Rechtszaken. Verspreide berichten. 8 FEUILLETON. ELZBNHOP, Verkoopingen en aanbestedingen- Burgerlijke stand. Gemeenteraad van Zierikzee. Weerkundige Waarnemingen. stoffen nog veel bijgewerkt doch ook daardoor nu zoo slap dat ze reeds lang tegen den grond liggen en dientengevolge zeer met nagroei bezet zijn, waarvan enkele perceelen ruim zoo dik als het oorspronkelijk gewas, zoodat van die per ceelen niet veel goeds te verwachten is. De suikerpeëen, die meest overal ongelijk of in het geheel niet opkwamen en overgezaaid moesten worden, hebben ook te veel nat, de goede groeien uitstekend, doch de mindere staan zoo stijf als een stokde meeste hebben en alles heeft (vooral ook erwten en boonen) tegenwoordig behoefte aan droogte en warmte, waardoor nog veel goed te maken is, wat thans reeds verloren schijnt. In elk geval verschilt de oogst enorm met dien van 1887. Kantongerecht te Middelburg. Heden zijn veroordeeldL. v. E., Middelburg, L. P., E. B., Vlissingen, wegens 't verwekken van nachtrumoer, ieder tot 2 b. s. 2 d.; A. W. A. Az., en J. Wz., Koudekerke, wegens het zoeken naar eieren van waterwild op verboden tijd, de le tot 1 b. s. 1 d. en de 2e tot 3 b. s. 2 d.; P. v. d. M., Domburg en T. v. A., Middelburg, wegens het rijden met aan een voer tuig gespannen honden te Oostkapelle, ieder tot 1 b. s. 1 d.; E. van B. h/v. H. G., en J. G., Middelburg, wegen het uitslaan van een vloer kleed op straat op verboden tijd, ieder tot 0.50 b. s. 1 d.; A. M. Pz. en W. M. Pz., Westkapelle, wegens het zonder recht loopen op bezaaiden grond, ieder tot 1 b. s. 1 d.; W. C. K., C. S., T. D., Vlissingen, wegens het baden in de na bijheid der woonhuizen, ieder tot f 1 b. s. 1. d.; J. V., O.- en W.-Souburg, wegens het laten staan van een trekdier zonder voorzorgsmaatregelen te hebben genomen tot 1 b. s. 1 d.; G. O., W. B., O.- en W.-Souburg, wegens het onbevoegd en zonder toestemming loopen langs of op een spoor weg ieder tot 1 b. s. 1 d.; P. v. d. B., Vlis singen, wegens het vervoeren van eieren van wild tot 3 b. s. 2 d. met verbeurdverkl. van het ei of de geldelijke opbrengst en vrijspraak van het eerste hem ten laste gelegde feitP. V. Jz. Zoutelande, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door wildstrikken tot 10 b. s. 3 d. met verbeurdverkl. der wildstrik en daarvan vernieling bevolen. Wegens dronkenschapW. J. R., J. S., Mid delburg, G. L., Vlissingen, ieder tot 1 b. s. 1 d.P. J., Vlissingen, tot 3 b. s. 2 d. Verder nogM. de K., huisv. van J. C., Mid delburg, wegens het in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoorgeene vergunning was verleend, toedienen van sterken drank in het klein, tot 25 b. s. 5 d.J. L. M. R. S, Louviere (België) wegens het als bestuurder van een openbaar middel van vervoer (stoomtram) buiten het geval van noodzakelijkheid in strijd doen handelen met hetgeen is aangekondigd om trent jde plaatsen, waar geregeld zal worden stilgehouden tot het in- en uitlaten van reizigers tot 10 b. s. 3 d. en allen in de kosten van het geding. Vrijgesproken zijnM. L. en P. P. Wz., Kou dekerke. In zijne gisteren avond gehouden zitting besloot de gemeenteraad van 's Gravenpolder tot het aangaan eener geldleening groot ƒ2400 a 4 in acht aandeelen ieder groot 300, aflosbaar nadat de bestaande leening van 3600 afgelost is. In dezelfde zitting kwam een schrijven in van dén heer L. A. P. Overman waarbij deze ontslag neemt als lid van den raad. De verkiezing ter voorziening in de hierdoor ontstane vacature zal plaats hebben den 14en Augustus. Te Colijnsplaat zijn gisteren de koorntienden van 't domein, alsmede van particulieren geveild; zonder dat er eenige concurrentie bestond, zijn bijna alle blokken tegen taxatie aanvaard. Zondag 11. had te Grauw tusschen eenige boerenjongens een