Laatste Berichten. Verspreide berichten. Burgerlijke stand. ye itoon ipn en Te rpMinpn in Mand, Verkoopingen en aanbestedingen' Weerkundige Waarnemingen, 0 Een heerlijk zomerzonnetje, waaraan de herin nering reeds bijna vergeten was, een schoone tuin, goede muziek en de leden van het variété gezelschap van den heer Frits van Haarlem, ziedaar gegevens te over om bezoekers naar ons eenig Schuttershof te lokken. Zij kwamen dan ook heden middag vrij goed op, ofschoon niet in zoo grooten getale als wij verwacht hadden. Vermoedelijk zullen dan ook bij de volgende matinee de thans afwezigen hunne schade inhalen. Ingericht voor het jonge volkje genoot dit na tuurlijk met volle teugen, wat echter niet weg nam dat de ouderen, die zich ter wille der kleinen naar het Schuttershof opmaakten, zich ook kos telijk amuseerden. Tot ons leedwezen ontbrak het ons aan tijd de voorstelling teneinde toe bij te wonenwaar wij reeds over een deel tevreden zijn en zelfs geen kennis gemaakt hebben met »de wereld beroemde marionetten" zijn wij er zeker van dat de bezoekers van de matinee, wel zorgen zullen dat er voor Van Haarlems gezelschap in vele gezinnen eene ongezochte réclame wordt gemaakt. Volgens het Maandboekje overleden in Juli in deze gemeente 26 personen. Aan beroerte stierven 4, aan diarrhoea 3, aan kliertering 2, koudvuur 2, kanker 2, longontsteking 2, slepend longlijden 2 personen en een persoon aan waterzucht, lood- vergiftiging, hersenziekte, longtering, croup, maag zweer, darmverstopping, ruggemergsontsteking en een tengevolge van zelfmoord. De ouderdom der overledenen was als volgt beneden het jaar 5 en van 1 tot 5 jaren 3 kin deren. Verder 1 persoon van 15 tot 20 jaar, 1 van 20 tot 25, 1 van 30 tot 35, 1 van 35 tot 40, 1 van 40 tot 45, 1 van 50 tot 55, 3 van 60 tot 65, 3 van 65 tot 70, 4 van 70 tot 75 en 2 van 75 tot 80 jaren. Heden morgen zijn J. It. en H. O., de beklaagden van den diefstal bjj de wed. De Eoo te Goes ge vankelijk uit het huis van bewaring alhier naar 's Graven-ha ge overgebracht. Donderdagavond gaf de zangvereeniging Excelsior in de nieuwe zaal van de Prins van Oranje te Goes een concert dat tamelijk bezocht werd. Alle stukken werden met aandacht aan gehoord en vooral den vrouwenkoren viel veel bijval ten deel. Men schrijft ons uit O. Zuid-Beveland De verwachtingen van den te velde staanden oogst zijn door de aanhoudende regens sterk ge daald. Het koolzaad, dat anders al gedorscht en verkocht wordt, wordt nu pas gesneden. De opbrengst kan bij spoedige droogte nog bevredi gend worden. De tarwe staat nog geheel groen. De gerst ligt op vele plaatsen tegen den grond en begint hier en daar te schieten, de zomergerst is verre beneden het middelmatige, de wintergerst kan redelijk zijn. Geen vrucht, die meer van den regen te lijden heeft, dan de erwtenzij liggen letterlijk te rotten. De haver belooft niet veel. De rogge, ofschoon ook veel achter, doet een tamelijke opbrengst verwachten. Het vlas is hard geblevenop enkele plaatsen heeft men niet te klagen, doch de meeste stukken zijn verre van best. De paardenboonen geven reden tot tevredenheid. De suikerbieten zijn zeer klein gebleven, doch kunnen, als 't weer spoedig beteren mocht, nog iets worden. Met de aardap pelen is het allertreurigst gesteldhet sterk uitgebroken kwaad wettigt de vrees, dat de oogst grootendeels mislukken zalvan de vroege moeten somtijds nu reeds 3 vierden weggeworpen worden. Te Wissekerke (N.