Hip en versaciitiiip m zi™. "BÜTte¥LXN^ Briefwisseling. Vertrota en aaeploieD Schepen. Handelsberichten. Graanmarkten, ens. W eer kundige W aarnemingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. was aan hondsdolheid. Ten minste er is afge kondigd, dat de honden 4 maanden lang een muilkorf moeten dragen. De vereeriiging Israël en Oranje te 's Hage heeft besloten den 75en gedenkdag van Neêr- lands onafhankelijkheid op 17 Fovembera. bijzonder feesteliik te vieren. Het plan bestaat om de ge- heele Israëlietische wijk te versieren, volksspelen met muziek te doen plaats hebben en zoo mogelijk een optocht te organiseeren. Te Breda is verleden Maandag eene vrouw door een beroerte getroffen, waardoor zij in een slaap is gevallen, die nog steeds voortduurt. Ofschoon geneeskundige hulp is ingeroepen, is men er nog n et in geslaagd haar uit dien slaap op te wekken. Vrijdagavond klom een 14jarige knaap op de wip van de brug over de Oude Waal te Am sterdam. Met zijn pet zwaaiende en hoerah roe pende viel hij van zijn hoog standpunt. Ernstig gekwetst werd hij naar het gasthuis gebracht, waar hij spoedig overleed. Door het omvallen van een petroleumtoestel brak te Rhijneburg brand uit in een huis, be woond door een schoenmaker. Er werd weinig gered, alles was verzekerd. De toestand van de beide zwaar gekwetsten bij den Woensdag-avond in den Hout te Haarlem plaats gehad hebbenden moordaanslag blijft zorge lijk, ofschoon de hoop op herstel niet geheel is opgegeven. Het meisje, dat verpleegd wordt in het Diaconessenhnis, is door twee kogels getroffen, waarvan één in den rug tot aan de long door drong. De aanvaller, de stucadoor Hoogerbeets, heeft een kogel in de borst, die nog niet uit de wonde verwijderd is kunnen worden. De heer B., die zich in de ouderlijke woning bevindt, is het minst zwaar gewondzijn toestand wordt bevredigend gonoemd. Omtrent de aanleiding kan nog worden ge meld, dat, zooals het gerucht wil de verkeering tusschen de25jarige dienstbode en den 22jarigen zoon des huizes werd afgebroken, toen de eerste van dienst veranderde. Zij zou daarop H. als haar beminde hebben aangenomen, maar al spoe dig tot hare eerste liefde zijn teruggekeerd. Vandaar de nijd van H. Een kloeke tocht werd dezer dagen volbracht door twee onzer landgenooten. Zij reden op hun rijwielen van Keulen, langs oen Rijn en door het Schwarzwald naar Zwitserland. Daar lieten zij zich door geen helling hoe steil ook afschrikken en doorkruisten de Alpen tot den Engadin. Zij namen den terugtocht door de Jura en de Rijkstanden tot Spa, vanwaar de trein hen huiswaarts bracht. De geheele reis duurde nog geen maand. De onvermoeide rijders legden 70 a 75 mijl per dag af; bij zeer steile hellingen waren zij genoodzaakt naast hun rijwiel te loopen, doch bij het dalen bleven zij, op éene enkele uitzondering na, steeds in den zadel. Naar de Natianalztg meldt, heelt de Duitsche regeering een ultimatum gezonden aan het Britsch departement van koloniënwijl de Engelsche regeering reeds lang onder allerlei voorwendsels geweigerd heeft aan eenen Duitschen koopman, die door de Britsche Royal Niger Company aan de Westkust van Afrika benadeeld geworden is, schadevergoeding uit te keeren. De Duitsche conservatieven hebben tegelij kertijd in de Kreuzztg en de Nordd. Allg. Ztg. hun manifest voor de aanstaande verkiezingen voor den Pruissischen landdag gepubliceerd. Zij verklaren zich hierin vooral tegen het voorstel der centrumpartij betrekkelijk de confessioneele school. Te Allassac, in. het Fransche departement Corrèze, hebben botsingen plaats gehad tusschen de troepen en grèvisten. De berichten over ern stige verwondingen vooral van vrouwen blijken echter zeer overdreven te zijn, maar er werden toch twee vrouwen licht gewond. De werk staking duurt voort. De