Moopiip eb fcpacMiien Ie Zeelail Verspreide Berichten UIT STAD EN PROVINCIE. scben beide zwagers eenige woorden waren ge vallen, getuige in diens woning met een mes gedreigd, waarop getuige hem de woning beeft doen verlaten. Nadat W. uit de woning was verwijderd, is de woordenwisseling, die in huis was aange vangen, op straat voortgezet, totdat W. met bet mes in de band op getuige toeliep en hem trachtte een steek in den buik toe te brengen, wat niet gelukte omdat getuige uitweek en verscheidene buren bekl. aangrepen en in zjjn voornemen verhinderden. Bekl. erkende met het mes op getuige te zijn toegeloopen en naar hem gestoken te heb ben. Hij beweerde echter dat, wanneer hjj den getuige geraakt had, de steek niet in den buik maar in het been had moeten terecht komen. De tweede getuige A. W. Smits verklaarde den twist in de woning van B. bijgewoond te hebben, tegenwoordig geweest te zijn bij diens verwijdering uit het huis en gezien te hebben dat bekl. op straat op B die op de stoep zijner woning stond, is toegeloopen met het doel dien met het mes, dat hij in de hand had, te steken. Getuige heeft W. toen aangegrepen, wat echter niet verhinderde dat, terwijl Boel uitweek, bekl. mot het mes ter hoogte van ongeveer 0.75 M. boren den grond den muur- raakte. De derde getuige B. L. C. Kaan legde eene verklaring in denzelfden geest af. Deze getuige heeft bekl., die na het volbrengen van den steek op den grond gevallen is, bet mes uit de hand genomen. De vierde getuige J. Smits verklaarde dat op 4 Nov. door de vronw van Boel zijne hulp werd ingeroepen, wijl haar man en W. twist hadden. Getuige zond zijn zobn erheen en kwam zelf op den stoep. Hij zag dat W. de deur uitkwam en woonde ook het verder ver loop der zaak bij. Deze getuige verklaarde nog dat bekl. tijdens het voorgevallene opgewonden, min of meer beschonken was. Omtrent het gedrag van bekl. verklaard e deze getuige verder dat hij zich nog al eens te buiten gaat aan sterkendranlr en dan opgewonden ishij maakt het echter den bewoners der buurt nooit lastig. De laatste getuige W. Moerdijk, inspecteur- van politio, deelde de resultaten van zijn ter plaatse ingesteld onderzoek mede en verklaarde verder dat bekl. bij de politie niet ongunstig bekend staat. Daarna werd de bekl. geboord en naar de aanleiding tot zijn daad gevraagd. Hij gaf als reden op een bij hem bestaanden wrok en opgewondenheid. De ambtenaar van het openbaar ministerie begon met een woord van lof over de handel wijze van A. W. Smits, aan wien bekl. het vooral te danken heeft dat hij thans terecht staat voor poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en niet wegens een veel ern stiger, treuriger feit. De ambtenaar toonde verder uit de verschil lende getuigenverklaringen aan dat de beklaagde getuige B. opzettelijk een steek in het onderlijf had willen toe%engen en weerlegde de bewering van den bekl., waar deze zegt den steek in het been te hebben bedoeld. De ambtenaar vorderde schuldigverklarig van bekl. aan het hem ten laste gelegde feit en zijne reroordeeling tot gevangenisstraf van een jaar met bepaling dat de tijd, dien bekl. in voor- loopige hechtenis heeft doorgebracht, in min. dering van zijn straf zal komen. De heer mr A. C. A. Jacobse Boudewijnse, die als verdediger voor den bekl. optrad, schetste de verhouding tusschen bekl. en diens zwager en toonde aan dat wel niet alle recht aan de zijde van bekl. is maar ook de getuige B. ten deze niet geheel en al vrij te pleiten is van aanleiding tot het gebeurde gegeven te hebben. Daarna trachtte de verdediging de bewering te niet te doen dat bekl. Boel in den buik heeft willen steken, wat zijns inziens geens zins door de getuigenverklaringen is bewezen. Bovendien wees de verdediger er nog op