Laatste Berichten, BUITEN LANTDT vertfote en aanstem schepen- Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. irtijzen van Effecten, Verkoopingen en aanbestedingen Prado, of Linska de Castillon, of ter dood veroordeeld als schuldig aan den moord van Marie Aguétant te Parijs heeft gisteren morgen te 7 u. 20 m. te Parijs, de doodstraf ondergaan. De te rechtstelling liep in goede orde af. De veroordeelde had nog in de laatste dagen een brief geschreven aan president Carnot, waarin hij, onder ontkenning van eenige schuld aan den moord, verzocht, niet om gratie, maar om spoedige voltrekking van zijn doodvonnis, en smeekte, dat het niet veranderd mocht worden in levenslan gen dwangarbeid. Zijn waren naam heeft hij niet genoemd. Graaf Moltke, die dezer dagen te voet door Berlijn zijne inkoopen voor Kerstmis was gaan doen, werd voor de eerste maal van zijn leven tot een terugtocht gedwongen. De menigte ont ving hem namelijk met zulk een geestdrift, dat hij genoodzaakt was een rijtuig te nemen, om aan hare huldebetuigingen te ontkomen. Het panoramadoek »de kruisiging" voorstel lende, door Bruno Piglheim geschilderd, dat dezen zomer te Muncben te bezichtigen was, is nu naar Berlijn overgebracht. Het landschap en het verhevene in de uitvoering worden beide geprezen. In Januari verschijnt een roman van Tolstoi, waarin op het gevaar van een ^romantische liefde" wordt gewezen. Het boek eindigt daarmede, dat de jury den man, die zijn schuldige vrouw doodde, vrijspreekt. Te Belgrado werden in het gebouw van het Oostenrijksch consulaat verscheidene ruiten ver brijzeld. Op de spoorweglijn Teheran-Schah-Azim is onlangs door een troep woedende Perzen een passagierstrein, hoofdzakelijk met vrouwen en kinderen, verbrand. Oorzaak van hun woede was het overrijden van een man door een trein. De opgewondenheid onder het volk was zóo groot, dat men voor een algemeenen opstand vreesde. Een der toongevende Engelsche dames, lady Florence Dixie, heeft op de uitnoodigingskaarten, die zij dezen winter verzendt, het volgende laten drukken: »In mijn salons wordt gebroken met den belachelijken. onzin, die daarin bestaat dat dames en meisjes geduldig moeten wachten tot het den een of anderen heer behaagt hen ten dans te noodigen. De dames hebben evenzeer het recht hun heer te kiezen. Ik duld niet dat in mijn huis de heeren pacha's op en neder wan delen om te overleggen welke dames hun als partner het beste lijkt. Te mijnent bestaat ook dames-kiesrecht." Een Kerstsprookje van Iwan Toer- genjeff. Twee of drie dagen voor Kerstmis gaf onze lieve Heer een groot feest in zijn azuren paleis. Alle deugden waren uitgenoodigd, alleen echter de vrouwelijke deugden. Geen heeren, uitsluitend dames. Men zag er dan ook vele deugden bij elkaar, groote en kleine. De kleine waren aanvalliger en liefelijker dan de groote, maar alle bleken goed met elkander bekend of bevriend te zijn. Plotseling echter zag de goede God twee mooie dames, die elkander blijkbaar volstrekt niet kenden. De gastheer nam de eene bij de hand om ze aan de andere voor te stel len. De ^weldadigheid" zeide hij met een blik op de eerste. De »d a n k b a a r h e i d" voegde hij er aan toe, terwijl hij de andere aanwees. Beide deugden waren zeer verbaasd. Sedert de schepping der wereld ontmoet ten zij elkander voor de eerste maal. Te Londen bestaat plan om een korps van vrouwelijke gidsen voor de reizigers te vormen. Er is reeds een comité opgericht; men verwacht veel succes van deze nieuwigheid. Alle dames-gidsen moeten zich vooraf aan een examen onderwerpen in de kennis van reisroutes in en buiten de stad, in de geschiedenis van oude en moderne gebouwen, van inrichtingen voor kunsten en wetenschappen, in het vooraf gereed maken van programma's voor het doorbrengen van een of meer