BUITENLAND. VERKOOPINGEN, ENZ. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. Prijzen van Effecten. s. ft. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. verband tot de aldaar toegepast wordende ver schillende cnltunrmethodes en de te verwachten opbrengsten aan koffie, daarbij te raden gaande met den vermoedelijke levensduur der koffie- boonen en de afstanden der dessa's tot de te bezigen terreinen. Tevens moet het onderzoek gericht zijn op het bijeenbrengen van cijfers zoowel aangaande de loonen, die door inlan ders onderling en die op ondernemingen betaald worden, als aangaande de opbrengsten van den landbouw der bevolking naast die der kof fiecultuur in dezelfde streek. Eerst in het be gin van 1889 kon het onderzoek volledig zijn afgeloopen. Inmiddels is, zooals men weet, bij de Indi sche bégrooting de inkoopprijs aanvankelijk van 14 op 15 per pikol gebracht en, be halve het bovenvermeld onderzoek in Indië, dat van de staatscommissiën van 14 October 11. aanhangig gemaakt. Dat onderzoek zegt het regeeringsverslag zal geenszins behoeven te beletten (zooals ook- aan den gouverneur-generaal is medege deeld) dat het Indisch bestuur, in afwachting van de conclusiën der commissie, van de reeds opgedane ervaring gebruik make om, binnen de grenzen zijner bevoegdheid en met de te zjjner beschikking staande middelen, den druk der bevolking te verlichten en den aanleg, het onderhoud en den toestand der koffie cultuur te verbeteren. Bij een Donderdag te Heinkenszand gehou den publieke veiling, ten verzoeke van de wed. en erven J. Kloosterman, zijn de navol gende perceelen voorloopig toegewezen lo een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur, wagen huis, tuin en erf te Heinkenszand, groot 15 aren, aan den heer Matt hijs van Damme aldaar voor 750 den hoop 2o een boomgaard, ge legen aldaar, groot 43 aren 40 centiaren, aan denzelfde voor 900 den hoop; 3o een perceel beplant bouwland aldaar, groot 54 aren 90 centiaren, aan den heer B. Vermande aldaar voor J 1110 den hoop en 4o een perceel bouw land, gelegen in 's Ileer-Abtskerke, groot 76 aren 80 centiaren aan denzelfden heer Vermande voor 490 per 39 aren 24 centiaren. De definitieve toewijzing zal binnen acht dagen plaats hebben. Te Zaamslag werd Donderdag jl., ten ver zoeke van de wed. P. A. Eekman c. s., verkocht een woonhuis en erf, groot ruim 2 aren, staande en gelegen op het dorp in die gemeente, ka dastraal sectie F nommer 794, waarvan kooper werd de heer F. Willemsen voor 1830, en een tuin, ter grootte van ongeveer 3 aren, sectie F nommer 1683 voor 325 aan den heer F Stoffels Cz.; beiden te Zaamslag woonachtig. 3Door de vreeeniging In 't belang van den land bouw te Zaamslag werd Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed de levering van: le 81000 KG. chilisnlpeter, waarvoor inkwa men zeven inschrijvingen nl. van de heeren H. J. Vlaeminck te Sint Jansteen voor 13.28§, J. A. Pateer te Hontenisse voor 13.12, A. Die- leman te Axel voor 13,05, M. H. Salomonsen te Rotterdam voor 12,94, P. J. Scheele te Terneuzen voor 12.93, J. Strick te Uden voor 12.89 en J. F. Adriaansen-Polfliet te Honte nisse voor ƒ12,74. 2e 24-5600 KG. Ammoniak-Superphosphaat, waarvoor werd ingeschreven door de heeren: M. H. Salomonsen te Rotterdam voor ƒ8,60, J. A. Pateer te Hontenisse voor 8,591, Van Hoorn-Luitjens-Kamminga te Pieterbuven voor j 8,29, H. J. Ylaeminck te Sint Jansteen voor 8,261, J- J- Ko/tman te Rotterdam voor j 8,23, Jos. de Poorter te Rotterdam voor j 8.171. Alles per 100 KG. Beide leveringen zijn aan de laagste inschrij vers gegund. Yan 31 Januari en 1 Februari. Middelburg. OndertrouwdD. A. Tilro e, jin. 19 j. met S. de Jonge, jd. 21 j. Getrouwd: L. Harthoorn, jm. 32 j. met B. F. Dieleman, jd. 32 j. Bevallen G. B. Schouten, geb. Verduijn, d