Verspreide Berichten. Rechtszaken, cheren, Noord-Beveland, Heinkenszand en Krui- ningen der maatschappij gevestigd zijn het derde districtZeeuwsch-VlaandereiTs wes telijk deel, uitmakende de afdeeling Oostburg, en het vierde districtZeeuwsch-Vlaanderen's oos telijk deel, geheel behoorende tot de afdeeling Hulst der voornoemde maatschappij. In ieder district zal jaarlijks minstens éene keuring van fokdieren plaats hebben. Voor prijzen en voorschot-premiën wordt voor elk district 500 beschikbaar gesteld. Voor de keuring, in Februari of Maart a. s. te houden, worden gevraagd 1 hengsten minstens drie jaar oud zijnde in 1889; 2*. hengsten geboren in 1887 8°. merriën niet jonger dan vier en niet ouder dan negen jaar wordende in 1889. Dit lezen wij in de N. R. Ct. Deze commissie schijnt haren arbeid voor onze provincie zelve van zoo weinig gewicht te achten, dat zij het niet noodig oordeelt mededeelingen daaromtrent aan de Zeeuwsche bladen te doen terwijl aan de Hollandsche dagbladpers de pri meur wordt gegund. Voor den Hoogen raad werd Maandag be handeld de zaak tegen J. A. V., koopman te Vlissingen, door de Middelburgsche rechtbank wegens schaking veroordeeld. Voor hem trad op de heer mr C. A. Vaillant, die meende in een pas door den Hoogen raad gewezen arrest in een Haagsche schakingszaak de beste motieven te vinden ter verdediging van zijn cliënt. De Hooge raad had daarbij uitgemaakt, dat er actief op treden van den man moet zijn om de minderjarige te bewegen met hem mede te gaan. Ten deze nu had het minderjarige meisje het plan opgevat met den koopman naar Antwerpen te gaan, daartoe bewogen door zijne schoone voorspiegelingen om trent het carneval. Zij had onder een valsch voor geven het huis van hare ouders verlaten, was per boot naar Dordt gereisd, had daar twee uur op haar carneval-begeleider gewacht en was toen met hem naar Antwerpen gegaan. Als er hier geschaakt was, dan, meende pleiter, kon men beweren dat de koopman door het meisje was geschaakt. Ook had de Hooge raad bij zijn jongste arrest beslist, dat het verzekeren van het bezit der minderjarige eenigen tijd moet geduurd hebben. In de Haagsche zaak had de man het meisje voorgespiegeld met haar naar Amerika te zullen gaan om haar als bijzit te onderhouden, terwijl hij haar eenige dagen als bijzit had gehad. In de Zeeuwsche zaak had de eenige voorspiege ling hierin bestaan, dat zij te Antwerpen ieder eene afzonderlijke kamer zouden hebben. Volgens pleiter verstaat art. 281 strafwetboek onder weg voering een handelend optreden van den schaker bij het verlaten van de woning der minderjarige. Dit was hier niet geschied. En het verlaten van de stad deed niets ter zake. Anders zouden er b. v. te Leiden, waar de buitensingels onder ver schillende gemeenten liggen, een aantal schakingen zijn te boekstaven. De conclusie van het O. M. is bepaald op 7 Januari. (N. R. Crt.J De gewezen notaris Visser te 's Gravenhage is door de rechtbank aldaar schuldig verklaard aan twee feiten van verduistering, het eene ge pleegd door hem als testamentair bewindvoerder ten opzichte van goederen, welke hij als zoodanig onder zich had, het andere als gemachtigde of lasthebber van den verkooper van goederen op het venduhuis, en te dier zake veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf en 9 jaren ontzetting van rechten. In de door ons meegedeelde, voor een kanton gerecht te Rotterdam behandelde rechtszaak over de levering van soda deelt de verdediger van den heer Hammes, den gedaagde, de heer mr Melchers, met wiens beweringen de kantonrechter zich vereenigde, mee dat zijn cliënt reeds dadelijk per missive geprotesteerd had tegen het geleverde. Tot tijdelijk opzichter bij de gemeentereiniging te Middelburg is door burg. en weth. benoemd W. A. van der Harst. Maandagavond omstreeks acht uur is in de schuur van een landbouwer op den Veerschen weg alhier een