Laatste Berichten. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Handelsberichten. frijzen van Bfiecten.. ff ff ff ff ff ff ff fl. fl "w-orden, docli gelukkig -was dit door de windstilte niet noodig. Nog steeds stroomen van elders nieuwsgierigen toe. Met vier wagens worden puin en graan weg gevoerd het graan dat misschien nog wat waarde heeft, is meestal ontkiemd en wordt in een pak huis opgeslagen. Door den raad van Kapelle zijn tot leden van het burgerlijk armbestuur herbenoemd de hee- ren J. van Strien en Thomas de Klerk, terwijl als zoodanig benoemd is de heer G. Zuidweg. De mist der laatste dagen heeft menigen stoombootdienst in de war gebracht. Zoo kwam o. a. de provinciale stoomboot Wester-Sclielde, Dinsdag namiddag te 2.20 ure met ongeveer een 30tal passagiers, van Ylissingen naar Terneuzen vertrokken, eerst aldaar, na veel sukkelens, den volgenden nacht te 1.30 uur aan. Op eene vergadering der landhouw-sociëteit te Noordgouwe is besloten het voor eenige jaren begravene musschengilde weder in het leven te roepen en met de landbouwvereeniging te verbin den. De groote vermenigvuldiging van dit geve derde onkruid en daarbij de schade, aan tuin- en veldvruchten toegebracht, deed dit besluit nemen, Yan het in dit blad opgenomen schrijven van den heer S. Lako uit Wageningen, waarin de landbouwers worden gewezen op het wenschelijke om eenen algemeenen bond te vormen en eens luidend suikerbieten te contracteeren met suiker fabrikanten, werd door de vergadering met instemming kennis genomen en besloten den heer Lako te verzoeken zijne ideeën daarover uitvoeriger te mogen vernemen om bij aannemelijke voor waarden als leden tot dien bond toe te treden. Uit Oostburg schrijft men ons Een talrijk publiek woonde Woensdag-avond de zesde openbare uitvoering der zangvereeniging Tot oefening en uitspanning bjj. Onder leiding van dhr I. van Overbeeke werd het programma, dat uit drie afdeelingen bestond, geopend met De Nederlandsche vlag van Du Pup en gesloten met Goeden nacht van Heiblom. Zoowel wat intonatie als woorden aangaat trof ons Ze wisten 't wel van Worp, maar ook het opwekkende Naar buiten en het vroolijke Drinklied klonk aangenaam. Het Morgenlied van Kolkman werd streng in de maat gezongen en leverde als meer andere nos. het bewijs, dat de wekelijksche lessen met zorg worden gegeven en trouw worden bijgewoond. Een woord van dank aan de dames, die in De mannen zoo zuiver en lief de soli zongen; al was de inhoud wat ondeugend, de uitvoering was onberispelijk. De jonge vereeniging neme in bloei en sterkte toe, vooral wat de baspartij aangaat, en de directeur behoude denzelfden lust en ijver om ijne moeilijke taak verder voort te zetten. Den werkenden leden dank en een woord van aansporing om vol te honden en met ernst te studeeren. Evenals de geneeskundige r*ad van Zeeland heeft die van Noord -Holland besloten, den minister van binnenl. zaken op zijne vraag of het gebruik van de saccharine hier te lande maatregelen in het belang der volksgezondheid noodig maakt, te berichten, dat van een hygiënisch standpunt het vooralsnog onnoodig voorkomt om het gebruik van saccharine door maatregelen van regeeringswege te beperken. In tegenspraak met eene mededeeling van dr. Engelberts in de wintervergadering van de provinciale staten van Gelderland als zou de vaccine van het pare Vaccinogène te Arnhem on betrouwbaar zijn, kan gemeld worden dat de adj. inspecteur van het geneeskundig staats-toezicht bij 109 doctoren die stof van het pare hebben gehad, heeft geïnformeerd en van 