Moojiip enTerpclitiien in Zeeland Bezienswaarflittlieflen ra Miiellort BUITENLAND. "FEUILLETON. Verspreide Berichten. LANDBOUW. Waarbeidonwaarschijnlijker dan lerdicbling. Vit het Engelsch. VERKOOPINGEN, ENZ. Algemeen Overzicht. de heer H. C. E. IJgselsteijn, beiden met 24 van de uitgebrachte 28 stemmen. Naar werd medegedeeld zullen in den loop van dit jaar voor de leden lezingen worden gehouden te TerneuzenAxel, Zaamslag en Hoek, wat zeker der vereeniging en der liberale zaak ten goede komen zal. De export-slachterij van varkens te Vlissingen. Op uitnoodiging van den heer M. Nathan te Ttotterdam was door het bestuur van de afdee- ling Walcheren der Maatschappij t. h. v. land- homo en veeteelt in Zeeland tegen heden middag half twee in het Schuttershof eene bijeenkomst uitgeschreven, ten einde dien heer gelegenheid te geven belangstellenden, grondeigenaars en landbouwers, leden en niet-leden van voor melde maatschappij in te lichten aangaande zijne export-slachterij voor varkens te Ylissingen. De heer Gerlach, die bij afwezigheid van den voorzitter der afdeeling het presidium der bijeen komst waarnam, heette de aanwezigen, die in vrij grooten getale ware opgekomen, welkom en gaf daarna den heer Nathan het woord. Deze begon met te zeggen dat hij, ofschoon geen landbouwer zijnde en zelf geen varkens mestende, toch meent door in ons land en het buitenland opgedane ondervinding eenige nut tige wenken op het gebied van varkensteelt te kunnen geven. Primo deelde de heer Nathan mede, wat het doel der door hem te Vlissingen opgerichte export-slachterij is. In de eerste plaats stelt de ondernemer zich ten doel den landbouwers gelegenheid te geven in de slachterij te doen slachten voor eigen rekening tegen betaling van slachtloon en tevens die personen in relatie te brengen met makelaars te Londen, voor wier soliditeit de firma instaat. In de tweede plaats wil de heer Nathan ook varkens koopen en voor eigen rekening slachten. De prijs, die thans besteed kan worden, be draagt 30 cent per kilo levend gewogen en 50, 51 a 52 cent voor geslacht vleesch. Hoe groot het nut is van abattoirs of export slachterijen toonde de heer Nathan aan door tal van cijfers, ontleend aan de statistieken omtrent verschillende dier inrichtingen om er slechts een te noemen in het abattoir te Bot terdam werden in 1886 geslacht 10182 varkens, in 1887 21747 en in 1888 48700. Daarna zette do heer Nathan uiteen hoeveel varkensvleesch in Engeland wordt gebruikt, hoe dat verbruik nog steeds toeneemt en zelfs het schapenvleesch, een der meest gewilde voedingsartikelen van het vereenigd koninkrijk, begint te verdringen. Hij meende daaruit te kunnen afleiden dat er steeds meer vraag naar varkensvleesch zijn zal en in de toekomst de varkensteelt van groot belang voor den landbouw worden zal. Nu de prijzen van vele landbouwartikelen door aanzienlijke invoeren uit vreemde landen groote daling ondervinden, is de landbouwer verplicht, wijl het getij verloopt, de bakens te verzetten en op een andere wijze zijn grond en zijn kapitaal rentegevend te maken. Dat kan de landbouwer doen door meer, voel meer werk te maken van het telen van varkens. Maar er is meer. Het soort varkens, die hier in Zeeland ge kweekt worden, is verre van voldoende. Men moet daarom niet blijven bij het Zeeuwsche ras maar door oordeelkundige kruising ook in dit soort vee veredelingen verbetering brengen. Het varken wordt hier niet als varken maar als zwijn beschouwdhoe meer onreinheid hoe vetter varken zegt menmaar dat is eene verkeerde meening. Het varken behoeft, even als ander vee, reinheidhet moet niet