Verspreide Berichten. ONDERWIJS. KERKNIEUWS. ""FEUILLETON. Waarheidonwaarschijnlijker dan verdichling. Uit het Engelsch. Van Mrs ALEXANDER. LANDBOUW. RECHTSZAKEN. UIT STAD EN PROVINCIE. waren de verwikkelingen en toestanden zoo grappig gevonden, was de ontknooping zoo geleidelijk en het geheel zoo handig in elkaar gezet, dat wij ons zeer goed het succes kunnen voorstellen, hetwelk dit stuk heeft gehad. Ook Woensdagavond ontbrak het daaraan niet bij het zeer groot aantal toeschouwers, dat op alle rangen onzen schouwburg, gebruikelijker wijze, vulde. Aan den eersten eisch voor dergeljjke stukken, dat zij vlug moeten gespeeld worden, werd door het gezelschap-Faassen zeer goed voldaan, ja soms en wij hebben hierbij vooral het oog op den heer Chrispjjn werd door die vlugheid aan de duidelijkheid tekort gedaan. Ilij maakte van Ernst Lüders een echte type van een student, maar wat minder vlug spreken zou nu en dan het publiek zeker niet ongevallig geweest zjjn. Do heer Van Nieuwland chargeerde als Birn- stiel, dunkt ons, wat al te sterk en schreeuwde stellig dikwijls te hard. Overigens was het weêr een kostelijke creatie, die genoemde ac teur ons van den verwaanden pedel te aanschouwen gaf. De overige figuren, niet het minst die van den ouden bon-vivant Adelbert Bender, door den heer AlexFaassen weer op talentvolle wijze gespeeld, werden goed weergegeven en alle medewerkenden verdienen een woord van lof voor hunne rolvastheid. Na al die vermakelijkheden achten wij het echter een voorrecht dat wij '20 Februari een stuk van degelijker gehalte zullen te zien krijgen, liet verheugde ons dat de keuze der geabon- neerden viel op Sardou's Vrienden van ons, een stuk dat, hoe dikwijls ook gezien, altijd zijn aantrekkelijkheid, zijne frischheid blijft be houden. Het is niet onaardig de cjjfers eens na te gaan, die bij do gehouden stemming op de vijf ter keuze aangeboden stukken werden uit gebracht. Vrienden van ons verkreeg er 43 en Hans Vondeling, een blijspel van Ernst Wichert, 29. Dit waren de uitverkorene. Na hen volgde Olympia of het leven eener tooneelspeelster met 25 stemmenS of Z van Justus van Maurik jr. met 23 en ten slotte Roger de geschandvlekte, dat slechts 10 stemmen kon verkrijgen. Dit laatste pleit zeker voor den smaak der geabonneerden; te meer als men nagaat dat waarschijnlijk de nieuwsgierigheid naar dit veelbesproken spectakelstuk nog eenige van het tiental bewoog om hun stem daarop uit te brengen. Het zou zeker niet onaardig wezen, wanneer dergelijke stemmingen in gemeenten van min deren omvang dan Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage eens werden nagevolgd, om daar door eenigen maatstaf te verkrijgen inzake den smaak van het publiek. In de hoofdsteden, waar veel rekening moet gehouden worden met de vlottende bevolking, zou zij voor de tooneeldirecties weinig nut hebben. Op 1 Januari 11. waren in de gemeente Zaamslag aanwezig 388 kinderen van 6-12 jaar oud. Hiervan komen er 49 op de schoolljjsten niet voor, alzoo ongeveer 13 pet. niet school gaande kinderen. Opmerking verdient, dat onder de 49 achter blijvers op 2900 zielen er 16, dus 1/3, gevonden worden op of nabij het Zaamslagsche veer, met een zielental van ongeveer 300, een ge hucht, dat op slechts 1/4 uur gaans van de dorpsscholen is gelegen, welke door deze buurt bewoners langs een grintweg kunnen worden bereikt. Bij beschikking van den minister van binnenl. zaken dd. 22 Januari 1889, is, met ingang van 1 April 1889, benoemd tot hoofd der leerschool, verbonden aan de rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg, de heer A. de Haas, tjjdeljjk hoofd dier school. Door