LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. VertoopinpD en YerpacMien in Zeeland Verspreide Berichten. FEUILLETON. Waarheid, onwaarschijnlijker dan verdichting. Uit het Engelsch. Van Mrs ALEXANDER. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. ernst en sombere ongenaakbaarheid ten laste kon gelegd worden, had hp het zich tot taak gesteld, zijn gehoor op den plicht der vroo lijkheid te wijzen en den raad te geven om wat meer te lachen, des noods om de gebreken van anderen, aangezien het zeer moeielijk viel zich zelve uit te lachen. In zijne humoristische rede, hier en daar gekruid door eene meesterlijke voordracht van fragmenten uit de gedicbten van den School meester en de Ideeën van Multatuli wees hij hier een trekjedaar een vlekje aansteeds de vroolijkheid als een uitstekend geneesmiddel aanprijzende. Nu, de heer Terwogt had eer van zijn receptwant zijn gehoor, hetwelk voor ons departement zeer talrijk was, heeft hartelijk gelachen en is aldus begonnen met den plicht der vroolijkheid te betrachten. De verwachting des wederziensdoor den voorzitter in zijn woord van dank aan den spreker uitgesproken, werd met luid applaus begroet. De miizieksoeieteit Oostburgsche Fanfaren is in eene Vrijdagavond gehouden vergadering ontbonden. Twee inwoners van Terneuzen, wier zonen bij de loting voor de nationale militie een vrij nommer hadden getrokken, schonken ieder ƒ100 om onder de armen der gemeente te verdeelen Tot tijdelijk bureelbeambte bij 's rijks waterstaat te Terneuzen is benoemd de heer A. C. van Altena, vroeger klerk bij den prov. waterstaat aldaar. "Woensdag had te St. Jansteen de plechtige begrafenis plaats van het lijk van den heer A. Ysebaert, in leven burgemeester dier gemeente. In den stoet bevonden zich de leerlingen der gemeentescholen, verschillende gilden, een aan tal priesters, de leden van den raad en vele andere autoriteiten. Aan de groeve sprak het hoofd der dorpsschool een woord van hulde aan den overledene, die voor de gemeente een uitstekend burgemeester was en door zijne medeingezetenen als een edel mensch werd geliefd en geacht. Verschillende kransen werden namens de nabestaanden, het gemeentebestuur, de onder wijzers en leerlingen, en de gilden, op het graf nedergelegd. {Tem. Crt.) De dag der loting is te Zaamslag niet zonder ernstige vechtpartijen voorbijgegaan. De messen deden druk dienstde aanstaande ver dedigers van het vaderland meenden zich zeer heldhaftig te moeten gedragen. Van een en ander is door den brigadier-rijksveldwachter proces-verbaal opgemaakt. Gisteren zijn te Scheveningen nog drie schuiten teruggekeerd. In den namiddag waren nog drie schuiten in het gezicht, maar men kon niet bepalen of het die waren, waarvan men nog geen bericht had. Onder de cadets aan de kon. mil. academie te Breda moeten de mazelen heerschen en reeds een zeventiental patiënten aan die ziekte lijden. De ziekte heeft echter een zeer goedaardig karakter. Te Amsterdam vond men Dinsdag een jongmensch, die den vorigen dag een hoog nommer bij de loting had getrokken, dood op zijn bed liggen. Hij had in zijn slaapkamer een vulkacheltjezonder pijpen, en schijnt door kolendamp gestikt te zijn. Te Amsterdam is op de Marnixkade een heer, van een concert huiswaarts keerend, door een vijftal jongens aangerand en van zijn gouden horlogeketting en gouden bril beroofd. Te Wilnis zijn plotseling terzelfder tijd in een gezin de moeder, de zoon, en de twee dochters krankzinnig geworden. Eene bepaalde oorzaak voor dit treurig feit weet men niet op te geven. Een schipper van Zwartsluis lag met zijn schip te Kampen en bezocht toen zijn gehuwden zoon. Schoondochter