hevig gevecht plaats. Een hunner werd zoo zeer gewond, dat de hulp van den geneesheer moest worden ingeroepen, terwijl ook een paar andere, die hun broeder wilden te hulp komen vrij erg werden gekwetst. De zaak is in handen der justitie. In de fabriek der heeren G. Boyaers en Zn. te Tilburg, heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad Toen gisteren namiddag de nachtwaker P. Tab- bers aan de poort der fabriek aanbelde om zijn post te gaan betrekken en Schults, die Zondag de fabriek moest bewaken, af te lossen, kreeg hij geen gehoor. Na eenigen tijd gebeld te hebben, besloot Tabbers over de poort te klimmen, ten einde die aan de binnenzijde te kunnen openen. Uit het Engelsch. Van FLORENCE WARDEN. HOOFDSTUK I. Ik kon niet antwoorden, niet vragen waarom, want onmiddellijk riep de heer Readeden heerRay- ner goeden dag, nam zijn hoed voor mij af en liep naast zijn paard de steile laan op, die door den tuin naar den weg voerde. Het speet mij dat hij weg was. Ik had hem zoo gaarne willen vragen, wat hij met die vreemde waarschuwing bedoelde en hem dank zeggen voor zijn goedheid, Er overviel mij een wanhopig gevoel van ver latenheid. De heer Rayner, die zeer ernstig was geworden en in zijne brieven verdiept scheen gedurende het laatste gedeelte van den rit, was in huis gegaan zonder mij binnen te noodigen de meid was met mijn laatste tasch weg en in plaats van haar te volgen stond ik den dogcart na te oogen tot dat hij uit het gezicht was. Eensklaps schrikte ik op van een ruwe vrouwen stem die mij toeriep «Komt gij niet binnen? Ik moet u uw kamer wijzen." Het was weer die leeljjke dienstmeidik Toevallig kwam iemand langs de fabriek, aan wien T. zijne bevinding mededeelde en beiden besloten toen de geheele localiteit te doorzoeken. In het ketelhuis vonden ze jas en pet van den waker, en met behulp van eene lamp zagen zij daarna dat Schults in den stoomketel lag. Onmiddelljjk werden eenige personen ter hulp geroepen en niet dan na veel moeite en nadat eerst een ander in den nog heeten ketel was afgedaald, ten einde een touw om het lichaam te bevestigen, gelukte het den ongelukkige er uit te krijgen, die echter reeds dood was. Het geheele lichaam was om zoo te zeggen ééne brandwond en aan het hoofd boven het linkeroog was een diepe indeuking zichtbaar. Vermoedelijk heeft zich het ongeluk als volgt toegedragen In de fabriek moesten nieuwe bouil- leurs onder den ketel worden gemaakt en ten einde nu daarmede tijdig te kunnen beginnen, had men Zaterdag avond den stoom laten ontsnappen en den ketel ter afkoeling geopend. Schults had te voren tot een paar personen gezegd, dat hij plan had, als hij Zondag moest waken, eens in den ketel te klimmen. Hij wilde zich overtuigen of de ketel, die ter oorzake van de ophanden zijnde verandering niet op den gewonen tijd was geboend, ook erg vuil was. Niemand had hem echter daartoe last gegeven. Zooals bekend is, blijft een groote stoomketel, nadat de stoom er uit is, nog geruimen tijd gloeiendheet, en nu schijnt het dat Schults zich door het mangat, in den ketel, welke nog niet genoeg was afgekoeld, heeft gewaagd. Hjj wa^ een nogal zwaar persoon en had den leeftijd van 56 jaren bereikt, en is waarschijnlijk bij zijne pogingen om uit den ketel te komen, omlaag gevallen, met het hoofd op een klinknagel, van daar de indeuking boven het oog, heeft toen zijn bewustzijn verloren en later de kracht gemist om zich nog te kunnen redden. De ongelukkige, een zeer oppassend werkman, was bijna 25 jaar bij de firma B. en Zn werk zaam geweest. Zooals wij gisteren onder Laatste berichten in 't kort gemeld hebben werden in de buitengewo ne vergadering van deelhebbers in Volksvlijtwaar oppositie afwezig was en slechts 13 leden tegenwoor dig waren, de afgetreden leden