Verspreide berichten. vastgehouden aan een stevig touw of ketting, tot lb. s. ld. h.; P. de J.,J.V., Goes; J.L., M. K., P. W., 's Heer Arendkerke, J. F., Cam- perland, L. v. G., en P. K., Cortgene, wegens openbare dronkenschap, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.P. F., St. Maartensdijk, N. B., Yerseke, we gens als voren, ieder tot 2 b. s. 2 d. h.J. J. de J., Bergen op Zoom, wegens het zonder ver gunning van den burgemeester te Nisse maken van muziek op den openbaren weg, tot f 3 b. s. 1 d. h.A. H., Goes, wegens het bevuilen van een muur, aan de openbare straat te Goes, tot 1 b. s. 1 d. h. Verder F. V. Wolfaartsdijk, J. S. Driewegen, wegens het, zonder daartoe gerechtigd te zijn, laten loopen van niet-uitvliegend pluimgedierte op een anders beplanten grond, ieder tot 1 b. s. 1 dag h.J. J., A. v. J. en F. de B. Grauw, wegens het graven in de Ooster-Schelde binnen 500 M. zeewaarts uit den buitenberm van een dijk, tot 5 b. s. 3 d. h.; P. de Z. Krabben- dijke, wegens het jagen in gesloten jachttijd, tot 5 b s. 3 d. h. H. M., A. M. Wemeldinge, wegens het op werken eener zeewering tegen de Ooster-Schelde rapen van schelpdieren zonder vergunning van de beheerders, tot 1 b. s. 1 d. h.K. v. d. B. Krabbendijke, J. M. J. V. en J. R. Rilland-Bath, wegens het verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kon worden ver stoord, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.J. de J.. A. B. 's Heer Arendskerke, wegens het in geslo ten jachttijd bejagen van eens anders jachtveld, zonder vergunning van den rechthebbende op dat jachtveld, ieder tot 2 maal f 5 b. s. 3 d. h. voor iedere boete. En ten slotte D. V., Wolfaartsdijk, wegens straatschenderij tot 3 b. s. 3 d. h.A. L., Schore, wegens als voren tot 15 b. s. 3 d. h. C. M., Dordrecht, wegens het, gedurende het ge sloten zijn van een brug over het Zuid Beve- landsch kanaal, met een schip komen binnen de remming-werken dier brug, tot f 10 b. s. 10 d. h.en C. C., F. C., Santvliet (België), wegens het bevisschen der Schelde zonder consent, tot 1 b. s. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Voor de manoeuvre, op heden uitgevoerd door de troepen op Walcheren, werd ondersteld dat de vijand bij de vorige oefening Oost-Souburg had bezet, en thans trachtte den Sloedam te bereiken. Het bataljon uit Middelburg werd opgedragen het dorp Nieuwland te bezetten, den vijand aldaar tegen te houden en zóo mogelijk terug te drijven. Naar men ons meldt, had het bestuur van Uit het volkVoor het volk het eigenaardige voor nemen om bij de prijsuitdéeling, Woensdagavond, van de prjjswinners in Floralia door de kinderen leerlingen der volks-zangschoolonder leiding van den heer Kuijler, een paar liederen te laten zingen. Met het oog op de onlangs kort geleden gehouden vacantie was de tijdruimte ter voorbe reiding te kort. Van uitstel behoeft echter geen afstel te komen. Men hoopt nu een volgend jaar aan het plan gevolg te geven. Een zeereisje tegen wil en dank maakte Donderdag een reiziger, die blijkbaar niet gewoon is zich te verplaatsen. Onze man kwam per mailtrein van 12 uren te Vlissingen aan met het plan te 12.30 per stoomboot naar Breskens over te steken. Zeker gehoord hebbende dat door de provincie den dienst op de Wester-Schelde aanmerkelijk verbeterd is betrad hij een der groote zeekasteelen, die den dagdienst op Queenboro onderhouden. Midden in zee kwam de man tot de ontdekking dat hij, in plaats van naar het kalme Breskens, naar de wereldstad Londen op reis wns. Hij was op de schuit en moest natuurlijk mee- »Nee Neen," zei