LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. SUIKERBIETENTEELT. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten) enz. Pr ijzen vasi Effecten. 14 15 Jan. Jan fl. 1331/4 1331/4 11 95/8 1163/4 fl. I)e loclsand des konings. De Staatscourant bevatte Maandagavond het volgende bericht, dat echter niet meer behelsde dan eene bevestiging van hetgeen gisteren is gemeld. De toestand van Zijne Majesteit blijft, volgens verklaring van de geneesheeren des konings, nagenoeg dezelfde. De hooge lijder heeft gedu rende de twee laatste dagen weinig voedsel ge bruikt. Hoogstdezelve bracht den laatsten voornacht rustig door, maar is tegen den och tend weder onrustiger geworden. Volgens bericht, heden ochtend van het Loo ontvangen, heeft de koning een rustigen nacht gehadZ. M. bevindt zich naar omstandig heden vrij wel. Het officieele bericht luidt heden Z. M. de koning bracht een rustigen nacht door en, hoewel hoogstdezelve weinig voedsel blijft gebruiken, zijn de krachten in de laatste 24 uren niet afgenomen. De algemeene toestand is iets minder on gunstig. Nader seint men ons van Het Loo dat dr Vinkhuijzen heden te 1 uur ten paleize kwam en vermoedelijk tot morgen blijft. De koning verliet des ochtends geruimen tijd het bed en deed eenige werkzaamheden. De koningin maakte te half twee een rijtoer en was daarna bij den vijver in het park, waar prinses Wilhelmina schaatsen reed. Vlissingea. Van de 886 kiezers namen er heden 500 deel aan de verkiezing voor een lid van den raad, vacature-Arie Smit. In de gisterenavond alhier gehouden verga deringvan de kamer vankoophandel en fabrieken, die door alle leden werd bijgewoond, werden de herbenoemde leden', de heeren Jos van Raalte, Jos Wilkens, C. Mortier en P. Doeree en het nieuw benoemde lid, de heer C. M. Dommisse door den voorzitter met een toepasselijke toe spraak geïnstalleerd waarna hij aan alle leden, in deze eerste vergadering des jaars, een har- telijken nieuwjaarsgroet bracht. Daarna werden tot voorzitter, plaatsvervan gend voorzitter en secretaris, respectievelijk herkozen de heeren J. Verkuijl Quakkelaar, P. J. Siegers en T. C. Dommisse. De behandelde ingekomen en uitgegane stuk ken betroffen slechts de gewone administratieve zaken. Amsterdam. Bij de heden gehouden trek king der 3 pet Amsterdamsche premieleening van 1874 zijn de volgende 4 seriën uitgeloot: 3137, 7760, 9359 en 11199. De premiën vielen ten deel als volgtserie 7760 no 9 ƒ25000; serie 11199 no 2 ƒ1000; serie 11199 no 6 en serie 11199 no 7 elk 500; serie 3137 no 1, serie 3137 no 5, serie 3137 no 10, serie 7760 no 3, serie 9359 no 1, serie serie 9359 no 6, serie 9359 no 9 en no 10 elk 200 serie 3137 no 4, no 6, serie 3137 no 8, serie 7760 no 1, serie 7760 no 6, serie 7760 no 7, serie 7760 no 10, serie 9359 no 3, serie 9359 no 4, serie 11199 no 5, serie 11199 no 8 en serie 11199 no 9 elk 150. Oerlijn. In den rijksdag heeft vorst Von Bismarck het crediet, voor een consul te Zan zibar uitgetrokken, uitvoerig verdedigd tegen de oppositie. 9359 no 2, serie 9359 serie 3137 In den Duitschen rijksdag is Zaterdag be handeld de door de Duitsch-vrijzinnige partij ingediende resolutie, vragend een speciale wet tot regeling der arbitrage tusschen patroons en werklieden. Er heersckte een zeer vredelievende stemming onder de leden en net debat, waaraan ook door den sociaal-democraat Bebel met een zeer belangrijke rede werd deelgenomen, ein digde ten slotte daarmede, dat de resolutie door de geheele vergadering, uitgezonderd eenige conservatieven, werd aangenomen. Men achtte het «en verblijdend verschijnsel, dat door de vrijzinnige partij blijkens deze reso lutie, door haar ingediend tegelijkertijd met een voorstel betrekkelijk nieuwe bepalingen op den arbeid van