LAATSTE BERICHTEN. Verspreide Berichten. Gemeenteraad van Middelburg- komst plaats van de vereeniging van Volksvoor drachten en volksvermaken. Aanvankelijk was het publiek niet talrijk, maar na de inleiding van den president, den heer Troelstra, die den spreker, den heer J. de Buisonjé uit Oostburg, voorstelde als zeer be kend en begaafd spreker, en tevens als oud- Vlissinger, werd de naai met toehoorders geheel gevuld. De voordracht, door den heer De Buisonjé gehouden, handelde over »Yolksvooroordeelen en volksbijgeloof" en onverdeeld was de aan dacht, waarmede de spreker werd aangehoord. Vele bekende voorteekens werden aangehaald en bestreden. Na de pauze gaf de spreker ten beste Jan Jansen van Beets en Onze Hanneseen stukje van spreker zelve, terwijl tot toegift werd voor gedragen de Zelfmoordenaar van Piet Paaltjes. De heer De Buisonjé heeft door deze spreek beurt bewezen den juisten volkstoon te kunnen treffen, zoodat het publiek gaarne instemde met het woord van dank van den voorzitter, die hem een hartelijk tot weerziens toeriep. Te Borasele redde Dinsdag het hoofd der openbare Bchool het leven van een negenjarigen knaap, die door het ijs was gevallen in den met water gevulden put in den komdergemeente. Tengevolge van het bedanken door den heer J. A. Bevier de Fouw voor een candidatuur als raadslid waren kiezers en belangstellenden te Goes tegen Dinsdagavond opnieuw bijeen geroepen in de Prins van Oranje. 37 personen hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Achtereenvolgens werden genoemd de heeren Ermerins, ingenieur van den waterstaat, G. H. van der Meer Mohr, W. A. de Laat de Kantel en S. J. J. de Jonge Mulock Houwer. De laatste werd met groote meerderheid gekozen en liet zich de candidatuur welgevallen. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging Voor Nederland en Oranje hield denzelfden avond in de bijzondere school eene vergadering, die door 82 leden werd bijgewoond. Na vaststelling van een reglement werd tot bestuurslid, in plaats van den heer J. Zoeter, vertrokken, de heer D. Cappon gekozen. Ten slotte werden tot candidaten voor de a. a. gemeenteraadsverkiezing gesteld de heer M. A. Stieger, in de vacature-Callenfels, en de heer W. Cense in de vacature J. Flugi. Beide heeren namen de candidatuur aan. Door den gemeenteraad van Noordgouwe is in zjjn vergadering van Dinsdag op een adres van een 40tal ingezetenen met 4 tegen 2 stemmen besloten, pogingen aan te wenden om een telephoonkantoor in die gemeente te vestigen. Zondag tegen den avond is te Hulst hij zekeren Antheunisse, bierhuishouder en voer man, ingebroken. De dief of dieven hebben zich, terwijl de bewoners afwezig waren, door het opschuiven van een raam toegang weten te verschaffen, de kas open gebroken en daaruit 25 gestolen, waarna zij de voordeur hebben geopend om zich te verwijderen. Gelukkig voor den eigenaar wisten de dieven niet dat in de zelfde kas zich nog een kistje bevond met circa 500. De gouden sieraden der vrouw lagen over den vloer verspreid. De politie heeft terstond een onderzoek ingesteld, maar is tot heden de daders nog niet op het spoor. Uit IJzendjjke schrijft., men ons De Rederijkerskamer IJzendijkés vriendenkring mag met voldoening terugzien op de voorstel ling, Dinsdag avond door haar ten voordeele der algemeene armen gegeven. Voor een stamp volle zaal werden een drietal blijspelen in één bedrijf, en tot slot eene klucht opgevoerd. Vooral de laatste, de Molenaar van 't dorp, werd zeer goed gespeeld. Een 14 tal leden van Geduld overwint zorgden in de panze voor vrooljjke muziek. De onzuivere opbrengst bedroeg 45. Het Vad. noemt de zeer ongunstige berich ten omtrent den gezondheidstoestand van den