108 bericht ontving dat de resultaten uitstekend waren. Volgens het L. D., heeft het gezelschap der koninklijke vereeniging Het Hederlandscli Tooneel, te Amsterdam, een nieuw oorspronkelijk drama, getiteld Rooien Hannes, van den heer Emile Seipgens te Leiden, in studie genomen. De hoofdrollen zijn in handen der dames Stoetz en FrenkelBouwmeester en van de heeren Bouw meester, Schulze, Spoor en Yan Schoonhoven. Waarschijnlijk zal de eerste opvoering plaats hebben in den aanvang van Januari 1889. Keizerin Eugenie heeft Amsterdam weer verlaten en is naar Engeland teruggekeerd. Te Amsterdam is de knecht van een kruier met J 75, die hij voor zijn baas had geïnd, op den loop gegaanterwijl een knecht van een vervener uit de Haarlemmermeer tijdens de afwezig heid van zijn patroon met diens schip, waarin 26000 turven geladen waren, is weggevaren. Te Amsterdam is gisteren morgen onder de kap van het nieuwe centraalstation gevonden een polderwerker, die den avond te voren in beschon ken toestand door den laatsten spoortrein is over reden. Yan het rechterbeen is de voet afgesneden, het linkerbeen is geheel verbrijzeld. De man was heden morgen volkomen bij zijn bewustzijn en werd naar het gasthuis gedragen. Toen de reclame-optocht te Amsterdam den 'Nieuwendijk naderde, plaatsten verscheidene win keliers hun luiken voor de winkelkast, zoodat de straat een zeer doodsch aanzien kreeg. De gepensionneerde kapitein der stoomboot Stad Heusden, Jan Yan Herwaarden, die den 26n dezer zijn honderdsten verjaardag hoopt te vieren, zal op dien dag als groote zeldzaamheid nog eenmaal in actieven dienstop die stoomboot op treden. In het Sterrebosch te Groningen heeft een duel plaats gehad. Twee kleine Goliaths ge voelden zich in hunne eer gekrenkt. Er werd tot een formeel duel besloten, secondanten ver zocht en de keuze der wapens aan de beleedigde partij overgelaten. Zij koos de catapult en de uitslag was, dat de een aan de hand en de ge griefde in zijn eer aan den mond, met verlies van een paar tanden, werd gewond. Zondag werden onder de godsdienstoefening te Benschop verscheidene personen ongesteld ten gevolge van kolendamp. De predikant zakte op den predikstoel neer en werd bewusteloos huiswaarts gebracht, waar hij eerst geruimen tijd later weer bijkwam. Bij de verkiezing van een lid van het par lement werd te Cholchester gekozen de conservatief lord Brooke met een meerderheid van 439 stemmen. De liberale candidaat verkreeg 1687. Koningin Victoria heeft den wensch te kennen gegeven, dat sir Theodore Martin, die een doorwrochte biographie van den prins-gemaal schreef, dit eveneens van keizer Frederik zal doen. De vloot van generaal Légitime, den nieuwen president van Haïti, bombardeerde kaap Haytien na den vreemden consuls 36 uren tijd tot hun vertrek te hebben gegeven. De inboorlingen vluchtten in de bergen. Er moeten van 15 tot 20 gedood zijn. Het Oostenrijksche huis van afgevaardigden heeft in derde lezing met 182 tegen 23 stemmen de legerwet aangenomen. Verscheidene arbeiders in een mijn nabij Bergen, België, zijn tengevolge van een mijngasont- ploffing gedood. Op de Samoa-eilanden is de rust nog niet hersteld. De volgelingen van koning Mataafa vielen de sterkten van koning Tamase te Atna aan. Na een bloedig gevecht werden de aange vallenen uit hun meeste posities verdreven. Het verlies op beide zijden wordt berekend op een honderd dooden en verscheidene honderde gewonden. Vlissingen. De gemeenteraad zal Zaterdag middag te twee uren vergaderen ter benoeming van: een stembureau voor de