knecht, die bezig was het vee te voederen, van een hooitasch gevallen. De jonge man heeft zoodanige kneuzingen bekomen dat hij in den nacht van Dinsdag op Woensdag is overleden. De stoummeelfabriek van de firma Wed. J. H. C. Kakebeeke Gz. te Goes is, volgens de Verzeke ringsbode, op beurspolis verzekerd te Amsterdam Zeeuwsch genootschap der wetenschappen Redevoering, uitgesproken door den voorzitten den heer dr F. P. J. Sibmacher Zijnen, bij gelegenheid der inwijding van het nieuwe gebouw. (Vervolg.) III. Het derde tijdvak onzer geschiedenis! Van deze uitdrukking ben ik u rekenschap schuldig. Hoe (zou iemand kunnen vragen) is dit feiteen eenvoudige overgang in een ander huis met wat grootscher voorkomen hoe verblijdend overi gens op zich zelf daarbij zoo heel belangrijk om een nieuw tijdvak onzer geschiedenis er van te willen beginnen Laat mij het antwoord op deze vraag vast- knoopen aan een feit, dat ons allen nog versch in de gedachte is. Eenige maanden geleden werd door eene geachte familie in de Lange Delft goedgevonden den ouden merkwaardigen gevel van het huis St. Pieter te verwijderen en ons dien ten geschenke aan te bieden onder voorwaarde, dat die in zijn tegenwoordigen vorm weder zou worden opgesteld. Wij hebben dit aanbod gretig aan. vaard en zijn reeds aangevangen den gevel op te stellen tegen de zijde van dit gebouw tegen over het Hofpleindaarna wenBchen wij er vóór een ouderwetsch tuintje aan te leggen en den muur er tegenover voor een gedeelte te ver bij de Brand-maatschappij te Amsterdam voor 15.000; Holl. brand- en levensverz.-Societeit 10,000Assurantie-Compagnie te Amsterdam 8,000Nederlandsche Loyd 8,000Ned. Ind. zee- en brandass.- maatschappij f 20,000 Brandassurantie-maatschappij 4,000 Ass.-maat- schappij voor brand en binnenl. vaart 6,000 Oosthoek f 4,000 Vesta f 3,000 Ned. Verzek.- Compagnie tegen brandschade 3,000 Holland, te Dordrecht 3,000; General, te Londen 3,000; Phoenix, Jte Londen 3,000Hamburger 1877 8,000 Nederl. Assurantie-Compagnie 2,500; Liverpool London and Globe 20,000Norwich Union 16,000 Gladbacher f 15,000 l'Urbaine 12,000 Insulinde f 4,000 Schiedam 2,000; Glasgow 4,000; Ardjoeno 2,000; Pa- dang 1,000; Holl. brandassurantie-societeit 2,400Verzekering Vennootschap 2,000 Verzekering Associatie 2,000; Noord-Holland- sche 2,000 Indië 1,500 Bataviasche brand assurantie-maatschappij f 2,000 Brand-Vennoot schap 1,500; Veritas 1,500; Noord- en Zuid- Hollandsche 1,500 Nederl. Brandassurantie- maatschappij 1,000Brandverzekering-Genoot schap 1,000 samen 189,900. Op beurspolis te Rotterdam bij deMaats, van Assurantie der stad Rotterdam voor 5,000; Haagsche Assurantie-Compagnie 5,000Com mercial Union f 20.000; Northern ƒ12,000, en eenige andere 10,000 samen 52,000. Op Belgische polis verzekerd in België bij Securitas Antwerpen fr. 175,000; Assurances géné rales fr. 180,000 Assurances Beiges fr. 80.000 Equitable (Belgie) fr. 50,000samen tr. 485,000. Ook te 's Heer Arendskerke is eene vereeni- ging opgericht ter wering van het overtollig schadelijk gevogelte, met name musschen, duiven en kraaien. Een concept-reglement werd aange nomen en door een twintigtal landbouwers en burgers onderteekend. De vereeniging vangt' 1 Januari aan. Uit Kapelle wordt ons geschreven: Maandag avond hield de landbouwvereeniging Voorui'gang is ons streven een vergadering, waarbij als spreker optrad de heer H. G. Hartman Jz., secretaris van Goes. Spreker behandelde het onderwijs met het oog op de vorming van den jeugdigen landbou wer en toonde daarbij aan hoe de landbouwer met den onderwijzer moeten samen werken in beider belang. Is de taak van den onderwijzer niet gemakkelijk, omdat hij de belangen van kinderen uit verschillenden stand moet beharti gen, die zorgen worden verlicht, wanneer elk in zijn stand den onderwijzer in zijn goede bedoe lingen steunt. Nog verschillende andere denk beelden