Trans en Mieke. Laatste Berichten/ Verspreide berichten. "FEUILLETON. Verkoopingen en aanbestedingen Burgerlijke stand. voor de witte- en bruineboonen is spoedige ver andering hoogst gewenscht, of de opbrengst zal al zeer gering zijn, zoowel wat betreft de kwa liteit als de kwantiteit, 't Vlas ziet er ook min uit. Algemeen veel te kort van stengel en ook al neergeslagen, zoodat de waarde daarvan verre beneden het middelmatige zal blijven. Paarden- en platteboonen en erwten houden zich nog 't best, hoewel de laatstgenoemde wel neiging tot geelzucht vertoonen. Over de kwaliteit der aardappelen wordt hier geklaagd. Trouwens met zoo veel nat kan het wel niet anders. De opbrengst per roede valt ook niet erg mee. Terecht is men bevreesd dat de bekende ziekte zich weldra zal vertoonen. En niettegenstaande al die narigheden blijft het land nog zeer op prijs. De laatste publieke veilingen hebben nog bewezen dat voor goede perceelen, goed van kwaliteit en goed van ligging, hooge prijzen te bedingen zijn. En wel is het merkwaardig dat als regel de landbouwer zelf koopt en slechts bij uitzondering de kapitalist t wien het om geldbelegging te doen is. Daaruit mag wel worden afgeleid dat een boer, zelf eigenaar van den grond zijnde, veel meer daaruit weet te halen, dan wanneer hij pachter is en dus niet zeker of dè vrucht van zijn streven niet, na het eindigen van de pacht, door anderen al worden geplukt. Gedurende de kermis zal het toch aan een degelijk vermaak niet ontbreken. Het Nederlandsch tooneelgezelschap van de heeren Gebr. Van Lier van Amsterdam zal dan den Schouwburg op het Molenwater bespelen. Heden morgen kwam een rijtuig, bespannen met een paard en waarin niemand gezeten was, uit de Segeerstraat alhier, toen het paard op de Houtkaai schrok van een boerenwagen met een zeil. Het dier sprong op den stoep van de woning op den hoek van die kade en de Segeerstraat, waardoor het rijtuig omviel, terwijl de koetsier er onder geraakte. Gelukkig bekwam deze geen letsel, evenmin als het paard; alleen het voertuig was erg beschadigd. Nu er in den toestand van den verwonde J. G. G., in het gasthuis alhier, merkbare verbetering is waar te nemen en gegronde hoop op beterschap schijnt te bestaan, zoodat men de verwachting omtrent een ongunstigen afloop kan laten varen, zullen wij omtrent hem onze mededeelingen staken. Men schrjjft ons uit Vlissingen Het zomerweer laat nog steeds op zich wachten reeds schrijven we 12 Juli en, afgaande op de getuigenis van hen, die daarvan aanteekening hebben gehouden, hebben we slechts 8, zegge acht zomersche dagen gehad. In de laatste dagen was de temperatuur voor dezen tijd van het jaar dan ook veel te laag de zon liet zich bijna niet zien, de regen viel bp stroomen neder, en de wind loeide alsof we midden in November of Maart waren, maanden die van oudsher den naam hebben van zeer stormachtig te zijn. Eerstgenoemde wordt daarom ook wel «slachtmaand voor zeelieden" geheeten. Gaat echter moeder natuur zoo voort, dan zal spoedig de anders zoo lieflijke Julimaand onze wintermaanden in ruwlieid naar de kroon steken. Vooral de nacht van 11 op 12 dezer was zeer stormachtig. De Blankenbergsche visschers, die Vlissingen slechts dan met een bezoek vereeren als zij daar toe door den storm worden gedwongen, hebben dien nacht een veilige schuilplaats in onze haven gezochtwel een bewijs dat het «buiten" nog al «spande". De bark Aneroid van Yarmouth (N. S.J die, voor Duinkerken geankerd liggende, van hare ankers geslagen werd, kwam, zooals ik meldde, Donderdagmorgen, met assistensie van eene Fran- sche sleepboot, hier binnen, met verlies van ankers en kettingen en gebroken steng. Des namiddags omstreeks 5 uren werd hier ook nog binnengesleept de Hollandsche schoener Willemina van Leer, geladen met zout, van Liver pool naar Memel, die, zwaar lek zijnde, de reis niet kon voortzetten en waarschijnlijk hier zal worden gerepareerd. Doch niet alleen zeelieden en landbouwers Ipden door het