Buitenland Verspreide Berichten Onderwijs. den lof van den heer Rooseboom op dat leger want de Nederlandsche soldaten begaan, volgens hem daar gruwelen, die schandelijk zijn. Hier tegen kwam de heer Yan Vlijmen, onderteekenen van instemming van alle kanten, krachtig op. Hij meende dat die beleedigende woorden niet zonder protest mochten blijven. La guerre est unjeu du hasardzei&e hij. Zoo dikwijls gebeuren gruwelen tegen den wil van den legeraanvoerder. Doch in Solo, waarop de heer Domela Nieuwenhuis had gedoeld, was een opstand voorzien, en er vielen onschuldige slachtoffers, zooals in Amster dam de onschuldigen werden getroffen, toen de schuldigen tot feiten oversloegen. Ook de minister kwam op tegen het door den afgevaardigde van Schoterland gesprokene. Dat er nu en dan wel eens iets gebeurt, dat een gruwel zou heeten mogen, is waar, maar geeft geen aanleiding, gelijk die afgevaardigde doet, tot eene algemeene veroordeeling van het leger, met miskenning van hetgeen wij aan het leger in Indië verschuldigd zijn, nl. het behoud onzer koloniën. Verder zijn nog verschillende zaken besproken, o. a. de beri-beri, ter bestrijding waarvan alle mogelijke middelen zijn aangewend, en werden verschillende posten der begrooting aangenomen. Bij kon. besluit is de majoor-intendant van het leger in Nederlandsch-Indië, F. J. H. van Houtum, op zijn verzoek, met ingang van 1 December, eervol uit Zijner Majesteits militairen dienst ont slagen, met toekenning van pensioen; is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leemv de heer J. F. G-raadt van Roggen, seheepsgezagvoer- der der stoomvaartmaatschappij Nederlandis de heer C. H. Hille benoemd tot officier van gezond heid der 2e kl. bij het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.-Indië. Verder is, met ingang van 1 Dec., benoemd tot commies der posterijen van de 4e klasse H. Brouwer Jzn., thans surnumerair der poste rijen en zijn met ingang van 1 Januari a., bevorderd tot commies der posterijen van de 2e kl. D. J. Bekaar, thans commies der posterijen van de 3e kl., en tot commiezen der posterijen van de 3e kl. P. J. B. B. Wakkers en A. van Cappellen, thans commiezen der posterijen van de 4e klasse. De minister van koloniën heeft de heeren E_ Gerst, F. A. Kloppert, B. Tilma, P. L. Leusden: B. H. W. Willebrands, H. J. Regeer, L. M. J. Koremans, C. Bakker, A. van Loos, J. N. Doorn- berg en W. J. C. de Mooy gesteld ter beschik king van den gouverneur-generaal van Neder landsch-Indië, om te worden benoemd tot opzichter der 3e klasse bij den waterstaat en de burgerlijke openbare werken daar te lande. Dinsdag geen audiëntie bij den minister van justitie. Door de firma P. Regout en Co te Maastricht zijn in een adres aan de Tweede kamer eenige bezwaren ontwikkeld tegen enkele onderdeelen van het ingediende wetsontwerp tot het tegengaan van overmatigen fabrieksarbeid van vrouwen en kinderen. Bij de aardewerk-industrie is namelijk een arbeidstijd, voor zomer en winter van 11 uur schier onvermijdelijk, aangezien er in de fabriek twee groepen arbeiden, die van elkaar afhankelijk zijn, zoodat een gedeelte van het werkvolk 's win ters, als de arbeidstijd op 10 uur gesteld is, een gedeelte van dien tijd niet zou kunnen arbeiden. Ook tegen het willekeurig binnentreden ten allen tijde van maréchaussees en ambtenaren in de fabrieken, heeft de aardewerk-industrie groot be zwaar, dat zou kunnen worden opgeheven, wanneer deze personen moesten voorzien zijn van een autorisatie van burgemeester, kantonrechter of politiecommissaris. Tevens worden in het adres speciale fabrieks-inspecteurs aanbevolen boven inspecteurs van stoomwezen of van het genees kundig staatstoezicht. Inzake de grensregeling der Fransche en Neder- landsche bezittingen in Guyana is de Fransche minister Goblet door den ministerraad gemachtigd eene overeenkomst met de Nederlandsche regeering