Laatste Berichten, BUITENLAND. Woopinp en VerpacMinpn in Hani. erkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. goeden naam verwierf. De goede Sint lioudt in vol costuum over de etalage de wacht. Hedenmorgen omstreeks half elf is in een perceel in de Spanjaardstraat alhier een schoor steenbrandje ontstaan. Door een schoorsteenveger werd het tijdig gebluscht. De heer Goebel, directeur der gasfabriek te Ylissingen, is benoemd tot directeur der gasfabriek van de Concentinal Gasassociation te Haarlem. Uit Ylissingen schrijft men ons Maandagavond werd alhier, met assistentie van twee sleepbooten, uit zee binnengebracht het dooi de equipage verlaten Engelsch ijzeren driemast schip Duncow, geladen met salpeter. Naar men verneemt was dit schip op de reede van Duinkerken van zijne ankers geslagen, tus- schen de Duinkerksche banken door de equipage verlaten en in zee gedreven. Eene sleepboot werd toen van Duinkerken uitgezonden om het schip op te sporen, dat echter reeds tusschen de Duinkerksche ban ken was gevonden door Ostendsche visschers, die het, later nog geassisteerd door de Belgische gouvernements-sleepboot Remarqueur, van Ostende alhier behouden op de reede brachten. De Duin kerksche sleepboot was ook medegevaren doch de equipage der Duncow mocht het schip vooreerst niet in bezit nemen. Aanvankelijk bestond het plan het vaartuig, dat alleen zijn ankers verloren had doch overigens niets mankeerde, hier in de haven te brengen, en was daarvoor bereids een Vlissingsche bin nenloods aan boord genomen, maar later werd door de bergers, op aanraden der Belgische loodsen, besloten het schip naar Antwerpen te doen slee pen, waaraan gevolg gegeven is. Door de reederij van het Duitsche stoomschip Lavinia, dat betrokken was bij de bekende ramp, waardoor in het begin dezer maand vier personen van het Nederlandsch loodswezen in de uitoefe ning van hun beroep het leven lieten, is ten behoeve der nagelaten betrekkingen de belang rijke som van 1000 francs beschikbaar gesteld. Ook uit Waarde vertrekt tegen 5 Januari van het volgende jaar een gezin, bestaande uit elf personen, naar de Argentijnsche republiek (Z.-Amerika.) Uit Philippine schrijft men ons De werken tot verbetering en verruiming onzer haven vorderen goed. Konden in de oude haven nauwelijks een twintigtal vaartuigen behoorlijk plaats vinden, thans kan men zien dat na voltooiing der werken voor driemaal zooveel schepen ligplaats zijn zal. Yoor een gedeelte is de diepte der scheepszate bereikt en zijn de beide nieuwe havendammen voor een groot deel opgeworpen. Spoedig denkt men aan te vangen met het inheien der vloedpalen, waarna het beloop der- los- en laadplaats (nieuw gedeelte) wordt bezet met steenglooiing en steenen trappen. Mocht het weder gunstig blijven, dan is het niet onmogelijk dat het geheel voltooid zal zijn in Januari a. s. De uitvoering van het' werk verschaft aan velen brood, daar ruim 30 arbeiders werkzaam zijn. Met onzen keiweg gaat het minder goed vooruit de aannemer liet de droge dagen in de vorige maand verloopen, door met slechts éen of twee straatmakers werkzaam te zijn, wat aan zulk een grooten weg gelijk staat met niet werken. Na het vertrek van den heer A. Dhooze, die zich metterwoon te Vechel heeft gevestigd,, is het hoofdtoezicht over den weg opgedragen aan den secretaris dezer gemeente. Na de laatst ingevallen regens kon natuurlijk niet meer voortgewerkt worden, aangezien in den Vergaertpolder, waar de weg uit niet waterhou dend zand bestaat, nog geene materialen zijn aangevoerd. De heer A. Bevin, vroeger geagreëerd klerk ten postkantore IJzendijke is als zoodanig toe gelaten te Hulst. Met ingang van 15 December a. s. is de commies 3e klasse J. van Oije van Koewacht over geplaatst naar Oogstgeest. Op de Zondag 11. te Koewacht gehouden luisterrijke gaaischieting was een aanzienlijk aan tal, 73 nl., schutters opgekomen. De