Post verklaart zich in staat de berich ten omtrent de aanstaande openbaarmaking van de testamentaire beschikkingen van wijlen Keizer Frederik II ten stelligste tegen te spreken. Uiter ste wilbeschikkingen van den overleden Keizer bestaan in het geheel niet. Alle hoop, dat China ten slotte het einigra- tietractaat met de Vereenigde Staten zal goed keuren, is nog niet opgegeven. Tengevolge van deze kwestie heerscht in China groote opgewon denheid. Te Kanton vonden wanordelijkheden plaatsmen deed een aanval dp de woning van den Amerikaanschen gezant. Tot gouverneur-generaal van Indo-China is door de Fransche regeering benoemd de heer Richaud, generaal-resident van Tonkin en Annam. De bestellingen op het werk van dr Mac kenzie over keizer Frederik en diens ziekte zijn zoo talrijk, dat de verschijning een veertien dagen is uitgesteld. De eerste oplaag zal 48,000 exem plaren groot zijn. Het huis van vertegenwoordigers der Ver- eenigde-Staten heeft met algemeene stemmen op vier na het wetsontwerp strekkende tot het nemen van represaillemaatregelen tegen Canada, aange nomen. Te Jacksonville kwamen Zaterdag 62 nieuwe was, hadden wij spoedig het schuitenhuis bereikt. Juist toen we aan wal stapten, sloeg het half twee, waar ik natuurlijk van ontstelde. >Dat is niets," »zei hij, »zij zijn zeker nog niet al te maal naar bed, ik zal u door een zijdeur inlaten en naar de bibliotheek brengen, waar ik een groot boek voor u zal opslaan. Dan breng ik Cole en nog een paar heeren daarheen en zeg dat wij niet wisten, waar gij gebleven waart gij kunt u dan houden alsof gij over uw boek in slaap gevallen waart." »Maar waarom Ik heb niets gedaan om mij over te schamen en gij zeidet dat mevrouw Mills er niets in vinden zou." »Neen kind, dat zal zij ook niet. Ik zal haar alles verklaren. Bekommer u daar niet over. Zij zal niets zeggen en gij behoeft niets te zeggen. Maar geen van die andere dames zou gedaan hebben, wat gij in uw onschuld deedt en sir Jonas zou u beknorren over uw onvoorzichtigheid en zeggen dat gij kou [zult gevat hebben." »Maar het zou toch niet heel onschuldig lijken om te doen alsof ik in het geheel niet uit was geweest. En ik was immers niet alleen; ik was met u, dua stak er niets in. Mevrouw gevallen van gele koorts voor acht lijders over leden dien dag. Te Odessa neemt dr G-amaleia proeven op zichzelf met inentingen tegen cholera. Reeds hebben vier heeren zich tot hem gewend om zich beschikbaar te stellen voor zijn proefnemingen met het anti-eholera-gif. Op de lijn van Cincinnati nabij het station Ookdale, Tenessee, is een passagierstrein in volle snelheid gederailleerd tengevolge van een boom die dwars over de rails lag. Vele reizigers zijn ernstig gekwetst. Volgens de laatste berichten hebben de doctoren alle hoop op herstel van mevrouw Beecher-Stowe opgegeven. Op een meeting der democraten te New-York is de candidaat voor het vice-presidentschap, rechter Thurman plotseling, terwijl hij een rede uitsprak, ongesteld geworden. Zijn vrienden hopen dat hij binnenkort zijn verkiezingscampagne weder kan hervatten. Na het gebeurde te Tonga hebben het Duit sche vaartuig Möwe en twee Engelsche schepen met den Britschen consul aan boord te vergeefs opnieuw getracht hun bemanning te ontschepen. De inboorlingen weigerden elke autoriteit te er kennen. De schepen zijn naar Zanzibar terug gekeerd. Omtrent de jongste groote speculaties in koffie op de termijnbeurs te Hamburg, bericht de Berlijnsche correspondent van de N. R. Crt. dat het er Zaterdag in den voormiddag tot eene wezenlijke paniek gekomen is, nadat de behoefte tot dekking voor de met September ingegane blanco-verkoopen zich had doen gelden en den koers voor September met sprongen van 100 tot 115 en verder tot 130 pf. had doen oploopen. Het werd duidelijk, dat