dat, naar zijne meening een steek in den buik niet kan gebracht worden onder de 'gevallen van zwaar lichamelijk letsel, welke meening pleiter, door te wijzen op verschillende arresten, toe lichtte. Aangenomen echter zoo eindigde de verde diger dat de getuigen-verklaringen, in deze zaak afgelegd, de kracht hebben van wettig en overtuigend bewijs, dat dus bekl. een poging deed om B. in den buik te treffen; aangeno- zijn geheele voorkomen gaf voldoening te kennen. Hij groette madame harteljjk en keek toen de kamer rond, als zocht hij zijn »schat". Eensklaps kwam er een zonderlinge verande ring op zijn gelaat. De lachende, vroolijke blik verdween en werd vervangen door een toornige, verschrikte, woeste uitdrukking, gelijk een wild dier, dat plotseling tot behoedzaam heid en uitdaging geprikkeld wordt; het was alsof door het dunne, gladde overkleed dei- aangeleerde beschaving de woeste natuur van den ongetemden wilde des te onstuimiger los brak, omdat zij zoo lang gesluimerd had. Glynn zag dat zijne oogen op Deering geves tigd waren, die lachend voorover boog, terwijl hij met Elsie sprak. Zij lette niet meer op hem, want zij had haar vader in het oog ge kregen, en Deering, getroffen door haar ver strooidheid, keerde om, teneinde te zien wat haar zoo aantrok. Daarbij betrok ook zijn gelaat, hij klemde de lippen op .elkaar en zijn staalkleurige oogen fonkelden van toorn. Onwillekeurig trad Glynn naar voren om Lam bert te begroeten met een onbestemde bedoeling dezen te helpen zijn zelfbeheersching te her krijgen om Elsie's vader te helpen waar hij kon. »Glynn," zei Lambert zijn hand stevig drukkende >wie is die man die daar hjj mijn dochter zit «Dat is Deering van Denham. Hebt gij iets tegen hem men dat eene dergelijke verwonding als een zwaar lichamelijk letsel kan worden beschouwd, dan nog is volgens de wet de poging tot het misdrijf, den bekl. te laste gelegd, niet straf baar. Op dien grond concludeerde de verdediger tot onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt en in ieder geval ontslag van rechtsver volging. Na re- en dupliek beval de rechtbank dat de bekl. in vrijheid gesteld zal worden en werd de uitspraak in deze zaak op heden over 8 dagen bepaald. Door dezelfde rechtbank zijn heden, Dinsdag, veroordeeld wegens mishandeling van een ambte naar: J. L. B. v. M., 28 j., schaapherder, Groede, tot 6 b. s. 6. d. h. bel ee digi ng: E. G., 33 j., metselaar, Zuiddorpe, tot 5 b. s. 5 d. h. mishandeling: P. d. R., 41 j., arbeider Retranchement, tot f 6 b. s. 6 d. h. en diefstal: J. L. H., 17 j., zonder beroep, en A. B., 38 j., arbeider, beiden Middelburg en gedetineerd, de le tot 1 jaar en de 2e tot 2 jaren gev. Allen in de kosten. Vrijgesproken zijnE. A. H., 21 koffiehuisbediende, Vlissingen, F. G., 25 j.,onder wijzer, Ovezande, en V. G, 28 j., bakker, IJzen- dijke, allen beklaagd van mishandeling. In het afgeloopen jaar werden in Vlissin gen geboren, behoorende tot hare werkelijke bevolking, 508 kinderen, en wel 275 m. en 233 v., waaronder 3 paar. tweelingen 4 m. en 2 v. en onecht 12 m. en 11 v. Er werden 80 huwelijken gesloten. Een vonnis van echtscheiding werd inge schreven en 1 acte van erkenning opgemaakt. Er overleden, behoorende tot hare werkelijke bevolking, 232 personen, n.l. 135 m. en 97 v., waaronder 19 m. en 10 v. levenloos aangegeven. Aan het postkantoor te Vlissingen werden in 1888 uit het binnenland ontvangenGe frankeerde brieven 135070, ongefrankeerde 1664, briefkaarten, enkelen, 48204, met betaald ant woord 416, dag- en weekbladen a 1 cent 39572, dito a cent 93860, verdere gedrukte stukken 85566, monsters van koopwaren 1716, dienst brieven 13858, aangeteekende brieven 2089 en brieven met aangegeven waarde 337 tot een bedrag van 153603.81 Verder