LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. ^FEUILLETON. Waarheid, onwaarschijnlijker dan Tcrdichlin^. Van Mrs ALEXANDER. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. werd in diens plaats als bestuurslid gekozen de beer E. van den Bosch te Goes, terwijl de heer J. Riemens te Serooskerke, die aan de beurt van aftreding was, met algemeene stem men, op een na, als zoodanig w( rd herbenoemd, welke herbenoeming door genoomden heer werd aangenomen. In de daarna gehouden bestuursvergadering werd de heer E. van den Bosch te Goe3 als secretaris-penningmeester der afdeeling ver kozen. Te Koudekerke gaf Vrijdag avond de zangvereeniging Nuttig, Aangenaam en Stichtelijk voor een talrijk gehoor eene openbare uitvoe ring. De 15 nummers werden uitstekend uit gevoerd vooral 3 ervan Morgenzang van Gluck en '2 gedeelten uit de Jaargetijden van Haydn. Ook het gedicht van De Genestet Arme Vis- sehers, door een eerelid welwillend en verdien stelijk in eene pauze voorgedragen, verhoogde het genot van den avond. Een collecte, in de pauze gehouden, bracht met de entrées ongeveer 29 op, wat den armen ten goede komt. Na afloop bracht een der aanwezigen den dank van het publiek aan alle rnededewerkenden uit. Ook te Kruiningen is door een vijftigtal belangstellenden, grootendeelslandbouwers, eene musschengilde opgericht. Tot president werd gekozen dhr. C. der We duwen, tot secretaris dhr. J. II. O. Dominicus, tot commissarissen de heeren J, Wondergem, en E. van Hootegem. Verder werd bepaald dat ieder lid jaarlijksch 30 musschen moet op brengen, terwijl landbouwers verplicht zijn voor ieder tuig paarden 30, tot een maximum van 130 musschen in te leveren. Behalve het ver delgen van musschen, stelt de vereeniging zich ook het dooden van kraaien, duiven en mollen ten doel. Zou het niet beter zijn laatstgenoemde dieren zooveel mogelijk te beschermen, vraagt de berichtgever in de G. Crt. Op de Woensdag te Sluis gehouden jaar- lijksche vergadering van de Maatschappij tot uitkeering van schadevergoeding hij verlies van varkens, die door 24 personen werd bijgewoond, bleek, dat 't ledental stationnair was gebleven (0 hadden bedankt en 6 waren toegetreden) en dat er een batig saldo was van 203.97. Naar aanleiding hiervan werd erop gewezen, dat 't onbillijk was, dat zij, die als lid toetra den, slechts 2.50 behoefden te storten om aandeel to krijgen in de kas. Er werd daarom besloten de inleg-premie aanzienlijk te ver- hoogen, maar bepaald dat nog tot 1 Maart gelegenheid zou zijn lid te worden tegen stor ting van een rijksdaalder. De contributie bleef dezelfde, maar gedurende 3 mnd. 'sjaars zou die niet worden geheven. Ten slotte werd de heer J. B. Ghijsels als bestuurslid her- en de heer J. P. Bal gekozen. De koninklijke West-Indische maildienst heeft den bouw van een stoomschip, ten behoeve barer lijn, opgedragen aan het établissement Feijenoord van de ederlandsche Stoombootmaat schappij te Rotterdam. Volgens de Tijd is voor de vergaderingen der socialisten te Amsterdam, een perceel met open erf op de Bloemgracht aangekocht. De vraag is opgeworpen of onze twee-en- een-halve-cents-stukken niet met een korteren naam bedeeld konden worden en allerlei ant woorden zjjn daarop gegeven. Zelfs is de Russi sche naam «kopek" aan de hand gedaan. De beste raad heeft echter de directeur van het koninklijk penningkabinet gegeven. Wil men het muntstuk herdoopen, zoo noeme men het een «Groot", de oud-Hollandsche benaming van een hal ven. stuiver. Bij den brand, die dezer dagen in de Kal- verstraat te Amsterdam plaats had, trad een assuradeur, die juist kwam aanloopen, een der