dagen enz. De leden der Lady-Guide-Association dragen een onderscheidingsteeken in den vorm van een arm band. Zij moeten als ladies behandeld worden en mogen geen fooien aannemen. Het denkbeeld tot dit nieuwe arbeidsveld voor vrouwen is uitgegaan van miss Edith A. Davis. Aan de hemelpoort vroeg iemand toegang. »Wie zijt ge sprak Petrus. Schliesze, schlichtester Schlieszermir schleunigst das schlotternde Schlosz auf'J was het antwoord. »Dat kan niemand anders zijn dan Richard Wagner" riep Petrus uit. Iftrecltt. Heden deed de rechtbank alhier uitspraak in de zaak tegen U. baron thoe Schw. en H., en veroordeelde hem tot vijf maanden ge vangenisstraf en in de kosten van het geding, De tijd, dien de veroordeelde in voorarrest door bracht, komt in vermindering van de straf. Zooals men weet was de eisch van het O. M. twee jaar gevangenisstraf en was door den ver dediger vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging van zijn cliënt gevraagd. Amsterdam. De buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van het Nieuws an den Dag besloot de vennootschap tot 1939 te verlengen en eene obligatie-leening van 225.000 uit te schrijven. De Koninklijke Academie van Wetenschappen, afdeeling natuurkunde, besloot op eene desbe treffende vraag van den minister van waterstaat, te adviseeren op de Abdij te Middelburg 2 stan gen en 2 bliksem-afleiders te maken, in plaats van 12, volgens het advies van den rijksbouw kundigen advisëhr. Weenen. De Wiener Zeitung deelt de be noeming mee van baron Walterskirchen tot Oostenrijksch gezant aan het Nederlandsche hof. Van 22 tot 29 December. ViissiNGEN. Gehuwd W. F. Correlje, jm. 30 j. met A. J. Lambrecht, jd. 22 j. C. L. Zonnekeijn, wedr 35 j. met A. L. C. Renier, jd. 22 j. BevallenP. van den Broeke, geb. Lorier, d. A. C. van der Maden, geb. Ludikhuize, z. N. Theune, geb. De Groot, z. S. C. Vermeule, geb. De Klerk, d. O. Overlack, geb. Bierhoff, d. W. A. Gillissen, geb. Bevel, z. J. G. Luitwieler, geb. Hofman, d. (levenl.) E. A. van den Abeele, geb. Monjé, z. (levenl.) F. van de Velde, geb. De Voogd, z. M. C. Feij, geb. De Blinde, z. A. Maas, geb. Wouterse, d. OverledenH. van As, wedr van A. Moerland, 87 j. L. B. Rijnberg, vrouw van F. M. Segers, 19 j. Door tburg. en weth. van Vlissingen werd heden aanbesteed het onderhoud der gemeente gebouwen enz. gedurende het jaar 1889, in zeven perceel en. Minste inschrijvers waren voorperceelen 1 onderhoud gebouwen enz., 2, kaaimuren, beschoei ing bruggen enz., en 3, schoolgebouwen, C. Maters voor 5399perceel 4, onderhoud kachels, W. J. Bom voor 333 perc. 5, straatwerk, P. Tavenier 7000 MS a 0.13 per Msperc. 6, vervoer, A. Walraven tot prijzen van ƒ0.20 a ƒ1 per rid en 2.75 a f 5 per dag; en perc. 7 schilderwerk, L. van Aartsen voor 1377. Voor de Vrijdag te Cats gehouden aanbe steding van het doen van steenbestorting op het noordelijk oeverwerk van den calamiteusen Leen- dert Abrahampolder, begrooting 6617.19, was, behalve door den laagsten inschrijver J. Roskam van Sliedrecht voor 7190, nog ingeschreven door de heeren A. van Poperingen te Bruinisse voor 7668, J. van Eek te Hardinxveld voor 7641, A. M. Langeveld te Rotterdam voor 7600, A. Foudraine te Goes voor 7487 en P. A. van de Velde te Terneuzen voor 7285. Thermometer. Middelburg, 29 Dec. vm. 8 u 40 gr. m. 12 u. 43 gr. a. 4, u. 43 gr. F. Verwacht: verand. wind. Het Boulangistisch comité of wil men liever het comité national heeft het besluit genomen, dat het niet ontduiken kon, en Boulanger candi- daat gesteld voor de aanstaande verkiezing van een afgevaardigde in het Seine-departement, be paald op 27 Januari. Te Parijs zelve alzoo, het bolwerk der democratie, zal men dan binnen kort den strijd tusschen het cesarisme en de republiek aanschouwen: Welke beteekenis de Franschen