N. Janse, geb. Millenaar, d. M. A. van Flieren- burg, geb. Reichgeld, z. M. J. M. de Schutter, geb. Wilhelmus, z. A. Bassie, geb. Polderman, z. Overleden A. J. van Wijck, ongeh. d. 29 j. L. M. Weijmar, d. 5 j. A. Mast, man van S- Minneboo, 54 j. W. J. Moens, wedr van L. Priester, 68 j. Het was dan gisteren de groote" dag voor de Fransche kamer, de dag waarop over het leven van het kabinet-Floquet beslist zou wor den. Onder extra-belangstelling van de afge vaardigden en het.talrijke publiek nam de inter- terpellant Jouvencel het woord om te spreken over de middelendie aan te wenden zijn ten einde het openbaar gezag te doen eerbiedigen, De spreker critiseerde onder herhaalde inter rupties der rechterzijde de bandeloosheid der pers en stelde de volgende motie voor »De kamer, de noodzakelijkheid erkennend van het onderdrukken der pogingen die den binnen- landschen vrede en de vrijheid in gevaar kunnen brengen, noodigt de regeering uit maatregelen te nemen ter eerbiediging van het openbaar gezag." Hierop nam Floqurt het woord, die mede deelde, dat hij, alvorens de interpellatie te beantwoorden, een wetsontwerp indiende tot wederinvoering van den scrutin dyarrondissement. Een verklaring, die ironischen bijval aan de rechterzijde uitlokte en den Bonapartist Cunéo d'Ornano tot den wensch verstoutteontbin ding der kamer. Floquet zette de bedoeling Tan het regeeringsontwerp uiteen, dat geenzins een manifestatie tegen het algemeen stemrecht beteekende en het product was van rijpe over weging ten opzichte van de wensc'ien des lands. Boulangisten en royalisten hieven nu een oorverdoovend rumoer aan, zoodat Floquet het spreekgestoelte verliet, terwijl hij vanaf zijn plaats den president der kamer verklaarde, dat er reeds geen vrijheid van spreken in het Fransche parlement bestond. Méline gaf zelt toe, dat hij ondanks alle inspanning het tumult niet meester kon wor den, een bekentenis welke een nieuwe uitbar sting ten gevolge had. Nadat eindelijk de rust hersteld was, verscheen Floquet op verzoek van den voorzitter opnieuw op de tribune. De minister-president verklaarde nu verder, dat men geen recht had tot de meening, als zou de uitslag der verkiezing te Parijs de regeering getroffen hebben. Wanneer de politiek van het kabinet ook verder de goedkeuring van de repu- blikeinsche partij verkreeg, zou het die voortzet ten, en in het tegenovergestelde geval heengaan. De regeering verlangde geen maatrege len tegen de vrijheid; zij beschouwde het echter als haar recht en haar plicht die lieden, welke de republiek ten val willen bren gen, te vervolgen en te straffen. Daar evenwel de bestaande wetgeving geen voldoende mid delen aan de hand geeft om zekere gevaarlijke daden, door der republiek vijandig gezinde partijen met gebruikmaking'van haar rijkdom men in het werk gesteld, te treffen, zal de regeering voorstellen wijzigingen in dien zin in het strafwetboek te brengen. Floquet verzekerde, dat de regeering volko men onderricht is over de woelingen der jongste tijden en weet, dat het algemeen stemrecht door spc culanten geëxploiteerd wordt. Op een gezegde uit de rechterzijde, dat de candidatuur Jacques met de geheime fondsen in verband bracht, antwoordde de minister, dat zijn op volger deze gelden onaangetast zou vinden. De bandeloosheid, waarmede de verkiezingsstrijd epaard was gegaan, de inmenging van som mige vereenigingen, die geheele benden aan het werk zetten, verdiende de aandacht des wet gevers, waarom de spreker aandrong op een beperking van het colportage- en aanplakrecht. Nieuwe toestanden maakten voor de regeering nieuwe wetten noodig. Het ontwerp tot weder invoering van den scrutin dy arrondissement werd nu door den spreker voorgelezen, die ten slotte verklaarde dat, indien men het achtte in het belang der republiek de politiek der verzoening