vrouwen en kinderen,jbesloten was, haar afwijzende houding bij de behandeling van hervormingsvoorstellen op sociaal-politiek ge bied te laten varen. Het kan niet anders, of deze >bekeering" moet der partij ten goede komen, want haar afkeer van de »sociale politiek" werd door velen barer eigen aankan terug te deinzen voor een verbintenis voor het leven met een wezen, dat waarschijnlijk te goed voor hem was, maar hij wilde Lambertnietinden Bteek laten als hij in moeielijkheid verkeerde. Hij zou zoo spoedig mogelijk terugkeeren en trachten hem van Deering te bevrijden. Hij greep zijn pen en schreef een paar haastige woorden om te zeggen dat hij genoodzaakt was om voor een week naar Londen te gaan, maar dat hij zonder mankeeren terug kwam. Hij gat hem zijn particulier adres op, en toen die brief verzegeld, geadresseerd en gefrankeerd was, schelde hij en bestelde voor den anderen morgen vroeg zijn rekening en een kop koffie. »De eerste trein naar Calais vertrekt om zeven uur", zei de kellner. »Er gaat, geloof ik, nog een vroegeren om vijf uur over Dieppe, maar daar wint gij niets mede, want de reis is langer." »Ik ga natuurlijk over Calais. Vergeet niet om mij bij tijds te roepen." (\vardt vervolgd.) gers herhaaldelijk en nog onlangs ter gelegen heid van haar nederlaag bij de verkiezingen voor den Pruisischen landdag als de oorzaak van haar achteruitgang erkend. Er openbaren zich binnen deze partij sedert eenigen tijd twee stroomingen. De eene wenscht haar een werkzaam deel te zien nemen aan de zaak der arbeidersbeschei'ming, d. w. z. aan de sociaal-politieke wetgeving. De andere, met den heer Richter aan het hoofd, beschouwt het als een onvergefelijken misslag de macht van den staat uit te breiden ten koste van ue individueele vrijheid, al geschiedt dit in het welbegrepen belang van de overgroote meer derheid der natie. Het kon niet anders of deze richting, die met haar ^onvruchtbare Manches- terleer" de bovenhand in de partij had, moest den invloed der geheele partij schaden, door den in druk, welken deze houding op de groote massa des volks maakte. Van onverschilligheid jegens het lot der arbeiders, van kapitalistische be langzucht beschuldigde men de mannen, die overigens met mannelijken moed streden voor de politieke vrijheid der Duitsche burgers. Het feit dat de Duitsch-vrijzinnige partij beide bovengenoemde voorstellen, in zake de arbeidersbescherming, bij den rijksdag indiende heeft vermoedelijk aanleiding gegeven tot het gerucht, dat de voorstanders eener sociale poli tiek de overwinning behaald hadden over de aanhangers der Manchesterleer en dat op den partijdag van de Duitsch-vrijzinnigen in de Mark, Zondag te Berlijn gehouden, voorstellen zouden gedaan worden om in het partijpro gramma een wijziging te brengenin dien geest dat voortaan meer aandaeht zou geschon ken worden aan sociaal-politieke vraagstukken. In het verslag over dien partijdag, in de Freis. Ztg gegeven, vinden wij echter niets over voorstellen of besprekingen van dien aard. Eugen Richter schilderde uitvoerig den tegen- woordigen politieken toestand, den stand en de beteekenis der Duitsch vrijzinnige partij, tevens herinnerende aan de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar, doch geen enkel woord, dooi den leider gesproken, geeftgrondjtot de veronder stelling, dat hij voor zich bekeerd is van zijn vroegere denkbeelden op economisch gebied. Door de vergadering werden twee resoluties aangenomen, de eene de partijgenooten aan sporend zich nu reeds voor te bereiden op de aanstaande verkiezingen voor den rijksdag, de andere het vertrouwen der vergadering uitspre kend in de leiding der partij. Men zou het niet anders dan betreuren kun nen, wanneer de omkeering, welke men onlangs in