LAATSTE BERICHTEN. BemswaartiiMBii van liielMri. ADVERTENTIEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. Liefdadigheid. HANDELSBERICHTEN. Ëpaanmarkfen, ens. ff 'g Ciravenhage. Heden werd voor het hof alhier behandeld het hooger beroep, ingesteld door den officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam, tegen het vonnis dier rechtbank, waarbij' de directeur-uitgever van het Rotter- damsch Nieuwsblad van alle rechtsvervolging werd ontslagen, wegens het bekende artikel «Loontje komt om zijn boontje" waarbij, vol gens den heer Pieterse vroeger te YlissingeD thans te Molan, diens eer en goede naam werden aangerand. De advocaat generaal Br Telders en de verdediger mr M. Th. Goudsmit, advokaat te Rotterdam, pleitten omtrent de strafrechterlijke verantwoordelijkheid in verband met het ge mis van een element, geëischt bij art. 418 van het wetboek van strafrecht. De advokaat-generaal eischte vernietiging van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank en veroordeeling van den directeur-uitgever Sythoff tot 100 boete. Uitspraak 24 Januari. Amsterdam. Volgens een bericht aan het Handelsblad uit Apeldoorn is de toestand des konings dezelfdede eetlust en de slaap zijn iets verminderd. Kakhuizen. In dit district is de burge meester Hartkamp (L) tot lid der prov. staten van Noord-Holland gekozen. Haïti. De insurgenten onder president Hip- polyte brachten een geduchte nederlaag toe aan de troepen onder generaal Legitime. Verzamelingen van het Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud-Walchersche kamer. Des Maan dags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags van 10 tot 1 en van 3 uur tot zonsondergang, op Zon- en feestdagen van 12 uur tot 5 uren. Toegangsprijs 0.25; voor ambachtslieden on tot den werkenden stand behoorende personen ƒ0.10. Aanmelding bij den concierge van het gebouw Wagenaarstraat. Oudheidkundige verzameling ten raad- huize: lederen dag. Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmelding bij mej. Oosthout, Schuttershof. Zeeuwsche tapjjtenbehangsels in de vergaderzaal der staten van Zee land (Abdij). Iederen dag. Aanmelding bij de boden. Tapijtbehangsels (Gobelins) in het ge rechtsgebouw op het Hofplein. Iederen dag wanneer er geen zitting der rechtbank wordt gehouden. Aanmelding bij den concierge. Het praalgraf der Evertsen in de Nieu we kerk. Iederen dag. Aanmelding bij den koster der kerk. Wal A no 4. Abdijtoren. Iederen dag 's voormiddags van 10 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 5 uren. Aanmelding bij den torenwachter. De Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 15 Jan. Serooskerke, Hofstede eu inspan Tak. 15 H Middelburg, Meubels, Balans U 4 16 Oostkapelle, Hout, Verheij. 10 Middelburg, Hout, Verhulst. 17 Middelburg, Aandeden, De V09, Bondewijnse 19 Abeele, Boomen, V erhul9t. 21 Schoondijke, Boomen, Hamraacliei 23 O. W. Soub., Hofstede eu bouw l De YVolff. 20 Ovezandc, Herberg, v. d. Kloes. 28 Middelburg, Overhoeken, Happel. 30 Tholen, Gasfabrieken, Wagtho. 30 Biggekerkc, Bouwl. Meubels, Loeff. Onder de leden van het centre gauche heeft de candidatuur Jacques voor de verkiezing op 27 Jan. a. in het departement der Seine geen bijval gevonden. Deze republikeinen, die onder republiek een monarchie zonder erfelijk hoofd verstaan, koesteren een onoverwinnelijben afkeer van de democratie. Zonder omwegen verklaarde het Journal des Débats na den uitslag van het republikeinsche congres, dat het de candida tuur Jacques niet zou steunen, daar de voor zitter van den algemeenen raad der Seine een autonomist, een