Moopien en YerpacMlnp in Mant. Laatste Berichten, "FEUILLETON. ELZENHOF. Burgerlijke stand. door de vijandelijke marine het strand onder vuur genomen. Koudekerke en Huis der Boede was door onze partij bezet en van daar uit werd de stelling des vijands verkend, éen bataljon ten Noorden en een ten Zuiden van den Waterloop. Na een vereenig- den aanval op de vijandelijke stelling, werd de partij genoodzaakt zich in gereed liggende sloepen verdedigenderwijs zeewaarts te verwijderen. De o p de kermis te Boschkapelle verwonde J. de Moor is overleden en de dader J. B. giste renmiddag gevankelijk naar Middelburg overge bracht. Daarentegen is J. de S., die Zaterdag gevankelijk alhier werd binnengebracht, verdacht van aanranding eener vrouw onder Sluis waar van door ons melding is gemaakt gisteren op vrije voeten gesteld. Heden middag omstreeks kwart over drie is een knaapje van een jaar of vier, dat aan den Beenhouwerssingel speelde, in de gracht gevallen- Eene daar wonende vrouw had het geluk den kleine te redden. Gisteren morgen is in de Koningstraat alhier eene vrouw, die een ladder beklom, door het omvallen van die ladder gevallen, tengevolge waarvan zij een barer beenen op drie plaatsen brak. Zij werd heden naar het Gasthuis over gebracht. Aan den door de scherpschutters-vereeni- ging Vlissingen tegen eergisteren en gisteren uitgeschreven schietwedstrijd werd, behalve door de leden dier vereeniging, ook deelgenomen door enkele afgevaardigden van Medioburgum alhier, Nuttig en aangenaam en Voor Vaderland en Koning. Prins Hendrik te Veere, ook'jgenoodiga, nam aan den wedstrijd geen deel. Hoewel de wind de deelnemers vaak hinderde is de wedstrijd goed geslaagd. Door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorivegen is o. a. een eervolle vermelding toegekend aan den conducteur K. Hoekstra te Vlissingen, die gedurende de uitoefening van zijn dienst geldswaarde heeft gevonden welke door tusschenkomst van den stationchef aan den recht- matigen eigenaar kon worden teruggegeven. Door de firma wed. J. C. Massée en Zn te Goes zijn de volgende prijzen behaald bij de te 's Gravenhage gehouden wordende tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw 2e prijs voor stoomdorschwerktuigen, 2e prijs voor wanmolens en le prijs voor eene verzameling van werktuigen voor den akkerbouw. Jl. Zondag namiddag is onder Hoedekens- kerke een driejarig paard door den bliksem gedood. Een 26jarig paard, op dezelfde weide grazende, bleef ongedeerd. Het gedoode paard was juist aan het eten, daar het gevonden werd met gras in den bek. Gelukkig voor den eigenaar was het paard verzekerd. Te 's Gravenpolder geraakte Dinsdag middag door een onbekende oorzaak een groote hoop vlas in brand. De vlammen tastten reeds de daarnevens gelegen schuur, voor vlassèrij,gebezigd, aan, maar men was den brand spoedig meester. De gevreesde vlekziekte heeft zich te Wis- sekerke (N.-B.) ook vertoond bij het varken van een arbeider. Een landbouwer aldaar, die aan verschillende arbeiders aardappelen had uitgegeven a f 0.25 per roe, heeft met het oog op den slechten aard appeloogst zijn huurders 9 cent per roe afslag toegestaan. Op den 10 September te Gouda gehouden algemeene vergadering van den Ned. kolf bond is met algemeene stemmen besloten de algemeene vergadering in 1889 te Goes te houden. Als een bijzonderheid wordt vermeld dat het in den nacht van Zaterdag op Zondag in de omstreken van Haarlem gevroren heeft, zoodanig dat het in den