ongunstige weder. Om nog niet eens te spreken van herstellende zieken, die den ganschen winter gewacht hebben op de «zachte" Meimaand en, toen die maand hare schoone dagen slechts zeer matig schonk, weer hoopten op de versterkende Juli-zon, zijn er nog zooveel anderen die reikhalzend uitzien naar zachte dagen. Vraag het o. a. eeDS aan de pachters van het Grand-Hotel en het gemeente-badhuis alhier. Vlissing's strand, anders zoo gezocht door oud en jong, rijk en arm, ligt bijna geheel verlaten baden worden, met eene enkele uitzondering, niet gebruikt, en beide bovengenoemde instellingen kunnen de drukte dan ook best af. Geen wonder: gekleed met demi-saison en gewapend met eene parapluie het stvand te bezoeken, is volstrekt niet aanlokkelpk. Veel klagen mogen we echter nietvolgens berichten van elders is het op sommige gedeelten van Europa nog veel ergerzelfs in het noorden van ons vaderland heeft het, wij weten het, sterk gevroren. Daarvoor zijn we in onze streken toch nog bewaard gebleven, en we zullen ons nog maar met de hoop vleien dat er spoedig eene gunstige verandering zal komen. De maatregel, door de gebruikers van het jachtrecht in den polder Borssele genomen tot uitbreiding van de patrijzenfamilie, blijkt goede vruchten te dragen. Voor niet minder dan 400 stuks betaalden zij in den laatsten tijd vijf cent per stuk aan de vinders en aangevers, terwijl nog een 180 stuks geboekt staan in afwachting van een gunstigen afloop. Het is dan nu eindelijk vastgesteld, wanneer de heer Henri Wolff met zijn luchtballon te Goeg zal opstijgen. Dit zal Dinsdag 17 Juli des na middags te vier uren geschieden uit den tuin der sociëteit Van Ongenuchten Vrij. - Te Ellewoutsdijk had Donderdag een jon geling van 11 jaren, die zich vermaakte met het oplaten van een vlieger, het ongeluk om, toen zijn speeltuig neder kwam in eene put op eene weide achter het dorp, by zijne pogingen dit voorwerp te grijpen, te water te geraken en te verdrinken. Hoewel een zijner makkers dadelijk om hulp liep, en het gelukte den drenkeling spoedig op het droge te halen, kon, nadat men met de pogingen tot het opwekken der levens geesten ongeveer 2 uren was bezig geweest, helaas niets anders dan den dood worden geconstateerd. Te Hoofdplaat is, in de plaats van den burgemeester die ontslag nam, tot lid van den raad gekozen de heer J. F. Maes (K), met 31 stemmen. Van de 69 kiezers kwamen 40 op. Op het zendingsfeest, Woensdag onder Bergen op Zoom, was ook het «Heilsleger" vertegenwoor digd. «Kapitein" Schoch, van Amsterdam, had te half een uur een spreekbeurt en deed toen eenige mededeelingen omtrent de organisatie, de regelen en de sterkte van het «leger." Deze «krijgsman" vooral mocht zich verheugen in een talrijk gehoor, waaronder velen uit Bergen op Zoom, voor wie de «heilsoldaten" vóór dien dag geheel onbekenden waren. Het zendingsfeest werd, naar men schat, door 5000 personen bijgewoond. Te Nijmegen is een kind gestikt, tengevolge van een suikerbal, dien het ingeslikt had en die in de keel was blijven steken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is op de Zuiderzee een visscherschuit omgeslagen. De visseher zelf en de knecht (zyn 15jarige zoon) hebben zich met groote moeite gered en zyn, na een paar uren in zeer benarde omstandigheden te hebben doorgebracht, door een anderen visseher opgenomen. Een 13jarig zoontje van den visseher, dat voor plezier mede was en in de kooi lag te slapen, is echter jammerlijk verdronken. Dinsdag werd te Arnhem het landgoed Duno 'twelk ingezet was op 169.832, afgemijnd op 10,500, maar voor dien prijs niet gegund. Aan de bijenmarkt te Veenendaal waren Woensdag veel kooplustigen, maar, wat nooit is geschied er waren geen bijen. Een jongen te Amsterdam, die de aardigheid had een vijftig meter hoogen fabrieksschoorsteen Novelel uit het Duilsch. Van BERTHA VO.