zelve aan deze verkiezing schenken, blijkt voldoende uit de Parijsche dagbladen. Nu reeds is van niets anders meer sprake dan van de verkiezing. Aan een overwinning voor hun partij twijfelen de republikeinen niet, doch ten opzichte van hun gedragslijn zijn zij nog tot geenerlei besluit ge komen. Geen candidaat is nog gesteld. Er wor den namen genoemd, combinaties en berekeningen gemaakt maar niets is nog besloten. Allen zijn het er echter over eens, dat er een candidaat moet gesteld worden, die door zijn verleden, zijn naam, zijn positie de groote republikeinsche ideeën vertegenwoordigt en wiens persoonlijkheid bij geen der republikeinsche fractiën op onoverwinlijke tegenkanting stoot. Waar echter deze man te vinden, wanneer men denkt aan den tweespalt der republikeinsche partij Maar, vragen sommigen, waarom een enkelen candidaat Waarom zouden de republikeinen bij de eerste stemming niet meer candidaten van ver schillende politieke kleur aanwijzen. Elke frac tie stemt voor haar eigen vertegenwoordiger. Bij de tweede stemming komt de eenheid dan tot stand op den republikeinschen candidaat, die door het grootst aantal stemmen van zelve daartoe aangewezen wordt. De voor- en nadeelen van deze tactiek worden nauwkeurig door de repu blikeinsche bladen overwogen. Velen, o. a. de Justice, zijn echter van oordeel, dat terwille van de groote zaak, terwille van den moreelen indruk op het land, de eenheid reeds bij de eerste stem ming moet zijn tot stand gebracht, wijl een ver snippering der republikeinsche stemmen al te licht den Boulangisten ten goede zal komen. Teneinde deze veel besproken doch altijd zich als een illusie bewezene republikeinsche concen tratie althans ditmaal te verkrijgen stelt de Justice voor een groote vergadering te houden, waarheen alle republikeinsche en anti-Boulangistische ver- eenigingen en comité's uit het Seine departement afgevaardigden zullen zenden. Hier, waar dan de republikeinsche partij in alle hare nuances is vertegenwoordigd, moet dan haar candidaat ver kozen worden, want, eenmaal deze genoemd, zal geen republikein aarzelen zijn persoonlijke voor keur aan het algemeen ten offer te brengen. Gisteren heeft reeds de republikeinsche meer derheid in de kamer een verblijdend bewijs van eenstemmigheid gegeven. Te voren had een vrij heftige discussie plaats tusschen den minister van oorlog De Freycinet en den Boulangistischen afgevaardigde Le Hérissé naar aanleiding van een vraag van een ander afgevaardigde over een door Le Hérissé's blad gepubliceerde vertrou welijke circulaire van het departement van oorlog aan de corpscommandanten over de verpleging der troepen ingeval van mobilisatie. Na dit incident las Jules Roche zijn rapport van de begrootingscommissie over het van den senaat terug onvangen budget voor. Hij noodigde de kamer uit vier van de door den senaat aange nomen amendementen aan te nemen, vier andere te verwerpen. De algemeene beraadslagingen onmiddelijk ge opend zijnde, bestreed Bouvattier van de rechter zijde de begrooting en in de allereerste plaats de uitgaven voor het onderwijs. Hij trok hevig te velde tegen het leeken-onderwijs op de openbare scholen, waarbij zich volgens hem de regeering aan overdrijving schuldig maakt. In een uitvoerige rede zette daarop Floquet uiteen hoe groote verdiensten integendeel de republiek ten opzichte van het openbaar onder wijs zich heeft verworven. Zij heeft het onderwijs willen onttrekken aan den invloed der geestelijk heid, bovendien werden door haar wetten niet de gemeenten gekrenkt doch heeft zij deze van zware lasten willen ontheffen. Floquets rede vond grooten bijval, wat blijkt uit het besluit der kamer, met 276 tegen 166 stemmen genomen, om haar door aanplakking in geheel Frankrijk openbaar te maken. Daar de monarchisten