werden door den heer Hartman ontvouwd, o. a. op regeeringsgebieden ten slotte wekte hij de landbouwers op tot samenwerking. Warme toejuichingen vielen den spreker ten deel, die ten slotte nog voordroegDe nagedachtenis mijner Moeder, Luctor et Emergo, De knop en het kind en Japik en het varken. Dinsdag was te Zierikzee een zesjarige knaap van achteren op een rijtuig geklommen zonder dat de koetsier daarvan iets had bespeurd. Zijn voet glipte uit en geraakte tusschen het wiel, waardoor een zijner beenen boven de knie is gebroken. Men schrijft ons uit Schoondijke Woensdag is op het bovenlokaal van den heer C. Pladet eene tentoonstelling geopend der prij zen van de te houden tombola, waarvan de opbrengst den armen dezer gemeente ten goede komt. Het was o. i. een gelukkig denkbeeld in den nood der behoeftigen op zulk eene wijze te voorzien en, vooraf zij 't gezegd, de commissie, waarvan de heer P. v. Houte voorzitter en de heer J. Neeteson secretaris-penningmeester is, verdient den dank van ieder weldenkende. We waren in de gelegenheid een kijkje te nemen in de zaal, waar de tentoonstelling gehouden werd, en aangezien de redactie steeds hare kolommen openzet voor al wat op het gebied van welda digheid een goeden klank heeft, geven wij gaarne een beknopt overzicht van 'tgeen er te zien is, in de hoop dat nog veler harten ook aan gene zijde der Schelde mogen gedrongen worden een enkel, zij 't dan ook een klein steentje bij te brengen om dit werk der liefde en toewijding wèl te doen gelukken. Lief en eenvoudig is de zaal versierd. Al da delijk valt u in 1t oog de boog aan 't eind eener tafel, waarop ge leest Wie den armen geeft, leent den Heer En moge al een wapenrek het tooien, alles ademt hier vrede. Het geheel doet uj dan ook aangenaam aan, al zijïl ook de tafels geflan keerd door de levensgroote portretten van een Russisch infanterist en een Oostenrijksch jager. Bloemen, van veeren vervaardigd, prijken op en boven de tafels, oleographiën sieren de wan den, terwijl drie keurige gravures u uitnoodigen ze te bezien en te genieten. Elk wat wils levert deze tentoonstelling. De dames hebben kans op een keurigen armband op tal van voorwerpen, die een net aangerichte vangen d oor een ijzeren traliewerkzóo dat alles van de straat geheel zichtbaar wordt. Had den wij dit niet gedaan, dan ware deze Zeeuw sche reliek uit den vroegeren tijd voor Middel burg en voor ons gewest verloren geweest en waarschijnlijk verhuisd naar het rijks museum te Amsterdam, dat reeds eene begeerige hand er naar heeft uitgestoken. En nu vraag ik u zelve: wat hadden wij anders kunnen doen dan beleef delijk maar ook zonder bedenken te weigeren als ons dit geschenk een jaar vroeger was aan geboden, toen we nog gevangen zaten in eene gehuurde woning Ieder begrijpt wat met deze herinnering wordt bedoeld, wat door dit feit wordt bewezen dit namelijk, dat we thans zijn vrij geworden, dat we thans wonen op eigen grond en op eigen beenen staan, doende en latende wat zal worden geacht onze plicht en roeping te wezen en ons uitbreidende zoover de behoefte zal vorderen en onze krachten gedoogen zullen. Ons uitbreidende Zeker M. H. H met blijdschap moeten we het opmerken, dat we aan dit gebouw (hoe grootsch het ook wezen moge en hoeveel ruimte er, zelfs na het opstellen eener geheel nieuwe achterbovenverdieping, ook in moge zijn) nog niet genoeg hebben. Onze kamers en zalen zijn met de daarin aanwezige voorwerpen reeds tamelijk gevuld niet alleen, maar onze schoone en kostbare verzameling van boeken en handschriften, en die nog aanhoudend vermeerderd tafel zouden sierenschoorsteenornamenten, het een al fijner en netter dan 't andere, brengen verscheidenheid, en tegelijkeitijd noemen wij tal van dingen voor huishoudelijk gebruik. De hee- ren hebben kans op scheermessen, sigarenstanders, wandelstokken en rooktoestellen. De handwerken zijn 't