ik. aarzelend. >Ook lord Dalston niet, met zijne manniën Gij schijnt er niet zeker van te zijn." »Ik weet zeker dat ik hem niet ken. Maar ik trachte mij te herinneren wat ik over hem gehoord had, want de naam is mij zoo bekend." De heer Carruthers stelde op de meest vol hardende wijze mijn geheugen omtrent lord Dalston op de proefmaar ik kon mij niet te binnen brengen waar ik hem had hooren noemen, zoodat hij het eindelijk moest opgeven. Ik ge loof echter dat hij het voor stijfhoofdigheid van mij hield. Toen wij. eindelijk uiteengingen en on:.e kamers opzochten, vergiste ik mij en kwam in een gang, die naar den vleugel der bedienden leidde en hoorde een mannestem op overreclenden toon zeggen Haast je toch zoo niet! Zij komt nog in geen half uur en mijnheer evenmin. Ik spreek je tegenwoordig nooit Eensklaps wist ik aan wie die stem behoorde. Het was dezelfde die ik op Elzenhof tot S 'ra had hooren spreken, de stem van den geheim- zinnigen vriend van den heer Rayner en die trachtte de kamenier van mevrouw Mills over te halen om hem een kus te gevenHet was raar. De deftige knecht, dien ik voor het eten in de gang gezien had, en de bezoeker, die op Elzenhof in de studeerkamer was gelaten als een heer en zoo gemeenzaam omging met Tom Parkes en Sara, was éen en dezelfde persoon Toen ik mijne kamer bereikte, was ik zeer moede, maar vóór ik naar bed ging borg ik mijn schoon, doch in mijn oog ongelukkig medaillon in mijn lessenaar, vast besloten om het nooit weer om te doen. (Wordt vervolgd.) varen. Te Queenboro aangekomen, stapte onze moderne Pieter Spa onmiddelijk op de nachtboot over en arriveerde 's morgens weder te Vlissingen, om van daar nu beter de reis naar zijne bestem ming aan te nemen. Of de snuggere reiziger zonder verdere avontu ren het einddoel zijner reize bereikte weten wij niet. Bij het Nederlandsche loodswezen te Vlissin gen is met gunstig' gevolg examen afgelegd voor den zeeloodsdienst in de zeegaten van de Ooster en Westerschelde, door de loodskweekelingen der 2e klasse A. Wielix en J. Baljé. (Vliss. Crt.) Dat niet uitloopende kippen ook goed gie ren leggen bewijst een geval te Borssele waar iemand dit jaar van zeven kippen duizend eieren gaarde. Dit behoort zeker wel tot de grootste uitzonderingen Donderdag morgen, bij het uitslepen der haven van Hansweerl, stootte het Ned. tjalkschip Koopmans Welvaren, schipper H. Arends, beladen met steenkolen van Ruhrort naar Brussel, zoo danig tegen den Westberm van die haven dat het lek werd en op de slikken der havendam moest gezet worden. Heden zou door deskundigen onderzocht worden of het schip de reis al of niet zal kunnen vervolgen. De nadeelige gevolgen van de overvloedige regens, die we dezen zomer gehad hebben, blijken zoo schrijft men ons thans maar al te duidelijkvooral is het de aardappelenoogst, die tengevolge van het vele water zeer mislukt is. Het meest lijdt die vrucht echter op kleigronden; zoo rekent men in het Westelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen op nog geen vijfde gedeelte van de opbrengst, welke dat gewas in vorige jaren opleverde vele aardappels zijn door het overvloedige water bedorven, terwijl bovendien de niet-bedorvene nog slecht van smaak zijn. De groote waarde van den aardappel voor ieder gezin, doch vooral voor behoeftigen, in aanmer king nemende, ziet men dan ook in dat gedeelte onzer provincie met kommer den winter te ge- moet. Praatjes over den landbouw zijn in een boeren dorp natuurlijk schering en inslag. Nu is zoo'n praatje een enkelen keer niet onaardig, maar wanneer men dag [aan dag