Laatste Berichten. Verspreide berichten. Onderwijs. Kerknieuws. Verkoopingen en aanbestedingen. Gemeenteraad van Middelburg. Deze opdracht is dus even vereerend voor de kon. Mö de Schelde in het bijzonder als. een succes voor de Nederlandsche industrie in het algemeen. Gedurende geruimen tijd is thans de Schelde door deze bestelling en de vier booten van de Kon. Pakketvaartrnaatschappij overvloedig van werk voorzien. De Standaard spreekt het gerucht als zou de regeering weldra een voorstel doen, Atjeh te ont ruimen en enkel eene bezetting te houden voor den vuurtoren op Poeloe-Bras, beslist tegen. Het heeft zegt het Handbld de aandacht getrokken, dat de regeering bij de vervulling der opengevallen betrekking van kantonrechter te Groningen, de voordracht, haar door de recht bank aangeboden, geheel op zijde heeft gesteld en in plaats van een der drie aanbevolenen, jhr mr W. H. de Savornin Lohman heelt benoemd. Deze naam doet licht weder aan een partijbe noeming gelooven, maar de onpartijdigheid eischt te vermelden, dat de heer Lohman de oudste der plaatsvervangende kantonrechters te Groningen was en reeds tal van jaren als zoodanig werk zaam is geweest. Om welke redenen de rechtbank hem niet op de voordracht heeft gebracht, en waarom de regeering die redenen niet als geldig heeft be schouwd dat is ons ten ee»emale onbekend. Maar op zich zelf heeft het niets verwonderlijks, dat bij de keus van een kantonrechter de voor keur wordt gegeven aan een der plaatsvervangers, die met de locale toestanden beter bekend is dan een sollicitant van elders. Bij deze opmerking van het Hbld. kunnen wij nog voegen dat de heer De Savornin Lohman een zeer bekwaam man bovendien is. Als een staaltje van nette manieren in de pers verdient zeker wel het volgende te worden op gemerkt. Het onlangs in ons blad opgenomen feuilleton: Wat een Amerikaan van een Hollander verhaalde, dat wij, zooals daarbij vermeld stond, dankten aan den heer F. Nagtgla3, komt thans in een Zierikzeesch blad voor onder den titel van Wat een Amerikaan van een Zierikzeenaar verhaalde, zonder dat daarbij zelfs op de meest bescheiden manier de bron van herkomst wordt vermeld, niettegenstaande de vertaling letterlijk de zelfde is. Dat men den naam van ons blad verzwijgt, kunnen wij nog toeschrijven aan kleingeestigheid, maar dat men een verdienstelijk man als den heer Nagtglas de eer ontneemt van zijn werk en diens naam zelfs niet noemt is toch zeker de brutaliteit wat al te ver gedreven. De reputatie, door bedoeld blad reeds verworven door eene zekere rubriek in zijne kolommen en door de vrijzinnige manier waarop het zich van anderer berichten|meester maakt, is wellich t oorzaak dat het van dergelijke zonderlinge manieren geen gewetenszaak maakt. Bij koniiokl. besluit is de raad van voogclydie H. M. de koningin als moeder voogdes ter zijde zal staan in geval van minderjarigheid van prinses Wilkelmina bij hare komst tot den troon, samen gesteld uit de heeren W. baron van Goltstein van Oldenaller, kamerheer in buitengewonen dienstmr W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van de Eerste kamer der staten-generaaljhr mr Boëll, lid van de Tweede kamer der staten-generaalen A. N. J. M. baron Van Brienen van de Groote Lindt, kamerheer in buitengewonen dienst. Bij kon. besluit is benoemd tot substituut-griffier bij de arr.-rechtbank te Botterdam mr. B. J. A. Sterck, thans kantonrechter-plaatsvervanger, te Amsterdam (3de kanton), en tot griffier bij het kantongerecht te Harlingen mr. W. W. Feith, adv. en procureur te Groningen, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arr.