkrade (Limburg) twee mijnwerkers bezig in de mijn «Noordster" aldaar, met het doen springen van steenkool door middel van dynamietpatronen. Toen ze de >weede lading wilden aanbrengen, ontplofte de eerste, met het gevolg, dat beiden door de stukken steen ernstig werden gewond. stroom heeft aanbevolen, eene sterkte van 160 volts gedurende vijf seconden, in vele gevallen noodlottige resultaten ten gevolge heeft gehad Omtrent de verschrikkelijke ontploffing in het Centraal-Hotel te Hartford in Connecticut, worden tal van bijzonderheden medegedeeld De ontploffing werd veroorzaakt door de dron kenschap van den machinist, die verzuimd had water in den stoomketel te doen en toen plot seling den ketel vol kond water liet loopen- 's Morgens om 5 uur sprong de ketel, terwijl het hotel, dat gevuld was met reizigers, deels leden van reizende tooneelgezelschappen, deels handelsreizigers, dadelijk ineen stortte. Veertig men8chen werden onder de puinhoopen bedolven, doch eenigen werden nog gered. Het geheele aantal der slachtsoffers bedroeg echter volgens de laatste berichten 25. Spoedig waren vele helpers op de plaats tegenwoordig, doch het geregelde reddingswerk werd door de dikke rook, welke uit de puin hoopen opsteeg, zeer bemoeilijkt, 's Middags om drie uur waren acht menschen nog levend voor den dag gehaald, terwijl een even groot aantal lijken was gevonden. De eigenaar van het hotel met zijn vrouw ontkwamen, terwijl ook twintig van de 80 personen, die zich tijdens de ontploffing in bet hotel bevonden, zich wisten te redden. Een heer was met zijn vrouw en dochter zoo ingeklemd, dat zij niet bevrijd konden worden en omkwamen voor de oogen der helpers, of schoon dezen deden wat zij konden om hen te redden. Hetzelfde lot trof ook een jonge vrouw, die onmogelijk kon gered worden. Velen hadden hun redding daaraan te danken, dat zij, tueschen de piinhoopen beklemd zittend, steeds met koud water werden begoten, totdat men er in slaagde hen te verlossen. De menschen waren natuurlijk geheel uitgeput, zoowel dooi den angst, als door de koude, en werden ter stond ter verpleging naar de ziekenhuizen overgebracht. De meesten waren bovendien in nachtgewaad gekleed. Tot de geredde wezens behoorde ook een klein hondje, dat nog 's middags levend werd gevonden en de grootste dankbaarheid over zijn verlossing be toonde. Toen een neger eens een metselwerk passeerde, kreeg hij op het hoofd een baksteen, die door den val verbrijzeld werd. Sambos keek heel kalmpjes naar boven en riep: «Hallo! gij witte man daar omhoog, als gij uwe steenen heel wilt houden, laat ze dan als je blieft niet op mijn hoofd vallen. Gisteren avond ontstond te zeven uur brand in het Theatre des Variétés te Parijs. De brandweer was weldra tegenwoordig en het vuur spoedig gebluscht. Te Saint-Ouen brak gisteren brand uit in een stoomhoutzagerij. Het vuur was bij het afzenden van het bericht nog niet gebluscht. De Parijsche wasch vrouwen zijn niet te vreden zij willen meer geld verdienen en minder werken. Op raad van Louise Michel zullen zij zich tot een »chambre syndicale" vereenigen, die bij den raad haar grieven zal te berde brengen. Tengevolge van den laatsten sneeuwstorm werdén tusschen Kassei en Wilhelmshöhe drie passagierstreinen ingesneeuwd. Twee honderd soldaten, die terstond ontboden werden, hadden anderhalven dag noodig om de treinen te be vrijden en het gestoorde verkeer te herstellen. De reizigers hadden door dit gedwongen opont houd natuurlijk veel van de kou te lijden. In een kolenmijn te Maurage bij Bergen is door de onachtzaamheid van een machinist, een droevig ongeluk gebeurd. Toen de bak 16 man uit de mijn naar boven bracht, verzuimde de machinist dien