G,me3uteraad van Middelburg Algemeen Overzicht. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. fl. fl. ff fl. ff ff fl. z'r. Stoofweg en van den Gaanderseweg in den polder Dreischor, onder de gemeente Dreischor. Minste inschrijver was de heer J. de Rijke te Sir Jansland voor 3825. In de_ Dinsdag gehouden vergadering van inge landen is het werk aan hovengenoemden aanne mer gegund. Vergadering van gisteren, Woensdagsmiddag, te een uur. (Slot.) Nadat de motie van den heer Yan Berlekom is teruggenomen, verklaart bij de voortgezette discussie over het reorganisatieplan der bewaar school, de heer E. P. Schorer zich geheel te scharen aan de zijde van den heer Tak. Hij zal, evenals dat lid, en de heer Jeras, stemmen voor verbetering van het gebouw doch niet voor uit breiding en verbouwing. Is die uitbreiding noodig, vraagt deze spreker. Neen, antwoordt hij daarop, want er gaan bij mej. Hamakers thans 140 kinderen ter school en er is geen aanvraag van anderen; eene school te bouwen voor 250 a 300 a 350 kinderen is alzoo z. i. onnoodig. Spreker toont verder aan dat hier geen sprake is van uitgaaf voor onderwijs aan min- of meer gegoede standen. Het geldt hier eenvoudig voor bereidend en lager onderwijs en gaarne consta teert spreker dat voor het lager onderwijs aan mingegoeden te Middelburg heel wat gedaan is en wordt. De heer Ermerins licht hierop nog toe, waar - om hij met het voorstel van burg. en weth. om een lokaal bij te bouwen medegaat. Hij doet dit op grond, dat waar er op de school van mej. Hamakers volgens de hygiënisten slechts plaats is voor 112 leerlingen het aantal kinderen dat er ter school gaat srrooter ishij wil dus aan dit bezwaar te gemoet komen. Ook de heer Yan Hoek geeft nog eene toe lichting tot het door hem gesprokene. Hij wijst er op dat de bezwaren, die tegen het onderwijs op de voorbereidingsschool zijn geopperd, eigenlijk niet bestaan, want op dergelijke scholen wordt geen lager onderwijs gegeven maar aanschouwe lijk onderwijs, daar leert men al spelende. De voorzitter verdedigt daarop het voorstel. Burg. en weth. spreken in hun voorstel niet van 350 maar van 200 kinderen. De toename tot dat cijfer is te verwachten, wanneer de lokalen verbeterd zijn en vele ouders, die hunne kinderen thans elders zenden, aan de voorbereidingsschool de voorkeur zullen geven. In de toekomst is ook nog meerdere stijging te verwachten. Wat betreft het o n d e r w ij s ijst de speker erop dat, blijkens de verordening, het onderwijs op de openbare bewaarschool zal strekken tot ontwikkeling der kinderen voornamelijk door lichaamsoefening en aanschouwelijk onderricht. Men hoeft alzoo niet te vreezen dat de bedoelde inrichting eener kinder-academie worden zal. Wat aangaat de kosten, die zullen niet zooveel grooter zijn dan wanneer aan de nntsscholen eene subsidie moest worden gegeven integendeel. Thans worden die kosten op 2720 geraamd, terwijl het Nut reeds dadelijk 2500 subsidie noodig hebben zou en later nog hooger bedrag zou blij ken vereischt te worden. De algemeene beraadslagingen worden alsnu gesloten en overgegaan tot de behandeling van punt I van het voorstel, nl. de verbouwing. De heer Tak vraagt of het de juiste weg is dit voorstel eerst te behandelen wanneer het tweede punt wordt aangenomen zal uitbreiding noodig