van den raad van toezicht allen herkozen het op verzoek der com missarissen voorloopig aangebleven bestuur, deelde mede genoodzaakt te zijn, ingevolge besluit der vorige vergadering, aan alle leden het lidmaat schap op te zeggen. De vereeniging van handelsbedienden Mer- curius te Rotterdam, ontving van een »oud reiziger" ten behoeve van het op te richten pensioenfonds voor handelsbedienden eene gift van 500. Gisteren voormiddag wilde de brugwachter J. B. K., in dienst der staatsspoorwegen, op de spoorwegbrug over de Koningshaven te Feyenoord, na de machinerieën der brug te hebben schoon gemaakt, wederom door een luik op de brug komen, op het oogenblik dat trein no 1 van Rotterdam en trein no 120 van Dordrecht tegelijk op de brug waren. Half uit het luik gekropen, zag hij daar eerstgenoemden trein maar kreeg tegelijkertijd van de machine van trein no 120, dien hij niet schijnt opgemerkt te hebben, een slag tegen het hoofd, geraakte door de zuiging van den trein geheel uit het luik, en kwam ongeveer 3 meter verder onder den trein, waardoor hij zwaar verminkt werd en onmiddellijk dood was. Ter griffie der rechtbank te Rotterdam werd voor eenigen tijd namens fle heeren 't Hooft en Voorhoeve ter inschrijving ingezonden een merk voor potjes, met den bekenden «groenen balsem van Van Oordt", op welk merk als prijs staat afgedrukt«dertig cents". Vele leden der familie Van Oordt hebben zich nu tot de rechtbank ge wend met verzoek, de inschrijving te verbieden, omdat volgens een steeds in acht genomen fa milietraditie, de balsem van Van Oordt om niet aan het publiek moet worden verstrekt, bij wijze van liefdadigheid of hulpbetoon en niet tot industrieele doeleinden mag worden gebezigd. Een dezer dagen had een man te Utrecht, wiens schoenen versleten waren, een paar schoe nen ontvreemd, die hij later terug bracht, omdat ze hem te klein waren en hij ze dus niet konde dragen, zoodat hij, zijn doel niet bereikt hebbende, en geen uitkomst vindende, zich bij de politie heeft aangegeven. Naar aanleiding van dezen diefstal schrijft het l tr. Dbl. Dit geval staat niet op zich zelf, maar is slechts een der vele ontvreemdingen uit werkelijken nood, met de gedachte in de gevangenis in ieder geval huisvesting en voedsel te vinden. Dat meestal zulk een persoon door eigen schuld zoover komt, behoeft geen twijfel, maar het staat toch ook vast, dat de gevangenissen niet gebouwd en in gericht zijn om zulke personen een toevlucht t& bezorgen. Wij meenen dus hierin aanleiding te vinden om nogmaals te wijzen op de inrichting van een werkhuis, waar wellicht velen weder aan een geregeld leven en aan arbeid gewoon zouden volgde haar in een laag, koel, ouderwetsch voor huis, langs een eikenhouten trap, door eenige donkere gangen, die men zooveel vindt in oude huizen, waar af en' toe een stuk bijgebouwd is, - naar een hoekkamer, die kaal en somber ger meubeld was, en waar mijne koffers reeds stonden. Ik ging op een daarvan zitten'en begon te schreienIemand had mij toch wel kunnen ontvangen Ik dacht aan de woorden van den heer Reade en vroeg mij zelve met angst af hoe mevrouw Rayner toch wel zou zijn. Was zij ziekelijk of krankzinnig? Waarom had zij anders de briefwisseling met de gouvernante voor haar kind geheel aan haar echtgenoot overgelaten Mijne tranen droogden spoedig op onder die vruchtelooze overpeinzingen en weldra kwam de meid mij zeggen dat de thee klaar was. Daar door werd echter mijn nieuwsgierigheid nog verhoogd. Er was alleen voor mij klaar gezet en de meid zei dat mijnheer in zijn kamer thee dronk. Geen woord over mevrouw of mijn leerlingIk was zóo angstig en nieuwsgierig dat ik mijn honger vergat en toen ik een kopje thee gedronken had in den tuin ging kijken. Het was nog geen zeven uur en een prachtige