er iets gedaan moest worden om deze crisis (want dit werd het in den waren zin af te wenden. Nu bleek het, dat een enkele haussier al de voorhandene koopcontracten aan zich getrokken had, met den toeleg om den blaneo-verkoopers de prijzen te kunnen dicteeren, en er bleef den laatsten niet anders over, dan ten slotte met den bedoelden persoon over den hem toekomenden koopprijs te onderhandelen. Dit geschiedde ook - evenwel zonder het ge- wenschte gevolg. Het bleek dat de blanco-ver- koopers zich met een quantum van 10.000 balen wilden dekken Dit quantum was echter den houder der contrac ten niet genoeg, die eene ronde hoeveelheid van 100.000 balen tegen 106 pf. geven wilde. Een quantum van 10.000 balen wilde hij slechts tegen 240 pf. afgeven. Alle onderhandelingen leden hierop schipbreuk, en er werden des middags buitensporige prijzen tot circa 200 pf. betaald. Daarmede scheen dan nu echter het ergste overwonnen te zijn, want bij de avondnoteering was de prijs slechts 65 pf., en ook die prijs kon zich slechts houden, doordat de bedoelde houder der contracten dit aanbod aannam, ten einde den prijs niet nog meer te doen zinken. De thans nog bestaande kleine verbintenis in blanco zal door de levering va,n effectieve waar, die in groote hoeveelheden uit het buitenland aankomt, vermoedelijk gedekt worden, en de bovenbedoelde houder der contracten zal een quantum van 100.000 balen aan effectieve waar hebben op te nemen. Tot het kenschetsen van den Ham burger termijnhandel in koffie moge dienen, dat er bij omzetten op termijn in Augustus, ten be drage van circa 1.280.000 balen, op het einde der maand slechts 237,552 ter plaatse voorhanden waren, dus nog 51.788 balen minder dan in Juli. Van deze 237.552 balen waren er echter slechts 98,356 Santos. 10 Sept., des morgens te 8 uren. Verwacht: verand. wind. Thermometerstand te Middelburg. 10 Sept. 's morgens 8 uren B4 gr. 's middags 12 uur 61 gr. 's avonds uren 6 I gr. F. Datum. Plaats. Voorwerpen. lnformatiën. 11 Sept. Aardenburg, Meubelen. De Smidt. 12 Middelbnrg, Rijtuigen enz., Notarishuis. 12 Westkapelle, Huis enz., Loeft'. 12 - Westkapelle, verh. Bouwland, Loeff. Van 8 tot 10 September. Middelburg. Bevallen: J. A. H. Melker, geb- Good, d. S. Leonard, geb. Koppejan, d. C. v. d. Ransou, geb. Boomgaard, z. (levenl.) Overleden C. H. van Hees, vrouw van F. J. A Smits, 55 j. W. H. Renierzen, man van A. M. C. Casteleijn, 51 j. J. L. de Buk viel, z. 13 j. M. J. Vervenne, ongeh. d. 63 j. J. C. Kasteleijn, d. 6m. C. J. A. Goethals, vrouw van J. Agelink van Rentergem, 43 j. A. J. de Jongh, ongeh. d. 81 j. A. de Lange, z. 9 m. Van 1 tot 8 September. Goes. Gehuwd: G. P. Oudens, jm. 28 j. met A. A. John, jd. 23 j Mills is zeker nog op. Ik zal gauw gaan zien.'' Ik liep weg voordat hij mij kon tegenhouden en vond mevrouw Mills met mevrouw Clowes in het salon. sKindlief, waar zjjt gij geweest Wij dachten dat gij weg waartriep de eerste bezorgd met een bevende stem. »0, mevrouw, het spijt mij zoo, ik ben gaan varen met de heer Carruthershij zei dat gij bet wel goed zoudt vinden, maar ik had het niet moeten doen, het was al zoo laat". Het gelaat van mevrouw Mills helderde op> terwijl ik sprak en zij zei »Weet gij niet dat de heer Carruthers een zeer gevaarlijk mensch is -eensklaps hield zij op, want de persoon in kwestie was binnen gekomen en zich tot hem wendende zei zij op een toon, die mij deed sidderen. »Tom, schaamt gij u niet en hij antwoordde ernstig Misschien welmaar dat is nietsdit on derzoek is misplaatst, Stephana, want voor dit kind zjjn nacht en dag gelijk en al ware ik de booze in persoon geweest zou ik haar geen kwaad hebben gedaan. Het was heel verstandig, kind- Bevallen J. v. d. Kuip, geb. Vreke, d. J. de Witte, geb. De Witte, d. P. M. v. d. Burgt, geb. De