radicaal is, en het radicalisme is uit den booze. Het blad van den heer Leon Say raadde daarom zijn fractiegenooten aan zich bij de stemming te onthouden. Onthou ding der republikeinen op 27 Jan. a. betee- kent vrij wel Boulanger steunen Beter heeft de Temps, een ander orgaan van het centre gauche, het belang der republiek be grepen. Ook dit blad toonde zich weinig in genomen met de candidatuur van den heer Jacques, doch na in een eersten artikel uiting van zijn boos humeur gegeven te hebben dringt het in een tweede artikel met kracht bij alle republikeinen aan op 27 Januari niet thuis te blijven, doch te stemmen op Jacques. De verklaring van den heer Jacques zeiven, dat hij niet de candidaat van een groep maar yan de republiek is, stemt de Temps ten volle toe. Bon gre' mal gré zijn de kiezers te Parijs in twee categorieën verdeeld: de lieden die de dictatuur wenschen of aannemen en zij, die haar beschouwen als de grootste schande en de verwcrpelijkste oplossing. «Stemmen voor den heer Jacques beteekent nu niet dat men stemt voor de autonomie der gemeenten, noch voor het radicalisme, noch voor de republiek van 1875, maar dat men voor geen prijs en onder geen vorm ook een herhaling van de jaren 1851 en 1870 wenscht. Het is in waarheid een plebisciet voor het persoon lijk gezag, welken naam men er ook aan geeft; stemmen voor Boulanger beteekent: ja stemmen voor Jacques, dat beteekent: neen. Onder deze omstandigheden hebben alle nog zoo natuurlijke voorwaarden, alle nog zoo ge wettigde onderscheidingen geen recht van bestaan meerde helderziende conservatieven mogen en moeten heden voor den radicaal Jacques stemmen, gelijk de democraten te Marseille onder het keizerrijk stemden voor den legitimist Berryer". Deze onomwonden opwekking van den Temps, gericht aan de behoudende republikeinen om niet onder een of ander voorwendsel hun stem aan den republikeinschen candidaat te onthou den, ten einde niet het cesarisme de zege te verschaffen, is blijkbaar uitgelokt door den Soleil, die tot heden over de candidatuur-Boulan- ger te Parijs het stilzwijgen bewaarde, doch nu verzekert, dat het meerendeel der conservatieven, door de ministerieele bladen hiertoe bewogen, zal stemmen voor generaal Boulanger. Deze verklaring van het royalistische blad, dat bekend staat als het orgaan van den graaf van Parijs, moet zoowel aan de aarzeling van vele monar chisten als van vele republikeinen een einde maken. Onder de eersten, ofschoon onderling verdeeld, zullen slechts zeer weinigen het wagen op 27 Jan. het bevel van den «koning" te weerstreven en zich te onthouden. De zekerheid dat geen vijand der republiek op het appèl zal ontbreken, maakt het eiken vriend der republiek tot plicht haar niet ontrouw te worden. Voor de republiek is het te hopen, dat alle haar aan hangers, ook nog de geestverwanten van het Journal des Debats c. s., dit op het beslissende oogenblik zullen begrijpen en daarnaar handelen. Heden zal Boulanger in de kamer zijn man daat als afgevaardigde van het Noorder depar tement neerleggen. Wat deze manoeuvre moet beteekenen Een nieuw middel van reclame. De dappere generaal wil geen oogenblik ver zuimen, om de blikken van het publiek op zich te vestigente dien einde zal Boulanger, om met Cassagnac te spreken «der parlemen taire meerderheid zijn ontslag in het aangezicht werpen." Bovendien wil de dictator in spe toonen, hoe zeker hij is van zijn kansen te Parijs Van geheel anderen aard dan de politieke voorvallen, welke de publieke opinie de laatste dagen bezig hielden de verkiezing te Parijs, het