de te Utrecht zitting houdende voor- loopige synode van de Ned. Ger. kerken is bepaald dat personen, die naar art VIII wen- schen toegelaten te worden tot de bediening des "VVoords, indien zij wonen in Zeeland, worden geëxamineerd door de classis van Rotterdam. Met betrekking tot het rapport der deputaten in zake de hereeniging met de christelijke gere OP HOOFDSTUK V. Verdwenen. Toen Claude het stukje fijne kant in handen had riep hij verheugd uit«He mejuffrouw, heeft zich wat al te haastig verkleed." «Goede hemelriep Lambert uit, «zjj had juist zulk een fluweel lintje m de kant van haar japon, dat heb ik toevallig gezien!" Glynn had het ook gezienHoe goed herin nerde hij zich de blankheid van haar hals die zoo mooi afstak bij dat zwarte lintje, «Denkt gij denkt gij dat zij vermoord is?" fluisterde Lambert, wezenloos op dat eindje kant starende. «Neen, dat geloof ik niet", zei Claude blijkbaar eenigszins getroffen door de wanhoop van dien ongelukkigen vader. «Ik geloof niet dat iemand haar naar het leven zou staan, tenzij er in uwe of in hare geschiedenis om standigheden bestaan, waarmede ik niet bekend formeerden, wordt besloten dat de synode zich eenparig vereenigt met het voorgestelde uit gangspunt, om, op den grondslag van het wederzijds aanvaarde, den weg tot hervatting der onderhandelingen open te houden. In overeenstemming daarmede wordt aan een vijftal deputaten, waartoe de dusver gehandeld hebbende broederen benoemd worden, het recht gegeven de aan te wijzen synodale kerk uit te noodigen eene synode bijeen te roepen. Ook is bepaald dat, behoudens het recht van deputaten voor de onderhandelingen met de chr. gereformeerden tot verschuiving van den datum, de eerstvolgende synodale vergadering zal worden gehouden in de laatste week van Juni 1890. Als synodale kerk wordt aangewezen de kerk van Leeuwarden. De Staatscourant van gisteren bevatte een verslag van de landbouwcommissie over de wen- schelijkheid van staatshulp voor de fokkerij van groot en klein vee. De commissie beantwoordt de vraag, of voor de ontwikkeling van onze vee-, schapen- en varkensfokkerij geldelijke steun van rijkswege noodig is, in ontkennenden zin. Ons terecht beroemd veeras kan zonder staatshulp in stand blijven en geleidelijk voor uitgaan. Bjj het rundvee moet men in eigen soort verbeteren, en dat is niet zoo kostbaar, dat het voor het particulier initiatief onbe reikbaar is. Kruising van schapen en varkens met andere rassen blijft noodig, doch de kosten daardoor veroorzaakt, gaan de particuliere krachten niet te boven, en staatshulp is hierbij evenmin da delijk noodig. Eenstemmig is echter de commissie van mee ning, dat het in hooge mate wenscheljjk moet worden geacht, dat het buitenland voortdurend aan ons uitmuntend rundvee wordt herinnerd. Met het oog daarop is het van groot belang, dat van rijkswege inzendingen van vee op buitenlandsche tentoonstellingen krachtig wor den bevorderd. Een nota is bij dit verslag gevoegd van het lid der commissie Coolen. Deze kan zich over het algemeen met de strekking van het rapport vcreenigen, maar betoogt, dat in die gewesten, waar de veefokkerij op kleine schaal wordt uitgeoefend, bij gemis van samenwerking door- belanghebbenden, eenige leiding en ondersteu ning van overheidswege onmisbaar is. Het ligt niet op den weg van de provinciale besturen, ook door geldeljjken stenn in die richting werkzaam te zijn. Ook van rijkswege behoorden eenige premiën beschikbaar gesteld te worden tsr bekroning van zeer uitmuntende exemplaren springstieren. Verder zou bij eventueele herziening van het plaatselijk belastingstelsel in overweging ge nomen moeten