-rechtbank aldaar. Verder is M. A. Bringenberg, controleur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Eindhoven, benoemd tot controleur derzelfde middelen te Leeuwarden, en D. H. Meijer Jr., onderwijzer aan eene openbare school voor lager onderwijs te Botterdam, voor den tijd van één jaar, tot leeraar in de Engelsche taal en letter kunde en de aardrijkskunde aan de kon. mil. academie. Nog is eervol ontslag verleend aan W.Brauckmann als telegrafist der 2e klasse bij de rijkstelegraaf. en de met verlof hier te lande aanwezige le luitenant dei genie van het leger in Ned.-Indië G. B. H. F. Alpherts, ter zake van lichaams gebreken, eervol uit Zr. Ms. militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. In eene gisteren te 's Gravenhage gehouden plechtige openbare zitting van den Hoogen raad is als advocaat-generaal geinstalleerd de heer mr. J. G. Patijn. Zoowel de procureur-generaal, mr. Polis, als de voorzitter, mr. Kist, brachten hulde aan de scherp zinnigheid en de toewijding van zijn voorganger, jhr mr De Savornin Lohman, benoemd tot gou verneur van Suriname, en verwelkomden mr Patijn als een man die bij het openbaar ministerie zijn sporen had verdiend en door zijn medewerking als kamerlid bij het totstand brengen van het strafwetboek veel voorlichting zal kunnen geven. Te Utrecht is Dinsdagmiddag eene bijeenkomst gehouden, op uitnoodiging van de besturen van de Delftsche Handelsvereeniging en de vereeniging Helpt elkander te Arnhem, met 't doel meer een heid te brengen in den bekenden strijd tegen de toepassing van het coöperatieve stelsel door Ei gen Hulp en de winkel- of verbruiksvereenigin- gen. De heer J. Nienhuis, van Delft, leidde de vergadering. Friesland en Groningen hadden schriftelijke bewijzen van sympathie gezonden. Besloten is tot oprichting vaneen bond, onder den naam van Ned. bond, Maatschappelijk Belang. De vereeniging is gevestigd te Delfthaar doel is de belangen van handel en industrie in 't bijzonder te bevorderen en de verkeerde toe passing van het coöperatieve stelsel door alle gepaste en doeltreffende middelen te bestrijden. Leden kunnen zijn alle mannen en vrouwen, die tot het doel der vereeniging willen medewerken. Afdeelingen kunnen gevestigd worden waar 12 leden zich vereenigen. Het hoofdbestuur bestaat uit 9 leden. Tot leden van het hoofdbestuur werden be noemd de hh. J. Nienhuis te Delft, dimension en J. W. H. Massink te Arnhem; Van Bees (fir ma J. van Bees Zoon) te Zwolle, D. J. Ducroo te Gorinchem, J. J. Grootendorst te Gouda, W. H. Nederhoed te Bolsward, H. Bobbers te Arn hem, P. v. d. Vaart te 's Hage. De heer A. B. J. Prost te Arnhem had voor een benoeming bedankt. De presentielijst was geteekend door 166 personen. Te Arnhem zal de volgende vergadering plaats hebben. De bespreking van het programma is tot latei- aangehouden. Een der punten daarvan isEr moet een bondsorgaan opgericht worden. De pas kort verschenen Handelsvriend was daartoe wel licht te vinden. i Mej. S. C. Bisch, onderwijzeres te Breskensi heeft tegen 1 Jan. a. eervol ontslag gevraagd. Bedankt voor het beroep naar Zierikzee dooi den heer S. L. van Stein Callenfels te Heerde. Zooals onze lezers uit de annonce in ons nominer van Woensdag hebben kunnen zien, is de komst van den heer Willem van Zuylen te Middelburg acht dagen vervroegd en gesteld op Woensdag 7 November. Ook te Goes zal hij een week vroeger optreden dan oorspronkelijk het plan was en wel Donderdag 8 November. Het programma, door hem op beide plaatsen uit te voeren, luidtEen vrouw die niet komt. Besluiteloosheid. De man dieHet paard. Een eerste liefde en Brug omhoog van prof. Stokvis. Een eerste liefde werd ook in Mei door hem voorgedragenmaar het succes, daarmee toen behaald, noopte den heer Van Zuylen dit ook thans weer voor te dragen. De gisteren door de leden