vroegen ochtend in de slooten zichtbaar was. Als men bedenkt dat het in Juli gevroren heeft althans wij meenen dit in een der bladen te hebben gelezen mag het eer verwondering baren, dat niet reeds schaatsenge- reden wordt. Men is vrij ongelukkig met verhalen om trent geschenken door belanghebbenden van de Uit het Engelsch. VAN FLORENCE WARDEN. HOOFDSTUK XVIIL »0zei Lorenzo en was zoo boos dat hij een paar maal iets begon te zeggenmaar niet verder kon eindelijk barstte hij los »Zoo, waart gij er niet lang genoeg maar gij hebt u uwen tijd toch wel ten nutte gemaaktwant van morgen is de heele buurt vol van uwe avonturen." Mijne avonturen »Ja van morgen voor gij hier waart had de heer Rayner er reeds van gehoord." »Dat verwondert mij niet." Lorenzo zag mij verwonderd aan. »Er is daar een vriend van mijnheer," zei ik voorzichtig, daar ik niet indiscreet wilde zijn en verraden wat ik vermoedde omtrent de familie betrekking met den knecht van den heer Carruthers- »0, alweer geheimen. Dus heeft de heer Rayner u laten bespiedendat wil ik graag gelooven." »Dat bedoelde ik niet. Zoo iets zou niet in hem opkomen en hij behoeft mij niet te laten bespieden, want ik doe niets dat men niet mag weten en de heer Rayner weet dat ook welwant hij heeft niets gezegd over mijn gedrag, dat u zoo schijnt te ergeren." jarige prinses ontvangen. Dat de vrouw vaneen beambte van het Rijks-telegraafkantoor te Am sterdam, behalve een dankbetuiging voor het gezonden gedicht, een bankbiljet van 100 heeft ontvangen, is ook onwaar. President Carnot is gisteren te 2 uur te Cherbourg aangekomen en werd door alle auto riteiten aan het spoorwegstation ontvangen. De stoet zette zijnen weg in de stad voort, begeleid door een ontzagwekkende menigte, die den (pre sident met warmte toejuichte. De huwelijksplechtigheid van den hertog van Aosta met prinses Laetitia Bonaparte werd gist.eren te Turijn voltrokken en was te 1 uur afgeloopen. De jonggehuwden werden levendig toegejuicht. De verschillende feestelijkheden had den in geregelde orde plaats. In den laatsten kabinetsraad van het Ca- nadisch ministerie heeft de meerderheid der leden zich er voor verklaard om het land in staat van verdediging te stellen. Naar men verzekert, zou de regeering der Vereenigde Staten voornemens zijn een recht van 5 dollars te eischen van elke waggon, die Cana- dische handelswaren over het gebied der Unie vervoert. De Figaro verzekert, dat een eenigszins pijn lijk incident heeft plaats gehad bij het vertrek van den Duitschen keizer uit Peterhof. De czarewna moet eene toespeling hebben gemaakt op het lot van hare zuster, de hertogin van,. Cumberland, (wier echtgenoot, zooals men weetr aanspraak maakt op den troon van Hannove) en de hertogelijke waardigheid in Brunswijk. De jeugdige keizer zou in zijn antwoord een even groot gebrek aan beleefdheid als aan tegen woordigheid van geest hebben getoond. Op dit incident zou de veel besproken phrase van 's kei zers rede te Frankfort aan de Oder betrekking hebben. Men weet, dat de keizer daarin zin speelde op dynastieke belangen, ter wille van welke Duitschland in het rustig bezit van zijne veroveringen werd bedreigd. De als zeer geloofwaardig bekend staande Peters burger correspondent van het Stockholmer Dagblad geeft de volgende lezing van dit pijnlijk in cident, zooals hem dit door een dame van het Russische hof werd verhaald. Met geen enkel woord was gedurende de zes feestelijke dagen op Peterhof noch tusschen de beide