worden het verleenen van be voegdheid aan de gemeentebesturen tot heffing van speciale belastingeu, om met de opbrengst hiervan in een bepaalden tak van den publieken dienst te kunnen voorzien. Gisteren is voor de rechtbank te Amster dam behandeld de zaak van Franciscus van Horn, den tramconducteur, die in September 11. den hoofdconducteur der A. O. M., Ekker, heeft doodgeschoten. De beklaagde wist zich alléén, zooals hij zegt, rekenschap te geven van het eerste schot, dat hij in de lucht schoot. Van de verdere schoten weet hij nietsen hij ontkende de bedoeling gehad te hebben Ekker te dooden. Voor den rechter-commissaris was hij echter stelliger in zijn antwoorden. Verder verklaarde hij dat E. hem een boef had genoemd. De behandeling der zaak wordt heden voort gezet. In den afgeloopen nacht is, tusschen 12 en 5 uren, bij den heer L. op den Kinderdijk alhier een brutale diefstal gepleegd. Door het raam op te schuiven en door de ontstane opening te klimmen heeft de dief, uit een gesloten kastje, waarop echter de sleutel stak, de volgende voorwerpen ontvreemd een ouderwetsch gouden dames halsketting ben. Maar ik geloof dat zij met haar vrije volle toestemming ontvoerd is en dat is mis schien voor u even erg als de dood." »Dat zal ik nooit gelooven," riep Lam bert uit, «zjj het liefste beminnelijkste gehoor zaamste kind dat er ooit bestaan heeft!" «Toch geloof ik het," zei de detective met een zweem van treurigheid. «Het geval kan onder den chloroform plaats gehad hebben," zei de commissaris op bescheiden, ohderdanigen toon. «Een vastbe raden, doortrapte misdadiger ontmoet haar bij het opgaan van de traper wordt een in chloroform gedoopten zakdoek om haar hoofd geslagen en zij is weerloos. Zij wordt naar dit ledige vertrek gedragen en verkleed, terwijl zij bewusteloos is." Een onbedwingbare zucht van Glynn maakt dat de chef naar hem ziet. »Men draagt haar naar beneden," vervolgde de commissaris. «En dan," viel de concierge op sehrillen toon in »dan zijn zij gevangen Hoe kan iemand het huis uit gaan zonder mij te roepen Denkt gij dat ik mijn plicht verzuim, of dat een groote militair, zooals mjjn man, nu gepensionneerd en werkzaam aan het station St. Lazare, een half dozijn van zulke roovers zou doorlaten «Stil 1" sprak de heer Claude gebiedend. «Voel eens langs den vloer, daar ginds in den hoek bij het raam." Zijn onderhoorige gehoorzaamde en ontdekte een klein vierkant stukje chocolade, eenige (ronde schakeltj es) ongeveer een meter lang, met een sluiting van gouden tonnetjesaan den ketting bevond zich een rond gouden medaillon, waarin een haarwerkje (graftombe) met de letters A. S. en een buste mansportret; een langwerpige eau de cologne fieschje naar onder wat nauwer uitloopend, met gouden stop en dito kraagje een dito model eau de cologne flesch met zilveren stop en zilveren voetje een ouderwetsch zilveren pepermuntdoosje met van boven een werkje en aan den onder kant ribbetjes. een met wit en blauw bewerkt glazen bloe menmandje. De etni's waarin de flacons geborgen waren zijn in het kanaal opgevischt. De politie zoekt nog naar de daders. Heden morgen is door den tuinman L. de Priester op Ter Hooge onder Koudekerke een otter geschoten. Met de dagboot der maatschappij Zeeland werd gisterenmiddag een belangrijk bedrag in effecten, verpakt in een tiental kistjes, onder geleide van twee Engelsche heeren te Ylissingen aangebracht. In een afzonderlijk daarvoor be schikbaar gestelden bagagewagen werd het met den aansluitenden sneltrein naar Berlijn door gezonden. Voor de 2e serie der geldleening groot 16500 ten laste van den Reigerbergschen polder in aandeelen