het streven der vrijzinnige partij meende te ontdekken, zich niet verwezenlijkt. Wanneer zij niet de woorden van Harcourt tot de. hare maakt»Wij zijn thans allen socialisten", zal zij nog meer het volk van zich vervreemden en blijven haar vooruitzichten als politieke partij hoogst ongunstig. Een niet geringe verrassing heeft de troon rede gebracht, waarmede keizer Wilhelm gisteren den Pruisischen landdag opende. Zij kondigde een wetsontwerp betrekkelijk een be lasting op het inkomen aan. Van dat voor nemen der regeering was niets te voren bekend, zoodat de verrassing des te algemeener is. Van geheel anderen aard dan de emoties, waaraan men van dag tot dag te Berlijn bloot staat, zijn de gemoedsbewegingen der Parijze- naars. Waartoe de verkiezingsopgewonden heid nog voeren moet, begrijpt men niet goed. Nog veertien dagen eer de beslissing valt, en nu reeds schijnen de hartstochten over en weer hun hoogsten warmtegraad bereikt te hebben. Tweegevechten en woordentwisten zijn aan de orde van den dag. Gisteren vond een duel pla ats tusschen Ro- jhefort en Lissagaray, den redacteur van het nieuwe blad La Bataille. Rochefort gevoelde zich door een artikel in dit blad beleedigd. Lissagaray werd ernstig in den buik gewond, Rochefort licht aan den hals. In de couloirs der kamer ontstond gisteren een woordenwisseling tusschen Floquet en den Boulangistischen afgevaardigde Laur, naar aan leiding van een door den laatste geschreven artikel over het gebruik der geheime fondsen bij de verkiezingen. Floquet noodigde Laur uit zijn verachtelijke lasteringen op de tribune te herhalen, indien hij daartoe den moed had waarop Laur verlangde, dat Floquet de uit drukking ^verachtelijke lasteringen" zou in trekken deed hij dit niet zoo zou Laur hem zijn getuigen zenden. Floquet weigerde zijn woorden terug te nemen. Hij verzocht Laur de zaak in de kamer ter sprake te brengen en te bewijzen, dat hij, Floquet, aan het bestuur der strafinrichtingen 30.000 fres. had onttrokken om de candidatuur Jacques te steunen. Laur's getuigen verkoos de minister-president niet te ontvangen. Het ontbrak Floquet niet aan gelukwenschen van zijn vrienden, toen hij de vergaderzaal binnentrad. In tusschen belooft Boulanger los en vast aan de FranBche kiezers. Na eerst de invalieden uit den Krimoorlog een hooger pensioen toegezegd den aandeelhouders in de Panama-maat- schappij redding beloofd te hebben, stelde hij nu aan de wijnhandelaars van het Seine-depar- temont een verbetering in de wetgeving op den wijnhandel voor oogen. Het royalistische verkiezings-comité betuigt in een proclamatie zijn leedwezen, dat het bij de aanstaande verkiezing geen eigen candidaat kan stellen; echter ontzeggen zich de royalisten de deelneming aan het politieke leven niet. Daar zij noch voor Boulanger noch voor Jacques kunnen stemmen noodigt het comité de monar chisten uit zich strikt neutraal te houden. Scharen zich de ontevredenen in Frankrijk om hun »eenigen" generaal, doch beperken zij zich heden gelukkig nog tot >platonische" be tuiging van afkeer van het huidige gouver nement; in Spanje geeft de ontevredenheid op misdadige wijze uiting aan haar gevoel. Opnieuw vonden twee ontploffingen te Madrid plaats de eene voor de woning van den oud minister Romero Robledo, de andere voor het bureau van den Imparcial. Ditmaal liep het misdadig opzet niet zonder persoonlijke onge lukken af. Een arme couranten-ventster werd gekwetst. Het beklagenswaardige schepsel gaf ongetwijfeld den laflen dynamiet-man het minst oorzaak haar tot slachtoffer van zijn haat en moordzucht te maken Voor eenige dagen liepen er losse geruchten over een nieuwe revolutionnaire beweging in Spanje, door de aanhangers van Zorilla op touw gezet. Tevens werd gemeld, dat