Verspreide berichten. BLZENHOP. ""FEUILLETO NT" '/erkoopingen en aanbestedingen. Op de Woensdag te Oostburg door de Ver- eeniging tot onderlinge verzekering tegen hagelschade in V voormalig 4e district van Zeeland gehouden vergadering -werd rekening over het 3e dienstjaar gedaan. Daaruit bleek dat de vereeniging bestaat uit 115 leden, vertegenwoordigende ruim 4400 HA. De ontvangsten bedroegen 4002.14 tegenover een bedrag van 3835.26 j in uitgaven, waaronder voorkomt een post van ƒ3451.46 uitgezet op 't Grootboek en eene van vergoeding van hagel schade groot 192.50. De begrooting voor 1889 sluit in ontvangst en uitgaaf met 3602.991, terwijl er vermoedelijk eene som van ƒ3100 wordt uitgezet Grootboek3l Deze vereeniging, die zoo gunstig werkt, ver dient zeker warme ondersteuning. In de vergadering van ingelanden der ten vorigen jare bedijkte gronden in het Axelscbe Gat is, onder nadere goedkeuring, besloten deze gronden den naam te geven van Bontepolderi naar den eigenaar der meeste gronden. Op de voordracht van een bestuur zijn als no. 1 geplaatsttot dijkgraaf Jozias de Feijter, dijkgraaf van den aangrenzenden Pierssens-polder en tot gezworenen C. van der Hooft, aannemer te Terneuzen, en Louïs de Koeijer, landbouwer in den Koegorspolder. Nadat dijkgraaf en gezworenen door den koning zullen zijn benoemd, zal overgegaan worden tot de benoeming van een ontvanger-griffier. Bij de te Biervliet gehouden herstemming voor raadslid is gekozen de heer A. Maat met 55 stemmen. De heer C. J. Sturm verkreeg 38 stemmen. Het getal kiezers is 126. Wij ontvingen van de heeren Romein en C°. een prospectus omtrent de door hen te Ginneken bij Breda opgerichte Nederlandsche champignon- kweekerij Agaricus. Dit is eene in ons land geheel nieuwe industrie, ten doel hebbende de eetbare champignons, die tot nu toe slechts in geconserveerden staat uit het buitenland werden ingevoerd, voor Nederland dagelijks v e r s c h verkrijgbaar te stellen, 't zjj rechtstreeks van de kweekerij, 't zij door tusschen- komst van de fruithandelaren. Op verzoek der oprichters vestigen wij gaarne de aandacht van het publiek op deze nieuwe zaak. De Amst., D. v. N., had, naar aanleiding van de bekende beweringen omtrent de Amster- damsche straatjeugd, hertog George van Saksen- Meiningen uitgenoodigd zijne meening eens te schrijven over de bevolking van Amsterdam. Deze heeft daaraan voldaan en schreef»Ik grijp met genoegen de gelegenheid aan, om u, in antwoord op uwen brief van den 4en dezer, te verzekeren, dat ik tijdens mijn langdurig verblijf in Amster dam in de lente van 1887, het gedrag der bewoners van deze stad zeer prijzenswaardig vond, zelfs in vrij moeilijke omstandigheden. Bij gelegenheid van de voorbereiding voor de inkomst van Z. M. den koning en tijdens Zijn verblijf alhier, heb ik meermalen, vergezeld van eene dame, de wijken der werklieden bezocht, waar de straten stampvol waren. Overal hebben wij niet anders dan be leefdheid ontmoet. xOprechtëlijk betreur ik de verspreiding van geruchten, die mij voorkomen volstrekt eiken grond te missen." Uit het jaarverslag van het Kon. Zool. Genoot schap Datura Artis Magistra te Amsterdam bleek o. a. dat het ledental steeds stationnair blijft en thans 5984 bedraagt. Geïntroduceerd werden 62.766 vreemdelingen, 2.164 schoolkinderen van bniten, 41.300 dienstbaren in Sept. 1887. Koste loos werd toegang verleend aan 5461 weeskinderen, en gealimenteerde ouden van dagen. Tot honoraire leden werden benoemd dr Aug. Voller te Hamburg, mevr. de wed. P. SwaanRuys te Arnhem voor belangrijke geschenken, en de offi. v. gezondh. O. I. leger dr P. A. Giesberstot lid van verdienste de heer P. Hanke te Landana, terwijl de medaille van verdienste toegekend werd aan J. Herman Alberda te Leeuwarden. De dier gaarde, de musea, de plantenkassen werden zoowel door aankoop als door bruikleen en schenking weder aanzienlijk uitgebreid en verrijkt, de laatste vooral door de vorstelijke schenking van Z. M. den koning. De inkomsten bedroegen 