van f 500 is ingeschreven doordhr. J. A. Zip te Middelburg, voor 33 aandeelen a 3| dhr. J. J. Claeijssens te Rijssel, voor 33 aandeelen a 3s/10 mr. J. L. H. Liebert te Goes, voor 33 aandeelen a 3Vio ^hr. Pb- M. De Ronde Bresser te Heinkenszand, voor 33 aandeelen a o 7, dhr. Lujjkx v. Hasselt te Bergen op-Zoom, voor 33 aandeelen 4 en dhr. F. de Ruiter te 's Heer Arendskerke, voor 2 aandeelen a 4 Aan dhr. J. A. Zip is de geheele leening ad 16500 ad 3J, toegewezen. De aanranding van K. op den 's Heerhen- drikskinderendijk onder Goes, waarvan wij in ons nommer van Woensdag melding maakten en waarnaar de Goesche politie onderzoek deed, schijnt in twijfel te worden getrokken. Of de naar zijn zeggen aangerande persoon niet goed bij het hoofd is, of wel dat hij het wenschelijk vond eene aanranding en berooving te fantaseeren schijnt nog niet uitgemaakt. Uit Yerseke schrijft men ons Hoewel het oprichten van een musschengilde haast geen nieuws meer is in Zuid-Beveland, zij toch meegedeeld dat ook hier Woensdag eene dergelijke vereeniging is verrezen. In het bestuur zijn gekozen de heeren E. de Jonge (voorzitter), A. Zuidweg (vice-voorz.) en J. A. C. Nonhebei (boekhouder-penningmeester). Aan B. en W. zal bescherming der vereeniging ge vraagd worden. De contributie is bepaald op 50 ct. en op de hoogste getallen musschen, kraaien, eksters en duiven boven de verplichte aangebracht, zijn premiën gesteld van 5, en 2,50. Ieder der 3 laatstgenoemde vogels telt voor 4 musschen, hunne eieren voor 2. Ieder landbouwend lid moet voor ieder werk paard 15 musschen inbrengen, andereleden 30. De leden kunnen eene lijst aanleggen, waarop de ingebrachte vogels, niet minder dan 5 mus schen te gelijk, door den boekhouder worden aangeteekend. Het getal toegetreden leden bedraagt 8, maar men weet nu reeds, dat het belangrijk zal ver meerderen. Te Eikerzee is, in plaats van den heer J. van den Bout Tz. tot wethouder gekozen, de heer S. Verjaal. Het is zoo schrijft men ons uit Noord- gouwe denkelijk niet ondienstig het publiek eens te waarschuwen, dat er weer kooplui rondzwerven, die de menschen op vrij brutale wijze trachten beet te nemen. Woensdag kwamen er bij een paar inge zetenen twee zulke personen, waarvan de een schijnbaar geen Hollandsch kon spreken, en die eerst op staal eenige ellen stof tegen den be spottelijk lagen prijs van 8 cent verkochten en daarna de vrouw, als het ware wilden dwingen om een stuk zoogenaamd linnen, dat volgens hun zeggen ƒ35 waard was, voor 12 te koopen. Het is ongelooflijk wat zij zooal beproefden om de vrouw tot den koop te doen besluiten. De kruier kwam o. a. zeggen, dat de juffrouw van den meester een der heeren nog eens moest spreken. Deze ging heen en kwam eenige minuten daarna terug- met de boodschap, dat die juffrouwjjnog] zooveel ellen van dat linnen broodkruimels en twee spelden. Vooral die laatsten werden aandachtig bekeken. »Dat zijn Engelsche," zei de detective smaar dat laat zich gemakkelijk verklaren de persoon of de personen, in de ontvoering be trokken, heeft of hebben blijkbaar gesoupeerd en er is geen enkele aanwijzing, die doet ver onderstellen dat er geweld gepleegd is. De moeielijkheid is om na te gaan hoe zij het huis uitgekomen zijn. Hoe laat hebt gij gisterenavond de deur gesloten en uw licht uitgedaan vroeg hij aan de concierge. Zij antwoordde dat de voordeur altijd om tien uur gesloten werd, maar dat zij dikwijls tot elf uur opzat. Gisterenavond was zij moede en ging om half elf naar bed. Eer zij sliep werd er gescheld en zij trok aan het koord. De heer Lambert zei dat hij het was en wenschte haar goeden nacht. Daarna werd er nog