keizers noch tusschen de wederzijdsche staatslieden gerept over de Sleesivijksche kwestie, maar op het oogenblik van het vertrek des keizers maakte een hoog staande persoonlijkheid met buitengewone vrou welijke bekoorlijke behendigheid een toespeling op die zaak. De keizer van Duitschland was in hooge mate verbaasd, ganz paff en bleef een antwoord schuldig. Door zijn rede te Frankfort a. d. O. heeft hij volgens den correspondent zijn schuld afgedaan. Dat met de hooggeplaatste dame de czarewna bedoeld is, laat zich begrijpen. De Boelgaarsche regeering heeft de heilige Synode, die sedert twee jaar niet vergaderde, bijeen geroepen. De beraadslagingen der Synode vangen morgen aan. Officieel is nu keizer Wilhelms bezoek te Ween en tegen den 4 October aangekondigd. Bij een brand op een Engelsch schip in de doks te Kaapstad zijn tien koelies om het leven gekomen. Drie man der equipage en drie offi cieren ontvingen bij hun pogingen om de koelies te redden ernstige brandwonden. Hun toestand is zorgwekkend. De Gaulois de bron is niet zeer ver trouwbaar verzekert dat de koning van Grie kenland verklaard heeft zjjn kroon neer te zullen leggen na het huwelijk van zijn zoon met een prinses der Duitsche keizerlijke familie. Naar de Berlijnsche BörsenCourier verze kert uit geloofwaardige bron te weten, zal graaf Waldersee in overleg met Bismarck openlijk ver klaren, dat men bij de antisemitische beweging misbruik van zijn naam heeft gemaakt. De Porte maakt bezwaren het Suez-kanaal in zijn tegenwoordigen vorm te ratificeeren, wijl Italië art. X. zou kunnen aanzien als een be krachtiging op haar Roode zee politiek van de zijde van Turkije. De Porte wenscht haar be doelingen omtrent dit artikel, die afwijken van die des heeren Crispi, in een bijzonder protocol, door de mogendheden te onderteekenen, uiteen te zetten. In dit geval vreest men weder, dat Italië een struikelblok zal zijn en zal weigeren het protocol te onderteekenen. Tot den keizer van Oostenrijk is een eigen aardig verzoek gericht door zekeren Rafael, een ouden Zigeuner. Deze zegt, dat hij kan bewijzen dat hij rechtstreeks afstamt van koning Pharao en wenscht den titel van Zigeunerkoning. Hij belooft te zullen zorgen, dat de Zigeuners hun »NatuurlijkWat kan het hem schelen. Wat raakt het hem of gij uw goeden naam in opspraak brengt door 's avonds laat met een der bekendste losbollen uit de stad uit te gaan." »Maar hoe wist ik dat hij zoo bekend was, Lorenzozei ik half schreiende. »Later zei mevrouw Mills dat hij zoo gevaarlijk was; maar dat wist ik niet. Niemand liep voor hem weg en al de dames schenen van hem te houden en waren zelfs jaloersch als hij met mij sprak. En hij zei volstrekt geen ondeugende dingen niet half zoo erg als de dames zelf. O Lorenzo Wees niet zoo hard tegen mij. Ik wist het immers nietEindelijk begon hij verteederd te worden en keerde zich langzaam naar mij toe, maar daar begon de dorpsklok zeven te slaan ik schrikte en draaide mij onwillekeurig om naar het huis. »Wat is er?" vroeg hij weer even scherp. »Ik had beloofd kwartier vóór zeven in het salon te zijn om den heer Rayner te begeleiden." »0! laat ik u niet ophouden; het spijt mij dat ik u gestoord heb in uwe overpeinzingen over de doorleefde genoegens; maar daar ik over twee dagen Geldham verlaat en geen gelegenheid zal hebben om u nog te zien, nam ik de vrijheid om van avond hier te komen, om u geluk te wenschen dat gij zulk een volleerde coquette zijt geworden. Vaarwel, juflrouw