te laten plaatsmaken voor eene, die meer naar rechts of links over helde, de kamer andere ministers moest zoeken. Het tegenwoordige kabinet zou alleen aanblijven, wanneer het een motie van vertrouwen van de republikeinsche meerderheid ontving. Intusschen zeide Floquet zijn steun toe aan elk kabinet, dat na hem voor het behoud en de veiligheid van de republikeinsche instellingen zou waken. Paul de Cassagnac gunde zich hierop het genoe gen een heftige strafpreek tegen het tegenwoor dig republikeinschbestuur te houden,dat hij geen democratie maar een oligarchie, een parlemen taire coöperatieve vereeniging noemde. Belee- digingen en scheldwoorden vloeiden als gewoon lijk rijkelijk uit den mond van den verwoeden Bonapartist. Door Floquet was volgens hem het jaar 1889 gekozen om een nieuwe Bastille op te richten,in zijn politieke jeugd droegFloquet den borstrok van Robespierre om ten slotte te verschijnen in de laarzen van Bonaparte, om, na de ordenances van 1830 hernieuwd te hebben, te sterven in den rok van Polignac. Na een korte schorsing der zitting nam nog de afgevaardigde Hubbard het woord, die de republikeinen bezwoer sterk en eensge zind tetzijn tegenover de voorstanders der dic tatuur, welke hij beschuldigde zich van beurs- manoeuvres, betaalde benden te bedienen, tewijl zij de patrio ttenliga eveneens in hun dienst hadden. Eindelijk kwam het tot een stemming en werd het door Floquet aangevraagde votum van vertrouwen met 300 tegen 240 stemmen aangenomen. In luide toejuichingen barstte de linkerzijde los, toen dit votum bekend werd. De geheele zitting kenmerkte zie door groote zenuwachtigheid vooral van de rechterzijde, die Floquet met haar uitvallen en beleedigingen tot het uiterste zocht te drijven. Boulanger schijnt niet ter zitting verschenen te zijnhij heeft althans geen deel aan de discussiën ge nomen. In Frankrijk is de tijding van den dood van den Oostenrijkschen kroonprins met ongeveinsde droefheid vernomen. Aartshertog Rudolf had den naam een oprecht vriend van Frankrijk te zijn en werd tevens door de Franschen be schouwd als een tegenstander van de Oosten- rijksch-Duitsche alliantie. De Justice acht het een treurig verschijnsel, dat op oogenblikken, wanneer Frankrijk het meest binnen eigen grenzen te lijden heeft en gelijk nu door cesariaansche samenzweringen zijn rust ziet in gevaar brengen, de vrienden van dit land door een geheimzinnigen dood worden weggevaagd. Dit denkbeeld der Franschen reeds vroeger geuit en nu opnieuw verkondigd bij het verne men van den plotselingen dood van aartshertog Rudolf wordt door Engelsche bladen herhaald daarbij herinnerend aan het feit, dat de vrienden van Frankrijk tevens de vijanden van Bismarck zijn. In Rusland spreekt men van Skobeleff en Kattkoff, in Frankrijk van Chanzy en Gambetta in Duitschland wijst men op koning Lodewijk II van Beieren en keizer Frederik en nu in Oostenrijk op aartshertog Rudolf, om tot het besluit te komen, dat allen, die dreigen den Duitschen rijkskanselier bjj zijn werk te dwars boomen, van het tooneel verdwijnen om Bismarck het veld vrij te laten. In de middeleeuwen verklaart de Pall Mall Gazette, zou men zulk een reeks van fataliteiten aan bovennatuurlijke kracht hebben toegeschreven. Men zou gespro ken hebben van het Booze Oog. Indien de prins van Wales bijgeloovig is, meent hetzelfde blad, moet hij niet op zijn gemak zijn over den dood van zijn vriend. Natuurlijk is het niets dan toeval, de rijkskanselier kan zijn persreptielen in beweging brengen maar kanker, beroerte en hartaderbreuk dragen geen Pruisische unifor men, hoewel zij een speciale opdracht schijnen te bezitten om 's vorsten vijanden aan te vallen. De Parijsche correspondent van de Daily News verzekert, dat de kroonprins groote bewonde ring voor den ijzeren kanselier gevoelde