te teekenen, volgens welke deze kwestie onder worpen zal worden aan eene scheidsrechterlijke uitspraak. Er bestaat reeds bij de beide regee ringen overeenstemming over de keuze van den scheidsrechter. Rosier Faassen heeft weder een tooneelstuk geschreven, Vrouwen in zaken getiteld. De Nieuwe Gids van December bevat Zolaas Nieuwe boek door L. van DeysselOnderzoek en wetgeving ten opzichte van den arbeid, door P. L. TakEen executie, door Arie PrinsLiteraire fantasie, door mr F. Erens Een achtermiddag, door A. AletrinoBoekbeoordeelingenEen leelijk Eendje, Jan ten Brink, Breeroo, Heine en Hélène Swarth, Cath. F. van Rees, Cosinus, Netscher, EmantsKunst, door I. Staphorst; Gedichten, Frederik van Eeden, Willem KloosLiteraire kroniek (Hélène Swarth)Jong Amsterdam, Ph. Hack van Outheusden Varia; (de Bulgaarsche letterkunde). Tot onderwijzer te Ritthem is benoemd de heer J. van Sluis te Aardenburg. De heer C. N. de Beste, hoofd eener school te Valburg, vroeger te Ritthem komt als no 2 voor op de voordracht voor eene gelijke befrekking te Muiderberg. Door het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw is aan den heer De Beste de belooning van 100 gulden toegekend voor zijn ingezonden antwoord, op de prijsvraag Leer- en leesboekje over den Nederlandschen landbomv. Bij eventueele uitgave van het werkje wil ge noemd bestuur een voorwoord ter aanbeveling er aan toevoegen. Te Leiden zijn gisteren tot arts bevorderd de heeren F. D. Kolff van Oostorwijk en J. C. M. Hartman. De drie candidaten, die deelnamen aan het diplomatiek examen, dezer dagen te 's Ilage ge houden, zijn allen geslaagd. Het zijn de heeren mrs jhr A. J. van Citters, jhr De Marees van Swinderen en A. baron Sweerts de Landas Wyborg. Onder de St Nicolaasuitstallingen die weinig in het oog loopen en toch wel de aandacht ver dienen, behoort die van den heer B. Dentz in de Korte Singelstraat. Deze heeft in een tweetal kamers onderschei dene meubelen tentoongesteld, die alle in zijne werkplaats zijn vervaardigd. Men vindt er boeken kasten, werk-, schrijf- en andere tafels in onder scheiden houtsoorten, voorts fauteuils, crapauds, dames- en heeren vouwstoelen en tal van andere zaken, uitstekend geschikt om met den aanstaan den feestdag als cadeau te dienen. De firma Altink Burgers, sigarenfabri kanten te Eindhoven, die verleden jaar een nieuw merk De Schuttersmaaltijd in den handel bracht, schreef dit jaar een prijsvraag uit voor een ander idée. Als een gevolg daarvan bieden zij het publiek thans onder het merk De Bloem van Nederland een nieuwe drie cents sigaar aan. De verpak king is keurig nethet etiquet is genomen naar eene schilderij van O. Eerelman en stelt eene arreslede voor en de rand bestaat uit een na bootsing van Delftsch aardewerk. Wat de hoofdzaak, de sigaar zelve, betreft, deze is behagelijk van vorm, trekt gemakkelijk en brandt wit en gelijkmatigzijn dit alle hoeda nigheden die een sigaar aanbevelenswaard doen zijn, wanneer die, zooals de Bloem van Nederland, bovendien geurig, benevens zacht en aangenaam van smaak is, behoeft aan het succes van dit nieuwe merk niet getwijfeld te worden. Het is bij verschillende sigarenhandelaars in Zeeland verkrijgbaar. Men schrijft ons uit AxelIs de halte Kijkuit van de spoorlijn Terneuzen-Mechelen dooi den in het vorige jaar voltooiden keiweg over den Ferdinandusdijk en den in dit jaar begrinten weg door den Beoostenblij-benoorden polder reeds tot op korten afstand over harde wegen te^ be reiken, door het besluit van ingelanden van den polder Beoosten-bewestenblij om de weg over de »3e Verkorting,zijnde de verbindingswegtusschen de beide eerstgenoemde wegen en waaraan de halte is gelegen, in 1889 met keien te bestraten, zullen de terreinen aldaar aan het net van kunst wegen zijn aangesloten. Heerschte in den tijd van het aardappelen- en suikerbietenseizoen aan deze halte nu reeds