expressebrieven 66, quitantiè'n 2441, waarvan betaald 2155 stuks tot een bedrag van ƒ13002.90, onbetaald 286 tot een bedrag van 1697.10, buitenlandsche quitantiè'n 108 stuks, waarvan betaald 83 stuks tot een bedrag van 1607.59, onbetaald 25 stuks tot een bedrag van ƒ1113.35, postpakketten binnenland 13837 buitenland 388. Verzonden' binnenland 9165, buitenland 193 stuks. De commissie voor de gasfabriek te Goes zal den raad voorstellen van 1 Januari jl. af den prijs van bet gas te verminderen met 1 cent en dus te bepalen op 9 cent per M3. (G. Crt.J Maandag namiddag kreeg in de machine fabriek der maatschappij de Schelde te Vlissingen, door het uitschieten van een strop, een werkman een zwaar stuk ijzer op een zijner beenen, waardoor dit lichaamsdeel gebroken werd, en hij bovendien ernstig werd verwond. Per bran card werd hij naar 't stedelijk gasthuis over gebracht. Te Terneuzen zal weldra eene volksbiblio theek worden geopend. Thans, is naar men ons schrijft het vervangen door keibestrating over 670 meter lengte van den weg van Overslag naar Zuid dorpe verzekerd. Aansluitende aan de keibe strating van "Wachtebeke komt dan keibestra ting door de kom van Overslag been tot aan den dijk van den Varempépolder, alwaar de grintbaan steeds veel beter ligt. In Februari of Maart a. s. zal de aanbesteding plaats hebben en zullen we den volgenden winter een goed berijdbaren weg bezitten, terwijl, als gedeputeerde staten de wijze van geldleenen, door den raad bepaald, goedkeuren, onze ge meente Diet zwaarder zal behoeven;te worden belast. Toen Donderdagmiddag de goederentrein van Terneuzen naar Mechelen te Hulst aankwam, bemerkte de stationchef aldaar, dat een ge deelte aan den trein ontbrak. Na onderzoek «Neen, waarom zou ik. Maar ik heb indertijd een Deering gekend volstrekt geen onberispelijk heer Maar dit is misschien niet dezelfde. O, Elsie, mijn kindKom hier, blijf bij mij." «Wat scheelt er aan, vaderlief? Gij zijt zoo anders dan gewoonlijk," zei zij, haar arm door den zijnen stekende. »Anders dan gewoonlijk Daarin vergist gij u." Daarop deed hij zich geweld aan, ging regelrecht naar Deering toe, en zei in zeer verstaanbaar Engelsch «Wij hebben elkaar meer ontmoet, niet waar, mijnheer Deering, die veel langer was dan hij, zag uit de hoogte zijner maatschappelijke grootheid op hem neer en antwoordde op beslisten toon «Ik heb zeker eenige jaren geleden het genoegen gehad u te kennen." Toen stonden zij zwijgend tegenover elkaar zwijgend, doch uitdagend. Deering, die zich zelf het best meester was, sprak het eerst. «Ik geloof dat wij eenige lotsveranderin gen beleefd hebben, sedert wij elkaar gezien hebben. Parijs is geen kwade plaats om het anker uit te werpen, na een zwervend leven, vooral wanneer men zulk een bekoorlijke ge zellin heeft als mejuffrouw Lambert voegde hij er na een poos bij. «Hoe kent gij mijn dochter - «Uw vriend, de heer Vincent, was zoo goed om mij voor te stellen," zei Deering kalm, bleek, dat de ankerkettingen van een der wa gens onderweg waren gebroken, waardoor een tiental wagens met den bagagewagen, waarin de conducteur gezeten was, achtergebleven waren. Noch de machinist, noch de conducteur hadden van het voorgevallene onderweg iets bespeurd. (N. v. d. DJ Men meldt dat de oiul-hoogleeraar Donders een aanval van beroerte gehad heeft en ernstig ongesteld is. De heer F. A. Hoefer deelt in den Spec tator mede, dat hij hij den heer H. Veder te Rotterdam [heeft gevonden eene lens, waarop met een diamant is gegrift de datum »10 May 1686",daaronder de bandteekening»C. Huygens" en daartegenover »Ped. 122". Zooals bekend is, wordt op het observatorium te Leiden de rijkste verzameling der glazen van Huygens bewaard. Bij vergelijking bleek den schrijver, dat de in- gegrifte