zomeravond. Een zachte bries deed de toppen der boomen, die dicht om het huis stonden, heen en weer zwiepen. Voor de eetkamer liep een geraken, zonder dat daartoe een verblijf in de gevangenis noodig is, wat toch meestal het doel niet nader brengt, omdat men daar het gevan genissysteem moet toepassendat met vrijen arbeid geheel verschilt. Het is te verwonderen dat bij de vele veroor deelingen van z. g. landloopers dit gewichtig onderwerp nog niet meer algemeen de aandacht trekt. Naar gemeld wordt is de uitbreiding van het stations-terrein te Roosendaal bijna voltooid. De opleverings-termijnen, voor de uitvoering der verschillende werken gesteld, zijn verschenen, zoodat dit station binnen enkele weken, geheel afgewerkt, voor den dienst der exploitatie in ge bruik kan worden genomen. Te Maastricht zal van gemeentewege een laboratorium tot onderzoek van levensmiddelen worden opgericht. Bjj den aanvang van dit jaar bestonden in onze provincie, 1320 inrichtingen met vergunning. Het betaalde vergunningsrecht besomde 28.236. Te Voorst bij Zutfen werden Zaterdag tijdens eene donderbui twee mannen getroffen, die onder een boom stonden te schuilen. De een was terstond dood, maar de ander kwam weder bij, na ongeveer een half uur bewusteloos te zijn geweest. Het groote en fraaie woonhuis op de Heeren gracht te Amsterdam, waarvan de zware brand den Amsterdammers nog versch in het geheugen ligt, is thans geheel, tot op de grondvesten gesloopt. Gisteren vierde Eugen Richter zijn vijftigsten verjaardag. Door zijn vrienden en vereerders was een inschrijving geopend, welke 100.000 Mrk opbracht. Dit geld zal een fonds vormen, ter bestrijding van de kosten der vrijzinnige partij bij verkiezingen. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat er tusschen Rusland en Duitschland wel een protocol is onderteekend, doch dat dit slechts betrekking heeft op financieeie en economische kwestiën en op vraagstukken, die op de grenzen betrekking hebben. Van politiek is in het protocol geen sprake. Carmen Sylva bevindt zich sedert eenige dagen op Sylt. O'Donnell heeft den Speaker van het lager huis van zijn voornemen in kennis gesteld om een nieuw proces tegen den Times te beginnen. Tevens protesteert de oud-afgevaardigde tegen de handel wijze der regeering, welke op grond van onbe wezen beschuldigingen van den Times wjjzigingen in de wetgeving wil brengen. De werkstakers te Parijs hebben gisteren op de arbeidsbeurs weer eene vergadering ge houden, waarbij het zeer kalm toeging. Er is besloten de werkstaking voort te zetten, maar tevens om binnen de perken der wet te blijven. Bij het feest, dat gisteren avond te Munchen plaats had ter gelegenheid van het honderdjarig jubileum ter eere van koning Bodewijk, waren al de leden der koninklijke familie en van den landdag tegenwoordig. In de feesttuinen waren honderddui zenden aanwezig. Het marmeren borstbeeld van koning Lodewijk ia in de Ruhmeshalle geplaatst. Vervolgens is er een schitterend vuurwerk afge stoken. Ten slotte zong de geheele vergadering de Wacht am Rhein en de nationale hymne. Te Portsmouth is duchtig inspectie gehouden. Meer dan honderd voorlaadkanonnen zij* afge keurd en zullen door grooter achterland geschut vervangen worden. Ook het metselwerk der forten wordt nagezien en versterkt. Volgens door de Italiaansche regeering ont vangen berichten uit Zanzibar is de sultan bereid Italië alle voldoening te geven voor de beleedi- gingen dit rijk aangedaan ter gelegenheid van de ontvangst van een brief van koning Humbert. Zaterdag heeft het hof van cassatie te Parijs uitspraak gedaan in de zaak van generaal Caffarel, die den 26en April door het hof van appèl ver oordeeld tot eene boete van 3000 frs. wegens poging tot oplichting bij eene aanbesteding, van