oud-hoogleeraar Donders, zeer overdreven. Wel was de heer Donders ongesteld, doch juist in de laatste dagen was hjj wat beter en zelfs uitgaande. Te Amsterdam geraakten in een café de kleederen van een buffetjuffrouw die te dicht naams gewikkeld ga er niet meer heen." »Neen, ik moet terug 1 Ik heb het Lam bert beloofd en bovendien moet ik het einde van het geval zien; gij verontrust u noodeloos. Ik bewonder mejuffrouw Lambert, zij is even lief als schoonmaar ik hen even wars van een huwelijk met haar als gij zijn kunt. Bo vendien heb ik een bescherming in haar on verschilligheid, want zij behandelt mij open hartig als een oud vriend van haar vader, meer niet. »Dat wordt hoe langer hoe erger", zei mevrouw Gethin ernstig. >Hoe weet gjj welke teederheid achter het masker barer onverschil ligheid verborgen kan zijn »Denkt gij dat ik nooit in meisjesoogen gekeken heb, of haar taal geleerd heb, voor dat ik juffrouw Lambert leerde kennen vroeg Glynn lachend. >0, ik geloof dat gij knap genoeg zijt in die dingen. Maar luister naar mjjn raad, zet u die Parijsehe geschiedenis uit het hoofd en neem u voor om die geestige, aardige dochter van Pearson te huwen. Ik heb hen opzettelijk met u gevraagd. Hij geeft haar duizend pond mede en hij is een man die vooruit gaat in de wereld. Over een paar jaar- is hij in het parlement; zjj zijn van heel goede familie «Mijn beste mevrouw GettinIk verlang met niemand te trouwen en dus zeg ik u goeden nacht. Harteljjk dank voor uwen goeden raad". langs de roodstaande kachel liep, in brand. In hevigen angst snelde zij de straat op, waar een aan de overzijde wonende melkslijter de tegenwoordigheid van geest had, een geheelen emmer melk over haar uit te storten. Door het omslaan van een jas mocht het gelukken den verderen voortgang der vlammen te stuiten. Het meisje kreeg niettemin ernstige brand wonden. De scheepvaart op de Zuiderzee is gestremd. Niet te Bergen op Zoom, maar te Lepelstraat, nabij die gemeente, is de poging tot moord gepleegd, waarvan gisteren melding is gemaakt. Uit Katwijk werd dezer dagen bericht, dat de visschersbevolking ietwat onrustig was, daar de agent van eene huitenlandsehe firma, die aldaar eenige schuiten bezat, weigerde het achterstallige loon te betalen, wijl zijne firma hem geen geld daarvoor had doen toekomen. Den 11 Januari werd daarop het bericht ont vangen dat de bedoelde firma, Mackenhroek c° geheeten, woonachtig te Brussel, aldaar was failliet verklaard. Zij ontving dit jaar ongeveer 45.000, de besomming barer zes schuiten. Ongeveer 16.000 k f 18.000 be steedde zij daarvan voor uitrusting der hommen. Ruim 29.000 ging in haar handen over, doch de hoofden van ongeveer 60 gezinnen, die in haar dienst stonden, ontvingen niets, ofschoon hun een bedrag van ongeveer 10.000 toekwam. Het geduld der bevolking is ten slotte ver dwenen. Maandag omsingelde zij de woning van den gevolmachtigde der firma, den heer Van Duyn. Men eischte geld en brood en wilde met hem spreken. De man kwam echter niet voor den dag en ten slotte trapte men zijn deur in en drong het huis binnen. Een gevecht tusschen de aanvallers en Van Duyn en zijne vrienden ontstond daarop en de rust keerde eerst weer, totdat de burgemeester, de heer De Ridder, met den wethouder, den heer Van der Plas, verschenen was en had beloofd, dat 5000 uitbetaald zou worden. Dinsdag hebben de visscherlieden de helft van hun loon uitbetaald gekregen. Een deta chement van 25 man veldartillerie is te Katwijk gekomen, doch het dorp is rustig. (Hbld.J Te Nijmegen is Catharina Bekkers, de bekende oud-marketentster van 1830/31, op twee-en-tachtigjarigen leeftijd overleden. Een schildwacht, die Zondagavond voor de gevangenis te