verkiezing van een lid van den raadtwee leden in de commissie van toezicht op het L. O. tengevolge van perio dieke aftreding; een regent over het burger weeshuis, als boven en een lid in het bestuur over den Ylissingschen rijweg. Verder komen ter tafel de volgende voorstellen: tot vaststelling van het 2e suppletoir kohier hoofd, omslag voor 1888; betreffende verzoek van twee onder wijzers om toepassing der gunstige bepaling van het raadsbesluit dt. 19 Juli 1882tot belegging in 3 j NatWerkSchuld van een bedrag, voortspruitende uit de ontvangen geldleening inzake de verzoeken P. A. van Beers, om aankoop van grond aan de Zeehondenwerf en M. Bok e. a. als boven voor grond aan de Aagje Dekenstraattot het doen nivelleeren van gronden bij openbare aanbesteding ter bekoming van bouwterreinen en betreffende de verpleging van kinderen van Christiaanse, Oorssele. Heden werd alhier, door het be stuur der waterkeering van het ealamiteuse waterschap Ellewoutsdijk en den calamiteusen polder Borssele, bij enkele inschrijving aanbesteed: het maken van werken tot oeververdediging door steenbestorting, waarvan de raming bedraagt 40.762.50. Het minst werd daarvoor ingeschreven door den heer C. van der Hooft te Terneuzen voor 45,427. 's Clravenhage. Tweedp kamer. In de heden gehouden zitting zijn aangenomen de ontwerpen tot bekrachtiging van provinciale heffingen in Overijssel en Zeeland en tot ver koop van grond aan de gemeente Vlissingen. Een voorstel van den voorzitter om vóór Kerst mis de ontwerpen op den accijns op bier en azijn te behandelen werd verworpen met 43 tegen 30 stemmen. Bij het voortgezet debat over de onderdeelen der begrooting voor waterstaat, met de be handeling waarvan gisteren een aanvang is ge maakt, verklaarde de minister een proef te willen nemen tot verbetering van het vaarwater de Bieningen en een ontwerp tot verbetering van het Hellegat te onderzoeken. De heer Harte betoogde dat de staten en het waterschap Noord-Brabant, naar de letter en den geest van het contract, gerechtigd waren uitbe taling der toegezegde subsidie te weigeren, daar de Heerewaardensche overlaten in onvoldoenden toestand verkeeren. De heer Boëll ontkende dit echter op gezag van een vakblad en een ingenieur; hij waarschuwde tegen staking der werken en vroeg inlichtingen aan de regeering omtrent de voornemens ten aanzien van den afsluitdijk. De minister verklaarde dat opnieuw onderhan delingen zijn geopend met het Noord-Brabantsche waterschapsbestuur tot uitbetaling der subsidie. Leiden die niet tot een gunstig resultaat, dan zal een dwangwet ingediend moeten worden. Bij den post voor het Zwolsche diep protesteerde de heer A. van Dedem tegen verhooging van den Noorderleidam in strijd met het advies der staats commissie. De minister verklaarde dit te zullen overwe gen evenals eene verbetering der haven te Har. lingen en een wenk van den heer Butgers om het geschil met Amstelland niet op te lossen door stoomwerkking toe te staan tot loozing van het water op de Zuiderzee. honden. Het lagerhuis heeft de begrooting van uitgaven goedgekeurd. "Washington. De senator Edmunds diende een voorstel in, strekkende om den president de Europeesche regeeringen te doen verwittigen dat de Yereenigde Staten ongerust en ontevreden worden, wanneer een Europeesche staat zich be moeit met den aanleg van het Panamakanaal door Centraal-Amerika. Geen leugen zoo zwart of Bismarck's reptilen leenenj er zich toe haar te verbreiden. In hun be strijding van keizer Frederik was het de Köln, Ztg, welke zich het meest onderscheidde