juist voornemens zijn den door hen bij de verkiezing te Parijs aan Boulanger te verleenen steun afhankelijk te stellen van diens houding ten opzichte van het leekenonderwijs, ontvangt dit votum der kamer een bijzon dere beteekenis. Aan den generaal zal gevraagd worden, of het godsdienstonderwijs al dan niet van de openbare school is buiten te sluiten naar gelang Boulangers antwoord luidt, zullen de monarchisten op 27 Januari handelen. Yoor de Boulangisten een pijnlijke marteling, deze catechismus Nog denzelfdeD avond hield de kamer opnieuw zitting ter voortzetting van de behandeling der begrooting. Het crediet van twee millioen voor militaire pensioenen, door den senaat geschrapt. werd weder op de begrooting gebracht. Dit geschiedde eveneens ten aanzien van alle andere credieten welke de senaat verworpen had. De begrooting zal dientengevolge door de kamer aan den senaat teruggezonden worden. Wanneer deze zich tegenover de jongere zuster toegefelijk betoont, kan alzoo nog juist vóór den eersten dag van het nieuwe jaar de begrooting gereed zijn. Dan mogen de beide kamers een tijd van welverdiende en haar oprecht gegunde rust genieten Eene waarschuwing. Mijnheer de redacteur Uit de Nederl. couranten, vooral die uit de provincie Zeeland, zag ik, dat in verscheidene plaatsen- in bovengenoemde provincie lezingen gehouden worden om de landverhuizing te be vorderen naar eenigen staat in Zuid Amerika tevens, dat enkele gezinnen reeds naar die onbe kende landen vertrokken waren, terwijl andere zich vaardig maakten voor de reis. Zelf het klimaat kennende van Brazilië, Argentijnsche republiek, en omliggende staten, acht ik het mijn plicht een waarschuwend woord te richten tegen ieder, die plan mocht hebben zich naar genoemde staten te begeven. Het valt niet te ontkennen dat lieden uit de arbeidende klasse in het armzalig Nederland, waar de minvermogende door de aristocratie, in hoog gevierde Nederlandsche vrijheid, wordt ver trapten uitgemergeld de eerste de beste gelegen heid gretig aangrijpen die hun lotsverbetering belooft. Laten de Nederlandsche landverhuizers zich echter eersteens degelijk bedenken, al vorens tot zulk een stap over te gaan. In de eerste plaats moet men in aanmerking nemen, dat deze werving van landverhuizers niet geschiedt met een humaan doel. Zij heeft plaats ten voordeele van het gou vernement van dezen of genen Z. Amerikaanschen staat. Het doel is om de daar braak liggende gronden te laten ontginnen en productief te maken voor het gouvernement. De personen, die voor dat doel lezingen houden, zijn'betaalde agenten, die öf direct met eenig Zuid Amerikaansch gouverne ment, of met eenige particuliere onderneming in verband staan en percenten genieten van ieder aangeworven persoon. Zij schilderen den toestand zoo schoon mogelijk, bieden zelfs overtocht aan onder voorschot en doen beloften van een toekomst, die helaas in werkelijkheid zoo bitter slecht is. ünder dergelijke, fraaie beloften vertrok ik met nog zeven andere jongelui in 1883 naar Suriname. Er werden ons bergen van goud beloofd en toen we er aankwamenteleurstelling, bittere teleurstellingSlecht voedsel, slechte woning, slechte betaling en geen noemenswaardige toe komst. Drie onzer stierven aan de aldaar këer- schende koortsen, terwijl de rest onzer een goed heenkomen zocht. Zoo werden wij Hollanders behandeld door een Hollandsclie Maatschappij in een Hollandsche koloniehoe zullen die arme eenvoudige Hollandsche landverhuizers behandeld worden in een land als Brazilië, waar het klimaat nog slechter is dan in SurinameDe ervaring heeft geleerd dat zulke landverhuizers onder contract, zoodra zij het vaderland verlaten had den, totaal in de macht en aan de genade over geleverd waren van de agenten, aan wie zij zich verbondendat zij weinig