doch beefde wanneer diens naam werd genoemd. Hij haatte den Duitschen keizer wegens diens aan matigende houding. Met moeite was hij te bewegen althans aan de officieele festiviteiten op de Hof burg gedurende het bezoek van keizer Wilhelm deel te nemen. Op vertrouwden voet moet de Oostenrijksche troonopvolger gestaan hebben met Clemenceau. De eerste maal dat hij den radicalen Franschman ontmoette, zeide de prins »Nooit moet men te Berlijn te weten komen, dat wij met elkander bekend zijn. Wist men het daar, ik houd mij verzekerd dat ik nimmer zou regeeren". Se non vero, ben trovato. Yolgens berichten over Samoa hebben de Duitschers, in naam des keizers, den oor log verklaard aan Mataafe, het door de aan hangers, van den ex-koning Malietoa verkozen hoofd, tegenover Tamasese, door de Duitschers tot koning uitgeroepen. Yerder hebben de Duitschers hun voornemen te kennen gegeven om alle schepen met het oog op oorlogscon trabande te visiteeren. Zij hebben de uitgave van een te Samoa verschijnend blad verboden. Do Times verneemt, dat. een passagier aan boord van de Waimi, die het kamp van Mataafe had bezocht, was gearresteerd, maar op aandrang van den Engelschen consul weder was losgelaten. De Duitsehe consul had Mataafe bezocht, maar daar het onderhoud geen resul taat had opgeleverd, volgde de oorlogsverklaring. De politie te Apia is gesteld onder Duitsehe controle. Mataafe heeft zich in eene sterke positie verschanst. Hij beschikt over 6000 man, allen uit Samoa. Geen nieuwe gevechten hebben plaats gehad. Wie is de schrijver van het artikel in de Contemporary Revieio Vijf namen worden genoemd, die van keizerin Frederik, den prins van Wales, sir Robert Morier, sir Morell Mackenzie en mr Rennell Rodd. Het oordeel der Engelsche bladen over den inhoud loopt wijd uiteen. De een verklaart, dat het geheel niets dan een samenraapsel uit stukken van Duitsehe bladen isde ander ver zekert, dat de schrijver zeer nauwkeurig bekend moet zijn met het Duitsehe hof. Terwijl het eene blad het artikel het werk noemt van een woedend en teleurgesteld vijand roemt een ander blad de kalmte en beza digdheid, waarmede het geschreven is. Door de linkerzijde der Italiaansche kamer is een motie van afkeuring betrekkelijk de maatregelen, door de regeering ten opzichte van generaal Mattei genomen, aangekondigd Op verzoek van Crispi is het debat over deze motie bepaald op 15 Februari. Geljjk onze lezers weten, werd generaal Mattei, lid der kamer, op non-activiteit gesteld wegens door hem geuite beschuldigingen tegen den minister van oorlog. Eindelijk heeft de Britsche politie zich meester kunnen maken van den Ierschen afge vaardigde William O'Brien. Zij arresteerde hem tijdens bij te Manchester een rede hield. dansen, enz. hebben opgegeven wegens adenf- beklemmingen en hooge zenuwachtigheid. De koning en koningin van België vertrekken heden naar Weenen. Onder de buitenlandsche vorsten, die te Weenen bij de teraardebestelling tegenwoordig zullen zijn, behoort de prins van Wales. Naar men verzekert zal ook keizer Wilhelm de plechtigheid bijwonen. Een Engelsch correspondent schrijft, dat hij reeds het jaar van het jubilé^ van koningin Victoria een groote verandering bij den kroon prins, tijdens diens bezoek te Londen, opmerkte. Ofschoon toen nog geen 29 jaar oud scheen hij een oud man. ZijD hoofd was licht vermoeid, zijn stem zwak en zijn oogopslag mat. Woensdag ochtend schijnt hartkramp hem bij het verlaten van het bed verrast te hebben. Hij lag nog in nachtgewaad dwars over het bed uitgestrekt met gebroken oogen. Tien minuten vroeger was zijn lijfknecht nog bij hem geweest. Ofschoon hij onwel was, had hij zich en zijne gasten den vorigen avond door eeuen als natuurzanger bekenden fiaker-koet sier uit Weenen, die naar Meierling ontboden was, vroolijke Weener