Maastricht de wacht had, verliet zijn post om zich in een danshuis te gaan vermaken. Toevalligerwijze werd zijn afwezigheid ont dekt en werd hij met 14 dagen provoost gestraft. Tengevolge van het omvallen van eene brandende petroleumlamp heeft te Amerongen een hotelhouder zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij aan de gevolgen overleden is Een afgeluisterd gesprek. Twee deftige dames bij de koffie.) »Zeg lieve, zijt ge al lid van de Heidemaat schappij geworden «Neen, want er staan ook modernen en andere goddeloozen aan het hoofd." »Ja lieve, dat is erg treurig, maar nu de koning er zoo veel belang in stelt, dient het toch wel." »Goed, maar dan moeten ze >bekeering" blijven zeggen en niet >ontginningdat klinkt zoo akelig modern. «Maar lieve, die maatschappij wil heide beplanten en heeft'niets niet de heidenen te maken «O zoo1 dan bedank ik, dat kon me niets schelen." Gisteren, Dinsdag, is te Hamburg het mijl-record gereden, waarin de Rus Donoghue overwinnaar was. Het meesterschap van Duitsch- land werd gewonnen door Harms, van Ham burg, Vrijdag is er hardrijderij, waaraan ook de heeren Gouvée, van Delft, en Harms deel nemen. A. s. week zal te Cambridge een inter nationale amateurs-wedstrijd op schaatsen plaats vinden, die voor allo Nederlanders eene bijzon dere beteekenis heeft. De prijs toch bestaat uit eenemetzilvergemonteerde kristallen-schaal, welke prijs jaren geleden door onzen prins van Oranje, eerelid der National Skating association of great Britain, uitgeloofd en tot nu toe nog niet verreden werd. Voor den ingang van de bank te Madrid is Maandagavond door den concierge een ont- «Dien gij natuurlijk niet zult opvolgen Nu, houd mij op de hoogte van hetgeen er voorvalt. Ik wilde dat ik al die mensohen zien kon, ik zou spoedig den sleutel van het raadsel vinden. Ik heb nooit van Deering gehouden". «Ik twijfel niet of gij zoudt tusschen de regels kunnen lezen. "Wat Deering betreft, nu ik weg ben schaam ik mij bijna over mijn argwaan. Het is haast te gek om te denken dat een man van zjjn aanzien, zijn naam op het spel zou zetten voor een voorbijgaande gril". «Maar dien zet hij niet op het spel", zei mevrouw Gettin. «Hij overtreedt geen enkele wet in Engelandonbekende Amerikanen van twijfelachtigen oorsprong, noch rijk, noch aan zienlijk, zijn buiten de wet. Als die Lambert eenig verstand had, zou hij zijn dochter een klein fortuin geven en aan een degelijken bourgeois uithuwelijken. Dat zou hij gemak kelijk gedaan kunnen krijgen". «Nu, goeden avond", zei Glynn, zich eenigszins geprikkeld voelende, «ik kom nog bij u eer ik vertrek en geneer n niet om mij boodschappen mee te geven mijn smaak voor handschoenen en zelts voor lint, is niet te verachten". «Pas op", was haar afscheidsgroet. Den volgenden dag ontving Glynn een briefje van Lambert, waaruit meer angst sprak dan blijk baar de bedoeling was geweest. «Ik heb het recht niet om te vragen of gij wilt terugkomen, als het u niet schikt", schreef hjj, «maar ik hoop dat gjj het toch plofbare bom gevonden. Men begrijpt te minder, hoe dit voorwerp daar kan zijn neergelegd, wijl voortdurend verscheidene oppassers voor den ingang staan. De dader is niet ontdekt. Uit Singapore wordt gemeld, dat het stoomschip Phyopeket gezonken is na in hot sing te zijn gekomen met een ander vaartuig; 42 personen verdronken. Volgens het Petit Journal heeft de politie te Tunis een bende dieven en moordenaars opgepaktmen meende reden te hebben tot de veronderstelling, dat zich onder hen Jack the Ripper bevond. De Engelsche consul zou onmiddellijk de politie te Londen van deze arrestatie in kennis gesteld hebben. Te Londen verklaarde men echter aan het politie-bureau niets