\ SfJTTNER. «Uw zuster zou nooit in die moeielijkheid gekomen zyn, zij is veel te verstandig en welop gevoed om ooit zulk een maskerade te onder nemen. De moeilijkheden, welke ik ondervond, waren niet meer dan de rechtmatige straf voor mijn lichtzinnigheid om de maatschappelijke banden te willen verbrekenwie tegen de wetten der samenleving zondigt «Lieve tante, geen sociale bespiegelingen. Wat ik u bidden mag, vertel verder het ze zulk een boeiend oogenblik. Wat deed graaf Lots na dien heldhaftigen sprong En hadt gij u erg bezeerd?" «Ik was slechts bedwelmd. Toevallig stond er een wagen met meelzakken onder mijn raam, daar was ik op gevallen, wel is waar zonder mij te verwonden, maar toch onzacht genoeg om het bewustzijn te verliezen. En toen ik weer bijkwam, lag ik op myn bed en Nani zat by my. Het duurde een poos, eer ik myne gedachten kon verzamelen en begreep wat er met my gebeurd was. Myn eerste tamelyk overbodige vraag was»»Ben ik dan niet dood ««Dat schijnt niet,"" antwoordde Nani zeer barsch. ««Hoe is het mogelijk riep ik ten hoogste verbaasd uit. «Meelzakken zyn niet doodelijk."" «Meelzakken herhaalde ik zonder er iets van te vatten. »»Ja, daar hebt gij op gelegen in den molenaarswagen, die hier onder het raam staat. Hoe zijt gy daar bovenop geklouterd »»Er op? Neen, naar beneden hier uit het venster."" ««Jezus, Marie, Jozef! Uit de derde ver dieping Dus is het toch waar Ik dacht dat hij ijlde."" ««Wie?"" -»»De jonge heer dien men hier in uw kamer gevonden heeft bewusteloos op den grond Toen ik van het feest thuis kwam, misschien een half uurtje na u, wilde ik even gaan zien, of gy u niet schaamdet over die ge schiedenis met Frans. Ik klop, geen antwoord. Ik doe de deur openhet is stikdonker. Ik steek licht aan, en wien vind ik daar De graaf levenloos uitgestrekt en van u niets te zien. Ik maak alarm. De graaf wordt, nog altijd bewus teloos, naar zyn kamer gebracht. Eindelijk slaat hij de oogen op en begint te ijlenOop straat gevallen, uit het raam hoofd verplet terd Daarop viel hy weer achterover en kreeg hard de koorts. Wy hebben dadelyk mevrouw te beklimmen, viel van deze hoogte en werd dood opgenomen. De tegenwoordige zomer een naar de eischen der mode ingerichte winter. De Duitsche rijkskanselier is met zyn schoon zoon graaf Rantzau gisteren namiddag te 5 uur naar Friedrichsruh vertrokken. De Nordd. Allg. Ztg. stelt in het licht, dat de Servische regeering onlangs zich tot de Prui sische heeft gewend om haren bijstand in te roepen tot terugvoering van den Servisehen kroonprins naar zijn land, hetgeen toegestaan moest worden. De koningin van Servië heeft geweigerd de Pruisische autoriteiten te Wiesbaden en de gezanten des konings te antwoorden. Zij wil zich tegen de verwijdering van den kroon prins verzetten. Het personeel barer bediening zou gewapend zijn. Als de koningin werkelijk voornemens is tegenstand te bieden, dan kan het slechts gewenscht zijn, dat zij zich buiten Duitschlancl vestigt. De toestand te Belgrado moet tengevolge van de oneenigheid tusschen het koninklijk paar zeer treurig zijn. Niet alleen onder de groote massa der bevolking is koningin Nathalie popu lairder dan haar gemaal, ook onder de hoogere kringen telt zij warme vrienden, die echter me eten boeten voor hun aanhankelijkheid aan de echt- genoote van den koning. Een dame, een vriendin der koningin, werd gestraft met arrest, omdat zij een deelnemenden brief aan de koningin had geschreven. Een andere dame staat onder politie-toezicht, omdat zij een betrekking bij de koningin bekleedde. De tegen standers der tegenwoordige regeering vreezen van haar het ergste. Uit Weenen seint men, dat de kroonprins van Servië heden of morgen te Belgrado ver wacht wordt. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat Woensdag avond brand is uitgebroken in de toegangsschacht der mijn Debeers te Kimberley; 800 personen werden daardoor van de buitenwereld afgesloten, en men vreest voor minstens 500 doodèn, onder welken de chef der exploit itie Lindsay en vele Europeanen. —Omtrent de veel besproken papieren, welke uit het keizerlijk paleis te Potsdam zouden verdwenen en naar Engeland geëxpedieerd zijn, deelt de Matin mede, dat hier sprake is van een rapport, door Bismarck opgesteld over den algemeenen politieken toestand. Alle zijn verwachtingen en berekeningen over een mogelijken Russisch-Oos- tenrijkschen oorlog had de rijkskanselier hierin uiteengezet, maar hij had dit niet geschreven voor keizer Frederik, doch met het oog op den tegenwoordigen keizer, in den tijd toen men geloofde dat het prins Wilhelm te San Remo zou gelukken zijn vader te bewegen afstand van den troon te doen. De vader abdiqueerde niet en Bismarck overhandigde keizerjFrederik zijn rapport- eigenlijk voor diens zoon berekend. Na den dood van den keizer verlangde Bismarck zijn geschrift terug: het was verdwenen. Woede van den ijzeren rijkskanselier, die gedeeld werd door den jongen monarch. Tusschen dezen en diens moeder volgden de pijnlijkste tooneelen. Hij dreigde de geheele wereld over deze zaak te laten oordeelen en een proces te beginnen tegen de Engelsche geneesheeren, tegen de keizerin. Alles te vergeefsde papieren kreeg men niet in handen. Volgens den correspondent van het Fransche blad vreest Bismarck, dat de Engelschen uit zijn memorie een wapen zullen smeden tegen hem en te St. Petersburg, Weenen of elders zijn denk beelden zullen onthullen. Alles staat op het spel om de Engelschen te voorkomendientenge volge het besluit tot een reis van keizer Wil helm naar St. Petersburg. De Matin blijve verantwoordelijk voor deze berichten. De Russische troonopvolger is ongesteld ten gevolge van te inspannenden arbeid, hem door zijn militaire onderwijzers opgelegd. Te Rome is beslag gelegd op het blad Emancipazione, wegens een artikel over de ont moeting der beide keizers. In Port au Prince zijn ernstige onlusten geroepen en om den dokter gezonden. Naar u heeft men verder niet meer gezocht. Mevrouw, aan wie ik de heele geschiedenis verteld heb, zei: «Zorg dat dat schepsel mij niet meer onder de oogen komt. Zij moet onmiddellijk weg." Nu ja, dat is ook heel natuurlijkmevrouw is zeer streng op de zedelijkheid mi zoo'n jong nest, dat niet alleen goede maatjes met den tuinman is, maar ook nog den jongen heer op haar kamer ontvangt dat kan hier in huis niet blijven. Maar om u te kunnen wegjagen, moest men u toch eerst hebben en zooals ik zeg in het heele huis was geen Mieke te zien. Twee uur later opnieuw spektakelIemand ontdekte een gedaante op den molenaarswagen «Vergeef mij dat ik u in de rede val, tante maar die meelzakken kwamen toch weerbjjzonder goed op hun tijd aangereden «Zoo gaat het altijd in de wereld." «Komen meelzakken altijd in tijds aange reden «Ik bedoel dat de werkelijkheid steeds zonderlinger en merkwaardiger dingen oplevert dan men zou durven verzinnen. Maar ik ga voort. Nani is nog aan het woord." »»In die gedaante herkent men Mieke en er wordt wederom een levenloos lichaam naar boven gebracht en, ondanks al het wrijven en wenden en besproeien en azijn opsnuiven, zijt gij niet bij gekomen. Waarom gij eigenlijk op dien wagen geklouterd zyt, dat heeft niemand be- uitgebarsten. Een vijfhonderd particuliere huizen en verscheidene openbare monumenten zijn door de opstandelingen in brand gestoken. Aan Alexander Dumas fils is het comman deurskruis van het Legioen van eer verleend- Sully-Prudhomme is tot officier en Emile Zola tot ridder benoemd. De Spaansche regeering laat mededeelen, dat zij niet beducht is voor het verstoren der openbare orde. Evenwel zijn maatregelen van voorzorg genomen. De geruchten omtrent eene agitatie worden geacht een gevolg te zijn van het vertrek van Zorillisten uit Parjjs. De Zorillisten te Madrid ontkennen echter, dat zij het voornemen zouden hebben eene agitatie in Spanje te doen ontstaan. Naar de Inde'pendance verzekert, heeft koning Leopold een ministerraad belegd om te beraad slagen over de bloedige gebeurtenissen te Boom. De regeering van Peru verkeert in radeloozen toestand wat haar financiën betreft. Niemand