groote drukte, door den goeden verbindingsweg zal deze nog kunnen toenemen. Bij regenachtig weder was de te bekeien weg in het najaar bijna onberijdbaar. In navolging van andere polders zijn de deuren der suatiesluis van den Melo-polder thans, naar men ons uit Graauw schrijft, ook voorzien van lange stalen veeren, die den dienst dei- vroegere getijwachters vervangen, waardoor de doorstroomings-opening bij wintel-waterstanden, aanmerkelijk is vergroot, terwijl de beweging der deuren minstens even goed is. Deze verbetering is voor den polder, eveneens als voor den mede daardoor uitloozenden Willem Hendrikspolder, van zeer groot belang, daar het overtollige bin nenwater in veel minder tijd op de Wester- Schelde wordt geworpen. Uit Westdorpe wordt ons geschreven dat door het met keien bestraten van een gedeelte van den oostelijken dijk van den kanaalgrond naar Passluis, welk werk van wege het rijk is geschied, een goede los- en laadplaats is ver kregen, waarvan het voordeel bij het wel haast afgeloopen bieten-seizoen reeds duidelijk uit kwam, daar de vroegere aarden baan in dezen tijd meer op een modderpoel, dan op een weg of losplaats geleek. Er is een brochure verschenen die ten titel voert»Wat wil de Nederlandsche werkgevers- bond Het is een woord tot toelichting van de bedoelingen van den bond door mr A. F. van Leyden. De brochure en de statuten van den Nederlandschen werkgeversbond zijn verkrijgbaar gesteld bij J. H. de Bussy, Rokin 60, Amsterdam, a 10 cents per stuk. Bij groote getallen ter ver spreiding wordt een lagere prijs in rekening gebracht. Door den gemeenteraad van Leiden is besloten tot het aanschaffen van twee z. g. Wellslampen, om te dienen bij brand enz. De kosten bedra gen, met inbegrip van de bij de lampen behoo- rende wagentjes, voor elke lamp 250. Deze lampen worden gerekend aan bediening en brandstof (gasolie) ongeveer 0.60 per uur te kosten, terwijl iedere toortsdrager thans ook 0.60 per uur kost. Iedere lamp ban gerekend worden de plaats te vervangen van 10 toortsdragers, zoodat de besparing zal bedragen ƒ10.80 per uur en de kosten alzoo tot op */10 zullen wadden vermindei'd. Men heeft voorts beter licht en de kleederen van het personeel worden niet door de toortsen be dorven. Donderdagavond is op het station Nieuwer- sluis een wisselwachter bij het aankoppelen van een trein tusschen de buffers gekomen. De onge lukkige werd zoodanig gekwetst, dat de dood bijna onmiddellijk volgde. Te Hoornaar is een arbeidersvrouw, moeder van vier kinderen, in de duisternis eenig werk verrichtende, uitgegleden, in het water geraakt en verdronken. Terwijl te Oosterwijk een 25jarige land bouwersknecht op het veld de »madam" achter onder zijne geladen kar wilde plaatsen, sloeg deze laatste achterover, met het gevolg dat zij met de zware vracht op hem neerkwam. De jonkman was terstond een lijk. De zaak met den valschen wissel aan de Amsterdamsche bank heeft zich anders voorgedaan dan eerst gemeld is. Wel kwam een opgeschoten knaap met een chèque, groot 3000 ongeveer, maar de kassier die den jongen kende als in dienst bij iemand, wiens handteekening aan de bank zeer goed bekend is, koesterde argwaan en vroeg den knaap, hoe bij aan dit stuk, dat valsch bleek, gekomen was. Hij zeide het van een heer op de straat ont vangen te hebben, voor wien hij het tegen be looning van 0.10 zou gaan inwisselen. Natuurlijk ging men zich nu buiten vergewissen, waar werkelijk de »heer" liep te drentelen, die, bespeu rende dat men lont had geroken, het ijlings op een loopen zette. Met behulp van een politie-agent werd hij echter gegrepen en naar de Halvemaansteeg gebracht. Morgen neemt de blokkade op de kust van Zanzibar een aanvang uitgezonderd zijn de havens van het grondgebied van Somali en Benodier. De invoer van wapens en munitie is verboden, en de handel daarin zal streng worden tegengegaan. Het eerste