LAATSTE BERICHTEN. Mooppn BiYerpacMiipi in Zeelanü BezietwaarllïMei! van MMeltaf 33 F E U I L L E T O N, Verspreide Berichten. UIT STAD EN PROVINCIE. Waarheid, onwaarschijnlijker dan verdichting. VERKOOPINGEN, ENZ. - Burgerlijke stand. land), tot 4 m. gev.C. S. 29 j., arbeider Woltaartsdijk, tot 3 b. s. 3 d. h.J. v. d. W. 23 j. en P. v. d. W. 19 j., kuipers Yerseke, ieder tot 7 d. gey.; K. v. d. B. 22 j., Krabben dijke, tot 14 d. gev. en M. J. v. d. B. 17 j., zonder beroep Heinkenszand, tot 3 b. s. 3 d. h. wederspannigheid J. K. 17 j. en A. E. 15 j., werklieden Yerseke, ieder tot 7 dagen gev.; overtreding van rijksbelastin- g e n H. 0. 32 j., arbeider IJzendijke, tot 1 d. gev. Allen in de kosten, de laatste ook in die van bekeuring en met verbeurdverklaring der aangehaalde goederen. Vrijgesproken zijn J. A. 26 j., schip persknecht Bergen op Zoom, beklaagd van be- leediging, en J. W. 23 j., bakkersknecht Mid delburg, beklaagd van mishandeling van een dier. Kantongerecht te Goes. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld G. v. d. H. Ellewoutsdijk, D. G. en J. J. W., Goes, en J. de K., 's Heer Hendrikskinderen, wegens openbare dronkenschap, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.; J. M., Hansweert, wegens als voren tot 2 maal 2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; C. J., Hansweert, wegens als voren, tot 2 maal 3 weken hechtenis, A. de F., Camper- land, wegens het in dronkenschap verstoren der orde, tot 3 b. s. 3 d. h.P. M., Heinkenszand, wegens het in de localiteit, waarvoor hij ver gunning had tot den verkoop van sterken drank in het klein, niet hebben ophangen van een gedrukte exemplaar der wettelijke bepalingen tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling der openbare dron kenschap, tot 3 b. s. 3 d. h.; C. K., Yerseke, wegens het als herbergier te Yerseke des avonds na elf uren nog in zijne herberg aanwezig heb ben van bezoekers, tot ƒ15 b. s. 3 d. h.; A. J. S., F. N., A. v. d. B. en D. K., Yerseke, wegens het zich des avonds na 11 uren tezamen en in vereeniging bevinden in eene herberg te Yerseke, ieder tot 5 b. s. 5 d. h.;^j Verder P. H„ D. H., P. K., Colijnsplaat, C. v. d. B., Krabbendijke, wegens het verwekken van rumoer, ieder tot 2 b. s. 2 d. h.H. W., Goes, en J. 0., Ovezande, wegens het op den openbaren weg laten staan van trekdieren zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aan richten van schade te hebben genomen, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.P. K. en J. K., Yerseke, A. V., Nisse, N.W. enJ.W., Baarland, wegens jachtwet-overtreding, ieder tot 2 maal 5 b. s. 4 d. h. voor iedere boeteJ. v. d. V., Yer seke, wegens alsvoren, tot 5 b. s 3 d. h. W. B. en J. M. M., Camperland, wegens als- voren, ieder tot 3 b. s. 1 d. h.P. M., Cats, wegens alsvoren, tot 5 b. s. 4 d. h.M. R., Ovezande, wegens alsvoren, tot 5 b. s. 3 d. h. A. de K., Driewegen, wegens alsvoren, tot 3 maal 3 b. b. 3 d. h.M. W., Krabbendijke, wegens visscherij-overtreding tot f 1 b. s. 1 d. h. En ten slotte J. K., Ovezande, J. G., Hans weert, wegens het zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders beplanten grond, tot f 1 b. s. 1 d. h.W. N., Heinkenszand, L. de V., 's Heerenhoek, wegens het niet met duidelijke letters geplaatst hebben van zijn naam boven of ter zijde van de buitendeur die toegang geeft tot de inrichting, waarin men sterken drank in het klein verkoopt, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. Allen tevens in de kosten. Heden voormiddag geraakte een