254.061, waaronder 143.132 aan contributiën, 46.530 aan intro duction, 12.867 aan verkochte voorwerpen, aquarium ƒ12.635. Onder de uitgaven ad ƒ251.216 komen voor 51.181 voor voeding en vejzorging der diergaarde, 24.477 aan werkloonen, 28.068 aankoop voor diergaarde, musea, bibliotheek, 49.911 aan rente enz., terwijl er nog een saldo van ƒ2851 over is. De bezittingen der M*J zijn vele en ve lerlei afschrijvingen getaxeerd op een bedrag van 1.599,502, terwijl de schuld aan verschillende leeningen bedraagt 1.251.990, zoodat hier een saldo is van 347.512. Verslag, rekening en balans werden onder dankbetuiging voor het uit muntend beheer goedgekeurd. Sarah Bernhardt heeft het Dinsdagavond op haar reis van Amsterdam naar 's Gravenhage slecht getroffen. Een der laatste treinen tusschen den Haag en Leiden was dien avond ontspoord. Ernstige gevolgen had die ontsporing niet gehad, alleen versperden eenige wagens den spoorweg. De buitengewone trein, die de kunstenares en haar gezelschap van Amsterdam naar 's Gravenhage bracht, was daardoor genoodzaakt te stoppen en het duurde zoo lang eer de spoorbaan weder vrij was, dat de klok vier uur sloeg, toen de trein het station 's Gravenhage binnenstoomde. In het hotel Den ouden Doelen was een keurig souper ter eere van Sara Bernhardt aangericht, waarvan het bericht niet meldt of zij nog ge bruik heeft gemaakt. Wat zeker wel zeldzaam heeten mag en niet pleit voor de Utrechtenaars, is dat wegens te weinig deelneming eene voorstelling van Sarah Bernhardt in die stad niet doorgaat. Zou dit soms een ge volg wezen van de aankondiging van La Tosca Op de nieuwe aanvrage der Transvaalsche regeering om tien Nederlandsche telegrafisten hebben zich 16 telegraafambtenaren aangemeld. In het begin der volgende maand zullen zij ver trekken. Gisteren kreeg te Rotterdam een jongmensch, die aan de Scheepmakershaven aan den waterkant stond te kijken, de giek van een schip op het hoofd, waardoor hij viel, aan het hoofd verwond en inwendig gekneusd werd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Door de politie te Nijmegen zijn Maandag in beslag genomen een diamanten broche en meer andere gouden voorwerpen, ten waarde van 1000 gulden, die door of namens Jaantje Struik, thans wonende te Apeldoorn, bij verschillende goud- en zilversmeden te Nijmegen waren te koop aangeboden. Te Oudenbosch zijn gisteren ochtend een viertal huizen afgebrand. Te Maastricht waren Dinsdag eenige per sonen als aangeklaagden en getuigen, wegens eene vechtpartij, van Sittard gekomen om voor het gerecht te verschijnen. Twee hunner, een Duitscher en een Italiaan, kregen des avonds in eene herberg in eene der achterbuurten opnieuw twist, en daagden elkander uit, het ommiddelijk buitenshuis uit te maken. De Duitscher wondde den Italiaan aan de knie, en de Italiaan bracht den Duitscher vijf wonden met een klein dolkmes toe. Beiden werden naar het hospitaal over gebracht. Woensdagavond is een te Leeuwarden thuis behoorend heer, met de laatste tram van Docknm vertrekkende, tusschen Yalom en Veenwouden, van den eenen wagen, terwijl deze in volle beweging was, naar den anderen willende overstappen, onder den trein geraakt, tengevolge waarvan de achterste wagen over een zijner beenen is gereden en dit totaal heeft verbrijzeld. Voorloopig uit nood, door den stationschef te Veenwouden, teneinde meerder bloedverlies te voorkomen, verbonden, is hij verder per trein naar Leeuwarden vervoerd. Naar men verneemt is het been onmiddellijk geamputeerd. Onder Ede brandde in den nacht van 25 op 26 September een hofstede af, terwijl daarbij nog de geheele inboedel, 2 kalveren en een groot aantal kippen verloren gingen. Deden omtrent den brand reeds dadelijk vreemde geruchten de ronde, thans zijn zeer bezwarende aanwijzingen aan het licht gekomen en heeft de Arnhemsche politie een nauwgezet onderzoek gelast. De vergadering sloot zich aan bij 't voorstel des heeren Van Oyen. Drie gemeenten werden aangewezen, waar in '89 de algemeene vergadering en