zijn, wordt dit echter verworpen dan is bijbou wing misschien niet noodig. Spreker zou het beter vinden eerst omtrent het tweede punt te heslissen. De voorzitter antwoordt dat er nu reeds op de bewaarschool plaats te kort is en dus, afgeschei den van de beslissing over punt II, toch tot ver grooting zal moeten overgegaan worden. De heer Jeras deelt de meening van den heer Takook hij is van oordeel dat eerst het tweede punt dient beslist te worden. Nadat de heer F. G. Sprenger ernog op gewe zen heeft dat blijkens het rapport der financieel^ commissie waaraan de heer Tak niet heeft medegewerkt in elk geval verbouwing noo dig zijn zal, zegt de heer Tak van de nood zaak daartoe niet overtuigd te zijn. De ^plaat selijke gesteldheid nagaande en er op wijzende dat van de 140 schoolgaande kinderen steeds een deel op de speelplaats is, acht de heer Tak de ruimte in die school voldoende. De voorzitter merkt den vorigen spreker op dat tegenwoordig slechts een klein aantal kin deren uit elke klas tegelijk op de speelplaats komen, hoogstens 10 of 15, waaruit volgt dat de schoollokalen te weinig ruimte opleveren. Alsnu stelt de voorzitter de vraag of eerst het punt betreffende de verbouwing zal worden be handeld met 9 tegen 5 stemmen verklaart de raad eerst de reorganisatie te willen behandelen. De 9 heeren waren De Ligny, Tak, Liebert, Snijders, Jeras, Den Bouwmeester, A. P. Snouck Hurgronje, Schorer en Ermeiins. (De heer Van Berlekom was afwezig.) Tot de behandeling van het tweede punt over gaande zegt, nadat art 1 der concept-verordening I is voorgelezen, de heer Tak daartegen te zullen stemmen. Hij geeft de andere heeren die tegen de reorganisatie zijn in overweging eveneens te doen om verdere behandeling van dit voorstel onnoodig te maken. De heer De Ligny acht het beter eerst in behan deling te brengen de vraagof zal gereorgani seerd worden. De heer Van Hoek is eene andere meening toegedaan,hij wenscht artikelsgewijze behandeling. Art. 1 wordt daarop in stemming gebracht en verworpen met 12 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Van Hoek, W. J. Sprenger en Van der Harst. De voorzitter zegt hierop dat het college van burg, en weth. uit deze stemming meent te moeten opmaken dat de uitspraak niet is gericht tegen het artikel maar tegen de reorganisatie en dus zijne voorstellen ten deze terug neemt. Alsnu is punt I van het voorstel (de verbou wing) aan de orde. De heer Schorer vraagt waaruit blijkt dat er ruimte te weinig is op de bestaande school, waarop de voorzitter antwoordt dat de commissie van toezicht dit heeft gerapporteerd. De heer Tak komt ook nog even op die kwes tie terug. Z. i. is het niet te verwachten dat, zooals de voorzitter meent, het aantal kinderen zal toenemenhem is hij door hem genomen informaties daarvan niets gebleken. Bovendien herinnert deze spreker eraan dat bij kinderen beneden den 6jarigen leeftijd meestal wel![eeni- gen ziek zullen zijn en in den regel niet het gansche aantal leerlingen ter school aanwezig is. De voorzitter blijft bij zijn gevoelen dat uit breiding der lokalen wenschelijk en noodig is, welk gevoelen ook door de heeren Van Berlekom en Van Hoek wordt gedeeld en verdedigd. Eindelijk merkt de heer E. P. Schorer nog op dat de feitelijke toestand is dat in het bestaande gebouw drie lokalen zijn, terwijl er een overdekte speelplaats en een tuin is hij wenscht in gemoede te vragen of dit geen lokaliteit genoeg is voor 140 kinderen. Het eerste punt, alsnu in stemming gebracht, wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren De Ligny, Tak, W. H. Snouck Hurgronje, Snijders, Jeras, Den Bouw meester en E. P. Schorer. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoe ming van een hoofd der openbare school A. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren K. Bever sluis, te Rozenburg, J. A. Verkuijl, te Amster dam, A. J. P. de Beste, alhier, H. Sasburg, te Velzen en J. Hogerland, te St. Laurens. Benoemd wordt de heer J. Hogerland, te St. Laurens, met 10 stemmen. Op den heer K. Beversluis, no 1 der voordracht, waren 5 stemmen uitgebracht. Achtereenvolgens worden nog benoemd in de commissie tot het ontwerpen van ver ordeningen tegen wier overtreding straf is be dreigd, waarvan de burgemeester voorzitter is, de heeren mr A. P. Snouck Hurgronje, mr J. A. van Hoek, dr J. P. Berdenis van Berlekom en mr E. P. Schorer als leden; in de commissie van financien de heeren F. Ermerins, voorzitter, M. Volkrijk Liebert, J. A. Tak, F. G. Sprenger en mr G. N. de Stoppelaar, leden in de commissie van fabricage de heeren W. J. Sprenger, voorzitter, D. Jeras en M. B. G. Hoogerwaard, leden in de gascommissie de heeren J. J. v. d. Harst en P. M. de Ligny, leden in de commissie voor de oudheidkundige ver zameling de heeren mr G. N. de Stoppelaar en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, leden. De zitting is daarna gesloten. Binnen weinige weken den 24 October zullen in Roemenië de algemeene verkiezingen voor de nieuwe kamer plaats hebben, die over het leven van het tegenwoordig ministerie Carp, dat tot heden slechts leeft van de genade zijns voorgangers, van Bratiano, zullen beslissen. De aanleiding tot het optreden van het kabinet Carp herinnert men zich. Na twaalf jaar aan het hoofd des lands te hebben gestaan, werd het liberale ministerie tot aftreden gedwongen door straatrumoer, door aanvallen op het konink lijk paleis, door een bestorming zijner tegenstan ders op het parlementsgebouw. Krachtig gesteund door het Panslavisme smaakte de oppositie de voldoening Bratiano te zien heengaan om plaats te maken voor Carp. Gelijk Servië en Boelgarije wordt Roemenië verscheurd door twee groote politieke partijen de eene, de liberale met Bratiano aan het hoofd, wenscht nauwe aansluiting bij de centrale vre- densmogendheden zij is Duitsch—Oostenrijksch gezind. De andere verwacht alleen heil van Rusland en haat tot in het diepst zijner ziel alles wat Duitsch is. Daar nu de koning niet alleen Duitscher is maar bovendien zijn koninkrijk gaarne geheel op Duitschen leest wil schoeien en het wachtwoord voor zijn handelingen uit Berlijn ontvangt, is zijn persoon herhaaldelijk in den politieken strijd gemengd en staat hij niet slechts aan de strengste afkeuringen der oppositie bloot maar was haar haat oorzaak, dat reeds meermalen zijn leven het doelwit van lage moord aanslagen werd. Een dreigend gevaar voor de regeering is bovendien de ontevredenheid, welke op het plat teland heerscht en zich reeds herhaaldelijk in agrarische opstanden uitte. Wel is waar is het haar tot heden gelukt met geweld van wapenen