tweemaal gescheld door verschillende bewonersen nu, wat haar een heel langen tijd toescheen, werd er weer ge scheld en daar zij er klaar wakker van werd, had zjj duidelijk de stem van juffr. Lambert herkend. Het duurde wel een uur voor zij sliep en gedurende dien tijd bleef alles dood stil. Zij stond altijd voor zessen op en nadat zij het vuur aan gemaakt had, voor de koffie van mijnheer haar echtgenoot, zette zij de groote deur open en ging haar emmer met water vullen aan de pomp op de plaats, waarop de gang aan het andere einde, tegenover de wenschte. Natuurlijk was dit alles louter verzinsel en komediespel. De vrouw was even wel niet tot den koop te bewegen en eerst, toen zij de heeren met den knuppel dreigde, waarmede zij het linnen zouden meten (een el hielden zij er niet op na) verlieten deze opspelende hare woning. Het gekochte op staal zal zich wel laten wachten. De schaar, die de vrouw aan een der kooplui in gebruik gaf, om een stukje van het staal af te knippen, opdat zij zich later zou kunnen overtuigen, dat hetzelfde goed werd toegezon den, is sedert dien spoorloos verdwenen. Bij het laden van een kar lompen had te Oostburg een werkman het ongeluk van het vaartuig te vallen, waardoor hij een zijner beenen brak. Gisteren in den vroegen morgen zijn in de vestibule van het hulpbureau van politie aan de Witte vrouwenbarrière te Utrecht, bij het schoonmaken daarvan, gevonden het grootste gedeelte der ten nadeele van een ingezeten dier gemeente op 30 December 11. ontvreemde effecten met de couponbladen en al de mede vermiste gouden en zilveren sieraden. Door de rechtbank te Heerenveen is ook tegen den socialist P. van der Stadt rechtsin gang verleend, omdat hij in eene te Wolvega gehouden rede de leden der Tweede kamer, met uitzondering van den heer Domela Nieuwenhuis, in het openbaar heeft uitgemaakt voor »99 schoeljes." «Trompenburg" in 's Graveland, het voor malige buitenverblijf van admiraal Tromp, is te huur. Voor liefhebbers van geschied kundige herinneringen is deze tijding zeker niet zonder belang. Te [Madrid is een man in hechtenis ge nomen, die verdacht wordt, schuldig te zijn aan de vervalsching van Staatsschuldeffecten. Voor 2,500,000 peseta's aan valsche schuldbe wijzen werden bij hem gevonden. Een aantal medeplichtigen is men op het spoor. Zooals men zich herinnert heeft de schilder Jan van Beers eenigen tijd geleden den schilde- rijenkooper Roland Baudoin voor de rechtbank gedaagd, op beschuldiging, doeken verkocht te hebben, waarop de handteekening van den genoemden schilder was nagemaakt. De kunst- kooper heeft, nadat hij door de rechtbank van Brugge was vrijgesproken, op zijne beurt een aanklacht tegen Van Beers ingediend en hem beschuldigd, zijn naam te hebben geplaatst onder stukken, die hij niet had geschilderd. De rechtbank besliste, dat Baudoin geenerlei vordering op den heer Van Beers had en ver oordeelde hem tot betaling der kosten. Bij Ravenna zijn 4 huizen door een ver zakking van den grond ingestort. Men vond reeds 10 lijken en denkt dat nog 10 menschen zjjn omgekomen. -- Meer dan 50 schepen zijn in do haven van Odessa vastgevroren en een twintigtal daar buiten zit eveneens in het ijs gevangen. De meeste stoombooten, met een inhoud van omstreeks 109,000 ton, liggen er reeds drie weken. Dit zal ongetwijfeld op de vrachtprijzen niet zonder invloed blijven. Te Milaan heeft, naar de Figaro mede deelt, een eigenaardig plebisciet plaats gehad. De gemeentelijke autoriteiten hebben zich rechtstreeks tot de huisvaders gewend, met de vraag, of het godsdienstonderwijs in het pro gramma der openbare scholen behoorde te worden opgenomen. Van