ter hoogte van den grond vast te zetten, met het gevolg dat de bak met geweld tegen de zoldering sloeg en na het breken der kettingen 10 meter omlaag plofte. Een werkman, die uit den bak geslingerd werd, was onmiddellijk dood, en twaalf anderen zijn min of meer zwaar gewond. De machinist, die, sedert 13 jaren in dezelfde betrekking werkzaam, het algemeen vertrouwen genoot, is, door den schrik bevangen, gevlucht, zonder dat iemand weet waarheen. Tusschen twee Amerikaansche electro- technische ingenieurs, den heer H. P. Brown, voorstander van een onafgebroken electrischen stroom, en den heer G. Westinghouse, die de alterneerende stroomen is toegedaan, zal een eigenaardig tweegevecht plaats hebben. Indien de laatstgenoemde de hem toegezonden uitda ging aanneemt, dan zou hij, overeenkomstig de gestelde voorwaarden, een stroom hebben te verduren, die 300 maal per seconde afwisselt, terwijl de heer Brown zou worden blootgesteld aan een doorloopenden stroom, beide stroomen beginnende met eene sterkte van 100 volts, en met 50 volts tegelijk opklimmende, leder tempo zou 5 seconden duren. Het gevecht zal als afgeloopen worden beschouwd, wanneer een der partgen te kennen geeft dat het genoeg is, en zich hierdoor dus overwonnen verklaart. De heer Brown heeft zijn tegenstander ge waarschuwd dat, niettegenstaande de wettige medische vereeniging 300 afwisselingen van Is liet wonder, dat men in Oostenrijk den oprechten wensch koestert noch den eersten noch den fweeden dezer prinsen ooit op den troon te zien Liever dan nog aartshertog Karei Lodewijk met zijn Russische sympathieën en clericale gevoelens! Bemoedigend zijn de vooruitzichten voor het Oostenrijksche volk na den dood van den kroonprins niet. Wat zal gebeuren, indien keizer Frans Jozef het hoofd voor altijd neerlegt? De reactie en het ultra- montanisme staan trouw op de wacht. In Oostenrijk gebrek aan waardige troonop volgers, in Frankrijk geen ministersLang zamerhand begint men te bemerken, dat er met deze als een weerhaan draaiende kamer geen houdbaar ministerie mogelijk is. De een wil een ministère d'affaires of tentoonstellings ministerie, waarvan de leden buiten het par lement genomen worden, de ander begeert een verkiezings-ministerie, een derde een ontbindings ministerie, en allen maken de fraaiste combinaties opdat het nieuwe kabinet een ieder bevredigen kan. Zal de ontbinding der kamer ten slotte de oplossing voor de crisis moeten zijn Velen gelooven het, maar de meerderheid der republi keinen verzet zich tegen de ontbinding, omdat zij voor de tentoonstelling het land niet ten prooi willen geven aan den strijd der partijen, die vuriger dan ooit bij de aanstaande algemeene verkiezingen ontbranden zal. En laten wij er bijvoegen deels ook vreest een groot deel dei- republikeinen de huidige stemming in het land. Wie het meest bij deze verwarring in zijn vuistje lacht, is Boulanger, goed geaccompag neerd doorzijn royalistische en Bonapartistische vrienden. Te midden van dit leedvermaak had gisteren de dappere generaal een tweede reden tot vreugde de republikeinsche afgevaardigde Mellot heeft zich bij de «nationale partij" aan gesloten, door het jongste manifest van Naquet, Laisant en Michelin overtuigd van Bonlanger's eerlijkheid en goede trouw Carnot schijnt nog altijd hulp in den nood te verwachten van Méline. De voorzitter der kamer werd gisteren opnieuw op het Elysée ontboden. Verder beraadslaagde Carnot met Tirard. Gisterenavond liep het gerucht, dat De Freycinet zich met de samenstelling van een kabinet zou belasten, een bericht dat èn in de couloirs der kamer èn in die van den senaat met ingenomenheid werd vernomen. De zitting der kamer duurde zeer kort. Een