proces Geffcken, de zaak Morier, is een gebeurtenis in het Oosten van Europa. Het Turksehe gouvernement heeft beslag gelegd op de Haidar-Pacha-Ismidt-spoorweglijn. Daar bij deze energieke daad der Porte allerlei internationale belangen en redenen van inter nationale ijverzucht betrokken zjjn, verdient de geschiedenis dezer zaak gelijk zij in het kort door een vertrouwbaar buitenlandsch blad medegedeeld wordt, de aandacht. Een Duitsch syndicaat, de Deutsche Bank, te Konstantinopel door den heer Kaulla vertegen woordigd, heeft met de Porte verschillende contracten gesloten, vooral betrekkelijk de con cessie van groote openbare werken in Klein-Azië; o. a. had de Bank zich verbonden tot de betaling van een som van 6 millioen frcs mits toe wijzing van de Haïdar-Paeha-Ismidt-lijn. Deze lijn werd later door de Porte aan een uitslui tend Engelsche maatschappij verpacht. Zij moest den 13 Dec. 1.1. aan de Duitsche kapitalisten opgeleverd worden, die, naar men te Pera verzekert, het goede vertrouwen der Turksehe autoriteiten bedrogen en niet alleen- de belangen maar ook de rechten der pachters van deze spoorweglijn hadden benadeeld. Op den bepaalden dag vond de oplevering niet plaats, en de Deutsche Bank schorste tot nader datum de betaling der 6 millioen. De Porte gaf den pachters te kennen, dat in de eerste dagen van Januari de oplevering moest geschieden, bij gebreke van dien zou zoowel op de lijn als op het rollend materieel beslag worden gelegd. Op deze kennisgeving antwoordde pachter Seefelder met een een voudig protest. De Engelsche gezant sir William White stelde alles, in het werk om de Porte tot andere ge dachten te brengen. Goede raadslieden spraken van een scheidsgerecht. Het scheen, of de Porte tot dit middel gezind was zij toonde zich zelfs bereid om de Engelsche maatschappij rijkelijke schadevergoeding te geven. Plotseling echter komt het bericht, dat zij haar bedreiging ten uitvoer heeft gebrachtzij heeft op de lijn beslag gelegd, tegen welke daad de ondernemer Seefelder nadrukkelijk heeft geprotesteerd. Het schijnt dus dat de Duitsche financiers met hun overwegingen gezegevierd hebben over de meer verzoenende neigingen der Porte. Te Konstantinopel, en ook elders hecht men- aan dit incident vrij wat beteekenis. Heeft men hier toch met een strijd tusschen Duitsckland en Engeland te doen, geen oorlog met doodende wapenen maar met groote kapitalen. John Bull, die sedert den Krimoorlog, zoo bereid vaardig zijn geld ten dienste van Turkije heeft gesteld, ziet met bezorgdheid, hoe het Duitsche kapitaal hem te Konstantinopel verdrijft, ge lijk de Duitsche kolonist en handelaar hem in Afrika lastig in den weg begint te loopen. De verdediger van prof. Geffcken, dr. Wolffson, protesteert in een artikel in een Hamburgsch blad tegen de verklaringen dooi de officieuse pers aan het besluit van het rijksgerecht gegeven. Van ontoerekenbaarheid of geestelijke kortzichtigheid is volgens hem in het besluit geen sprake. Keizerin Frederik heeft haar vertrek uit Londen tot 17 Februari uitgesteld. De betrekkingen tusschen het Hessische en Berlijnsche hof, die sedert eenigen tijd zeer gespannen waren, zijn volgens de Post sedert het bezoek van den groot-hertog van Hessen ter gelegenheid van het Nieuwjaarsfeest te Berlijn verbeterd. Er bestonden geschillen, welke sedert dien tijd uit den weg zijn ge ruimd. Deze verzoening staat in verband met de verloving van prinses Alice van Hessen, dochter van den groot-hertog, met den groot vorst-troonopvolger van Rusland. Wel is waar wordt die verloving te Darmstadt nog ontkend, doch