volksliederen laten voor zingen, en hij was, naar het scheen, in beteren toestand gaan slapen. Zijn beide gasten, de prins van Coburg en graaf Iloyos, stonden beneden op de voorplaats op hem te wachten, toen de kamerdienaar hun het verpletterende nieuws kwam mededeelen. Zij spoedden zich naar zijn slaapvertrek doch zagen dat geen menschelijke hulp meer kon baten. De prins van Coburg zonk diep ge troffen bij het doodbed van zijn zwager neer, terwijl graaf Hoyos zich naar Weenen begaf om den keizer het bericht van den dood zijns zoons over te brengen. De Duitsehe Reichsanzeiger voegt aan de tijding van het overlijden van den kroonprins de volgende zinsneden toe De keizer, die in den ontslapene eenen innig geliefden vriend verloren heeft, is op het smartelijkst getroffen. Met het keizerlijke en koninklijke huis treurt het ge heele Duitsehe volk aan de lijkbaar van den vorst, die bestemd scheen te zijn voor zijne volkeren een groot bestuurder te zijn en van het bevriende Duitschland de trouwe bondge noot te blijven. Petroleuin-noteeringen van ilemaUe- laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 31 Jan. Loco: Tankfust ƒ8,25 en Geïmporteerd fust Yan boord bij lossing Januari-levering Februari-levering/ 8,20; Maart-levering 8,10 April-levering 8,Mei-leveringƒ 7,85-; Juni- levering f Juli-levering Augus tus-levering fSeptember-levering 7,85 October-levering 7,85November-levering 7,85 en December-levering 7,85. Zeilend Aflading f Alles vrijblijvend. De markt was heden flauw. De dood van kroonprins Rudolf. Uit Weenen wordt nog het volgende gemeldNaar en rondom de Hof burg stroomt voortdurend eene ontzaglijke menschen-menigte, die, weemoedige blikken werpend naar de vertrekken van den kroonprins, in alle stilte haren weg vervolgt. Yolgens het Neue Tageblatt heeft de keizer den nacht slapeloos doorgebracht in zijne ver trekken. Ook de hoogbejaarde aartshertog Albrecht, 's keizers oom, is zoo door het over lijden van den kroonprins getroffen, dat zijn lijfarts den geheelen nacht bij hem moest waken De keizerin begaf' zich, nadat de eerste smart was overwonnen, naar haar vertrouwde vrien din, de hofdame gravin Ferenczy, en bracht daar twee uren door, teneinde haar tranen den vrijen loop te laten. De eerste krans op de lijkkist is nedergelegd door de kroonprinses. Prinses Elisabeth, het dochtertje van den kroonprins, heeft eene kleinen krans van witte mosrozen met een wit lint nedergelegd. In den loop van den voormiddag hebben gisteren de ambassadeurs en gezanten zich bij den opperhofmeester vervoegd om van hunne deelneming te doen blijken. De begrafenis van den kroonprins wordt, de goedkeuring des keizers voorbehouden, Dinsdag namiddag te vier uren gehouden. Naar men verneemt, uitte de keizer den wensch, dat de begrafenis-plechtigheid eenvoudig zou zijn. De begrafenisstoet zal zich langs den kortsten weg door de stad begeven naar de Capncijnerkerk waar de hijzetting in de groeve zal plaats hebben. Op Zondagnacht zal het lijk uit het slaapvertrek naar de kerk in den Hofburcht overgebracht worden, en Maandagvoormiddag zal het publiek daar worden toegelaten. De groote straten van de binnenstad zijn geheel in rouw gehuld. Op verscheidene te Weenen verschijnende dagbladen is beslag gelegd, wjjl zij melding maakten van geruchten, volgens welke kroon prins Rudolf doodgeschoten in bed gevonden was of bij de jacht van het paard gevallen, Intusschen wordt van andere zijde bericht, dat de kroonprins geduiende de laatste weken herhaaldelijk heeft geklaagd, dat hij zich niet wel gevoelde. Weinige dagen geleden zeide hij tot den bekenden schrijver Josef Weilen »Gij zult zien, dat ik niet lang meer leef mijne gezondheid is slechtWerkelijk moet hij reeds drie jaren aan hartziekte geleden hebben en sedert langen tijd sterk rooken, Parijs is Frankrijk. Staatsleeiiingrca Nederland. pCt. Bedrag stukken. ^/2 .Sch. Cert N. "V dito dito 3 dito dito 31/2 dito ObJc.1/2 Hong. O. L. 1867 0 dito Goudl. 