-B.) is den 1 dezer een der Hollandsche vlasplukkers des morgens dood op zijn slaapplaats in de schuur gevonden, waar schijnlijk aan een beroerte overleden. De man, die aldaar met zijn dochter werkte, had onlangs zijn vrouw door den dood verloren en thuis nog een zieken zoon. Te Yerseke zag men dezer dagen 4 gewa pende verdedigers des vaderlands in 't gelid door de straten marcheeren. Het waren 4 gar- nizaires, die een reeds aanwezigen makker ge zelschap kwamen houden en dienst kwamen doen haar broeder, want de oudste stiet hem een paar maal met haar parasol aan als hij dreigde in te dommelen, doch toen de preek begon en hij zich vastberaden in zijn hoekje zette met het zichtbare voornemen om nu voor goed te gaan slapen en zij hem een fiinken por wilde toedienen, trok hij haar het wapen uit de hand en schopte het onder de bank. Ik verheugde mij daar zoo over dat ik den tekst niet verstond en ik miste ook een groot gedeelte van de preek, daar mijne ge dachten afdwaalden naar mijn moeder en ik mij als ik de oogen dicht deed verbeeldde te Londen in de kerk te zitten. Toevallig opziende ont waarde ik den heer Reade, die wel in zijn hoekje gedoken zat, maar eigenlijk niet sliep en als het niet zoo onwaarschijnlijk ware geweest, zou ik stellig gemeend hebben dat hij mij tusschen zijne half gesloten oogleden aankeek. Bij het verlaten der kerk merkte ik dat de oude heer Reade tamelijk stijf een paarwoorden met den heer Rayner wisselde, terwijl de meisjes bepaald het hoofd omdraaiden. Maar de heer Lorenzo bleef achter en sprak Haidee, die ik aan de hand had, aan. Hij bukte en vroeg haar om een kus, dien zij weigerde waar ik heel blij om was. Het zou natuurlijk mijn plicht geweest zijn, om haar over die onvriendelijkheid te be knorren maar ik deed alsof ik dit comediespel niet begreep en keek den anderen kant uit. «O, Haidee, gij moogt u niet van uwe vrienden afkeerenzei hij met zijn welluidende om eenige trage betalers van den hoofdelijken omslag tot de vervulling hunner verplichtingen aan den gemeente-fiscus aan te sporen. Eenigen tijd geleden werd de 15-jarige dochter van een landbouwer te Biervliet plotse ling sprakeloos. Verschillende geneeskundige hulp werd ingeroepen zonder succesdezer dagen, een 60 dagen nadat zij sprakeloos werd, kreeg zij de spraak terug. Eenige koeien van den landbouwer C. Dek ker te Zaamslag, zijn gisterenmorgen uit de weide op het bebouwd land van een naburigen landbouwer geraaktde dieren werden door daar aanwezige arbeiders^ uit baldadigheid, vrij ernstige wonden toegebracht met een houweel. Tegen twee personen is door den gemeenteveld wachter proces-verbaal opgemaakt. Door twee regenten van het weeshuis op de Bloemgracht te Amsterdam is aan de politie kennis gegeven, dat de weesvader van gemelde inrichting sedert Dinsdag avond spoorloos is verdwenen, zoomede een negentienjarig wees meisje, sedert 1878 aldaar verpleegd. Gisteren namiddag is te Breda de officier van gezondheid dr Van W. bij het zwemmen in de zwem- en badinrichting, verdronken. Een sergeant, die hem wilde redden, zou mede ver- dronken zijn, indien een korporaal hem niet nog met moeite gered had. Met de werkzaamheden op het goudschip de Lutine gaat het buitengewoon slecht. Te Bergeik (N.