dit arrest cassatie had aangeteekend. Het hof heeft de voorziening verworpen. Gelijk lot is van wege het hof van appèl te Parijs te beurt gevallen aan mdme. Limouzin, die door de rechtbank was veroordeeld tot eene gevangenisstraf van zes maanden wegens oplich ting. Te Parjjs is een congres gehouden ter be spreking van de tering en de geneesmiddelen daartegen. Er is met bijna algemeene stemmen besloten, om, met het oog op de overbrenging door middel van vleesch en melk van teringzieke beesten, bij de autoriteiten stappen te doen, om het in beslag nemen van al het vleesch te ver krijgen, zoodra in de abottoirs blijkt dat de beesten aan de ziekte lijden. Gisteren werden ten overstaan van den notaris A. M. Tak te Zoutelande, in de herberg bij M. van Vlaanderen, in het openbaar verkocht Een hofsteedje in de gemeente Westkapelle, groot 1 h. 55 a. 90 ca. voor 2404; 82 a. 20 ca. grasveld af tot vlak bij de glazen deur. Nog nooit had ik zulk een mooien tuin gezien. Het gras was zoo goed onderhouden, er waren geen stijve bloemperken, maar onder de boomen en tegen het huis, waar slechts een plekje open was, groeiden trossen Schotsche en andere rozen, klokken en dergelijke eenvoudige bloemen. Het huis was aan den rand der moerasvlakte ge bouwd, tegen den voet van een heuvel, waarvan de helling aan de zijde der eetkamer, met boomen overdekt was. Ik liep om het huis heen tot bij de portiek waar men door de dichte boomen heen den poel kon zien volgde een graspaadje er door heen, totdat ik aan den vijver kwam, die mijn bewondering zoozeer had opgewekt. Hier was de plantengroei zeer weel derig. Het water was gedeeltelijk overdekt met eendenkroos en waterlelies en het riet en de biezen, die er dicht omheen groeiden, strekten zich een heel eind in het water uit. Het pad dat ik volgde liep onder de boomen door een paar pas van de vijver af, naar den buitenrand van het boschje, dat huis en tuin omslootdaar verbonden een paar ruwe treden over de heg het met een pad langs den kant der moeras vlakte dat aan den voet van den heuvel op den weg uitliep. Dit was de kortere weg dien de heer Rayner gevolgd was, toen hjj het rjjtuig verliet. bouwland voor 1130; 39 a. 90 ca. bouwland voor 510; 20 a. bouwland voor 255; 21 a. 50 ca. bouwland voor 265; 30 a. 90 ca. bouwland voor 403; 47 a. 30 ca. weiland voor 505; 95 a. 31 ca. weiland voor 810; 66 a. 90 ca. weiland in de gemeenten Westkapelle en Zoutelande voor 478. De bovengenoemde landerijen zijn, behalve het laatste perceel weiland, gelegen te Westkapelle. In de Prins van Oranje te Goes werd heden aanbesteedHet bouwen van vier aan elkander staande werkmanswoningen, met alle daartoe be- noodigde materialen in den St. Jacobpolder ge meente 's Heer Arendskerke nabij den Postweg. Aan den minsten inschrijver, den heer J. M. Lammeree te Hansweert, werd het werk voor f 2156,99 gegund. Behalve door den heer A. Menheere te Kloe- tinge, die zooals wij gisteren meldden, voor den aan- en verbouw der gemeenteschool te 's Gra venpolder de laagste inschrijver was voor 2975 werd voor dat werk ingeschreven door de vol gende heerenA. van de Visse te Goes voor f 3995.41, M. Korstanje te Yerseke voor 3784, M. Buijtendijk te Goes voor 3700, F. Schijf te Ovezande voor f 3525, L. Hubregtse te 's Graven polder voor f 3495, J, Kruijs Voorberge idem voor 3440, A. den Hollander te 's Heerenhoek voor 3400 en P. Dronkers te Kapelle voor f 3390. Het werk is door den raad aan P. Dronkers gegund. Van 23 tót 28 Juli. Goes. BevallenJ. C. Bak, geb. Kloosterman, z. S. Cornu, geb. Albregtse, d. C. Fouw, geb. Hubregtse, d. A. de Fouw, geb. Dommisse, d. M. v. d. Vijver, geb. Louwerse, z. G. Mange, geb. Vermaas, z. OverledenL. M. van Campen, ongeh. z. 23 j. J. M. Mange, z. 17 u. J. Daniels, z. 5 j. Zitting