Vreugd, z. J. Lankester, geb. Knijper, d. L. Rijnberg, geb. Anthonisse, z. C. Drost, geb. Listing, d. J. J. A. Cornelisse, geb. Dingens, z. M. Cornu, geb. Dirkse, d. P. Dalleu, geb. Almekinders, z. C. Zegers, geb. Van Zweden, d. J. E. Elzinga, geb. Foudraine, d. P. de Witte, geb. Bil, z. Overleden: M. J. de Wolf, ongeh. z. 27 j. M. M de Wijs, vrouw van J. Kooman, 63 j. Zierikzee. Bevallen H. de Looze, geb. Van Westen, d. K. Kloek, geb. Gast, d. P. Jongmans, geb. Lokker, d. H. M. Ornee, geb. Van der Baan, d. E. Feijen, geb. Botbijl, d. Overleden J. W. Zonruiter, z. 7 m. Het is een van 's menschen karakterzwak heden om een door eigen schuld geleden nederlaag op anderen te wreken. Ook de tegenwoordige Italiaansche minister-president blijkt zulk een zwak mensch te zijn en de oude revolutionnair is nog niet ver genoeg doorgedrongen in het A. B. C. der diplomaten om zijn teleurstelling zoo goed en zoo kwaad het gaat te verbergen. Zijn mislukt reisje naar Friedrichsrub, waar zijn chauvinisme tegen Frankrijk een krachtig stort bad werd toegediend, heeft Crispi verbazend uit zijn humeur gebracht, wat er niet op verbeterd is, sedert hem menig ondubbelzinnig woord over zijn onbekooktheid, onhandigheid en brutali teit van uit Londen en St. Petersburg en van elders is toegevoegd. Te minder omdat met dit afkeurend oordeel over zijn gedrag warme lof prijzingen op Frankrijks waardige houding in het Massouah-geschil gepaard gingen. Hoe slecht Crispi zijn echec kan verkroppen bewijst een artikel in zijn Rif or ma, die éen lijn trekt tusschen het optreden van Italië in Mas- souah en het optreden van Frankrijk in Tunis. Met dit doel deelt de Riforma den inhoud vin de protestnota mede, door de Porte denl6enMei 1881 tot Frankrijk gericht over Tunis en van die der Porte den 14en Augustus 1888 aan Italië gezonden betrekkelijk Massouah. Crispi's orgaan legt er nadruk op, dat Frankrijk het geschil over Massoiuih tot een casus belli had kunnen maken, doch daar het dit niet wenschte, bracht het te ongelegener tijd het incident te berde en verklaarde dit laterals geëindigd te beschouwen, aan de Porte overlatend de discussiën daarover ver der voort te zetten. Overeenkomstig haar gewoonten had de Porte toen reeds een protest verzonden, waaruit blijkt, dat zij het einde der zaak zoowel bij Italië als bij de overige mogendheden reeds te voren inzag. Feitelijk bleven de betrekkingen tusschen Italië en Turkije na het protest even vriendschappelijk als te voren. Wanneer men een Turksch diplomatiek document van groote heftigheid wil hebben, zoo moet men volgens de Riforma niet het protest wegens Massouah maar dat wegens Tunis ter hand nemen. Bovendien meent het blad is de Porte, die volstrekt geen slecht geheugen bezit, van oordeel, dat die mogend heid het minst bevoegd is voor haar rechten te waken, welke zoo weinig eerbied voor haar rechten toonde en dat het haar vrij wat aangenamer geweest ware deze rechten geëerbiedigd te zien dan die, welke Gobletltalië beschuldigt gekrenkt te hebben. Wanneer niet zulke hooge aangelegenheden bij ditkwajongensspel der heeren diplomaten, die geen hart bezitten, betrokken waren en niet de volke ren het gelag moesten betalen zou men hetonver- schillig, hoogstens met een veelzeggend schouder ophalen kunnen gadeslaan. Wat echter zal nu het einde zijn? Want indien al niet het artikel van de Riforma Frankrijk tot nieuwe stappen in het Massouah-geschil zal verlokkenhet zal waar schijnlijk opnieuw den vinnigen pennestrijd tus schen de wederzijdschepersorganen doen ontbranden en dientengevolge de verbittering te Parijs en te Rome vermeerderen. En wat is eigenlijk de reden van het geschil Een droombeeld van een paar avontuurlijke staatslieden, die Italië tot een kolo- niseerende mogendheid wilden maken en te dien einde