zeven opper- vogels, die gesteld waren, elk ter waarde van ruim elf gulden, werden geschoten door de heeren H. Jansen van Stekene, E. Plasschaert van St. Jan Steen, C. Dierick en A. Plasschaert van Koe wacht. Yerder waren nog gesteld 4 prijs- en 10 kleine vogels. De Haageche correspondent van den Delftschen Opmerker vestigt er de aandacht op, dat de leden der Tweede kamer weder terugkeeren tot de dagen der geschreven redevoeringen. »Yanwege de gerektheid der beschouwingen, is, zegt hij, onze Tweede kamer reeds eenig onder de parle mentaire vergaderingen in Europa. Indien er nu nog bijkomt, dat de meeste leden niet spreken maar lezen, dan zal een graad van taaiheid en saaiheid verkregen worden, die in geen ander land ter wereld zou worden geduld." Als voorbeeld vermeldt hij, dat de heer Levyssohn Norman meer dan drie uren lang aan de kamer zijne beschouwingen over de Indische zaken voorlas. De correspondent herinnert aan den tijd toen dr Westerkoff de velletjes papier op zijn hoed, als lezenaar, legde. Dr Westerhoff was echter de eenige niet die las. Zelfs Thorbecke deed dit, in den eersten tijd van zijn parlementair leven. Sommigen, als de heer Foreest, gaven zich de' moeite hunne redevoeringen van buiten te leeren, een ambitie, die niet zeer gewaardeerd werd allerminst door de stenografen. Yolgens een door 't bestuur der vereeniging van Nederlandsche steenfabrikanten onlangs opge maakte statistiek zijn er in dit jaar 48 millioen waalvormsteeneu minder gemaakt dan in het jaar te voren, wat in hoofdzaak moet worden toe- geschrevenaanhetongunstigeweder, dat gedurende den vorm- of ticheltijd geheerscht heeft. Aan de garnizoens voedingscommissiën is opgedragen om nu en dan visch aan de troepen te doen verstrekken. In een Zondag te Bergen op Zoom gehouden druk bezochte vergadering is besloten tot het oprichten van een volksgaarkeuken. Men stelt zich hiermede ten doel aan de armen der gemeente gratis en aan eerlijke werkloozen en behoeftigen tegen geringe betaling warme spijzen te verschaffen en deze laatsten zoodoende tegemoet te komen in de te verwachten slechte tijden en hun tevens het vernederende gevoel te besparen van «bedeeld te worden". Te Breda is feestgevierd ter herdenking van het öOjarig bestaan der Kon. Mil. academie. Vrijdag begon de reeks feesten met een concert in Concordia, door die vereeniging den reünisten aangeboden. Zaterdag had de begroeting aan het station plaats. De Réunisten werden toegesproken door kolonel Dommers, bevelhebber in de 3e mil. afd. Na dit welkomstwoord, werd namens de burgerij het woord gevoerd door mr Van Mierlo, president van de feestcommissie. Begeleid door muziek korpsen van de schutterij en van het 6e regiment, trok de lange stoet van reünisten van land- en zeemacht, te midden eener groote volksmenigte, in optocht door de versierde stad naar de academie, alwaar eene revue werd gehouden over de cadetten en de academie bezichtigd werd. Een reuniediner, waaraan natuurlijk talrijke dronken werden ingesteld op Z. M. den koning, het leger, de Kon. Mil academie, de Mil. Wil lemsorde, de marine enz. enz., ving te half zes aan, waarna een groote fakkeloptocht, door de cadets met de réunisten gehouden, vuurwerken en concerten den dag besloten. (Amst.) In het circus-Carré te Amsterdam mislukte Zondag, bij het werken aan trapesen, het vangen van een der kunstenaars, die zich in zijn geduchte vaart plotseling moest loslaten-, de man tuimelde van een duizelingwekkende hoogte naar omlaag, natuurlijk onder gegil en angstkreten der toe schouwers, doch kwam in het net terecht en werd als door een geduchte golf weer opgeworpen. Denzelfden avond tuimelde de kleine Adolf Carré bij het springen over een zeer kooge barrière, waarbij het paard te veel zijwaarts week, over dat paard en kwam eerst op de balustrade en toen op den grond terecht. Het was, zegt het TV. v. d. D., voor het publiek