naam »C. Huygens" op de lens van den heer Veder, eene en dezelfde karakteristieke handteekening is, als die op de lenzen van het observatorium, en welke door wijlen prof. F. Kaiser buiten allen twijfel als door Constantijn Huygens vervaardigd, beschouwd worden. Bo vendien vindt mende lens van den heer Veder vermeld onder no 3 in den >catalogus der glaesen tot verrekijkers gesleepen door den heere Con stanten Huygens enz., mitsgaders deszelfs broe der de heer Christiaan Huygens." Deze catalogus is onder de handschriften aan de hoogeschool te Leiden aanwezig en geschreven met de hand van C. Huygens, een neef van Christiaan. De heer Hoefer uit den wensch, dat dit his torisch monument later eene plaats moge vinden op het observatorium te Leiden, als eene hulde aan de mannen, waarop ons land met recht fier kan zijn. Daartoe door het ijs in de Zuiderzee ge noodzaakt, nemen de van Amsterdam naar Friesland bestemde stoombooten haren weg langs het Noordhollandsch kanaal en Nieuwe- diep. Voor zeilvaartuigen is een groot deel der Zuiderzee geheel onbevaarbaar. Zaterdag avond stormde een als heer ge kleed persoon, met den hoed in de eene en een rotting in de andere hand, een winkel in de "Van der Helststraat te Amsterdam binnen, en smeekte de winkelierster hem te verbergen, daar de politie hem op de hielen zat. Vóórdat deze, niet weinig verschrikt, eenig antwoord had kunnen geven, was de man reeds de gang inge- sneld, de plaats overgeijld en over de heining gesprongen. "Waarschijnlijk heeft hij over nog een vijf- of zestal heiningen dat kunststukje uitgevoerd, om op een open veld te komen dat in de Jan Steenstraat uitloopt. Waar de springer gebleven is, is tot nog toe niet bekend, want de politieagent, die hem achtervolgd had, kwam te laat om hem te snappen. Te Bergen op Zoom is een poging tot moord gepleegd. Zekere V. had in nauwe betrekking gestaan tot de zuster van een gep. militair van het O.-I. leger, T., een ma'n van slecht allooi, en algemeen gevreesd in den omtrek. Deze trad voor zijne zuster in het strijdperk, toen zij het leven schonk aan een kind, en eischte van V. d i ij zijne zuster zou huwen. V. weigerde zulks, na hiertoe eenige malen door T. aan gemaand te zijn, waarbij deze bedreigingen deed hooren. Eindelijk gaf T. gevolg aan zijne bedreigingen, en schoot den verleider van zijne zuster neer. Het geweer was met gan- zenhagel geladen, waarvan verscheidene kor rels doordrongen in de longen. De getroffene verkeert in zeer zorgwekkenden toestand. De maréchausée arresteerde F. in zijne woning, vanwaar hij overgebracht werd naar de ge vangenis te Breda. De misdaad werd in het dorp gepleegd juist bij het uitgaan der berk. Te Deventer kwam Vrijdagavond een huisschilder in een zeer beschonken toestand te huis. Zijn 14jarigen zoon, die het huis ont vluchten wilde, achterna loopende, viel hij van eene trap en werd inwendig zoodanig gekwetst, dat hij Zaterd.ag aan de gevolgen overleed, eene weduwe met 9 kinderen in hulpbehoe venden toestand achterlatende. Te Maastricht is de stand der Maas sedert menschengeheugenis zoo laag niet geweest als thans. De peilschaal aan de Maasbrug teek^rt 20 cM. onder nul. Geen scheepvaart is dien tengevolge mogelijk, terwijl ook de molens, die met nadruk op den naam. «Vader schijnt weer een oude kennis ge vonden te ^hebben," zei Elsie tot Glynn, »hoe vreemd Glynn wist niet, wat hij zeggen zou. Het was waarschijnlijk dat Deering Lambert onder een anderen naam gekend had, en onder nog twijfelachtiger omstandigheden dan hij zelf (Glynn). Dat denkbeeld deed hem onaangenaam aan. Deering was de laatste om een dergeljjk geheim te bewaren. »Mijnheer Deering heeft mij verteld van die dame, aan wie ik hem doe denken," hernam Elsie. «Zij moet zeer lief en