nabijgelegen huizen binnen en hielp den be woner flink mede, om voorwerpen van waarde enz. in veiligheid brengen. Toen men daar mede ongeveer gereed was, bespeurde hij zich vergist te hebben en niet iemand die bij hem geassureerd was en die daarnaast woonde te hebben geholpen maar gelukkig onnoo- dig in het belang van een andere verzeke- rings-maatschappij te zijn werkzaam geweest Naar men meldt moet de brand ontstaan zijn, doordien de winkelbediende van de firma Groote een flesch met ether uit de handen aan stukken liet vallen in de onmiddellijke nabij heid der kachel. Toen eenmaal de brand was ontstaan, nam deze door den grooten voorraad licht ontvlambare artikelen snel toe. Ij s o n g e 1 u k k e n. Te Vlaai-dingen vermaakten zich Donderdag een bouwmans knecht en zijn meisje, met meer anderen, met schaatsenrijden. Zij schijnen zich op eene on- vertrouwbaie plek gewaagd te hebben, ten minste, beiden zakten er door en zijn levenloos opgehaald. Denztlfden dag 's avonds viel nabij Assen, op hef N. W. kanaal, een schaatsenrij der uit Taarlöo zoo hevig op het ijs, dat hij binnen weinige oogenblikken een lijk was. Te Ferwerd reed een elfjarig jongetje op de FcTwerder vaart, al schaatsenrijdende, in een wak en verdronk, terwijl te Nieuw Pokela een vijfjarig knaapjo in een bp geraakte en leven OP Uit het Engelsch, VIERDE HOOFDSTUK. Ken laatste kaart. Na een korte stilte zei Lambert op geheel anderen toon«Hoe het zij er is geen kwaad geschiedik ben zeker dat gij goede redenen hebt en wij zullen geen kwade vrienden worden, al kunnen wij elkaar niet nader bestaan." «Zeker niet; en ik voor mij aebt u hooger dan te voren. Ik vertrouw echter dat gij geen loos werd opgehaald. Te Deinum (Friesland) reden een jongen en zijn meisje in een wak dat met een dunne laag ijs bedekt was. Beiden zijn verdronken. Tusschen Marssum en Rit- znmazijl rei d ook een vier en twintigjarige boerenknecht in e m wak en ofschoon op zijn hulpgeroep dadelijk verscheiden personen kwa men toeschieten, werd hij levenloos opgehaald. - Bij Sneek zakten twee jongelieden onder het schaatsenrijden door h ;t ijs. Een van hen word gered, de andere, een achttienjarige kweekeling van de normaalschool, moest het met den dood bekoopen. Te Groningen werd Woensdag een schippers zoontje, dat zich op het verbindingskanaal met schaatsenrijden ver maakte, bij ongeluk omvergereden en kwam zoodanig op het ijs terecht, dat hij hersenschud ding bekwam, waaraan hij reeds is overleden. Te Rotterdam is een tienjarige jongen door het ijs gezakt en verdronk: n. Nabij Berg- Ambacht zijn 6 kinderen, die te zamen op het ijs speelden, er door gezakt. Zij werden met levensgevaar door drie kloeke mannen gered. Op het gehucht Hoogerheide, onder Oos terhout, is Zondag een oppassend jongeling zoodanig toegetakeld, dat hij den avond daarna aan de gevolgen daarvan is overleden. De ver moedelijke dader is gevankelijk naar Breda overgebracht. Te Wildervank heeft een troep volwassen boerenzoons en boerenknechten den politieagent aldaar deerlijk mishandeld. Met schaatsen hebben ze hem in het aangezicht en den hals zwaar verwond, hem op den grond geworpen, geschopt en getrapt, zijn sabel in een ijsbijt gesmeten en hem van den wal op het ijs ge schopt, waar hij in bewnsteloozen toestand is gevonden. De gekwetste heeft hevige wond koortsen. In het oude mannenhuis te Barsingerhorn is een bejaarde verpleegde gestorven, waar schijnlijk ten gevolge van mishandeling hij nacht door een ander oudje. De geneeskundige, belast met den doodschouw, weigerde eene ver klaring van overlijden af te geven. De officier van justitie onderzoekt de zaak. Eene