een waarlijk angstig oogenblik, en men vreesde getuige van een groot ongeluk te zullen zijn doch de knaap stond met een lachend gezicht op, vloog weer aanstonds.te paard en deed den gevaarlijken sprong alsof er niets gebeurd was. En dat heet nu genot voor het beschaafde publiek Bij de Amsterdamsche politie zijn bezorgd 3 jongens, oud 20, 16 en 15 jaar, allen wonende te Valetta op Malta, te Amsterdam aangekomen met het Engelsche stoomschip Woodhorn. Deze jongens hadden zich bij het innemen van kolen in het ruim van het schip verborgen waar zij eerst werden ontdekt, toen men reeds in volle zee was. Maandag geraakte in de chocolaad-fabriek der firma A. Driessen te Rotterdam een oppassend werkman door een noodlottig toeval tusschen de de machine en was terstond een lijk. Eigen Hulp te Utrecht zal aan het hoofd bestuur het voorstel doen tot het oprichten eener stichting, waarin ouden van dagen, zoowel man nen als vrouwen en weduwen, die niet of slechts ten deele in haar onderhoud kunnen voorzien, door storting van een bedrag in eens of door betaling eener jaarlijksche bijdrage een plaat sing zouden kunnen verkrijgen. Yolgens bericht uit Scheveningen moet we gens den treurigen afloop der schipbreuk van de Ango en de scherpe critiek der bladen beslo ten zijn, uit het programma voor den optocht, bij de feestviering van 30 November, dat gedeelte te schrappen, dat betrekking heeft op de redding boot der TV. en Z. H. Reddingmaatschappij met een deel der bemanning. Verder zegt men dat vele reeders zich van feestviering zullen onthouden ten gevolge van de slechte uitkomsten der haringvisscherij, wegens het groote verlies van netten hunner schepen. Te Driel, gemeente Heteren, is een man, ten gevolge van het weerlicht, plotseling blind geworden. Een der aanzienlijkste ingezetenen van Aarle-rixtel is gisteren geboeid naar Roermond getransporteerd. Hij was door het kantongerecht wegens mishandeling tot acht dagen gevangenis straf veroordeeld en kwam daarvan in hooger beroep bij de rechtbank te VHertogenbosch, doch had, naar het schijnt, vooraf aan twee personen 25 gulden gegeven, om te zijnen gunste valsch te getuigen. Voor de rechtbank schijnt het ge weten der getuigen wakker te zijn geschud en deelden zij dit feit mede, waarop de arrestatie van den omkooper volgde. Een slaapsteehouder uit Hoorn, tevens scharenslijper, begaf zich verleden week met een papierventer op weg tot uitoefening van hun kostwinning. Donderdag hadden zij op den terug weg te veel sterken drank gebruikt en kregen onder weg twist, welke zoo hevig werd dat zij met elkaar handgemeen raakten en beiden worste lend in het water terecht kwamen. De scharen slijper wist zich te redden, maar de ander verdronk. Zoo althans luidt het verhaal van den scharen slijper, die zich, nog niet geheel nuchter, aan het bureau van politie kwam aangeven. Met de schandalen van Nurna Gilly is ook weer "Wilson's naam opgedaagd. Tot aller ver bazing verscheen hij gisteren weder in de kamel en ging op zijn gewone plaats bij het centrum zitten. Onmiddelijk stonden alle afgevaardigden op om zich te verwijderen. Dit tafreel scheen geen den minsten indruk op Wilson te maken. Alleen Andrieux ging op hem af en reikte hem de hand. Tegelijkertijd stelde de afgevaardigde Mesureur voor de zitting te schorsen. «Niemand, zeide hij, zal over het motief van mijn voorstel in twijfel zijn." Groot spektakelDe Cassagnac verlangde nadere verklaring van deze woorden, desgelijks Cunéo d'Ornano. Maar de voorzitter bracht het voorstel Mesureur direct in stemming, dat met 343 tegen 30 stemmen werd aangenomen. De zitting w.erd hierop een uur geschorst. Wilson zat rustig na heropening der zitting op zijn plaats. Namens de drie groepen der republikeinsche meerderheid stelde Millerand voor, nu de kamer voldoende haar gevoelen had te kennen gegeven, tot de orde van den dag over te gaan. Gisteren werd