voor een wagen gespannen paard in den Langendelft alhier op hol. De voerman viel van den bok, doch bekwam geen ernstig letsel. Het paard werd, zonder dat ongelukken plaats hadden, gevat. Onder de passagiers, die hedenmorgen te twaalf uren met den sneltrein te Vlissingen aankwamen, bevond zich ook H. D. H. de her togin van Albany, met hare twee kinderen, komende van Arolsen. De hertogin, vergezeld van twee dames en een paar bedienden, zette met de dagboot Ne derland, der maatschappij Zeelandhare reis naar Londen voort. De heer P. de Bruijue, vice-consul van En geland, geleidde de hooge reizigster van den trein naar de boot. Naar men ons uit Vlissingen meldt is de Belgische afhaal loodskotter no 6 heden met or Uit het Engelsch. Van Mrs ALEXANDER. HOOFDSTUK IX. Gelieimen. «Waarom wilt gij uw leven vergooien vroeg mevrouw Gethin. «Zonder Ellen heeft het toch geen waarde", antwoordde Glynn. »En terwijl die edele vader naar Newgate gebracht wordt, gaat het gelukkige jonge paar naar het vasteland en komt juist in tijds terug voor de terechtstelling Ik zou over n kunnen weenen, Hugo". »In plaats van uw oogen daarmede te bederven moest gij mij een grooten dienst be wijzen. Kom morgen met mij mede en laat ik u aan mejuffrouw Lambert voorstellen". »Ik zal niets van dien aard doenHoe kunt gij er aan denken dat ik zulk een dolzin nigheid zou aanmoedigen Omdat noch uw aanmoediging, noch uw hoog water, bezuiden Westkapelle, bij de zoo genaamde 70 roeden, op strand geraakt. Twee sleepbooten zijn ter assistentie derwaarts ver trokken. Bij herstemming is tot lid van den raad van Schoi e gekozen de heer A. Rottier met 36 van de 57 stemmen. Op den heer H. Wondergem waren er 21 uit gebracht. Door den gemeenteraad van Waarde is, in plaats van den heer J. Blok Sz., wiens be noeming in strijd was met art. 23 der gemeen tewet, de heer H. J. Dominicus van Kruiningen, tot waarnemend gemeente-ontvanger benoemd. Door de politie te Zaamslag is, onder vermoeden van valschheid, in beslag genomen een zilver muntstuk, dragende de beeltenis van onzen koning met het jaartal 1879. De rand is geheel gaaf, het gewicht minder dan van andere gelijksoortige munten en de klank niet die van zilver. Het deerlijk door de vlammen geteisterde meisje van 8 jaren te Biervliet is, na een vreeselijk lijden van meer dan 24 uren, bezweken- In verschillende plaatsen, aan de overzijde der Schelde, hield dezer dagen de heer Antoon Kattermole, zich noemende ex-tooneelspeler van het Grand Theatre te Amsterdam, voor drachten op komisch en tragisch gebied. Zoo o. a. Donderdag te Aardenburg. Vandaar schrijft men ons dat de heer Kattermole op komisch gebied een niet onverdienstelijk spreker is. Een paar stukjes, waarin bepaald humor zat, werden door hem ten beste gegeven en vooral »De eerste liefde" vond algemeen bijval. De groote fabrieken in de\La Plata-staten die de Europeesche markt geruimen tijd schier uitsluitend van vleeschextract voorzagen, hebben in den laatsten tijd geduchte mededingers ge kregen in de reusachtige slachterijen, die in Chicago, de stapelplaats van den Noord-Ame- kaanschen vleeschhandel gevestigd zijn. De cijfers, die aangeven wat er in die slachterijen wordt verwerkt, grenzen schier aan het won derbaarlijke. Een der grootste firma's, die van de heeren Armour en C°, slachtte in 1888 561.199 runderen, voorts 1.140.000 varkens en 164.580 schapen, terwijl aan reuzel en oliën gemaakt werd 86 millioen ponden, butterine 8 millioen ponden, gom 6 millioen ponden, als mede 35 millioen ponden