geboorte advertentie uit het officieel orgaan van het Leger des Heils .Halleluja! Woensdagavond 9 Januari 11. heeft mevrouw Hodder den majoor een present gemaakt van een flinken jongen. Moeder en kind zijn wel. Zeg Amen In eene steenkolenmijn in Cheshire heeft eene ontploffing plaats gehad. Men heeft reeds zeven lijken gevonden. Naar men gelooft, zijn er nog achttien dooden en vele gekwetsten. - Te Brienne had een vechtpartij plaats tusschen Fransche en Italiaansche werklieden. Twee dezer laatsten werden ernstig gewond. De gendarmes maakten een einde aan het ge vecht. In Frankrijk zal een proef worden genomen met het invoeren van munten van nikkel, in plaats van de zilveren stukken van 20 centimes. Te Chanssy, Frankrijk, is een vrouw door haar schoonzoon vermoord. Beweegreden tot de misdaad was de wensch van den moordenaar om in het bezit van baar geld en andere be zittingen te komen. De man wordt tevens beschuldigd zijn vrouw vermoord te hebben. Opnieuw vonden te Madrid en te Barce lona dynamiet-ontploffingen plaats. Te Bar celona werd de portier van bet gebouw, waar tegen de aanslag was gericht, ernstig gewond. De favoriete van den sultan van Marokko is een volbloed Andalusiscbe. Door treurige familieomstandigheden werd zij gedwongen zich naar Airika in te schepen om daar haar geluk te beproeven. Toen de dienaren der Marok- kaansche majesteit deze sehoone Andalusiscbe zagen werden zij door haar schoonheid getroffen en stelden zij alles in het werk om de Spaansche voor den harem des keizers te veroveren. Dit gelukte slechts door list en bedrogEerst was zij verbijsterd en diep ongelukkig, trok zich de haren uit, verscheurde de kostbare cachemiren en zijden stoffen, die de sultan haar geschonken had, wilde eten noch drinken en probeerde zelfs eens, terwijl zij een bad nam, zich met een gouden naald te dooden. Deze poging gelukte slecht, want zij viel alleen in onmacht. Toen poogde zij het hof te maken aan een Eunuch, maar deze bleef ongevoelig voor haar bekoor lijkheden. Dit hinderde de sehoone zeer, zij veranderde van taktiek, en op het oogenblik is zij in Fez de favoriete. Onlangs kwam een der Eunuchen in haar geboorteplaats om castagnetten en een guitaar te koopenzij hoopt met deze muziek de wolken van het voorhoofd van haar tyran en het verdriet over haar eigene verloren gouden vrijheid te verdrijven. Een welgedaan burger tot een armen ver hongerden schelm Enfin, qu'est ce qui a pu te décider a te faire boulangiste Ah dame C'est le parti dans lequel on banquete le plus. Van 12 tot 19 Januari. Vlissingen. Gehuwd P. J. Antierens, jm. 23 j. met M. D. Vroorne, jd. 20 j. C. Burgers, jm. 24 j. met M. Neijts, jd. 22 j. Bevallen S. C. Perwez, geb. Maas, d. A. C. Kooijman, geb. Geleijn, d. J. D. Heuseveldt, geb. De Hondt, z. S. A. van der Leije, geb. Tielrooij, d. W. de Nooijer, geb. Yan Vaardegem, z. E. H. Descheffer, geb. Demulder, d. P. A. Haaze, geb. De Vrient, z. P. Barten, geb. De Keijser, d. A. G. Meier, geb. Reijne, z. M. F. Lute, geb. Provoost, z. Overleden A. M. Slootmans, vrouw van A. Stubbe, 71 j. P. G. Gillissen, z. 18 d. H. F. Felies, z. 8 m. M. Hoogerwerve, d. 7 m. P. P. van Petegem, wed1 van P. Tos, 77 j. ernstige reden tot ongerustheid over uw doch ter hebt. Indien haar fortuin vastgezet is zijn deze tijden te prozaisch voor lage, vermetele minnaars, of moorddadige samenzweerders of andere dramatische gevaren." «O, de beschaving is juist dik genoeg om de duivels te verbergen, die onder baar kleed werken. Ik had een paar dingen aan een schoonzoon te vertellen, die ik nu misschien beter doe met voor mij te houden." «Ik hoop hartelijk dat