tentoonstelling van wege de afd. zal gehouden worden, n.l. Breskens. IJzendijke en Aardenburg, welke laatste gemeente daartoe met groote meerderheid werd uitgekozen In de Vrijdag te Zierikzee gehouden ver gadering van de afdeeling der Zeeuwsche maat schappij van landbouw bracht de voorzitter, B. G. van der Have hulde aan den overleden secretaris der afdeeling, den heer H. G. Mulock Houwer_ In diens plaats werd de heer M. C. Mulock Houwer zoon des overledenen, benoemd. Aan de keuringscommissie van drie personen, door het bestuur te benoemen, tot het keuren van hengsten, zullen twee rijks-veeartsen als deskundigen worden toegevoegd. De afdeeling benoemde tot candidaten de rijks-veeartsen Geluk te Serooskerke en Blindenbach te Zierikzee en den landbouwer Job v. d. Have te Niewerkerk. In December zal eene vergadering gehouden worden om de commissieleden van den ploeg- wedstrijd in de gelegenheid te stellen alsdan verslag uit te brengen. (Z. Nb de.) Men meldt ons dat de veetentoonstelling, bij gelegenheid der internationale tentoonstelling, in 1889 te Parijs te gehouden, zal plaatshebben van 1122 Juli 1889, in het zoo welbekend Pa lais de Vlndustrie en omliggend terrein. Nu het programma en vooral de bepaling van tijd zoo vroeg reeds is bekend gemaakt, zijn onze veehouders in de gelegenheid zorg te dragen dat koeien worden ingezonden, die tijdens of kort na of wel kort voor de tentoonstelling hun kalf brengen. Wordt ons reeds beroemd Nederlandsch vee, zooals het toch waardig is, op voldoende wijze ingezonden, dan toch is het in zijn voordeel dat het in de gunstigste omstandigheden verkeere. Het Nederlandsche schip Graafstroom is door de factory der Nederlandsche handelmaatschappij te Batavia bevracht voor 20.000 picols koffie van Passaroeang naar Middelburg. Een paar sujetten, die het publiek zoowel als de politie alhier reeds vrij wat last veroorzaak ten, hebben zich in de laatste dagen weer dochtig geweerd. Een hunner is heden middag wegens dronkenschap en verstoring der orde gearresteerd. Een ander feit, waarvan een der twee bedoelde personen verdacht wordt, is nog in onderzoek. Uit Vlissingen wordt ons geschreven Dezer dagen deed het bericht de ronde dat een loods van het Nederlandsch loodswezen alhier in zijn dienst geschorst was, wegens het ver spreiden van socialistische bladen. Dit is onjuist. Naar wij uit goede bron vernemen, is een der loodsschippers 2e klasse bij bedoeld loodswezen door den minister van marine uit zijne betrek king ontslagen, wegens het eigendunkelijk ver laten van het aan zijne zorgen toevertrouwde loodsvaartuig, terwijl dat zeilende was nabij Westkapelle- Men meldt ons uit Koudekerke Woensdagavond werd in het schoollokaal alhier door den heer J. L. ten Raa van Middelburg eene lezing gehouden. Een drietal stukjes werden voorgedragen nl. Adelè, van den heer Ten Raa zeiven, eene Briefiuisseling binnenshuis van J. C. de Vos en de welbekende Lachles. Ongunstig weder was zeker de reden, dat het publiek niet in grooter getal was opgekomen. Het zou zeker te wenschen zijn, dat dergelijke lezingen in plattelandsgemeenten vaker werden gehouden, ten einde de bevolking meer bekend te maken met de voortbrengselen onzer letter kunde. Om echter met vrucht zulke lezingen te houden, zorge men vooral, zooals de heer Ten Raa deed, bevattelijke stukken te kiezen. Onder de bekroonden ter Brusselsche ten toonstelling behoort de heer E. van den Bosch te Goes, die een zilveren medaille bekwam. Woensdag is schipper L. van der Hoofd van Tholen, dicht bij St. Annaland aan het eind van de mosselkreek, terwijl hij aan het korren was van mosselzaad, over boord geslagen en verdronken Uit het Engelsch. Van FLORENCE WARDEN. HOOFDSTUK XXVII. »Verloren, Lorenzo Wat bedoelt gij toch?' riep ik uit. >0, Violette, zijt gij nog altijd zoo on schuldig om te gelooven dat die man u bij mij zou gebracht hebben?" Waarom dan niet fluisterde ik. »Omdat hij u zelf bemint, als men het gevoel dat gij zoo iemand inboezemt liefde noemen mag. Uw onschuld