deze oproeren te onderdrukkendoch slechts krachtige hervormingen kunnen op den duur hier afdoende helpen, en zullen de grondeigenaars haar de hand leenen bij de verbeteringen, welke zij in de agrarische toestanden wil aanbrengen Ook in deze beweging onder de. boeren meent men de hand van het Panslavisme te herkennen. In het kabinet zetelen naast de vrienden van Rusland drie aanhangers van de «vredespolitiek" der triple-alliantie Carp, Rosetti en Majoresco, maar het ontbreekt hun zelf halfslachtigen aan steun bjj het volk, terwijl koning Karei geen vuriger wensch koestert dan zijn ouden trouwen minister Bratiano weder aan het hoofd der za ken terug te roepen. Voegt men bij dit alles het opnieuw ontwakend drijven eener pretenden tenpartij de vrienden van Kusa zoo bestaat er alle grond tot bezorgdheid omtrent het resul taat der aanstaande verkiezingen. Ware Roe menië een sterke regeering rijk hetzij een liberale, hetzij een reactionnaire, omtrent den uitslag kon men met het oog op de gouvernemen- teele gebruiken bij verkiezingen in de Balkan- staten vrij zeker zijn; nu echter met' een twee ledig kabinet staat men voor een groot vraag- teeken. Bijna zoo groot als de Duitsche kolonisatie liefhebbers vinden in Oostelijk Afrika. De vruchten hunner avonturenzucht beginnen Duitschland bitter te smaken. Uit Zanzibar komen voortdurend berichten over mishandelingen en erger waaraan de Duitsche kolonisten van de zijde der inboorlingen, door de Europeesche indringers met belachelijkèn hoogmoed «rebellen" genoemd, bloot staan. Behalve te Kilwa moeten ook te Lindi de Duitschers vermoord zijn. De woede der kustbewoners is zóo groot, dat alle Europeanen gevaar loopen. De Indiërs, Britsche onderdanen, maken zich gereed in massa de stations, aan de Oost-Afrikaansche kust, in het bezit der Duitschers, te verlaten. Hoe het onder deze omstandigheden met de Duitsche Emin-pacha expeditie zal gaan, is nog niet te zeggen. Ofschoon de Köln. Ztg. beweert dat nu of nimmer het oogenblik gekomen is om de expedi tie ten uitvoer te brengen zijn vele anderen te Berlijn van oordeel, dat, zoolang het niet gelukt is de Duitsche stations aan de Oost-Afrikaansche kust geheel of gedeeltelijk weder te bezetten, het succes van een Emin -pacha expeditie van uit deze stre ken zeer twijfelachtig is, daar het onder de gun stigste omstandigheden eerst mogelijk is, wanneer de leiders der expeditie in het begin van October uit Berlijn vertrekken, dat zij op het laatst van 1889 of begin 1890 Albert Nyanza en ook Emin pacha bereiken. Het aangeworven gebied rond Zanzibar schijnt voor Duitschland te zullen worden, wat Atjeh voor ons, Birmah voor Engeland, Massouah voor Italië, Tongkin voor Frankrijk iste Parijs zou men dit het allerminst betreuren. Bazaines ontsnapping van het eiland Sainte-Marguerite. Het overlijden van maarschalk Bazaine heeft opnieuw de reeds slapende belangstelling in de tragische lotgevallen van den Franschen veldheer opgewekt, zoodat het onzen lezers allicht aange naam kan zijn van Guy de Maupassant nog eens te vernemen de bijzonderheden omtrent Bazaine's ontvluchting uit zijn kerker op het eiland Sainte- Marguerite, welke de Fransche schrijver uit den mond van een der bij dit avontuur betrokken personen vernam, toen hij in het voorjaar op zijn jacht le