gij mij niet zult beschouwen als een minder deelnemende vriend' omdat ik ongelukkigerwijze niet op uwe plannnn kan in gaan, gij verlangt toch niet dat ik mij verwijder." «Verre van dien", viel Lambert in. «Wees trouw jegens mij trouw jegens haar; misschien krijgt gij eenmaal een goede vrouw, die lief voor mijn kind zal zijn; zij heeft nie mand op de wereld behalve mij en ik begin te vreezen dat ik een gebroken riet ben". De toestand des konings. De Staatscourant bevatte Vrijdagavond bet volgende bericht omtrent dien toestand, een bericht dat wij in een deel der oplaag van ons vorig nommer nog konden opnemen, waar door de bezorging der courant Vrijdagavond later dan gewoonlijk plaats had. «Zijne majesteit de koning heeft een rustigen dag en een zeer goeden nacht doorgebracht. Professor Rosenstein vond den toestand dei- krachten bevredigend en het chronisch lijden niet belangrijk verergerd. De bij den hoogen lijder ingetreden grootere kalmte doet de genees- heeren met meer gerustheid de naaste toekomst te gemoet zien en de hoop koesteren dat de krachten zullen kunnen toenemen," Het o t f i c i e e 1 e bericht, heden omtrent dien toestand ontvangen, luidt: De toestand des konings blijft bevredigend. Z. M. had een rustigen dag en gebruikte ook meer voedsel. De nacht was echter iets minder kalm. lïoes. Heden werd alhier in cle Prins van Oranje in het openbaar verkochtlo een woon huis en erf te Goes in de Wijngaardsbraat, wijk A 175, groot 162 meters voor 1425 aan C. Fuijkschot, en 2o eene hoveniering in de gemeente Kloetinge met huis en erf, groot 8533 meters voor 2040 aan Joh. de Wit. Beide koopers wonen te Goes. IVasliing-ton. De senaat keurde het voor stel om een percent premie per pond van beet wortelen of suikerriet, in de Vereenigde staten gewonnen, uit te keeren goed. (xlasg-ow. In het district Govan is de Glad- stoniaan Wilson tot lid van het lagerhuis ge kozen. Tweede hainer. Bij de algemeene beschouwingen in de af- deelingen der kamer over het wetsontwerp tot voorkoming van bedrog in den boterhandel werd in het breede gehandeld over de feiten en voorstellingen, naar aanleiding waarvan op de vaststelling van wettelijke bepalingen betx-effende de kunstboter is aangedrongen. Veelal is daarbij de achteruitgang van den boterhandel en de dépréciatie van de Nederl. boter toegeschreven aan het ter markt brengen van kunstboter als echte boter. Vele leden meenden, dat de oorzaak van den achteruitgang van onzen boterhandel elders is gelegen en die achteruitgang reeds viel op te merken voordat, omsti-eeks 1873, de handel in kunstboter ontstond. De redenen van den ach teruitgang wai-en, behalve in de volkomen ge- oox-loofde concurrentie van de goedkoopei-e margarineboter, naar de meening van deze leden veeleer gelegen in de verandex-de methode van boterbex-eiding toen zij in andex-e landen x-eeds door eene betere was vervangen; in de zorge loosheid en onzindelijkheid, die ten onzexxt die bereiding niet zelden kenmerkt, en de knoeie rijen welke de producenten en boterlxandelaars bedreven door het toevoegen van allerlei hete rogene bestanddeelen als stroop, suiker, meel eixz. aan hun product. Werd dus de achteruitgang van dezen tak van zuivelnijverhcid veelal aan verkeerde oor zaken toegeschreven, daax-mede ging een stx-even gepaard om de kunsiboter-industrie in de schat ting van het publiek te declineeren. Het product dezer industrie, de margax-ineboter, werd be schouwd als een gezond en deugdelijk voedings middel, hetwelk van groote waarde is voor de vele personen, die de middelen missen om zich goede natuurboter aantescbaffen. Het verdient de voorkeur boven