detachement Engelsche troepen is gisteren van Kaïro vertrokken naar Soeakim. Generaal Porfirio Diaz is weder tot president van Mexico gekozen. Baron Von Rothschild heeft, ter gelegen heid van 's keizers 40-jarig regeerings-jubileum, eene gift van 100,000 fl. aan het Oostenrijksch Museum voor kunst-industrie geschonken. De rente van dit geld is bestemd voor de uit breiding der bibliotheek, voor den aankoop van kunstvoorwerpen, en voor beurzen ten behoeve van arme maar talentvolle leerlingen. Door deze vorstelijke gift heeft baron Yon Rothschild asn de Oostenrijksche kunstnijverheid een onschat- baren dienst bewezen. Door den keizer van Rusland is aan eenige Fransche letterkundigen van naam eene ridder orde verleend aan Camille Doucet, vasten secre taris der Fransche academie, en Emile Augier de orde van Stanislas met de ster, aan Victorien Sardou, Alexander Dumas en Octave Feuillet het kruis dier orde eerste klasse, en aan Henri Meil- hac, Emile Blavet, medewerker van Figaro, en Salvayre het kruis tweede klasse. Maandag nacht is er een hevige brand uit gebroken op het Vesuvius spoorwegstation. Men geloofde aanvankelijk dat zich een nieuwe krater gevormd had. Naar men verzekert heeft men hier met een persoonlijke wraakoefening te doen. Bij de verkiezingen van de leden der Lon- dener School Boards zijn mrs. Besant en mrs. Ashton Dilke gekozen. De eerste is een socialiste, de tweede door haar radicale denkbeelden bekend. De koninklijke stallen te Sinaia, Roemenië, zijn door brand vernield. Boulanger, wiens reclame-succes dat van Sarah Bernhardt of de Yankees overtreft, slaat nu weder munt uit zijn echtscheiding, die blijkens nadere mededeelingen niet door zijn vrouw is aangevraagd. Mme Boulanger, een streng katho lieke, weigert onder het dak van haar niet zeer trouwen echtgenoot terug te keeren, maar a arzelt tevens echtscheiding te eischen, wijl dit is in strijd met de regelen der kerk. De generaal verlangt haar terugkomst; zij echter heeft met haar jongste dochter haar intrek in een klooster genomen. Een en ander maakt van den generaal een gekrenkt echtgenootNieuwste reclame Sommigen verzekeren dat hij echtscheiding aan vraagt om op Napoleon te gelijken Bij een van de laatste boringen te Baku kwam er, in de plaats van petroleum, een straal warm mineraal water te voorschijn. Men beschouwt deze verrassing als een slecht voorteeken voor den »onuitputtelijken" voorraad van Baku-petroleum. Door de rechtbank voor crimineele zaken te Munster zijn Dinsdag twee twaalfjarige knapen tot gevangenisstraf veroordeeld, een tot anderhalf en een tot vier jaar, wegens het tot tweemaal toe in brand steken van het katholieke opvoe dingsgesticht Saus Hall bij Coesfeld, terwijl zij hoopten van de verwarring gebruik te kunnen maken om te ontvluchten. Dit gelukte hun niet, maar wel werd door hen voor 23000 marck schade aangericht. Volgens de lezing, die het A. v. d. D. geeft van het voorgevallene met de Duncoio, een prach tig ijzeren schip, zou het, terwijl het onbekend in zee rondzwalkte, in bezit zijn genomen door een visscherssloep van de Paune, schipper Van Hillen. Thans ligt de driemaster voor Antwerpen, en 't moet grappig zijn de eenvoudige visschers daar op het schip den baas te zien spelenzij laten den echten kapitein, die uit Duinkerken overgekomen is, niet aan boord toe, maar wel hunne vrouwen, die er in haar zondagspak een feestelijken dag kwamen doorbrengen. De wet schijnt hun een derde van de waarde van het schip geschat op een millioen francs toe te kennen. Dauth, de dader van den jongsten moord te Hamburg, is te Karlsruhe gevangen genomen. Een redacteur van den Figaro verslag doende van een bezoek bij Alexandre Dumas, deelt een paar brieven mede, welke deze ontvangen had en waarvan de één onderteekend aldus luidde »Aan den heer A. Dumas, lid van het verdor- venste genootschap en ergsten vrek in