dergeljjks vernomen te hebben. Op gevaar af dat wij hierbjj ook al te maken hebben met een reclame, deelen wij, op gezag van andere bladen, mee dat de wereldberoemde P. J. Barnum eindelijk zjjn woeligen levensloop heeft verlaten, om zijn overige dagen in «welverdiende" rust te slijten. Niettegenstaande de man in veertig jaar tijds wel driemaal zijn schatten een prooi der vlam men zag worden, is hij ten slotte nu toch in het bezit van een aardig «appeltje voor den dorst." Hij begint het renteniersleven met ongeveer 10 millioen dollars in kas. Te Wal- demere laat hij een prachtig paleis bouwen, om zich daar voor goed te vestigen. Van zijn oud huis te Bridgeport (Connecticut) wordt een zomerhotel gemaakt. Vlissingen. Z. M. sohroefstoomschip le kl. Aljeh, den 31en dezer uit het Nieuwediep ver trekkende, zal, alvorens den bepaalden kruistocht naar de Middelandsche zee aan te vangen, alhier binnenkomen tot het regelen der kom passen. Haamstede. Door burg. en weth. is heden aanbesteed het maken van een laad- en los plaats, het plaatsen van een paalrij en verdere werken in de haven van Burghsluis (gemeente Haamstede.) Minste inschrijver daarvoor was de heer D. Hanson te Haamstede voor 2830.44. Amsterdam. Het huis in de Kalverstraat van den chemist Groote is heden binnen het half uur, door de aanwezigheid van vele ont vlambare stoffen, totaal verbrand. De bewoners werden door overklimming naar de huizen aan de zijde van het Rokin gered. Van het daar naast gelegen Café Neuf zijn enkele logeerkamers vernield, terwijl het tevens veel waterschade bekwam. De brandweer werkte uitstekend. Herlijn. Het hui3 van afgevaardigden herkoos den heer Von Köller tot voorzitter tot ondervoorzitters werden gekozen de heeren Von Heeremans en Von Benda. De minister van financiën diende de begroo ting voor 1889 in. De bondsraad zal morgen de stukken in zake het proces-Geffcken onder zoeken. Het ontwerp betrekkelijk de koloniale politiek zal morgen nog niet behandeld worden. Washington. In zijn boodschap aan het congres zegt president Cleveland over Samoa, dat Duitschland verzekerd heeft niet voornemens te zijn de inlandsche regeering van Samoa ten val te brengen. Het betwist ook niet de rechten bij de trae- taten door de Vereenigde Staten verkregen en wil samenwerken om de orde te herstellen. Vergadering van heden, Woensdag, middag 3 uren. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer. Afwezig de heer Van Berlekom. De zitting openende, houdt de voorzitter eene toespraak, waarin hij eraan herinnert hoe in het afgeloopen jaar in de samenstelling van den raad geene wijziging werd gebracht. Verder wijst de heer Schorer op hetgeen in 1888 is voorgevallen. doen zult. Ik heb behoefte aan uw raad. Ik ben jaren lang verbazend gelukkig geweest en nu vrees ik dat mijn kans gekeerd is. Daarbij hen ik niet meer zoo jong en sterk als ik geweest beu, en het zou mij zeker goed doen als ik eens met u kon praten." Als Glynn nog geaarzeld had, zou die brief hem hebben doen besluiten om naar Parijs te gaan. Hij zond een kort antwoord en legde er zich op toe om zijne zaken zoo spoedig 'mogelijk af te doen, teneinde een lange va- cantie te kunnen nemen. Hij vroeg in de club naar Deering en vernam dat mijnheer op reis was en dat brieven, die aan zijn huis bezorgd werden, opgezonden zouden worden. Mevrouw Gethin was niet thuis, toen hij af scheid kwam nemen, maar zij schreef hem een eigenaardig briefje tot waarschuwing. Na al zjjne verplichtingen nagekomen te zijn, bevond Glynn zich weer in den mailtrein naar Calais, veertien dagen nadat hij Parijs verlaten had, met een onuitsprekelijk verheugd gevoel, in het vooruitzicht van terug te keeren tot hetgeen hij in