de Spaan- sche regeering van het complot in kennis was gesteld en haar voorzorgsmaatregelen had ge nomen. Bijzonderheden vernam men later niet meer over de beweging, tot nu uit Madrid wordt gemeld, dat, dank zij de inlichtingen haar door de Spaansche ambassadeurs te Parijs en te Londen verstrekt, de Spaansche regeering tot de ontdekking is gekomen, dat Ruiz Zorilla werkelijk een aanslag in den zin had. Hij had zich reeds naar Londen begeven, om zich aldaar met een aantal Spaansche uit gewekenen naar Ferrol in te schepen. Het garnizoen van deze plaats zou dan gemeene zaak met de Zorillisten maken. Er lekte iets over de samenzwering uit, Ruiz Zorilla keerde naar Parijs terug en de Spaansche overheid nam alle maatregelen om het complot te ver ijdelen. In een land, waar de generaals en verdere militairen een waren hartstocht voor de politiek aan den dag leggen en militaire samenzwe ringen hiervan het gevolg zijn, is het verbod van een minister van oorlog betrekkelijk de inmenging van officieren in politieke aangele genheden alleszins begrijpelijk. Toch heeft deze maatregel van den nieuwen minister van oorlog onder de generaals veel kwaad bloed gezet. Het was den republikein Castellar ver gund den minister en diens verbod Zaterdag in de Cortes te verdedigen, onder verwijzing naar de pronunciamento''s als resultaat van het overwicht der militairen in staatkundige aan gelegenheden in Spanje. De te Brunswijk verschijnende Amtliche Anzeigen melden officieus, dat in toonaange vende kringen niets bekend is van de geruch ten omtrent onderhandelingen met den hertog van Cumberland. De Nordd. Allg. Ztg. schrijft deze geruchten toe aan »hersenschimmige Welfische konkela- rijen en zwendelarijen." De zitting van het Pruisisch heerenhuis is gisteren door den voorzitter, hertog Ratibor, en die van het huis van afgevaardigden door den heer Reichersperger (als oudste in jaren) met vaderlandsche toespraken en onder storm achtig gejuich ter eere des Keizers geopend. Het heerenhuis heeft de leden van zijn presi- daal bureau bij acclamatie herkozen. De ver kiezing van een voorzitter voor het, huis van afgevaardigden zal Woensdag plaats hebben. De Fransche senaat heeft de wet tot wijzi ging van de wetgeving op de faillissementen aangenomen. Door deze belangrijke wijziging zal het mogelijk zijn het faillissement der Panama-maatschappij te voorkomen en eene gerechtelijke liquidatie te doen plaats hebben. Naar men verneemt is prinses Bismarck ernstig ongesteld, en worden hai-e krachten ondermijnd door zware hoestbuien, koorts en slapeloosheid, terwijl bij het tegenwoordige weder geen spoedige beterschap te verwachten is- Aan de XlXe Siècle seint men uit Laon, dat aldaar wegens uitzetting van den Duitschen bierbrouwer Faszbender te Origny-en-Thiérache wanordelijkheden plaats vonden. Dertig ar beiders van Faszbender, waaronder 24 Fransche trokken onder de kreten »Leve Pruisen Leve Faszbender 1" door de straten en rukten o. a. een uithangbord: A la Reianche af. Deze de monstratie zou onder toestemming van den burgemeester en de brandweer hebben plaats gevonden. De Fransche vlag werd door de mod der gesleept. De mannen der brandweer wer den ontslagen. Het blad verlangt denzelfden maatregel voor den burgemeester. Een medewerker aan de Pall Mall Gazette verzekert, dat alle geruchten omtrent de ge zondheid van de keizerin van Rusland bezjjden de waarheid zijn. De keizerin geniet een uit tekende gezondheid. Dat der Charcot of andere specialiteiten naar St. Petersburg zouden ge roepen zijn, is een verzinsel. De inschrijving van vreemdelingen te Parijs is gesloten. Er is gebleken, dat te Parijs verbljjfhouden 43,719 Belgen, 26,109 Duitschers en Elzas-Lotharingers, 7698 Engelschen, 2302 Amerikanen, 5758 