slechte natuurboter en men mag dan ook zeggen, dat de uitvinding der margarine-boter voor de minder bemiddelde klassen der maatschappij inderdaad eene wel daad is geweest. Tegen de voorgestelde bepalingen werden verschillende bedenkingen geopperd. Sommige leden stelden op den voorgrond, dat in den strijd tusschen de belangen van den landbouwer en die van een belangrijken tak van industrie de wetgever zich niet behoorde te mengen. Moest de boterhandel door den staat tegen oneerlijke concuri-entie beschermd wox-den, dan zag men verder niet in waarom niet hetzelfde zou moeten geschieden ten aanzien van andere koopwaren. Tegen een zoo belangrijke en nut tige industrie als die der kunstboterfabrieken eene uitzonderingswet te maken, scheen in be ginsel onbillijk en verre van aanbevelenswaax-- dig. Bepalingen als de voorgestelde zouden overigens naar de meening van verscheidene leden geenszins kunnen leiden tot verbetering van den x-eeds gedurende vele jax-en gediscre- diteerden boterhandel. Sommige leden meenden dan ook, dat het vaststellen van bijzondere bepalingen op den handel in kunstboter niet wenschelijk is. Voorts meende men, was de onzijdigheid uit het oog verloren, door in het ontwerp wèl sti-afbaar te stellen het verkoopen van kunstboter als boter-, maar daarentegen niet het verkoopen van boter onder den naam van margarine. De meeste leden verklaarden zich echter voorshands niet ongenegen aan dit wetsontwerp hun steun te vex-leenen. (Slot volgt.) «Mijn huwelijk is nog in ver verschiet", zei Glynn. «Waart gij in Londen dan zou ik juffrouw Lambert in kennis brengen met een eigenaardige doch goedhartige vrouw en bloed verwante van xnij, die zeker belang in haar zou stellen ik had bijna gezegd die met haar zou dwepen, maar het is moeielijk om in te staan voor den indruk, dien de eene vrouw op de andere maakt." «Alles is moeilijk" zei Lambert gemelijk voor zich heen. «Welaan laat ons dit vnxch- teloos gesprek vergeten en weer zijn als te voren. Ik ben zeker dat gij bereid zijt om mij een dienst te bewijzen als gij kunt als o. Ik hoor Elsie zingen. Kom mede, laat ons het leed verzetten met een partij bacca rat". Maar Glynn lette niet op zijne kaarten zijn hoofd was als in een maalstroom. Hij was onbegrijpelijk aangedaan over de onschuld der zangeres, die hem met de haar eigen zachte Verontrustende berichten uit Boelgarije: Vorst Ferdinand ligt overhoop met de orthodoxe geestelijkheid trooix en altaar staan op dit oogenblik in het jonge vorstendom vijandelijk tegenover elkander. De oorzaak dezer oneenig- beid is de volgende.: Na de zitting der Sobranja kwamen de hoofden der geestelijkheid op bevel van den minister van eeredienst te Sofia bijeen tot bet houden der synode. Een ambtenaar van bet departement van eeredienst noodigde de leden der synode uit zich naar het paleis te hegeven om den prins te begroeten. Groote verbazing van de bisschoppen over deze uitnoodiging Men ging aan het praten, het zoeken van x-edenen en eindigde met zich te beklagen over de onverschilligheid, welke de vorst jegens bet orthodoxe geloof aan den dag legt, over verschillende voorschriften, die de geloovige zielen in de war brengen en eindelijk over de besliste voorkeur, welke vorst Ferdinand de katholieke kerk bewijst. In 't kort de bisschop van Schoemla ontzag zich niet den vorst van katholieke propaganda te be tichten. De bei-aadslagingen eindigden met het nemen van het besluit, dat de synode zich niet naar het paleis zou begeven. Stamboeloff liet hierop bisschop Simeon, pre sident der synode, bij zich roepen om een vex-klaring van diens gedrag en het votunx dei- synode