-Br.) hebben zich twee ge vallen van pokken voorgedaan. De besmetting schijnt door een dienstbode uit Antwerpen te zijn overgebracht. Van de 99 landbouwleerlingen aan de rijks landbouwschool te Wageningen, cursus 1887/88, waren 46 bestemd voor Indië 1 voor de Trans vaal, 1 voor Suriname, 1 voor Amerika en 1 voor Hongarije. Het is vrij zeker, dat van het genoemd aantal landbouw-leerlingen 32 de landbouw-prak- tijk in Nederland zullen uitoefenen19 leerlingen zijn nog niet zeker van hunne bestemming. De heer J. van 't Lindenhout waarschuwt een ieder tegen een colporteur, die met een in- teekenbiljet voor weezenalmanak, scheurkalender enz. rondgaat en daarbij de portretten van Luther en Calvin aanbiedt, tegen betaling van 1.20, terwijl hij zich daarvan de helft zoo mogelijk laat vooruitbetalen. Bedoelde persoon gaat niet voor de weezendrukkerij uit. Naar men verneemt, bestaat het plan om de drie oude forten op Tessel, waarvan een in 1572 is aangelegd, te doen slechten, omdat zij tot niets nut meer zijn en elk jaar nog onderhoud eischen. Te1 's Gravenhage geraakte gisteren een petroleum toestel in brand. De vrouw des huizes, die de vlammen bluschte, bekwam ernstige brand wonden. De uitvoer van fokvee uit Friesland naar het buitenland gaat, naar de Leeuw. Ct. meldt, steeds onverminderd voort. Voornamelijk zenden Duitschland en België hunne opkoopers derwaarts. Vóór en na begint echter ook Spanje zijn aandacht aan het Friesche vee te schenken. Zoo bevonden zich nu weder van 2030 Juli in het hotel Fryda te Leeuwarden twee Madrileensche kooplieden, die dagelijks in onderscheidene streken der provin cie aankoopen van vee deden. Een getal van 100 stuks is Maandag met een extra-trein naar België verzonden, om van daar verder per extra- trein naar Spanje te worden vervoerd. De berichten omtrent de werkstaking te Parijs luiden iets gunstiger. Te Villars zijn de arbeiders weder in de mijnen afgedaald. Een vergadering gisteren op de arbeidersbeurs gehouden werd door niet meer dan 1200 grevisten bijgewoond. Men bepaalt er zich toe den vol brachten arbeid te verstoren of werktuigen te vernielen maar doet geen arbeiders meer leed. Dit is het gevolg van een circulaire van den prefect van politie, die verklaard heeft, dat vol gens de beslissing van het parket het storen van anderer arbeid alleen dan strafbaar is, indien personen worden aangetastniet wanneer de stoornis zich bepaalt tot het vernielen van werk tuigen of het omverwerpen van volbrachten arbeid. stem, op een veel ernstiger toon dan de gele genheid vorderde. De heer Rayner liep een eindje voor ons uit en praatte met den schoolmeester, den dominé en nog een paar heeren, die hij trachtte te overreden om een stuiversspaarbank op te richten; waarbij hij zelf het meeste werk op zich wilde nemen. Er heerschte te Geldham een geest van traag heid; er was geen flinke dominé die de lieden onder het oog bracht dat zij slecht voor hun ziel zorgden, met eens per week in de kerk te komen slapende laatste vergadering van den kerkeraad was in een spelcollege ontaard, omdat de dokter comité met twee t's geschreven had. Het einde was geweest dat hij boos wegliep, steeds uitroepende dat hij gelijk had en dat de schoolmeester, de dominé en het woordenboek zich altemaal vergisten. Het was grappig om te zien, hoe zij nu eerst koel toeluisterden, daar hun afkeer van de zaak versterkt werd door hun afkeer voor den man die haar voorstelde en hoe zij zich van lieverlede lieten inpakken door zijn manier van redeneeren, zoowel als door zijne argumenten, zoodat zij er niet alleen toe kwamen om goed te keuren