jeremiades over de aardappelziekte hoort, zou men ten laatste zelf ziek worden, zoo beweert onze correspondent uit Zaanislag. Deze heeft, zoo schrijft hij verder, 80 roeden uitgedaan en iets meer dan éen Vlaamsche zak (ongeveer 100 kilo's) huiswaarts kunnen brengendie was iets gelukkiger en haalde van 120 roeden'300 kilo's; gene van 90 roeden 150 kilo's enz. Een boer had 8 arbeiders een halven dag in dienst om aardappelen te rooien; de op brengst bedroeg 350 kilo's. Dit zijn weliswaar uitzonderingen, maar bijna overal is de opbrengst beneden de verwachting gebleven men zegt, dat minstens de helft door het: kwaad is aangetast Gelukkig schijnt het hierbij te zullen blijven volgens het algemeene gevoelen zet de kwaal in den laatsten tijd niet verder voort; - ook begint de smaak van den knol eenigszins beter te worden- Aan de buitenlandsche ondernemers, die te Scheveningen stierenspelen wilden tot stand bren gen, moet de vergunning daartoe door de gemeen telijke autoriteit geweigerd zijn. Een grappenmaker te Leiden heeft eergisteren honderden Leidenaars aardig beet gehad. Hij had deze en gene diets gemaakt dat een aan de Oude Vest dien dag opgerichte steiger aldaar bestemd was om een vuurwerk af te steken ter eere van het huwelijk van een geacht industrieel, dat dien dag voltrokken was. Toen de menigte een paar uur in stille verwachting de eerste vuurpijlen ver beid had, bleek het dat de stellage bestemd was voor het verrichten van eenige herstellingen aan het gebouw. Nabij Nederhorst den Berg viel door een ongelukkig toeval een schipper over boord. Niet tegenstaande aanstonds pogingen tot redding werden aangewend, verdronk de man en slaagde men er zelfs niet in zijn lijk te vinden. In het nabij Maastricht gelegen Sint Pieter viel een vijfjarig knaapje in het kanaal naar Luik. Hoewel ook daar een persoon onmiddellijk pogingen tot redding deed, mocht het niet gelukken, den dren keling nog tijdig te redden. Aan welke gevaren een luchtreiziger al niet bloot staat, blijkt nog uit het volgende De lucht ballon van l'Hoste, Donderdag jl, te Assen opge gaan, dreef dien avond boven Onstwedde, waar volgens Hepk. N. A. tal van nieuwsgierigen die zoo'n ding nog nooit gezien hadden, het ge vaarte met onverholen bewondering nastaarden, ja zelfs een eind na liepen, in de hoop, dat het. wel ergens op een nabijgelegen stuk land zon nederdalen. Maar fluiten hoor. Sjoerd, de broodjager, die ook wel eens een enkelen keer over de Pruisische grenzen gaat, zag het hemellichaam aan voor een groote sluikers- machine, misschien wel gevuld met wie weet hoe veel »blaaskennat." Dat ding zal ik schieten dacht Sjoerd, en hij had zijn geweer reeds aangelegd, toen de heer l'Hoste mag blij zijn gelukkig de ballon in wat meer Noordelijke richting dreef. Was de ballon onder schot gekomen, er was iets raars gebeurd, want joerd is bepaald de kwaadste schutter van de beroemste Onstwedder j agers. Ernstiger was het ongeval dat L'Hoste te Mantgum, waar zijn ballon neerkwam, is overko men. Nadat de luchtreiziger er uit was gestapt, raakte de ballon van het anker, waarmede hij in den grond was vastgemaakt, los en ging hij natuurlijk weder naar beven. De heer L'Hoste ging daarna op den trein zitten in de richting die de ballon nam, in de hoop zijn eigendom weer meester te worden. Boven op den pl. m. 140 voet hoogen toren van het Friesche dorp Wijckel heeft zich in den gemetselden rand van het dak, in de kalk tusschen de steenen, een vlierboom ontwikkeld, die reeds meer dan een manshoogte heeft bereikt en menig oog naar den top van den