te ontvangen. De bisschop gehoorzaamde niet en bleef rustig thuis. De minister-president zond den voorzitter der synode een bevel tot ontbinding der vergadering, tevens de leden uitnoodigend binnen drie dagen Sofia te verlaten. Toen de drie bisschoppen van Tirnova, Varna en Vrantza weigerden aan het bevel te gehoor zamen, is bun woning eenvoudig door de politie en een detachement troepen omsingeld, de drie eerwaardige vaders zijn in rijtuigen gezet, die hen naar de hoofdplaatsen hunner diocesen hebben gebracht. Men kan zich denken, hoe groot de veront waardiging en verbittering der geestelijke heeren over deze willekem-ige handelwijze der regeering is. Naar mén verzejrert heeft de Boelgaarsche exarch een encycliek aan alle dienaren dei- orthodoxe kerk gezonden, hun hevelend voortaan bij den dienst de gebeden voor den vorst weg te laten. Niet alleen de clerus is misnoegd, bet leger heeft vorst Ferdinand tevens ontstemd door de be vordering van een gunsteling en het volk tegen zich in het harnas gejaagd door de nationale ijverzucht op te wekken. Vorst Ferdinand heeft nl. een nieuwe nationale vlag van eigen vinding ingevoerd, waarop de Boelgaarsche leeuw nauwlijks zichtbaar is. Er zijn alzoo allerlei redenen voorhanden, die opnieuw de binnenlandsche rust en orde in Boelgax-ije in gevaar kunnen bi-engen. Of er echter reeds te Sofia wanordelijkheden zijn uitgebroken, gelijk uit St Petersburg en Parijs wordt gemeld, verdient bevestiging. Beide bronnen zijn niet geloofwaardig. Rusland beeft er alle belang bij Boelgarije voor te stellen als in staat van oproer tegen vorst Ferdinand den »ovei-weldigei-," en diens eersten minister Stam boeloff, den «tyran,en Frankrijk is gaarne bereid ter wille van Rusland in het zelfde liedje mede te zingen. Intusscben wordt bet zelfs door Weener bladen toegegeven, dat Oostenrijks invloed op bet Balkan-schiereiland aan het tanen is, wat te gelijkertijd beteekent, dat Rusland weder ter rein wint. De belangstelling voor de gebeux-tenissen in Boelgarije is zoowel te Parijs als te Berlijn zeer gering; de binnenlandsche voorvallen nemen te zeer de pers der beide Europeesche hoofd steden in beslag. Terwijl de Fransche bladen zich hoofdzakelijk beperken tot het mededeelen van de akte van beschuldiging tegen Geffcken, is er in de Engelsche pers een stox-m van ver ontwaardiging opgestoken tegen het tegen woordig te Berlijn in zwang zijnde systeem. Karakteristiek voor de mate van vrijheid van drukpers in het Duitsche rijk, is het feit, dat de Duitsche bladen het niet wagen de artike len, bijv. van den conservatieven Standard, tegen Bismarck over te nemen. Hoe scherp de Engelsche pers Bismarck's houding Dinsdag 11. in den rijksdag tegenover de leden der Duitsch-vx-ijzinnige partij af keurde, deelden wij reeds mede, de Daily News en Times ten bewijze aanvoerend. Naar aanleiding van diezelfde zitting merkt de Neue Freie Presse op «Dat de kleine mishandelde en vervolgde minderheid der vrijzinnige partij tegenover den rijkskanselier machteloos is; dat een aanzienlijk getal parlementaix-e volgelingen hem dienstvaardig terzijde staatdat hij met zjjn geweldige persoonlijke autoriteit de openbare meening in Duitschland onbeperkt beheex-scht, weet Bismarck even goed als Richter en Bauibex-- ger het weten. Maar deze ineen gekrompen min derheid, die geen haar breed van haar overtuiging afwijkt, die alle rampen van het wisselend lotmet heldhaftige volharding draagt en ook Dinsdag daarvan een lofwaardige proeve afgelegd heeft, moet in het oog van vorst Bismarck toch wel meer beteekenen en hem meer belang inboeze men, dan hij bereid is openlijk te