rijkst vertegenwoordigd. Een lieve Gentsche dame schonk hoofdprijzen en een gift in geld tot dekking der kostenandere Hollandsche dames gaven een keurig bewerkt dames-speldenkussentje voor toiletkamer te be wonderen. Lampekleedjes, fauteuilkussen, anti- macassers, een prachtig ingelegd matje. Maar waar zouden wij eindigen Genoeg om een denkbeeld te geven van 't geen op deze kleine tentoonstelling te zien is. Een woord van opwekking aan allen die armen weldoen, die weten hoe «gezegend het gesluierd mededoogen is" zal zeker in goede aarde vallen. Nog altijd is de gelegenheid open dit goede werk te steunen door het geven van prijzen en het koopen van loten. Een zekere J. A. A. t© Terneuzen, van wien men meent, dat hij wat al te nauw bekend was met het ontstaan van den brand bij het station aldaar, is in arrest genomen en Dinsdag naar Middelburg overgebracht. A. is ongehuwd en was vroeger nachtwaker op het spoorwegterrein te Terneuzen. Met ingang van 1 Januari a. s. is de com mies 3e klasse J. Toussaint van Overslag over geplaatst naar Koewacht. Vier tot nogtoe onbekende manspersonen randden Dinsdag avond onder de gemeente Waterlandkerkje eenpersoon aan. Na zijn porte- monnaie geledigd te hebben lieten zij hem gaan. De heer J. A. Verkuijl doet het voorstel om de bekende letters op of bij kaartjesp. p. c. en p. r. te doen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen m. g. (met gelukwenschen), m. r. (met rouwbeklag) en m. cl. (met dankbetuiging.) Te Amsterdam bestaat het voornemen in een woning, tegenover het Amstel-Höteleene inrichting te vestigen voor massage-behandeling. Deze inrichting, eene soort Sanatorium, zou staan onder leiding van dr Ter Cock, de bekende specialiteit op dit gebied. Door het hoofdcomité voor de voedings tentoonstelling, in den zomer 1887 te Amsterdam .gehouden, is volledige rekening en verantwoording gedaan aan de aandeelhouders in het reservefonds, waarvoor 100,000 met alle kunst- en vliegwerk was bijeengebracht, en waarvan reeds 95 pCt. of ƒ95,000 was opgevraagd, om het tekort op de exploitatie der tentoonstelling te dekken. Uit die rekening bleek dat van het opgevraagde niet alleen niets kan worden gerestitueerd, doch dat er nog een nadeelig saldo of schuld van 1235 over is, die het comité in haar privé zal betalen, ten einde de aandeelhouders niet voor de derde maal lastig te vallen. Burg. en weth. van Rotterdam stellen, overeenkomstig het advies der financieele com missie, den raad voor afwijzend te beschikken op de verzoeken om subsidie voor de opera en het tooneelgezelschap der heeren Legras en Haspels. De militairen, die in de infanteriekazerne te 's Hage socialistische liederen hebben gezongen, werden gestraltde korporaal, die de liedjes had medegebracht en rondgedeeld, met 14 dagen pro voost, om den anderen dag met water en brood; de korporaal, die mede zong, met acht dagen provoost en terugstelling tot soldaatde soldaat, die eveneens mededeed, met 8 dagen provoost. De laatstgenoemde, een milicien, moet de lie deren op aandrang van den korporaal, die ze had medegebracht, dus van zijn meerdere in rang, hebben aangeheven. De straatjeugd is overal dezelfde. Te Haarlem gelukte het haar binnen korten tijd 3000 (drie duizend) ruiten in de ramen der Nieuwe kerk te verbrijzelen Te Utrecht kwam een man met een houten been in aanraking met het wiel eener vigelante, zoodat dat been geheel verbrijzeld werd. Hij ontving van den persoon in het rijtuig eenig geld, om den timmerman te betalen, en werd op een handwagen naar huis gebracht. Een drama, tot heden nog in het donker gehuld, is in den nacht van Zondag of van Za terdag te Oldeboorn voorgevallen. Een oude vrouw van 71 jaren verliet des mor gens die plaats om, evenals eiken Zaterdag, met 2 korven aan een juk, voorzien van bakkerswaren, in de omstreken van Oldeboorn en Haskerdijken te venten. Toen zij des avonds op