der ijsclub Walcheren alhier gehouden vergadering werd door 55 per sonen bezocht. Uit mededeelingen van den voorzitter, den heer J. v. d. Leijé, bleek dat de vroeger gesloten leening van 7000 niet voldoende is om alle kosten voor de ijsbaan en tent te dekken. Is de tent gereed, dan zal wel blijken dat er een tekort is van 4- 2000. De voorzitter vroeg daarom machtiging hiervoor, als 't noodig blijkt, een hypothecaire leening te sluiten. Die goed keuring werd verleend. Het terrein is gereed, de LtJIlb Ui) lich KlUi-eT. Verder werd voorzien in de vacatures in het bestuur, ontstaande door het aftreden van de heeren P. Zevenhuizen. H. A. de Boer en L. A. E. van der Ley. Door het bestuur waren voor de eerste vacature aanbevolen de heeren W. J. Sprenger en dr H. Japikse. Gekozen werd de heer 'M. S. de Zeeuw met 29 stemmen de heer Sprenger verkreeg er 16, de heer Japikse 8. Voor de tweede vacature waren aanbevolen de heeren G. W. J. Epkema en A. W. Berdenis van Berlekom. Bij eerste stemming verkreeg de heer J. A. Altorffer 26 de heer Epkema 24 de heer Van Berlekom 3 stemmen en andere heeren 1 stem. De heer Altorffer verklaarde echter de benoe ming niet te kunnen aannemen. Bij de daardoor noodige nieuwe stemming ver kreeg de heer Epkema 22, de heer C. W. A. Baak 18 en de heer T. L. van Wagtendonk 9 stemmen. Bij herstemming tusschen de heeren Epkema en Baak werd laatstgenoemde gekozen met 30 stemmende heer Epkema verkreeg er 23. Voor de derde vacature waren aanbevolen de heeren mr F. N. v. d. Bilt en M. Gernler. Laatstgenoemde werd gekozen met 32 stemmen de heer Van der Bilt verkreeg er 20, terwijl 2 briefjes blanco waren. De heeren De Zeeuw en Baak namen de be noeming aan, den heer Gernler, die afwezig was, zal daarvan kennis worden gegeven. Verder kunnen wij nog melden dat met den directeur van de stoomtram eene overeenkomst is getroffen, tengevolge waarvan de tram aan het terrein zal stilhouden, indien dit in gebruik is, terwijl voor deze route boekjes verkrijgbaar ge steld zijn van 12 kaartjes voor 75 ct le kl., 60 ct. 2e kl. en 50 ct 3e klasse enkele kaartjes kosten resp. 10, 7-L en 5 ct. Voor niet-leden zal tot het terrein toegang verleend worden tegen een geringe som. Toen heden morgen de spoorboot van Zie rikzee hier aankwam geraakte bij het lossen van vee een rund te water. Het gelukte het dier óver eenen grooten afstand naar den wal te drijven en te redden. Men meldt ons uit Vlissingen Volgens aankondiging in verschillende dagbla den zou van af 1 November eene versnelde ver binding tusschen Botterdam—Dordrecht en Londen, via Vlissingen, worden ingevoerd voor het vervoer van vleesch en andere aan bederf onderhevige waren. Heden morgen te 11 uur kwam dan ook voor de eerste maal aan de voor bovenbedoeld vervoer bestemde trein, die geregeld eenmaal per dag, uitgezonderd Zaterdags, rijden zal, en omstreeks 8 ure des ochtends van Botterdam vertrekt. De daarmede aangebrachte goederen worden onmiddelijk in de te 12 uren afvarende dagboot der stoomvaart-maatschappij Zeeland overgeladen, en bereiken zoodoende nog denzelfden dag Londen, waar zij den volgenden ochtend vroeg aan de markt kunnen worden gebracht. Hoewel niet te verwachten is dat de toevoer in de eerste dagen groot zal zijn, mag men toch wel aannemen dat dit vervoer, om de groote snelheid waarmede het plaats vindt, zich wel zal uitbreiden. Door een ingezetene van Veere is dezer dagen in den Onrustpolder op Noord Beveland. aan den binnenkant van het duin, een zandhoen geschoten. Het is voorzien van prachtige veeren, terwijl de pooten veel overeenkomst hebben met die van een bunzing. Volgens natuurkundigen is het geen trekvogel en behoort hij tehuis in Turkije. Ingelanden van den Vlietepolder