canned meast, als daar iscornedbeef, oxtongue, lunchtongue, roastheef, boiledbeef, bracon, terwijl alleen aan afval 40.000 ton werden verhandeld. Het aantal personen in dienst van de heeren Armour en 0" is 6000 man, terwijl de omzet gedurende 1888 1371 millioen gulden beliep. Die firma heeft nu ook, blijkens aankondi ging in ons blad, haar vleeschextract hier ver krijgbaar gesteld door tusschenkomst van hare agenten voor Nederland en koloniën, de hh. Hartog Fesel te Rotterdam. Wij meenen met deze mededeeling te kunnen volstaan om de aandacht op dit extract te vestigen. Over den bouillon zeiven zullen wij geen oordeel vellen, al was de importeur zoo beleefd om een flacon daarvan te zenden. Het is trouwens wel wat veel gevergd van een redactie, wanneer men haar als keurder van levensmiddelen wil doen optreden. Dit is echter zeker waar dat, wanneer het van reclamemaken athangt, de Armours-bouillon zeker succes hebben zal, want daarvan verstaat èn fabrikant èn importeur de kunst. De onlangs te Smilde doer den gemeente raad voorgenomen verlaging der onderwijzers traktementen vond haar grond in een tekort op de begrooting voor 1889, terwijl de raad oordeelde, dat de hoofdelijke omslag niet kon worden verhoogd. Het bedoelde tekort is voor- loopig verholpen door een tijdelijke leening. Thans echter wordt door ingezetenen aan den raad verzocht, in de verordening op den hootde- lijken omslag de zonderlinge bepaling te laten vervallen, volgens welke een belastbaar inkomen, niet hooger kan zijn dan ƒ10,000. (Prov. Gr. Ct.) De Amsterdamsche Arbeidersmaatschappij heett te Amsterdam een groot perceel met annex open terrein aangekocht, met het doel op die plek een groot gebouw te stichten voor het bonden van vergaderingen, volkskoffiehuis enz., voornamelijk ten behoeve van de socialisten. Op 't Tournooiveld te 's Gravenhage liep onlangs een jongmensch met een meisje. Een ontmoediging eenigen invloed op mijn besluit zou uitoefenen. Ik heb allen eerbied voor uw gevoelen, gij zijt een schrandere, scherpzinnige vrouw en ik geloof dat gij de zaak volkomen logisch inziet, maar ik voel dat het wijste wat ik in dit geval doen kan, is de voor zichtigheid overboord te werpen. Ach tante lief! Doe wat ik u vraag? Ik ben oud ge noeg om de verantwoordelijkheid van eiken stap op mij te nemen en ik behoef geen naast- bestaanden te ontzien. Wees mijn steun in dat moeilijke gevoel, ga dit meisje zien, dat mij zoo magnetisch heeft aangetrokken, help mij om haar te i-edder., want daar zij mijn ziel reeds bezit, heb ik besloten om haar mijn leven te wijden". «Ik moet zeggen dat gij een minnaar zijt, dien men op prijs mag stellen. Ik hoop dat zij u naar waarde weet te schatten." »Ik geloof niet dat zij eenig begrip heeft dat ik haar bemin." »Dus hebt gij haar nog niet ten huwelijk gevraagd?" riep zij met een zucht van ver lichting uit. »Ik heb het tot nog toe niet gewaagd, ik ben bezig om het terrein te verkennen." »Dan," zei mevrouw Gethin, «zal ik ko men en gij moet mij beloven naar alle tegen werpingen, die in mij opkomen, te luisteren zonder mijn neus af te bijten, omdat ik din gen zal zien, die u natuurlijk ontgaan. «Afgesproken." kwajongen greep het meisje bij den arm en voegde haar toe»dag zus 1" Hij kreeg van den jongman een klap in 't gezicht niets meer dan hij verdiende, zeide hem Woensdag de voorzitter van de Haagsche rechtbank, waar voor hij terecht stond, omdat hij na de ontvangst van een klap uit een nabijzijnd rijtuig een hamer had gehaald en daarmede den jongen man