dat de zaak op touw gezet werd, maar zelfs om er ieder een klein aandeel in te nemen. Zij namen veel hartelijker afscheid van den heer Rayner dan zij hem begroet hadden en gingen huns weegs, waarop hij zich met een zegevierende houding De Duitsche regeering laat niets na om den Elsasz, al is het slechts uiterlijk, te ver- Duitschen. Zoo hebben o. a. de vereenigingen te Schiltigheim in ElsaszLotharingen bevel gekregen van hooger hand om hare namen «Harmonie, Concordia en Fanfare" te ver-Duit- schen. Op het volgende on-Duitsche artikel van de Norddeutsche Allgemeine Zeitung wordt door de Frankfurter Zeitung gewezen, ten einde de door dit bevel getroffenen te troosten«De Freisin- nige Zeitung kan het volgens hare «insidieuse" gewoonten niet nalaten eene «konditioneel" in gerichte «insinuatie" van den Börsen-Courier, door valsch «citeeren" nog giftiger te maken, doordat zij het verzinsel tracht te «akkrediteeren", dat generaal von Caprivi de admiraliteit verlaten zou hebben wegens «difierentiën" met den staats secretaris graaf von Bismarck. Volgens zijn gewoon, even kleingeestig als «impotent", vrij zinnig geschrijf, tracht het blad van Eugen Richter, met zijne winderige «phrasen" een aan val op de nieuwe koloniale politiek te »kon- strueeren", terwijl het van die politiek nooit maar het minste begrepen heeft. Het komt met de gebruikelijke «mala fides" van dit blad over een om «combinatiën" te verzinnen en daaruit aanvallen tegen de regeering te «formuleeren"". Aan kinderen, die in Frankrijk op school gaan en wier ouders in den Elzas wonen, is het ver boden de vacantie te huis te gaan doorbrengen. Of de harten dier ouders en kinderen ook warm voor de Duitsche regeering zullen kloppen! Koning Milan wordt morgen te Weenen verwacht en begeeft zich Maandag of Dinsdag over Salzburg naar Berchtesgaden. De Forte blijft aan het protesteeren. Naar de Daily News uit Konstantinopel verneemt heeft Turkije aan de mogendheden eene protestnota gezonden tegen Italië's bezetting van Massouah. Uit het dagboek van een ouden Franscliman: La langue franèaise est la plus propre a, exprimer proprement des malpropretés Blaine is gisteren van Liverpool naar New- York afgereisd. Zijn partijgenooten bereiden hem bij aankomst in de Vereenigde Staten een luister rijke ontvangst. De Duitsche juristendag. welke in September te Stettin zal vergaderen, zal o. a. de kwestie behandelen Is het aanbevelenswaardig het onder zoek der geloofsbrieven in wetgevende lichamen op te dragen aan de rechtspraak van een onaf hankelijk voor dat onderzoek aangewezen gerechts hof? De adviezen van de hoogleeraren Seydel van München en Jellinck van Weenen beantwoorden de vraag toestemmend. Woensdag is voor de rechtbank te Parijs het proces begonnen van den heer Dufeuille, drukker van den bekenden brief van den graaf van Parijs aan de maires, tegen den prefect van politie, wegens het in beslag nemen van dien brief. Het openbaar ministerie las een brief voor van den prefect, waarin deze, op grond van eenige door hem aangehaalde wetsartikelen, het verlangen te kennen geeft, dat de rechtbank zich onbevoegd verklare kennis te nemen van deze zaak. De rechtbank heeft besloten de beslissing uit te stellen tot na de vacantie. Te Suffolk, Virginia, zijn 70 huizen afgebrand. De schade wordt op 100,000 pd. st. geraamd. Op de algemeene vergadering van aandeel houders der Panama kanaal maatschappij verklaarde De Lesseps, dat