zijn hart wist, dat gevaarlijk was, besloten om zooveel mogelijk van het gezelschap van Elsie te genieten zoolang zij van haar kant geen blijk van toenadering gaf. Het leven had zoo weinig oogenblikken van genot, dat hij zich de enkele teugen, die het toeval opleverde, niet wilde ontzeggen. Op een voehtigen regenachtigen morgen bereikte hij het einde van zijn tocht. Misschien verandert geen stad ter wereld zoo zeer met Namens den raad heeft het gemeentebestuur zich tot den minister van oorlog gewend met verzoek om, wanneer tot de stichting van eene tweede kadettenschool werd besloten, de ge meente Middelburg daarmede te begunstigen. Door het optreden van een nieuw ministerie is deze kwestie echter onopgelost gebleven. Verder werd door de gemeente gesteund een nuttige zaak, tot stand gebracht doordat de heer Pennock eene aan de eischen des tijds Voldoende ontsmettingsoven oprichtte, terwijl op hygiënisch gebied een schrede voorwaarts gedaan werd door verbetering der Achtergracht. Op onderwijsgebied werd de sedert langen tijd onbeslist gebleven kwestiede oprichting eener bewaarschool ten einde gebracht. Ook de zaak der duinwaterleiding is eene schrede nader tot have oplossing gekomen en met grond mag de hoop gekoesterd worden dat de ingezetenen in 1890 zich in het bezit dezer nuttige zaak zullen mogen verheugen. Handel en nijverheid verlevendigden in 1888 niet; de burgemeester spreekt de hoop uit dat 1889 daarin verbetering zal brengen en de wenschen, die op dat gebied worden gekoes terd, zuilen verwezenlijkt worden. Met de beste wenschen voor de leden van den raad en den secretaris uit te spreken en het dag. bestuur in de welwillendheid van de raadsleden aanbevelende, besluit de voorzitter zijne toespraak. Na lezing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken. Daaronder behoort een schrijven van de commissie tot het uitreiken van een huldeblijk aan den heer Arie Smit ter waardeering van de vele en gewichtige diensten door hem als burgemeester van Vlissingen bewezen, waarbij voor de oudheidkundige verzameling ten raad- huize een exemplaar der den heer Smit aan geboden medailles wordt geschonken. Der commissie zal hiervoor dank worden betuigd. Van het comité voor de tentoonstelling van oude kunstnijverheid te 's Gravenhage is een brief ingekomen, houdende dankbetuiging voor de medewerking tot het welslagen der tentoon stelling. Deze brief wordt aangenomen voor- kennisgeving. Nog deelt de voorzitter mede dat tot tijdelijk opzichter bij de gemeentereiniging is benoemd de heer W. A. v. d. Harst W. Az, Verder stelt het dag- bestuur voor om aan den heer Stang, die de resteerende stukken be trekkelijk de duinwaterleiding heeft ingezonden, eene som van 1000 uit te betalen. Dit wordt goedgevonden. Van D. van den Hurk is een reclame inge komen tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag. De aanslag in de 3e klasse wordt gehandhaafd. Daarna wordt het suppl. kohier no 2 voor den hoofdelijken omslag vastgesteld op 197.25. In verband met de uitnoodiging, door een der raadsleden in de zitting van 22 Dec. jl. gedaan, om eene wijziging te overwegen in de verorde ning op de heffing en invordering van de belasting op de honden, stellen burg. en weth. voor de bedoelde verordening te wijzigen en daarin een art. 3 op te nemen van den vol genden inhoud «Zij (de belasting) bedraagt een gulden en een cent 'sjaars voor een hond, die volgens schriftelijke verklaring van den garnizoens- kommandant uitsluitend voor militaire doel einden wordt gehouden." Naar aanleiding van dit voorstel dient de heer Snijders een amendement in, strekkende om in art. 1 te bepalen dat honden, voor den openharen dienst ten behoeve van