Burgerlijke stand, Verkoopingen en aanbestedingen- verzoek voldaan en aan den bedoelden afgevaar digde meegedeeld, dat zij ook thans nog in han den van woekeraars is, wien zij jaarlijks honderd duizenden francs betaaltzonder eigenlijk te weten waarvoor. Het Turksch-Grieksche conflict over den Griekschen consul te Monastir, is nog niet ge ëindigd. De Porte heeft geweigerd met hem in verbinding te treden, waarop de Grieksche regee ring weigerde den Turkschen consul te Larissa te erkennen. Daar de papieren, waaruit de Porte de schuld van den Griekschen consul wilde be wijzen, blijken vervalscht te zijn, verwacht men dat dit geschil spoedig uit den weg zal zijn geruimd. Possart, van zijn reis naar Amerika terug gekeerd, bevindt zich te Keulen en treedt heden avond aldaar in de Dochter van Fabricius op. Reclame voor de kookscholen. Te Frank fort a. M. is bij een echtscheidingsproces de vrouw schuldig verklaard en het huwelijk ontbonden, wjjl de vrouw niet koken kon. De nieuwe Opéra comique te Parijs zal op de plaats der oude gebouwd worden met den hoofdingang op den Boulevard des Italiens. Maandag werden twee Engelsche touristen, die zich te zeer in de buurt der forten waagdeni te Duinkerken als spionnen gevangen genomen' echter spoedig weder op vrije voeten gesteld. Yan 12 en 13 Juni. Middelburg. GetrouwdW. Langejan, wed' 29 j. met J. Hoevenagel, jd. 35 j. Bevallen N. van Loo, geb. Janse, d. (levenl.) OverledenA. C. Janse, d. 3£ j. Drankverkoop op de Noordzee. Thans is aan de kamer ingediend een wetsont werp tot goedkeuring der op 16 November 1887 te 's Gravenhage gesloten internationale overeen komst tot het tegengaan der misbruiken, voort vloeiende uit den verkoop van sterken drank onder visschers op de Noordzee buiten de territo riale wateren. Deze conventie moet beschouwd worden als het noodzakelijk complement van de overeenkomst van 1882. Nederland, zegt de regeering in haar toelichting, heeft bij deze zaak niet alleen het zelfde belang als de overige Noordzee-mogend- heden, dat visschers door dronkenschap niet van het uitoefenen van hun bedrijf worden afgehouden en de reeders geen schade lijden door den ruil van netten en ander vischtuig tegen sterken drank, maar Nederland heeft bij deze zaak nog een staatkundig belang uit een zedelijk oogpunt. Niet geheel ten onrechte werd Nederland be schouwd als de hoofdschuldige in deze aangele genheid en van die blaam behoort het te worden gezuiverd. De Nederlandsche regeering van 1881 heeft in deze zaak een zeer besliste houding aangenomen, en de tegenwoordige regeering stemt daarmede volkomen in. Ons belang brengt mede dat wij onder de eersten behooren, die orde en regel onder de visschers op de Noordzee willen doen heerschen en die uitspattingen en misbruiken bij dat, in zekeren zin, ruwe bedrijf wenschen tegen te gaan. De conventie luit aldus Art. 1. De bepalingen der tegenwoordige over eenkomst zijn op de Noordzee, buiten de territo riale wateren en binnen de grenzen aangewezen bij art. 4 der overeenkomst, den 6den Mei 1882 te 's Gravenhage gesloten aangaande de politie der visscherijen, toepasselijk op alle personen die zich aan boord van een schip of vaartuig van eene der hooge contracteerende partijen bevinden. Art. 2. Het is verboden sterke dranken te ver- koopen aan de personen, welke zich aan boord van visschersvaartuigen bevinden, of welke tot die vaartuigen behooren. Het koopen daarvan is aan die personen verboden. Het ruilen van sterke dranken tegen eenig voorwerp, en bepaaldelijk tegen gevangen visch, voorwerpen van scheeps uitrusting of vischtuig is verboden. Als sterke drank wordt beschouwd elk vocht door distillatie verkregen en meer dan vijf liters alcohol op eiken hectoliter bevattend. Art. 3. Het recht om aan de visschers proviand en andere tot hun gebruik dienende voorwerpen, met uitzondering van sterke dranken, te verkoopen is onderworpen aan eene vergunning verleend door den staat, tot welken het schip behoort. Die ver gunning moet onder andere de volgende voor waarden behelzen. Ie. het schip kan geene grootere hoeveelheid sterken drank aan boord hebben dan noodig geoordeeld wordt voor het gebruik dei- bemanning, 2e. elke ruiling van de hierboven be doelde voorwerpen tegen gevangen visch, voor werpen van scheepsuitrusting of vischtuig is verboden. De van die vergunning voorziene vaartuigen zullen het bijzondere en gelijkvormige merkteeken moeten voeren, waaromtrent de hooge contrac teerende partpen zullen overeenkomen. Art. 4. De hooge contracteerende partijen ver binden zich om de maatregelen noodig tot ver zekering van de ten uitvoerlegging der tegen woordige overeenkomst en in het bijzonder tot bestraffing van overtreders van de artikelen 2 en 3, hetzij met hechtenis, hetzij met boete, hetzij met die beide straffen te nemen of aan hare respectieve wetgevende machten voor te stellen. Art. 5. De rechtbanken bevoegd om kennis