beter dan als slaven vervoerd worden, en, eenmaal op vreemden bodem, ten prooi zijn aan allerlei ontberingen. Tijdens mijn verblijf in West-Indië ontmoette ik aldaar een zekeren Schippers, die 25 jaren geleden met eenige huisgezinnen onder de schoonste beloften naar Brazilië was vertrokken. Het gezelschap telde 103 personen. Vijf maanden later hadden moeraskoortsen enz. het gezelschap zoodanig ge sloopt, dat het slechts 75 koppen meer telde. De ellende, waaraan die menschen waren bloot gesteld, moet vreeselijk zijn geweest. Het lezen van artikelen over landverhuizing in de Nederl. bladen gaf mij dit opstel in de pen. Misschien dat de wenken, erin vervat, nog nuttig kunnen zijn. U dankzeggende voor de plaatsruimte blijf ik Uwe dienstwillige dienaar G. B. C. VAN DEK. FEEN. Grand-Rapids, Michigan, (U S. of America) 14 December 1888. Deze beweriDg is zeker niet, vrij van groote overdrijving. Eed. Aan de Landbouwers. Door bijzondere omstandigheden kon de Bond van Beetwortelsuiker fabrikanten in Nederland de prijzen van beetwortelen voor het jaar 1889 tot heden niet vaststellen. Intusschen zijn fabrikanten van Noord-Brabant en Zuid-Holland, die zich niet bij den Bond aan gesloten hebben, in Zuid-Holland met contrac teeren van beetwortelen begonnen en wel tegen den prijs van het vorige jaar, aldus ten duide lijkste te kennen gevende, dat zij, niet leden, den prijs van elf gulden per duizend kilogrammen voldoende achten. De Bond, in zijne vergadering van 22 Decem ber, heeft echter besloten de prijzen der beet wortelen met een gulden te verhoogen. Tot die verhooging van prijs is de Bond over gegaan met het oog op het afgeloopen jaar, dat voor den landbouw ongunstig geweest is, hetgeen "echter slechts aan de weersgesteldheid te wijten is en waaronder zoowel de aardappelen en alle andere gewassen als de beetwortelen geleden hebben. Met te handelen als bovenstaand is vermeld, bewijst de Bond, dat hij aan het doel van op richting beantwoordt»het belang van industrie en landbouw." Men kan tevens zien, dat niet-leden van den Bond niet beter, ja zelfs minder gunstig voor den landbouw gestemd zijn en dat dus de voorkeur, door sommige landbouwers aan hen geschonken, door hen niet verdiend wordt. Nog een paar beschouwingen De hoedanigheid der pee is verbeterd door het verstrekken van fijner zaad hierdoor is de op brengst per hectare thans kleiner dan vroeger, dit zij erkend, al wordt die vermindering dikwijls schromelijk overdreven. Men vergeet dan echter wel eens te vermel den, dat de prijzen der beetwortelen ook met vijftig percent bij vroeger verhoogd zjjn, hoewel de suikerprijzen slechts de helft van vroeger be dragen. De hoofdoorzaken van den moeielijken toestand van den landbouw zijn a. Opdrijving indertijd door de boeren van de landpacht b. Opdrijving door de grondeigenaars van de prijzen der gronden bij aankoop c. Vermindering van alle graanprijzen d. Ophouden der meekrap-cultuur e. Achteruitgang en dikwijls slechte of on voldoende bemesting en bearbeiding van het land, waardoor dit minder opbrengt. Met schromelijke overdrijving worden nu alle bezwaren aan de beetwortel-cultuur toegeschre ven, maar men spreekt niet van de andere fac toren, die den toestand hebben veroorzaakt, de onkunde en kortzichtigheid, die wel eens worden bevorderd door mannen buiten het vak, die beter deden zich te onthouden van het geven van advies over zaken die zij niet verstaan. De bestrijders van den Bond der fabrikanten zijn dus m. i. op den verkeerden weg. Lettende op de omstandigheden, hebben de leden van dien Bond in de laatste vier jaren den prijs der wortelen van 9 op ƒ12 gebracht. Van een eenzijdig streven tot nadeel van den landbouw is dus geen sprake. Meent men even wel de boeren te moeten aansporen om door overdreven eischen den