liggen op den mesthoop maar op schoon stroo. Ook wat betreft het voeder dient reinheid in acht genomen te worden en vooral dient men het overgebleven voeder, vóór het verzuurd, weg te ruimen. Welke varkens loonen het best vroeg spreker en hij antwoordde hierop dat het Yorkshire gekruist met Tamsworth ras het meest toonend is Een zeer goed soort is ook het Berkshire ras, dat echter, hoe fijn ook, te klein is. Bij de mesting moet men ook rekening honden met de eischen van den handel, speciaal met OP Van Mrs ALEXANDER. VIERDE HOOFDSTUK. Ken laatste kaart. Een rijtuig aanroepende gaf Glynn den koetsier het adres op en glimlachte bij de herinnering aan de bezorgdheid van mevrouw Gethin als zij nu zijn hart kon voelen kloppen, zou zij alle hoop om hem te redden opgeven. Het huis naderende zag hij dat de koetsier het nummer vergeten had, en er voorbij reed. Hij boog juist voorover om hem te roepen toen hij twee heeren uit de deur zag komen die, den rug naar zijn rijtuig gekeerd, in een druk gesprek de straat in wandelden. Het was Deering en Vincent. Een dolksteek, een voorgevoel van naderend onheil, trof hem zoodra hij hen zag. Hij vreesde, zonder te weten watmaar hij voelde bovenal dat hun bijzijn, hun tegen woordigheid een voorteeken van rampen en leed was. «Hond hier stil, ik zal uitstappen," riep hij den koetsier toe en sprong weldra de be kende trap op. Hoe levendig herinnerde hem die van (Engeland waar steeds mager, dik gevleescht spak verlangd wordt. Kweekende voor export moet men varkens mesten tot een gewicht, van 30 a 40 kilo, welk gewicht zij bij oordeelkundige voeding na twaalf weken kunnen bereiken. Wat zijn dan de voordeelen Een big zal waard zijn 5 en na de mesting den land bouwer ƒ12.50 kosten, terwijl het voor export een minimum waarde heeft van p. m. 15 Natuurlijk dient er hierbij rekening mede. gehouden dat de teelt niet op al te kleine schaal gebeure. Dit helderde de spreker door voorbeelden op, o. a. door mede te deelen hoe zeker kweeker in Limmerik van 45 op deze wijze gekweekte varkens eene winst maakte van f 672. Daarna deelde de spreker een en ander omtrent de voeding mee. De voeding in Ierland begint met t apte melk, vermengd met tarwe en haver, ook eenige aard appelen en vooral met afval van de melkerij. In Engeland wordt ook Smiths cacao-meel gebruikt, een zeer goed voedingsmiddel, doch dat, bij groote hoeveelheden gevoederd, een min der goeden smaak aan het spek geeft. Nooit meer dan een zesde gedeelte van het voeder mag uit het cacao-meel bestaan. Goede ipestingsmiddelen zijn gerstemneel, tarwe met haver, erwten en boonenmeel, aard appels, in éen woord alle dergelijke producten die de landbouwer hier teelt. Te snel vet maken is niet aanbevelenswaar dig langzaam maar gestadig moet de voeding vermeerderen. Spreker voegde hier nog bij bereid te zijn om, indien de landbouwers mochten wenschen andere rassen in te voeren, zich de reiskosten te willen getroosten om de vereischte soorten hun te verschaffen. Ook is de heer Nathan niet ongenegen om voor eigen rekening 6, 8 of 10 varkens van goed ras te importeeren en uit de daarmee te nemen proef te bewijzen dat de door hem ge opperde stellingen waarheid bevatten. Hij sloot zijne toespraak met de landbouwers te wijzen op de schoone gelegenheid, die voor de Zeeuwen bestaat door middel van de stoom schepen van de Maatschappij Zeeland naar het vereenigd koninkrijk te exporteeren. Hierna werd door den heer Nathan gelegen heid gegeven tot het vragen van inlichtingen, waarvan echter bijna geen gebruik werd ge maakt. Dezer dagen doet zich een eigenaardig verschijnsel voor. Terwijl