door haar weer haanachtige, huichelachtige houding. Nog na zijn dood kan het nation aal-liberale blad den keizer geen rust laten en als de nieuwste beleediging jegens zijn nagedachtenis bracht het in verband met het Geffcken-proces, de verdachtmaking tegen den tegenwoordigen Engelschen gezant bij het Bus- aische hof sir Eobert Morier te berde, als zou hij in-f 1870 tijdens zijn verblijf te Darmstadt, waar hij zaakgelastigde aan de Engelsche ambassade was, zich aan indiscreties schuldig gemaakt heb ben door Bazaine in kennis te stellen von de bewegingen der Duitsche armee. Aan deze beschul diging liet de Köln Ztg voorafgaan eenige insi nuaties aan het adres van sir Eobert Morier wegens diens anti-Duitsche gezindheid. In hooge mate heeft deze bewering de boosheid van de Pall Mall Gazette opgewekt, die, gelijk wij gisteren in het kort mededeelden, met een alles behalve vleienden naam het Keulsche dag blad betitelde. In haar nummer van heden pu bliceert de Pall Mall een brief, met den letter P. onderteekend, waarin verklaard wordt, dat de verzekering der Köln. betrekkelijk de inlichtingen, welke door sir Eobert Morier Bazaine zouden gegeven zijn over het Duitsche leger, een leugen is. Eveneens noemt de schrijver, die volgens de Pall Mall alle geloof verdient, het een leugen, dat Bazaine ooit iets dergelijks zeide. Tweeërlei bedoeling schrijft men de Köln. Ztg. met haar aanval op den Britschen gezant te St. Petersburg toe. In de eerste plaats, zooals wij hierboven zeiden, schijnt nog eens de nagedach tenis van keizer Frederik gesmaad te moeten worden. In de tweede plaats veronderstelt men, dat de oorlogspartij te Berlijn en Pest ernstig bevreesd is voor de bemoeiingen van sir E. Morier om een betere verstandhouding tusschen Engeland en Eusland in het leven te roepen. Het is althans een feit, dat, toen onlangs het gerucht liep over een door Eusland en Engeland te sluiten over eenkomst teneinde den vrede in Midden-Azië te verzekeren, de Pester Lloyd ronduit verklaarde »Wij hopen dat het niet waar is. Zulk een ver drag zou een ramp voor de »vredesliga" zijn." »Het is een mooi soort van svredesliga" roept de Pall Mall, wier Bussische sympathieën bekend zijn, verontwaardigd uit »een mooi soort van »vredesliga" welker succes afhangt van het onder houden der vijandelijke gevoelens en internationale prikkelbaarheid tusschen Engeland en Eusland. Het is alleen omdat sir E. Morier ingezien heeft, dat het voortduren van den ouden Engelsch -Bus. sischen tweespalt slechts de Oostenrijksch-Duitsche kastanjes op onze kosten braadt, dat deze ver achtelijke aanval op hem te Berlijn en Keulen geschiedt". Yoorloopig laten wij dit persgetwist rusten om onze aandacht te schenken aan den Franschen senaat, waar het gisteren onheilspellend spookte. De wijze vaderen zijn, ingevolge hun voornemen, met slaande trom en vliegende vaandels op de radicale regeering aangerukt. Bij de beraadslaging over de begrooting ver klaarde Challemel-Lacourdat de senaat het debat over het budget niet wenschte te rekken, niet omdat de begrooting hem bevredigt doch omdat de tijd dringt en bovendien gewichtige vraagstukken de aandacht vorderen. Er is toch thans geen sprake meer van de toe komst der financiën, maar van de toekomst van Frankrijk zelf. Hij zette nu uiteen, welke zjjn meening omtrent de oorzaken van den tegenwoordi gen toestand waren. Frankrijkfstaat aan den rand van den afgrond; de republiek wordt door een beweging, welke haar gelijke niet heeft, bedreigd, waarvoor de radicale regeering gedeeltelijk