schatten gelds verspillen en de dappere zonen van het jonge eerzuchtige koninkrijk naar de gloeiende kust der Roode zee zenden waar zij als slachtoffers van het moordend klimaat of het staal der vijanden vallen. Terwijl de pers en diplomatie in Europa over Massouah redekavelen heeft intusschen opnieuw een ontmoeting tusschen de bezettingstroepen en de inboorlingen plaats gehad. Blijkens mededee- ling van den Italiaansche minister van oorlog rukte het afvallige hoofd Debeb den 2en dezer maand naar het fort van Meron op, doch werd met een verlies van 100 man teruggeslagen, ter wijl het op zijn strooptochten buitgemaakte vee aan de eigenaars werd teruggegeven. Eén zaak althans is bewezen dat de Italiaan sche kolonisatieplannen aan de Roode zee tot heden deerlijk mislukt zijn. Alle inkt, door Crispi in spitsvondige of uittartende nota's of door de hem lief, om naar mevrouw Mills te gaan," voegde hij vriendelijk tot mij er bij, en gaf mij de hand. Mevrouw Mills kuste mij, mevrouw Clowes maakte een stijve buiging en men zond mij naar bed, zonder zelfs te weten in "hoeverre ik tegen de vormen gezondigd had. Sir Jonas begaf zich den volgenden morgen naar de stad en zou mij medenemen tot Elzen hof. Iedereen, behalve mevrouw Clowes, nam har telijk afscheid van mij en toen ik in het rijtuig zat en op den heer Jonas wachtte, kwarn Gordon, de 'knecht van den heer Carruthers, mei; zijn ge wone afgemeten deftigheid naar mij toe en zei »Ik geloof dat dit iets is dat u toebehoort, juffrouw. Gij hebt het zeker verloren, want ik vond het op de trap en ik vrees dat het een weinig beschadigd is." Daarop overhandigde hij mij mijn medaillon. Ik was zoo verbaasd dat hij al weg was, eer ik iets zeggen kon en toen ik het sieraad bekeek zag ik dat het plaatje waarop de letters stonden eraf gerukt was. Zou Gordon de dief zijn geweest en hij berouw gekregen hebben Of had degeen, die bet gestolen had, het zelf niet terug durven geven, of had ik het werkelijk verloren en slechts gedroomd dat ik het weggesloten had (Wordt vervolgd.) goedgezinde dagbladen verschreven, kan dit feit niet veranderen. Zelfs officieele verzekeringen van grootere of kleinere overwinningen op de vijanden boezemen geen vertrouwen op een ge lukkigen afloop van Italië's koloniale onderne ming in. Officieele waarheden zjjn al te dikwijls halve waarheden de jonge Balkan-staten verstaan de regee ringen ook reeds uitstekend de hunsi officieele waarheid te vormen en berichten over gebeur- tenisssen, welke voor haar een minder gewenscht verloop hebben of geheel te onderscheppen of naar haar genoegen te fatsoeneeren. Met onver biddelijke strengheid is in Servië de censuur op den naamdag van koningin Nathalie te werk gegaangeen enkele depêche over dien dag liet zij te Belgrado naar de plaats der bestemming in het buitenland afgaan, terwijl de politie met argusoogen zelfs de personen liet bewaken, die naar Semlin, op Hongaarsch grondgebied gelegen, gingen, van waar zij berichten naar heinde en ver zouden hebben kunnen afzenden. Niettemin hebben enkele correspondenten van buitenlandsche bladen haar weten te verschalken en worden de volgende bijzonderheden over den feestdag, die op 's konings bevel geen feestdag mocht zijn, medegedeeld. De regeering vreesde zeer, dat de verschillende verbodsbepalingen be trekkelijk de viering van den naamdag der konin gin niet zouden nagevolgd worden tenzij zij ge weld gebruikte. Het geheele garnizoen der hoofdstad was in de kazernes geconsigneerd, nog versterkt door eenige compagniën uit andere plaatsen. De troepen stonden gereed op het eerste sein, dat de politie gaf, uit te rukken. Talrijke patrouilles doortrokken de straten, zich overtuigend dat men de huizen niet versierde. Op verscheidene vlaggen werd beslag gelegd. Te voren was reeds