voorstel de vergadering tot Zaterdag te ver dagen werd verworpen doch besloten niet vóór Donderdag weder bijeen te komen. Binnen het halve uur was alles afgeloopen. leedigden kabiuets-secretaris der keizerin schreef hij slechts: »Ik v e r o o r 1 o o f den raadsheer Oom nog verder in zijn dienst te verblijven!" In de Indépendance Beige vindt men eenige wetenswaardige bijzonderheden over den nieu wen troonopvolger in Oostenrijk en diens beide zoons. Het artikel is van de hand van den zelfden schrijver, wiens opstel over den rijks kanselier en het Duitsche rijk het vorige jaar rechtmatig opzien gebaard heeft. Gelijk men weet is de tegenwoordige erfgenaam van de Habsburgsche kroon 's keizers jongste broeder, aartshertog Karei Lodewijk. Van alle leden der keizerlijke familie moet hij het meest naar Rusland overhellen, terwijl hij Sadowa niet vergeten hééft. Bekend met deze gezindheid van den aartshertog zou de dood van kroon- prius Rudolf te Berlijn even groot leedwezen als bezorgdheid voor de toekomst gebaard hebben. Het is nu de vraag, of aartshertog Kavel Lodewijk, een man van bijna zestig jaar, ge noeg buigzaamheid van karakter en zelfbeheer- sching zou bezitten om, wanneer hij den troon besteeg, een voorbeeld nemend aan zijn broeder, keizer Frans Jozef, uit politieke beweegredenen zijn persoonlijke gevoelens op te offeren en Sadowa zou kunnen vergeten om het Duitsch- Oostenrijksch bondgenootschap te handhaven. Maar wijl aartshertog Karei Lodewijk slechts twee jaar ouder is dan de keizer en zijn re geering dientengevolge waarschijnlijk nimmer van langen duur kan zijn, schenkt men meer belangstelling aan de beide zoons van aarts hertog Karei Lodewijk dan aan hem zeiven en zijne politieke gevoelens. De oudste zijner zoons, aartshertog Frans Ferdinand, is 26 jaar oud en niet gehuwd. Intellectueel moet deze prins weinig te betee- kenen hebben. Door priesters opgevoed is hij een speeltuig in hun handen hij is zeer vroom en een reactionnair. Men heeft zoo weinig aan de mogelijkheid gedacht, dat hij eenmaal de Oostenrijksche kroon zou dragen, dat men zich weinig bekommerd heeft over zijn ontwikkeling. In één woordhij moet een zeer onbeduidend man zijn. Volgens den schrijver in de Indépendance zijn de geruchten, dat de vader ter wille van dezen zoon afstand zou gedaan hebben van zijn rech ten op den troon, geheel bezijden de waarheid- Wel zouden velen, en met name de vrome broe ders, die over zijn opvoeding waakten, gaarne zien dat] aarsthertog Karei Lodewijk zich terug trok, maar hiertoe schijnt het voornemen nog niet te bestaan. Wat nu den tweeden zoon betreft, in verge lijking met hem is de oudste een man van geest en hart. Aan de grootste schandalen neemt deze veelbelovende vorstelijke spruit deel, wiens vermaken en genoegens thuis behooren in den onzedelijksten tijd van het oude Byzan- tijnsche rijk. Hij was het, die eenige jaren geleden, vergezeld door eenige vrienden te paard,in de na bijheid van Weenen een lijkstoet liet stilhouden, om zich ongehoorde grappen op kosten der treurenden te veroorloven. Dit schandaal gaf aanleiding tot een interpellatie in den rijksraad. De prins kocht eenige bravi's om, waardoor hij den afgevaardigde, die het feit in de kamer had medegedeeld, wilde laten afrossen. De mannen vergisten zich in den persoon en een ander afgevaardigde ontving de klappen. Nog tallooze dergelijke daden zijn bekend van dezen afstammeling der Habsburgars. Eene opmerking. Oosterland, 19 Februari '89. Mijnheer de Redacteur Overal op Zuid-Beveland is thans een verdel gingsoorlog tegen de musschen aangevangen. Waarom? «Ja, er zijn zooveel musschen en die doen zoo en zooveel schade", is het ant woord, dat zij