bevallig geweest zijn maar ook zeer ongelukkig. Haar echtge noot werd vermoord. Het boezemde mij belang in, maar ik hoop dat die gelijkenis geen slecht voorteeken is." Onmogelijk," riep Glynn uit, «denk niet aan voorteekens. Hier komt mevrouw Davilliers u vragen om te zingenweiger het als 't u blieft niet." Terwijl hij met Elsie sprak, merkte Glynn dat haar vader met Deering fluisterend een paar woorden wisselde en dat Lambert, al was hij zijn tijdelijke ontroering geheel meester, zijn opgewektheid volstrekt niet terug had gekregen. Zijn voorhoofd was peinzend en bezorgd saam getrokken, ofschoon hij. vrij levendig met een paar kennissen sprak. Deering zag er daaren tegen bijzonder kalm uit en er blonk een soort van bljjdschap in zijne koude, lichte oogen. door het water der rivier gedreven worden, stil staan. De Groninger tjalkschipper, die zijne vrouw op zoo een vreemde wijze van boord zette, is met zijn schip te Harlingen binnen geloopen. *s Mans toestand schijnt aanleiding te hebben gegeven, om hem in het gesticht voor ziekenverpleging te doen opnemen, doch hij liep daar van daan naar zijn schip. Toen men hem weder wilde terugbrengen, verkoos bij dat niet, maar bleef in de kooi. Zaterdagavond is in de woning van een weduwe te Stadskanaal, toen zij met haar zoon op visite was, ingebroken en is behalve eenig zilverwerk een trommel met effecten, ter waarde van 15.000, meegenomen. Uit de pleitrede van een hedendaagschen advocaat «Indien gij, mijne heeren, straks in raadka mer zult uitmaken of hier is voorbedachte rade, houdt dan ook in het oog dat hij (beklaagde) ontvankelijk voor muziek in den hoogsten graad is. Hij hoorde op 5 September een orgel" Trouwens, een eveneens bedendaagsch ambte naar van het openbaar ministerie was dit wel sprekend vernuft voorgegaan met de volgende tooneeltaal tot den beklaagde »De straf, die ik voor u vragen zal, zal in overeenstemming zijn met wat gij gedaan hebt. Meer dan 4 jaren hebt ge het voornemen tot de misdaad bij u gehad, meer dan 4 jaar zult ge boeten. Ge kunt de gevangenis ingaan, mokkende tegen ieder die u nu iets aandoet, maar ik roep u na het woord waarvan gij hebt gebruikt ge maakt in een uwer brieven een woord gespro ken door prof. Moddermanwelnu H. «herzie u zelve." Er mankeert maar een vriendschappelijke handdruk aan. (IV. v. d. D.) Aan het Bat. Nieuwsblad wordt het volgende verhaal gedaan van een aanval van een tijger. De Lucifer, kapitein Hakker, bracht den nieuwen lichtopzichter voor Java's eerste punt naar diens plaats. Van daar zou o. a. meê naar Batavia teruggaan de inlandsche mandoer- lichtopziehter met vrouw en kind. Dit drietal was met bagage op weg naar boord. De vrouw liep voor, achter haar het kind en daarna de man. Het was reeds over zessen in den namid dag en de schemering begon te vallen. Plotse ling springt een kolossale koningstijger uit de struiken, valt de vrouw van achteren aan en slaat zijn klauwen in haar hals. De man, on gewapend, snelt toe en niet wetend wat te doen, grijpt hij den tijger met beide armen om het lijf. Waarschijnlijk door zulk een aanval overbluft, laat de tijger zijn slachtoffer los en vlucht. De vreeselijk gehavende vrouw is nog aan boord gebracht, doch des nachts gestorven. Gisteren heeft de president der Fransche Republiek voor het eerst officieel de werkplaat sen der aanstaande tentoonstelling bezocht, waarbij verschillende ministers, de prefecten der Seine en van politie enz. tegenwoordig waren. Bij den schaatsenwedstrijd, te Weenen om het meesterschap van Oostenrijk gehouden, heeft de Rus Panschin den Amerikaan Donogbue geslagen.