Oostenrijkers en Hongaren, 2763 Spanjaarden, 3770 Nederlanders, 24,178 Italianen, 8485 Russen, 25,144 Zwitsers en 14,692 Luxemburgers. Mijnheer de redacteur Naar aanleiding van het opstel van den heer B. B. Jager, voorzitter van den bond van suiker fabrikanten in Nederland en beetwortelsuiker- fabrikant te Rozendaal, voorkomende in uw blad van 31 December 1888, gericht >aan de landbou wers," veroorloof ik mij de vrijheidu eenige plaatsruimte te verzoeken. Als landbouwer, maar ook als beetwortelen- verbouwer, moet ik sterk protest aanteekenen tegen hetgeen de heer Jager in zijn opstel be weert en vooral naar aanleiding van het laatste gedeelte, waar de heer J. de beetwortelsuiker- fabricage noemt»Groot nut en voordeel voor het landvoordeelen grootendeels ten gunste van den landbouwer." 'tls opmerkelijk, dat, sinds de bietencultuur is begonnen, niets is bespeurd dan regelmatige achteruitgang bij den kleinen landbouwer. En waarom De fabrikanten begonnen te con tracteeren en reeds den toekomstigen oogst voor een gedeelte te betalen door het geven van voorschot. Mag nu op zichzelf het geven van eenig voorschot geen nadeel zijn, de fabrikant Yiissiugen, 15 Jan. Boter 1.05a 1.— Eieren 5.60 per 104 Btuks. Goes, 15 Januari. Ter graanmarkt van heden waren, bij een ruimen aanvoer, prijzen onveranderd. Boter 1.a 1.05 per kilo. Eieren 3.60 a 3.80 per 100 stuks. Rotterdam, 15 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 1657 runderen, 240 vette, 39 nuchtere kalveren, 295 schapen, 588 varkens, 3 biggen. Runderen 1" qual. 67 2' qual. 62, 3e qual. 56 kalveren 1' qual. 100, 2° qual. 85, 3e qual. schapen le qual. 65, 2* qual. 58 3» qual. varkens le qual. 23, 2' qual. 21, 3' qual. 20. Rotterdam14 Januari. Graanmarkt. Erwten 50 cents lager. (Men seinde ons gis teren abusief hooger). Petrolenm-nofeeringen van de make laars Cantzlaar Schalkwijk. stond toe en staat nog toe dat juist met dat voorschot gezwendeld wordt op de grootst mogelijke wijze. Is eenmaal de tijd daar dat d« prijs per 1000 kilo is vastgesteld, dan is het geen zeldzaamheid, dat op éen dag vier verschillende agenten aanzoek komen doen om te contracteeren. De kleine boer is reeds zoover gekomen, dat hij reikhalzend naar het oogen- blik uitziet, dat weer «pittengeld" gedeeld wordt, om daarmede zooveel mogelijk ander» verplichtingen na te komen, en vraagt een som op voorschot naar gelang zijner financieele behoefte. Dit bedrag wordt gedeeld door 75, dat is bet toegestane voorschot per H Are, en men vult de uitkomst in als het cijfer, dat het getal gecontracteerde H.Aren aangeeft. Werden al die gecontracteerde H.A. met bieten bezaaid, er zou zeker geen bouwland genoeg aanwezig zijn. En deze zwendelarjj is ied»r fabrikant bekend uit de tekorten, die zich jaarlijks voordoen, doch men acht er zich niet boven verheven en maakt geen einde aan die walgelijke concurrentie der agenten, die zich voor een H.Are, ja zelfs voor 1/7 H.Are half dood loopen. Bij den regelmatigen achteruit gang van den landbouwer zijn de grondbezitters zoo Overtuigd, dat de beetwortelteelt er mede de hoofdaanleiding toe is en blijft, dat zij reeds bij grooten getale die veelgezegende teelt verboden hebben, omdat juist door de bieten teelt veel pacht beloofd wordt, maar veel aan den strijkstok blijft hangen. Dat de slechte weersgesteldheid van 1888 een schoon argument is voor fabrikanten en agenten, om de bietenteelt aan te bevelen, valt niet te ontkennen, doch een omslag per H.Are over de laatste vier jaren zou beter aantoonen welk succes die teelt oplevert, en al zijn er gronden waar geen beetwortels meer kunnen 'groeien, zelfs van de beste pereeelen "komt naar even redigheid hunner kwaliteit niets van beteekenis terecht. Niemand zal dan ook