Christie, ik wensch u een aangenamen avond met den heer Rayner." Hij schudde mij de hand, bevende van toorn en snelde heen door het struikgewas, voordat ik dolend leven opgeven en zich als gewone men- schen vestigen. Over de verbazende beweeglijkheid van keizer Wilhelm, die zich nu weder naar Friedrichsha- ven heeft begeven om de manoeuvres der vloot bij te wonen, schrijft men aan de Indépendance dat men te Berlijn over het ambulante leven van den jongen monarch niet zonder bezorgdheid is. Na zijn groote reis naar St. Petersburg, Stokholm en Kopenhagen, na zijn deelneming aan de groote manoeuvres en aan de eenvoudig ste exercities van het Berlijnsche garnizoen, aan den vooravond van zijn vertrek naar Zuid-Duitsch- land, Oostenrijk en Italië, ziet men hem met verwondering nog even naar de Oostzee gaan om daar met de vloot te manoeuvreeren. In de hofkringen, meldt de correspondent van genoemd blad, schrijft men deze behoefte aan sterke bewegingen toe aan een abnormale over prikkeling van zenuwen, die zich terstond na den dood zijns vaders openbaarde. Ook daaraan schrijft men zijn onvoorzichtige woorden toe, die, ofschoon in bet openbaar uitgesproken en verstaan, reeds een paar maal door bet officieele orgaan verbeterd moesten worden. Wat men omtrent de oorzaak van deze over prikkeling verbaalt, voegt de voorzichtige corres pondent er bij, zal bij maar liever niet zeggen. Bij bet springen van een dorsebmacbine te Ciron, in het Fransche departement Indre, zijn acht personen op de plaats doodgebleven en vijf gewond. Tengevolge van het wassen der Savannah- rivier is de stad Augusta overstroomd. De katoen spinnerijen in het oostelijk deel der stad hebben bet werk moeten staken. De kooplieden trachten bun goederen in veiligheid te brengen. In Tyrol zijn verscheidene rivieren buiten baai- oevers getreden. Te Innsbrück en Landeck staan de kelders der huizen onder water. In bet Etsch- district zijn verscheidene bruggen weggespoeld en verscheidene dorpen overstroomd. Ook in bet Noorden van Italië is de toestand ernstig. Te Yerona is een buis ingestort, persoon lijke ongelukken beeft men aldaar nog niet te betreuren. Het water van het Comomeer staat zoo hoog, dat Locco gedeeltelijk overstroomd is. Daar het bijna zonder ophouden regent, vreest men voor verdere rampen. Renan heeft erin toegestemd dat VAbesse de Jouane dezen winter in het Theatre libre te Parijs zal worden opgevoerd. Anton Rubinstein heeft een opera met Rus- sischen tekst gecomponeerd, die waarschijnlijk Een Walpurgisnacht zal heeten. Op den trein, die het circus Robinson ver voerde, i3 nabij Waynesville, 50 mijlen van Cincinnatie, een andere trein geloopen. Vijf per sonen werden gedood en 17 gekwetst. Twee jaar geleden was door de Russische regeering een belangrijke premie uitgeloofd voor de uitvinding van het best snel vurend geweer. Een officier der genie, in garnizoen te Warschau, heeft naar St. Petersburg een geweer ter mededin ging gezonden, waarmede hij zonder twijfel de premie zal verwerven. Bij de gehouden proeven is gebleken omtrent dit nieuwe oorlogswapen datlo. bet minder zwaar is dan welk geweer ook, op dit oogenblik bij de Europeesche legers in gebruik 2o de loop nimmer warm wordt, hoe groot ook bet aantal schoten zijen 3o. men er 62 schoten per minuut mede kan doen. Een bijzondere kruitsoort, zonder rook en bijna zonder gerucht werkende, is reeds in Rusland be kend de samenstelling ervan wordt geheim ge houden. Tegen den beer Cumberland, den bekendtn gedacbtenlezer, is door de overheid van Trautenau in Bobeme een bevel tot in gevangenneming uit gevaardigd, wegens bespotting .van de Oosten- rijksche vlag op een onlangs gehouden séance. Het bevel is nog niet uitgevoerd, daar men niet weet waar de man zich bevind. Aldus meldden de bladen. Aan een redacteur der Pall Mall Gazette deelde Cumberland zelf mede, dat hem van de zaak niets bekend is. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 18 Sept. Gapinge, Meubelen, Tak. 20 Middelburg, Huis, Tak. 24 Middelburg, Tiendrecht, Verhulst. 25 Vlissingen, Huis, v. U. Pieterse. 26 Nieuwland, Land, (verh.) Loeff. Si Oct. Ritthem, Inspan, Tak. Yan 11 en 12 September. Middelburg. Getrouwd L. Ingelse, jm. 23 j. met S. Jongepier, jd. 21 j. besef had om hem terug te roepen. Ik was te diep ongelukkig om te schreien en zonk op mijn bank met een onbestemd gevoel dat al mijn geluk gevloden wasmaar denken kon ik niet. Ik bleef zoo zitten totdat de heer Rayner zelf kwam om mij te zoeken, en ziende -boe bedrukt ik er uitzag zei hjj dat ik zeker te moede zou zijn om te spelenmaar ik wilde dat liever dan denken en dus ging ik met hem naar binnen en nam plaats voor de piano. Maar ik speelde slecht en zonder vuur. Eindelijk verliet mevrouw de kamer om naar Haidee te gaan zien, zooals zij zeidemaar ik verbeeldde mij dat bet was, omdat ik de muziek in bare ooren bedierf, en werd hoe langer hoe ongeluk kiger, totdat er eindelijk een traan op mijn hand viel. De heer Rayner zag dit, legde zijn viool neer en zei, o zoo vriendelijk »Wat scheelt er aan, arm kind. Ik wil u niet kwellen, maar verzocht u om te spelen, daar ik meende dat afleiding u goed zou doen." »0, het is niets, mijnheer. Laat ons voort gaan. »Neen, kind, zoo zelfzuchtig wil ik niet zijn. Kom hier bij het vuur zitten en speel wat met Nap" dat was de groote jachthond. Hij stak zijn arm in den mijnen, bracht mij naar den haard en verliet de kamer. Wat moest bij wel denken van een gouvernante, die een paar dagen uit logeeren gaat, dingen doet waaraan men zich ergert, terugkomt, schreit en niet in staat is om piano te spelen. Hij keerde terug met den hond achter zich en een karaf BevallenM. Smaardjjk, geb. Willemse, d. J. S. Brouwer, geb. Walraven, z. M. C. J. Heeren, geb. Bos, d. R. van Randwijk, geb. De Visser, d. OverledenC. D. van der Weele, d. 10 m. S. W. Elfrink, wed. van J. Loijsen, 78 j. De .Fforah'a-tentoonstelling werd beden door 180 betalende personen bezocht. Heden avond te 8 uren beeft de uitreiking der prijzen en premiën op de gewone wijze plaats. Vlissingen. A. Vrijdag vergadert de raad van deze gemeente ter benoeming van vaste com- missiën uit den raad en ter behandeling van voorstellen betrekkelijk de betaling der toege kende gratificatie aan den eervol ontslagen on derwijzer A. J. Frenkstot goedkeuring dei- rekening over 1887 van bet gasthuis, van bet burgerweeshuis en van de kamer van koophandel en fabrieken, en tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening over 1887. Verder omtrent'een verzoek van W. Vercouteren tot aankoop van gemeentegrond aan de Aagje Dekenstraat en gelijke verzoeken van P. Kasteleijn, M. Bok, M. van Dis en C. L. Timmermasde laatste wat betreft grond aan de Badhuisstraat tot nivelleerèn van gronden en tot vaststelling- van bet le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1888 Veere. Ook alhier is gisteren een reddings boei aangespoeld, met het opschrift Cigarette A.J.D. 