en kleinkinderen waren verkouden, en daar hij daarvoor aan boord een goed middeltje had, zou hij dat eens even gaan halen. Spoedig kwam hij dan ook met dat middeltje terug en diende dochter en klein kinderen iets in water gemengd toe. Daar ook hij een weinig verkouden was, maakte hij zich- zelven ook wat klaar, doch nam een veel groo- OP tere hoeveelheid. Kort daarna werden allen ongesteld en stierf hij. De anderen zullen waar schijnlijk herstellen. De man had, in plaats van het poedertje voor de verkoudheid, een doosje met ratten kruit genomen en dat zijn dochter, kleinkin deren en zichzelven toegediend. Te Beverwijk heeft het Leger des Heils het Donderdagavond hard te verantwoorden gehad. In het vergaderlokaalwaarin het stampvol was, begonnen de schandalen. Een van het volk, die aangenomen had voor een flesch jenever zich te laten bekeeren, had met nog twee anderen op de «zondaarsbank" plaats genomen en zou even daarna gaan vertellen hoe gelukkig hij was, nu hij gered was, doch de toenemende herri maakte dit schandaal onmogelijk. Eindelijk gebood deze «bekeerling" dat allen zich op de knieën zouden werpen, waaraan gretig voldaan werd. Daardoor kwa men de banken vrij en oogenblikkelijk vloog een der banken door het lokaal. Te gelijker tijd werd een der lampen afgeslagen, daarna een tweede, een derde, een vierde. De laatste brandde nog ook deze moest het ontgelden. Een opgeheven zitbank verbrijzelde haar en alles was in het duister. De heilssoldaten namen achteruit de vlucht en vonden een vei- ligen uittocht bij een der aangrenzende bewo ners. Ook enkele vrouwen kwamen langs dien weg in veiligheid. Dit was alles geschied in twintig minuten tijds. De politiedie op verzoek van majoor Schoch niet in de zaal was geweest, verscheen, doch toen was alles reeds afgeloopen. Een joelende menigte toog door de straten, enkele voorwerpen uit het lokaal in triomf met zich voerende. Voor het huis van een mandemaker, waar de heils soldaten hun intrek hadden genomen, posteerde zich de bandelooze menigte en niet lang duur de het of een bombardement op de glasruiten van het huis volgde. Het dagelijksch bestuur, bijgestaan door drie politieagenten en twee veldwachters, liet niets onbeproefd om de orde te handhaven en toen de eerste steen geworpen was, werd de menigte met de sabel uiteengedreven. De tierende en schreeuwende hoop groeide inmiddels aan, zoodat het opstootje meer den naam van oproer verdiende. Tegen tien uur achtte de burgemeester het noodig de schutters onder de wapenen te roepen. Bij trommelslag werd hieraan voldaan, doch in een wenk werden den tamboer de trommel en de stokken ontnomenzoodat de oproeping maar ten halve kon plaats hebben. Door het roeren van de trom kwamen met de schutters nog meer menschen op de been en was het ergste te vreezen. Gelukkig echter kalmeerden de tumultmakers een weinigtegen 12 uur was de rust hersteld. Bij het vochtige weer wordt de goede raad gegeven om van binnen vochtige laarzen goed droog te krijgen zonder dat ze bersten, krimpen of hun vorm verliezen, en dat is ze te vullen met haver. Deze heeft in hooge mate vocht-opzuigende eigenschappen en zet zich, van vocht verzadigd, eenigszins uit. HOOFDSTUK X. Ken ware lieffcteknoop. Het was een vreeselijk iets voor Elsie om van haar vader te Jtieheiden, en op het laatst moösten Glynn en Lambert al hun overredings kracht aanwenden om haar er toe te krijgen. In de laatste dagen was Lambert eiken mor gen in den tuin geweest en scheen koortsachtig te verlangen om sterker te worden, nu de dokter zijn afscheid genomen en hem voor her stellende verklaard had. Nu hij eenmaal besloten had om naar