TOipiip et VerpacMtp it Mail. tt niet voldaan en zjjn giateren naar Zutpken ver trokken. Wij betwijfelen of die eisch wel ooit zal worden toegewezen. Er is bierbij allerminst van opzet om te benadeelen van den luchtreiziger sprake, en het is toch zijn schuld niet dat het publiek zoo misdreef. De sociëteit Tot Nut en Genoegen te Zierikzee gaf Donderdag haar gewoon jaarlijksch feest, be staande in eene matinee en soiree musicale in het lokaal Parklust met omliggend terrein, waar voor was geëngageerd de stafmuziek van het 8e reg. inf. te Bergen op Zoom onder directie van den kapelmeester, den heer N. A. Bouwman. De matinee was tengevolge van het ongunstige weder niet zoo druk bezocht als naar gewoonte maar toch was er een zeer talrijk publiek opgekomen, dat volop genoot van de heerlijke muziek dier beroemde kapel. Des avonds was het doelmatig versierde terrein prachtig verlicht en werd schit terend vuurwerk, vervaardigd door de kon. Ned. Pyrotechnische fabriek, firma Gr. J. Ruijsch te Utrecht, ontstoken, hetgeen veel lof en bijval ver wierf van het talrijk publiek. Het feest liep zooals gewoonlijk zeer goed af. Tot leden van den gemeenteraad te Renesse zjjn herkozen de heeren M. J. Blom en C. Steur Jz. Naar men ons meldt, bestaat bij den tegen - woordigen eigenaar van het slot te Haamstede, den heer Van der Lek de Clercq te Zierikzee, het plandat slot te restaureeren. Vanwege den minister van oorlog is in druk verschenen en ter kennis van het leger gebracht, het verslag der gehouden proeven betreffende het vernielen van de beide spoorwegbruggen uit Venlo op het terrein nabij het station de Bildt, in de maand December. Blijkens dat rapport zijn de proeven volkomen geslaagd en is daarbij geble ken lo. dat dynamietladingen, aangebracht vol gens de gebezigde methode, meer dan voldoende zijn, en 2o. dat eene onvoorbereide vernieling van een spoorwegbrug door geoefende manschappen, in weinig tijd gemakkelijk geschieden kande proeven hebben voorts bevestigd dat aan het gebruik van bevroren dynamiet geen bezwaren zjjn verbonden. Men maakt aan Gelria de opmerking, dat sedert vóór ongeveer drie weken prof. Buijs Ballot zijn eervol ontslag nam en de regeling van het weer, om het zoo eens te noemen, overdroeg aan zijn opvolger, prof. Y. A. Julius, de zomer alle kenteekenen van een nat najaar verkreeg, zoo dat zelfs de meest tevreden mensch zich gedrongen gevoelt eenige malen per dag over het weder te klagen. Of prof. Julius zachtjes aan wil beginnen en het Nederlandsche volk bij het begin van zijn loopbaan niet wil verwennen, weten wij niet, zegt het blad. Wreed is het echter, dat hij de schoone maand, wier naam hij draagt, in kou en regen laat voorbijgaan en haar een reputatie dreigt te bezorgen, als Mei, behalve bij de dichters, sedert lang heeft. Gaat het zoo door, dan zal men hem en der eertijds warme hooimaand spoedig toe roepen Ga heen 1 Va Julius Dinsdag zijn op een visschersvlot op de rivier de Merwede voor de stad Gorinchem drie personen door den bliksem getroffen. Een lBjarige knaap was onmiddellijk doodde beide andere visschers bekwamen lichte kwetsuren in den hals. De staalwaterbron, die te Haarlemmermeer zou ontdekt zijn schijnt van weinig beteekenis; wijl èn de hoeveelheid èn het gehalte van dit water reeds aanmerkelijk verminderen, laat het aanzien, dat de verwachtingen van deze bron te hoog zijn gesteld. Te 's Hertogenbosch is een zeer zeldzaam natuurverschijnsel waargenomen. In het noorden vertoonde zich een waterhoos, ongeveer 20 graden boven den horizon, en verhief zich tot ongeveer 50 graden daarboven noordwestelijk. Zelf don ker gekleurd, stak zij sterk af tegen de veel lichter lucht en kronkelde als een slang, naai de veel donkerder hoogere wolken, waarin zij zich verloor. Kort daarop ontlastte zich boven de stad een onweder met zwaren regen vergezeld. Te Harlingen heeft een barbier met een scheermes, in een aanval van waanzin, of mis schien van delirium, zijn vrouw in het aangezicht, aan den hals en de armen verscheiden wonden toegebracht. Waren de buren niet ter hulp ge komen, hij zou haar zeker hebben vermoord. De politie was spoedig bij de hand en bracht den dader van dezen aanslag in de cel van het politie bureau en de vrouw naar het gesticht van zie kenverpleging, waar haar geneeskundige hulp is verstrekt. De verwondingen schijnen niet ge vaarlijk. Ter waarschuwing. Door iemand uit Deventer worden in den laatsten tijd advertenties in de dagbladen geplaatst, waarin hij, voor toe zending van een geldelijk bedrag, eene betrekking belooft. Woensdag kwam te Deventer iemand uit Loenen, die hem 50 gezonden had. Toen hij er eenige uren vertoefd had, had hij de ervaring opgedaan, dat hij was bedrogen. De vier zonen van keizer Wilhelm zouden heden bij gunstig weder naar Oberhof in Thuringen vertrekken, waar zij gedurende verscheidene weken op het jachtslot van den hertog