geven welke dien oorlog helpen voeren. Eigenlijk gezegd is dat niet hunne beweegreden, want dan roeien zij ze uit op een verkeerden tijd. Men straft toch niemand vóór hij een misdaad pleegt en de musschen doen geen schade vóór den oogsttijd. Maar waarom zooveel moeite gedaan ook om ze te schieten Men maakt het der politie lastig en er zullen velen zijn, die hoenders aanzien voor musschen en hazen voor mollen En dan mochten de deelnemers aan die vernieling wel eens een beetje beter de wet bestudeeren, die sommige vogels beschermt en andere der vervolging prijs geefter zijn namelijk vereenigingen, die de spreeuw ook doodsn, maar het is te hopen, dat de politie hun dit zal beletten. Dit diertje doet geen schade. Het gebruikt wel eens kersen, maar zoodra de luis in de erwten of boonen komt, vertrekt het uit de boomgaarden en leeft het geheel van insecten. De musschen doen dat niet. Zij eten altijd granen en zaden als zij in de gelegenheid zijn er is dan ook niemand, die een musch wel een9 de rupsen van de kooien heeft zien eten. zooals een tegen stander van de musschengilden, en in dit opzicht mijn medestander, heeft aangevoerd als een reden waarom hij geen lid werd. Het is niet waar, dat de dood van elke musch eene ver meerdering van duizenden insecten zal teweeg brengen, maar het is jammer dat'men de nuttige spreeuwen en mollen doodt. U bij voorbaat dankende, heb ik de eer te zijn, mijnheer de redacteur, Uw dienaar, X. Te Preszburg zal Zondag een dergelijke protestmanifestatie tegen de legerwet gehouden worden als te Pest plaats vond. William O'Brien is tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Zijn advocaat Ilealy, die na in oneerbiedige bewoordingen over kolonel Turner te hebben gesproken, weigerde de gerechtszaal te verlaten, werd met geweld door twee constables verwijderd. Opnieuw is een Iersch parlementslid wegens overtreding der dwangwet gearresteerd, Carew te Kinlock. De toestand van Jules Grevy begint zijne vrienden reden tot bezorgdheid te baren. De !Duitsche rijksdag zal den l'teM of 5den Maart weder bijeenkomen. Voor de eerste maal zal krachtens de wet op de bedrijfs- en arbeidskamers in België zulk een kamer ingesteld worden. Deze nl. zal trachten de geschillen, welke er tusschen de arbeiders en de werkgevers in de steen groeven van Quenast bestaan, uit den weg te ruimen. Den 31 Maart worden de vertegen woordigers der beide partijen benoemd. De Manchester Guardian verzekert, dat de Britsche regeering, teneinde de middelen voor de landsverdediging te vinden, een leening van 100 millioen pd. st. wil sluiten. De rechtbank van koophandel te Parijs heeft betreffende de faillietverklaring der Pana ma-kanaalmaatschappij eene belangrijke be slissing genomen, naar aanleiding van den eisch der Société de Construction, welke de Maatschappij heeft gedagvaard tot betaling van 7,000,000 fr. De Panama-maatschappij had de bevoegdheid van de rechtbank ontkend, op grond dat zij een zuiver civiele vereeniging was. De rechtbank nu heeft zich bevoegd ver klaard de beslissing in kwestie te nemen en komt daardoor in tegenspraak: met die van het civiele gerechtshof op 5 Februari. De vraag of de Panama-maatschappij een civiel of een commercieel lichaam is, zal daarom door het hof van appèl moeten worden uitgemaakt De Japansche minister van onderwijs, Mori Arinori, is vermoord door een man, die vermoedelijk aan godsdienstwaanzin lijdt. Volgens een bericht aan het Petit Journal zou Stanley zijn gedood in een gevecht tegen de inboorlingen, bij Mangamba. Te Napels hebben betoogingen van om streeks 300 werkelooze metselaars plaats gehad die, met bijlen gewapend, door de straten trokken en om werk riepen. De winkels werden