verleenden in hunne vergadering van Dinsdag op zijn verzoek eervol ontslag als ontvanger-griffier aan den heer W. J. Vader en benoemden als zoodanig den heer C. N. van der Heijde, secretaris-ontvanger bij het calamiteuse waterschap Vliete. Verder werd door hen tot gezworen benoemd de heer G. Israel Pz. en zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van den gezworen, den heer J. L. Kluijt, tot dijkgraaf van dien polder. GCrt.) Met 31 stemmen is tot lid van den gemeen teraad van Brouwershaven gekozen de heer G. A. de Kater. Op den heer J. van Hoboken wer den 24 stemmen uitgebracht. Er is in ons land nog zelden zoo goed ge stemd als ditmaal in het district Lochem. Bekent men de overleden, zieke en vertrokken kiezers er af, dan hebben ruim 97 percent van hun stemrecht gebruik gemaakt. Dinsdag morgen is te Wouw afgebrand het zoogenaamd Molenhuis, eigendom van den mole naar Aerden en nog slechts 4 dagen bewoond door diens arbeider Elsackers. Het huis was verzekerd, de inboedel, die grootendeels ver brandde, niet. Te Utrecht schrikten de twee paarden van een fouragewagen der veldartillerie voor de stoom tram, werden schichtig en liepen met wagen en bemanning in de gracht. Vele handen boden hulp doch de berijder, die door het paard te langen tijd werd ondergehouden, werd levenloos uit het water gehaald. Een verpleegde Beu ter, te Veenhuizen, die sedert Mei jl. geen woord heeft gesproken, is nn door den raad van tucht te Veenhuizen no 2 gestraft met 8 dagen eenzame opsluiting wegens onbescheidenheid in woorden jegens zijn zaalopziener. Een zijner oppassers bracht het zoover dat hij begon te spreken, en, hierover kwaad ge worden, brutaliseerde hij zijn zaalopziener. Latei- bleek, dat hij zelfs de Fransche en Duitsche taal vloeiend spreekt. Te Balk liep een man met zijn vijfjarig dochtertje een eindweegs de straat op. Met een paar kennissen in gesprek geraakt, verloor hij de kleine eenige oogenblikken uit het oog. Toen hij verder wilde gaan was zij verdwenen. Eenige oogenblikken later werd het kind levenloos uit het water opgehaald. Een stuk land bij Heerenveen, dat vóór acht jaren voor 20,000 niet gegund werd, kon het nu bij de eerste veiling niet hooger brengen dan 7850, ondanks de verbetering van het land. Gisteren middaghad te Pyrmont de voorloopige bijzetting van het lijk der vorstin van Waldeck Pyrmont plaats. Bij de plechtigheid waren aan wezig de erfprins en prinses Elisabeth, de hertogin van Albany, de troonopvolger van Wurttemberg, het prinselijk paar van Bentheim, de hertog van Nassau en andere vorstelijke personen, benevens afgevaardigden van den Duitschen keizer en van de koningen van Nederland en van Zweden voorts burgerlijke en militaire overheden uit Kassei en Arolsen, en eene deputatie uit den Landdag. Zaterdag zal het lijk naar het familie-graf te Bhoden worden overgebracht. De Frankf. Ztg. schrijft nog naar aanleiding van keizer Wilhelms bekende woorden tot de deputatie van den Berlijnschen gemeenteraad Keizer Wilhelm, die voor de nagedachtenis van zijn vader grooten eerbied koestert, moet het smartelijk getroffen hebben in deBerlijnschebladen te lezen, dat kroonprins Frederik sedert 1870 buiten de leiding der staatsaangelegenheden werd gehouden, wijl men vreesde, dat tengevolge van zijn bemoeiingen indiscreties konden begaan wor den, waarvan niets goeds op den loop der gebeur tenissen was te verwachten. Moet het hem niet bedroefd en geërgerd hebben, toen kort daarna een Berlijnsch blad in een uitvoerig artikel zocht te bewijzen, dat de kroonprins zoowel in zaken van binnen- als buitenlandsche politiek het tegenovergestelde gevoelen van zijn vader toege daan was Denkt men nu daarbij aan de wijze, waarop deze