van heden Dinsdag 's namiddags 2 uren. Voorzitter mr J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren Moolenburgh, W. A. Ochtman en Fokker. Een vacature. Na mededeeling van eenige ingekomen stuk ken, waaronder een schrijven van mevrouw de wed. Mulock Houwer, houdende kennisgeving van het overlijden van haren echtgenoot, wordt besloten namens den raad aan de weduwe een adres van rouwbeklag te zenden. De burgemeester wijdt eenige hartelijke en waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer Mulock Houwer. De verkiezing van een raadslid, ter voorziening in de vacature wordt bepaald op 21 Augustus. Daarna wordt gelezen een adres van de heeren D. Q. Mulock Houwer en C. H. Hummelinck om con cessie te verkrijgen tot den aanleg en de exploitatie eener waterleiding in deze gemeente, o. a. op voorwaarde dat de gemeente zich verbinde tot het verleenen van subsidie aan de concessiona rissen als Voor de eerste vijf jaren ƒ3000 'sjaars, voor de tweede vijf jaren ƒ2000 'sjaars en voor de derde vijfjaren ƒ1500 'sjaars. Zoodra echter het particulier waterverbruik 500 kub. meter per dag bedraagt, houdt het verlee nen van subsidie op, of de gemeente Zierikzee garandeert aan de concessionarissen gedurende de eerste 10 jaren van de exploitatie een water verbruik berekend op een bedrag van ƒ1.25 'sjaars per inwoner, volgens het zielental op 1 Januari van het jaar waarvoor garantie verschul digd is Dit adres wordt gesteld in handen van burg. en weth. terwijl de stukken ;ter visie worden gelegd. Burg. en weth. bieden aan den raad de gemeen terekening over 1887 aan, welke in handen eener commissie wordt gesteld. Daarna worden vastgesteld de staten van restanten hoofd, omslag 1886 ad ƒ12.60 en over 1887 ad ƒ59.961 de staten van oninbare posten hondenbelasting over 1887 ad ƒ32.50 en 1886 ad ƒ3.50; hoofdeljjken omslag 1886 ƒ32.90 en 1887 ƒ407.975. Overeenkomstig het rapport der commissie over het onderzoek der rekening van het burg. arm bestuur 1887 wordt deze goedgekeurd in ontv. op ƒ9.330.045, uitgaaf op ƒ9.252.69 en goed slot ƒ77.355. Gelijk besluit wordt genomen ten opzichte van de rekening van het harmoniegezelschap Kunst en Eer met eene uitgaaf van ƒ943.33 en een ontvangst van 584, alzoo met een nadeelig saldo van ƒ359.33. Eindelijk wordt verslag uitgebracht door de commissie benoemd tot onderzoek der voorstellen tot wijziging der verordening op het openbaar lager onderwijs en van het besluit tot heffing van schoolgeld op de openbare scholen voor lager onderwijs, strekkende tot goedkeuring behoudens eene geringe wijziging. Alzoo wordt besloten en daarna de zitting op geheven. 31 Juli, des morgens te 8 uren. Verwacht: verand. wind. Thermometerstand te Middelburg. 30 Juli 's morgens 8 uren 00 gr. 's middags 12 uur 05 gr. 's avonds 4 uur 64 gr. F Ik keerde naar den tuin terug en stond dicht bij den vijver, toen ik een soort van kraaiend geluid aan mijne voeten hoorde. Rondziende ontwaarde ik tusschen het riet, ,vlak bij het water zóo dicht dat haar schoentjes in den modder bleven steken een kindje van ongeveer twee jaren, met een vuil wit jurkje en schortje, een bleek, mager gezichtje en rood haar, dat heen en weer zat te wiegelen en eentonig te zingen. Zij keek mij aan zonder van houding te veranderen, toen ik zei dat zjj niet zoo dicht bij het water mocht zitten; want dat zij er in zou vallen en verdrinken; doch toen ik bukte om haar op te nemen begon zij vervaarlijk te gillen en zich in een onverstaanbare kindertaal te verzetten. Ik hield haar voor het kind van den tuinman of van een arbeider, en niet precies wetende wat ik met haar zou doen, nam ik haar gillende mee naar het huis, waar juist de meid, die ik reeds gezien had, aankwam. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2