het kanaal voor de scheepvaart in 1890 zou geopend zjjn. Volgens berichten uit Kaapstad is het aldaar even slecht weer als in Europa. Onophoudelijk regen, in drie maanden had men 12 mooie dagen. Zulk weder heeft men in geen 40 jaar gehad. Bij een brand gisteren morgen te Londen in Wigmore Street uitgebroken is een oude dame om het leven gekomen. Achteraf blijkt, dat bij de paniek te Munchen, ontstaan door het losbreken van eenige olifanten uit den historischen optochtniet slechts 20 personen ernstig werden gewond, maar ook drie personen en een kind zijn gedood. Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Ponza- Archinezzo heeft de clericale partij, die de nederlaag leed, getracht wanorde te stichten door zich te willen meester maken van de zaal, waar gestemd werd. Drie karabiniers en een persoon werden gewond en 18 personen gedood. Naar aanleiding van het in de Nouvelle Revue verschenen zoogenaamde bericht va nBis- omkeerde en zijn vrouw naar het rijtuig, bracht, terwijl ik met Haidee weer te voet ging. Onder het eten gaf hij erg af op de plattelandsnotabelen en noemde hen ezels, schapen, enz. Later maakte hij grappen over hen, die mij deden lachen en daar ik een dankbare toehoorster was, werd hij hoe langer hoe geestiger en vertelde zoo aardig dat ik meende mij nog nooit zoo goed geamusëerd te hebben. Mevrouw Rayner sprak bijna niet en vroeg alleen, terwijl ik een traan van het lachen wegpinkte «Zijt gij er op gesteld om van middag naar de kerk te gaan, juffrouw Christie Ik moet zeker raar gekeken hebben, want de heer Rayner viel in «Arm kind, wat kijkt gij verschriktNeen, juffrouw Christie, het behoort niet tot de voor waarden van het verblijf onder dit vochtige, doch gastvrije dak dat gij den heelen Zondag heen en weer naar de kerk moet loopen, met tusschenpoozen van vrome overdenkingen. Wij gaan zelf nooit meer dan eens. Onze laatste gouvernante ging meer, omdat zij er van hield, maar niet omdat zij moest, en ik denk niet, neen, ik hoop zelfs niet, dat de mantel der brave juffrouw Pasker op uwe, een kwarteeuw jongere schouders, zal gevallen zijn." (Wordt vervolgd.) marek aan keizer Frederik over de Battenbergsche huwelijksplannen loopt te Berlijn het gerucht, dat men een nieuwe oplaag van het Arnim- proces verwacht. Ditmaal zou de voornaamste beschuldigde zijn graaf Yon Seckendorf, de ver trouwde kanselier van keizerin Victoria. Nabij Erfurt had Zondag tusschen de arbei ders van een stoomsteenbakkerij een hevig ge vecht plaats. Het was een bepaalde slag, die geleverd werd tusschen de Thüringers en de werklieden uit Lippe-Detmold. Verscheidenen werden meer of minder ernstig gewond. De gen darmerie bljjft voor de orde waken, want de verbittering onder de arbeiders is groot. Te Leuven is in den ouderdom van 64 jaren overleden de beeldhouwer Frans Vermeylen, professor aan de Academie van Schoone Kunsten aldaar, onder wiens voornaamste werken te rekenen zijn de Fries voorstellingen boven den doorritvan 's rijks museum te Amsterdam, de figuren naast de ingangen en de bronzen Victorie op den gevel. Ook de groote voorstellingen van landbouw, nij verheid enz. aan de torens van het centraal per- sonenstation te Amsterdam werden door hem in opdracht der regeering uitgevoerd. De eerste opdracht in Nederland ontving de heer Vermeylen na eene internationale prijsvraag. —«Raap mijn neus op; dan kan ik hem er mis schien weer aanlijmen jammerde de