geslagen had. Hij kreeg een ernstige vermaning van den voorzitter, die hem op het onbetamelijke zijner handeling wees. Het O. M. vorderde tegenhfm niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf. Het beroemde Christusbeeld te Ouden bosch, afkomstig van 't Vatikaan, dat in het bezit is geweest van Lodewijk XIY en thans het eigendom was van den burgemeester al daar, is voor f 10,000 in handen van een Engelschen kunstliefhebber overgegaan. Eenige fabrikanten te Utrecht hebben nu en dan de aardigheid te adverteeren op een vreemdsoortige wijze die betrekkelijk goedkoop is, doch weinig bijval vindt. Van den bovensten omloop van den Domtoren werpen zij honderden strooibiljetten. Voortgestuwd door den wind, flad deren de biljetten als vogels in de lucht, altijd een en dezelfde richting uit en komen gewoonlijk daar te land, waar zij weinig waarde hebben voor belanghebbenden, zooals op singels en in plantsoen, waar men ze als het ware ge zaaid vindt liggen. Een dame uit Maassluis, tijdelijk bij een familielid te Rotterdam vertoevende, had eer gisteren in een winkel aan de Passage een inkoop gedaan en wilde zich naar den tegenover gelegen winkel van de firma Boldoofc begeven, toen een man haar portemonnaie, waarin zich een belangrjjk bedrag aan papier en specie bevond, uit den zijzak nam. De schrik beving haar zoo, dat zij er niet aan dacht aangifte te doen bij den aldaar gestationneerden politie agent, zoodat de dief gemakkelijk met zijn buit de vlucht kon nemen. Een aantal werklieden van de steengroeven bij Quenast in België, die eenigen tijd geleden wegens geweigerde loonsverhooging den arbeid staakten, hebben eene betooging gehouden. De politie kwam tusschen beiden en er volgde een gevecht, waarin verscheidene personen gewond werden. Twee hunner zijn sedert aan hunne wonden overleden. Gisteren in de kamer over dit treurig voor val geïnterpelleerd, zeide de minister een onder zoek toe. Uit Shanghai wordt aan den Standard ge meld, dat de strenge winter een hongersnood veroorzaakt heeft in de provinciën Schantung en Mandschuri. In den omtrek van Chin-Kiang zijn een kwart millioen menschen verhongerd. Elders schijnt da hongersnood minder erg te zijn. De eerste terechtstelling door middel van eleetriciteit heeft onlangs te New-York plaats gevonden. Het was een Duitscher, genaamd Josef Reitsch, die een vrouw vermoord had, op wien de nieuwe methode het eerst werd toegepast. Men had vooraf proeven genomen met een kalf en met een paard, die door electrieke stroomen van 1200 volt gedood waren. Men deed Reitsch op een houten stoel plaats nemen, welks leuning in een schuine richting gebracht was en stevig aan den grond bevestigd. Door middel van een riem werd hij aan den stoel vastgebonden, waarna men zijn gezicht met een sluier bedekte. Hierop deed men hem een .metalen ring om den hals en liet hem met het hoofd tegen een metalen kogel leunen. Vervolgens werd de leiding van den halsring in verbinding ge steld de electrieke vonk drong langs dezen en den kogel in de hersenen en de dood volgde onmiddellijk, als ware de misdadiger door den bliksem getroffen. Bij de opening van het lijk werd waargenomen, dat een uitstorting van bloed in de hersenen had plaats gevonden voor het overige was aan het lijk niets te bespeuren. Gedurende 1888 kwamen in de Argentijn- sche republiek 155,600 landverhuizers aan, daarvan waren ruim 17,000 Franschen. In de Agricultural Gazette wordt 't een en ander medegedeeld omtrent den invloed dien de verschillende voedersoorten op de