Frankrijk. »Uitspuwsel der helMan van gemeene, ver achtelijke gevoelensMet vreugde in het hart voorspel ik de schrikkelijke ineenstorting van uw onedel gebouw van slijk en logen, hetwelk in zijn val de ruimte met verpestende en afgrij selijke reuken vervullen zal. »Iemand die verontwaardigd is over uw valsch talent en over den dichter der bedorven vrou wen Anders oordeelt over den schrijver van la Dame aux Camélias Leopold Lacour in het Aug. nommer van de Revue Illustrée Gisteren is te Bern het lijk van president Hertenstein ter aarde bosteld. Een talrijke schare nam aan de plechtigheid deel, die een militair karakter droeg. In den dom hield de vice-president Hammer de lijkrede. Tot voorzitter van het Deensche Folkething werd Högsbro met 59 tegen 25 stemmen herkozen. -De verkiezingen voor het Noorweegsche Storthing zijn geëindigd en hadden tot resultaat, dat gekozen werden54 leden der rechterzijde, 38 der linkerzijde en 22 ministerieelen. De schoonzoon van Boulanger, kaptein Driant heeft een boek uitgegeven La guerre de demain, een verhaal in den trant van Jules Verne's werken. De resolutie, door de Duitsch-vrijzinnige partij in den rijksdag ingediend, den rijkskanse lier uit te noodigen maatregelen te nemen tot het toepassen der bepalingen betrekkelijk de verkiezingen, is gesteld in handen van de com missie voor het onderzoek der geloofsbrieven. De vrijzinnige afgevaardigde Rickert en de socialist Singer deelden weder tallooze staaltjes van de willekeur der politie mede. Tusscnen Déroulède en Reinach zijn twee revolverschoten gewisseld zonder eenig resultaat. Door de Fransche kamer is de gerechtelijke vervolging, door 5 afgevaardigden tegen Numa Gilly gevraagd, toegestaan. P O S TE RIJEN. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor Middelburg, ge durende de 1° helft der maand November 1888: J. B. de Koster, A. C. Louis, Mej. T. de Legnij alle drie Amsterdam, Derboo en van Tichelen Arnhem, H. van Nieuwland Briefkaarten: Mej. L. Reiziger 'sHage. Verzonden geweest naar België: Johanna Proos, Mad. Schok Gilde, Mad. de Buijst, alle drie te Antwerpen; Mej.J. P. Van Hulsteijn te Brussel. De Pausanias der groote revolutie. Het jaar 1888 spoedt ten einde en daarmede naderen we het tijdstip, waarop de derde Fran sche republiek zich voorbereidt ter viering van het eeuwfeest der groote revolutie. Als van zelf laat men opnieuw na deze honderd jaren zijn gedachten over deze geweldige epoche der we reldgeschiedenis gaan en alle gebeurtenissen bloedige revolutionnaire daden of voorbeelden van zelfverloochenende menschenliefde en offer vaardig patriotisme doemen weder in onzen geest op. In de eerste plaats denkt men aan de personen, die in dit ontzettend drama een hoofdrol hebben vervuld, en aan hun tragische of schrikbarende lotgevallen. Onder de generaals, die in dienst der revolutie stonden en het verjongde Frankrijk tegen den machtigen verbonden buitenlandschen vijand ver dedigden, heeft zich Dumouriez een naam verwor ven, waaraan zich een treurige vermaardheid heeft gehecht. De politiseerende generaal in Frankrijk is geen uitvinding van den nieuwsfeit tijd. Boulanger heeft roemvolle voorgangers in Dumouriez en Bonaparte. In korte trekken wenschen wij de houding van Dumouriez tegenover de republiek te schetsen, welke meer dan éen punt van vergelijking met de huidige toestanden in Frankrijk biedt. Wij doen dit aan de hand van Karl Bleibtreu, van welken talentvollen schrijver dezer dageneen brochure verscheenZur Jdhrhundertfeier der Groszen Revolution. Het was na den lOen Aug. 1792, alzoo na de bestorming der Tuilerieën door het gepeupel, dat generaal Dumouriez, die aan het hoofd van het Fransche leger stond, begon vorm te geven aan zijn plannen betrekkelijk de door hem beraamde royalistische contra-revolutie. Als zegevierend veldheer bemind bij het leger, twijfelde hij geen oogenblik of zijn manschappen