bekennen. Het moet toch wel waar zijn, wat de afgevaax-digde Richter onlangs zeidedat deze minderheid niet geteld maar gewogen wox-dt, alsof zij vier maal zoo sterk is, daar de rijkskanselier elke gelegenheid te haat neemt om zijn krachten met haar te meten. Want ook Dinsdag beoogde hij wel niets anders dan zijn krachten te be proeven, daar een eigenlijke oorzaak voor de scherpe aanvallen op de vrijzinnige partij vol strekt niet voorhanden scheen de «intriganten" en «rijksvijanden", welke deze partij, naar het bedaardheid ontving, waarin zooveel vrouwe lijke waardigheid lag. Hoe weinig dacht zij dat de man, die trilde bij haar aanraking, die zoo gretig de tonen van haar stem opving, geweigerd had om zijn leven met baar te deelen de kans verwor pen had om haar liefde te deelen, want Glynn moest erkennen dat er ook een contra in het geval was, zoowel als een pro. Hjj was den leeftijd te boven, waarop de heeren denken dat zij slechts behoeven te vragen om te ont vangen. «O, mijnheer Glynn", zei Elsie eensklaps tot hem. «Mevrouw Davilliers verzoekt u een biljet te nemen voor een bal, dat in het Hotel du Louvre zal gegeven worden ten voordeele van het weeshuis, onder directie der zusters van St Vincent de Paul. Mevrouw is lid van het comité." «Het zal mij zeer aangenaam zijn. Gaat gij?" heet, steunt, zijn toch zeker niet in Zanzibar of Kameroen maar wel elders en naderbij te vinden." Onder schitterende piacht vond gisteren in het keizerlijk paleis te Berlijn het kapittel van de orde van den Zwarten Adelaar plaats. Op bevel van keizer Wilhelm wei-d het oude gebruik de ridders met trompetten exx pauken- gescbal te ontvangen hersteld. Gedurende de plechtigheid werden tallooze fanfares geblazen, de eene steeds luider dan de andere. De JKöln. Ztg bevat heden een brief van prins Lodewijk Solms-Braunfels aan majoor Von Deines, dd. 4 Deo. 1888, waarin hij de verkla ringen van dezen omti-ent het hem in het bij zijn van prins Solms door Bazaine medegedeelde over sir Robert Morier bevestigt. De Köln. Ztg zelve heeft haar aanvallen tegen den Britsc.hen gezant te St. Petersbui-g hervat. «Het ontslag van dr Friedberg, den minis ter van justitie, den eex-sten persoon wien keizer Frederik de orde van den Zwarten Adelaar schonk, is veelzeggend" schrijft de Pall Mali Gazette. «Indien het gevolgd wordt, gelijk men xneent, door het ontslag van dr Simson, den president van het rijks-gerechtshof, zal dit nog veel meer zeggen. Want het zal bewijzen, dat de verantwoordelijke ministers en rechters in het Duitsche rijk verplicht zijn te protesteeren op de meest duidelijke en meest verstaanbare wijze tegen de tyrannie van vorst Bismarck, die, ten einde een tegenstander te vernietigen, spot met de zegeningen der bescha ving. Indien de kanselier niet kort en bondig wordt op zijde gezet, zal er spoedig in Duitsch land geen wet meer zijn uitgezonderd zijn wil en die van zijn zoon Herbert." PDe anarchisten te Parijs hebben een pro clamatie aan bet volk gericht, waarin deze zinsneden voorkomen «Het geluk ligt niet op den bodem der stembus. Wij leven niet van de constitutie maar van brood Stemmen is de overheid bevestigen. Wij willen ons onthouden. Indien Boulanger zegeviert, verandert er niets dan het opschrift. Noch Jacques,noch Boulanger, noch God, noch meester. Laat ons niet meer stemmen maar handelen. «Leve de sociale revolutie Leve de anarchie 1" Door de familie van prof. Geffcken wordt het gerechtelijk verzoek, om hem onder cura- teele te doen plaatsen, gehandhaafd. Dr. Mendel is als deskundige naar Hamburg vertrokken. Het Engelsche parlement zal 21 Februari bijeenkomen. - De