boter hebben. Harde boter krijgt men, wanneer de dieren veel ingekuild groenvoeder en hooi gebruiken; bij 't gebruik van erwten en wikken evenzoo, terwijl integendeel zachte boter ver - «Wanneer zal ik gaan hernam mevrouw Gethin. «Ik moet bekennen dat ik verga van nieuwsgierigheid om die geliefde te zien, die heldm van het onopgeloste geheim. Kan ik morgen gaan Hij nam haar hand en kuste die. »Dank u," was al wat hij zeggen kon, en er lag iets in zijn stem, dat maakte dat er ook een brok in haar keel kwam. Die belangelooze toewijding trof haar zeer en deed haar een oogenblik beseffen hoe liefe lijk het leven zou kunnen zijn, indien genegen heid en trouw en zelfverloochende edelmoedig heid slechts hand aan hand konden gaan met wetenschap, statistiek en staathuishoudkunde. «Morgen niet," hernam Glynn na eenigen tijd. »Ik moet Lambert eerst waarschuwen want hij is zeer zenuwachtig als er iemand bij hem zal komen. Hij kan het denkbeeld niet van zich afzetten dat hij bespied wordt. Het is een vreeselijk gevoelik had geen denkbeeld wat het was, voordat ik iemand onder den invloed er van zag. Ik zal met hem en Elsie bepraten, wanneer zij u kunnen ontvangen. Op het oogenblik ben ik niet zoo ongerust over hem, want Deering is uit de stad. Ik vrees dat hij een groote macht over Lambert heeft." «Deering is niet uit de stad. Ik heb hem gisteren avond in de opera gezien." »Zoo waarlijkHet is onbegrijpelijk hoe Lambert tot nog toe niet ontdekt is maar het is onvermijdelijk. Waarom hij zoo bang is en wat hij vreest moet hij kregen, wordt door het vee te voederen met gras, klaver en haver, en koren, tarwe en gerst een gemiddeld resultaat geven. Erwtenstroo is oorzaak dat de boteropbrengst minder wordt gerstestroo geeft aan het product een bitteren smaak en hetzelfde zou een te ruim toedienen van kool enz. veroorzaken. Ook al te ruim gebruik van lijnkoeken kan oorzaak wezen dat de smaak van de geleverde boter niet meer zoo goed is. Knollen, in juiste mate onder ander voedsel gemengd, geven, volgens 't ge noemde blad, een goede melk en een smakelijke boter, terwijl aardappelen juist het tegendeel doen, de boter smakeloos maken en bovendien hard. Uit een en ander blijkt dat de boer 't voor een groot deel in zijn hand heeft hoe de kwaliteit van zijn boter is. Zeker is het, dat het groote verschil, 't welk men soms in boter van dezelfde boerderij, op verschillende tijden opmerkt, van weinig zorg getuigt. De aarde, deel van den sluitdraad. Dezer dagen viert onze aardbol zijn 60-jarigjubileum als geleider bij de electrische telegraaf. Zooals bekend is, moest vroeger elk paar stations door heen- en teruggaanden draad verbonden zijn, wat zeer omslachtig en kost baar was. Ten einde deze bezwaren weg te nemen, kwamen Gauss en Weber in Duitschland op het denkbeeld om de rails van den spoor weg als deel van den sluitdraad voor den e.lectrischen stroom aan te wenden. Zij kregen verlof tot het nemen van deze proef, en aan Steinheil werd de uitvoering van het plan op gedragen. Alle pogingen bleven echter vruch teloos men trachtte zelfs de rails zooveel mogelijk te isoleeren, doch het eene hielp even min als het andere. De stroom keerde nooit, of slechts uiterst verzwakt tot haren oorsprong weder. Hieruit meende men de gevolgtrekking te mogen maken, dat de stroom een meer gemak- kelijken weg wist op te sporenmisschien wel de aarde. De proet werd genomende beide uiteinden van de keten met de aarde verbonden, het ging uitstekend. Nog eens beter dan met den besten geleider kwam de