kolossalen steenklomp trekt. Op den oorlogskreet van den Standard geeft de Sun een antwoord. De bewering van den Standarddat in geval van oorlog met Groot Brittanje de Yereenigde Staten geheel weerloos zijn, geeft het Amerikaansche blad toe, maar het verzekert tevens, dat, indien de Engel- schen New-York bombardeerden zooals ze Was hington in brand staken, deze daad in geheel Amerika een gevoel van wraak zou doen ontwaken, dat niet bevredigd zou worden dan door den volkomen ondergang van het Britsche rijk. De Sun meent tevens, dat de Britsche troepen wellicht niet verder dan Queenstown zouden komen, daar zij in Ierland zouden moeten blijven, dat bij de eerste botsing tusschen Engelschen en Amerikanen, zich onafhankelijk zou verklaren. Naar aanleiding van geruchten omtrent verandering in de organisatie van rijksambten, inzonderheid wat betreft het losmaken van sommige ambten van den persoon des rijks kanseliers, schrijft de Nordd. Allg. Ztg dat daarvan in officieele kringen nooit sprake geweest is noch zijn kan. De indertijd aange voerde bedenkingen tegen verantwoordelijke rijks- ministerien van den kant der verbondene regee ringen bestaan nog thans in volle kracht voort. Naar men verzekert, wordt er opnieuw onderhandeld over een verzoening der beide tak ken van de Spaansche Bourbons door een huwelijk tusschen den zoon van don Carlos met de prinses van Asturië. Een der redenen waarom de Spaansche regeering gunstig gestemd is voor deze verbintenis moet bestaan in de gezondheid van den kleinen koning Alfons, die ernstige be zorgdheid baart. Het huwelijk van don Jaime zou voorafgegaan worden door een formeele ver klaring van don Carlos, dat hij afstand doet van zijn aanspraken op den Spaanschen troon. - Onze lezers zullen zich herinneren, dat wij onlangs in een opstel over den vrij-kozak Atchinof gewag maakten van de gezanten van den Negus van Abyssinië, met een zending aan den czaar belast, welke zij persoonlijk aan keizer Alexander over te brengen hadden, daar zij anders bij terug komst in hun vaderland onthoofd zouden worden. Alvorens naar Zuid-Rusland te vertrekken heeft de czaar de Abyssinische priesters Gregory en Michael te Peterhof ontvangen. De audiëntie droeg echter geen officieel karakter, daar de priesters niet als. politieke gezanten van koning Johan werden ontvangen maar in hun hoedanig heid van aanhangers van het orthodox geloof. Het hoofddoel hunner zending moet trouwens de aansluiting der kerk in Abyssinië bij de orthodox Grieksche kerk zijn. Nadat Boulanger te Hamburg, te Madrid, te Passy is gezien, heeft nu een berichtgever van den. Temps hem te Ouehy, aan het meer van Genève, ontdekt. - Te Bolton hebben 1200 arbeiders in de werkplaatsen van Musgrave het werk gestaakt. Aanleiding daartoe gaf een wijziging in het wegen van de katoen, waardoor de arbeiders zich benadeeld verklaren. Lord Clanricarde's Emergency men gaan voort de huizen van verdreven pachters omver te halen. De woning van dokter Tully, twee jaar geleden door den huurder voor 200 pd. st. gebouwd, werd Woensdag met den grond gelijk gemaakt. De verbittering tegen den onmeedoogende landheer neemt onder de bevolking steeds toe. De Iersche aartsbisschop Walsh zond aan Harrington, den secretaris der Nationale liga, 1632 pd. st., de opbrengst van giften in N.