de groot-hertog van Hessen zal tegen Paschen met zijne dochter naar St. Petersburg vertrekken en alsdan zal de verloving afge kondigd worden. Bij de opening der Fransche kamers hiel den de voorzitters als oudsten in jaren de ge bruikelijke toespraken. De heer De Bondy, lid van de rechterzijde, maakte het kort. Het belangrijkste was zijn toespeling op de bewe ging tot opheffing van den senaat. Niemand der senatoren, verklaarde hij, was van meening, dat heftige woorden kracht van bewijs zijn, en ook niemand hunner zou tegenover bedreigingen van buiten, indien die te eeniger tijd aan de deuren van den Senaat zich lieten hooren versagen. De burgermoed is de roem der groote wetgevende vergaderingen, de koelbloedigheid maakt er de kracht van uit, en de samenstel ling van den Senaat is een hechte waarborg voor de veiligheid van het land. Uitvoeriger was de bijna 83jarige Pierre Blanc in de kamer. Hij achtte het o. a. den plicht der regeering al de gestrengheid der wet te baat te nemen tegen de samenzweerders. Dat Frankrijk, na drie revolutiën gemaakt en drie dynastieën verjaagd te hebben, en thans meester van zich zelf geworden te zijn,.zich zoozeer zou vergeten, dat het terugkeert tot het persoonlijk gezag, verklaarde de heer Blanc voor onmogelijk. Neen, het kent te goed de lessen der historie, om niet op zijne hoede te zijn tegen de redders, die zich als zoodanig aan het land voordoen. Het is goed dat aan de natie herinnerd wordt ging de spreker voort,- dat er in deze tijden van onrust en agitatie buiten de republiek slechts revolutie is dat zij niet van de vijanden republikeinsche instellingen, maar van haar zelve herstel van de bestaande ontevredenheid heeft te wachten. Indien de republiek, in het werk dat zij tot nu toe tot stand heeft gebracht, misslagen heeft begaan, dan moet zij die erkennen om ze goed te maken en niet in dezelfde fouten vervallen. De grootste fout der republiek is, dat zij achttien jaren heeft bestaan, riep de heer Baudry d'Asson. Maar het zou onrechtvaardig wezen, hernam de heer Blanc, om de misslagen te overdrijven, een alarmkreet aan te heffen, en nog onrecht vaardiger de verwonderlijke reeks van welda dige hervormingen te vergeten, die de republiek tot stand heeft gebracht en die getuigen, dat er nooit onder eenig ander regeerstelsel zooveel gedaan is voor de belangen der natie. Vervolgens gedacht de spreker het eeuwfeest der revolutie, die het schoonste werk is uit 's lands historie, en de aanstaande wereldten toonstelling, die de hoogste verheerlijking is van den arbeid, het indrukwekkendste schouw spel van den rijkdom der natie. De vreemde ling kan in alle vrijheid Parijs bezoeken. Hij zal er slechts broederlijke gevoelens vinden. Na deze rede ging de kamer tot de verkiezing van een voorzitter over, waarvan wij den uitslag mededeelden. Wanneer in het laatst dezer maand de Italiaansche kamer haar zittingen hervat, mag men zich op een interpellatie voorbereiden.Waar schijnlijk toch zal de regeering om inlichting gevraagd worden over het op non-activiteit stellen van generaal Mattei, inspecteur-gene raal van de artillerie. Deze maatregel wordt door de oppositie toegeschreven aan het feit, dat generaal Mattei in de kamer gestemd heeft tegen de militaire ontwerpen, onder vetklaring dat hij geen vertrouwen in de door den minister van oorlog voorgestelde maatregelen stelt. In een later onderhoud met een journalist heeft hij zijn verzekeringen nog verscherpt en den minister van oorlog generaal Bertole Viale van omkoopbaarheid beschuldigt, wat hij echter later trachtte te