keizerin van Rusland is een lang durig vevbljjf te Napels aanbevolen. Men hei-innert zich nog, hoe keizer Wil helm in het najaar de Breslauers geprezen heeft, wijl zij voor den landdag geen Duitsch- vx-ijzinnigen maar Kartelbi-oeders hadden ver kozen. De Breslauers hebben op deze keizerlijke demonstratie een veelzeggend antwoord gegeven. Bij de verkiezing van een lid voor den rijks dag, ter vervulling van de vacatux-e door bet overlijden van den sociaal-democx-atischen af gevaardigde Krackker ontstaan, wei-den door hen uitgebracht 7799 stemmen op den sociaal- democi-aat, kleedermaker Kühn5533 op den radicaal, bankier Friedlünder4505 op den kartel-candidaat, koopman Tschocke1401 op den ultra-conservatieven candidaat Kühn, zoo dat een herstemming tusschen den sociaal democraat en den Duitsch-vrijzinnige moet plaats hebben. Het is een dwaling te meenen, dat het Bcrlijnsche persbureau zjjn werkzaamheid alleen tot het Duitsche rijk bepei-kt. De vroegere hoofdredacteur der Engelsche St. James Gazette heeft in een door hem gepuhliceerden brief medegedeeld dat in den laatsten tijd herhaal delijk pogingen zijn aangewend om dit blad voor de Duitsche regeering te winnen. De tegenwoordige hoofdredacteur ontkent, dat Bis marck eenige controle over de St. James Gazette uitoefent. Uit de berichten te Soeakim uit Khartoem ontvangenmeldendedat de Acquatoriaal- provincie in handen der volgelingen van den Mahdi was gevallen, blijkt verder, dat Slatin- bey nog gevangen is doch Luptonbey is over leden. Het wetsontwerp, betreffende de bescher ming van Duitsche belangen en de bestrjjding van den slavenhandel in Oost-Afrika, is bij den Duitschen bondsraad ingekomon. Daarbij wordt een crediet gevraagd van ten hoogste 2 millioen Mark. De ten uitvoerlegging der vercischte maatregelen zal aan een rjjkscom- mig8aris worden opgedragen, die te gelijkertijd het aan den rijkskanselier toekomende toezicht uitoefent over de Duitsch-Oostafrikaansche Maatschappij en de door haar aangestelde per sonen. In afwachting van de door het rijk te ver- leenen bescherming aan de Duitschers op de Oost-Afrikaansche kust gaan de inlanders voort de vreemde indringers op gewelddadige wijze op te ruien. Uit Zanzibar wordt gemeld, dat te Toegoe v.ier Duitsche zendelingen en een vrouw dooi de Arabieren-Aajn vermoord. De Times meentdat Bismareks politiek in Oost-Afrika totaal fiasco heeft gemaakt. Alvorens Duitschland aldaar den voet zette ging alles naar wensch, sedert dien ligt alles overhoop. Tegelijkertijd verwijt het Engelsche blad aan Duitschland, dat het op de Samoa-eilanden niet de Engelsche en Amerikaansche belangen heeft geëerbiedigd. Dure tijden zijn het voor Italië. Er is gebleken, dat het tekort op de hegx-ooting thans 100 millioen bedraagt, maar dat dit in Juni a. tengevolge van de ingewilligde buiten gewone ci-edieten het cijfer van 400 niillioenen bereiken zal. «Ja, dat wil zeggen als vader mij missen kan." Zij stond op en ging naar Lambert toe, die in een diep neerslachtige houding met de kaarten naast zich op tafel zat. «Vadertje", zei Elsie, haar koele hand op zijn voorhoofd leggende, «hebt gij hoofd pijn «Neen, neen, niet erg", daarop vroeg hjj plotseling, «dus houdt gij van uw ouden vader, al is hij een ruwe, oude paai Elsie glimlachte, o zoo liefelijk, en zei «Zoo veel, dat niets mij zijn gemis zou kunnen vergoeden." Glynn werd getroffen door die woorden. Zou zij bij eenige mogelijkheid kunnen gehoord hebben, wat haar vader voorgesteld had en zijne weigering Dat denkbeeld was ver schrikkelijk. Neen, maar het was bepaald onmogelijk. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2