ons abusievelijk geseind, dat in het departement Var de commune-generaal Cluseret gekozen was. De uitslag der stemming was daarentegen, dat niemand de volstrekte meerderheid verkreeg, zoodat een nieuwe stem ming moet plaats vinden. Cluseret, revolutionnair socialist, verkreeg 12.746 stemmen, Fouroux, radicaal-socialistisch candidaat 12.010 en de repu blikein Saturnin Fabre 3.135. Bij de verkiezing in het departement Cotes-du- Nord werden de beide conservatieven De la Noue en Le Cerf gekozen. De republikeinen hadden geen candidaat gesteld. Ongeveer 2000 personen woonden Zondag de door Déroulède belegde vergadering der pa- triottenliga bijzij waren met viooltjes of roode anjelieren getooid. Er werd op deze democratische bijeenkomst onder luid geroep van leve de czaar leve Ruslandbesloten den czaar en zijn familie een telegram te zenden ter gelukwensching met hun wonderbaarlijke redding bij Borki. Om zeven uur vond een feestmaal plaats, waar Boulanger een rede hield, die zich, gelijk gisteren onder laatste berichten werd medegedeeld, hoofd zakelijk tegen Jules Ferry richtte. Mevw. Boulanger heeft een eisch tot echt scheiding ingediend. Naar men zegt is een schatrijke weduwe, die sedert lang den vurigen wensch koestert een werkzaam aandeel in de leiding der Fransche politiek te nemen, bereid den generaal de vrije beschikking over haar millioenen te geven, indien hij haar zijn hand aanbiedt. De toestand van John Bright was gisteren zeer zorgwekkend. De patient is zeer zwak en de longen zijn ernstig aangedaan. In Zwitserland hadden Zondag 11. in ver scheidene cantons volksstemmingen plaats. De vr :ag, of een gedeeltelijke herziening der grondwet wenscnelijk is, werd in het canton Bern met 28.820 tegen 23.183 stemmen ontkennend beantwoord. In het centrum van België heerscht weder groote opgewondenheid onder de arbeidersbevol king. Zondag hadden verschillende meetingen plaats. Te Morlanwelz werd een agent van politie, die de zaal was binnengedrongen, mishandeld. Het verschijnen der gendarmes vermeerderde de opgewondenheid. Een brigadier werd door een bierglas gewond, waarop de gendarmen zich gereed maakten hun wapenen te gebruiken. Gelukkig heeft de tusschenkomst van den wethouder Pény verder bloedvergieten voorkomen. Ook in de Louvière werden verscheidene arbei dersbijeenkomsten gehouden. De politie zoekt Rouhette, naar het heet de laatste leider der socialistisch-iepublikeinsche party, die eenigen invloed op de arbeiders heeft. Er moet een dynamiet-ontploffing nabij de rnpn- werken van Peronnes gisteren plaats gehad hebben, meer bpzonderheden ontbreken. Een liefdadige prinses. Prinses Maud, een der dochters van den prins van Wales, besteedt een groot gedeelte van haar speldegeld voor armengiften, maar er zijn zoovele dringende ver zoeken om ondersteuning dat haar fondsje spoedig is uitgeput. Zp heeft nu een middel te baat genomen om haar kas te vullen. Zij verzamelt nl. alle vederen der pauwen op Sandringham en maakt daarvan waaiers, welke zp op weldadig heidsbazaars te koop aanbiedt. Het feit dat deze waaiers door een prinses zpn gemaakt en boven dien zeer smaakvol zijn, cloet hen veel aftrek vinden. In de nabpheid van de nieuwe plaats Hill- man in den staat Georgia (N.-Amerika) is een electrische bron ontdekt. Menschendie door deze weinig bezochte rotsachtige streek reisden, gevoelden zich door deze eigenaardige kracht aangegrepenhet was onmogelpk te zeggen of die kracht van de lucht of van den bodem uit ging. De wonderlpke geruchten, die aan deze ervaringen verbonden werden, gaven aanleiding tot een wetenschappelpk onderzoek, dat inderdaad belangwekkende en gedeeltelpk nog niet ver klaarde dingen aan het licht bracht. De met metaalerts dooraderde rotsen zpn op sommige plaatsen electrischhet water eener bron, die door het gesteente murmelt, en een eind verder in een beekje overgaat, heeft een mpl van