den gewonen tijd en ook later niet thuis kwam, besloot men op verkenning uit te gaan. Van ongeveer 8 tot 1 uur in den nacht heeft een aantal personen tevergeefs gezocht. Alleen kwam men te weten, dat de vrouw ongeveer half 5 uur 't laatst is gezien bij een veehouder, onder Oldeboorn woon achtig. Zij zette toen koers naar huis en was, het nog al veel beloopen landpad volgende, nog wordt, heeft hier geen andere plaats kunnen vinden danop den zolder van ons gebouw. Gelukkig was die zoo ruim, dat onze schat er onder het nauwkeurig toezicht van onzen custos, den heer Tevel, gerangschikt en geborgen kon worden, maar meer ook nietOnze rijke verzame ling van Zeeuwsche kaarten, platen en portretten, onze Zelandia illustrata staat ergens in een beneden kamertje verscholen als in een hoek. Er is al aanstonds ernstige behoefte aan eene gelegenheid om de schatten dier Zelandia Illustrata zichtbaar te stellen in een bibliotheekgebouw, dat naast het onze moge verrijzen en waarmede onze tegen woordige huizing moet worden vergroot. En ziet we hebben niet alleen een huis ten geschenke verkregen met een tuin er achter, maar oók met een terrein er naast, dat al aanstonds gelegen heid schenkt om bij te bouwen wat we noodig hebben, en dat ook in het vervolg aan het na geslacht gelegenheid tot uitbreiding schenken zal, zoodra zich de behoefte er aan gevoelen doet. Indien het eens in eene nog verwijderde toekomst noodig zal wezen, kan op het terrein hier naast ons een gebouw verrijzen van geheel dezelfde afmetingen als dat wat wij op dit oogenblik heb ben ingenomen, en is voor eene geheele verdub- beliug van ons tegenwoordig gebouw althans de noodige grond ons eigendom. Wat heerlijk voor uitzicht voor de geslachten, die na ons komen zullen, en die zeker, indien ons genootschap krachtig blijft voortarbeiden aan zijne levenstaak ongeveer een half uur van 't dorp verwijderd. Het onderzoek is Zondag den ganseken dag voortgezet. Overal zijn de weilanden en slooten afgezocht en nog altijd te vergeefs. Vrij algemeen wordt er aan misdaad gedacht. De ongelukkige moet, ook door 't medenemen van gelden voor een paar particulieren, in 't bezit zijn geweest van 25. Eene andere, eveneens mysterieuse geschie denis wordt van Urk gemeld onder dagteekening van den 19 dezer. Aan boord van het vaartuig, heden-ochtend door Huizer vissehers alhier binnengebracht (aan boord bevond zich slechts één man, die weigerde opheldering te geven), schijnt het een of ander gebeurd te zijn, dat een rechtelijk onderzoek noodig maakt. De man, die zich daarop bevond en nog bevindt, verkeerde, toen de Huizer vissehers bij hem aan boord kwamen, in kennelijke11 staat van dronkenschap. Een blik in de komtmis was voldoende om vermoedens van misdaad Op te wekkendaar lag een vrouwenjak, benevens vrouwen- en kinderklompen, alsook eene parapluie. Vóór op het schip stond eene tobbe met wasck- goed. De man bleef maar steeds achterin bene den en posteerde zich vóór de kooi toen hij zich een oogenblik verwijderd had, vond men op de kooi vijf vrouwenrokken. De burgemeester heeft order gegeven den man te bewaken en heden middag naar den vasten wal gezonden om te telegrapheeren aan den eigenaar der lading. Op het roer of helmstok staat »H. Spinder van Groningen" en aan weerszijden daarvan Henderika Lammechina 1886. Volgens nader bericht was de schipper lijdende aan verstandsverbijstering; reeds tweemaal had hij getracht zich van het leven te berooven. Zijn vrouw en de knecht worden vermist. Ook Eigen Hulp Door de paters Redemp toristen te Wittern (L.) is een eigen bierbrouwerij opgericht en reeds in werking gesteld. Verschei dene kloosters dier orde hebben reeds bier uit die brouwerij ontvangen. Opeen jachtveld onder de gemeente Nieuwen- hoorn is een haas met twee staarten ge schoten. Het steppenhoen, dat zich dezen zomer voor het eerst vertoonde, schijnt in Drente