de 27,515 personen, die aan de stemming deelnamen, hebben 25,380 deze vraag toestemmend beantwoord. De Eiffel-toren zal op het einde van Maart gereed zijn. Hij is aan een maatschappij ver kocht en zal twintig jaar op zijn tegenwoordige plaats blijven. Een dame, die gedurende het bezoek van keizerin Frederik zich eveneens op Sandringham bevond, verklaarde van de beide schoonzusters »De prinses van Wales kleedt zich allerliefst en keizerin denkt edel." Bismarck's beruchte Reichshund, de tweede of derde, is te Friedrichsruh gestorven. Te Abergwynfi, Zuid-Wales, is aan den in gang van een spoorwegtunnel, terwijl verscheidene arbeiders daar aan het werk waren, een massa aarde en steen naar beneden gekomen. Men vreest dat 7 man gedood zijn. straat uitliep, om den stoep te dwijlen. «Kunt gij van de plaats de groote deur zien «Wel zeker." «En hoe is die pomp gelegen «Zoo wat in het midden." «Dat moet ik onderzoeken", zei de heer Claude, en nadat hij het eindje kant, het lintje, het stukje ehocliolade en de twee spel den netjes in een papiertje gerold en in zijn zak gestoken had, ging hij naar beneden, naar de plaats, gevolgd door de concierge, Lambert en Glynn, die allen te zeer doordrongen waren van hun eigen hulpeloosheid om zich" ergens tegen te verzetten, of iets anders te opperen De plaats, aan alle kanten door hooge muren omringd, lag vlak tegenover den hoofdingang en de pomp stond in het midden, doch met den achterkant naar de deur, zoodat iemand die den slinger gebruikte om water te pompen, natuurlijk het gelaat van de deur moest af gewend houden, vooral als hij het oog wilde houden op den emmer, of tobbe, die gevuld moest worden. Nadat hij de verschillende liggin gen en standen nauwkeurig had bestudeerd, ver zocht de heer Claude de concierge om een emmer vol te pompen, op de manier, waarop zij gewoon was dit te doen. Zij gehoorzaamde hij ging achter haar staan, terwijl zij bezig was en zei toen zij het gedaan had«De vluchte lingen gingen door de geopende deur, terwjjl gjj aan het pompen waarter is geen geweld Jack the Ripper bevindt zich volgens de laatste berichten te Parijs. Althans de politie aldaar zit een man op de hielen, die achter- elkander beproefd heeft vier vrouwen te ver moorden. Barnum is voornemens te New-York een groot museum te stichten tot een monument van zijn naam en faam. De Gen. Courant waarschuwt voor de ge varen van het hypnotisme en geeft daarvoor een kort verslag der zitting van de Societe-medico- psychologique te Parijs, waar door de dr. Des Téglas en Briaud verschillende voorbeelden werden medegedeeld omtrent de nadeelige ge volgen der hypnose. Bij eene dame van 38 jaren werden daardoor gevaarljjke hysterische aanvallen van bijzonderen vorm opgewekt, waarin zjj zich geheel in de macht van den hypnotiseur waande te zijn. Eene andere lijde- res, tegenwoordig te Villejuif, kreeg deliria, na onder handen van den magnetiseur geweost te zijn. Nog eene andere werd, tengevolge van hypnotische séances, door hallucinatiè'n en gedachten van zelfmoord overvallen, en beproef de zich van het leven te berooven, terwjjl dr. Voisin constateerde dat hij sujetten van Donato gezien heeft, die tegenwoordig in een toestand van diep ingewortelde nerveuse cachexie vrr- keeren, en dat het geven van openbare séances over hypnotisme ongeoorloofd is. DE CASTLE LINE. II. Tengevolge van eene op de reis van Londen naar Vlissingen ondervonden kleine vertraging kwam gisteren avond het stoomschip Warwick Castle een weinig later te Vlissingen aan dan men verwacht had. Te ongeveer half zeven kwam het aan de sluis, onmiddellijk werd met de schutting aangevangen en, nadat die had plaats gehad, werd het schip aan de aangewezen lig plaats, tegenover de groote loskraan, gemeerd. De Warwick Castle, die gevoerd wordt door kapitein A. Winchester, is, ofschoon niet zooals uit ons opstel van gisteren bleek het grootste stoomschip der nieuwe ljjn, toch een kolossale boot, 350 voet lang, 39 voet breed en 28 voet diep. Het bevat 42 hutten, waarin plaats is voor 120 eerste klasse passagiers, 30 hutten waarin 100 tweede klasse passagiers kunnen geplaatst worden en 15 hutten voor derde klasse, passagiers. 