den oorsprong nog zooveel electriciteit, dat de in het water gedoopte hand een sterken slag ontvangt. Van zes personen, die een keten vormen, waar van de eerste een vinger in het water steekt, voelt de laatste den electrischen stroom nog vrp sterk door het lichaam gaan. De sterkte verschilt op onderscheidene oogenblikkenvan den dag enschpnt hierin met eb en vloed der zee overeen te komen. Behalve de geleerden heeft zich reeds een on dernemer van de bron meester gemaakt, die er de «eerste electrische badplaats der wereld" zal op richten. De Maandag te Hulst verkochte hofstede met bybehoorende landerpen, groot 65 heet. 43 aren, gelegen in den polder Stoppeldpk, is toegewezen voor ƒ55000, plus 13 onkosten. Datum, Plaats. Voorwerpen. Infonnati n. 28 Nov. Colijnsplaat, Tiendblokken, Huvers. 28 Oostkapelle, Hout, Tak. 28 Middelburg, Meubels, Balans D 4. «0 it Grijpskerke, Boomen, Tak. 5 Dec. West-Souburg, Boomen. Tak. 6 Middelburg, Wissen kerke, Pakhuizen enz., Tak. 7 Boomen, Roelof. 12 Cortgene, Boomen, Roelof. 13 V Middelburg, Inspan, Tak. 's Gravenliage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is bp de verdere be handeling der Indische begiooting het debat voortgezet over de motie-Van Houten om te ge raken tot geleidelpke opheffing van het koffie- monopolie en tot wpziging der bestaande regeling. Nadat de heer Yan Houten zpne motie nader had toegelicht in het belang der bevolking en van de cultuur zelf, in dat van Indië en Neder land, verklaarde de heer Hintzen zich er voor, ofschoon hp een practischer strekking ervan had gewenscht. Voorts keurde hp de staatscommissie af als een bewijs van eene niet praetische poli tiek, en vroeg hp nader inlichtingen omtrent de opdracht, aan de commissie gegeven. De heer E. Cremers betoogde dat de minister met zijn verleden in strpd is, daar hp als jour nalist sterk het cultuurstelsel afkeurde en nu uitbreiding van de koffiecultuur aan eene staats commissie in uitzicht stelt. Ook de heer Gremers verklaarde sympathie voor de motie te gevoelen. De heer Farncombe Sanders bestreed de voor gestelde verhooging van het plantloon als onre gelmatig werkende. Het koffiestelsel is, volgens hem, vicieus en hp betreurt het daarom dat de minister dat stelsel wil bestendigen. Waarom niet acht ton bestemd voor vermindering der lasten van den inlander? vroeg hp. De heer Van Baar bestreed de motie sterk en de liberale oppositie die zich veeleer onder liberale ministeriën had behooren te uiten. De liberalen hebben feiteipk niets gedaan voor de welvaart de Inlanders. De heer Levyssohn Norman bestreed sterk de gouvernements koffiecultuur en achtte verhooging van het plantloon ongewenscht. De heer Bool bestreed de motie, omdat de In dische financiën opheffing der koffiecultuur niet gedoogen. De minister van koloniën ontkende met het verleden te brekennog houdt hij vast aan zijne vroegere overtuiging. Al zpn voorgangers, ook de liberale, handhaafden echter de gouvernements koffiecultuur wegens de tegen opheffing bestaande overwegende bezwaren. Verhooging van het plantloon verdedigde hij als volkomen gemotiveerd. Morgen voortzetting. In dezelfde zitting heeft de heer Van der Borch zitting genomen en zpn verschillende ontwerpen en de staatsbegrooting aan de orde gesteld na de Indische begrooting. Amsterdam. De geruchten over zeer slechte gronden in exploitatie der Oost-Sumatra-tabaJc- maatschappij zpn door een onderzoek, ingesteld door den specialiteit Lupte, bevestigd. Er wor den thans voorstellen tot liquidatie van die maat- schappp verwacht. Bern. President Heertenstein is heden over leden. loonden. De minister van oorlog verklaarde in het lagerhuis, dat de Engelsche troepen, zoo noodig, de Egyptische soldaten voor Soeakim zul len helpen. Zeven Iersche parlementsleden zijn voor den rechter gedaagd. Weenen. De minister van oorlog stelde de mobielverklaring van de landweer in