geteeld te hebben. Men vindt dezen vogel daar bijna overal soms bij 30-, 40-ja zelfs bij 60 tallen bij elkander. Boekweit- of andere venen in de nabijheid van korenesschen zijn hunne meest gezochte verblijf plaatsen. Dewijl zij zeer schuw en niet gemak kelijk te schieten zijn wegens hunne snelle vlucht, worden door jagers slechts zeer weinigen buit gemaakt. Als wild hebben ze bij den poelier eene waarde van 40 a 50 cents. Er is dikwijls opgemerkt, dat de ui bij een harden winter met zeer dikke schubben bekleed ishoe dunner de schubben zijn, des te zachter blijft de winter. Dit jaar zijn de schubben dei- uien bijzonder dun, wat aanleiding geeft tot het vermoeden, dat de baanvegers dit jaar niet veel te doen zullen hebben. In de troonrede, waarmede het Britsch parle ment verdaagd is, wordt in de eerste plaats ver zekerd, gelijk reeds door ons gemeld is, dat de betrekkingen met al de mogendheden van vriend- schappelijken aard zijn. Verder wordt verwerping door den senaat der Vereenigde staten van de overeenkomst tot regeling van het geschil betref fende de visscherijin Noord Amerikaansche wateren betreurd. Het herstel van de politieke en financieele veiligheid van Egypte werd voor 't oogenblik vertraagd, door een poging van de Soedaneezen, om zich meester te maken van de haven van Soeakim. De koningin wijst op het schitterend succes van de Engelsch-Egyptische troepen. In andere opzichten wordt de administratieve en economische vooruitgang van Egypte voldoende geacht. Verder wordt in de troonrede gewag gemaakt van den opstand in een gedeelte van de kust van Zanzibar, waar het leven en de eigendommen van de Duitsche kolonisten belangrijke verliezen leden. Het is duidelijk, zegt de troonrede, dat de her leving van den slavenhandel, waarvan de teekenen op verschillende punten van Afrika zichtbaar zijn, veel heeft bijgedragen tot deze ongeregeldheden. De koningin heeft zich met den Duitschen keizer vereenigd, om een zee blokkade van het in opstand verkeerende gedeelte van de kust in te stellen, teneinde den uitvoer van slaven en den invoer van munitie te verhinderen. Van de Iersche kwestie of andere binnenlandsche aangelegenheden wordt geen melding gemaakt alleen wordt gewezen op de aanneming van de Local Government-Bill. Zaterdag bracht keizer Wilhelm een bezoek aan Stettin om er een militaire plechtigheid bij te wonen. Z. M. werd zeer toegejuicht. Te Bredow bezocht hij de werf Vulkaan, waar de oudste werkman hem uit naam van het personeel een lauwerkrans aanbood. eene steeds voortgaande uitbreiding en vergroo ting niet slechts zullen wenschen, maar voor wie de vervulling van dien wensch eene onmisbare voorwaarde zal wezen tot verdere ontwikkeling en bloei Maar nu is het, alsof ik een glimlach bij u zie opkomen bij de gedachte dat ons meer dan honderdjarig genootschap nog aan de. toekomst durft denken met illnsiën, die anders aan de jonk heid plegen eigen te zijn Vergunt mij daarop te antwoorden, dat, zoo we heden onze derde levenspe riode intreden, we dat doen in het bewustzijn onzer volle levenskracht niet alleen, maar ook reeds een weinig wijs geworden door eigen levenservaring. Ons Vlissingsch voorleden daar straks hebben wij het ons nog herinnerd staat waarschuwend achter ons en roept ons toe ontwikkel ubreid u uitmaar ga te rade met uwe kracht en het zij verre van ons dat we die ernstige waarschuwing zouden willen voorbij zien of ver geten. Maar onze kracht, die we bezitten, waar- o v e r we beschikken mogen, al is ze kleiner dan we wenschen zouden, blijve althans niet ongebruiktNiet overmoedig, maar ook nooit ontmoedigd! dat zij dat blijve onze leuze, en het zal ook in dit ons derde tijd vak ons genootschap wèl blijven gaan tot nut der wetenschap, tot roem en zegen voor ons gewest, voor onze stad (Plaatsgebrek dwingt ons nog7naals te zetten slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2