van Saksen- Coburg-Gotha verblijf zullen houden. De beide oudste zonen van den Khedive, knapen van 12 en 14 jaar die de lessen aan het gymnasium te Weenen bijwone») brengen met een talrijk gevolg een bezoek aan Berljjn. Van daar uit begeven zij zich naar Rusland. De Afrikaansche expeditie heeft opnieuw in de Italiaansche kamer tot een interpellatie aan leiding gegeven. Crispi antwoordde, dat de ernstige gebeurtenissen in Abyssinie een vergelijk tusschen Italië en Abyssinie hebben vertraagd. Nieuwe onderhandelingen zullen worden aange knoopt, ten einde tot een eervol resultaat te komen. Met betrekking tot het incident in Zanzibar zeide de minister, dat Duitschland en Engeland de inzichten van Italië deelen. Het geschil zal waarschijnlijk op bevredigende wijze tot oplossing worden gebracht. De zitting der kamer is verdaagd tot November, na aanneming met 269 tegen 92 stemmen van de wet, betrekkelijk de hervormingen in het gewes telijk en gemeentelijk bestuur. Alle spiritus-fabrikanten in Tarragona hebben hunne fabrieken gesloten. De minister raad houdt zich bezig met het onderzoek der door de spiritus-fabrikanten te Barcelona, Madrid, Tarragona enz. ingediende klachten. De regee ring is van oordeel, dat eene beslissing in deze zaak dringend noodig is. Uit Parijs wordt geseinddat koningin Nathalie van Servië Zaterdag naar 's Gravenhage zal vertrekken. Woensdag is te Plymouth de tentoonstelling geopend, die gehouden wordt ter herinnering aan den driehonderdsten verjaardag van den onder gang der Armada. Pelgrims, die Soeakim bezochten, verklaarden, dat zij in Darfoer hoorden spreken van een groote schare vreemdelingen, (d. z. geen inboorlingen van Soedan) die, onder aanvoering van een Engelschen pacha, op weg waren naar Bahr-el- Gazelle. De bevolking van Darfoer onderhandelde met de vreemdelingen om gezamenlijk den mahdi aan te vallen. Verder werd bericht dat de sultan van Darfoer de voorhoede van het leger van den mahdi had geslagen, veertig banieren buit en tallooze gevangenen maakte. Aan de gevolgen van een bijensteek is miss Ella Baker, de schrijfster van verschillende boeken voor de jeugd, o. a .Bertram de Drumont, overleden. Woensdag zijn de uitzettingen op de Vande- leur bezitting te Kilrush, in het Iersche graaf schap Clare begonnen. Een pachter verdedigde zich met twee zonen en twee dochters in zijn woning wanhopend maar tevergeefs. Het gelukte den emergency men een bres in den muur te maken, waardoor de politie binnen drong. De twee broe ders werden wegens tegenstand tegen de overheid in verzekerde bewaring genomen. De hoofdredacteur van de Köln. Zeit. werd wegens beleediging van den vorst van Reusz, oudere linie, tot een maand vestingstraf veroor deeld. In het begin van April jl. kwam name lijk in gemeld blad het thans geïncrimineerd be richt voor, dat de vorst van Reusz weigerde een voet gronds van zijn vorstendom af te staan voor de oprichting van een standbeeld voor den ont slapen keizer Wilhelm, en eveneens niet had toegestaan dat een gedeelte van het marktplein van de hoofdplaats Greiz voor dat doel werd bestemd. Een wonderbare genezing. Te Wolverhampton werd Dinsdag gedurende een hevig onweer een mijnwerker, die vroeger bij een ongeluk blind was geworden, naar huis geleid. Een bliksem straal werd scherp weerkaatst door de glazen van zijn bril. Zoodra de donderslag volgde voelde de man hevige pijn in het hoofd, maar wie beschrijft zijn blijde verrassing, toen hij een oogenblik later ontdekte, dat hij weder zien kon. P O S TE RIJEN. Met het stoomschip Drenthe van de Rotterdam- sche Lloyd, hetwelk den 28sten Juli e. k. van Rotterdam naar Nederlandsch Oost-Indië vertrekt, zal van daar rechtstreeks eene brievenmaal naar Atjeh worden verzonden. Voorts zullen Dinsdag 7 Augustus e. k. met de treinen van 4,3 a. en 5,33 a. van Amsterdam naar Antwerpen, in aansluiting op het vertrek van het bedoelde stoomschip uit Marseille mede verzendingen aan Atjeh geschieden. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 21 Juli Zoutelaude, Hofstede, Verheij. 23 Domburg, (verp,) Land, Gemeentebest, 23 U Zoutelande, Beestiaal enz., Verheij. 23 m 0. W. Soub., Meubels, De Vos. 24 H Serooskerke, Hofstede, Tak. 24 tf Middelburg, Aandeelen enz,, Verhulst. 24 II Vlissingen, Huis, De Wollf. 25 w Yerseke, Beestiaal enz., De Vos. 25 St. Laurens, Inspan, Tak. 25 H V eere, (verp.) Tienden, Verbuist. 26 II Middelburg, Hui9, Tak. 26 rt Schore, H ofstede, Pilaar. 26 Goes, Hofstede, Pelle. 27 H Middelburg, Inspan, Tak. 27 Vlissingen, Pakhuis, De Wolff. 27 n Vlissingen, (verp.) Tienden, LoefF. 28 u Vrouwepolder, Hofstede, Tak. 28 Koudekerke, Hofstede, Loeff. 30 H Zoutelande, Hofstede, Tak. 31 n Serooskerke, Inspan, Tak. 1 Aug. Grijpskerke, Inspan, Tak. 1 Wissenkerke, Inspan, Koelof. 3 Koudekerke, Inspan, Tab. Gedrukt by D. G. Kröber Jr., te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 6