Bel-Ami het eilandje bezocht. Bazaine genoot in zijn gevangenis zekere mate van vrijheideiken dag ontving hij het bezoek van zijn vrouw en kinderen. Maar op een goeden dag verklaarde mevrouw Bazaine, een zeer door tastende dame, aan haar man, dat zij voor altijd met haar kinderen vertrok, indien hij niet ont vluchtte. Een plan daartoe deelde zij hem mede. Hij aarzelde met het oog op de gevaren eener vlucht en de onzekere kans van slagen, doch toen hij zijn vrouw besloten zag hare bedreiging uit te voeren, stemde hij toe. Van nu af smokkelde men eiken dag kinder speelgoed het fort binnen, een kleine kamer gym nastiek vormend. Met deze voorwerpen werd de touwladder gemaakt, waarvan zich de maarschalk zou bedienen. Langzaam slechts kon men er mede vorderen uit vrees voor achterdochtmet groote zorg werd zij door een bevriende hand in een hoek van de binnenplaats verborgen. De dag der ontvluchting werd eindelijk vast gesteld. Men koos een Zondag, daar het scheen of op dien dag de surveillance minder streng was. Mw. Bazaine nam afscheid voor eenige dagen. Gewoonlijk wandelde de maarschalk eiken avond tot acht uur de binnenplaats op en neer in ge zelschap van den directeur, in wiens onderhoud hij belang stelde. Dan trok hij zich in zijn ver trekken terug, die door den hoofdcipier gesloten en gegrendeld werden. Den avond van de vlucht veinsde Bazaine on gesteld te zijn en gaf den wensch te kennen een uur vroeger binnen te gaan. Hij begaf zich wer kelijk naar zijn apartementen, maar zoodra de directeur zich verwijderd had om den cipier te halen en dezen te bevelen onmiddellijk den ge vangene op te sluiten, verliet de maarschalk vlug zijn kamer en verborg zich op de binnen plaats. Men grendelde de leege kooi toe en ieder legde zich voldaan ter ruste. Tegen elf uur verliet Bazaine zijn schuilpla ats, voorzien van de touwladder. Hij bevestigde haar en liet zich langs den hoogen muur op de rotsen neder. Tegen den morgen maakte een medeplich tige de ladder los en wierp haar naar heneden. Tegen acht uur vroeg de directeur van Sainte- Marguerite naar den gevangene, verbaasd hem nog niet te zien uitgaan, wijl hij eiken morgen zeer vroeg zijn vertrekken verliet. De kamer dienaar van Bazaine weigerde bij zijn meester binnen te gaan. Te negen uur liet de directeur de deur openen en vond de kooi leêg. Van haar kant had Mw Bazaine ter volvoering van haar plannen een persoon opgezocht, aan wien haar man vroeger een buitengewonen dienst had bewezen. Zij wendde zich tot een dankbaar hart en vond een even trouw als energiek bond genoot. Zij regelden te zamen alle bijzonderheden van de vluchtdaarop begaf zij zich naar Genua onder een valschen naam en huurde, onder het voorwendsel een tochtje naar Napels te willen maken, een kleine Italiaansche stoomboot tegen 1000 fres per dag, onder voorwaarde dat de reis minstens een week zou duren en dat zij voor even langen tijd tegen dezelfde condities kon verlengd worden. Het vaartuig begaf zich op weg; maar nauwe lijks was men in zee of de reizigster scheen van besluit te veranderen en zij vroeg den kapitein, of hij haar niet naar Cannes zou willen geleiden om daar haar schoonzuster af te halen. De zee man voldeed aan haar wensch en Zondag avond werd het anker geworpen in de golf van Juan. Mw. Bazaine liet