zouden zijn onder neming met geestkracht steunen. Vier en twintig uur na den slag van Valmy had hij een onder houd met den Pruisischen veldheer, dien hij zocht te overtuigen, dat hij het in de hand had het koningschap in zijn ouden luister te herstellen. Niettegenstaande Dumouriez met groote vaar digheid zijn dubbelzinnig spel speelde, begonnen de Jacobijnen hem den »redder des vaderlands," gelijk zijn vrienden de Girondisten weldra met wantrouwende blikken gade te siaan. Na zijn overwinningen in België te Parijs teruggekeerd, stond hij in de conventie voortdurend bloot aan de aanvallen van Robespierre en Marat, terwijl Danton hem in bescherming nam. Daar het leger op zijn tegenwoordigheid aandrong, besloot hij naar België terug te keeren, wat hem vergund werd. De Jacobijnen namen zich voor hem te gebruiken en daarna te vernietigen, maar zijn scherpzinnigheid doorzag hun opzet en onder het masker der meegaandheid werd hij hun onver zoenlijke tegenstander. Hij rekende daarbij op het leger, dat zich nog met eerbied voor den glans van zijn krijgsroem boog. Hij verliet Parijs om niet bij het einde van 's konings proces tegenwoordig te zijn, en keerde bij de armee terug, door het wantrouwen en den nijd der partijen vergezeld. Dumouriez nam zich voor nu in de eerste plaats Holland te tuchtigen, dat zich bij de verbonden machten had aangesloten. Te dien einde liet hij Maastricht insluiten, drong met 25.000 man Brabant binnen en nam Breda en Geertruiden- berg in. Hij zag zich ten laatste echter genoopt zijn veroveringstochten te staken, de noordelijke en Zuidelijke Nederlanden te verlaten en zich op Maulde, Beville en St. Amand terug te trekken. Na den slag bij Neerwinden waren zijn plan nen tot rijpheid gekomen en had hij tot een coup détat besloten. Al te goed wist hij, dat de Jacobijnen hem, zoodra hij geen nieuwe lauweren won, aan hun doodelijken haat zouden ten offer brengen. Na dien ongel ukkigen slag bleven hem slechts twee wegen openóf door nieuwe over winningen de bergpartij gerust stellen öf haar door een oproer der armee ten onder te brengen. Koos hij den eersten weg in verband met het gedemoraliseerde leger was het succes hoogst twijfelachtig; langs den anderen kon hij met koele berekening zijn doel bereiken. Het eerste middel zou in het gunstigst geval zijn ondergang verdagenhet andere kon hem tot meester van het land maken. Bij het eene vond hjj steun bij vriend noch vijand, bij het andere vond hij in het ergste geval een veilig onderkomen bij de gealliëerden. Hij besloot tot het laatste. Tezelfder tijd stonden de kansen der coalitie zeer gunstig. Den 25 Maart 1793 was het leger van den prins van Coburg, door een blijde menigte ontvangen, Brussel binnengerukt; het volk had meer dan genoeg van de zwartmakerijen der Ja- kobijner clubs, van de fanatieke redevoeringen en vooral van de aanzienlijke contributies. Bijna geheel België was nu weder in de macht der Oostenrjjkers een corps Pruisen stond te Doornik, terwijl de hertog van York met 45.000 Engelschen, Hanoveranen en Hollanders toesnelde. Den 22 Maart knoopte Dumouriez onderhan delingen aan met den prins van Coburg en diens generaal-kwartiermeester Mack en deelde hun mede, dat hij voornemens was de koninklijke familie uit den Temple te bevrijden, de conventie uiteen te jagen en Lodewijk XVII onder de con stitutie van 1791 tot koning uit te roepen. Lag het misschien veelmeer in zijn bedoeling het huis Orleans op den troon te brengen, de keizerlijke bevelhebbers vertrouwden hem en namen zijn voorstel aan om de vijandelijkheden in het algemeen te staken. Dumouriez stelde zich voor zich van Lille, Condé en Valenciennes meester te maken, en beloofde Condé, als onderpand voor de oprechtheid zijner voornemens, in handen der Oostenrijkers te leveren. Gedrukt bij D. G. Kröber Jr., te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 6