zou u niet veel langer beschermd hebbenik was dwaas, ik was blind dat ik u ooit verliet, maar ik wist niet alles, voordat uw lieve naïve brief mijne domme oogen opende." »0Lorenzo, Lorenzo, welke vreeselijke dingen zegt gij daar?" riep ik uit en trilde zelfs in zijne armen van angst. »Nu zijt gij echter veilig, kindlief; ik wilde u niet verontrusten. Ik had u veel vroeger moeten waarschuwenmaar ik kon er niet toe komen om u »Maar Lorenzo, moeder gaat mee. Heb ik u dat niet geschreven? Ik heb een brief van haar gehad »Dien ze nooit geschreven heeft. Op weg naar Londen seinde ik aan uw moeder om mij aan het Charing Crossstation te ontmoeten en daar vertelde zij mij dat zij den heer Rayner nooit gezien en geen woord van een reis naar Monaco vernomen had." Die slag was te veel voor mijik viel in zwijm en toen ik bijkwam merkte ik dat hjj mij een eindweegs gedragen had. Hij zette mij neer en gaf mij brandewijn uit zijn veldflesch. »Ik geloof dat ik dat altijd noodig heb tegenwoordig" zei ik bij de herinnering hoe de heer Rayner mij ook al een paar maal zoo iets gegeven had, toen ik op het punt was van flauw te vallen. »Gij zijt echter de eerste, die mij geheel van mij zelve hebt doen gaan." De arme Lorenzo zag hierin een verwijt en bleef weer staan om mij vergiffenis te vragen. »Maar wat moet ik doen, Lorenzo vroeg ik bevende. »Moet ik aan den heer Rayner zeggen dat gij terug zijt en niet wilt dat ik Engeland verlaat O ik kan nog niet be grijpen dat hij zoo slecht is." >Voor geen geld, kindlief. Niemand te Geldham zelfs niet op het Huis weet dat ik terug ben; daarom heb ik u die geheimzin nige boodschap gestuurd, die u zoo heeft doen schrikken. Die jongen kende mij niet. Ik kwam hier juist in een rijtuig van het station aan, toen ik hem tegen kwam en beloofde hem 10 stuivers als hij u mee bracht." »0daarom verloor hij mij geen oogenblik uit het oog. Maar wat beteekent al die geheim zinnigheid. Lorenzo Waarom gaat gjj niet naar uw vader?" »Ja, dat is een geheim. Kunt gij tot morgen wachten, eer gij dat verneemt, kind «Neen, ik wil het nu weten. Vertrouwt gij mij niet?" Hij wilde het niet zeggenmaar ik was nieuwsgierig en gekrenkt en toen hij tranen zag, gaf hjj zich gewonnen. Hij was zoo getroffen door het postscriptum van mijn brief, waarin ik sprak van dien ver dachten man, die om het Huis doolde en beloofd had Woensdag terug te komen, dat hij aan de Londensche politie telegrafeerde en een sterke wacht mee kreeg, om dien nacht het Huis te bewaken. Hij had een vertrouwd persoon in Beaconsburgh aan het station besteld om hen te ontvangen en naar het park te brengen, waar zij nu waarschijnlijk op hem wachtten. Hij wilde hen zelf posteeren rondom het Huis, tusschen het struikgewas, waar ze goed verborgen waren, en toch vlak bij de toegangen, vooral aan de zijde waar de zilverkamer was. De mist kon hun gunstig of ongunstig zijnhij kon de dieven, zoo zij kwamen, in de handen der politie spelen of ook helpen om te ontkomen. Dat moest aan het toeval overgelaten worden. »Gjj weet wel dat gij schreeft hoe Sara altjjd jjlde over een man> die Jacob Woodfall Volgens een mededeeling der Foss. Ztg werd reeds in 1866 op een bijeenkomst van ge delegeerden der Noord-Duitsche regeeringen, onder goedkeuring en met medeweten van den kroonprins belegd, en gehouden bij een Thuringsch minister, eenstemmig besloten den koning van Pruisen uit te|noodigen den keizerstitel aan te nemen, daar het tijd was de wenschen des volks te vervullen. Graaf Bismaick echter weigerde pertinent den koning deze wenschen kenbaar te maken. Indien de Foss. Ztg juist is ingelicht, is een nieuw démenti op Bismarck rapport betrekkelijk keizer Frederiks dagboek geleverd. De rijkskan selier noemde een dergelijke mededeeling in het dagboek onjuist. De Köln. Ztg. bevat heden den zoogenaamden brief van bisschop Stroszmayer in facsimile met het begeleidend schrijven van den man, die zich voor den secretaris van den prelaat uitgaf. Gisteren heeft keizer Wilhelm te Mürz- zuschlag