uitzicht, aangezien de politieke en militaire toestand aan merkelijke versterking van het leger noodzakelpk maken. Kome. Volgens de Italië beraadslaagde de ministerraad, hoe in de behoefte voor het leger is te voorzien en hoe de inkomsten met 120 mil lioen lire zpn te vermeerderen. Betersïmrg-. Een. keizerlpke ukase kondigt een leening van 125 millioen roebels in goud aan tot inkoop van 5 pets obligatiën der lee ning 1877 en amortisatie der loopende crediet- brieven Gelpk wp gisteren met een enkel woord mede deelden zijn door de Duitsch-vrpzinnige party bp den rpksdag twee voorstellen op sociaal-politiek gebied ingediend. In de eerste plaats wordt de regeering uitgenoodigd, om, nadat de bondsraad het voorstel betreffende de bescherming van de arbeiders verworpen heeft, nog in deze zitting een ontwerp betrekkelijk de bescherming van den vrouwen- en kinderarbeid in te dienen. De tweede resolutie strekt tot invoering, langs den weg der wetgeving, van de facultatieve arbeiders arbitrage. Het schijnt alzoo, dat de Duitsch-vrpzinnige partp, welke tot heden in sociaal-politieke aan gelegenheden totale onverschilligheid heeft aan den dag gelegd, van tactiek zal veranderen en afstand wil doen van het oude programma der Manchester-school, dat de bemoeiing van den staat in economische kwestiën zooveel mogelijk wenscht te beperken. Deze frontverandering van de Duitsch- vrpzinnige partp is hoogstwaarschpnlpk de vrucht van de onderlinge oneenigheidwelke zich onlangs na den uitslag der landdag-verkie zingen onder de leden der partp ten opzichie van haar leiding en tactiek openbaarde. Voor haar vooruitzichten als politieke partij kan het besluit om voortaan krachtig mede te arbeiden aan de sociale hervormingen niet anders dan gunstig werken. De tpd voor de gemakzucht en het egoïsme van het laisser faire is voor elke politieke partij voorbp, indien zp niet haar eigen doodvonnis wil voltrekken. Bovengenoemde resoluties der vrpzinnige partp vinden bp de nationaal-liberalen meer steun dan haar derde resolutie, tegelpkertpd ingediend, een uitnoodiging aan de verbonden regeeringen be vattend om de aan haar ondergeschikte besturen tot strengere handhaving der wet op de verkie zingen te noodzaken. Hiermede zoeken de Duitsch- vrpzinnigen in het oog der nationaal-liberalen slechts de gunst der sociaal-democraten te ver werven, wier steun zp zoo dringend noodig hebben bp nieuwe verkiezingen. En sociaal-democraten en Franschen zpn nu eenmaal in het oog der Kartell-broeders het schuim der moderne maat schappij De Nordd. Allg. Ztg heeft een nieuwe ontdek king gedaan ten opzichte van het nationale karakter der Franschen. Waren dezen onlangs volgens het orgaan van den rpkskanselier een onbeschaafd volk, echte barbarenzp zpn nu reeds niet meer toerekenbaar, in éen woord krank zinnigen geworden. «Fransche bladen zoo scbrpft de Nordd. Allg. Ztg bevatten onlangs een uitgeversaan- kqndiging, waarbp de aanstaande uitgave van een nieuw pamflet over den rpkskanselier werd aangekondigd, dat den aanlokkelpken titel: Der entlarvte Bismarck (Bismarclc dévoilé) zal dragen. Doel van het boek is, om, gelpk het prospectus zegt, «onweerlegbare bewpzen van de politieke valschheid van vorst Bismarck te leveren, de echtheid der bekende Boelgaarsche documenten aan te toonen en daaraan mededeelingen te knoopen over de vertrouwelijke onderhandelingen, welke de openbaarmaking dier stukken in Frank- rpk, Rusland, Duitschland, België en Boelgarpe ten gevolge heeft gehad." Wp wenschen den Franschen geluk met deze vermeerdering van hun politiek-litterairen schat, die ongetwpfeld waardig is haar plaats naast de dwaasheden, die sedert 17 jaren uit de Fransche pen zpn gevloeid. Van het standpunt der psychologie of juister van dat der psychiatrie is het feit in zooverre van belang dat het bewpst, tot welken trap van

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2