5 Italië. Ins. '62/81 6 Oostenrijk. Obl Mei-Nov. 5 dito Jan.-Juli 5 dito dito Goud 4 ^olen. O. Sch. '44. 4 J'ort.Ob.Bt. '53/84 8 dito dito 1888 41/2 S&usl&nd. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 5 dito dito 6 S. '56 6 Obligation 1862 5 dito 1864 5 dito 1877 dito 5 dito Oost. le S. 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e ff 5 dito '72 gec. dito 6 dito '73 gu.c. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 4l/g dito '75 gec. dito 4l/j dito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O B. Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 i Turkije. Geprivil. 5 Geer. S. I). C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito 8p. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 5 dito 1863 4I/2 dito 1879 41/2 Venezuela 1881 4 1000 1000 1000 ff 1000 a. 120-1200 ff .100 Lir.100-100000 Amsterdam 31 1 Jan. Febr. 7ö7/l6 701/3 91 9R/8 102 102 102 1021/ic lOOlS/io - 90% 91% Z.R f Z.R. 1000 1000 200-1000 500 100 20 1000 500 500 50-100 1000 20-100 Z.R. 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 50-100 50-100 100 50-100 125-625 20-100 1000 Z.R. P.R. Fes. 1000-2-1000 68 6SS/4 853/4 61 933/8 1023/, 871/2 1015,s 1015/s IOH/4 61% 021'g 991/4 IOII/4 1005% 97 97% 883/8 88% 421/3 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 100 100 100 56/5&112.10 100-500 783/g 151/8 681/g 69 86% 64-1/g 935/a 102>»/g 631/2 879/16 iois/4 101% 621/g 625/g 991/2 101% 97% 97% 833/4 88I/4 097/8 807/g 151/g 1033/4 1 033/4 1021/g 102% 533/4 102 993/g 533/4 Paris eest la France! Dit hoort men dikwijls als axioma verkondigen, waardoor men tevens geneigd is aan de verkiezing van Boulanger een misschien overdreven beteekenis te hechten. Max Nordau, wien men geen vooringenomenheid tegen de Eransche hoofdstad, welke hij de lichtgevende punt van Frankrijk noemt, gelijk de vlam de lichtgevende punt der kaars is, kan verwijten, laat zich in een zijner cultuur-histo rische werken aldus over de politieke beteekenis 1 la Ville-Lumière uit Wel matigt zich Parijs ook op politiek ge bied de opperheerschappij aan, maar het land heeft deze op den duur niet erkend en op ge wichtige oogenblikken tegen Parijs in zijn rol politiek leider geprotesteerd. Het land kwam tegen Parijs in verzet op den dag dat het Napoleon III zeven millioen »Ja's" in de stembus wierp, terwijl Parijs in verrukking geraakte over de tweemaal honderd duizend exemplaren van Rocheforts bijtende Lanterne, Het protesteerde tegen Parijs, toen het de ruraux, de onbekende reactionnaire provinciale locale afgevaardigden voor de nationale ver gadering. verkoos en nog meer toen het Versailles als zetel der regeering verhief en de commune met een dierlijke woede en wreedheid onder drukte, gelijk zelfs Rusland tegenover de over wonnen Polen niet aan den dag heeft gelegd »De provincie zeide tot Parijs: >®Ontvang voor ons de vreemdelingen, onderhoud en ver baas voor ons de wereld, wees voor ons geestig, elegant, beminnelijk, zend ons nieuwe modes nieuwe tooneelstukken, nieuwe boeken, nieuwe kunstwerken, nieuwe ontdekkingen en uitvin dingen, wij zullen alles met groote vreugde uit uw hand ontvangenwij zullen u bij dit alles liefkoozen en vriendelijk op de schouders kloppen, maar neem u in acht om de perken der bevoegdheid, welke wij u vrijwillig gesteld hebben, te buiten te gaan. Matig u niet aan ons te regeeren en ons wetten te geven, want dan moeten wij u dadelijk onder curateele stellen en in de politiek heet curateelestaat van beleg."" Te Parijs is het algemeen stemrechtde arbeider, in de provincie is het de boer. De arbeider is een luchtballon, die zonder stuur in de ruimte rondvliegtde boer