Dee ring te gaan, hield hij zich niet meer zoo zorg vuldig schuil en reed zelfs tnet Glynn en Elsie naar Lady Gethin op den dag, toen de dames naar het vasteland zouden vertrekken. Hij wilde zijn kind tot het laatste toe zien, zei hij. »Voor het laatst in de eerstvolgende we ken", verbeterde Glynn. «Mogelijk, mogelijk", zei Lambert met een treurigen klank in zijn stem. Lady Gethin verwelkomde hem en begon terstond Elsie te vertroetelen, die te zeer vervuld was van het verdriet van haar vader te verlaten om de Blijkens bericht van den consul-generaal der Nederlanden te New-York is te Kalamazoo, in den staat Michigan (Vereenigde Staten van Amerika), overleden zekere Peter Goodebure, zonder testament te hebben gemaakt. De recht hebbenden tot diens nalatenschap, welke zeer gering is, zouden volgens opgave zijn Jennie Pollman, Jacob Goodebure, Arie Goodebure, Jo hannes Goodebure, Marie Wonderland en de erf genamen van wijlen Walter Goodebure, allen in Nederland woonachtig. Genoemde personen worden in de Staatscourant uitgenoodigd hun adres aan het departement van buitenlandsche zaken op te geven, onder overlegging der noo- dige bewijsstukken tot staving van hun recht op gezegde nalatenschap. In een schouwburg te Londen heeft men het ijzeren noodscherm vervangen door een scherm van water, dat door den uitvinder het «Niagara-seherm" genoemd wordt. Het bestaat uit ongeveer 500 waterstralen, die in hun val samenvloeien en dus een waterval maken, waar door de vlammen niet kunnen heenslaan. Een monster-oester is nabij Christchurch Head, Hants, opgevischt. Zij woog 3J pond, was 7 duim lang en breed en 16 in omvang. kleine oplettendheden, waarmede zij overladen werd, op te merken. «Maak u niet ongerust over haar", zei Lady Gethin, die in haar element was nu zij de leiding der zaakhad en in een romantisch geheim betrokken was. »Als zij eenmaal weg is en een paar opgeruimde brieven van haar vader gehad heeft, zal zij geheel bijkomen. Hoe eer der hij die zaak met Deering in' orde brengt, hoe beter. Ik kan niet gelooven dat die zoo dwaas zou zijn om alleen uit wraakzucht een prachtig familiegoed en een hoogen rang weg te werpen." «Wraak is een machtige drijfveer. Bedenk hoe ziekelijk die kreupele jongen van hem is Ik denk niet dat hij er aan hecht om dien veel na te laten en dan rekent hij ongetwij feld op een schikking, waarbij hem het vrucht gebruik der bezitting verzekerd wordt." «Waarin gij naar ik hoop en vertrouw nooit zult toestemmen, Hugo 1 Ik zou hem het vel over de ooren halen als ik konIk heb er nu mijn hart op gezet om u heer en meester van Denham te zien worden. Het is schandelijk dat de slechtheid zulk een hoogen toon voert, een aanzienlijken rang bekleedt." «Ik wil liever mijn woord aan Lambert gestand doen dat Elsie nooit zal weten, hoe haar eigen vader aan zijn einde is gekomen, dan de schoonste bezitting in het rijk de mijne te noemen." «Nu, gij behoeft uw woord niet te brekeu, maar evenmin behoeft gij d la Don Quichotte te handelen." Dit gesprek werd in de eetkamer gevoerd, terwjjl Lambert zich met Elsie naar het bou Te Chartres, in het departement Eure et Loire, vond een ontploffing in de post- en telegraaf bureau's plaats. Verscheidene ambte naren zijn ernstig gekwetst, eenigen zelfs doodelijk. De exprestrein van Bazel is te Yillers- Bretonneux op een goederentrein geloopen. Men spreekt van twee doodeu en verscheidene ge wonden. Op de spoorweg Parijs—LyonMid- dellandsche Zee is tusschen Beaune en Dyon in een rijtuig eerste klasse brand ontstaan. In deze waggon brandde gas en eene leiding schijnt gebroken te zjjn. Te Amoy in China is door dr Otte, die eenigen tijd