Woensdagmorgen 8 uur de thermometer te Groningen 16 graden aanwees, stond die te Vlissingen 32, te Delfzijl was de temperatuur 17, te Helder 22, te Amster dam 26 en te Utrecht 27 graden. Door den heer Van Hattem te Sliedrecht is een groot werk in de Transvaal aangenomen, waarvoor hij vele Nederlandsche werklieden, liefst ongehuwd, van noode heeft. Eenige werklieden zijn reeds aangezocht, tegen vrijen overtocht daarheen te gaan. We hopen met de Standaard dat Transvaal verkozen zal wor den boven het twijfelachtige Argentina, te meer wijl de overtocht, sinds de afvaart van Vlissingen geschiedt, beter is dan vroeger. Binnenkort zal een gedenkteeken geplaatst worden op het graf van wijlen den heer C. J. M. Jongkindt Coninck, den eersten directeur der rijkslandbouwschool. De bijdragen daarvoor zijn bijeengebracht door de oud-leerlingen dei- school, die thans in Ned. Oost-Indië vertoeven. Omtrent den hevigen brand, die Woensdag in de Kalverstraat te Amsterdam heeft gewoed, meldt het Handelsblad de volgende bijzonder heden: Te ruim halftwaalf uur ontstond door eene onbekende oorzaak waarschijnlijk door de zelfontbranding van eene of andere vloeistof, anderen zeggen door een ongeluk met de kachel een kolossale brand achter in den winkel van photographie-artikelenchemicaliën en drogerijen der firma A. W. Groote in de Kal verstraat 43. Welke de oorzaak was kan nie mand met eenige juistheid zeggen, zelfs niet de persoon die werkzaam was achter in het huis, waar de brand begon, maar zooveel is zeker, dat geheel het benedengedeelte in een oogwenk in een vuurgloed stond, zoodat het de oranjebloesemgeur aan de bewondering, die de woning van Elsie hem bij zijn eerste be zoek had ontlokt. >0, zijt gij het, monsieur riep Christine zoodra zij de deur open deed. «Ik zal het madame Weber gaan zeggen en ik ben zeker dat mademoiselle u zal ontvangen.'. Zij ging het salon binnen en kwam bijna onmiddellijk terug. »Ga binnen, monsieur mademoiselle zal zeer blij zijn van u te zien." Mejuffrouw Lambert was alleen en zat aan haar schrijftafelzij stond schielijk op en kwam Glynn met uitgestoken handen te ge- moet «Ik ben zoo blij dat gij terug zijt." Glynn sprak niet terstond; hij was verbaasd over de hevigheid zijner eigen verrukking dat hij zich weer aan hare zijde bevond, luisterende naar haar stem, hare hand vasthoudende, in hare oogen turende. Hij wist niet dat hij zoo ver heen was. Zij zag bleeker, magerder, ernstiger dan toen hij haar het laatst gezien had. Zij was in het zwart met een fijn kanten das aan den hals. Haar glanzig bruin haar scheen goudachtig zelfs bij het doffe licht van dien somberen dag en er was iets in haar houding en uitdrukking dat Glynn onuitput telijk aandoenlijk vond. «Gij wist dat ik terugkwam uw vader wist het ten minste", zei hij eindelijk. «Vader verwachtte umaar ik vond het waarschijnlijk dat gij niet gaarne weer heen zoudt gaan als gij eens bij uw eigen vrienden, bij uw eigen familie waart." gezin des heeren Groote over het dak in de belendingen (Hotel Neuf en Hotel Kleintjes) een goed heenkomen moest zoeken. Toen we even na het uitbreken van den brand voor het perceel kwamen, sloegen de vlammen een paar verdiepingen hoog uit de winkelkasten. Men zag een zee van vlammen. De ontsteltenis was daar dan ook zeer groot. Vluchtende dienstboden en vluchtende kellners met have en goed. Een algemeen sauve qui peut. De brandweer werd per telephoon gealar meerd door den portier van Hotel Neuf, en nog geen vijf minuten, nadat de eerste ontdek king was gedaandrongen wakkere brand- wachts, met een straalpijp verbonden aan de