's Gtravenltag-e. In strengen eenvoud, zonder militaire eerbewijzen, werd heden het lijk van generaal Van Swieten op Eik en Duinen begra ven. Honderden, meerendeels autoriteiten, waren aan de groeve bijeen. Z. M. de koning was niet, de regeering wel vertegenwoordigd door de mi nisters van koloniën en oorlog. De minister van marine had zich door een adjudant laten verte genwoordigen. Voorts zèg men bij het graf den president en den griffier der Eerste kamer en vele léden der staten-generaal, deputatiën van het Indisch ge nootschap, oud-strijders, benevens vele oud-, opper-, hoofd- en verdere officieren van het Indische leger. Aan het graf werd op uitdrukkelijk verlangen van den overledene niet gesproken. De lijkkist was met vele kransen bedekt. In de heden gehouden vereenigde zit ting der state n-generaal hield, bij het algemeen debat over de voogdijwet ten behoeve van prinses Wilhelmina, de minister van binnen- landsche zaken vol dat de koningin meerderjarig werd door te huwen ook voor haar 18e jaar. De heer Roëll ontkende dit ten stelligste als in strijd met de letter en de geschiedenis dei- grondwet. Beiden erkenden echter dat eene prac- tische beslissing over dit punt kon wachten, totdat het geval zich voordoet. De heer Van Houten wees op eene onduidelijk heid in de regeling welke goederen aan vrucht genot onderworpen zijn. Ten slotte is de voogdijwet ongewijzigd met algemeene stemmen aangenomen. Amsterdam. De buitengewone vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Bank, die het regeeringsontwevp tot verlenging van het octrooi heden zou goedkeuren, is wegens onvol doend vertegenwoordigd kapitaal tot 1 October verdaagd. In den afgeloopen nacht heeft de tramconduc teur Van H. den hoofdconducteur Ekkert uit wraak doodgeschoten en daarna met een pistool schot zichzelf zwaar gewond. Hij is stervende. Cherbourg- President Carnot prees in een toespraak de zeemacht, die zoo hield hij zich overtuigd tot alle opofferingen bereid is. Had rid. De overstroomingen in Andalasie, Valencia en Murcia houden aan. Weenen. Op het feestmaal in de Hof burg ter gelegenheid van den geboortedag van den czaar, bracht keizer Frans Joseph een dronk uit op den keizer van Rusland. en een glas in de hand, schonk mij wat wijn in en nam naast mij plaats. Ik begon bedremmeld »0, mijnheer Rayner, ik ben zoo »Ja, ik weet het wel. Het spijt u zoo dat gij niet kunt nalaten Kraaienhorst een vroolijker verblijf te vinden dan Elzenhof, en dat gij al die prettige, vroolijke menschen hebt moeten ver laten om weer terug te komen bij een paar brave, maar saaie lieden, die »Neen, neen, mijnheer, volstrekt niet", riep ik verschrikt uit. »Wildet gij dat niet zeggen? Neen, gij wildet iets zeggen dat veel beleefder was, maar niet zoo waar. Wij mogen braaf zijn, maar we zijn huisbakken, waarom zouden wij dat ont kennen En waarom zoudt gij niet bekennen dat gij u op Kraaienhorst beter kondt vermaken dan hier? Daarvoor zijt gij er immers heen gegaan »Ik had in het geheel niet moeten gaan." »Dat is niet zoo, kind. Als gij altijd op gesloten waart in dit sombere verblijf, zoudt gij spoedig een oud bestje zijn. Neem alle genoegens waar, die gij krijgen kunt, en na de eerste reactie, die heel natuurlijk is, zult gij des te beter uw werk doen. En vertel mij nu eens van uw logeerpartijik verheug mij op uw verhalen, ofschoon ik van een anderen kant al het een en ander gehoord heb." (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2