rijk, provincie of gemeente bestemd, vrijstelling zullen genieten. De heer E. P. Schorer dient ook een amen dement in, waardoor vrjjstelling zou worden verleend voor honden ten dienste van militaire doeleinden en ook voor honden ten behoeve van eenig bedrijf of nijverheid, mits die honden na verrichten dienst steeds vastliggen. Na discussie wordt met 11 tegen 5 stemmen beslist dat het amendement-Schorer het eerst in behandeling zal komen, en dat lid het woord gegeven tot toelichting van zijn amendement. Met betrekking tot de honden, voor de nijver heid gebruikt wordende, toont dat lid, in ver band met art. 253 der gemeentewet en hetgeen in de memorie van toelichting op dat art. wordt gezegd, de wenscheljjkheid aan om die honden vrij te stellen. Maar ook in het belang der nijveren, die veelal moeilijk hun brood verdienen, is de af schaffing van belasting op dat soort aanbeve lenswaardig. De gemeentekas zou daarvan weinig nadeel ondervinden op het kohier, met een totaal van 1100, komen de honden voor nijverheid voor tot een bedrag van 100, terwijl daarvan 's jaavs nog een f 30 als non valeurs afgaat. Een verlies van f 70 per jaar is natuurlijk niet drukkend. Wat betreft de honden voor militaire doel einden toont de heer Schorer ook de wensche lijkheid aan om daarvoor vrijstelling te verleenen, op grond dat zij alleen ten be hoeve van den dienst worden benuttigd. Daarna licht de heer Snijders zijn amende ment nader toe. Ofschoon de aanvraag van den garnizoens-kommandant de aandacht van dat lid op de wijziging bracht, acht hij het wenseheljjk aan de vrijstellingen in de veror. dening eene wjjdere strekking te geven, omdat de weersverandering als Parjjsmodderige straten, natte regenschermen, zware grijze wolken verhullen al de bekoorlijkheden en geven haar het aanzien van een sohoone coquette in nachtgewaad en slecht geluimd. Zoo vroeg de etiquette het gedoogde, begaf Glynn zich naar la Rue de l'JEvêque, hopende Lambert te vinden, daar hij niet kon ver wachten iets door Elsie te weten te komen. (Wordt vervolgd.) de mogelijkheid bestaat dat andere autoritei ten, buiten de militaire, ook honden ten be hoeve van den openbaren dienst houden, b. v. ten behoeve der politie. Dit laatste gebeurt thans te Londen en is vroeger, als spreker zich niet vergist, ook hier gebeurd. De heer Tak ondersteunt gaarne het idee de houders van honden ten behoeve der nijverheid van de belasting te ontlasten, maar wijst op de daardoor ontstaande vermindering van de inkomsten. Als equivalent daartegen zou de heer Tak willen voorstellen de belasting op de luxe honden te verhoogen. De heer De Stoppelaar kan zich vereenigen met het voorstel omtrent de honden voor mili taire doeleinden. Wat echter aangaat de honden ten dienste der nijverheid vraagt hij of daartoe ook behooren de trekhonden. Ware dit het geTal, dan zou hij zich tegen het amendement verklaren, al ware het alleen uit menschel ijk- heid tegenover die dieren. De heer Schorer verklaart volkomen in te stemmen met het denkbeeld van den heer- Snijders en wenscht de heide ingediende amen dementen te vereenigen. Na bespreking van de desbetreffende bepa lingen der gemeentewet verklaart de heer- Snijders zich bereid zijn amendement in te trekken en zijn idee neer te leggen in het amendement-Schorer. Het eerste deel van het saamgesmolten amendement, bepalende vrijstelling van honden ten behoeve van den dienst van het rijk, de provincie of de gemeente, wordt aangenomen met algemeene stemmen op 2 na, die van de heeren Van Hoek en F. G. Sprenger. Alvorens tot de stemming over het tweede deel van het amendement wordt overgegaan vraagt de heer De Stoppelaar nogmaals of trek honden behooren tot de honden voor