-Amerika, Australië en Nieuw Zeeland. Deze som is ge deeltelijk bestemd voor het algemeen fonds dei- liga, gedeeltelijk tot leniging van den nood dei- uitgezette pachters. Omtrent het spoorwegongeluk op de lijn ParijsLyon worden de volgende bijzonderheden medegedeeld. De exprestrein, die des avondg 9.25 uit Parijs naar Genève vertrekt, is tusschen Malain en Velars-sur-Ouche in volle vaart gede railleerd. Terzelfder tijd kwam de exprestrein uit Mayon aan, die op den gederailleerden trein liep. De schok was verschrikkelijk. Beide loco motieven werden ter zijde geworpen, de eene rechts, de ander links. Eenige waggons waren verbrijzeld. Hartverscheurende kreten mengden zich tusschen het geweld der op en over elkan der schuivende wagens. Tegen 4 uur 's morgens daagde de eerste hulp op- f Voor zoover men weet werden 12 personen gedood, 8 zijn zwaar gekwetst, in het geheel moeten er 40 gekwetsten zijn. Onder de gedooden bevindt zich een officier der artillerie met zijn kind. Zijn vrouw was eveneens in de waggon, maar werd zelfs niet gewond. Onder de slacht offers telt men verscheidene Engelschen. De materieele schade is aanzienlijk. Acht waggons zijn vernield, evenals beide locomotieven. Over de oorzaak van het ongeluk deelt men mede, dat de trein, die te laat was, met onge hoorde snelheid reed om den verloren tijd in te halen. De reizigers konden niet slapen zoo werden zij heen en weer in de waggons geschud. Van andere zijde verzekert men, dat de rails op de plaats van het ongeluk geheel afgesleten en gesplinterd waren. Te Heyst speelde Woensdag een knaapje van vier jaar in de duinen, toen hij plotseling onder stuifzand bedolven werd. Men haalde slechts zijn lijk er onder te voorschijn. De politie te Belgrado heeft beslag gelegd op 2000 portretten van koningin Nathalie. In politieke kringen der Servische hoofdstad moet vrees bestaan voor een coup d'état van de zijde des konings, die zou bestaan in het intrekken der constitutie en het verklaren van den staat van beleg. Men vreest voor ongeregeldheden op den naam dag der koningin. De behandeling van het echtscheidingsproces is verdaagd tot 20 Nov., ouden stijl. In de omgeving van Limoges is het werk onder de spoorwegarbeiders bijna geheel hervat. De orde is niet verstoord. Te Limoges zijn nog slechts 180 werkstakers. Men gelooft, dat mad. Adam de inlichtingen omtrent het huwelijk van prins Alexander van Battenberg ontvangen heeft van een dame, Con stance Geiger genaamd, vroeger morganatisch gehuwd met prins Leopold van Saksen-Coburg- Gotha, die in 1884 overleed. Genoemde dame, sedert dien tijd baronnesse Ruttenstein, is zeer bevriend met dé redactrice der Nouvelle Revue. Harriet Beecher Stowe bevindt zich te Long- Island bij haar kinderenzij gaat hard achteruit naar lichaam en geestzij kan geen vast voedsel meer gebruiken, spreekt zelden en alle inspanning van den geest is haar onaangenaam. Toen een bezoeker onlangs met haar sprak over Uncle Tom's Cabin", zeide zij»Niet ik, maar God schreef hetik deed alleen wat Hij gebood". Omtrent den brand, die, zooals wij reeds mededeelden, de vorige week in de doks te Londen woedde, worden nog de volgende bijzonderheden gemeld. Het geheele, uitgestrekte gebouw waai de brand ontstond, was spoedig in vlammen gehuld en de hitte was zoo groot, dat de spuit gasten nauwelijks het brandend gebouw kon den naderen. Bijna al de opgestapelde waren en een verbazend groot aantal werktuigen en benoodigdheden voor de uitrusting van sche pen, verbrandden. Tot overmaat van ramp stak er een hevige wind op, die een regen van vonken de stad injoeg, zoodat verscheidene gebouwen in de nabijheid van het dok, in brand geraakten. Een kolendepót, met 32.000 centenaars steenkolen werd geheel in asch gelegd. Eerst na veel moeite gelukte het, ook dezen brand te blusschen. Juist toen alles gedaan was en de