dingen door de peis besproken werden, dan begrijpt men de verontwaardiging van keizer Wilhelm II ten volle. Of gelooft men, dat hij de nagedachtenis van zijn vader niet beleedigd achtte, wanneer bijv. de Köln. Ztg. dezen een »politieken Parsifal" noemde, of zich tot het beweren ver stoutte, dat hij tengevolge van de hem opgedron gen werkeloosheid zich aan zelfbehagelijke ijdel- heid had overgegeven Zoo iets van een teer beminden vader na diens dood te hooren zeggen, moet het gemoed van een zoon met bittere smart vervullen en de keizer heeft gelijk, wanneer hij zegt, dat een particulier daarbij niet anders gevoelt dan een heerscher." Is dit ironie of ernst van het vrijzinnige blad? Keizer Wilhelm heeft gisteren te Leipzig, in tegenwoordigheid van den koning van Saksen en de vertegenwoordigers van de rijksautoriteiten, den eersten steen gelegd voor het gebouw van het rijksgerechtshof aldaar. Na de plechtigheid woonde de keizer een concert bij in het Gewand- haus en vertrok te 3j uur naar Berlijn. De uitgever Vizetelly te Londen is tot eene boete van 100 veroordeeld wegens de uitgave eener vertaling van de romans van ZolaNana, Pot-Bouille en la Terre, die de Londensche recht bank beschouwt als kwetsend voor de openbare zeden. De voorzitter van het hof betitelde de geïncrimineerde romans van Zola als allerwalge- lijkste letterproducten, wier verspreiding volstrekt moet belet worden. Hij beval Vizetelly aan, onder borgstelling van 200, geen verdere exemplaren daarvan te verkoopen, en de reeds uitgegevene zooveel mogelijk in te trekken. Met een gerust geweten zal de heer Vizetelly zijn preutschen landgenooten een vertaling van Zola's jongste roman Le rêve kunnen voorleggen. De eentonigheid van het Parnell-geding is gisteren door belangrijke onthullingen afgewisseld. Zij werden afgelegd door kapitiein O'Shea, gewezen lid van het parlement, die in den zomer van 1882 de bekende onderhandelingen voerde tusschen het ministerie-Gladstone en Parnell, waarbij deze aan nam de agrarische beweging in Ierland tot be daren te brengen, als de liberale regeering zekere aangeduide personen wilde loslaten en eene vrij zinnige wet wilde voorstellen tot regeling der achterstallige pachtenin Ierland, grootendeels door kwijtschelding van deze. Luidens de verklaringen van O'Shea zjjn de daarop betrekking hebbende documenten door hem vernietigd. Alleen een memorandum van Chamber lain, dat de onderhandelingen met Parnell samen vatte en aan de vernieling was ontsnapt, werd voorgelezen. Voor echt verklaarde O'Shea den bekenden brief, waarin Parnell zon geschreven hebben, dat Burke in het Phoenixpark zijn verdiende loon heeft ge kregen. De verklaringen van O'Shea wekten herhaalde lijk gelach onder de toehoorders en de Parnellis- tische afgevaardigden. De afgevaardigde Ernest Lefévre heeft bij de Fransche kamer een voorstel ingediend om den vrouwen het kiesrecht voor de handelsrechtbanken te verleenen. Nadere berichten omtrent het ongeval met den keizerlijken trein in Busland melden, dat 21 per sonen gedood werden. Onder de gekwetsten bevinden zich de minister van oorlog en de com mandant der lijfgarde. Dinsdagnacht is brand uitgebroken op het Quirinaal. Gelukkig was men de vlammen spoedig meester. Het bericht, dat lord Sackville zijn ontslag zou genomen hebben als Britsch gezant te Was hington, blijkt niet juist geweest te zijn. Heden wordt gemeld, dat de Amerikaansche regeering aan den Britschen gezant zijn paspoort heeft gezonden en de Engelsche regeering van dit feit in kennis stelde. In het Grand Hotel te Parijs vond gisteren een samenkomst van Fransche afgevaardigden en leden van Eet Engelsche parlement plaats, ter bespreking van de instelling van een inter nationaal