prijs nog meer te ver hoogen, dan zal daarmede de boer niet gebaat zijneen hooger algemeene prijs kan door fabri kanten niet worden betaald en het stilstaan van eenige fabrieken zal de boeren niet rijker maken, integendeel. Mogen deze enkele regelen dus ter overweging strekken aan de landbouwers en de studie-man nen, opdat zij met kennis van zaken oordeelen kunnen over eene industrie van zoo een groot nut en voordeel voor het land, voordeelen groo- tendeels ten gunste van den landbouwer, daal de fabrieken (een enkele fabriek uitgezonderd door hare bijzondere ligging) in de laatste jaren met gering voordeel, ja soms zelfs met verlies gewerkt hebben. H. B. JèLgek. Beetwortelsuikerfabrikant en voorzitter van den Bond van suiker fabrikanten in Nederland. Rozendaal, 29 December 1888. Terneuzen, 29 Dec. De Falcon is heden het kanaal opgestoomd. In het lek is voorzien. De jading, uit ammoniac bestaande, is beschadigd. Axel, 29 Dec. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen als volgttarwe 8,25 a 8,60 rogge 4,80 a 5,— gerst 8,40 a 8,60haver 5,50 a 5,75erwten f 8,a 8,25 en eieren ƒ4,—. Amsterdrm 28 29 Staatsleningen Dec. Dec. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert N.W.Sch. 2l/s 1000 77 771/g dito dito 3 1000 901/i6 961/]6 dito dito 31/2 1000 1011't 1011/4 dito Oblil/2 n 1000 1013/g 1013/g Hong. O. L. 1867 5 fl. 120-1200 1001/4 dito Goudl. 5 100 Italië. Ins.'62/81 5 I.ir. 100-100000 Oostenrijk. Obl Mei-Nov5 fl. 1000 08 68I/15 dito Jan.-Juli 5 1000 68 681/jg dito dito Goud 4 200-1000 911/4 9 H'4 Polen. O. Sch. '44. 4 Z.R 500 851/2 855/8 I?ort.Ob.Bt. '53/84 3 100 641,g 641/g dito dito 1888 4% 20 Rusland. Obl. Hope 1798/1815 1000 1023/4 1023/4 Cert. Ins. 5 S. '54 5 Z.R. 500 613/4 dito dito 6 S. '55 5 500 84 84 Obligation 1862 5 50-100 10014 dito 1864 5 1000 1021/g 1013'4 dito 1877 dito 5 20-100 1011/4 dito Oost. le S. 5 Z.R. 100-1000 603/s 60 dito dito 2e 5 100-1000 5911/16 593/g dito dito 3e 5 100-1000 601 'g 5911/jg dito 72 gec. dito 5 50-100 991/4 991/4 dito 73 gec. dito 5 50-100 997/g 997/g dito '84 gec. dito 5 50-100 dito '60 2e 1. dito 41/2 100 97 967/g dito '75 gec. dito 41/2 50-100 94I/g dito '80 gec. dito 4 Z.R. 125-625 83 Obi. 1. 1867/69 4 20-100 863/4 Ceit. v. B. Asgn. 6 P.R. 1000 Spanje. O B. Perp. 4 Pes. 1000-24000 69 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turkije. Geprivil. 5 fr. 500-2500 79 Geer. S. D. C. 20-1000 15 147/g dito Gereg. 1869 fr. 500-12500 Egypte. O. L. 1876 4 20-100 825/g dito sp. dito 1876 5 20-100 1021/4 Brazilië. Obl. Londen 1S65. 5 100 101 dito Leen. 1875 5 100 dito 1863 41/2 v 100 dito 1879 41/2 ir 56/5 112.10 Venezuela 1881 4 100-500 513/4 51S'g Indnsfr. en flnanc. Ondernem. Nederland. pCt. N. H«nd. Msch. Aand. rescontre 5 1000 118s/g N.-l. Hanb.aand. 150 71 dito Zeel. aand. 500 dito dito Pr. dito 500 dito Obl. 1885 3 1000 Duitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. R.M. 8000 Oostenriik. Aand O. H. Bfl. 600 1231/4 Spoorwegleeningen. Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. f 250 Ned. Ctr. spw. A. 250 dito Gest. Obl. 235 81 N.-I Bpw. aand. 250-1000 N. Rijnspw. volgef. Aand 20-200 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 100 59 Hongar .je. Theis. Spw. aand. 5 fl 200 dito dito Obl. .6 200 1000 Italië. Victor Em. spw. Obl8 Lir. 500 00 Zuid-Ital. Sp. O. 8 500-5000 60 Oostenrijk. F. O. Spw. Obl 3 fr. 500 787/g Polen. W.-W. A. Z.R. 100 1087/g Busland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 125-625 1181/g dito Obl41/2 500 961/2 dito dito dito 4 1125 Balt. Spw. Aand. 3 25-1250 571/s 573/g Cliark.-Azow. O. 6 100 987/g 987/g Jelez-Griasi dito. 5 Z.R. 125-50 95S/4 11811/16 691/2 1231/4 1251/2 251'4 81 991/2 593/g 103 60 60 787/g IO8I/2 1177/g

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2