*De baan van 1600 meters werd door Von Panschin afgelegd in 2 min. 57 sec. en door Donoghue in 2 min. 58 sec. Een der prachtigste landhuizen van de Engelsche aristocratie, het kasteel Clouds te Knoyle in Wiltshire, is door brand vernield, Het werd bewoond door den eigenaar Percy Wyndham, die het in 1880 had doen bouwen en er meer dan een millioen gulden aan ten koste legde. Alleen de vier muren en de toren zijn nu nog overgebleven. De schilderijen en het porselein uit de benedenverdiepingen kou den echter gerecl worden. Zaterdagnacht brak de brand uit en slechts met moeite werden Wyndham's dochter, lady Elcho, met haar beide kinderen gered. Zondagavond eerst had den de vlammen haar vernielingswerk voltooid. Brandbluschmiddelen waren zoo goed als niet voorhanden en daarenboven was al het water in de buurt bevroren. Een waarschijnlijk eenig feit in de historie der diplomatie wordt uit Buda-Pest gemeld. De Turksche consul-generaal, Munir Bey was aldaar overleden, aanzienlijke schulden na latende. Zijn schuldeischers legden beslag op zijn lijk aan bet spoorwegstation op bet oogen- blik dat het naar Konstantinopel zou vervoerd —BHf I II»li,jum BHBHl «Mejuffrouw Lambert zingt goed," zei hij, «ik heb geen verstand van muziek en geef er ook niet veel om, en toch kan ik mij voorstellen dat zulk een stem, zulk een methode veel geld waard moet zijn." «Ik verlang niet dat zij hare liederen verkooptzei Lambert kortaf. «En nu zal ik u goedeu avond wenschen, mevrouw Davilliers. Ik ben nog al vermoeid van de reis. Elsie krijg uw hoed. Ik zal haar van avond mee naar huis nemen, mevrouw en dank u duizendmaal voor uwe goede zorgen." Elsie stond van de piano op en wierp een bezorgden blik op haar vader. Toen gaf zij Glynn de hand, maakte een buiging voor Deering, liet zich door mevrouw op het voor hoofd kussen, stak haar arm door dien van Antoinette en verliet de kamer. «Laat u spoedig hij ons zien", zei Lam bert tot Glynn. «Gij keert immers nog voor eerst niet naar Londen terug «Deze week althans niet." «Komt gij morgen bij mjj ontbijten, kapi tein Lambert", zei Deering. «Dan zullen wij de vredespijp rooken en over onze verschil lende avonturen praten." «Dank u, ik ontbjjt nooit buitenshuis. «Zoo. Dan kom ik bij u, teneinde te gelijkertijd mijn opwachting bij mejuffrouw Lambert te maken", zei Deering met onver stoorbare wellevendheid. Lambert, die juist afscheid van mad. Davilliers nam, scheen hem worden. Het lijk werd verzegeld en naar de morgue gebracht. Negen dagen is het aldaar gebleven. Te vergeefs seinde de nieuwe consul-generaal Assin Bey naar Konstantinopel om instructies en om geld. Ten slotte tastte hij in zijn eigen beurs en liet het lijk naar Turkije transporteeren. Tusschen Parijs en Cannes, Nizza en Mar seille zijn thans ook luxe-treinen ingelegd. Deze treinen bestaan uit de zoogenaamde lits-salons van den Parijs-Lyon-Middellandscben Zee-spoor weg en uit slaap- en restauratiewagens van de International Sleeping Car Compagny. De van Parijs om 6.20 's avonds vertrekkende trein komt den volgenden dag voorin. 9.20 te Mar seille, 1.25 nam. in Cannes en 2.7 nam te Nizza aan. In de tegenovergestelde richting verlaat men 12,10 midd. Nizza, Cannes om 12.51, Mar seille om 4.50 nam, en arriveert dan te Parijs den volgenden morgen S uur. Genoemde treinen loopen dagelijks. De Parijsche koks en tafeldienaren hielden dezer dagen onder presidium van den eersten kok van 't Grand hotel een conferentie, ter vaststelling van de wjjze, waarop dit jaar de diners zullen worden ingericht. Er werd o. a. besloten dat bij gekleurde serviezen witte tafel goederen en omgekeerd bij wit porselein gekleurd tafeldamast zal worden gebezigd, terwijl verder de guirlande-versiering met bloemen, ter ver binding van de milieux en andere tafelsieraden, werd gehandhaafd. Voorts is bepaald, dat de vrouw des huizes in 't midden aan den disch gezeten zal zijn op een