scheidsgerecht. Er werden plannen beraamd voor een congres in 1889 te houden, dat den weg voor de instelling van zoodanig scheids gerecht zal banen. Ter gelegenheid van het jubilé van koning George woonde gisteren de geneele koninklijke familie met haar vorstelijke gasten te Athene het Te Deum in de hoofdkerk bij. Heden werd te Middelburg aanbesteed de leve ring van het benoodigde spek en steenkolen voor het garnizoen Middelburg in 1889. Voor het eerste hadden ingeschreven de heeren S. van Bakergem a ƒ0.58 en S. van Os a 0.54,5/100 per kilogram, en voor de tweede de heer W. L. Burrink a 0.64 per H.L. wegende 90 K.G. De inschrijvers wonen te Middelburg. Voor het garnizoen te Vlissingen werd voor de levering van rookspek ingeschreven door de heeren C. J. Bekkers a 0.61, H. Loois voor f 0.61 en J. Andriessen voor 0.65. Voor pekelspek schreven de heeren Loois en Bekkers in a 0.60 en Andriessen voor 0.63. Voor zout vorderden de heeren Loois en Bek kers 12) ct, de heer Andriessen J Ó.123/1<i. Alles per kilogr. Voor steenkolen schreven in de heeren J. P. van Duuren Dutilh voor 0.83fJ. G. H. Dommisse voor/0.83£en F. Wibaut Zn. voor ƒ0.81 per 100 kilogr. Alle inschrijvers wonen te Vlissingen. Woensdag werd te Kruiningen, ten overstaan van den notaris C. Prins, in het openbaar ver kocht de hofstede Diana, gelegen in de gemeente Kruiningen, aankomende erven wed. H. J. v. d. Berge. Het le perceel, de hofstede met 32,2055 h., werd toegewezen aan den heer H. der Weduwen te Dreischor voor 18876,86 2e perceel 2,23.64 h. bouwland aan den heer J. Verlare te Krabbendijke voor ƒ1629,25; 3e perceel 62.60 h. bouwland aan den heer P. Nieuwenhuijse te Krabbendijke voor 423,83 4e perceel 0.9330 h. bouwland aan J. Verlare voornoemd voor ƒ857,98; 5e" perceel 2.20.50 h. bouwland aan P. Nieuwenhuijse voornoemd voor 2107.506e perceel, 2.06.35 h. bouwland aan den heer A. Verburg te Yerseke voor f 1266.86 7e perceel 1.69.90 H. A. bouwland, aan A. de Bel te Krabbendijke voor 1446.22 en het 8e per ceel 3.40.40 H. bouwland aan J. van Dijke te Kruiningen voor 1951.50. Alles boven en behalve 12J pet. Yerseke. Bjj de verkiezing voor een lid van den raad alhier, Woensdag gehouden, waren uitgebracht 253 geldige stemmen. Gekozen is de heer J. Sandee Pz. (liberaal) met 181 stemmen. Op den heer M. Beingoudt (anti-rev.) waren er 63 uitgebracht. Amsterdam. Het Handelsblad meldt dat de toestand van den koning wêer minder gunstig is. Een pjjnlijke mondaandoening woekert voort in de keel, en daardoor wordt het gabruik van spijs zeer bemoeielijkt. Dit bericht wordt ons) uit 's Gravenhage be vestigd. Van daar meldt men ons dat Z. M. nagenoeg den geheelen dag het bed hoitdt. De koning is echter niet lusteloos. De toestand van Z. M. wordt ernstig ingezien zijn lijfarts, de heer Vinkhuizen, is per telegraaf ontboden en naar het Loo vei'trokken. Zitting van lieden, Woensdag, middag te een uur. Vervolg.) Voortzetting van de behandeling der gemeente- begrooting. Bij hoofdst. V afd. I art. 6, kleeding en wape ning van dienaars van politie en nachtwachts, vraagt de heer Snijders op hoedanige wijze over dit bedrag wordt beschikt. Hij vraagt of er bv. een premie wordt gegeven aan hen, die zuinig zijn op hunne kleeding. De voorzitter deelt mede dat op deze zaak steeds zeer nauwkeurig wordt gelet, maar van toekenning eener premie voor zuinig dragen is geen sprake. Bij art. 9, kosten voortvloeiende uit de wet van 4 Dec. 1872, besmettelijke ziekten, wijst de heer Sprenger op hetgeen in het rapport van de commissie van financiën wordt gezegd met be trekking tot het aanschaffen van een raderbrancard. De voorzitter geeft inlichtingen omtrent de

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2