te nemen van de overtreding van de artt. 2 en 3 zijn die van den staat waartoe het beklaagde vaartuig behoort. Wanneer vaartuigen van verschillende nationa liteit bij eene zelfde overtreding betrokken zijn, zullen de mogendheden, tot welke die vaartuigen behooren, elkander wederkeerig mededeeling doen van de door de rechtbanken gewezen vonnissen. Art. 6. De vervolging der overtredingen heeft plaats door den staat of in zijn naam De overtredingen kunnen bewezen worden door alle bewijsmiddelen, die toegelaten worden in de wetgeving van den staat, waar de betrokken rechtbank zitting houdt. Art. 7. Het toezicht wordt uitgeoefend door de met de politie op de visscherijen belaste kruisers der hooge contracteerende partijen. Wanneer de bevelvoerders dier kruisers reden hebben te meenen dat eene overtreding heeft plaats gehad van de maatregelen, bij de tegen woordige overeenkomst voorzien, kunnen zij van den kapitein of den schipper de vertooning vor deren van de ambtelijke bescheiden waaruit de nationaliteit van zijn vaartuig blijkt en in voor komende gevallen van de vergunning. Op die bescheiden wordt onmiddellijk eene korte aantee- kening van die vertooning gesteld. Buitendien kunnen processen-verbaal door ge zegde officieren worden opgemaakt, welke ook de nationaliteit van het beklaagde vaartuig zij. Die processen-verbaal worden opgemaakt met inachtneming der vormen en in de taal gebrui kelijk in het land, waartoe de officier behoort zij kunnen als bewijsmiddel dienen in het land, waar zij ingeroepen worden en overeenkomstig de wetgeving van dat land. De beklaagden en de getuigen hebben het recht om daaraan in hunne eigene taal alle verklaringen toe te voegen of te doen toevoegen, die zij nuttig achtendie verklaringen moeten behoorlijk onderteekend zijn. Verzet tegen de bevelen van de bevelvoerders der kruisers of van degenen, die op hun last handelen, wordt, tot welke nationaliteit de kruiser ook behoore, beschouwd als verzet tegen de nationale overheid. Indien het feit den bevelvoerders van den kruiser ernstig genoeg voorkomt om zoodanigen maatregel te wettigen, zal hij het recht hebben om het vaartuig, dat de overtreding gepleegd heeft, op te brengen naar eene haven van de natie, waartoe dat vaartuig behoort. Art. 8. De strafvordering wegens overtredingen van de bepalingen der tegenwoordige overeen komst, heeft altijd plaats op zoo summiere wijze als de wetten en reglementen veroorloven. Art. 9. De hooge contracteerende partijen zullen elkander, bij de uitwisseling der akten van be krachtiging, mededeeling doen van de wetten, die in hunne staten zullen zijn uitgevaardigd aan gaande het onderwerp der tegenwoordige overeen komst. Art.jjlO. De staten, welke niet aan de tegen woordige overeenkomst hebben deelgenomen, zul len, op hun verzoek tot toetreding worden toegelaten. Die toetreding zal langs diplomatieken weg worden bekend gemaakt aan de regeering der Nederlanden en door deze aan de andere regeeringen, die de overeenkomst hebben onder teekend. Art. 11. De tegenwoordige overeenkomst zal ten uitvoer gelegd worden vanaf den dag, waar omtrent de hooge contracteerende partijen zullen overeenkomen. Zij zal, van dien dag af gerekend, gedurende vijf jaren van kracht blijven en ingeval geene der hooge contracteerende partijen twaalf maanden voor het einde van gezegd vijfjarig tijdvak baai- zal hebben opgezegd, zal zij weder een jaar van kracht blijven en zoo vervolgens van jaar tot jaar. Indien de overeenkomst, den 6en Mei 1882 te 's Gravenhage gesloten aangaande de politie der visscherijen, ophield van kracht te zijn, zal art. 26 van die overeenkomst van kracht blijven ten behoeve van de tegenwoordige schikking. Art. 12. De tegenwoordige overeenkomst zal bekrachtigd wordende akten van bekrachtiging daarvan zullen, zoo spoedig doenlijk en indien mogelijk, binnen verloop van een jaar te 's Gra venhage worden uitgewisseld. Ten blijke waarvan de wederzijdsche gevol machtigden deze overeenkomst hebben ondertee kend en bezegeld. Bij de aanbesteding te Hoofdplaat op Dinsdag van de gewone onderhoudswerken over 1888/89 aan den calamiteusen Hoofdplaatpolder (raming 5067) werd ingeschreven door de heerenC. F. v. Fraaijenhove, Terneuzen, 4987, D. Tholens, Terneuzen, 4898, A. v. d. Beek, Zaamslag, 4896, J. Leijs, 's Heer Arendskerke, 4890, L. Koole, Terneuzen, ƒ4880 en P. Monjé, Breskens, 4745. Denzelfden dag had te Nieuwe Sluis (Bres kens) de aanbesteding plaats der gewone onder houdswerken over 1888/89 van het calamiteus waterschap Oud en Jong Breskens. (Raming 6138,85). Daarvoor werd ingeschreven door de heeren C. Bolier, Bruinisse, ƒ5988, A. v. Popering, Brui- nisse, 5970, B. E. v. d. Brink, Krabbendijke, ƒ5749, P. Monje, Breskens, 5737, C. F. van Fraaijenhove, Terneuzen, ƒ5700 en M. v. d. Hoek, Terneuzen, f 5676. Gedrukt bij D, G. Kröber Jr., te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 6