in ons land heeft doorgebracht tot voltooiing van zijne studiën in de medicijnen en ook aan Middelburg een bezoek bracht, reeds met den bouw van een Neerbosch-hospitaal een aanvang gemaakt. Het gebouw is ongeveer 16 meters lang en 10 meters breed, heeft twee verdiepingen en bevat 4 ziekenkamers, 2 stu deerkamers, 1 kapel, keuken, apotheek. Het biedt plaatsing aan voor 30 a 40 bedden voor buiten-patienten, waarvan reeds eenigen zijn genomen. De kosten voor den bouw van deze inrichting worden uit giften bestreden, die in ons land voor dat doel worden bijeengebracht. De torpedoboot Cerberus is in de beste orde te Soerabaija aangekomen. 's Gravenliage. Thans is ingediend een ontwerp om het aantal raadsheeren bij de ge rechtshoven in strafzaken van 6 op 5 te brengen. Het geldt hier vooral een maatregel tot be zuiniging. Rome. In de kamer bestreed Nicotera en verdedigde Ballo de politiek der regeering. Crispi achtte de manifestatie op 8 Februari 11. gering van beteekenis en verdedigde de binnen-en buitenlandsche staatkunde der regeering. Van de uitspraak der kamer over de houding van het ministerie, verklaarde de minister-president, zou afhangen wat de regeering verder zal doen. Van 9 tot 26 Februari. Viissingen. Bevallen: J. Jorisse, geb. Wege- ling, z. M. ten Hacken, geb. Verseput, z. A. Brasser, geb. Yerstraate, z. W. S. P. Baljé, geb. Van Hoek, z. C. van de Velde, geb. Huijbregtse, d. L. M. Toumoij, geb. Van Obergen, d. M. van der Weijde, geb. Vermeulen, z. N. J. Korten- bout, geb. Pijl, z. M. M. du Pon, geb. Lute, d. C. Lems, geb. Wilkens, z. OverledenG. C. J. Bastien, z. 2 j. W. Maas, z. 11 m. A. L. Verhagen, z. 2j. E. E. Bastien, d. 6 j. A. J. Wijkhuijs, vrouw J. E. Clowting, 64 j. A. M. van Santen, ongeh. d. 65 j. P. J. de Brakke, vrouw van J. H. Loes- berg, 73 j. J. Ost, man van E. Doust, 42 j. Daium. Plaats. Voorwerpen. lnformatiën 19 Febr. Middelburg, Meubelen, De Vos. 20 Middelburg, Meubelen, De Vos. 20 0. Souburg, Meubelen, Hendrikse. 22 v Wissekerke, Inspan, Roelof. 25 Vlissingen, Huizen, De Wolff. - 25 - Middelburg, Manufacturen, Kouion. 27 Wissekerke, Inspan, Roelof. 27 IJzendijke, Bouwland, Brevet Tak 1 Maart Vlissingen, Huis, Pieterse. 1 Cortgene, Inspan, Roelof. n Breskens, Hótel, Haramacber. 19 Terneuzen. verp. Vesting- Ontv. rcg. en gronden, dom. Hulst. In het belang van een geregelden gang van zaken verzoeken wij het publiek beleefd de correspondentie voor ons blad te adressee- ren als hieronder is aangegeven; en wel voor: telegrammen Middelburgsche cou rant Middelburg; nieuwsberichten en ingezonden stukken R e- dactie Middelburgsche courant, en advertentiën, abonnementen of de verzen ding der courant Administratie Mid delburgsche courant doir had begeven, waarheen ook lady Gethin en Glynn thans gingen. De laatste nam Elsie mede naar den wintertuin en zei «Deze eerste veertien dagen zullen vree selijk eenzaam zijn. Daarna zullen, hoop ik. alle moeielijkheden overwonnen zijn en ik met uw vader naar Lausanne kunnen komen en dan zult gij beiden in rust en vrede kunnen leven." «Gave God dat die vreeselijke tusschentijd voorbij ware 1" zei zij met een zucht. «Ik zal uw vader zien over te halen zijn intrek bij mij te nemen totdat hij u kan gaan opzoekenLaat hem aan mijne zorgen over, lieveling «Wat zijt gij goed? Hoe kan ik u ge noeg danken riep Elsie uit en sloeg met ongekunstelde teederheid hare armen om zijn hals en kuste hem herhaaldelijk. Daar het laat begon te worden drong Lam bert er weldra op aan om naar zijn woning terug te keeren. Hij had afscheid genomen van Lady Gethin en Elsie teeder omhelsd, doch halverwege de trap keerde hij terug, roepende «ik moet haar nog eenmaal zien In het salon gekomen, vatte hij hare beide handen, zag haar lang aan en zei op zachten toon: «Dag, mijn schat! Heb ik u gelukkig gemaakt? Wilt gij mij vergeven, indien ik u eenig kwaad gedaan heb «Kwaad Gij hebt mij niets dan goed gedaan. Geen vader heeft zijn dochter ooit gelukkiger gemaakt dan gij mij." «Denk dan af en toe eens met liefde aan mjj. God zegene u, mijn lieveling, vaarwel, vaarwel «Toch slechts voor een korten tijd, beste Wat de hooggeroemde republikeinsche con centratie te beteekenen heeft, is door de stem ming in de Fransche kamer Donderdag weder op welsprekende wijze aangetoond. De eerste gelegenheid de beste nemen de opportunisten te baat om een republikeinsch ministerie omver te werpen met hulp van de monarchalen en de Boulangisten: d. z. de vijanden van de re publiek. De meerderheid voor het voorstel Douville-Maillefeu, dat Floquet 's ontslag ten gevolge had, bestond uit 165 reactionnairem 15 Boulangisten, en 127 opportunisten' Of generaal Boulanger zich ook vergenoegd in de handen kan wrijven, wanneer zulk een groot aantal republikeinen vriendelijk genoeg zijn hem in de kaart te spelen. Hij kan rustig zijn tijd afwachten, de republikeinen willen hem zelf de dictatuur voor de voeten leggen. Het laat zich begrijpen, in welken rechtma- tigen toorn de radicalen ontstoken zijn over het gedrag der opportunisten. Vol lof over de houding van Floquet betreuren ze het, dat hij niet naar hen geluisterd heeft en het offer van zijn goed vertrouwen is geworden. Zij waarschuwden hem, dat de opportunisten, toen zij de prioriteit voor den scrutin dyarrondis sement van hem verlangden, slechts een complot tegen hem smeedden. Eenmaal de kieswet door het radicale kabinet gewijzigd, welnu der Mohr hat seine Schuldigheit gethan, der Mohr kann gehenZij maakten zich het eerste oogen- blik ten nutte om hem den doodslag toe te brengen en staan bereid zijn nalatenschap te aanvaarden. Karakteristiek is de houding van Boulanger en zijn reactionnaire vrienden. Na het geheele land met hun kermis-reclame voor grondwets herziening in beweging gebracht te hebben, stemmen zijn nu voor de verdaging der her ziening niet dit of dat voorstel ter wijziging van de grondwet verwerpen zij, maar de zaak zelve, waarvoor zij hemel en aarde bewo gen hebben, schuiven zij op de lange baan. Behoeft het nog duidelijker bewijs dat hun schitterend programma, waarmede zij den kie zers zand in de oogen strooien, niets dan een groote leugen is Een even groote leugen als de republikeinsche concentratie, waarvan opportunisten en radicalen op hun beurt den mond vol nemen Het is den gematigden republikeinen gelukt, dank zij de hulp van Boulanger, den man dien zij evenzeer verachten als vreezen, dank zij de hulp van den onverzoenlijken vijand dei- republiek de royalistische rechterzijde, het gehate radicale ministerie uit den weg te ruimen. Maar zijn daarmede ook de gevaren voor de republiek, voor Frankrijk verdwenen De République franfaise, het orgaan der Fer- ryisten, juicht, omdat nu table rase gemaakt is en president Carnot het in zijn macht heeft met den scrutin d'arrondissement in de hand de republiek bij de aanstaande verkiezingen de overwinning te bezorgen. In hun oog beteekent dit natuurlijk, dat hun republiek, de oppor tunistische republiek gered is, maar is daarmede iets aan den toestand veranderd, is daarmede het Boulangisme wij bedoelen niet le general chromo maar de algemeene ontevredenheid die zich in dat woord concentreert bestreden, overwonnen Opmerking verdient het oordeel van een politiek tegenstander van Floquet als de heer Magnard in den Figaro. Ook hij