loochenen. De minister zelf schijnt een helder licht over deze zaak te willen verspreiden. Naar men verzekert is generaal Mattei uitgenoodigd öf zijn beschuldigingen te bewijzen öf ze openlijk te herroepen. In geval de generaal de bewijzen niet kan leveren zal hij voor een krijgsraad terecht staan. De Dutsche rijksdag heeft gisteren zijn werkzaamheden hervat. Den 8 Maart a. zal de veldmaarschalk graaf Moltke zeventig jaar lang soldaat zijn. Chamberlain is met zijn jonge vrouw te Birmingham teruggekeerd, waar hem een warme ontvangst was bereid. In de Town Hall werd het jonge paar begroet en ontving mrs Cham berlain een bouquet van de vrouwen vim West Birmingham. Onder de Iersche parlementsleden heerscht diepe verontwaardiging over «Balfours laatste beleediging" een der hunnen aangedaan. On danks zijn verzet werd Hartington in de ge vangenis te Tullamore zijn snor afgeschoren. de yolkszaak in minachting zoeken te brengen, was de partij in verschillende «scholen" verdeeld. In verband met de krachtige hand, waar mede het ministerie-Taaffe uitzonderings-wetten ten uitvoer brengt, gevoelden de socialisten de noodzakelijkheid om zich nader aaneen te sluiten en de eenheid onder elkander te her stellen. Dit is het eerste en voornaamste resultaat van het congres te Hainfeld. Bovendien mag niet uit het oog verloren worden, dat de door de vergadering genomen besluiten zich door gematigdheid en wijze ver- zoenlijkheid kenmerken. Zoo werd o. a. een resolutie aangenomen, verlangendvolle vrij heid van beweging en het maken van propa ganda voor de sociaal-democratische denkbeelden teneinde de vredelievende propagande van het proletariaat te waarborgen. In negen artikelen heeft de partij haar pro gramma van dringend verlangde hervormingen geformuleerd. Zij richt zich tot erlanging daarvan aan den staat en verwerpt het idee eener politieke revolutie. Ziehier de voornaamste punten van het pro gramma van Hainfeldvrijheid van vereeni- ging, welk recht de arbeidersklasse noch in Oostenrijk noch in Duitschland bezitieneen maximum-arbeidsdag van 8 uurverbod van nachtarbeid, behalve in instellingen van nij verheid welke geen onderbreking van den arbeid toelatenZondagsrust bij de wetverbod van arbeid aan kinderen beneden 14 jaarverbod van vrouwenarbeid in voor haar schadelijke nrjverheidsinstellingen vaststelling van straf fen der patroons voor overschrijding dezer regelsuitbreiding dezer voorschriften voor alle takken van nijverheid (groote fabrieken, werkplaatsen enz.); toezicht van inspecteurs, bij wier verkiezing de arbeidersvereenigingen zelve een stem zullen hebben. Voorts veroordeelt de partij de voorrechten van nationaliteit, van geboorte, van bezit en van afstamming; zij zal optreden voor de af schaffing van elke belemmering der vrije uiting van meeningen en voor het algemeen en recht- streeksch kiesrecht, voor bezoldiging van alle vertegenwoordigende lichamen, voor verplicht, kosteloos, neutraal onderwijs en voor scheiding van kerk en staat. De gematigde Temps verklaart van dit pro gramma, dat, indien het ook vele kwestiën en verschillende moeilijkheden insluit, het toch niet gerangschikt mag worden, althans wat het meerendeel zijner artikelen betreft, tot de tal rijke droombeelden en utopieën, door het geweld beoogd. Het congres te Hainfeld werd besloten met het zingen der arbeiders-Marseillaise, waarbij de aanwezige socialisten allen van hunne zit plaatsen opstonden. Als een staaltje van Oostenrijksehe Gemütlichkeit wordt medegedeeld, dat de Bezirks-Hauptmann, graaf Auersperg, die de vergadering als regeerings-dwarskijker