is een steenen huis, dat op stevige fondamenten rustde arbeider voltigeert, de hoer zitdeze heeft noch den wensch, noch de macht den arbeider in zijn lichte fladderende beweging te volgen, en daarom zijn de politieke luchtsprongen van Parijs zon der eenige beteekenis voor het land." Deze uitspraak van Max Nordau moge in elk opzicht ten volle waar zijn voor Frank rijk is het een onheilspellend verschijnsel, dat Parijs op Zondag 11. de provincie is gevolgd, die ditmaal het eerst tot -eau onzelreren tocht met den balon door het luchtruim het sein heeft gegeven. Indmtr. Weder land. en financ. Onderriem. N. Hand. Msch. Aand. reseontre 5 f 1000 1213/4 1221/16 N.-l. Hanb.aand. s 150 6&3/8 65 dito Zeel. aand. s 500 dito dito Pr. dito 500 - dito Obl. 1885 8 f 1000 Duitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. R.M. 3000 Oostenrijk. Aand 0. H. B 600 125 8p«urwegleenln|(e Wederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-T. spw. aand. N. Rijnspw. votgef. Aand fl.-B. Box!Obl. gestemp. 1875/80 a ougarlje. Theis. Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor Em. spw. Obl3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 Oostenrijk. F. O. Spw. Öbl 8 Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 dito Obl4% dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 lelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 LoBowo.-Sew. 6 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Kursk. do. 6 Mosk.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 oitp Obl5 Poti Tiflis dito 5 ft.-WiaBma Aand. Zuid-West Sp. M. 5 Amerik. Ctr.P. O. 6 dit.Calif.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypfc. Crt. 7 250 250 235 250-1000 27% 81% 1393 4 271/3 '20-200 IOOL4 100% Lir. fr. Z.R. I i f 9 Z.R. Z.R. R.M. Z.R. Z.R. Doll. 100 200 200 1000 5C0 500-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 58 103 84 60% 109% 119% 868/4 585/g 99 6OI/4 603/4 783/4 hoi/4 119% 87 61 99% 93-/4 91 30% 1027/8 1037/8 94% 99% 100% 305/8 721/2 112 106 92 30% 1001/8 948,4 993/4 IOOI/4 305% 731/a 112% 106 dit. Mad.Ext.Ob. 7-Doll. 500-1000 Menominee dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.&M.Ob. 7 Un. Pae. H/dl. do. 6 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 1355/8 134% 113% 1137% 122 96% 1139/16 Premle-Leenlngen. 1123/g 1057/8 87 Weder). Stad Am. 3 f 100 112 Stad Rotterdam 3 7 100 België. Stad Antw. 1887. 2% fr. 100 dito Brussel 1887 2% 7 100 371/2 Hongar. Stl. 1870 ft. 100 Oostenr. Stl. 1854 4 7 250 1103/4 - dito 1860 5 500 dito 1864 100 Orel. Inst. 1858 100 Susl. Stl. 1864 5 Z.R, 100 168% 169% dito 1866 5 7 100 Spanje. Stad Madr. 3 fr. 100 44% Turkije.Spoorwl. 3 7 400 10% Vlissingen, 1 Febr. Boter 1.10 a 1. Eieren 4.40 per 104 stuks. Yerseke, 1 Febr. O e s t e r b e u r b. Heden geen handel. Amsterdam, 1 Febr. Raapolie op 6 weken ƒ3 5|. Lijnolie ƒ21. Gbnt, 1 Feb. Roode en wintertarwe fr. 18.75 rogge fr. 14.25 gerst fr. 16.75haver fr. 14.75 boekweit fr. 16.paardenboonen fr. 18. koolzaad fr. 38.--lijnzaad fr. 26.lijnkoeken fr. 21.50 koolzaadkoeken fr. 17.boter fr. 2.25 per kilogrameieren fr. 2.75 per 26 stuks, 44% 10% 1 Febrnari. Prijzen van coupons en losbare oblitratiën. Amsterdam 31 Januari. Oostenrijk Papier20.82% Ostenrijk Zilver20.82% Diverse in fi11.52% 7 met affidavit. 11.92% PortugeeBcbe 11.95% Fransche I( 47.40 Belgische47.35 Pruisische 53,80 Hamburg Russen1.13% Goudroebel1.90% Russen in Z. R1.25 Poolsehe per Z. R*7 1.83 Spaansche Bnitcnl, 7 Binnenl merikaansche dollars 7 2.45 Specielxoers. GOUD. Wicht.Sonv. 12.05 12.15 St.v. 20 mk. 11.80 11,90 do. fr. 20 s 9.52% 7 9.62% 20.821/2 20.821/2 11.52% 11 92% 11.951/2 47.40 47.40 58.80 1.131/2 1.901/2 1.25% 1.83 2.45 ZILVER. Stnkk.v. 5 Ir. 2.85/2.48 Pruis. Zilver. 1-75 7 1.70 l

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3