zich aan wal brengen en be val dat de sloep zich niet moest verwijderen. Haar vertrouweling wachtte haar met een andere hoot in de nabijheid op en zij voeren door de straat, welke het vasteland van het kleine eiland Sainte-Marguerite scheidt. Daar boven op de rotsen bevond zich haar echtgenoot, met gescheurde kleeren, geschonden gelaat en bloedende handen. Daar het een hooge zee was kostte het moeite te landen, en moest ten slotte de boot achter gelaten worden. Men begaf zich later naar de eerste landingsplaats terug en bereikte eindelijk het onder stoom liggend vaartuig. Mw. Bazaine vertelde den kaptein, dat haar zuster te ziek was geweest om mede te gaan en op den maarschalk wijzend, voegde zij aan haar woorden toe «Daar ik geen dienstbode heb, huurde ik een kamer dienaar. De domkop is op de rotsen gevallen en heeft zich, zooals gij ziet, erg bezeerd. Zend hem naar de matrozen en laat hem verhinden." Bazaine legde zich in het tusschendek ter ruste. Den volgenden morgen bij het aanbreken van den dag was men in volle zee. Nog eens veran derde Mw Bazaine van plan, gaf voor ziek te zijn en liet zich naar Genua terugbrengen. Maar reeds had zich het bericht van de ont vluchting verspreid en het volk, van Bazaine's verblijf in kennis gesteld, raasde en joelde voor de ramen van het hotel. Weldra werd het tumult zóo dreigend, dat de eigenaar de beide reizigers door een achterdeur liet ontsnappen. Guy de Maupassant deelt het bovenstaande mede zooals het hem verhaald werd zonder voor de waarheid in te staan. Middelburg, 27 Sept. Jarige tarwe was redelijk aangevoerd. Nieuwe tarwe, groene erwten en zomergerst waren wat meer ter markt. Jarige Walchersche tarwe werd langzaam prijshoudend gekocht. Van nieuwe Walchersche tarwe werd de blankste voor zaaiing uitgezocht en eender in prijs betaald, afwijkende minder gewild en 25 cent lager. Nieuwe wintergerst niet getoond. Dito zomergerst met genegen koopers tot ruim vorige noteering. Nieuwe witte- en bruineboonen, die bij voortdurend droog weder aan de verwachting wèl zullen beantwoorden, worden den volgenden marktdag gewacht. Groene kookerwten met eenige kooplust tot 50 a 75 cent lager Winter- koolzaad onveranderd. Droog zomerzaad als genoteerd betaald. Jarige Walchersche tarwe 7.75 a ƒ8; nieuwe dito zaaitarwe ƒ7.30 a7.40; gewone soort 6.75 a ƒ7; nieuwe zaairogge 6 a 6.10; dito zomergerst 4.50 a ƒ4,75; groene kookerwten 8.50 a 8.75winterkoolzaad 10 a 10.50puik droog zomerzaad 11 mindere soort 10.50; raapolie ƒ30; patentolie 32 per vat op 6/w., contant f 1 korting. Boter ƒ0.98 a ƒ1.02 per kilo. Eieren ƒ3.80 per 100 stuks. Amsterdam 26 27 Staatsleeningeo Sept. Sept. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert N. W.Sch. 21/9 1000 767/s 763/4 dito dito 3 n 1000 901/2 dito dito 31/2 tt 1000 101 10015/is dito Obl. 31/g 1000 10U/8 101 Qong. O. L. 1867 5 120-1200 dito Goudl. 5 it 100 931/s Italië. Ins. '62/81 5 Lir. 100-100000 Oostenrijk. Obl 1000 663/4 667/g 677/g dito Jan.-Juli 5 1000 67% dito dito Goud 4 II 200-1000 Polen. O. Sch. '44. 