stroom daar, waar men hem wilde hebben. Oogenblikkelijk werd de nieuwe vinding toe gepast op alle reeds bestaande en nog aan te leggen geleidingen en onze planeet officieel geproclameerd als goede geleider voor den electrischen stroom. Tijdschr. v. T. en P Sarah Bernhardt, die te Florence vernam, dat eene voorstelling voorbereid werd ten voor- deele van Mme Agar, telegrafeerde aan hare kunstzuster«Zeg mij den dag van uw bene fiet. Ik zal mijne zaken zoo regelen dat ik naar Parijs kan gaan". Mme Agar antwoordde«Uw dag zal de onze zijn". Hedenmorgen is in de herberg, bewoond door L. Maartense te Arnemuiden, door den notaris D. Verhulst, verkocht een wind-, koren- en pelmolen met berg, op den Keetdijk te Arnemuiden. Het eerste perceel werd verkocht voor 2206, het tweede voor 921, terwijl het derde is opgehouden op 800. Bij publieke herveiling, Donderdag te Heinkenzand gehouden, ten verzoeke van mej. de wed0 en erven J. Kloosterman, zijn de vol gende perceelen verkochteen woonhuis, schuur, wagenhuis, tuin en erf te Heinkenszand groot 15 areneen boomgaard aldaar groot 43 aren 40 c.a., en een perceel beplant bouwland aldaar, groot 54 aren 90 c.a., in massa aan M. van Damme voor ƒ3070 tegen ƒ2760, die deze drie perceelen bij de eerste veiling opbrachten. Verder een perceel bouwland, gelegen onder 's Heer-Abtskerke, groot 76 aren 80 centiaren aan Joh. Hoogerland voor 968.80 den hoop; dit perceel bracht bij de eerste veiling op 490 per 39 aren 24 c.a. Behalve de koopsom en 12 J kosten moet de eerste kooper voor losse goederen betalen 50 en de tweede kooper voor vruchten en houtgewas nog ƒ100, zoodat vooral het laatste perceel duur verkocht werd. Door de te Stavenisse gevestigde dorps- vereeniging is publiek aanbesteed de levering van 5400 K. G. superphosphaat {(14 Aan nemer werd de heer M. H. Salomonson, te Rotterdam, voor 3.66 per 100 K. G.; 3150 K. G. chilisalpeter, (15 a 16 stikstof) aan idem voor 13.20 per 100 K. G.; 5200 K. G. mij nog altijd vertellen. Ik geloof dat hjj er naar snakt en er toch tegen opziet, 't geen ik niet kan rijmen met zijn verzeke ring dat hij geen artikel der wet overtreden heeft." «Hugo, ik wenschte dat gij mij iets wildet beloven en wel, dat gij juftr. Lambert uwe liefde niet zult bekennen, voordat gij de geheele waarheid weet." «Neen, Lady Gethin, ik verbind mjj tot niets", antwoordde hij glimlachend en nam spoedig daarna afscheid. De zaken begonnen een beter aanzien te krijgen vond hij. Als Lambert zijn hart slechts wilde uitstorten zonden er beslissende maatregelen genomen kunnen worden. Den volgenden dag begaf hij zich naar een van de stations, blij dat hij een voorwendsel had om naar Gurston Terras te gaan, toen hij dicht bij het kantoor Deering ontmoette. «Ik ging juist naar u toe." «Het spijt mij dat ik niet met u terug kan gaan, maar ik heb een dringende af spraak. Gij zult echter Mercer op het kantoor vinden, die u zelfs nog beter kan te woord staan dan ik." «Ongetwijfeld. Apropos, hoort gij niets meer van de Lamberts vroeg hij met een onderzoekenden blik. «Nooit." «En gij stelt zeker geen belang meer in de zaak Glynn doorstond onverschrokken opgeloste Peru-Guano (7 stikstof en 9j phosphorzuur), aan den heer J. J. Kortman, te Rotterdam, voor 10.49 per 100 K. G. Alles onder controle van het proefstation te Wageningen. Pretoria. De Transvaalsche regeering publiceert het wetsontwerp betrekkelijk de instelling van een volksraad, bestaande uit twee kamers. De tegenwoordige raadsleden worden tot leden der Eerste kamer benoemd. Allen moe ten protestant en twee jaren grondbezitters in de Transvaal zijn. Van 7 en 8 Februari. Middelburg. GetrouwdH. W. Verniel, jm. 29j. met P. Wisse, jd. 31 j. Bevallen A. de Vlieger, geb. Legemate, z. M. Wiessner, geb. Hengst, z. J. J. van Miert, geb. Henning, z. L. Rijkse, geb. Jongepier z. (levenl.) OverledenJ. P. F. v. d. Harst, vrouw van B. van Wilgenburg, 31 j. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inforinatiëu. 12 Febr. Vlissingen, Huis, v. U. Pieterse 13 K oudekei ke, Boomen, Loeff. 13 Tholen, Gasfabrieken, Wagtho. 14 Breskens, Woonhuis, Brevet v. d. Kloes. 14 Middelburg, Huizen, Tak. 19 H Middelburg, Meubelen, De Vos. 22 Wissekerke, Inspan, Roelof. 27 H Wissekerke, Inspan Roelof. 27 I Jzeudijke, Bouwland, Brevet Tak 1 Maart Vlissingen, Huis, Pieterse. 1 Cortgene, Inspan, Roelof. Breskens, Hotel, Hammacher. Verzamelingen van het Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud-Walchersche kamer. Des Maan dags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags van 10 tot 1 en van 3 uur tot zonsondergang, op Zon- en feestdagen van 12 uur tot 5 uren. Toegangsprijs 0.25; voor ambachtslieden en tot don werkenden stand behoorende personen ƒ0.10. Aanmelding bij den concierge van het gebouw Wagenaarstraat. Oudheidkundige verzameling ten raad- huize: lederen dag. Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmelding bij mej. Oosthout, Schuttershof. Zeeuwsche tapijtenbehangsels in de vergaderzaal der staten van Zee land (Abdij). Iederen dag. Aanmelding bij de boden. Tapijtbehangsels fGobelins) in hetge rechtsgebouw op het Hofplein. Iederen dag wanneer er geen zitting der rechtbank wordt gehouden. Aanmelding bij den concierge. Het praalgraf der Evertsen in de Nieu we kerk. Iederen dag. Aanmelding bij den koster der kerk. Wal A no 4. De Abdijtoren. Iederen dag 's voormiddags van 10 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 5 uren. Aanmelding bp den torenwachter. Pf öagetijks worden weer abonnementen op de NIiddelburg;- sclie courant aangenomen. fl»e abonnementsprijs is slechts t w o e gulden per kwartaal. Daarvoor ontvangt men, behalve op Kon- en feestdagen, iederen dag een noinmer, bevattende twintig kolom lectuur. den blik van Deering en zei«Jawel, ik zou er wat voor geven om die zaak te kunnen doorgronden." «Zjjt gij dan zoo onwetend?" zei deze met een grijns. «Welnu, ik heb van morgen gehoord door iemand dien ik in dienst heb (want ik heb vast besloten om dien schurk van een Lambert op te sporen) dat die stomme Yankee-detectives een verkeerd spoor gevolgd zijn. De man, dien zij nagereisd zijn, bleek niet Lambert te wezen en nu vermoeden zij dat, terwijl zij zijn evenbeeld naar St Louis volgden, de echte naar Canada gevlucht is. Maar hij wordt zeker gevonden." «Dat denk ik ook", zei Glynn zoo onver schillig, dat Deering de wenkbrauwen fronste en hem snel goeden dag zei. «Ik ben benieuwd, hoe die vergissing ontstaan is", dacht Glynn onder het voort- loopen, «maar nu zij het gemerkt hebben, vrees ik dat zij spoedig op het goede spoor zullen komen." Hij maakte een "veel grooter omweg dan anders om zijn doel. te bereiken en vond Elsie, op den dokter wachtende, die juist bij haar vader was. Zij zag er zeer bezorgd uit. Haar vader was 's nachts zoo koortsig en onrustig dat hij onmogelijk vooruit kon gaan in krachten. Somtjjds was hij wel eens wat opgewekter; maar dan kwam er weer een zenuwachtigheid en neerslachtigheid over hem, waartegen niets

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2