Vechtkraan vlak voor het perceel, in den winkel. Geheel het huis was echter reeds aangetast, 't Was een vuurzee van boven tot onder. Een vuurzee schitterend schoon in al haar vernielende kracht. Dan waren de vlammen purper, dan oranje, dan blauw en zoo veranderden zij telkens en telkens van kleur. Nu eene gedempte ontploffing en het vuur verkreeg een blauwachtig witten toondan eene ontploffing en het vuur werd groen. De brandweer zat niet stil. Niet minder dan vijf stoomspuiten werden op het Rokin allengs in werking gebracht om met behulp van nog twee Vechtkranen het vuur te bestoken. Door het Hótel Neuf lag een slang om water te geven van voren gaven drie slangen waterin de snijding tusschen het brandende huis en het Hotel Kleintjes werd een slang gebracht naar het dak van dat hotel. Door en over drie huizen op het Rokin werden aan de achterzijde zeven of acht stralen op het vuur gericht, dat in den aanvang met al dat water scheen te spotten. Later werd ook van het dak van het Hotel Neuf met twee straalpijpen oordeelkundig gewerkt. Van alle kanten werden dus duizenden liters water met spoed in het huis geworpen, en toch flikkerden bij herhaling de vlammen van binnen hoog op. De Jan van der Heyden baande zich tot de Langebrug een weg door het ijs> maar kon terugkeeren. Zóo en zoo snel bestookt kon uitbreiding niet wel mogelijk zijn, en inderdaad was de brand weer te kwart over twaalven het vuur in zooverre meester, dat voor beveiliging der belendingen niet meer behoefde te worden ge zorgd. Nog lang daarna echter werd water gegeven en bleef het verkeer op het Rokin (ook dat der trams) en in de Kalverstraat gestremd. Van het dak van een perceel op het Rokin konden we zien, hoe dicht aaneengebouwd de huizen op dit punt zijn. Toch zijn de achter muren van het Hotel Neuf, behoudens de dooi de hitte der vlam gebroken ruiten, slechts ge blakerd. Van boven tot beneden echter, niettegenstaande het huis der firma Groote veel lager is, hetgeen duidelijk aantoont hoe groot de hitte is geweest. De stoomspuiten gaven zoo spoedig water, dat geen handspuit in werking behoefde te worden gebracht. De waterschade der belendingen naast en achter is niet onaanzienlijk. Op dit drukke punt, op het middaguur, was dadelijk een talrijke menigte aanwezig, die, voortdurend aangroeiende, door de politie met beleid op een behoorlijken afstand werd ge houden, zoodat het werk der blusschïng niet werd belemmerd. De bezoekers van de kerk De Papegaaivlak over het brandende huis, verlieten het kerkgebouw door een gang, uit komende op den N.Z. Voorburgwal. Dat deze felle brand zich tot het perceel heeft bepaald waarin hij uitbrak, niettegen staande het gevaar voor de leeszaal van Hotel Neuf bijzonder groot was want de vlammen speelden haast in de zaal getuigt opnieuw voor onze brandweer, die onder de persoonlijke leiding van den kommandant Van Moock zich wederom flink heeft gehouden. Het lichfen van de gezonken spoorboot Friesland is gestaakt, daar het ijs in zee de werkzaamheden onmogelijk maakt. Van de boot, die vroeger nog zichtbaar was aan de schoor steen en mast, is niets meer te zien, daar de schoorsteen, brug, etc. door de duikers er zijn afgenomen, terwijl nu de mast door het ijs van de stoomboot is afgeschoven. In de Leeuw. Cf. van gisteren worden 25 hardrijderijen op schaatsen tegelijk aangekon digd. «Ik vrees dat gij niet zoo wel zijt als toen ik vertrok", zei Glynn, een stoel bij de schrijftafel schuivende. «Misschien vindt gij mij niet beleefd als ik zeg dat gij er niet zoo goed, niet zoo schitterend uitziet als een poos geleden." «Schitterend riep zij lachende