bij verschillende personen huis zoeking gedaan, of zich geen voorwerpen in de woningen bevonden, welke zouden moeten dienen om de buizen te versieren op den bewusten dag. Ondanks de arrestatie van den redacteur van den Odjek zou het blad met een artikel vol lof over de koningin verschijnen. De politie, van dit voornemen in kennis gesteld, bezette met een twaalftal gendarmen reeds bij het aanbreken van den morgen redactie-bureau en drukkerij van den Odjek en voorkwam, dat ook slechts éen nommer buiten het gebouw kwam. Niettegenstaande al deze voorzorgsmaatregelen zag men tal van in woners van Belgrado zich onder de oogen der politie en gendarmerie in stille groepen naar verscheidene kerken begeven. Yelen van hen droegen ruikers en kransendoor de politie dienaren ondervraagd antwoordden zij, dat deze waren ter eere van een bloedverwante, Nathalie genaamd. Over dag bleef het rustig, maar des avonds hadden enkele ongeregeldheden plaats bjj het sluiten der herbergen en andere publieke plaatsen van vermaak, die tegen 9 uur moesten gesloten worden. In de provincie was de regeering verplicht zich van elk verbod tot viering van het feest te ont houden. Van uit Semlin ontving koningin Nathalie talrijke gelukwenschen van Servische onderdanen. Omtrent het door den Times medegedeelde antwoord der koningin op de memorie van koning Milan verzoekt de gevolmachtigde der koningin, de oud-minister Pirotchavaz, in een depêche aan den Temps te berichten, dat er geen woord waar is van dit zoogenaamde antwoord en men hier alleen te doen heeft met »een lage intrige tegen een zwakke vrouw, die haar rechten en eer voor de rechtbank verdedigt." Eindelijk als laatste en dit is officieel nieuws, wonit nit Belgrado gemeld dat er geen sprake is van een ministerieele crisis. Tusschen den koning en het kabinet bestaat volkomen over eenstemming omtrent alle aanhangige vraag punten. Aan te Vlissingen. Dat de leden der kamer van koophandel eerst heden het verslag over den toestand in uwe gemeente ontvangen, nadat daar aan reeds gedeeltelijk publiciteit is gegeven, is zeker niet beleefd. Wij danken u voor de toezendingmaar zullen daarvan thans geen melding maken. In het Droogdok is heden alhier gezet de WillemPrins van Orarye, van de M» Zeeland. Vlissingen, 10 Sept. Vertrokken Zondag het Fransche barkschip General Chanzy, gez. Godard, naar Havre en de Eng. brik Symbolgez. M. Deu, naar New-Castle. Binnengekomen heden de Nederl. schoener Jan Frederik, gez. Visser, van Riga met een lading hout naar Middelburg. Gepasseerd de Ned. zeetjalken Catharina, gez. Speelman, en Maria, gez. Mulder, beiden van Bergen naar Antwerpen. Het Eng. ss. City of Trurovan Odessa naar Antwerpen, Zondag middag binnengekomen, is op de reede geankerd tot het innemen van steen kolen. Het had in de laatste dagen der zeereis reeds schotten en ander houtwerk moeten stoken. Volgens bij de reederij der heeren De Groof Co te Vlissingen ontvangen berichten vertrok de Gerhardus, gez. W. Bruijn, den 5en dezer van Riga en de Jan Pieterszoon Koen, gez. G. Spanjer, Zaterdag van Kroonstad, beide bestemd voor Middelburg. Hansweerf, 10 Sept. Zondag kwam hier binnen het Belgische pleitschip, genaamd God met ons, schipper L. Maes, met verlies van het bakboordszwaard; gemeld vaartuig is beladen met 178,021 k.gram raapzaad van Antwerpen naar Nenss, bestemd en zal heden de reis sleepende vervolgen. Rotterdam, 10 Sept. Op de graanmarkt van heden was jarige tarwe, met kleinen aanvoer, 20 cent hooger en nieuwe met grooten aanvoer onveranderdwintergerst, redelijk aangevoerd, 15 cent hoogerkanariezaad 25 cent hooger. Jarige tarwe 7.25 a 8.25 nieuwe 6.25 a ƒ7.50; rogge ƒ4.40 a 5.50wintergerst ƒ4.15 a ƒ4.90; zomergevst 4 a ƒ4.40; haver 3 a

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 3