afscheid genomen van keizer Frans Jozef en de reis naar Italië aanvaard. De Köln. Ztg hangt een roerend tooneel van het afscheid op, dat volgens haar nog hartelijker was dan de begroe ting tusschen beide keizers te Weenen. De Oosten- rij ksche keizer kon zijn ontroering niet onder drukken, de tranen stonden hem in de oogen Het vertrouwelijk samenzijn op het jachtslot Mürzsteg, waar de beide keizers dikwijls uren lang in de aan hun slaap- en studeerkamers grenzende zaal te zamen waren, heeft volgens het blad den persoonlijken vriendschapsband tusschen beiden bevestigd. Wederom heeft de Londensche politie een man gearresteerd als medeplichtige aan de iüasf-End moorden. Truth verneemt, dat prins Christiaan van Denemarken, oudste zoon van den kroonprins, zijn nicht, prinses Maud van Wales zal huwen. Het dagboek van keizer Frederik zou aan vankelijk te Darmstadt zijn uitgegeven. Prins Alexander van Batten berg, dit vernomen hebbend, waarschuwde den groothertog van Hessen dat ernstig ongenoegen met het Berlijnsche hof hier van het resultaat zou zijn. De groothertog nam daarop maatregelen om de uitgave te verhinderen. Dinsdag te Jacksonville 93 nieuwe gevallen van gele koorts, vier dooden. In New-Brunswijk heeft het 128 uren ach tereen zonder ophouden geregend, terwijl er reeds gedurende 40 veel regen was gevallen. De heer Schleijer, de uitvinder van de we reldtaal Volapük isnaar men uit Constanz bericht, zeer bedenkelijk ziek. Volgens een ander bericht is de geleerde pre diker reeds overleden. De geruchten, dat de Spaansche regeering een nieuwe leening wil sluiten, spreekt de Cor- respondencia formeel tegen. Officieus wordt medegedeeld dat de te Parijs en Londen verschenen vertalingen van keizer Frederik's dagboek, op grond van de internatio nale litteraire conventie, door de Duitsche regee ring als »strafbare nadruk" vervolgd worden. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werd gisteren te Ritthem in het openbaar verkocht eene hofstede, groot 58 a. 70 cent., voor ƒ1788; een huis en erf met tuin, groot 2. a. 45 ca., voor 65536 a. 40 ca. bouwland, voor 52782 a. 30 ca. bouwland, voor 7001 ha. 84 a. 90 ca. weiland, voor 1785 24 a. 90 ca. bouwland, voor 32538 a. 80 ca. weiland, voor f 320. Door burgemeester en wethouders van Philip pine werd gisteren zooals wij reeds in 't kort meldden aanbesteedHet vergrooten der haven van de gemeente met bijlevering der be- noodigde materialen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren D. de Doelder, Terneuzen ad 5816, D. Tholens, Terneuzen ad 5953, J. de Bree, Hoek ad ƒ6280, P, J. Verbiest, Hontenisse ad 6344, J. de Jonge, Bieselinge ad 6449, L. Koole, Terneuzen ad 6600, P. J. Visser, Hansweert ad 6929, P. J. Staal, idem ad 6930. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. heette, en veel invloed op haar scheen te hebben. Nu, ik heb een politieagent meegebracht, die dien Woodfall gekend heeft en er op zweert dat hij hem herkennen zal. Het is een slimme ver- valscher geweest, die maar eens gevat is, toen hij nog een knaap wasmaar sedert jaren heeft men hem uit het oog verloren. Het is zeer de vraag of hij hier iets mede te maken heeft maar toen ik zijn naam noemde, wilde de agent het toch gaarne beproeven. Nu weet gij dus alles; maar gij moet tegen iedereen zwijgen als het graf. Over uw reis behoeft gij u niet meer ongerust te maken. Ik zal in denzelfden trein zitten en uw moeder zal werkelijk aan het station zijn, want dat heb ik haar verzocht." Lorenzo bracht mij thuis en toen wij het laatste huis op den straatweg naderden, hoorden wij een rijtuig en mannenstemmen. Lorenzo opende het hek van het tuintje, waar wij voor stonden en liet mij daar binnen totdat zij voorbij waren. Het was de dogcart, en de heer Rayner leidde het paard bij den teugel. Gelukkig dat gij van nacht blijft", sprak hij tot den heer Maynard, die er nog in zat, »ik zon later op den avond mijn eigen hek bijna niet kunnen vinden." (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2