uit. «Dat kan ik nooit maar gij hebt gelijk, ik ben niet wel, dat wil zeggen, niet gerust. Vader! O, die is zoo veranderdEn hij word boos als ik het merkmaar hij is zeer ongelukkig, dat weet ik. Daarom ben ik zoo blij dat gij gekomen zijt, hij mag met u spreken, hij kan met u spreken. Gij kunt hem misschien helpen, maar ik ben slechts een onwetend, hulpeloos meisje. En toch zou ik veel kunnen doen, als men mij slechts inlichtte." «Ik zon heel blij zijn als ik kapitein Lambert van eenig nut kon wezen", zei Glynn. «Ongetwijfeld noopt uw liefderijke bezorgdheid n tot overdrijving, maar »Als gij hem ziet, zult gij mij wel begrijpen", viel Elsie hem in de rede, «dan kunt gij zien dat ik niet overdrijf. Hij wil mij niet zeggen wat er gebeurd is. Hij zegt dat hij zijn fortuin niet verloren heeft. Ik zou mij dat niet zoo erg aantrekken, want ik zou geld kun nen verdienen met zingen, doch niet op het tooneel. Maar al wist ik het, dan zou ik hem toch niet kunnen helpen, want ik heb altijd afgezonderd geleefd en ben zoo onwetend. Gij neemt mij toch niet kwalijk, dat ik n dit alles vertel Al ken ik u niet zoolang, vader heeft Te Ter Apel is een kastelein bij het r jjden op schaatsen achterover gevallen, waardoor hij een hersenschudding bekwam, die den dood ten gevolge had. Uit den Bredaschen gemeenteraad. De voorzitter «Ik merk dat de heeren be ginnen te geeuwen. Heeft men soms lust om het voorstel tot verhooging der schoolgelden nog af te doen Hiertoe wordt met 9 tegen 8 stemmen be sloten. Na eenige discussie doet de voorzitter het voor stel »om de zaak tijdelijk aan te houden." Daar toe wordt met 10 tegen 7 stemmen besloten. Een heer, in een café gezeten, ziet dat een der aanwezigen zich meester maakt van zijn nieuwe winterjas en de zaal wil verlaten. Dood bedaard volgt hij den dief tot aan de deur en zegt op de leukste wijze, terwijl hij den jassendief op de schouders klopt Sta mij toe, dat ik nog even een sigaar uit mijn oveijas neem Dr Mezger heeft te Wiesbaden sedert een week zijn praktijk in het Rheinhotel aanvaard. De aandrang van patiënten was reeds vrij groot en onder dezen telt men twee prinsen, nl. prins Motta Bognara, uit Rome en prins Demidoff, uit Petersburg. De bureau's van het «Wiesbadener Bade-Etablissement" zullen in het Taunushotel gevestigd worden. Het Pruisische ministerie heeft aan dr Mez ger vergunning verleend tot uitoefening van de geneeskundige praktijk in haar geheelen omvang in alle plaatsen des rijks. Keizer Wilhelm schijnt verzot op trom petten en schalmeien. Op zijn verzoek zal den 27en Januari, zijn verjaardag, de muzikale ovatie der trompetters in de opera te Berlijn herhaald worden. De hier te lande goed bekende luchtrei ziger, onze landgenoot, de heer Henri Wolft', die met zijn ballon Le Dynamiteur des airs te Ant werpen opsteeg en vergezeld werd van den len luitenant van de garde den heer J. A. Damilli, is met den ballon in zee gevallen en met zijn medereiziger verdronken. Men zag den ballon te 3 uur boven Ostende en weinige oogenblikken daarna in zee dalen en verdwijnen. Te Brussel laat dezer dagen als middel van reclame een menagerie dagelijks drie groote olifanten door de stad trekken, terwijl een jongen van 15 a 16 jaar prospectussen uitdeelt. Toen nu Maandag aan de Vischmarkt even halt werd gehouden om de dieren te laten drinken, plaagde de jongen een der olifanten, door, telkens als hij drinken wilde, de tobbe weg te trekken. Plotseling pakte het dier hem met den snuit op en smeet hem met zulk een geweld tegen een fontein, dat het hoofd geheel verbrijzeld werd, en de jongen onmiddellijk een lijk was. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 19 Jan. Abeele, Boomen, Verhuist. 21 Schoondijke, Boomen, Hammacher. 23 O.&W.Sonb., Hofstede en bouwl De Wolff. 23 Waarde, Huizen&inboed., De Vos. 20 Ovezande, Herberg, v. d. Kloes. 28 Middelburg, Overhocken, Happel. 29 Middelburg, Manufacturen en Tak. Inboedel, 29 Groede, Boomen, Hammacher. 30 n Tbolen, Gasfabrieken, Wagtho. 30 Biggekerke, Bouwl. Meubels, Loeff. 30 Oostkapelle, Hout, Verhulst. Maart Breskens, Hotel, Hammacher. Heden middag is op de bovenzaal der so ciëteit de Vergenoeging alhier, ten overstaan van den notaris J. de Vos, publiek verkocht lo De, op 15 November 11. geveilde doch niet toegewezen, bij notarieele akte gevestigde schuldvordering, ten laste van den WelEd. heer W. G. van Kerkwijk te Yerseke, eischbaar 1 Jan. 1898 groot 7500 met, tot den laatsten verschijndag betaalden, interest a 5 procent 'sjaars, gewaarborgd door in pandgeving van tien aandeelen elk groot 1000 in de naam- looze vennootschap Oestermaatschappij de Bank van Ierseke, voor 615 2o Vijf aandeelen, ieder groot 1000, in die oester-maatschappjj De Bank van Ierseke, ge vestigd bjj akten, verleden voor den notaris u lang gekend en gij schijnt een waar vriend van hem te zijn." Zij zag hem vlak in het gelaat, hare groote blauwe oogen zwommen in tranen gelijk bedauwde viooltjes. «Ik voel mij vereerd dat gij mij zooveel vertrouwen schenkt", zei Glynn met loffelijke zelfbeheersching. «Ik zal uw vader gadeslaan in het licht uwer opmerkingen, en indien hij werkeljjk in moeilijkheid verkeert ofmij gaarne wil raadplegen, zal ik mij hoogst gelukkig voelen door hem bij te staan waar ik kan. Waarschijnlijk komt zijn gedruktheid voort uit eenig tijdelijk verlies. Geloof mij", zei hij en zijn donker gelaat werd door een aangenamen glimlach verhelderd, «geloof mij, geld is een machtige factor in het levenik kan uit ervaring getuigen dat er geen akeliger leegte bestaat, dan een ledige zak." «Als het geldverlies is", hernam zij ernstig, «dan moeten wij hier niet blijven het leven is heel duur, dat weet ik. In de laatste acht maanden heb ik alles betaald. Mijn goede vader is te vrijgevig, wij moesten huis houden zooals vroeger toen hjj trachtte te sparen; hij zou kunnen rondreizen, waar zijne zaken het vereischten, en ik zou weer naar mevrouw Kellett kunnen gaan." «Wie is mevrouw Kellett «Mijn pleegmoederde eenige moeder die ik ooit gekend heb zij had haar kind en haar man verloren en kreeg mij in hun plaats lief indertijd toen ons huis in Australië ver mr Van Rojjen te Groningen, den 13en Aug. en 15 Sept. 1885 3o Van genoemde vennootschap 16 «oprich- tersbewjjzen", bedoeld bij art. 9 der akte van oprichting dd. 13 Aug. 1885, benevens 13 stuks «een vijfde opricbtersbewjjzen" bedoeld bij art.' 9 al. 4 dier aktenommers 2 en 3 te zamen voor 150 4o Een aandeel, groot ƒ500, in de naam- looze vennootschap Maatschappij voor oester- en mosselteelt Noord-Beveland, opgericht bij akte van 10 Mei 1886, verleden voor notaris Roelof te Cortgene voor 112,50 5o Een vierde aandeel in de boeierschuit De Jonge Pieter, bevaren door Pieter van de Voorde, beurtman van Goes op Middelburg voor 70 en 6o Het geheel volgestorte aandeel no 15, in de Meelfabriek de Vrijheid, in den Heer Janzs.polder, gemeente Wissekerke voor ƒ40. Door den minister van oorlog is de be- wassching der linnen en wollen nachtleger- voorwerpen voor het garnizoen te Vlissingen thans toegewezen aan de weduwe Benkhuijzen Klop, directrice der waschinrichting aldaar, tegen dezelfde prijzen als het vorige jaar, zjjnde 0.27 en 0.21 respectievelijk per stel een mans