hoogen fauteuil en dat, ten teeken harer waardigheid, een menu voor- haar couvert zal worden geplaatst, versierd met een sleutelbos. De Amerikaansehe wielrijder Stevens, die per bicycle een reis om de wereld maakte, heeft zich opweg begeven om Stanley en Emin Bey te zoeken. Hij wil de route volgen door mr Thomson in 188384 genomen, door Mas- sailand vanaf de Oostkust. De berichten omtrent het onheil te Reading, bij den storm welke dezer dagen Noot-d- Amerika teisterde, schijnen overdreven te zijn. Althans in een telegram uit Philadelphia aan de Times wordt gewaagd niet van 80, maar van 24 dooden en 98 gekwetsten. Daarente gen wordt de schade, in den omtrek van de Niagara aangericht, op 1 millioen dollars gesteld. Volgens de New-York Ileratd zullen de presidenten dei- Amerikaansehe spoorwegmaat schappijen een comité van vijf leden benoemen om toezicht te houden over het algemeen spoorwegverkeer. Het comité zal geen zake lijke macht hebben, doch men verwacht, dat het een grooten zedelijken invloed zal oefenen op de spoorwegmaatschappije'n. Drie der leden zijn reeds gekozen. De heer Depew belast zich met het toezicht op de oostelijke Trunklijnen en de heer Adams met het toezicht op de westelijke lijnen. De Missouri Pacific-spoorwegmaatschap. heeft reeds een agent geschorst, die een zoogenaamd cut rate-kaartje van Kansas-City naar Pueblo had verkocht, en dus getoond korte wetten te zullen maken met een ieder, die de bepalingen der nieuwe overeenkomst overtreedt. De staat der New-Yorksche banken toont eene vermeerdering der specie van 7,500,000 doll. aan. In de afgeloopen week werd uit Amerika naar Europa verscheept 23 doll, goud en 145,565 doll, zilver. De invoeren bedroegen in de afgeloopen week 9,133,005 doll., waarvan 3,565,027 doll, aan droge goederen. Dalum. Plaats. Voorwerpen. Informatica. 16 Jan. Oostkapelle, Hout, Verheij. 16 W Middelburg, Hout, Verhulst. 17 Middelburg, Aandeelen, De Vos, Boudewijnse. 19 Abeele, Boomen, V erhnlst. 21 n Schoondijke, Boomen, Hammacber. 23 u 0. W.Soub., Hofstede en bouwl De WolfF. 23 W aarde, Huizen &inboed., De Vos. 26 Ovezande, Herberg, y. d. Kloes. 28 Middelburg, Overhoeken, H appel. 29 Middelburg, Mauufacturen en Tak. Inboedel, 29 /V Groede, Boomen, Hammacher. 30 Tholen, Gasfabrieken, Wagtho. 30 Biggekerke, Bouwl. Meubels, Loeff. 30 Oostkapelle, Hout, Verhulst. Maart Breskens, Hotel, Hammacher. a niet te hooren, doch eer hij aan de deur was, keerde hij zich schieljjk om en zei op gedemp- ten toon tot Deering «Ik kan niet bij u ontbijten, maar ik zal morgen ochtend om half elf aan uw hotel komen." «Dat is ook nog wijzer", zei Deering met kalme meerderheid. Glynn was zeer getroffen door deze veelbe- teekenende woorden. "Welke macht bezat Dee ring over den zwervenden avonturier, die even ver van den boogmoedigen Engelscbman ver- wjjderd scheen, als het oosten van het westen. In het naar huis gaan bepeinsde hij deze en andere vraagstukken. Met den dag nam de bekoring, die Lamberts dochter onbewust op hem uitoefende toedagelijks bleek het hem duidelijker hoe ongepast, ja zelfs, uit het oog punt van het gezond verstand, hoe onmogelijk het voor hem zou zijn om zich te verbinden aan iemand van zulk een twijfelachtige af komst als de heer Lambert. Toen bij zijn hotel bereikte, gaf de portier hem verscheiden brieven, die hij opende zoodra hij veilig op zijn kamer was. De eene bleek van zijn firma te zjjn over zaken, die zijn onmiddellijke overkomst naar Londen very eischten, Zelden was hij zoo geërgerd als door deze onvermijdelijke noodzakelijkheid om het tooneel van het geheimzinnig drama, dat hem zooveel belang inboezemde, te verlaten. Hij mocht voorzichtig genoeg, laag genoeg zijn om

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2