ongelukkige metselaar Lataille Woensdagochtend te Parijs. Hij had een twist met een vrouw gehad en in de hitte van de woordenwisseling had zijn tegen partij hem den neus afgesneden. Lataille en zijn neus werden naar het gasthuis vervoerd. Van 2 en 3 Augustus. Middelburg. Ondertrouwd: P. Kesteloo, wed' 47 j. met P. Back, s. 36 j. J. Schout, wed' 46 j. met Z. Sturm, jd. 39 j. J. Zeeveld, wed' 54 j. met I. P. Paulus, jd. 27 j. Bevallen A. C. Le Due, geb. Euijer, z. W. F. Willems, geb. Coset, z. A. C. Leenpoel, geb. Engelse, d. Overleden; M. Franso, z. 4 j. 's Crravenltag-e. Eerste kamer. Tegen morgen 11 uur zijn de bankwet en alle overige ontwerpen aan de orde gesteld. Het voorstel tot herziening van het reglement van orde is in de heden gehouden zitting eenparig en bloc aange nomen na een kort debat over de uitbreiding der secties, die door den heer Pijnappel verkeerd, dooi de heeren De Bruijn en Van Naamen goed werd gevonden. Het gewijzigd reglement treedt heden in werking. Benoemd tot ontvanger der directe belas ting, invoerrechten en accijnzen te Hontenisse, H. Frisser, thans te Heijthuijzen. 3 Aug., des morgens te 8 oren. Verwacht: verand. wind. Thermometerstand te Middelburg. 8 Aug. 's morgens 8 uren 60 gr. 's middags 12 uur 69 gr, 's avonds 4 uur 67 gr. F Dalum. Plaats. Voorwerpen. lnformatiën. 6 Aug. Vrouwepolder, Huizen enz., Tak. 7 Koudekerke, Inspan, Loeff. 8 Oostburg, Inspan, Hammacher. 8 0 Grijpskerke, Inspan, Tak. 9 ff Oostburg, Meubelen, Hamnoaeher. 9 Middelburg, Tiendvruchten, De Back. 10 If Koudekerke, Hofstede, Loeff. 10 ff Koudekerke, Inspan, Tak. 10 Kloetinge, Tnpan, Pilaar. 13 ff Veere, Strandgoed, Burgemeester. 13 V rouwepolder Strandgoed, Burgemeester. 14 Grijpskerke, Inspan, Verhulst. 14 Zoutelande, Bouwland, Loeff. 14 15 Middelburg, Inboedel, Tak. 16 Groede, Bouwland, Hammacher. 17 0 Yerseke, Koffiehui», De Vos. 17 ff Koudekerke, Inspan, Loeff. Donderdag werd door den notaris A. Gallis Merens te Kapelle voor de erfgenamen van wijlen de echtelieden A. Meijaard en J. de Jager in het slot Ostende te Goes geveildeene hofstede genaamd 't Hof Geerhoek, groot 78 h. 39 a 19 c., gelegen te Kapelle, Schore, 's Gravenpolder, Kloetinge, 's Heer Abtskerke en Nisse, verkocht voor 62.136.48. Door het bestuur der vereenigde polders Grooten Boom en Goodsvliet werd gisteren na middag in het gemeentehuis te Sint Kruis aan besteed: het maken van een keibestrating over den weg naar Bakkersdam, Bakkersdam en de Appelstraat, tot vereeniging der keiwegen van Oostburg naar St. Marguérite en van Aardenburg naar St. Kruis, liggende onder de gemeenten Waterlandkerkje en St. Kruis. Raming 32.000. Minste inschrijver was de heer Fidéle Baesen, te Brugge voor ƒ31.920. E e rs t e kamer. Bankwet. Bij de behandeling in de afdeelingen van het ontwerp tot verlenging van het bankoctrooi vond men van meer dan eene zijde dat de bepalingen te uitsluitend zijn vastgesteld met het oog op de fiscale voordeelen van den staat. Dat de staat deelt in de winsten der bank werd in 't minst niet afgekeurd, ruitsjdit er niet toe leide om het veel grooter belang dat de handel en het ge- heele land bij een goed ingerichte bank hebben voorbij te zien. Terwijl eenige leden gewenscht hadden, dat bjj eene organisatie-wet de punten waren vastgesteld, die als grondslag der onderhandeling met de bank zouden hebben gediend, had de regeering

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2