100 personen kunnen daarin de reis maken. Het schip, dat met een diepgang van 21 voet te Vlissingen binnenkwam, is netto 1869 register- tonnen groot en wordt gedreven door eene machine van 370 nom. paardekraeht. De inrichting is, ofschoon ze in verre niet halen kan bjj die van de stoomschepen van de maatschappij Zeeland, zeer voldoende, de hutten, voor de eerste klasse met 2 en voor de tweede klasse met 4 bedden, zjjn ruim en gemakkelijk ingericht. De salon voor de eerste klasse is ruim en licht en zeer netjes ingericht, terwijl de eetzaal voor de passagiers tweede klasso eenvoudig maar alleszins voldoende is. Dat voor de goederen groote laadruimten aanwezig zjjn spreekt van zelve, daar de booten niet alleen voor passagiers maar ook voor goe deren en vee-vervoer zjjn bestemd. Bjj de aankomst der boot waren 12 passagiers voor Afrika aan boord, welk getal heden nog toenam. Reeds in den vroegen morgen gaven de Vlis- singers van hunne belangstelling in de opening der nieuwe ljjn blijk door allerwege het dun doek te doen wapperen en door een bezoek aan de haven, waar het vaartuig bezig was zjjne lading in te nemen. Ook van de gebouwen der maatschappjj Zeeland en van die der staats spoorwegen woei de nationale vlag. Aan boord van de stoomboot werd heden namiddag aan vele genoodigden een dejeuner aangeboden. Te twee uur precies een aangename stiptheid zetten velen zich aan een welbe reide tafel in het allerkeurigst salon. Aan het luncheon werd deelgenomen door den griffier der staten van Zeeland de commis saris des konings had zich laten excuseeren, wegens bjjzondere omstandigheden de bur gemeesters van Vlissingen en Middelburg, be nevens de secretarissen dier beide gemeenten, en de president van de kamer van koophandel te Middelburg, Verder merkten wjj op den directeur dei- registratie en domeinen, den provincialen in- of chloroform gebruikt." De concierge barstte in tranen uit. «Mijne heeren," vervolgde de chef de Süreté «nu zal ik mij naar mevrouw Davilliers begeven, en het overige gedeelte mjjner na- sporingon alleen verrichten. Mjjnheer Lambert wees zoo goed morgen om tien uur aan mjjn bureau te komen." «Kunt gjj heden niets meer uitrichten vroeg de arme Lambert met een zenuwachtige trilling in zjjn stem, die zijn vreeseljjke onge rustheid verried. »Ik meen dat wjj een leiddraad ontdekt hebben. Ik ben zeker dat wjj uw dochter zullen vinden, zoo niet terstond, dan toch binnen kort." «Binnen kort", herhaalde de vader, toen de chef de sureté met zjjn commissaris vertrok ken was. «Maar in dien tusschentjjdO mjjn GodGlynn. Hoe kan ik in zulk een onzekerheid levenik weet niet wat ik be ginnen moet Het is haast ondrageljjk. Kunt gjj u niets herinneren, dat eenig licht over haar zon derling verdwijnen kan verspreiden «Niets. Als ik haar niet vind, wil ik niet langer blijven leven." «Ik voel wat gjjljjdt, Lambert, ik gevoel van ganscher harte met u. Ik zou alles wat ik_ bezit willen geven om te weten of Elsie veilig isGjj gaat een vreeseljjken nacht te gemoet. Wil ik bjj u blijven

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2