nijverheid, wat toestemmend wordt beantwoord. Het wordt met 14 tegen 2 stemmen aange nomen de heeren De Stoppelnar en F. G. Spren ger stemmen tegen. Alsnu komt ter tafel een amendement van de heeren Tak, Liebert en Jeras om de belasting voorde honden van vermaak van ƒ3 op 5 te brengen. De heer De Stoppelaar verklaart zich er tegen hij acht het geene houding sommige ingezeten te ontlasten van een belasting maar daartegenover anderen dubbel te bezwaren. De belasting was in den beginne niet populair maar langzamerhand is men er aan gewoon geraaktaanneming van dit amendement zou zeker tal van ingezetenen zeer onaangenaam stemmen. Velen zal het convenieeren 5 te betalen maar ook velen zal dat bedrag zeer bezwaren. De heer Jeras verdedigt het amendement en acht den druk daarvan niet te hoog. De heer Schorer verklaart het geheel eens te zjjn met den heer De Stoppelaar, maar hjj gaat nog verder en berekent de financieele gevolgen. Zooals thans de belasting is geregeld, brengt die 1100 op, door de aanneming van het amendement van spreker zal dat bedrag tot 930 komen maar wordt het idee der drie heeren gevolgd, dan zal dat weer klimmen tot 1650. De heer Tak verdedigt het amendement. Wanneer de houders van honden die alleen bjelden tot vermaak, zou hjj geen bezwaar zien tot behoud der belasting van 3, maar vele ingezetenen, speciaal de buren van hen die honden houden, ondervinden daarvan zeer veel last; billjjk is het dat die last zooveel mogelijk worde beperkt, waartoe verhoogde belasting het hare kan toebrengen. Het amendement wordt daarna in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heeren Ermerins, Liebert, v. d. Harst, Tak, Den Bouwmeester en Jeras. De overige artikelen der verordening op de heffing en invordering worden na korte beraad slaging met algemeene stemmen aangenomen. Hierna wordt medegedeeld dat de door het burgerljjk armbestuur ingediende voor dracht voor een voorzitter van dat bestuur bestaat uit de heeren C. J. J. A. van Tejjlin- gen en J. C. Frederiks. Van de pl. commissie van toezicht op het lager onderwjjs is, ter voorziening inde vaca ture, ontstaan ingevolge van het door dr J. C. Bolle gevraagd eervol ontslag, eene aanbe veling ontvangen, waarop voorkomen de heeren J. H. Teeling en dr. J. J. Couvée. Verder is ingekomen eene voordracht voor onderwijzeres in de handwerken aan school B. Daarop zjjn geplaatst mejn. I. P. W. Schmitt, M. C. Balk te Vlissingen en E. A. de Nood. Nog worden voorgedragen voor de betrek king van onderwjjzeres in de handwerken voor de herhalingsklasse, verhonden aan school B, mej. R. J. Siebols, E. de Jongh en C. A. Zoeller. De voorzitter deelt mede dat van de dames Bourdrez en Wattel verzoekschriften betreffende plaatsing aan die school zjjn ingekomen. Alvorens tot de benoemingen wordt overge gaan vraagt de heer Jeras eene zitting met gesloten deuren. De heer Snijders wenscht nog eene vraag in openbare, zitting te doen nl.kan door burg. en weth. aan den raad eenige inlichting worden gegeven omtrent het loopende gerucht betref fende de vestiging van de stoommeelfabriek van de firma wed. Kakebeeke en z" te Goes binnen deze gemeente De voorzitter antwoordt hierop dat nog geene bepaalde inlichtingen omtrent deze zaak kunnen gegeven worden. Alsnu gaat de vergadering over in eene met gesloten deuren. Na heropening worden benoemd: tot voor zitter van het burgerljjk armbestuur de heer C. J. J. A. van Teylingen tot lid der com missie van toezicht op het L. O. de heer J. H. Teeling, tot onderwjjzeres in de handwer ken aan school D mej. Schmitt en tot onder wjjzeres voor de herhalingklasse, aan school B verbonden, mej. Siebols.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2