gesloten, totdat de optocht was uiteengegaan. Het gemeentebestuur heeft vervolgens voor werk gezorgd, doch tegelijkertijd 30 der rust verstoorders in hechtenis doen nemen, terwijl ook op vaandels met opschriften, als«Leve de commune! Leve de anarchie!", die in den stoet gedragen werden, beslag werd gelegd. Tot illustratie van het Russisch absolutisme. Bij den jongsten ridder-orderegen aan het hot te St. Petersburg ontving de kabinets-secretaris der keizerin, de heer Oom geen onderscheiding. Gekrenkt vroeg hij zijn ontslag, in de heimelijke hoop dat de keizer hem dit ontslag zou wei geren, wijl hij zich zelf voor onontbeerlijk hield. Nu heeft de czaar reeds bij een vroegere dergelijke gelegenheid tegenover een minister te kennen gegeven, dat het aan hem alleen toekomt zijn dienaren te ontslaan, hun zelf het recht tot handelen ontzeggend. Als kantteeke- ning op het verzoek om ontslag van den be- Dinsdag is van Vlissingen te Pensacola aan gekomen het barkschip Jacobus Johannes, gez. O. Jacobsen. Goes, 19 Febr. Ter graanmarkt van heden was afwijkende tarwe en gerst 20 cent lager anders onveranderd. (Te laat ontvangen voor ons vorig nommer Oostburg, 20 Febr. De aanvoer was ruim bij weinig vraag en de prijzen waren daardoor meest lager, Men besteedde heden voor Tarwe a nieuwe dito 5.50, ƒ6. a 6.75 jarige rogge f a f nieuwe rogge ƒ4.50, j 4.75 a f 5.— jarige win- tergerst f a nieuwe winter- gerst ƒ4.,f 4.50 a ƒ5.10; jarige zomergerst f a f nieuwe zomergerst 4.4.50 a 4.60haver I 2.— f 3.— a f 3.25; paardenboonen /5.ƒ5.25 a ƒ5 60; groene erwten ƒ6.ƒ6.50 a 7.50; koolzaad f -.kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 20 Febr. Raapolie op 6 weken 32$. Lijnolie 20). Petroleum-noteeringen vamle make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 19 Feb. Loco •- Tankfust 8,25, en Geïmporteerd fust 8,2S. Van boord bij lossing Januari-levering Februari-levering 8,15 Maart-levering ƒ8,— April-levering Mei-levering Juni- levering Juli-levering Augus tus-levering fSeptember-levering ƒ8,10J; October-levering 8,10 November-levering ƒ8,10 en December-levering ƒ8,10. Zeilend Aflading f Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterdam 19 20 Staatsleening-esi Febr. Febr. RTederland. pCt. Cert- N. W.Sch. 2l/s dito dito 3 dito dito 31/2 dito Ob!H/g 5h€ong. O. L. 1867 5 dito GoudJ. 5 Ctnlië. Ins. '62/51 5 OoBteoai k. Obi Mei-Nov5 dito Jac.-Juli 5 dito dito Goud 4 "^olen. O. Scli. '44-. 4 ort. Ob. Bt. *58/84- 8 dito dito 18-8 41/g Vi uslerid. Obi. 1 Jope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 5 J.ito dito 6 S. '55 6 Objigatién 1882 5 dito 1864 5 dito 1877 dit< 5 dito Oost. I* S. 6 üto dito 2e 5 dito dito 3e 5 dito 72gec. dito 5 dito '73 g-ic. dito 5 dito *84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 4l/g dito '75 gec. dito 41/9 dito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O. B.Perp. 4 dito biü. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gect. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1870 5 Bedrag stukken 1000 1000 1000 1000 il. 120-1200 100 Lir.100-100000 77 91% 102 S/g 1023/g 901/4 919/16 1021/16 1021/4 95 903/s a. 1000 683/g 689/46 s 1000 69 69,/4 II 200-1000 Z.R 500 100 651/a 651/4 20 937/8 1000 1017/s 1016/8 Z.K. 500 641/2 883/g ir 500 88 50-100 f 1000 1017/8 1013/4 20-100 lOLl/s lOU/s Z.R. 100-1000 63 100-1000 631/2 633/4 jr 100-1000 631/g 500-100 100 1001 '8 ir 50-100 IOU/4 IOH/2 h 50-100 100 971/2 971/, 50-100 971'4 97»/l6 Z.R 125-625 843/4 85 20-100 801/4 896/g P.R. 1000 Pes. 1000-24.000 701/2 Pr. 500-25000 66I/3 671/2 fr. 500-2500 82 8214 20-1000 153/4 156/g fr. 500-12500 u 20-100 20-100 10U/j

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3