de verantwoordelijkheid draagt. Nu volgde een strafpreek tegen de radicalen, waarvan hun ooren nog lang suizen zullen. Vol gens den spreker neemt de ontevredenheid tegen het kabinet-Floquet steeds toe, waarom het de plicht" aller weidenkenden is samen te werken, teneinde Frankrijk te redden en het volk terug te houden op den weg, die het ten ondergang voert, m. a. w. het te behoeden voor de heer schappij van een demagogisch despotisme. Tegen over deze politiek van de radicalen zwaaide Chal lemel-Lacour lof toe aan een verstandige, besten dige staatkunde, welke de republiek versterken, de financiën verbeteren en voor de wetten eerbied zal doen inboezemen. Tot zulk een politiek achtte de spreker het tegenwoordige kabinet niet in staat, daar dan de politiek der chalatanerie zou voortduren, welke aan de eene zijde bedriegt en aan de andere zijde den steun van eerlijke lieden wint, wat zich slechts uit een vergissing laat verklaren. Wanneer men de republiek wilde redden moest men de hulp inroepen van hen allen, die nog eenige hoop koesteren en hun vaandel niet bezoe deld hebben. Zij allen zouden een kabinet steu nen, dat zich de redding van Frankrijk ten doel stelde. »Wij allen hebben plichten heette het ten slotte het kabinet, de kamer, de president der republiek, die zijn constitutionneele rechten en plichten niet vergeten zal. Wij hebben de onze, en wij verheffen onze stem ter waarschu wing. Of zij gehoord zal worden weet ik niet maar ik zeg met Horatius Doet uw plicht en laat het verdere aan de goden over". De heeren senatoren waren over deze rede zoo verrukt, dat Leon Say vol geestdrift het voorstel deed haar in geheel Frankrijk aan te plakken. Bij de stemming over het voorstel bleek echter, datde vergadering niet voltallig was- Niettegenstaande Floquet ongesteld was, nam hij den toegeworpen handschoen op en beantwoordde zijn aanvaller, wiens rede hij kenmerkte als een bekentenis van berouw gevolgd door een geloofs belijdenis. 's Ministers opvatting van Lacours woorden, dat deze wenscht de richting der repu bliek in plaats van naar links naar rechts te sturen, werd met een herhaaldelijk»neen" der- senatoren beantwoord. Volgens Floquet zou echter het land >ja" zeggen. Met zijn gewone scherpte wederlegde de minister president de aanvallen van Challemel-Lacour, die sedert 1878 gezwegen heefthij verdedigde verder zijn staatkunde, die in republikeinschen geest was en deelde ten slotte mede, dat hij getrouw aan zijn politiek, welke niet als die van den vorigen spreker naar de rechterzijde overhelt, een wets ontwerp zal indienen tot invoering van den scrutin d'arrondissement, ten einde den strijd tegen de rechterzijde voort te zetten. Na nog een opmerking van Leon Say en de verdediging van het radicale kabinet door Tolain verklaarde ten slotte Floquet, dat de regeering met kracht de Boulangistische beweging zal bestrijden en besloten is de wetten toe te passen ten einde de gevreesde gevaren te voorkomen. Onder algemeene opgewondenheid gingen de senatoren uiteen om heden de discussiën voort te zetten. Het was waarschijnlijk aan de ongewone levendigheid onder de anders zoo bezadigde heeren te wijten, dat, te midden van het debat, de dich ter Leconte de Lisle, lid der Académie Francaise en onder-bibliothecaris van den senaat, flauw viel en weggedragen moest worden. Noch de onsterfelijken noch de senatoren zijn blijkbaar tegen zulke heftige emoties bestand Amsterdam 19 20 Staats!e«Hiiag-eni Dec. Dee. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert N. W.Sch. 2% dito dito 8 dito dito 31/2 dito Obl8I/2 Qong. O. L. 1867 5 dito Goudl. 