is van oor deel dat Floquet het slachtoffer is geworden van het onwrikbaar vasthouden aan hetgeen hij als een beginsel beschouwt. Indien de minister-president een beetje had weten te schipperen, zou hij zich tot na de verkiezingen hebben kunnen staande houden. Dat is het: Floquet heeft niet weten te schipperen; hij heeft zijn beginsel gesteld boven een mod- derpolitiek en is liever met eere gevallen dan ^ijn gegeven woord ontrouw te worden, aan de opportunisten het veld vrij latend om de repu bliek op hun wijze te redden Met geweld- maatregelen nl. tegen Boulanger vaderriep zij uit. «Wees voorzichtig en kom gauw bij mij 1" Lambert gaf geen antwoord, sprong snel in het rijtuig .en kwam, door Glynn vergezeld, veilig in zijn woning aan. Het kostte niet veel moeite om Lambert te overreden om de uitnoodiging van zijn aan staanden schoonzoon aan te nemen. Hij zag er blijkbaar tegen op om alleen te zijn en was zoo neerslachtig en zenuwachtig dat Glynn hem reeds den dag na het vertrek van Elsie kwam afhalen en naar zijne kamers bracht. Hier kwam hij spoedig bij en kon een bezoek van mevrouw Kellett ontvan gen. De brieven van Elsie en Lady Gethin vroolijkten hem ook op. Toch was hij nog vaak, ongedurig en gejaagd. Glynn vermeed met opzet iedere verandering van levenswijs en ging als naar gewoonte uit eten en in gezelschap. Bij een van die gele genheden ontmoette hij Deering en vroeg hem of hij al dien tijd buiten was geweest, daar hij hem nergens gezien had. «Ik ben langer te Denham gebleven dan ik plan had, om alles voor de verkiezing in orde te maken, en nu wil die radicaal, die Omithson, noch doodgaan, noch zijn ontslag nemen. Maar gij hebt u ook niet veel ver toond in den laatsten tijd. Ik heb u nergens ontmoet." «Ik geloof dat ik evenveel uit geweest ben als anders. Apropos, is uw vriend Vincent in de stad Ik meen dat ik hem onlangs in Bondstreet heb gezien." «Vincent? Ja, verleden week ten minste, Maar het is toch zeer de vraag, of Carnot hun hierbij de behulpzame hand zal bieden en of hij het nieuwe kabinet zal samenstellen uit de republikeinsche minderheid, die zich met de vjjanden der republiek verbonden heeft om Boulanger een nieuwen triomf te verschaffen over het door hem zoo gehate ministerie. Te vergeefs hebben verschillende groepen dei- linkerzijde beproefd Floquet te bewegen zijn verzoek om ontslag in te trekken. Men is nu druk bezig ministerieele combinaties te maken. Behalve De Freycinet noemt men als toekom stig minister-president Méline. Volgens den Temps zou Carnot alles in het werk stellen om Méline, wiens persoonlijkheid een groote gerust stelling voor het land zou bieden, over te halen de opdracht, een nieuw kabinet te formeeren, te aanvaarden. Tegelijkertijd zou door diens benoeming tot premier de republikeinsche meer derheid de gelegenheid geschonken worden een ovatie te brengen aan Floquet door hem weder tot president der kamer te verkiezen. Wat echter het ongeluk bij deze fraaie combinatie isMéline schijnt geen lust in de onderschei ding te gevoelen. Bijna komisch tegenover de tragische ge beurtenissen in Frankrijk is het geharrewar te Berlijn over den rijkskanselier en de jegens hem van verraad zwanger gaande nationaal- liberalen. Een artikel in de Augsburger Abendzeitung blijkbaar van de hand van een nationaal liberaal afgevaardigde, dr Fischer, heeft de sensatie in politieke kringen te Berlijn, gewekt door het bekende artikel in de Ilamb. Nachrichten over den opvolger van den rijkskanselier en de nationaal-liberalen, dat tot ieders verbazing woordelijk door de Nordd. Allg. Ztg werd overgenomen, nog vermeerderd. Volgens den schrijver in het