wordt door haar betaald. Zij tracht een belasting van 5 te heffen van alle brnto-winsten van handelsfirma's. Te dien einde zijn door haar wachtposten voor de bureau's der gasmaatschappij enz. geplaatst. De Italiaansche kolonie maakt zich gereed het land te verlaten. Ook staat een ministerieele crisis op het punt uit te breken. De minister van buiten] andsche zaken is voor nemens wegens oneenigheden met zijn collega's over het inbeslagnemen der spoorwegen zijn ambt neer te leggen. Donderdagavond 11. werden, ten overstaan van den notaris D. Verhuist, in de bovenzaal der sociëteit de Vergenoeging aan de Groote Markt alhier, in het openbaar verkocht de navolgende onroerende goederen, alle staande en liggende te Middelburg, te weten lo een huis en erf aan de Bierkade, wijk G no 204, voor 2810 2o een huis en erf aan den Wal, wijk B no 101, voor ƒ2100; 3o een huis en erf aan de Lange Noord straat, wijk C no 30, voor 16544o een huis en erf aan de Lange Gortstraat, wijk I no 337, voor 13135o een huis en erf aan de Bogard- straat, wijk D no 40, voor 1680 en 6o een pakhuis en erf aan de Koestraat, wijk K no 291, voor 1090. Door aandeelhouders in de Vereeniging tot oprichting van weegbruggen in de gemeente Krui- ningen is de levering van twee weegbruggen met de daarbij behoorende gebouwtjes gegund aan wed. J. C. Massee en Zoon te Goes voor 775 per stuk. Van 12 en 13 Juli. Middelbukg. Ondertrouwd J. Lorier, jm. 23 j. met C. Marijs, jd. 24 j. A. Pasveer, wed 40 j. met J. Minderhout, jd. 38 j. BevallenM. C. Davidse, geb. Gideonse, d. P. W. van der Welle, geb. Dikkenberg, d. C. C. Grijspaardt, geb. Barbier, d. J. P. W. Acda, geb. Joosse, z. Ovorleden S. Vcrstrate, d. 3 w. <»oes. Heden vond de sluisknecht in de sluis- kolk bij het Goesche Sas een lijk, volgens daarbij gevonden Landbouw-almanak, dat van zekere W. A. te Serooskerke, die vermoedelijk snachts de sluisdeuren heeft willen overgaan. 's Gravenliage. Tweede kamer. Bjj de heden voortgezette beraadslaging over het voorstel tot verlenging van den diensttijd voor de miliciens van 1883 en 1884, heeft de minister van oorlog gezegd den maatregel niet dan strikt noodig te zullen handhaven en geen bijzondere bepalingen voor plaatsvervangers te zullen nemen. Op het punt van den dienstplicht heeft hij een bepaalde overtuiging, die hij, vóór hij haar be lichaamt in wetten, eerst wil lal en toetsen aan de belangen der natie. De heer Rutgers betoogde dat het bestaan dier overtuiging de overbodigheid der staatscommissie bewees en vroeg ontwikkeling van 's ministers beginselen, waarop de heer Schaepman deed uit komen dat in het programma van het kabinet de wetgeving betreffende het onderwijs en de sociale kwestie, als het meest ingrijpende in de volksbelangen, boven het vraagstuk der landsver dediging primeerde. Na een protest van den heer Yan Houten, die de landsverdediging als een onderdeel van de sociale kwestie beschouwde, vroeg de heer Rut gers aan de regeering of zij 's lands defensie bij het onderwijs en de sociale kwestie achterstelde, waarna de minister Mackay antwoordde dat eene bekendmaking van de overtuiging der regeering ontijdig zou zijn en alle onderwerpen gelijkelijke behartiging verdienden. Het wetsontwerp op de dienstverlenging is met 66 tegen 13 stemmen aangenomen en de zitting daarna opgeheven. Wiesbaden. De kroonprins van Servië is aan den president der politie overgeleverd. grepen sommigen meenden dat het was om uw roes uit te slapen maar daar wilde ik niet van hooren. Nu begrijp ik het echter pas. Gij zijt uit het venster gevallen. Waarschijnlijk heeft mijnheer dat gezien en is er van geschrikt." »»Ja, ja, zoo is het weet de gravin waar ik gevonden ben ««Tot nogtoe weet ze nog niets en het is maar beter om haar niets te zeggen, want zjj zou nog woedender op u worden, als zij wist dat gij het raam uitspringt om jonge heeren te verschrikken.'" ««Dat is niet mijne gewoonte, Nani."" Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2