5 Italië. Ins.'62/11 5 Qostenii k. Obl Mei-Nov5 dito Jan.-Juli 5 dito dito Goud 4 Polen. O. Sell. '44. 4 1000 763/4 763/, ir 1000 901/g 90 1000 1017/i6 1011/g n 1000 IOU/2 IOU/4 a. 120-1200 1» 100 971/2 Lir. 100-100000 90% 903/8 tl. 1000 671/2 671/a rr 1000 67 V2 679/16 ii 200-1000 Z.R 500 841/2 j.'ort. Ob.Bt.'5S/8t 3 dito dito- 1888 41/2 Eusland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 5 dito dito 1 S. '55 5 Obligatién 1862 5 dito 1864 5 dito 1877 dito 5 dito Oost. Ie S. 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e 5 dito 72 gec. dito 5 dito 73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 41/2 dito '75 gec. dito 41/2 dito '80 gec. dito 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O B. Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gecv. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 5 dito 1863 4I/2 dito 1879 41/j Venezuela 1881 4 Nederland. pCt. N. Hand. Msch. Aand. rescontre 5 N.-I. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 8 Duitschland. Crt. Rijksb. Ad. Am8t. Oostenrijk. Aand O. H. B Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-l spw. aand. N. Rijnspw. volgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Boogar je. Theis. Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor Em. spw. Obl3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 Oostenrijk. E. O. Spw. Obl 3 Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 dito Obl41/2 dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obi. 5 Mosk.-Kursk. do. 6 Mosk.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 oitp Obl5 Poti Tillis dito 5 R.-Wiasma Aand. Zuid-West Sp. M. 5 Amerik. Ctr. P. O. 6 dit.Calif.Org, dit 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 dit. Mad.Ext.Ob. 7 Menominee dito 7 N -"W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.StM.Ob. 7 Un.Pac.Hfdl. do. 6 Z.R. 100 20 1000 500 500 50-100 1023/g 60 1023/g f 1000 1017/g 20-100 10H'4 Z.R. 100-1000 1} 100-1000 581/2 581/2 n 100-1000 50-100 985/8 993/g 989/16 n 50-100 99 50-100 993/g 983/4 100 953/4 9515/16 if 50-100 P4 941/16 Z.R. 125-626 821/4 831/4 20-100 861/4 P.R. 1000 39 39 Pes. 1000-24000 68I/2 681/g Pr. 500-25000 651/4 fr. 500-2500 783/4 7811/ie 20-1000 147/s 143/4 fr. 500-12500 20-100 8U/4 813/s s 20-100 1008/8 rr 100 tr 100 1021/2 r 100 56/5 112.10 100-500 517/s B17/J flnniic. Ondermens. 1000 118 150 633/4 637/3 500 500 1000 821/2 R.M. 3000 600 wefjfleeoin^eiL 250 1251/2 1251/2 250 rr 235 ir 250-1000 30-200 97 97% rr 100 593/4 593/s 200 rr 1 200 1000 8213/]6 82l3/i6 Lir. 500 60 1r 500-5000 60 597/s fr. 500 771/2 Z.R. 100 104% s 125-625 1171/2 1171/4 rr 500 971/4 967/8 V 1125 rr 25-1258 571/4 100 981/4 S8I/4 Z.R. 125-50 947/8 1000 1001/iB 1001/4 100 91 1000 sj 90 Z.R. 125-1250 283/4 100 1025/g 1023/4 R.M. 100 101% 1000 1003/s Z.R. 125 937/g 93l5/16 100 99 991/8 1000 1001'4 Z.R. 125 283/4 28% rr 100-1000 64 64% Doll. 1000 f 1000 1041/2 1043/8 Nederl. Stad Am. 3 Stad Rotterdam 8 België. Stad Antw. 1887. 21/2 dito Brussel 1887 2% Hongar. Stl. 1870 Oostenr. Stl. 1854 4 dito 1860 5 dito 1864 Cred. lust. 1858 Rusl. Stl. 1864 5 dito 1866 5 Spanje. Stad Madr. 3 TurkyeSpoorwl. 3 500-100 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 i'remie-Leenlngen n f Doll. 1321/2 1321/2 U93/4 1151/4 1131/2 fr. s 1 ZJt. ar fr. 100 100 100 100 100 250 500 100 100 100 1O0 100 400 ,1051/4 1123,4 371/2 871/2 1143/4 114.1/a 421/2 4213 103/g 103/8

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 3