Augsburger blad verstrekte mededeelingen zouden nationaal-liberale partij- ko ofden te Berlijn aan verschillende nationaal- liberale partijleden een schriftelijke waarschu wing hebben gezonden met groote omzichtigheid en terughouding te werk te gaan bij het ondersteu nen der binnenlandsche politiek des rasch altern- den Reichskanxlers. Een dezer adressen was in verkeerde handen «geraakt." De door hem inge wonnen inlichtingen bij de parlementaire frac ties der partij hadden deze berichten niet be vestigd, maar, zoo verzekert hij het zou niet de eerste maal zijn, dat nationaal-liberale partij hoofden de rol van voorzienigheid der partij op zich namen, zonder de meening van de partij te vragen. Ten slotte waarschuwt de schrijver deze heeren voor de onaangename gevolgen welke hun al te groot zelfbewustzijn op een goeden dag voor hen kan na zich sleepen, daar de nationaal-liberale partij minder dan ooit ge neigd is zich te onderwerpen aan het bonplaisir van eenige fractiehelden, die door v r o e g t ij- óig ongeduld of gekwetste ijdel- h e i d aangespoord worden den rijkskanselier een hinderlaag te leggen. Opvallend is bet, dat deze klacht over «vroegtijdig ongeduld en gekwetste ijdelheid, van eenige nationaal-liberale leiders eveneens voorkwam in het artikel der Hamburger Nach richten. De Fransche regeering heeft geweigerd de concessie voor een speelbank te Andorra te bekrachtigen, die door den Algemeenen Raad aan een Engelsche maatschappjj was toegestaan. Door de Duitsche regeering is een wit boek uitgegeven, voor den rijksdag bestemd, over Samoa. Uit een daarin voorkomend schrij ven van den staatssecretaris Bismarck aan den chef der admiraliteit Von Goltz, i. d. 5 Febr.1889, wordt betoogd, dat Duitschland niet in volken- rechtelijken oorlogstoestand met Samoa ver keert dat het Tamasese als heerscher erkent, maar Mataafa als oproerling beschouwtdat tegen dezen en zijne aanhangers represaille maatregelen zullen worden genomen, en dat zij, die hen bijstaan of tot den strijd tegen de Duitschers aanzetten, zichzelven de gevolgen zullen te wijten hebben. De rechten van vreemde onderdanen opS amoa zullen geëeibiedigd worden. Bij het Pruisische huis van afgevaardigden is door de centrumpartij opnieuw haar voorstel Die kerel is een geboren detective. Hij geeft de jacht op Lambert en zijn dochter nog niet op. Hij schijnt ontdekt te hebben dat de vrouw, die juffrouw Lambert grootgebracht heeft, te Clapham woont, en nu vervolgt hij haar in de hoop van door haar Lambert op het spoor te komen. Maar die Amerikaan- sche politie is ook geen knip voor den neus waard; nu hebben ze eindelijk ontdekt dat zij al dien tijd een verkeerden nagezeten hebben. Ik voor mij ben overtuigd dat Lambert Enge land niet verlaten heeft." «Misschien hebt gij gelijk. Gaat gij de volgende week naar de bruiloft bij de Miltons? Lady Agnes is immers uw schoonzuster «Neen, zij is slechts een nicht van mijn vrouwzij is niet heel -wel Franciska bedoel ik en ik heb het feest afgezegd. Ik ga Woensdag voor een paar dagen naar Denham. Daar wordt wat verbouwd, waar ik eens naar moet gaan kijken." «Nu bonsoir 1" Glynn vertelde aan Lambert wat hij gehoord had en die werd daar blijkbaar door opgewekt: «Ik voel mjj beter en sterker" zei hij «ik zal moed vatten en naar hem toegaan op zijn on rechtmatig verkregen landgoed; misschien zal hij rede verstaan. Zoo niet «Zoo niet, dan zal ik naar hem toegaan en hem de les lezen." «Hoe het zijik kan dien ellendigen toe stand niet langer uithoudener moet op de een of andere manier een einde komen riep Lambert op beslisten toon uit.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2