4 Z.R 500 ^?ort. Ob. Bt. '53/84 3 100 641/8 641/4 dito dito 1881 5 II 20 IOOI/2 Rusland. Obl. Hope 1798/1815 f 1000 Cert. Ins. 5 S. '54 5 Z.R. 500 61 6II/4 dito dito 6 S. '55 5 H 500 86i/i6 86I/4 Obligatiën 1862 5 50-100 dito 1864 5 f 1000 102 102 dito 1877 dito 5 20-100 IOOI/4 dito Oost. le S. 5 Z.R. 100-1000 60 dito dito 2e 5 tl 100-1000 60 1 dito dito 3e 5 II 100-1000 dito '72 gec. dito 5 50-100 979/is 97% dito '73 gec. dito 5 tl 50-100 981/16 dito '84 gec. dito 5 n 50-100 dito '60 2e 1. dito 41/2 ir 100 955/is 951/4 dito '75 gec. dito 41/2 H 50-100 931/2 93 dito '80 gec. dito 4 Z.R. 125-625 805/g 863/8 813/g Obl. 1. 1867/69 4 20-100 863/8 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R. 1000 403/4 Spanje. O. B.Perp. 4 Pes. 1000-24000 711/8 71 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turkije. Geprivil. 5 fr. 500-2500 793/4 793/8 Gecv. S. D. C. 20-1000 151/a 153/g dito Gereg. 1869 fr. 500-12500 Egypte. O.L. 1876 4 20-100 dito sp. dito 1876 5 ir 20-100 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 tt 100 1019/is dito Leen. 1875 5 n 100 1027/g 1023/4 dito 1863 41/2 w 100 dito 1879 41/2 56/5 112.10 Venezuela 1881 4 100-500 641/g 547/is Indnstr. en flnanc. Ondernem. Nederland. pCt. N. HBnd. Msch. Aand. rescontre 5 1000 118 1171% N.-I. Hanb.aand. ir 150 5611/i6 57% dito Zeel. aand. ir 500 dito dito Pr. dito ir 500 dito Obl. 1885 3 V 1000 Duitschland. Crt. Rijksb. Ad. Amst. R.M. 8000 - Oostenrijk. Aand O. H. B 600 12U/2 Spoorwegleenlng- en. Nederland. pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. 250 Ned. Ctr. spw. A. ir 250 25% 251/4 dito Gest. Ubl. ir 235 79 N.-I spw. aand. ir 250-1000 N. Rijnspw. vülgef. Aand 20-200 93% 1N.-B. Boxt. Obl. gesterap. 1875/80 V 100 621/4 617/g Hongarije. Theis. Spw. aand. 5 S 200 102 dito dito Obl. 5 200-1000 84£>(S QO r— OO Italië. Victor Em. spw. Obl3 Lir. 500 Zuid-Ital. Sp. O. 3 500-5000 609/16 605/8 Oostenrijk. E. O. Spw. Obl 3 fr. 500 783/4 78 Polen. W.-W. A. Z.R. 100 103 1023/4 Rusland. Gr. Sp.- Maats. Aand. 5 r 125-625 1179/jg 96 1173/4 dito Obl41/2 ir 500 955/8 dito dito dito 4 ir 125 Balt. Spw. Aand. 3 125-125(1 581/s 531/g Chark.-Azow. O. 5 100 977/45 Jelez-Griasi dito. 5 Z.R. 125-50 947/16 94I/0 lelez-Orel dito 5 1000 997/8 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 100 Losowo.-Sew. 5 1000 887/g 89 Morsch.-Sysr. A. Z.R. 125-1250 287/8 29 Mosk.-Jar. Obi. 5 100 1031/4 1033/8 Mosk.-Kursk. do. 6 R.M. 100 Mosk.-Smol. dito 5 1000 993/4 Orel-Vitebsk A. 5 Z.R. 125 923/4 98 927/g dito Obl5 100 98 Poti Tiflis dito 5 1000 9915,16 100 R,.-Wiasma Aand. Z.R. 125 29 Zuid-West Sp. M. 5 ir 100-1000 651/s 651/4 Amerik.Ctr. P. O. 6 Doll. 1000 dit.Calif.Org, dit. 5 ir 1000 104% O r— Chic. N.-W. Cert. Aand. ir 500-100 dito le hypt. Crt. 7 1000 dit. Mad. Ext. Ob. 7 Doll. 500-1000 1331/g Menominee dito 7 ir 500-1000 N.-W. Union dito 7 ir 500-1000 1321/2 Win. St.-Peter do 7 ir 500-1000 1327/g 133 dito S.-W. Obl. 7 ir 500-1000 121 1201/2 Illinois Cert. v. A. 500-1000 118% dito Leas L. St.. Ct 4 ir 500-1000 St-P. M.&M.Ob. 7 H 500-1000 113 113 Un.Pac. Hfdl.do, 6 n 1000 l'remie-Kjeeningen. Nederl. Stad Am. 3 Stad Rotterdam 3 België. Stad Antw. 1887. 21/j dito Brussel 1887 21/j Hongar. Stl. 1870 Oostenr. Stl. 1854 4 dito 1860 5 dito 1864 CreL Inst. 1858 Rusl. Stl. 1864 5 dito 1866 5 Spanje. Stad Madr. 3 Turkije. Spoorwl. 3 r fr. 100 100 100 100 100 250 500 100 100 100 100 100 400 1113/g 1111*4 109i/4 109 1147/g 115 165 1501/2 150 455/i6 451/g 109/16 103/s

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 3