bij woonde, eveneens oprees en in staande houding het gezang bleef aanhooren. Het Oostenrijksehe socialisten congres te Hainfeld. In de laatste dagen van December hielden, zooals wij in het kort mededeelden, de Oosten rijksehe socialisten een congres te Hainfeld, dat alleszins wegens de samenstelling en de toenemende ontwikkeling der socialistische partjj in Oostenrijk de aandacht verdient. Sedert geruimen tijd openbaarde zich een scheuring onder de aanhangers der sociaal democratie in Oostenrijk. Zonder te spreken van de anarchisten, die daar als elders door hun extravagances hun «propaganda der daad', Voor de armen te "VVestkapelle is bij den heer M. van Boven alhier van X ontvangen 10. Middelburg, 10 Januari. Van jarige tarwe en bruineboonen was de aanvoer klein, van nieuwe tarwe en overige artikelen ruim. Jarige Walch. tarwe is stijf eender betaald van ƒ8.50 ƒ8.60 tot ƒ8.75. Nieuwe dito, goede kwaliteit van 6.75 a 6.90 gekocht. Mindere weinig gewild ƒ6. a ƒ6.25 rogge ƒ5.50; wintergerst 25 cent lager ƒ5.15 a 5.25; zomergerst 10 cent lager ƒ4.40 a 4.50. De hardste witteboo- nen hadden eenige vraag tot ƒ13 dito bruine boonen 25 cent lager 14 a 14.25 paarden- boonen begeerd tot 6. afgegeven, groene kookerwten 8.75 a ƒ9.; droog zomerzaad 11.50 aangeboden. Boter 0.95 a 1.05 per kilo. Eieren 4. per 100 stuks. Raapolie ƒ33.patentolie ƒ35.en lijn olie 23.per vat op 6 w., contant ƒ1. korting. Raapkoeken 100 per 1040 stuks lijnkoeken zachte 12, harde 10 per 104 stuks. l*etroleiim-no<eer i ngjen van «le make laars Cautzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 9 Jan. LocoTankfust 9,40 ƒ9.35 en Geïmporteerd fust Van boord bij lossing Januari-levering ƒ9,20 Februari-levering ƒ9,Maart-levering ƒ8,60; April-levering 8,20Mei-levering 8,10Juni- levering Juli-levenng Augus tus-levering September-levering ƒ8,40 October-levering" 8,40November-levering ƒ8,40 en December-levering ƒ8,40. Zeilend Aflading Alles vrijblijvend. De markt was heden flauw. Pp ijzen van Effecten. Amsterdam 9 10 Jan. Jan. Sfaatgleenin^en Nederland. pCt. Gert N.W.Sch. 2% dito dito 3 dito dito 31/2 dito Obl3I/2 Hong. O. L. 1867 5 dito Goudl. 5 itnlië. Ins '62/'il 6 Oostenri k. Obl Mei-Nov5 dito Jan.-Juli 6 dito dito Goud 4 l?oïeii. O. Sch. '44. 4 Ob. Bt. '53/84 3 dito dito 1888 41/<j ÏAusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '64 5 Bedrag stukken. 1000 1000 1000 1000 tt. 120-1200 100 Lir.100-100000 767/g 767/8 90 9018 1013/g 1017/i6 1019/ie 1019/i0 1000 1000 200-1000 Z.R 500 100 20 91 68 Z.R. 1000 800 973 '4 9H,s 081/16 687/f^ 851/s 351/2 631/4. 63 - 931/2 10213/16 1 027/8 dito dito 6 S. '55 5 ij 500 S4% SIS/4 Obligation 1862 5 h 50-100 dito 1864 5 f 1000 102 dilol877 dito 6 20-100 101% 101% dito Oost. Ie S. 5 Z.R 100-1000 6OV2 dito dito 2e 5 9 100-1000 60 603'8 dito dito 3e 5 n 100-1000 60% 60% dito 72g» c. dito 5 k 500-100 99% y 07 /g dito 73g.ic. dito 5 11 50-100 IOOI/4 1011/s dito '84 gec. dito 5 V 50-100 dito 60 2e 1. dito 4-1/g 100 97% dito 75 gec. dito 41/g H 50-100 947/g dito '80 gec. dito 4 Z.R 125-C25 83 831/S Obl. 1. I8ö7/öü 20-100 873/s 873/4 Cfett. v. B. Asgn. 6 l'.lt 1000 patije. O B. Perp, 4 Pes. 1000-24000 69% 69% dito UiüPerpet. 4 Pr. 500-25000 ïurkije. Gcprivil. 5 fr. 500-2500 80 80 Gecv. S. D. C, 20-1000 15% 151/a dito Gervg. 1869 fr. 500-12500 Egypte. O.L. 1876 4 20-100 833/4 831/2 dito sp. dito 1^76 5 9 20-100 Ürazil.ë. Obl. Londen 1865. 5 9 100 1013/s dito Leen. 1875 5 9 100 1021/2 dito 1863 41/o 9 100 9 56,5&112.10 Venezuela 18 81 4 9 100-500 53% 537/IG ïadudr. en flnnnc. Oaiicrnem. Sfedeilend. pCt. N. Huud. Msch, •Vand. rescoutre 5 N.