brandweermannen naar huis wilden terugkeeren, kregen zij weer opnieuw handen vol werk. Een zeilschip, dat in de buurt van het dok voor anker lag, stond in lichte laaie en brandde geheel af. De schade is zeer aanzienlijk. Men leest in het Handelsblad van Antwerpen »Het spel, dat men dacht teenemaal vernietigd te hebben door het afschaffen van de roulette te Spa, lacht den wetgever vierkant uit en zet hem zelfs onbeschoft eene neus. Men speelt meer dan ooit in België, en doet satan de roulette niet meer draaien, hij schudt des te ieveriger de kaarten. Zooals men voor jaren te Spa biribi, ereps en pharaon speelde, later de roulette en trente-quarante, zoo speelt men nu baccarat en andere hazardspelen. »Uit Spa heeft het spel de wijk genomen naar Oostende en het kruipt zelfs reeds in het nederige Blankenberghe binnen, waar men het 5frankstuk ook al ziet wagen. Men speelt te Brussel op meer dan éene plaats; men speelt te Antwerpen, te Luik, te Gent, doch vooral in de hoofdstad, waar men zelfs clubsen vindt voor dienstboden, die livrei dragen. De heeren, bij deze of genen graaf, baron of prins wonende, kunnen immers niet anders doen dan ook in deze uitspanning hunne achtbare meesters navolgenwelnu zij hebben hunne vergaderingen en zij wagen er het loon en het drinkgeld aan dat men hun toesteekt. >Te Oostende speelt men meer dan ooit. 2Indien men dan toch het hazardspel door de vingers ziet, dat men het dan openlijk herstelle en alzoo kan men misschien maatregelen nemen tegen dien rampzaligen drift. Niets gevaar lijker dan het spel, dat men in verborgen huizen en hoeken uitvoerthet geheim maakt het spel altijd duivelscher, slechter en onzedelijker. Bij het geheim voegt zich des te gemakkelijker dien langen steert van ondeugden, zoo eigen aan de zucht naar het spel vooral het bedrog." Te Lubbeke, in Zuid-Brabant, is een viervou dige kindermoord aan het licht gekomen. Zekere Jan Casteels, gehuwd en huisvader, schijnt vóór eenige jaren met zijne bijzit Elisabeth Huysmans vier kinderen, die hij bij deze laatste gehad had, te hebben omgebracht. Eén worgde hijzelf, de anderen werden door de moeder tusschen twee matrassen gesmoord. Drie lijkjes zijn in eene schuur begraven gevonden op eene plek, om welke te bereiken meer dan 3000 korenschoven moesten worden verwijderd. Het vierde, bijna geheel vergaan, werd in de nabijheid van eene vroegere woning dès moordenaars aangetroffen. Nog eene bladzijde uit het levensboek van Allmayer, waaruit zijn vindingrijke geest in het booze opnieuw helder uitkomt. In 1886 ontscheepte hij in Algerië met het voornemen een grooten slag te slaan met den uitvoer van schapen. Zijn plan was het volgen de Marseille ontvangt groote hoeveelheden Al- gerijnsche schapen; deze dieren, ingescheept in vier daartoe aangewezen havens, welke zijn die van Oran, Algiers, Philippeville en Bona, zijn vrij van invoerrecht bij de ontscheping. Nu kwam het er op aan om de schapen, die in Marokko zeer goedkoop zijn, over de grenzen binnen te smokkelen en een certificaat van ooi sprong te verkrijgen om te Marseille vrijdom van rechten te hebben. Eenmaal te Algiers wist hij het vertrouwen te winnen van twee kapitalisten, de heeren A. en S. Hij ontvouwde hun zijn plan en de koop werd gesloten. A. en S. verbonden zich aan All mayer 250 a 300,000 frs. uit te keerendeze laatste kocht in Marokko schapen en voerde ze over de grenzen ten spijt van de grenswachters. Een belangrijk punt moest nog geregeld worden. Daar alleen de havens Oran, Algiers, Philippe-

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2