gelooven, na de ver klaring van den heer Jiiger, dat men vijftig procent gerezen is in den prijs der bieten, terwijl de suikerprijs de helft bedraagt, dat de uitgeloofde prijs van 12 het bewijs levert dat de fabriekant daardoor in het belang handelt van den landbouwer. Uit philantrophie zullen zij die voorgegeven wanverhouding tusschen bietenprijs en suikerprijs niet verhoogen, terwijl hun, wanneer hun het belang der landbouwers zoo na aan het harte ligt, wel andere meer doeltreffende maatregels bekend zijn. Er worden prijzen uitgeloofd, voor bietsoorten die het hoogst procentisch suikergehalte hebben. Zaad van die bieten krijgen de landbouwers thuis. Wie zal daar het meest van profiteeren De fabrikant geeft 50 procent geld meer, doch de boer levert maar de helft der bieten van vroeger. Sinds een paar jaren heb ik beetwortelen scheikundig laten onderzoeken. Ik kreeg tot resultaat, dat de beetwortel, geteeld van zaai zaad Rose no 1 14 pet. suiker bevatte, en de beetwortel geteeld uit het witte fabriekzaad 18 pet. bevatte. Wanneer men nu rekent dat de roode bieten gemiddeld 36000 kilo en de witte 24000 kilo per H.Are opleveren, dan krjjgt men, de eerste berekend tegen 14 pet en de andere tegen 18 pet. suiker, eene verhouding van 5040 en 4320 kilo suiker. Berekent men de roode biet tegen ƒ10, dat i» dus ƒ360 per H.Are, de witte biet 12, dat is f ?88 per H.Are, dan wordt een kilo suiker der roode biet betaald met 360/5040, dat is ruim 7 ets. van de witte bieten 288/4320 dat is ct. 't Is mij dus duidelijk waarom aan de land bouwers regelmatig het zaad der witte bieten, die tegenwoordig veel overeenkomst hebben met andjjviestronken, wordt toegezonden en men niets van roode bieten weten wil. Wil men de beetwortelcultuur gaande hon den waartegen niets te zeggen valt, wan neer zij op eene soliede wijze wordt toegepast, laat dan de fabrikant niet in groote bewoor dingen, maar in daden bewijzen, dat hij naast zjjn eigen belang den landbouwer in staat wil stellen met succes beetwortelen te verbouwen door óf zaaizaad te geven dat op goeden grond 30000 kilo's per H.Are geeft öf contracten te slui ten op suiker gehalte. Geschiedt dit niet, dan zal ieder groot land bouwer genoodzaakt zijn de bietencultuur af te schaffen en zal ieder grondeigenaar zjjne pachtsvoorwaarden zóo maken, dat de pachters geen beetwortels mogen verbouwen. Blijft.de toestand zooals hij is dan slaan de fabri kanten zichzelf de glazen in. U dankzeggende, M. d. R. voor de toegestane plaatsruimte, teeken ik Achtend, Uw Dw. Dr., C. B. Beijbrman. Waardenburg, 8 Januari '89. Yan boord bij lossing Januari-levering ƒ9,05 Febrnari-levering ƒ8,70 Maart-levering 8,50; April-leverimg 8,25M«i-levering ƒ8, Juni- levering Juli-levering -Augus tus-levering f September-levering ƒ8.40 October-levering 8,40November-levering ƒ8,40 ®ti December-levering /"8,40. Zeilend Aflading f Alle» vrybljjvend. De markt was heden onveranderd. Stnalsleeal«gr)i Amsterdam Rotterdam, 14 Jan. LocoTankfust 9,15 en Geïmporteerd fust ÏTederlftt'd. Cert N. W.Sch. dito dito dito dito dit* übl Song. O. L. 1S67 dito Goudl. Itttiïë. Ill8 'C>'Z/r 1 Qostenrs k. Obl Mei-Nor. dito Jan.-Juli dito dito Goud ■?oïeo. O. Sch. '44, Jort. Ob. Bt. "53/8-t dito dito 18£8 4<l/j Rusland. Obl. Hope I798/L815 Cert. Ins. 5 S. '54 5 dito dito 6 S. '56 5 Obligation 1862 dito 1864 dito 1877 dito dito Oost. 1« 8. dito dito 2e n dito dito 3e a dito 72 gec. dito 5 dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2a 1. dito 4l/g dito '75 gec. dito 41/g dito '80 gec. dito 4 übl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Ipanjje.O.B. Perp. 4 dito biD. Perpet. 4 Turkije. Üepriril. 5 Geer. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 ÖrozsLë. Obl. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1868 dito 1879 Venezuela 1881 pCt. Bedrair si ukken i\% f 1000 S 1000 31/a 1000 1/j 1000 120-1200 100 1 ir. 100-100000 5 5 4 4 3 fl. Z.K 1000 1000 200-1000 500 100 781/8 UOl/i iOlJ'8 101i/8 0$ 91 6SI/4 00 021/8 85i,q 64 76J/16 0O5/)6 lui i/a 1016/8 IOOI/4 08 011/2 085/15 flfliq 851/2 G51/3 031/2 Z.R. ÏOOO soo 500 50-100 1000 20-100 Z.R. 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 50-100 50-100. 100 50-100 125-625 20-100 1000 ■103«/w 10S 857/j Z.R. P.R. Pes. 1000-24000 Pr. fr. fr. 500-35000 500-2500 20-1000 600-12500 20-100 20-100 1021/2 1017/a au/s 817/8 003/g 101% 101 97 8S9/16 881/s 421/2 001/4 80 151/4 88 10 U/2 lO-llq 1011/e 611/2 831/8 007/g 102 101 071,8 07V. 84 833/s g9g/jc 80 151/4 851/2 857/a 5 5 4% 41/j 4 100 100 100 58/5&112.10 100-5 0 0 5 55/4 IOI8/4 1015/4 557/g B iBtl 11 itr, en BI liane. Outlernein. pCt. Nederland. N. Hand. Msch. Aand. rescontre 5 N.-l. Hanb.asnd. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 B?nitschland. Crt. Rijksb. Ad. Amst. ?oetenriik. Aand O. H. 'B 3 1000 150 500 500 1000 R.M. 5000 llOS/io 75*/8 119V8 761/4 600 SpoorwegleeniRgeu &JederI#2id. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand, Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I. spw. aand. N. Rijnspw. rolgef. Aand fJ.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 A?ongar/je. Theis. Spw. aand. dito dito Obl. It ftlië. Yictor Ein. spw. ObL Zuid-Ital. Sp. O. Oostenrijk. E. O. Spw. Obl Polen. W.-W. A. Olusland. Gr. 8p.- Maats. Aand. dito Obl. dito dito dito Balt. Spw. Aand. 8 Chark.-Azow. O. 5 JeleE-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sy8r. A. Moak.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Kursk. do. 8 Mcsk.-Smol. dito 5 Drel-Vitebsk A. 5 oitp Obl Poti Tiflis dito ft.-Wiasina Aand. Zuid-West Sp. M. 5 Amerik. Ctr. P. O. 6 dit.Calif.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt* Crt. 7 dit. Mad. Ext. Ob. 7 Menominee dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. r. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.&M.Ob. 7 I7n. Pac. Hfdldo. 6 250 250 335 250-1000 815/g 20-200 00 361/2 813/g 90 Lir. fr. Z.R. 5 41/, 4 Z.R. Z.R. R.W. Z.R. ZJt. Doll. 100 200 200 1000 BOO 500-5000 500 100 125-625 500 1125 35-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 103 835/4 601/8 8on/lc lil 1305/4 88IS/16 808/8 61 587/g 991/2 OBI/, 101 91 501/s 1025/4 Ull/8 121 973/4 59 999/u 101 913/4 305q 103S/8 1011/, 9 5 947/8 991S/m 007/g 1007/g 10U/4 f 500-100 1000 Doll. 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 301/s 71'/8 1121/2 1051/, 1«1 987/18 303/4 725/8 1055/g 1383/4 134 1331/4 130 - 1135/g Premle-Leeningeii. 'öffcdcrl. Stad Am. S f 100 Stad Rotterdam 3 n 100 106 107 België. Stad Antw. 1887 100 881/4 873q dito Brussel 1887 21/g n 100 881/2 88 Hongar. Stl. 1870 100 Oostenr. Stl. 1864/ 4? IT 250 111 dito 1860 5 500 HU/4 dito 1864 R 100 Crei. Inst. 1858 a 100 152 B.usl. Stl. 1864 5 Z.R, 100 170 dito 1866 5 tr 100 156 Spanje. Stad Madr. 3 fr. LOO 43 481/s Turkije.Spoorwl. 3 400 105/g lOSIg Prljzeu v»n coupons en losbare obltcatiën. Amsterdam 14 Januari. Oostenrijk Papier20 85 Ostenrijk Zilver20.85 Diverse in 11.521/g met affidavit. Portngeeseke Fransche Belgische Pruisische ffambvrg Russen. Soudroebel Russen in Z. R Poolsche per Z. R Spaansehe Buitenl Binnen! merilowssehe in dollars 11.921/, 11.951/, 47.30 47.35 58.75 1.131/e 1.90 1.25 1.83 2.45 15 Januari. 20.90 20.00 11.521/, 11.921/g I.I.95I/2 47.35 47.35 58.75 1-131/2 1.901/9 1.25 1.88 2.45 Speclekoers. GOUD. ZILVER. Wieht.Sonv. 12.05 12.15 Stukk. v. 5 ir. 2.35 2.48 St.v. 30 mk. 11.80 11.90 I Pruis. Zilver. 1.75 1.7* do.fr. 20 »9.521/j| 9.621^ I

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3