-l. Haub.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1SS5 3 r uitschlaud. Crt. Rijksb. Ad. Amst. Oostenri k. Aaud O. 11. B 1000 ir 160 500 500 1000 R.M. 3000 751/0 1191) 76 ft. 600 124 Spü.orn cnIeeHiBgu Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aaud. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Ubl. N.-I, spw. aand. N. Rijnspw. voigef. Aaud ft.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 '.oogar.je. Theis. Spw. aaud. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor Em. spw. Obl3 Zuid-ltal. Sp. O. 3 Oostenrijk, F. O. Spw. Obl 3 Folen. W.-W. A. Kusland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 dito Obl41/2 dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Chark.-Azow. O. 5 ielez-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. d Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obi. 5 Mosk.-Kursk. do. 6 Mosk.-Smol. dito 6 Orel-Vitebsk A. 5 oitp Obl5 Poti Tiflis dito 5 R.-'Aïasma Aand. Zuid-West Sp M. b Amerik. Ctr. 1'. O. 6 Doll dit.Calii.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 r. Lir. fr. Z.R. Z.R. Z.R. 11. M. Z.R. Z.R. 250 250 235 250-1000 20-200 100 200 200 1000 5C0 500-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 l00 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 126 20% 81% 99 593,4 103 841/4 60 605/g 79 H03/4 119 98 577/s 991/g 1013/g 931/2 9 U/8 29 1033/4 1007/s 9415/ji 993/4 IOII/4 29 207,'a 8U4 99 597/g 60 6OI/2 797/g 1113/8 119% 93 58% 993/8 96 101% 911/4 295/ig 1033/4 102 1011/8 j 95 100 1013/s dit. Mad. Ext. Ob. 7 Doll. 500-1000 Menominee dito 7 N -W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. y. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.S M.Ob. 7 Un. Pac. Hl'dl. do. 6 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 1051/4 133-/4 1323/4 113 Premie-LeeniDgen. Neder!. Stad Am. 3 100 Stad Rotterdam 3 100 België. Stad Antw. 1887. 2% fr. 100 dito Brussel 1S87 21/2 n 100 Hongar. Stl. 1870 fl. 100 Oostenr. Stl. 1864 4 1 250 dito 1860 5 500 dito 1864 100 Cred. lust. 1858 100 ausl. Stl. 1864 5 Z.R. 100 dito 1866 5 100 Spanje. Stad Madr. 3 fr. 100 Turkije. Spoorwl. 3 400 106 88I/2 88I/2 111% 117 143% 43% 101/2 1121/a 1111/2 144 1093/4 431/4 105/g FrTIJzeu vtftiï cj»sBj;M»E»s en snsümre obliisatiën. Amsterdam 9 Januari. Oostenrijk Papier20.8 Ostenrijk Zilver 20.82% Diverse in 11.521,2 met affidavit. 11.92% Portugeescbe 11.95% Fransche47.35 Belgische47.35 Pruisische 58.75 Hamburg Russen. 1.13% Goudroebel1.90% Russen in Z. R1.23 Poolsche per Z. R1.83 Spaaneche Buiteial Binnen! A merikaansche in dollars 2.45 Speciekoerg. GOUD. Wicht.Souv. 12.05 12.15 St .v. 20 mk. 11.80 11.90 do. fr. 20 9.521/2 9.62% 10 Januari. 20.821/2 v 20.821/2 H 11.521/2 11 921/2 11.951/2 9 47.35 s 47.35 v 58.75 9 1.131/2 1.90 1, 1.23 9 1.83 2.45 ZILVER. Stukk.v. 5 Ir. 2.35 ƒ2.48 Pruis. Zilver, v 1.75 1.70 Ondertrouwd: C. J. VAN DE KREKE met A. C. II. BOOMKENS. ™bul'gL 10 Januari 1889. Hilversum, Getrouwd: I. LOMBAARD Off. van Adm. K. N. M., met S. C. RIS GIL Breskens, 10 Januari 1889. XK5E 4.055 verg 8. Met verlangend uitzien, na eene afwezigheid van 13 jaar, hadden wij gehoopt onzen geliefden zoon GERARD spoedig in ons midden te zien, doch wij ontvingen heden bericht dat hij den 6 November 1888, in den ouderdom van 31 jaar en 7 maanden, te Magelang op Java, is overleden. Mede uit naam zijner broeders en zuster. Zijne bedroefde ouders. Middelburg, G. P. VAN DER BILT. 9 Januari 1889. M. VAN DER BILT—Boni.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3