en tweemans nachtleger. Behalve de reeds per telegram medege deelde inschrijving van den heer D. Hanson te Haamstede voor 2830.44 bij de Woensdag ge houden openbare aanbesteding tot het maken van een laad- en losplaats, het plaatsen van een paalrij en verdere werken in de haven van Burghslnis (gemeente Haamstede), hebben nog ingeschreven de heeren II. Besaans te Zierik- zee voor 4334, W. Koole te Zierikzee voor 4260, H. C. v. d. Ende te Zierikzee voor 4223, P. Vink te Noordgouwe voor ƒ3785, P. de Vries te Haamstede voor 3778, C. D. Ornee te Scliarendjjke voor 3670, H. J. Romeijn te Burgh voor ƒ3543, C. Bolier Cz. te Bruinisse voor ƒ3444, L. J. Kappers te Renesse voor 3330, H. M. van Bezoojjen te Scherpenisse voor 3089, O. D. Bolier te Scherpenisse voor 3059, A. Padmos te Dreischor voor 2856, en L. Padmos te Serooskerke voor 2835. Verzamelingen van het Zoouwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud-Walchersche kamer. Dos Maan dags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrjjdags van 10 tot 1 en van 3 uur tot zonsondergang, op Zon- en feestdagen van 12 uur tot 5 uren. Toegangsprijs 0.25; voor ambachtslieden on tot den werkenden stand behoorende personen ƒ0.10. Aanmelding bij den concierge van het gebouw Wagenaarstraat. Oudheidkundige verzameling ten raad- huize: lederen dag. Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmelding bij mej. Oosthout, Schuttershof. Nog tien dagen alvorens Parijs van zijn nachtmerrie de verkiezing bevrijd is. Welk een tumult 1 Candidaten, journalisten en kiezers verkeeren in een abnormalen toestand, die bij elk ander volk dan het Fransche reden tot ernstige bezorgdheid zou geven. Wanneer men het demonisch spectakel te Parijs ziet, die stormachtige vergaderingen, de woordentwisten en pennentwisten, die duels, en dan denkt aan onze "deftige, fatsoenlijke kiesvereenigingen en kiezers 1 Omtrent den graad van opgewondenheid des heeren Jacques worden geen bijzonderheden gemeld; zij uit zich openlijk in proclamaties aan de kiezers in wedijver met Boulanger. Wat den «grooten" generaal betreft,hjj vordert te veel van zijn krachtenhij eet niet, hij drinkt niet, hij slaapt nietal zijn tjjd wordt in beslag genomen door het ontvangen van bezoeken en woest was. Maar, mijnheer Glynn, het is meer dan geld, dat mijn vader hindert." «Laat ons hopen dat hjj ronduit met mij spreken zalmaar ik heb geen recht om zijn vertrouwen af te dwingen. Gij moet u niet noodeloos kwellen. Ik wenschte dat het mooier weer was, dan zou ik u en Madame Weber trachten over te halen om een rijtoertje in bet bois met mij te maken." «Dank u dat zon ik zeer gaarne gedaan hebben, want ik ben weinig uit geweest in den laatsten tijd, maar mad. Weber is niet thuis, zij ging van morgen naar les Halles om vruchten te koopen en is nog niet terug." «Dan hebt gij u verveeld op den koop toe. Hoe maakt het mad. Davilliers en Mile Antoinette vroeg Glynn om met een om weg tot het onderwerp te komen, dat hem het naast aan het harte lag. «Zij zijn heel wel, maar hebben het zeer druk. Antoinette zal in Augustus trouwen met den markgraaf De Pontigny, dat is alles sedert uw vertrek bepaald. Het zou mij dus nu minder spijten om Parijs te verlaten, daar Antoinette eerst eenigen tijd op reis gaat, en als zij terugkomt is het toch niet meer het zelfde." «Dat schijnt echter spoedig in zijn werk te zijn gegaan «Ik geloof dat de heer Davilliers en de markgraaf de zaak reeds lang geleden op touw gezet hadden", zei Elsie lachend, «maar wij hebben slechts voor vier of vijf dagen van het

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2